مهاجرت تحصیلی به هلند

مهاجرت تحصیلی به هلند امکان تحصیل در دانشگاه‌های یکی از کشورهای ایدئال اروپا ازنظر استانداردهای نظام آموزشی را برای دانشجویان فراهم می‌کند. ‌تحصیل در دانشگاه‌های هلند می‌تواند برای آینده شغلی دانشجویان در این کشور یا کشورهای دیگر بسیار مفید باشد.

مشاوره تلفنی
2024/5/41e9ad40-fa72-4c50-8ac6-cf4bf271cbc5.jpg

مشاوره مهاجرت تحصیلی به هلند

بیشتر رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌های هلند به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. این موضوع برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به هلند، ازجمله دانشجویان ایرانی خبری خوشحال‌کننده است. نکته مهم این است که شهریه دانشگاه‌های هلند ارزان‌تر از دانشگاه‌های کشورهایی مانند انگلستان و آلمان است.

مشاوره مهاجرت تحصیلی به هلند از تخصص‌های موسسه مهاجرتی بالدانو محسوب می‌شود. متخصصان ما در بالدانو با سال‌ها تجربه در‌زمینه مهاجرت تحصیلی به کشور یادشده به شما در این مسیر کمک می‌کنند. برای کسب اطلاعات جامع درباره مهاجرت تحصیلی به هلند، فرم مشاوره را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و راهنمایی‌تان کنند.

در این مطلب، درباره مهاجرت تحصیلی به هلند، انواع ویزای تحصیلی، مراحل مهاجرت و هزینه‌های این فرایند به‌طور مفصل صحبت خواهیم کرد.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  ویزای تحصیلی هلند

  ویزای تحصیلی هلند در ۲ نوع خلاصه می‌شود. برای تصمیم‌گیری درباره مهاجرت تحصیلی به هلند‌، ابتدا باید درباره ویزای تحصیلی این کشور اطلاعات کافی داشته باشید.

  ویزاهای تحصیلی کشور هلند عبارت‌اند از:

  • ویزای دانشجویی کوتاه‌مدت هلند (MVV)

  ویزای تحصیلی کوتاه‌مدت هلند (MVV) درصورتی صادر می‌شود که دوره آموزش شما کمتر از ۳ ماه طول بکشد.

  • ویزای دانشجویی هلند برای دوره‌های متوسطه و حرفه‌ای

  این نوع ویزا معمولاً به دانش‌آموزانی از سورینام و اندونزی یا آفریقای‌جنوبی اعطا می‌شود؛ اما سایر دانشجویان نیز ممکن است واجدشرایط دریافت این ویزا باشند. برای دریافت این ویزا، دانشجویان حتما باید در هلند خانواده داشته و به زبان هلندی مسلط باشند.

  • ویزای تحصیلی هلند برای اقامت طولانی

  این ویزا که به‌عنوان مجوز اقامت دانشجویی نیز شناخته می‌شود، به دانشجویان اجازه می‌دهد تحصیلات خود را تا ۵ سال در هلند ادامه دهند و تکمیل کنند.

  شرایط مهاجرت تحصیلی به هلند

  شرایط مهاجرت تحصیلی به هلند

  اولین و مهم‌ترین شرط از شرایط مهاجرت تحصیلی به هلند داشتن نامه پذیرش از یکی از دانشگاه‌های هلند است. برای اینکه بتوانید در دانشگاه‌های این کشور پذیرفته شوید، باید شرایط خاصی داشته باشید.

  شرایط مهاجرت تحصیلی به هلند ازاین‌قرارند:

  • شرایط سنی

  داشتن بیش از ۱۷ سال و مدرک دیپلم در آموزش متوسطه برای پذیرش دانشجویان در مقطع کارشناسی الزامی است. دانشجویان می‌توانند نهایتا تا ۲۹سالگی در این مقطع تحصیلی پذیرفته شوند. سن مجاز در مقطع کارشناسی ارشد نیز ۴۰ سال اعلام شده است.

  • شرط معدل

  بسیاری از موسسه‌ها و دانشگاه‌های هلند برای پذیرش دانشجو به شرط معدل نیاز دارند. شرط معدل در نظام آموزشی هلند نمره ۷ (معادل نمره ۱۵ در ایران) است.

  • مدارک زبان انگلیس

  موسسه‌های آموزش عالی هلند ممکن است از دانشجویان بخواهند که مدرکی دال بر مهارتشان در زبان انگلیسی ارائه دهند تا واجدشرایط تحصیل در آموزش عالی باشند. دانش زبان هلندی نیز می‌تواند مزیت مهمی برای پذیرفته‌شدن دانشجو در دانشگاه مدنظرش باشد؛ با‌این‌حال، همه رشته‌‌های تحصیلی به دانش زبان هلندی نیازی ندارند.

  متقاضیان تحصیل در هلند باید مهارت زبان خود را ازطریق آزمون‌هایی مانند تافل و آیلتس اثبات کنند. حداقل نمره پذیرفتنی در آزمون آیلتس برای پذیرش دانشجویان نمره ۶ است.

  • امتحانات ورودی

  برخی از دانشگاه‌ها ممکن است برای پذیرش دانشجویان امتحان ورودی بگیرند. امتحانات ورودی دانشگاه‌های هلند در رشته‌های (MBA) و بازاریابی، معمولا شامل GMAT‌ و GRE می‌شود. در این امتحانات، مهارت‌های استدلال و تفکر انتقادی دانشجو ارزیابی می‌شود.

  تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به هلند

  تمکن مالی یکی از شروط اصلی پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های هلند است. خدمات مهاجرت و تابعیت هلند (IND) از دانشجویان می‌خواهد که مدرک دال بر اثبات تمکن مالی کافی برای پوشش هزینه‌های اقامت و تحصیلشان در هلند ارائه دهند. حداقل مبلغ موردنیاز تعیین‌شده برای تمکن مالی ۸۰۰ یورو در ماه است.

  مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به هلند

  مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به هلند

  بعد از پیداکردن دانشگاه مدنظر و اتخاذ تصمیم نهایی مبنی‌بر مهاجرت تحصیلی به هلند‌، متقاضیان باید مدارک موردنیاز را جمع‌آوری کنند.

  مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به هلند بدین‌شرح‌اند:

  • پاسپورت معتبر و مدارک
  • نامه رسمی پذیرش دانشگاه
  • مدارک تحصیلی قبلی
  • ریزنمره‌های دانشگاهی و برنامه‌های مطالعاتی
  • ارائه مدارک مربوط به مهارت زبان
  • انگیزه‌نامه برای ادامه تحصیل در هلند
  • مدارک مربوط به تمکن مالی
  • بیمه مسافرتی
  • عکس جدید با پس‌زمینه سفید
  • مدارک مربوط به اطلاعات بیومتریک و انگشت‌نگاری

  مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به هلند

  دانستن زبان هلندی برای تحصیل در این کشور، می‌تواند مزیتی بزرگ باشد و بخت پذیرش در دانشگاه را افزایش دهد. مدرک زبان مورد ‌نیاز برای مهاجرت تحصیلی به هلند سطح B2‌ زبان هلندی است. با‌این‌حال، بیشتر دانشگاه‌های هلند مدرک زبان انگلیسی را نیز برای تحصیل در مقاطع عالی‌تر می‌پذیرند. مدرک‌ زبان انگلیسی موردنیاز برای تحصیلات دانشگاهی آیلتس ۶ یا تافل ۵۵۰ در امتحانات سنتی و تافل ۲۱۳ در امتحانات اینترنتی است.

  مراحل مهاجرت تحصیلی به هلند

  مراحل مهاجرت تحصیلی به هلند

  مراحل مهاجرت تحصیلی به هلند ازاین‌قرارند:

  1. اولین مرحله برای آغاز روند مهاجرت تحصیلی به هلند، پیداکردن دانشگاه و رشته دلخواه است.
  2. پس از انتخاب دانشگاه و رشته دلخواه، نوبت به بررسی شرایط دانشگاه برای پذیرش دانشجو می‌رسد. در این مرحله، متقاضیان باید مدارک مورد‌نیاز دانشگاه مانند مدارک ترجمه‌شده مقاطع تحصیلی قبلی‌، توصیه‌نامه، انگیزه‌نامه و مدارک مربوط به زبان را آماده کنند.
  3. در مرحله بعدی، آنان باید مدارک جمع‌آوری‌شده را ازطریق وبسایت دانشگاه یا وبسایت nl برای دانشگاه مد‌نظرشان ارسال کنند.
  4. در این مرحله، متقاضیان باید منتظر دریافت پاسخ دانشگاه از‌طریق ایمیل باشند. در‌صورت پذیرفته‌شدن، دانشگاه نامه پذیرش را برای آنان ارسال می‌کند.
  5. در مرحله بعدی، متقاضیان باید برای دریافت ویزای تحصیلی به سفارت هلند مراجعه کنند و مدارک لازم از‌قبیل فرم درخواست ویزا، نامه ‌پذیرش، پاسپورت، عکس جدید، نامه تمکن مالی و گواهی عدم سوءپیشینه را همراه داشته باشند.
  6. درادامه، افراد پذیرفته‌شده باید محل اقامت خود در هلند را پیدا کنند و دیگر اقدامات لازم را انجام دهند.
  7. بعد از دریافت ویزای تحصیلی و پیداکردن محل اقامت، متقاضیان می‌توانند برای تحصیل به هلند سفر کنند.

  هزینه مهاجرت تحصیلی به هلند

  هزینه مهاجرت تحصیلی به هلند

  هزینه مهاجرت تحصیلی به هلند شامل شهریه دانشگاه، اسکان، لوازم موردنیاز مانند کتاب‌های درسی و نوشت‌افزار، خورد‌و‌خوراک، پوشاک و حمل‌ونقل می‌شود. هزینه‌های زندگی در هلند بسته به شهر محل اقامت دانشجویان متفاوت خواهد بود. جدا از هزینه‌های زندگی و شهریه دانشگاه، آنان باید حدود ۱۱هزار یورو به‌عنوان تمکن مالی در‌اختیار داشته باشند.

  در جدول زیر، به شهریه دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی اشاره کرده‌ایم.

  مقاطع تحصیلیشهریه سالانه به یورو
  کارشناسی۵هزار تا ۲۰هزار
  کارشناسی ارشد۷هزار تا ۱۵هزار
  دکتری۲۳۰۰ تا ۲۰هزار

  مهاجرت تحصیلی رایگان به هلند

  مهاجرت تحصیلی رایگان به هلند

  مهاجرت تحصیلی رایگان به هلند برای دانشجویان بین‌المللی امکان‌پذیر نیست؛ ولی با گرفتن بورسیه‌ها و اسکالرشیپ‌های متنوع، می‌توان هزینه‌های تحصیل در هلند را کاهش درخور‌توجهی داد. همچنین، دانشجویان واجدشرایط می‌توانند از وام‌های دانشجویی بهره‌مند شوند. ناگفته نماند که فقط دانشجویان مقطع دکتری با گرفتن بورسیه امکان تحصیل رایگان را خواهند داشت.

  امکان کار پس از مهاجرت تحصیلی به هلند

  نظام آموزشی هلند امکان کار پاره‌وقت را برای دانشجویان فراهم کرده است. نام برخی از دانشگاه‌های هلند در فهرست دانشگاه‌های برتر اروپا و حتی جهان دیده می‌شود. آن دسته از دانشجویان بین‌المللی که واجد‌شرایط دریافت بورسیه تحصیلی نیستند، می‌توانند هفته‌ای ۱۶ ساعت به‌صورت پاره‌وقت در هلند کار کنند.

  بهترین شهرهای هلند برای مهاجرت تحصیلی

  هلند سالانه پذیرای نزدیک به ۹هزار نفر دانشجوی خارجی است. با اینکه انگلیسی زبان رسمی این کشور نیست، نزدیک به ۹۵درصد از مردم محلی می‌توانند به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنند. این موصوع هلند را به یکی از مقاصد تحصیلی ایدئال اروپا تبدیل کرده است. برخی از شهرهای هلند امکانات تحصیلی و شغلی بیشتری برای دانشجویان فراهم کرده‌اند؛ در‌نتیجه، تحصیل در این شهرها برای دانشجویان بین‌المللی انتخاب مناسب‌تری است.

   بهترین شهرهای هلند برای مهاجرت تحصیلی عبارت‌اند از:

  • اوترخت
  • آمستردام
  • خرونینگن
  • دلفت

  شهر اوترخت

  طبق رتبه‌بندی تایمز در سال ۲۰۲۳، اوترخت در فهرست شهرهای دانشجویی برتر هلند پیشتاز است. این شهر چهارمین شهر بزرگ و قدیمی هلند محسوب می‌شود و ترکیبی عالی از هیاهوی دانشجویی همراه با فضایی آرام را کنار‌هم دارد. برخی از مزایای مهم شهر اوترخت برای مهاجرت تحصیلی به هلند بدین‌شرح‌اند:

  امنیت فراوان

  اوترخت چهارمین شهر امن هلند است. گشت‌و‌گذار در این شهر در تمامی ساعات شبانه‌روز بدون هیچ نگرانی و مشکلی همراه خواهد بود.

  مسیرهای کوتاه برای رفت‌و‌آمد

  مسیر‌های رفت‌و‌آمد به‌لطف سیستم حمل‌و‌نقل عمومی با طراحی بی‌نظیر بسیار کوتاه و دلچسب هستند. این شهر بیشتر شبیه به روستاهای خلوت است؛ هرچند امکانات کم‌‌نظیری دارد. مسیرهای کوتاه این شهر باعث می‌شود که خستگی راه برای دانشجویان بی‌معنی باشد.

  دستمزد بیشتر

  دانشجویان اجازه دارند به‌طور پاره‌وقت در هلند کار کنند. دستمزد کار پاره‌وقت در اوترخت زیاد است؛ در‌نتیجه، دانشجویان می‌توانند با پیداکردن کار پاره‌وقت در این شهر، درآمد مناسبی کسب کنند و هزینه‌های زندگی و تحصیلشان را پوشش دهند.

  زیبایی‌های تاریخی

  علاقه‌مندان به تاریخ بی‌شک اوترخت را دوست خواهند داشت؛ چراکه این شهر یکی از شهرهای قدیمی و زیبای هلند است. اوترخت بیش از ۲۵ موزه را در خود جا داده است.

  شهر آمستردام

  شهر آمستردام پایتخت کشور هلند و شهر موقعیت‌های طلایی است. این شهر یکی از شهرهای زنده هلند و پایتخت خوراکی‌های جذاب این کشور به‌شمار می‌رود. زندگی شبانه پویای هلند می‌تواند خستگی روزانه دانشجویان را رفع کند. ناگفته نماند که آمستردام ازنظر ترافیک، یکی از شهرهای شلوغ‌ هلند است. برخی از مزایای مهم شهر اوترخت برای مهاجرت تحصیلی به هلند ازاین‌قرارند:

  نرخ اشتغال چشمگیر

  با راه‌اندازی بیش از ۵۰۰ شرکت بین‌المللی در آمستردام، تعداد مشاغل ایجادشده افزایش درخورتوجهی یافته است.

  حمل‌و‌نقل عمومی

  اگرچه دوچرخه در سراسر کشور هلند ازجمله آمستردام رایج است، شلوغی شهر به‌ندرت امکان زندگی آرام و رویایی را فراهم می‌کند. در‌عوض، مترو، تراموا، اتوبوس و کشتی کل شهر را به‌هم متصل و رفت‌و‌آمد را بسیار آسان‌تر می‌کنند.

  هنر و موزه‌ها

  آمستردام خانه رامبراند، نقاش مشهور است. موزه‌ای به نام وی در آمستردام وجود دارد که سالانه گردشگران بسیاری را برای دیدن آثار این نقاش هلندی به این شهر می‌کشاند.

  شهر خرونینگن

  گرونینگن به‌عنوان شهر دانشجویی هلند شناخته می‌شود. با‌توجه‌به اینکه بیش از ۲۵درصد از ساکنان شهر دانشجو هستند، در بیشتر مکان‌های عمومی خرونینگن دانشجویانی از سراسر جهان دیده می‌شوند. ازآنجاکه شهرداری نقشه این شهر را به نحو احسن کشیده است، همه‌جا مسیرهای دوچرخه‌سواری برای دانشجویان وجود دارد که می‌توانند با استفاده از این مسیرهای به مقصد خود برسند. برخی از مزایای شهر خرونینگن برای مهاجرت تحصیلی به هلند عبارت‌اند از:

  دانشگاه‌های معتبر

  شهر خرونینگن میزبان یکی از دانشگاه‌های قدیمی و معتبر هلند، یعنی دانشگاه خرونینگن است که در رتبه‌بندی‌های جهانی نیز جایگاه مناسبی دارد.

  محیط آرام شهری

  خرونینگن شهری امن و آرام با نرخ جرم و جنایت اندک است. مردم شهر خرونینگن به‌دلیل زندگی در محیطی دانشگاهی، با فرهنگ دانشجویان خارجی آشنا و بسیار مهمان‌نواز هستند.

  دسترسی آسان

  رفت‌و‌آمد در شهر خرونینگن با استفاده از وسایل نقلیه عمومی بسیار آسان و سریع است. مسیرهای شهری کوتاه هستند و دوچرخه‌سواری در این شهر رواج دارد.

  شهر دلفت

  شهر دلفت مدل کوچک‌تر شهر آمستردام شناخته می‌شود. دلفت شهر زیبایی است که بین لاهه و روتردام قرار دارد. این شهر میزبان دانشگاه‌ قدیمی و ۱۷۸ساله هلند، یعنی دانشگاه تکنولوژی دلفت است. شهر دلفت، تنها ۱۰۰‌هزار نفر جمعیت دارد و در جهان به‌عنوان شهر محل تولد رشته میکروبیولوژی شناخته می‌شود.

  برخی از مزایای مهم شهر دلفت برای مهاجرت تحصیلی به هلند بدین‌شرح‌اند:

  موقعیت مکانی مناسب

  شهر دلفت محیطی صنعتی دارد و برای دانشجویانی مناسب است که به گذراندن دوره‌های کارآموزی نیاز دارند.

  امنیت فراوان و سیستم حمل‌و‌نقل سازمان‌دهی‌شده

  شهر دلفت امنیت اجتماعی بسیار زیادی دارد و آمار دزدی و جرم و جنایت در آن بسیار کم است. سیستم حمل‌و‌نقل عمومی این شهر توسعه‌یافته است و دانشجویان برای رسیدن به مقاصد خود مشکل چندانی ندارند.

  هزینه مناسب تحصیل و زندگی

  شهریه دانشگاه‌ها و هزینه زندگی در شهر دلفت مقرون‌به‌صرفه‌تر از شهرهای دیگر هلند است.

  بهترین دانشگاه های هلند برای مهاجرت تحصیلی

  دانشگاه‌های هلند در سراسر جهان شناخته‌شده هستند و در رده‌بندی دانشگاه‌های برتر جهان‌، رتبه آن‌ها روند صعودی دارد. مهاجرت تحصیلی به هلند یکی از راه‌های ایدئال برای ارتقای سطح علمی دانشجویان تمام دنیا، ازجمله دانشجویان ایرانی باشد. ‌درادامه، به بهترین دانشگاه های هلند برای مهاجرت تحصیلی اشاره می‌کنیم.

  دانشگاه دلفت

  دانشگاه دلفت یکی از دانشگاه‌های تکنولوژی و مهندسی برتر کشور هلند و حتی اروپا شناخته می‌شود. این دانشگاه رتبه چهل‌وهشتم را در بین دانشگاه‌های برتر جهان و رتبه نخست را در میان دانشگاه‌های هلند ازآن خود کرده است. در سال ۱۸۴۲، پادشاه هلند، ویلیام دوم، دانشگاه دلفت را تاسیس کرد. در این دانشگاه، ۱۶ رشته در مقطع کارشناسی و ۳۵ رشته در مقطع کارشناسی ارشد تدریس می‌شود.

  دانشگاه آمستردام

  دانشگاه آمستردام سومین دانشگاه قدیمی کشور هلند است و بیشترین تعداد پذیرش دانشجویان بین‌المللی را دارد. این دانشگاه ۵۹ رشته را در مقطع کارشناسی‌ و ۱۳۳ رشته را در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌دهد. دانشگاه آمستردام رتبه شصت‌ویکم را در میان دانشگاه‌های معتبر جهان و جایگاه دوم را در بین دانشگاه‌های هلند کسب کرده است.

  دانشگاه واخنینگن

  دانشگاه واخنینگن برای دانشجویان علاقه‌مند به علوم کشاورزی یکی از گزینه‌های ایدئال خواهد بود. در سال ۱۹۱۸، این دانشگاه در شهر واخنینگن هلند بنیان نهاده شد‌. این دانشگاه بیش از یک قرن است که به تدریس علوم گیاهی، علوم زیست‌‌محیطی، علوم دامی، تکنولوژی کشاورزی و مدیریت منابع طبیعی مشغول و پذیرای دانشجویانی از سراسر جهان است. دانشگاه واخنینگن شصت‌وچهارمین دانشگاه برتر دنیا و سومین دانشگاه معتبر هلند شناخته می‌شود.

  دانشگاه لیدن

  دانشگاه لیدن در سال ۱۵۷۵ کارش را آغاز کرده و قدیمی‌ترین دانشگاه هلند است. مشاهیری نظیر رنه دکارت و کنستانتین هویگنس از دانشجویان دانشگاه لیدن بوده‌اند. این دانشگاه از ۶ دانشکده و ۵۰ بخش متفاوت و بیش از ۴۰ موسسه تحقیقاتی تشکیل شده است و ۱۵۰ رشته تحصیلی را پوشش می‌دهد. دانشگاه لیدن جایگاه هفتادوهفتم را در بین دانشگاه‌های برتر جهان و رده چهارم را در میان دانشگاه‌های هلند ازآن خود کرده است.

  دانشگاه خرونینگن

  دانشگاه خرونینگن هلند در سال ۱۶۱۴ تاسیس شده است و از زمان آغاز فعالیتش تاکنون، ۲۰۰هزار نفر دانشجو از آن فارغ‌‌‌التحصیل شده‌اند. این دانشگاه بیش از ۱۷۵ رشته تحصیلی را به دانشجویان ارائه می‌دهد. دانشگاه خرونینگن از ۹ دانشکده و ۲۷ مرکز تحقیقاتی تشکیل شده و در رده‌بندی دانشگاه‌های معتبر دنیا، رتبه هفتادونهم و در رده‌بندی دانشگاه‌های برتر هلند، رتبه پنجم را کسب کرده است.

  مزایای مهاجرت تحصیلی به هلند

  مزایای مهاجرت تحصیلی به هلند عبارت‌اند از:

  • نظام آموزشی قدرتمند
  • بازار کار متناسب با رشته تحصیلی و آینده شغلی مناسب
  • تسلط بیشتر شهروندان هلند به زبان انگلیسی
  • سیستم حمل‌و‌نقل عمومی پیشرفته
  • زیرساخت‌های پیشرفته شهرسازی
  • نرخ جرم و جنایت اندک و امنیت اجتماعی فراوان
  • دانشگاه‌های بسیار معتبر

  معایب مهاجرت تحصیلی به هلند

  معایب مهاجرت تحصیلی به هلند ازاین‌قرارند:

  • نرخ مالیات زیاد
  • نرخ خدمات پزشکی چشمگیر
  • سخت‌بودن یادگیری زبان هلندی
  • نرخ زیاد اجاره خانه درمقایسه‌با کشورهای آسیایی

  جمع بندی

  کشور هلند یکی از مقاصد اروپایی برتر برای مهاجرت تحصیلی است. دانشگاه‌های این کشور در سراسر جهان شناخته‌شده‌اند و با فارغ‌التحصیلی از آن‌ها، آینده شغلی دانشجویان تضمین می‌شود. برای مهاجرت تحصیلی به هلند، متقاضیان ابتدا باید ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنند. گرفتن ویزای تحصیلی هلند به نامه پذیرش از یکی از دانشگاه‌های این کشور نیاز دارد. معدل متقاضیان برای اخذ پذیرش، نباید کمتر از ۱۵ باشد. همچنین، آنان به مدرک آیلتس ۶ برای اثبات دانش زبان انگلیسی خود نیاز دارند. داشتن تمکن مالی نیز برای دریافت ویزای تحصیلی هلند الزامی است. تحصیل در دانشگاه‌های این کشور رایگان نیست؛ ولی با استفاده از بورسیه‌های تحصیلی و وام، می‌توان هزینه‌های تحصیل را کاهش درخورتوجهی داد.

  سوالات کاربران درباره مهاجرت تحصیلی به هلند

  مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به هلند چیست؟
  مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به هلند آیلتس ۶ و تافل ۵۵۰ است. ناگفته نماند که اگر مدرک زبان هلندی B2‌ داشته باشید، بخت بیشتری برای قبولی در رشته‌های دلخواهتان خواهید داشت.
  مزایای مهاجرت تحصیلی به هلند چیست؟
  ‌با مهاجرت تحصیلی به هلند، در دانشگاه‌های معتبر این کشور تحصیل می‌کنید که باعث تضمین آینده شغلی شما خواهد شد. امنیت اجتماعی، زیرساخت‌های پیشرفته شهرسازی، نظام آموزشی قوی و آمار جرم و جنایت کم، از دیگر مزایای مهاجرت تحصیلی به هلند محسوب می‌شوند.
  بهترین دانشگاه های هلند برای مهاجرت تحصیلی کدام‌اند؟
  بهترین دانشگاه های هلند برای مهاجرت تحصیلی دانشگاه‌های دلفت، آمستردام، خرونینگن، واخنینگن و لیدن به‌شمار می‌آیند.
  بهترین شهرهای هلند برای مهاجرت تحصیلی کدام‌اند؟
  شهرهای دلفت، آمستردام، خرونینگن و اوترخت از بهترین شهرها برای مهاجرت تحصیلی به هلند هستند.
  هزینه مهاجرت تحصیلی به هلند چقدر است؟
  هزینه مهاجرت تحصیلی به هلند به هزینه‌های زندگی، اسکان، خوردوخوراک و حمل‌ونقل بستگی دارد. شهریه سالانه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور در مقطع کارشناسی از ۵هزار تا ۲۰هزار یورو و در مقطع کارشناسی ارشد از ۷هزار تا ۱۵هزار یورو و در مقطع دکتری از ۲۳۰۰ تا ۲۰هزار یورو متغیر است.
  مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به هلند چیست؟
  داشتن پاسپورت معتبر، نامه تمکن مالی از بانک، مدارک دال‌بر اثبات دانش زبان انگلیسی، ریز‌نمره‌های مدارک قبلی، اطلاعات بیومتریک و انگشت‌نگاری ازجمله مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به هلند هستند.
  تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به هلند چقدر است؟
  تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به هلند حدود ۱۱هزار یورو است که برای دریافت ویزا، باید در‌اختیار داشته باشید.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859