پاسپورت کانادا

ارزش پاسپورت کانادا باتوجه‌به جایگاه جهانی ممتاز این کشور، بر کسی پوشیده نیست. داشتن این پاسپورت به‌معنی دسترسی به چهارمین پاسپورت برتر جهان است. حال چگونه می‌توان به این پاسپورت معتبر در سطح دنیا دست یافت؟

مشاوره تلفنی
2024/1/58504acf-10cb-43b3-b3d0-f4df7ff7c1db.jpg

مشاوره دریافت پاسپورت کانادا

اعتبار پاسپورت کانادا با جایگاه دولت این کشور در جهان ارتباط مستقیم دارد. کانادا یکی از هم‌پیمانان مهم کشورهای برجسته اروپایی، آمریکا، استرالیا و ژاپن است. بر همین اساس، به‌طور قطع پاسپورت آن نیز اعتبار فراوانی برای سفر و رفت‌وآمد به کشورهای مذکور دارد؛ به‌گونه‌ای که با داشتن این پاسپورت، دست‌کم مسافرت به ۱۷۳ کشور جهان تسهیل می‌شود.

حال سوال این است که چگونه می‌توان برنامه‌ای مهاجرتی را به گرفتن پاسپورت کانادا منتهی کرد؟ برای رسیدن به پاسپورت کانادا چه مسیری را باید طی کرد؟ جواب تمام این سوال‌ها را می‌توانید از متخصصین باتجربه موسسه مهاجرتی بالدانو جویا شوید.

برای آگاهی از چگونگی دریافت پاسپورت کانادا، فرم مشاوره رایگان را پر کنید تا متخصصین بالدانو در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  انواع پاسپورت کانادا

  اگرچه عامه مردم پاسپورت کشور کانادا را صرفا در یک قالب و شکل و نوع خاص می‌شناسند، در‌واقع انواع مختلفی از آن وجود دارد. دولت کانادا بسته به شرایط و برای برخی مقاصد خاص، پاسپورت‌های متفاوتی صادر می‌کند؛ البته اغلب مردم‌، تنها از یک نوع پاسپورت استفاده می‌کنند. با‌وجوداین، بد نیست با انواع پاسپورت کانادا نیز آشنا شویم.

  ۱. پاسپورت عادی

  پاسپورت عادی کانادا همان چیزی است که بیشتر شهروندان این کشور از آن استفاده می‌کنند. این نوع پاسپورت دفترچه‌ای ۳۶‌صفحه‌ای است که به شهروندان کانادایی اجازه می‌دهد تا برای مقاصد عادی به سایر کشورها سفر کنند. به‌عنوان مثال، هر شهروند کانادایی در شرایط عادی می‌تواند با این پاسپورت به تعطیلات یا سفر کاری برود.

  اطلاعات ضروری درباره هویت دارنده گذرنامه ازجمله نام، تاریخ تولد، عکس و امضای او و نیز جزئیاتی مانند شماره گذرنامه، تاریخ صدور، انقضا و مرجع صادر‌کننده در پاسپورت عادی کانادا ثبت می‌شوند.

  پاسپورت عادی کانادا ۱۰ سال برای بزرگ‌سالان و ۵ سال برای کودکان کوچک‌تر از ۱۶ سال معتبر است. همچنین، به شهروندان کانادایی امکان می‌دهد تا به اکثر کشورهای جهان سفر کنند. این گذرنامه ویژگی‌های امنیتی بسیار پیشرفته‌ای دارد که جعل آن را بسیار دشوار و حتی ناممکن می‌کنند.

  ۲. پاسپورت موقت

  پاسپورت موقت کانادا، تنها در شرایطی صادر می‌شود که سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های این کشور در سایر کشورها، وضعیت شهروندان کانادایی را اضطراری تشخیص دهند. در شرایط اضطراری، مراکز رسمی مذکور نوعی از پاسپورت کانادا را موقتا دراختیار شهروندان این کشور قرار می‌دهند تا برای کوتاه‌مدت از آن استفاده کنند.

  گذرنامه موقت کانادا برای مدت‌زمان مشخصی صادر می‌شود که معمولا حداکثر به یک سال محدود است. این گذرنامه برای افرادی طراحی شده است که با شرایط اضطراری و پیش‌بینی‌نشدنی در سفر، مانند گذرنامه مفقودشده یا دزدیده‌شده مواجه هستند. بنابراین، به کانادایی‌ها امتیاز سفر موقت می‌دهد و در‌عین‌حال امنیت و بازگشت آن‌ها به کانادا را تضمین و تسهیل می‌کند. با‌این‌حال، توجه به این نکته ضروری است که امکان دارد گذرنامه موقت کانادا را تمام کشورها نپذیرند.

  سند مسافرت فوری

  سند مسافرت فوری نیز شرایطی مشابه با پاسپورت موقت دارد. این سند در شرایط اضطراری و خاص برای شهروندان کانادایی حاضر در خارج از خاک کانادا و صرفا برای انجام یک سفر صادر می‌شود. بسیاری از افراد سند مسافرت فوری را جزو پاسپورت‌های کانادا محسوب نمی‌کنند و آن را صرفا یک برگه مجوز می‌دانند.

  ۳. پاسپورت خاص

  پاسپورت خاص برای آن دسته از مسئولان دولتی و اداری صادر می‌شود که دیپلمات محسوب نمی‌شوند و جزوی از دستگاه دیپلماتیک کانادا نیستند. به‌عنوان مثال، نمایندگان مجلس کانادا، اعضای مجلس‌ها، اعضای کابینه‌های محلی (استانی) و مسئولان دولتی که برای مقاصد غیردیپلماتیک به خارج از کانادا سفر می‌کنند، چنین پاسپورتی دارند.

  ۴. پاسپورت دیپلماتیک

  پاسپورت دیپلماتیک کانادا همان‌طورکه از نامش پیداست، صرفا برای دیپلمات‌ها و مقام‌های رسمی وزارت خارجه این کشور صادر می‌شود. امکان دریافت این نوع از پاسپورت فقط برای مقام‌های دولتی و مسئولان عالی حکومتی و افراد موردتایید وزارت خارجه کانادا امکان‌پذیر است.

  اعتبار پاسپورت کانادا

  درباره میزان اعتبار پاسپورت کانادا کافی است به جایگاه بین‌المللی این کشور دقت کنید. کانادا با کشورهای اتحادیه اروپا، انگلیس، آمریکا، استرالیا و هم‌پیمانان آن‌ها ارتباط تنگاتنگی دارد. همین موضوع باعث شده است تا درزمینه سفر و رفت‌و‌آمد شهروندان کانادایی نیز جایگاه ممتازی در سطح جهان داشته باشند؛ تا جایی که با پاسپورت این کشور می‌توانند به ۱۷۳ کشور جهان سفر کنند.

  طبق مقررات دولت کانادا، پاسپورت این کشور برای افراد ۱۶ سال یا بزرگ‌تر، به‌مدت ۱۰ سال و برای افراد کوچک‌تر از ۱۶ سال، به‌مدت ۵ سال اعتبار دارد. بنابراین، گذرنامه افراد معمولا برای تمام مدت سفر آن‌ها معتبر خواهد بود؛ زیرا بسیاری از کشورها از بازدیدکنندگان می‌خواهند گذرنامه‌ای با حداقل ۶ ماه پس از تاریخ عزیمت خود ارائه دهند. رعایت‌نشدن این الزام ممکن است به ممنوعیت ورود یا تاخیر درخورتوجه در ورود منجر شود.

  فرآیند تمدید پاسپورت کانادا نسبتا آسان است. دولت کانادا به افراد توصیه می‌کند تا حداقل ۶ ماه قبل از انقضای گذرنامه خود، آن را تمدید کنند.

  شرایط اخذ پاسپورت کانادا

  پیش از پرداختن به جزئیاتی درباره شرایط اخذ پاسپورت کانادا، لازم است نکته‌ای بدیهی، اما بسیار مهم را مرور کنیم: شرط لازم برای گرفتن پاسپورت یک کشور، داشتن امتیاز شهروندی آن است. پس هنگام سخن‌گفتن درباره شرایط اخذ پاسپورت، اگر همچنان متقاضی به شهروند کانادا تبدیل نشده باشد، به‌طور ضمنی شرایط اخذ امتیاز شهروندی را نیز بررسی یا اگر درباره متقاضی‌ای صحبت می‌کنیم که اکنون در ایران است و در اولین مرحله از مسیر مهاجرت به کانادا قرار دارد، باید تمام مراحل ابتدایی تا رسیدن به امتیاز شهروندی و پاسپورت را مرور کنیم.

  حال با درنظر‌گرفتن این مقدمه، برخی از شرایط اخذ پاسپورت کانادا عبارت‌اند از:

  • متقاضی پاسپورت کشور کانادا باید حداقل ۱۶ سال داشته باشد.
  • متقاضی باید پیش‌تر امتیاز شهروندی کانادا را به‌دست آورده باشد.
  • متقاضی به‌منظور دستیابی به امتیاز شهروندی، باید حداقل ۳ سال با اقامت دائم در کانادا حضور داشته باشد.
  • به‌منظور دستیابی به اقامت دائم، متقاضی باید ۴ سال از ۶ سال منتهی به تاریخ ثبت درخواست را با اجازه اقامت موقت به‌طور قانونی در کانادا اقامت کرده باشد.
  • اقامت موقت کانادا می‌تواند با برنامه‌های گوناگون مهاجرتی و اهداف مختلفی دریافت شده باشد. کار در کانادا، تحصیل در کانادا، سرمایه‌گذاری در این کشور یا ازدواج با اتباع کانادایی برخی از اهداف و برنامه‌های اصلی هستند.
  • دو نفر از اتباع کانادا که خود امتیاز شهروندی و پاسپورت کشور کانادا را دارند، باید به‌عنوان معرف از متقاضی پشتیبانی کنند. معرف‌ها باید ضمن نشان‌دادن حمایت خود از متقاضی از‌طریق ارائه امضا، همواره دردسترس باشند.
  • متقاضی نباید سوءپیشینه و سابقه کیفری تأثیرگذار داشته باشد. همچنین، همکاری کامل در پرداخت مالیات الزامی است.
  • متقاضی باید بتواند تمام مدارک لازم جهت اخذ پاسپورت کانادا را ارائه کند و نقصی در پرونده نداشته باشد.

  مدارک لازم جهت اخذ پاسپورت کانادا

  پاسپورت کانادایی سند سفر ضروری برای آن دسته از شهروندان کانادایی است که می‌خواهند به سراسر جهان سفر کنند. برای دریافت پاسپورت کانادایی، باید مدارک خاصی ازجمله تایید هویت و شهروندی ارائه شود. در‌ادامه، مدارک لازم جهت اخذ پاسپورت کانادا را بیان می‌کنیم و اهمیت آن‌ها را در فرایند درخواست توضیح می‌دهیم.

  ۱. مستندات نشان‌دهنده شهروندی کانادا

  مدرک شهروندی کانادا را باید اولین مدرک حیاتی موردنیاز برای درخواست پاسپورت این کشور دانست. متقاضی می‌تواند گواهی شهروندی کانادا و گواهی تولد در کانادا یا پاسپورت کانادایی قبلی خود با حداقل یک سال اعتبار باقی‌مانده را ارائه کند. ارائه یکی از این اسناد ضروری است؛ زیرا به‌عنوان مدرکی از وضعیت حقوقی فرد عمل می‌کنند.

  ۲. مدارک هویتی

  مدرک مهم بعدی پس از ارائه مدارک شهروندی، گواهینامه یا هر مدرک رسمی دیگری است که بتواند هویت فرد را تایید کند. این کار با ارائه کارت شناسایی معتبر مانند گواهینامه رانندگی یا کارت بهداشتی امکان‌پذیر است که یکی از دولت‌های استانی یا منطقه‌ای آن را صادر کرده باشد.

  ۳. عکس پاسپورت

  متقاضی باید ۲ قطعه عکس پاسپورتی یا عکس پرسنلی ارائه کند. این عکس‌ها باید معیارهای خاصی را ازنظر اندازه و ترکیب و کیفیت داشته و در ۶ ماه گذشته گرفته شده باشند و ظاهر فعلی متقاضی را به‌طور دقیق نشان دهند. عکس‌های گذرنامه نقش مهمی در شناسایی افراد و جلوگیری از تقلب در سفرهای بین‌المللی ایفا می‌کنند.

  ۴. فرم تقاضا

  یکی دیگر از مدارک لازم جهت اخذ پاسپورت کانادا، فرم تکمیل‌شده درخواست گذرنامه است. این فرم باتوجه‌به سن متقاضی به نام «برنامه گذرنامه عمومی بزرگ‌سالان» یا «برنامه گذرنامه عمومی کودک» شناخته می‌شود و حاوی اطلاعات شخصی مهم برای پردازش درخواست است. متقاضی فرم درخواست پاسپورت را باید تکمیل و آن را طبق دستورالعمل‌های موجود در بین مدارک لازم ارائه دهد. فراموش نکنید که مندرجات فرم تقاضای پاسپورت باید دقیق و کامل و بدون خطا باشد.

  ۵. فیش پرداخت مخارج

  فیش پرداخت یا شماره‌های رهگیری برای نشان‌دادن پرداخت هزینه‌های درخواست پاسپورت نیز باید بین مدارک قرار گیرد. این هزینه به نوع گذرنامه مانند پاسپورت معمولی یا فوری درخواستی بستگی دارد.

  ۶. فرم تغییر نام (درصورت وجود)

  افرادی که نام خود را تغییر داده‌اند، باید مدرک قانونی تغییر نام خود را ارائه دهند. این سند می‌تواند شامل گواهی ازدواج و حکم فرزندخواندگی یا گواهی تغییر نام قانونی باشد. هدف از ارائه این مدرک، حفظ ثبات در اسناد رسمی کانادا و جلوگیری از سردرگمی در سفرهای بین‌المللی است.

  روش های اخذ پاسپورت کانادا

  روش های اخذ پاسپورت کانادا متعدد هستند. شاید بتوان گفت صدها مسیر متمایز و با معیارهای مختلف برای رسیدن به این مقصد وجود دارد. باوجوداین، در نگاهی کلی می‌توان مسیرها و شرایط مختلف متقاضیان را در چند بخش دسته‌بندی کرد.

  فراموش نکنید که هریک از این روش‌ها جزئیات بیشتری دارند که بسته به شرایط شما تعیین می‌شوند. پس برای پاسخ به این پرسش که «چگونه پاسپورت کانادا بگیریم؟»، باید تمام شرایط و جزئیات را مدنظر گرفت. درادامه، انواع روش های اخذ پاسپورت کانادا را معرفی می‌کنیم.

  ۱. اخذ پاسپورت کانادا از طریق کار

  در روش اخذ پاسپورت کانادا از طریق کار، متقاضی باید پیشنهاد شغلی (Job Offer) در کانادا برای خود دست‌وپا کند. درصورت وجود پیشنهاد کاری و اشتغال در کشور کانادا، متقاضی ابتدا اقامت موقت کاری دریافت می‌کند. در ابتدا احتمالا اقامت ۲ یا ۳‌ساله به متقاضی اعطا می‌شود که در پایان این مدت، اقامت موقت تمدید می‌شود. به‌شرط تداوم اشتغال و بهره‌مندی از شرایط اعلام‌شده، اجازه اقامت تمدید می‌شود.

  متقاضی بعد از ۱ سال کارکردن در کانادا، می‌تواند درخواست اقامت دائم و بعد از ۳ سال نیز، درخواست پاسپورت بدهد. برای این منظور متقاضی باید ضمن داشتن سابقه کار حرفه‌ای در کانادا، حداقل ۴ سال از ۶ سال منتهی به تقاضای اقامت دائم را در این کشور ساکن بوده باشد. پس از اخذ اقامت دائم، با گذشت حداقل ۳ سال درصورت اقامت مداوم در کانادا، متقاضی می‌تواند درخواست خود برای شهروندی و پاسپورت را ثبت کند.

  قبولی در آزمون (مصاحبه) شهروندی، داشتن مهارت کافی در زبان انگلیسی یا فرانسوی، نداشتن سابقه کیفری و سوءپیشینه و همکاری کامل در پرداخت مالیات به دولت کانادا، از دیگر شروط دریافت شهروندی و پاسپورت هستند.

  ۲. اخذ پاسپورت کانادا از طریق تحصیل

  در این روش، متقاضی مسیر مهاجرت خود را باید از طریق اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کانادا شروع کند. پس از اخذ پذیرش در یکی از دانشگاه‌های کانادا، دانشگاه نامه پذیرش رسمی را دراختیار وی قرار می‌دهد. پس‌از‌آن با استفاده از نامه پذیرش، متقاضی از دولت کانادا اقامت موقت تحصیلی با مدت اعتبار مساوی با دوره تحصیل خود دریافت می‌کند. بعد از اتمام تحصیل، وی باید بتواند از فرصت فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های کانادا به‌نفع خود استفاده کند و به بازار کار این کشور وارد شود.

  در آن صورت، متقاضی می‌تواند اقامت موقت خود را بیشتر در کانادا تمدید کند و پس‌از‌آن گام مهمی به‌سمت دریافت پاسپورت کانادا بردارد. ابتدا باید اقامت موقت به اقامت دائم تبدیل شود و سپس با گذشت زمان، متقاضی امکان ثبت درخواست شهروندی و پاسپورت را به‌دست می‌آورد. این بخش از مسیر اخذ پاسپورت کانادا از طریق تحصیل مشابه روشی است که در بخش قبلی به آن اشاره کردیم.

  ۳. اخذ پاسپورت کانادا از طریق سرمایه‌گذاری

  برخلاف برخی از کشورها، پاسپورت کانادا را به‌صورت مستقیم و صرفا با پرداخت پول نمی‌توان خرید؛ بلکه برای اخذ پاسپورت کانادا از طریق سرمایه‌گذاری، متقاضی به‌معنی واقعی کلمه بخشی از دارایی خود را با هدف سودآوری در کشور کانادا سرمایه‌گذاری می‌کند.

  این سرمایه‌گذاری می‌تواند در قالب‌های مختلف انجام شود. آنچه باید به آن اشاره کرد، حداقل سرمایه مورد‌نیاز برای اخذ اقامت کانادا در این روش است. برای این منظور متقاضی بسته به شرایط باید بین ۲۵۰هزار تا ۳۵۰‌هزار دلار کانادا در این کشور سرمایه‌گذاری کند. گفتنی است که برخلاف برخی دیگر از کشورها، دریافت پاسپورت کانادا با خرید ملک ممکن نیست.

  علاوه‌بر سرمایه‌گذاری مبلغ مذکور، متقاضی پاسپورت کانادا باید نشانه‌هایی دال بر تمکن و توانایی مالی ارائه کند. مستندات و گواهی‌های گردش حساب باید حداقل درآمد ۲۰۰هزار تا ۱میلیون دلار در سال را نشان دهند. این شرط اخیر بسته به شرایط متقاضی جای بررسی بیشتری دارد؛ به‌همین‌دلیل، برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان بالدانو در ارتباط باشید.

  ۴. اخذ پاسپورت کانادا از طریق تولد

  تنها آن دسته از نوزادانی که از پدرومادر کانادایی متولد شوند، مستقیما پاسپورت کانادا را می‌گیرند. والدینی که خود اصالتا کانادایی هستند یا امتیاز شهروندی را با مهاجرت دریافت کرده باشند، این امتیاز را به فرزندان خود نیز منتقل می‌کنند.

  حتی فردی که خارج از کانادا متولد شده باشد، به‌شرط اثبات نسب با والدین کانادایی می‌تواند این امتیاز را به‌دست آورد؛ در‌غیر‌این‌صورت، با صرف متولد‌شدن کودک در خاک کانادا، امتیاز شهروندی به او اعطا نمی‌شود. برخی افراد به‌اشتباه تصور می‌کنند حتی بدون داشتن پاسپورت و شهروندی کانادا، با به‌دنیا‌آوردن نوزاد خود در کانادا، امتیاز شهروندی را برایش کسب می‌کنند که این تصور کاملا نادرست است!

  ۵. اخذ پاسپورت کانادا از طریق ازدواج

  فرد متقاضی گرفتن پاسپورت کانادا باید بداند که از طریق ازدواج با شهروند کانادایی، به‌طور خودکار به شهروند کانادا تبدیل نمی‌شود؛ پس این مسیر مستقیمی برای رسیدن به پاسپورت این کشور نیست. باوجوداین، اخذ پاسپورت کانادا از طریق ازدواج درمجموع مسیر آسانی دارد؛ زیرا در این روش مهاجرتی، همسر متقاضی می‌تواند به‌عنوان حامی از وی پشتیبانی کند.

  همسر کانادایی متقاضی به‌عنوان حامی درخواست او را برای اخذ اقامت دائم کانادا تضمین و حمایت می‌کند. در این صورت پس از دریافت اقامت دائم، مانند روش‌های پیشین متقاضی با گذشت زمان و طی مراحلی، در‌نهایت به شهروند کانادا تبدیل می‌شود. همان‌طور‌که می‌دانید، شهروندی نیز به‌معنی دستیابی به پاسپورت است.

  برای اخذ پاسپورت کانادایی از طریق ازدواج، باید معیارهایی را برآورده کرد. برای نمونه، همسر خارجی باید به‌طور قانونی با شهروند کانادایی یا مقیم دائم ازدواج کرده باشد. همچنین، باید مدرکی دال بر رابطه واقعی و مداوم ارائه شود. این امر را می‌توان با ارائه اسنادی مانند گواهی ازدواج و حساب‌های بانکی و مالکیت اموال مشترک و عکس‌های خانوادگی ثابت کرد.

  پس از برآورده‌شدن این شرایط، همسر خارجی می‌تواند فرایند درخواست را آغاز کند که شامل تکمیل فرم‌های مختلف و ارائه مدارک پشتیبان و پرداخت هزینه‌های مرتبط است. بعد از تایید درخواست، همسر خارجی می‌تواند از آزادی و امنیت و فرصت‌های داشتن پاسپورت کانادایی برخوردار شود.

  لیست کشورهای بدون ویزا با پاسپورت کانادا

  دارندگان پاسپورت کشور کانادا از امکان مسافرت به ۱۱۶ کشور جهان بدون نیاز به ویزا برخوردارند. ذکر اسامی تک‌تک این کشورها قطعا در حوصله متن نیست. باوجوداین، سعی می‌کنیم درادامه اسامی کشورهای نسبتا مهم و اصلی‌تر را ذکر کنیم. برای کسب اطلاع دقیق از لیست کشورهای بدون ویزا با پاسپورت کانادا می‌توانید با کارشناسان بالدانو در ارتباط باشید. مهم‌ترین کشورهای این لیست عبارت‌اند از:

  • ایالات متحده آمریکا
  • بریتانیا
  • کشورهای عضو اتحادیه اروپا و ناحیه شینگن (ازجمله آلمان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، پرتغال و ایرلند)
  • سوئیس
  • ژاپن
  • قبرس
  • تایلند
  • مکزیک

  کشورهای گفته‌شده صرفا برخی از کشورهای مهم‌تر لیست هستند که به آن‌ها اشاره کردیم. فراموش نکنید که غیر از این ۱۱۶ کشور، دارندگان پاسپورت‌های کانادا برای ورود به ۱۲ کشور دیگر ویزای الکترونیکی و برای ورود به ۴۵ کشور دیگر نیز در فرودگاه مقصد ویزای مقتضی را دریافت می‌کنند.

  با جمع اعداد ذکرشده، می‌توان گفت تنها برای ورود به ۳۰ کشور در جهان پاسپورت کشور کانادا تسهیلاتی به‌همراه ندارد. اینکه پاسپورت کانادا بدون ویزا یا با ویزای الکترونیکی امکان مسافرت به این تعداد از کشورها را فراهم می‌کند، قطعا اعجاب‌انگیز است!

  رتبه پاسپورت کانادا

  پاسپورت کشور کانادا فقط برای ورود به ۳۳ کشور دنیا مزایای خاصی برای شهروندان این کشور به‌همراه ندارد. این در حالی است که شهروندان کانادا در ورود به ۱۹۳ کشور دیگر از مزایا و تسهیلات کاملی برخوردار می‌شوند.

  بااین‌همه، کاملا مشخص است که پاسپورت کانادا چه ارزش و اعتباری چشمگیری دارد. طبق آمارها، پاسپورت این کشور در رتبه هشتم دنیا قرار گرفته است؛ البته طبق برخی دیگر از منابع، در جایگاه ششم قرار می‌گیرد. درمجموع، آنچه مسلم است پاسپورت این کشور به‌طور قطع جزو ۷ پاسپورت برتر جهان است.

  مزایای پاسپورت کانادا

  پاسپورت کانادا یکی از پاسپورت‌های قدرتمند جهان شناخته می‌شود که مزایای زیادی را برای دارندگان آن به‌ارمغان می‌آورد. در انتها بد نیست مزایای پاسپورت کانادا را باهم مرور کنیم.

  ۱. امتیاز سفر بدون ویزا

  یکی از مزایای پاسپورت کانادا، امتیاز سفر بدون ویزا به دیگر کشورهای جهان است. شهروندان کانادایی بدون نیاز به ویزا، به تعداد زیادی از کشورها می‌توانند سفر کنند؛ آن‌هم در‌حالی‌که به صرف هزینه و انرژی و زمان برای اخذ ویزا نیازی نخواهند داشت.

  ۲. کار و تحصیل در خارج از کانادا

  داشتن پاسپورت کانادا فرصت‌های زیادی را ازنظر کار و تحصیل در خارج از کانادا فراهم می‌کند. بسیاری از کشورها برنامه‌ها و مجوزهای کاری ویژه‌ای را به‌طور انحصاری به دارندگان پاسپورت کانادا ارائه می‌دهند. این امر درها را به‌روی فرصت‌های شغلی بین‌المللی باز خواهد کرد. دانشجویان دارای پاسپورت کانادا نیز می‌توانند از بورسیه‌های تحصیلی و برنامه‌های مبادله متعددی بهره‌مند شوند که منحصرا دراختیار آنان است.

  ۳. دسترسی به درمان پیشرفته

  یکی دیگر از مزایای پاسپورت کانادا را باید سهولت دسترسی به خدمات مراقبت‌های بهداشتی و درمانی در کشورهایی دانست که قراردادهای متقابل دارند. شهروندان کانادایی با آگاهی از اینکه درصورت نیاز، به خدمات پزشکی باکیفیت در خارج از کانادا هم دسترسی دارند، احساس آرامش خاطر بیشتری می‌کنند.

  ۴. حفاظت دیپلماتیک

  پاسپورت کانادا حفاظت دیپلماتیک از شهروندان این کشور را هنگام درگیری‌ها یا بحران‌های بین‌المللی تضمین می‌کند. دولت کانادا در مواقع ضروری به‌طور خستگی‌ناپذیر برای ارائه کمک‌های کنسولی به دارندگان پاسپورت کانادا تلاش می‌کند. این امر می‌تواند اطمینان کم‌نظیری را برای افرادی به‌ارمغان بیاورد که به خارج از کشور کانادا سفر می‌کنند یا مقیم کشورهای دیگر هستند.

  ۵. مزایای اجتماعی

  داشتن پاسپورت کانادا به‌معنای دسترسی به مزایای اجتماعی و خدمات ارائه‌شده دولت مانند پوشش درمان، مزایای بازنشستگی، کمک‌هزینه تحصیلی و شرکت در انتخابات است. این مزایا نه‌تنها به کیفیت زندگی بهتر می‌انجامند؛ بلکه احساس امنیت و رفاه را در افراد افزایش می‌دهند.

  ۶. فرصت‌های تجاری

  داشتن پاسپورت کانادا درها را به‌روی فرصت‌های تجاری در سراسر جهان باز می‌کند. دارندگان پاسپورت کانادایی اغلب هنگام مذاکره درباره معاملات تجاری در خارج از کشور، اعتماد و احترام بیشتری دارند. همچنین، برندهای کانادایی در سطح جهانی در کانون توجه هستند. این امر اعتبار و قابلیت فروش محصولات و خدمات کارآفرینان و متخصصان کانادایی را افزایش می‌دهد.

  ۷. احساس تعلق به کانادا

  پاسپورت کانادا با غرور و افتخار شهروندی کشوری طرفدار صلح و دموکراتیک همراه است. کانادا به‌خاطر چند‌فرهنگی‌بودن و فراگیری و احترام به حقوق بشر شهرت دارد؛ بنابراین، پاسپورت کانادایی به‌عنوان بازتابی از این ارزش‌ها و آرمان‌ها عمل می‌کند و به دارندگان آن احساس تعلق و هویت ملی می‌دهد.

  سوالات کاربران درباره پاسپورت کانادا

  آیا پاسپورت کانادا نسبت به دیگر کشورهای جهان اهمیت ویژه‌ای دارد؟
  پاسپورتی که امکان سفر بدون ویزا به ۱۱۶ کشور جهان را برای شما فراهم می‌کند، بدون تردید پاسپورتی قدرتمند و با امتیازات ویژه است! فراموش نکنیم کشورهای انگشت‌شماری پاسپورتی قدرتمندتر از پاسپورت‌ کانادا دارند.
  رتبه پاسپورت کانادا بین کشورهای دنیا چند است؟
  در این زمینه آمار و ارقام مختلفی وجود دارد. در برخی منابع، این پاسپورت ششمین و در برخی دیگر هشتمین پاسپورت معتبر دنیا معرفی شده است.
  با پاسپورت کانادا به چند کشور بدون ویزا می‌توان سفر کرد؟
  دارندگان پاسپورت‌های کانادا می‌توانند بدون نیاز به ویزا به ۱۱۶ کشور سفر کنند.
  آسان‌ترین راه برای اخذ پاسپورت کدام است؟
  اینکه آسان‌ترین راه برای دستیابی به پاسپورت کدام است، کاملا به شرایط خاص شما بستگی دارد. بدون اطلاع دقیق از شرایط و معیارهایتان، تعیین آسان‌ترین مسیر ممکن نیست.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859