مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در اسپانیا

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اسپانیا از روش‌های مطمئن، اما نسبتا پرهزینه برای اخذ اقامت این کشور است. اسپانیا جزو ۲۰ اقتصاد برتر جهان است و هرساله مهاجران زیادی را از طریق سرمایه‌گذاری به خود جذب می‌کند.

مشاوره تلفنی 021-43859
2024/5/18204f8c-7500-4fc3-832a-7f0cbba6c786.jpg

مشاوره برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اسپانیا

متخصصان ما در بالدانو با سال‌ها تجربه در زمینه مشاوره برای مهاجرت، می‌توانند به شما در مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در اسپانیا کمک کنند.

ما در این مطلب تمام اطلاعات لازم برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در اسپانیا را برای شما گردآوری کرده ایم که با خواندن آن می‌توانید پاسخ تمام سوالات خود را دریافت کنید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و دریافت راهنمایی از کارشناسان ما در بالدانو، فرم مشاوره رایگان را پر کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

شما می‌توانید در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ الی ۱۷ و در روز پنجشنبه از ساعت ۹ الی ۱۴ برای مشاوره تلفنی رایگان با شماره ۰۲۱۴۳۸۵۹ تماس بگیرید.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  دلایل انتخاب اسپانیا برای مهاجرت سرمایه گذاری

  ازنظر اقتصادی، اسپانیا کشوری موفق و هزینه زندگی در آن بسیار کم است. درادامه مطلب، با دلایل انتخاب اسپانیا برای مهاجرت سرمایه گذاری بیشتر آشنا می‌شویم.

  • اقتصاد پرقدرت

  براساس آمار وبسایت‌های Worlddata.info و Worldeconomics.com، اسپانیا یکی از کشورهای موفق اروپا و حتی جهان در‌زمینه رشد اقتصادی است. در‌حال‌حاضر، اسپانیا شانزدهمین قدرت اقتصادی برتر دنیا شناخته می‌شود. از سال ۲۰۲۰ تاکنون، این کشور ۴درصد رشد اقتصادی کرده و در افزایش فرصت‌های شغلی نیز، پیشرفت چشمگیری از خود نشان داده است.

  • حداقل سرمایه موردنیاز

  حداقل سرمایه موردنیاز برای سرمایه‌‌گذاری در اسپانیا به روش انتخابی شما برای سرمایه‌گذاری بستگی دارد؛ اما به‌طور کلی، اسپانیا برای مهاجرت و اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری ارزان‌تر از سایر کشورهای اروپایی است و برای زندگی نیز یکی از کشورهای مقرون‌به‌صرفه اروپایی به‌حساب می‌آید.

  • اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا

  باتوجه‌به سرمایه و روش مدنظرتان برای سرمایه گذاری در اسپانیا‌، اقامت ۱، ۲، ۳ یا ۵ساله این کشور را می‌توانید بگیرید. دارندگان اقامت ۱ و ۲ یا ۳ساله اسپانیا تا زمانی‌که به فعالیت تجاری و پرداخت مالیات در کشور اسپانیا ادامه بدهند، اقامتشان را می‌توانند تمدید کنند. تمامی اتباع خارجی که به اسپانیا مهاجرت می‌کنند، پس از ۵ سال زندگی و اقامت در این کشور، می‌توانند اقامت دائم اسپانیا را بگیرند. بعد از گذشت ۱۰ سال از زندگی و اقامت در اسپانیا نیز، آنان می‌توانند برای دریافت پاسپورت و تابعیت کشور اسپانیا اقدام کنند.

  • مالیات

  اسپانیا جزو کشورهایی است که کمترین نرخ مالیاتی را در اروپا دارد؛ به‌همین‌دلیل، از مقاصد محبوب سرمایه‌گذاری و مهاجرت برای اتباع خارجی است. کمترین نرخ مالیات بر درآمد در اسپانیا ۱۹درصد و بیشترین نرخ آن ۲۶درصد است.

  • اخذ ویزای همراه

  تمامی اتباع خارجی که از راه سرمایه‌گذاری اقامت کشور اسپانیا را می‌گیرند، برای همسر و فرزندان کوچک‌تر از ۱۸ سال خود نیز می‌توانند ویزای همراه اسپانیا را بگیرند. گفتنی است که فرزندان این دسته از افراد اجازه دارند در این کشور کار و تحصیل کنند.

  روش های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اسپانیا

  روش های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اسپانیا ازاین‌قرارند:

  • خرید ملک
  • ثبت شرکت
  • خرید اوراق قرضه
  • خرید سهام
  • تمکن مالی
  • کارآفرینی
  • استارتاپ

  درادامه، با هر‌یک از روش های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اسپانیا بیشتر آشنا می‌شویم.

  سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در اسپانیا

  خرید ملک یکی از روش‌های محبوب سرمایه‌گذاری و مهاجرت به اسپانیا است. این روش پیچیدگی قانونی زیادی ندارد و یکی از راه‌های آسان اخذ اقامت این کشور به‌حساب می‌آید. با خرید ملک یا املاک در اسپانیا با ارزش ۳۵۰هزار یورو، می‌توانید اقامت ۲ یا ۳ساله این کشور را بگیرید. اگر سرمایه شما ۵۰۰هزار یورو یا بیشتر باشد، بلافاصله ویزای گلدن اسپانیا (Golden Visa) و اقامت ۵‌ساله اسپانیا را می‌توانید دریافت و سپس برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کنید.

  اگر می‌خواهید از طریق خرید ملک اقامت اسپانیا را دریافت کنید، پس از خرید ملک، اجازه ندارید تا ۵ سال آن را بفروشید. اگر به هر دلیلی ملک خود را زودتر از ۵ سال بفروشید، اقامتتان در اسپانیا را از دست خواهید داد. اگر قصد دارید با خرید ملک برای اعضای درجه‌یک خانواده خود نیز اقامت اسپانیا را بگیرید، باید به‌ازای هر عضو خانواده ۵هزار یورو تمکن مالی ارائه کنید. مدرک این تمکن مالی هنگام تشکیل پرونده از شما دریافت می‌شود و برای اطمینان از این است که متقاضیان می‌توانند ازپس پرداخت هزینه درخواست ویزا و مهاجرت به کشور اسپانیا بربیایند. در این روش، برای حفظ اقامت اسپانیا شرط حضور و زندگی در اسپانیا وجود ندارد.

  سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در اسپانیا

  سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند ۲ نوع شرکت در اسپانیا ثبت کنند: یکی شرکت مسئولیت محدود و دیگری شرکت سهامی عام. حداقل سرمایه موردنیاز برای ثبت شرکت مسئولیت محدود و شرکت سهامی عام در اسپانیا به‌ترتیب ۳هزار و ۵هزار یورو است. به‌منظور ثبت شرکت در اسپانیا علاوه‌بر سرمایه اولیه موردنیاز، باید ۶۵هزار یورو به‌عنوان اعتبار به سرمایه شرکت اضافه کنید.

  افرادی که قصد دارند در اسپانیا شرکت ثبت کنند، باید ویزای خوداشتغالی یا ویزای کارآفرینی این کشور را بگیرند. یکی از مزایای مهم اخذ اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت این است که هم‌زمان با اخذ ویزای تجاری، سرمایه‌گذار می‌تواند ویزای کار اسپانیا را نیز دریافت و در این کشور درآمد کسب کند. پس از ثبت شرکت در اسپانیا، اقامت ۱ساله این کشور را دریافت می‌کنید و تا زمانی‌که شرکتتان در اسپانیا فعال باشد و به‌صورت منظم مالیات پرداخت می‌کنید، اقامت موقتتان را می‌توانید تمدید کنید. بعد از گذشت ۵ سال از اخذ اقامت موقت اسپانیا نیز، می‌توانید برای گرفتن اقامت دائم این کشور اقدام کنید.

  براساس اطلاعات وبسایت Worldeconomics.com، پررونق‌ترین شرکت‌ها در اسپانیا که برای سرمایه‌گذاران خارجی سودآوری بیشتری دارند، عبارت‌اند از: شرکت‌های گردشگری و خدمات مسافرتی، شرکت‌های باربری و حمل‌و‌نقل، شرکت‌های خدمات کرایه خودرو، شرکت‌های برگزارکننده جشن و مراسم ازدواج و شرکت‌های توزیع اجناس سوپرمارکت. در این روش، برای حفظ اقامت اسپانیا شرط حضور و زندگی در اسپانیا وجود ندارد.

  سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه در اسپانیا

  خرید اوراق قرضه در کشور اسپانیا به ۲ شکل انجام می‌شود: ۱. خرید اوراق قرضه عمومی؛ ۲. خرید سهام در شرکت‌های اسپانیایی. در میزان خرید و فروش اوراق قرضه در کشور اسپانیا محدودیتی وجود ندارد؛ اما اگر قصد دارید از طریق خرید اوراق قرضه عمومی در اسپانیا اقامت این کشور را بگیرید، حداقل سرمایه‌تان باید ۲‌میلیون یورو باشد. با این مبلغ می‌توانید اقامت ۱ساله اسپانیا را دریافت کنید که تا زمان حفظ سهامتان، امکان تمدید آن وجود دارد.

  اگر قصد دارید از طریق خرید سهام در شرکت‌های اسپانیایی اقامت این کشور را بگیرید، حداقل سرمایه شما باید ۱‌میلیون یورو باشد. با خرید سهام از شرکت‌های اسپانیایی با ارزش حداقل ۱‌میلیون یورو، اقامت ۱ساله اسپانیا را دریافت می‌کنید و تا زمانی‌که سهام خود را حفظ کنید، اقامت موقت خود را می‌توانید تمدید کنید.

  تمامی اوراق قرضه دولتی کشور اسپانیا را خزانه‌داری این کشور (STRIPS) می‌فروشد و تمامی اتباع خارجی اجازه دارند اوراق قرضه این سازمان را به‌صورت شخصی بخرند و نگه‌داری کنند. در این روش، برای حفظ اقامت اسپانیا شرط حضور و زندگی در اسپانیا وجود ندارد.

  سرمایه گذاری از طریق خرید سهام در اسپانیا

  خرید سهام یکی از روش‌های راحت و کم‌دردسر سرمایه‌گذاری در اسپانیا و اخذ اقامت این کشور است. اگر حداقل سرمایه‌تان برای خرید سهام در اسپانیا ۱‌میلیون یورو باشد، پس از خرید سهام مدنظر، می‌توانید اقامت ۱‌ساله این کشور را دریافت کنید. ناگفته نماند که تا وقتی سهام خود را در اسپانیا حفظ کنید و به فعالیت تجاری‌تان در آنجا ادامه بدهید، اقامت موقت خود در این کشور را می‌توانید تمدید کنید.

  صندوق‌های مالی و بورس کشور اسپانیا سبدهای سرمایه‌گذاری متنوعی هستند که گزینه‌های زیادی را برای خرید سهام دراختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهند. بازده مالی این سبدها (صندوق‌های سرمایه‌گذاری ETF) کمتر از سایر صندوق‌های مالی اسپانیا است؛ اما هزینه نگه‌داری آن‌ها نیز کمتر است؛ از‌این‌رو، می‌توانند در بازه‌های زمانی طولانی به سود سرمایه‌گذار باشند. در این روش، برای حفظ اقامت اسپانیا شرط حضور و زندگی در اسپانیا وجود ندارد.

  سرمایه گذاری از طریق تمکن مالی در اسپانیا

  سرمایه گذاری از طریق تمکن مالی در اسپانیا که روش «خودحمایتی» نیز نامیده می‌شود، نوعی روش سرمایه‌داری است که به اخذ اقامت اسپانیا منجر می‌شود. در این روش، به ۲ شکل می‌توانید از سرمایه خود برای اخذ اقامت اسپانیا استفاده کنید: ۱. قرار‌دادن پول در حساب یا سپرده بانکی در کشور اسپانیا؛ ۲. ارائه مدارک بانکی تمکن مالی.

  اگر بخواهید از طریق افتتاح سپرده بانکی در اسپانیا اقامت این کشور را بگیرید، حداقل سرمایه‌تان باید ۱میلیون یورو باشد. بااین‌حال، اگر بخواهید از طریق ارائه تمکن مالی نقدی اقامت اسپانیا را بگیرید، باید با ارائه مدرک ثابت کنید که حداقل ۳۰هزار یورو سرمایه دارید و درآمد ثابتتان حداقل ۳هزار یورو در ماه است. همچنین برای اخذ ویزای همراه همسر خود، باید حداقل ۸هزار یورو و برای هریک از فرزندانتان حداقل ۷هزار یورو تمکن مالی ارائه کنید.

  در روش سرمایه گذاری در اسپانیا از طریق تمکن مالی، برای حفظ اقامت خود باید حداقل ۱۸۳ روز در سال را در اسپانیا حضور داشته باشید. با اخذ ویزای سرمایه‌گذاری اسپانیا از راه ارائه تمکن مالی، اجازه ندارید در این کشور کار کنید؛ اما فرزندانتان می‌توانند تحصیل و کار کنند.

  سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در اسپانیا

  شرایط سرمایه گذاری در اسپانیا از طریق کارآفرینی مانند سرمایه‌گذاری در اسپانیا از طریق ثبت شرکت است. اگر شرکتی که قصد دارید در اسپانیا ثبت کنید، از نوع مسئولیت محدود باشد، حداقل سرمایه‌تان باید ۳هزار یورو باشد. اگر هم قصد دارید شرکت سهامی عام در این کشور ثبت کنید، حداقل سرمایه شما باید ۵هزار یورو باشد. علاوه‌بر سرمایه اولیه موردنیاز، باید مبلغ ۶۵هزار یورو به‌عنوان اعتبار سرمایه به دولت اسپانیا ارائه کنید.

  برای سرمایه گذاری در اسپانیا از طریق کارآفرینی، باید بیزینس پلن (طرح تجاری) کاملا جدید و خلاقانه داشته باشید و حداقل ۲ نفر کارمند اسپانیایی را در شرکتتان استخدام کنید. در این روش، سرمایه‌گذار پس از ثبت شرکت و اخذ ویزای کارآفرینی خود در اسپانیا، می‌توانید اقامت ۱ساله این کشور را دریافت کنید. تا زمانی‌که شرکتتان در اسپانیا فعال باشد و مالیاتتان را بپردازید، اقامت خود را می‌توانید تمدید کنید.

  برای اخذ ویزای کارآفرینی اسپانیا، باید حداقل ۲۵۰۰ یورو تمکن مالی ماهانه نیز ارائه کنید. در روش سرمایه گذاری در اسپانیا از طریق کارآفرینی، شرط حضور وجود دارد و به‌منظور حفظ اقامتتان، باید حداقل ۶ ماه در سال در این کشور زندگی کنید.

  سرمایه گذاری از طریق استارتاپ در اسپانیا

  سرمایه گذاری در اسپانیا از طریق استارتاپ مشابه سرمایه‌گذاری در اسپانیا از طریق ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری در اسپانیا از طریق کارآفرینی است. اگر شرکت مدنظرتان از نوع مسئولیت محدود باشد، باید حداقل ۳هزار یورو سرمایه داشته باشید. درمقابل، اگر شرکت از نوع سهامی عام باشد، باید حداقل ۵هزار یورو سرمایه داشته باشید. همچنین، برای هر ۲ نوع ثبت شرکت باید ۶۵هزار یورو به‌منظور اعتبار سرمایه خود ارائه کنید.

  برای سرمایه گذاری در اسپانیا از طریق استارتاپ، باید حداقل ۱۰۰هزار یورو تمکن مالی نیز ارائه و حداقل ۶ ماه از سال در کشور اسپانیا زندگی کنید تا بتوانید اقامت این کشور را دریافت و حفظ کنید.

  شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اسپانیا

  شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اسپانیا ازاین‌قرارند:

  • داشتن گذرنامه معتبر: برای سرمایه گذاری در اسپانیا، تمامی اتباع خارجی باید گذرنامه معتبر (حداقل ۱ سال اعتبار) داشته باشند.
  • نداشتن سوءپیشینه: اگر متقاضیان سرمایه گذاری در اسپانیا در کشور یا کشورهای محل زندگی خود سوءپیشینه داشته باشند، نمی‌توانند ویزای سرمایه گذاری این کشور را دریافت کنند.
  • داشتن سن مجاز: افراد کوچک‌تر از ۱۸ سال نمی‌توانند در کشور اسپانیا سرمایه‌گذاری کنند.
  • داشتن تمکن مالی کافی: ارائه تمکن مالی در تمامی روش های سرمایه گذاری در اسپانیا الزامی نیست؛ اما در برخی از روش‌های سرمایه‌گذاری در اسپانیا، مانند روش سرمایه گذاری استارتاپ یا روش سرمایه گذاری کارآفرینی، سرمایه‌گذار باید تمکن مالی ارائه کند.
  • داشتن سرمایه اولیه موردنیاز: سرمایه اولیه مهم‌ترین شرط و عامل تعیین‌کننده در اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه‌گذاری است. حداقل سرمایه موردنیاز برای سرمایه‌گذاری در اسپانیا، به نوع روش سرمایه‌گذاری بستگی دارد. درادامه، حداقل سرمایه موردنیاز برای سرمایه‌گذاری در اسپانیا در روش‌های مختلف را بررسی می‌کنیم.

  سرمایه اولیه مورد نیاز

  سرمایه اولیه مورد نیاز به‌منظور مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اسپانیا در روش‌های مختلف طبق جدول زیر است:

  روش های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در اسپانیا

  سرمایه اولیه مورد نیاز

  خرید ملک 

  ۳۵۰هزار یورو ویزای عادی اسپانیا

  ۵۰۰هزار یورو گلدن ویزای اسپانیا

  ثبت شرکت 

  ۳هزار تا ۵هزار یورو به‌علاوه ۶۵هزار یورو اعتبار سرمایه

  خرید اوراق قرضه

  ۲میلیون یورو اوراق قرضه عمومی

  ۱میلیون یورو خرید سهام شرکت اسپانیایی

  خرید سهام

  ۱میلیون یورو

  تمکن مالی 

  ۱میلیون یورو سپرده بانکی

  ۳۰هزار یورو به‌علاوه ۵هزار یورو تمکن مالی نقدی

  کارآفرینی 

  ۳هزار تا ۵هزار یورو به‌علاوه ۶۵هزار یورو اعتبار سرمایه

  استارتاپ

  ۳هزار تا ۵هزار یورو به‌علاوه ۶۵هزار یورو اعتبار سرمایه

  مدارک لازم برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اسپانیا

  مدارک لازم برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اسپانیا عبارت‌اند از:

  • گذرنامه با حداقل ۱ سال اعتبار
  • گواهی عدم سوءپیشینه
  • ۲ قطعه عکس پاسپورتی
  • حداقل سرمایه موردنیاز
  • تمکن مالی موردنیاز
  • تکمیل فرم ویزای سرمایه گذاری اسپانیا
  • نشانی محل اقامت در اسپانیا
  • بیمه درمانی
  • اخذ کد بیمه
  • اخذ کد مالیاتی اسپانیا (NIE)
  • گواهی سلامت پزشکی

  مراحل مهاجرت برای سرمایه گذاری اسپانیا

  مراحل مهاجرت برای سرمایه گذاری اسپانیا ازاین‌قرارند:

  1. بازار مالی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری اسپانیا را به‌خوبی بررسی و باتوجه‌به شرایط و بودجه خود، بهترین و مناسب‌ترین روش سرمایه‌گذاری را انتخاب کنید.
  2. باتوجه‌به هدف خود از سرمایه‌گذاری در اسپانیا (مهاجرت و اخذ اقامت کشور اسپانیا)، روش سرمایه‌گذاری مدنظرتان را با سایر روش‌ها مقایسه و با متخصصان و کارشناسان سرمایه‌گذاری و مهاجرت به اسپانیا در این زمینه مشورت کنید.
  3. به‌منظور اقدام برای درخواست ویزای سرمایه‌گذاری اسپانیا، می‌توانید از شرکت‌ها و وکلای حقوقی فعال در این زمینه کمک بگیرید و پیگیری تمامی امور مربوط به ارسال مدارک و تعیین وقت سفارت را به آن‌ها بسپارید؛ در‌غیر‌این‌صورت، خودتان مستقیما از سفارت اسپانیا می‌توانید نوبت مراجعه حضوری بگیرید و مدارک موردنیاز را به افسر پرونده تحویل بدهید.
  4. پس از تحویل مدارک به سفارت و پرداخت هزینه فرم درخواست ویزای سرمایه‌گذاری اسپانیا، افسر مرتبط پرونده و مدارکتان را بررسی می‌کند و در‌صورت موافقت با درخواست شما، ویزای سرمایه‌گذاری اسپانیا برایتان صادر می‌شود.
  5. پس از اخذ ویزای سرمایه‌گذاری اسپانیا، می‌توانید وارد اسپانیا شوید و روند سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت خود را آغاز کنید. پس از ورود به این کشور با ویزای سرمایه‌گذاری، ابتدا باید کد بیمه و کد مالیاتی این کشور (NIE) را دریافت کنید تا بتوانید اقداماتی مانند افتتاح حساب در اسپانیا را انجام دهید.

  مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اسپانیا برای ایرانیان

  طبق فروم وبسایت‌های Statista.com و Worldeconomics.com)، بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری در اسپانیا برای متقاضیان ایرانی خرید ملک و کارآفرینی و خرید سهام است. این ۳ روش درمقایسه‌با دیگر روش‌های سرمایه‌گذاری در اسپانیا سرمایه کمتری نیاز دارند و پیچیدگی قانونی‌شان نیز کمتر است و سرمایه‌گذار را ملزم نمی‌کنند تا برای حفظ اقامت خود در اسپانیا زندگی کند.

  تمامی اتباع ایرانی که از طریق سرمایه‌گذاری اقامت اسپانیا را دریافت می‌کنند، اعضای درجه‌یک خانواده خود (همسر و فرزندان کوچک‌تر از ۱۸ سال) را نیز می‌توانند با ویزای همراه به این کشور ببرند.

  اخذ ویزای سرمایه گذاری اسپانیا

  ویزای سرمایه‌گذاری اسپانیا (Investor Visa) معمولا با اعتبار ۱ و ۲ یا ۳ساله صادر می‌شود و تا زمانی امکان تمدیدش وجود دارد که سرمایه‌گذار به فعالیت تجاری و پرداخت مالیات در این کشور ادامه دهد.

  اسپانیا ویزای سرمایه‌گذاری دیگری نیز دارد که با نام گلدان ویزا (Golden Visa) شناخته می‌شود و فقط به سرمایه‌گذارانی تعلق می‌گیرد که از طریق خرید ملک اقدام می‌کنند. اگر سرمایه‌تان برای خرید ملک در اسپانیا ۵۰۰هزار یورو یا بیشتر باشد، با اخذ گلدن ویزای اسپانیا می‌توانید بلافاصله اقامت ۵ساله این کشور را دریافت کنید. هزینه درخواست ویزای گلدن اسپانیا برای سرمایه‌گذار اصلی ۱۹۰۰ یورو و برای هریک از اعضای خانواده ۱۲۰۰ یورو است. هزینه اخذ و دریافت این ویزا نیز ۸هزار یورو برآورد می‌شود.

  برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اخذ ویزای سرمایه گذاری اسپانیا روی لینک زیر کلیک کنید.

  مزایای مهاجرت با سرمایه گذاری در اسپانیا

  • رشد سرمایه در مدت‌زمان کوتاه
  • جلوگیری از افت ارزش سرمایه در ایران
  • نبود فساد اقتصادی
  • اخذ اقامت موقت اسپانیا
  • امکان اخذ تابعیت اسپانیا
  • امکان سفر و زندگی به کشورهای حوزه شنگن
  • امکان سفر و زندگی در اتحادیه اروپا
  • امکان تحصیل فرزندان در اسپانیا
  • امکان اخذ ویزای همراه
  • امکان فعالیت در بازار تجارت جهانی
  • بهره‌مندی از خدمات درمانی پیشرفته
  • بهره‌مندی از خدمات آموزشی و تحصیلی پیشرفته

  معایب مهاجرت با سرمایه گذاری در اسپانیا

  • فراهم‌نبودن امکان اخذ اقامت دائم
  • نداشتن اجازه کار در برخی از روش‌ها
  • آشنانبودن اکثر مردم اسپانیا با زبان انگلیسی
  • محدودیت انتقال سرمایه در سال‌های اولیه
  • سخت‌گیری دولت اسپانیا برای افتتاح حساب بانکی اتباع ایرانی

  جمع‌بندی

  طبق آمار وبسایت Worldeconomics، در سال ۲۰۲۳ کشور اسپانیا شانزدهمین اقتصاد برتر جهان معرفی شده است. ازجمله دلایل مهمی که هرساله هزاران نفر از طریق سرمایه‌گذاری به اسپانیا مهاجرت می‌کنند، نبود فساد اقتصادی و ارزان‌بودن هزینه زندگی در این کشور است.

  روش‌های متداول سرمایه‌گذاری در اسپانیا برای ایرانیان، خرید ملک و خرید سهام و کارآفرینی هستند. ارزان‌ترین روش سرمایه‌گذاری در اسپانیا روش ثبت شرکت است و حداقل سرمایه موردنیاز برای این روش ۳هزار تا ۵هزار یورو تخمین زده می‌شود. یکی از ویزاهای محبوب سرمایه‌گذاری ویزای گلدن اسپانیا است که فقط درصورت خرید ملک یا املاک با حداقل ارزش ۵۰۰هزار یورو می‌توان آن را اخذ کرد. افرادی که از راه سرمایه‌گذاری اقامت ۱ و ۲ یا ۳ساله اسپانیا را می‌گیرند، پس از ۵ سال اقامت و زندگی در این کشور می‌توانند برای اخذ اقامت دائم آنجا اقدام کنند.

  برای دریافت مشاوره رایگان درباره نحوه اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه‌گذاری، فرم مشاوره با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی بالدانو را تکمیل کنید. متخصصان ما با سال‌ها تجربه درزمینه ارائه مشاوره درباره مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اسپانیا، به شما کمک می‌کنند تا با بهترین و سریع‌ترین روش سرمایه‌گذاری در این کشور آشنا شوید.

  سوالات کاربران درباره مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در اسپانیا

  آیا مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اسپانیا برای ایرانیان مناسب است؟
  بله، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اسپانیا برای ایرانیان مناسب است؛ چرا‌که این کشور مقصد ایدئالی برای رشد سرمایه و اخذ اقامت خانوادگی از طریق ویزای سرمایه گذاری است.
  سرمایه لازم برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اسپانیا چقدر است؟
  سرمایه لازم برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اسپانیا به روش سرمایه‌گذاری انتخابی شما بستگی دارد. برای مثال، در روش خرید سهام باید حداقل ۱میلیون یورو سرمایه داشته باشید.
  معیار انتخاب اسپانیا برای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری چیست؟
  معیار انتخاب اسپانیا برای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری، اقتصاد پررونق، نرخ کم مالیات بر درآمد، نبود فساد اقتصادی و امکان رشد سرمایه در این کشور است.
  مطمئن‌ترین روش سرمایه‌گذاری اسپانیا برای مهاجرت کدام است؟
  مطمئن‌ترین روش سرمایه گذاری اسپانیا برای مهاجرت، روش خرید ملک و ثبت شرکت است.
  سریع‌ترین روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اسپانیا چیست؟
  سریع‌ترین روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اسپانیا روش خرید ملک است.
  آسان‌ترین روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اسپانیا کدام است؟
  آسان‌ترین روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اسپانیا روش خرید ملک است.
  بهترین روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اسپانیا چیست؟
  بهترین روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اسپانیا به بودجه و شرایط سرمایه‌گذار بستگی دارد. طبق اطلاعات وبسایت Worldeconomics.com، روش‌های خرید ملک و خرید سهام محبوب‌ترین و متداول‌ترین روش های سرمایه گذاری در اسپانیا هستند.
  روش‌های مختلف مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اسپانیا کدام‌اند؟
  روش‌های مختلف مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اسپانیا عبارت‌اند از: خرید ملک، ثبت شرکت، خرید اوراق قرضه، خرید سهام، تمکن مالی، کارآفرینی و استارتاپ.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859

  سایر روش های مهاجرت به اسپانیا