پاسپورت آمریکا

پاسپورت آمریکا به افراد این امکان را می‌دهد تا بدون نیاز به ویزا به ۱۷۴ کشور جهان سفر کنند. دارنده این گذرنامه قدرتمند از حمایت دولت ایالات متحده آمریکا برخوردار می‌شود و این سند به‌عنوان مدرک شهروندی و هویتی فرد عمل می‌کند.

مشاوره تلفنی 021-43859
2024/1/bf98bfda-d3b5-4462-8098-a1be8b033594.jpg

مشاوره دریافت پاسپورت آمریکا

پاسپورت آمریکا را باید جزو گذرنامه‌های ارزشمند در سرتاسر جهان دانست که با استفاده از آن می‌توان بدون ویزا به چهارگوشه دنیا سفر کرد. این پاسپورت به‌عنوان مدرک شهروندی به دارنده آن اجازه می‌دهد به بیش از ۱۷۴ کشور جهان سفر کند.

درواقع، پاسپورت ایالات متحده فراتر از نوعی کارت شناسایی است و نماد برخورداری از حقوق و امتیازهای مساوی خارجی‌ها با شهروندان آمریکایی به‌شمار می‌رود. این پاسپورت با کاور متمایز خود که رنگ‌های ملی و نشانه‌های نمادین را به‌نمایش می‌گذارد، تجسمی ملموس از ارزش‌ها و تنوع و حضور جهانی ایالات متحده است.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  انواع پاسپورت آمریکا

  ایالات متحده انواع مختلفی از گذرنامه‌ها را برای پاسخ‌گویی به نیازهای مختلف افراد ارائه می‌دهد. رایج‌ترین نوع آن پاسپورت عادی است که برای بزرگ‌سالان در نظر گرفته می‌شود و امکان سفرهای بین‌المللی را فراهم می‌کند.

  افرادی که زیاد سفر می‌کنند، کارت پاسپورت را برای گذرگاه‌های زمینی و دریایی بین ایالات متحده و کانادا، مکزیک، کارائیب و برمودا می‌توانند دریافت کنند. علاوه‌بر‌این، گذرنامه‌های ویژه‌ای مانند پاسپورت رسمی و دیپلماتیک برای مقام‌ها و نمایندگان دولتی و دفترچه پاسپورت برای کودکان کوچک‌تر از ۱۶ سال دردسترس هستند. در این مطلب، انواع پاسپورت آمریکا را معرفی می‌کنیم و کاربردهای هر‌کدام از آن‌ها را توضیح می‌دهیم.

  پاسپورت عادی

  پاسپورت عادی یکی از انواع پاسپورت آمریکا است که به‌منظور انجام سفرهای تفریحی و شخصی به تمامی شهروندان این کشور داده می‌شود. جلد این پاسپورت به رنگ سرمه‌ای است و ۲۸ صفحه دارد؛ اما برای کسانی که مکرر سفر می‌کنند، امکان درخواست پاسپورت با ۵۲ صفحه نیز وجود دارد. از این گذرنامه معمولا با عنوان پاسپورت نوع P یاد می‌شود.

  متقاضیان پاسپورت عادی باید مدرک شهروندی ایالات متحده و عکس با ابعاد پاسپورت را ارائه دهند. اگر نام خود را مثلا به‌دلیل ازدواج یا طلاق تغییر دهید، ممکن است به مدارک اضافی نیاز داشته باشید. این پاسپورت‌ها اکثرا ۱۰ سال اعتبار دارند؛ اما برای افراد کوچک‌تر از ۱۶ سال با اعتبار ۵ سال صادر می‌شوند.

  دریافت پاسپورت عادی ایالات متحده معمولا بین ۶ تا ۹ هفته طول می‌کشد؛ اما راه‌های سریع‌تری هم برای دریافت این پاسپورت وجود دارد. متقاضیان می‌توانند از یکی از اداره‌های گذرنامه رسمی برای درخواست و پرداخت هزینه خدمات تسریع‌شده استفاده کنند.

  زیرمجموعه‌های پاسپورت معمولی بدون هیچ‌گونه هزینه‌ای صادر می‌شوند. این اسناد به‌مدت ۵ سال اعتبار دارند و فقط برای کارمندان صلیب سرخ ملی آمریکا و داوطلبان سپاه صلح و اعضای وزارت دفاع در‌دسترس هستند.

  پاسپورت دیپلماتیک 

  پاسپورت دیپلماتیک همان‌گونه که از نامش مشخص است، تنها برای آن دسته از سیاست‌مدار‌ها و مقام‌های دولتی صادر می‌شود که در خارج از کشور آمریکا پست سیاسی بر‌عهده گرفته‌اند. این پاسپورت با روکش مشکی عرضه می‌شود. دارندگان این گذرنامه همیشه پاسپورت معمولی دوم برای استفاده در زمان سفرهای غیر‌دیپلماتیک خود دارند. این نوع گذرنامه‌ فقط به‌مدت ۵ سال اعتبار دارد و بدون هزینه صادر می‌شود؛ اما باید پس از انجام وظایف دیپلماتیک بازگردانده شود.

  پاسپورت رسمی

  پاسپورت رسمی یکی دیگر از انواع پاسپورت آمریکا است. این پاسپورت معمولا برای آن دسته از کارمندان دولتی صادر می‌شود که قصد دارند به سفرهای کاری بروند. در‌صورت تایید وزارت امور‌خارجه آمریکا، دارنده اصلی گذرنامه رسمی می‌تواند برای همسر و اعضای نزدیک خانواده خود نیز گذرنامه رسمی درخواست کند.

  برای درخواست این نوع گذرنامه، متقاضیان باید به آژانس ویژه صدور گذرنامه مراجعه کنند. در‌حالی‌که هزینه‌ای برای این نوع پاسپورت دریافت نمی‌شود، باید مدارک رسمی برای واجدشرایط‌بودن ارائه شوند.

  روی جلد قهوه‌ای رنگ پاسپورت‌های رسمی عبارت Official Passport درج شده است تا از بقیه متمایز شوند. برخلاف پاسپورت‌های معمولی، این پاسپورت‌ها فقط ۵ سال اعتبار دارند و فقط می‌توانند برای سفرهای تجاری رسمی و دولتی استفاده شوند. بنابراین، سفر شخصی یا تفریحی با این پاسپورت امکان‌پذیر نخواهد بود.

  کارت پاسپورت

  یکی دیگر از انواع گذرنامه‌ آمریکا کارت پاسپورت نام دارد. کارت پاسپورت در‌واقع نوعی کارت شناسایی است که فقط برای مسافرت زمینی یا دریایی به کشورهایی مانند مکزیک، کارائیب، کانادا و برمودا اعتبار دارد.

  کارت پاسپورت با پرداخت هزینه اضافی و یک درخواست گذرنامه معمولی اعطا می‌شود؛ اما همان‌طور‌که از نامش پیدا است، به‌جای یک کتابچه در قالب کارت شناسایی ارائه می‌شود. این پاسپورت به‌ویژه برای کسانی مفید است که در ایالات متحده زندگی می‌کنند؛ ولی برای کار یا مقاصد دیگر به‌طور مکرر از مرزهای کشور عبور می‌کنند. بنابراین، پاسپورت آن‌ها به‌دلیل عبور از مرز به‌سرعت مملو از مهر می‌شود. به‌همین‌دلیل، استفاده از کارت پاسپورت سریع‌تر خواهد بود.

  کارت پاسپورت با همان شرایط گذرنامه معمولی به‌مدت ۱۰ سال برای بزرگ‌سالان (۳۰ دلار) و ۵ سال برای افراد کوچک‌تر از ۱۶ سال (۱۵ دلار) صادر می‌شود.

  اعتبار پاسپورت آمریکا

  تعداد کشور‌هایی که می‌توان بدون اخذ ویزا و تنها با پاسپورت یک کشور به آن‌ها مسافرت کرد، مشخص‌کننده اعتبار پاسپورت آن کشور هستند. قدرت پاسپورت آمریکا به‌حدی است که با استفاده از آن می‌توان به ۱۷۴ کشور جهان بدون ویزا و تنها با پاسپورت مسافرت کرد.

  در‌حال‌حاضر، پاسپورت کشور آمریکا رتبه سوم را در بین پاسپورت‌های برتر جهان دارد. پاسپورت آمریکا با پاسپورت کشورهایی مانند انگلیس، پرتغال، نروژ و نیوزلند، از‌نظر قدرت برابری می‌کند.

  روش های اخذ پاسپورت آمریکا

  روش های اخذ پاسپورت آمریکا متنوع و بسته به شرایط هر شخص متفاوت است. درمجموع، روش های اخذ پاسپورت آمریکا عبارت‌اند از:

  • اخذ پاسپورت از طریق مهاجرت کاری
  • اخذ پاسپورت از طریق مهاجرت تحصیلی
  • اخذ پاسپورت از طریق سرمایه گذاری در آمریکا
  • اخذ پاسپورت از طریق ازدواج با شهروند آمریکایی
  • اخذ پاسپورت از طریق تولد فرزند در خاک آمریکا

  از میان روش‌های گفته‌شده، برخی مانند مهاجرت کاری و مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری مستقیما به اخذ پاسپورت کشور آمریکا منجر خواهند شد. در‌مقابل، برخی از روش‌ها مانند مهاجرت تحصیلی، تنها زمینه‌ساز دریافت پاسپورت این کشور هستند. این موضوع بدین‌معنی است که پس از مهاجرت تحصیلی باید در کشور آمریکا، نوع ویزای خود را تغییر دهید تا پاسپورت دریافت کنید.

  اخذ پاسپورت از طریق مهاجرت کاری

  مهاجرت کاری به آمریکا فرایندی است که فرصت زندگی و کار قانونی در ایالات متحده را برای افراد فراهم می‌کند و درنهایت، به اخذ شهروندی آمریکا منجر می‌شود. مهاجرت کاری راهی برای افراد بسیار ماهر است که در آمریکا به مهارتشان نیاز دارند.

  برای اخذ پاسپورت از طریق مهاجرت کاری، افراد باید ابتدا از یکی از کارفرمایان آمریکایی مایل به حمایت مالی از ویزای آنان، پیشنهاد شغلی دریافت کنند. این امر مستلزم داشتن مهارت‌ها یا صلاحیت‌های تخصصی است که در بازار کار آمریکا مورد‌تقاضا هستند. هنگامی‌که پیشنهاد شغلی تضمین شد، متقاضیان برای ویزای کاری مورد‌نیاز مانند H1-B باید اقدام کنند. این ویزا به خارجی‌ها اجازه می‌دهد تا برای دوره‌ای خاص و به‌طور قانونی در ایالات متحده کار کنند.

  پس از ورود به ایالات متحده، افراد باید تعهدات لازم را انجام دهند که معمولا شامل حفظ وضعیت ویزای معتبر و پرداخت مالیات و گذراندن بررسی سوابق است. رعایت تمامی این شرایط درنهایت صدور کارت اقامت دائم را در پی دارد که به‌عنوان گرین کارت نیز شناخته می‌شود. این کارت راه را برای درخواست نهایی به‌منظور شهروندی آمریکا و اخذ پاسپورت آمریکا هموار می‌کند.

  اخذ پاسپورت از طریق مهاجرت تحصیلی

  فرایند اخذ پاسپورت از طریق مهاجرت تحصیلی شامل درخواست ویزای دانشجویی است. پس از فارغ‌التحصیلی در آمریکا، با دریافت پیشنهاد شغلی می‌توان ویزای خود را به کاری تغییر داد؛ فرایندی که درنهایت می‌تواند به اخذ اقامت دائم و شهروندی و پاسپورت ایالات متحده منجر شود.

  اولین قدم برای مهاجرت تحصیلی، تحقیق و ارسال درخواست برای پذیرش در یکی از موسسه‌های آموزشی ایالات متحده است. پس از پذیرش، باید برای ویزای دانشجویی اقدام کنید که به تمکن مالی کافی برای پوشش هزینه‌های تحصیل و زندگی و بیمه درمانی نیاز دارد.

  بعد از دریافت موفقیت‌آمیز ویزای دانشجویی، می‌توانید تحصیلات خود را در آمریکا ادامه دهید. در زمان مناسب نیز، واجد‌شرایط دریافت پاسپورت آمریکایی خواهید شد. این پاسپورت به شما فرصت می‌دهد تا از امتیازها و مزیت‌های یکسان با شهروندان آمریکا برخوردار شوید.

  اخذ پاسپورت از طریق سرمایه گذاری

  اخذ پاسپورت از طریق سرمایه گذاری معمولا به‌عنوان برنامه EB-5 شناخته می‌شود. این برنامه از متقاضیان می‌خواهد حداقل ۸۰۰هزار دلار در یکی از شرکت‌های تجاری جدید سرمایه‌گذاری کنند که حداقل ۱۰ شغل تمام‌وقت برای نیروهای واجد‌شرایط ایالات متحده ایجاد می‌کند. صلاحیت متقاضیان با معیارهای مختلف تعیین و سوابق آنان کاملا بررسی می‌شود تا شرایط لازم برای اخذ پاسپورت را برآورده کنند.

  اخذ پاسپورت از طریق ازدواج با شهروند آمریکایی

  ازدواج با شهروند آمریکایی و گذراندن مراحل قانونی لازم، اخذ اقامت دائم را به‌دنبال دارد که به‌عنوان گرین کارت نیز شناخته می‌شود. پس از دریافت گرین کارت، فرد می‌تواند برای شهروندی ایالات متحده درخواست دهد که حق داشتن پاسپورت را به او می‌دهد.

  ناگفته نماند که ازدواج با شهروند آمریکایی به‌طور خودکار تابعیت یا پاسپورت را تضمین نمی‌کند. این فرایندی پیچیده و طولانی است که مستلزم ارائه مستندات دقیق و رعایت قوانین مهاجرت خواهد بود. متقاضی باید صحت ازدواج خود را با ارائه شواهدی دال بر رابطه مشروع مانند امور مالی مشترک و ترتیبات زندگی مشترک و شهادت دوستان و خانواده نشان دهد.

  همچنین، بررسی سوابق، مصاحبه‌ها، اثبات محل اقامت و توان مالی را باید پشت‌سر بگذارد. پس باید فرایند را به‌درستی طی کند و از مشاوره حرفه‌ای برای اطمینان از مسیری هموار و موفق به‌سمت شهروندی و پاسپورت ایالات متحده کمک بگیرد.

  اخذ پاسپورت از طریق تولد فرزند در خاک آمریکا

  اخذ پاسپورت از طریق تولد فرزند در خاک آمریکا به‌عنوان شهروندی حق تولد نیز شناخته می‌شود. بر‌اساس تفسیر فعلی اصلاحیه چهاردهم قانون اساسی ایالات متحده، هرکسی که در خاک آمریکا متولد شود، به‌طور خودکار شهروند ایالات متحده محسوب می‌شود. این ماده برای اعطای تابعیت به بردگان سابق و فرزندان آنان پس از جنگ داخلی آمریکا در نظر گرفته شد.

  شرایط اخذ پاسپورت آمریکا

  فرایند دریافت پاسپورت ایالات متحده چندین شرط دارد که مهم‌ترین آن‌ها اثبات شهروندی این کشور است. در‌ادامه، درباره شرایط اخذ پاسپورت آمریکا به‌طور مفصل صحبت می‌کنیم.

  اثبات شهروندی

  اثبات شهروندی را می‌توان با ارائه گواهی تولد، گذرنامه صادرشده قبلی، گزارش کنسولی تولد در خارج از کشور یا گواهی تابعیت آمریکا نشان داد. این اسناد وضعیت فرد را به‌عنوان شهروند ایالات متحده تایید می‌کنند و برای دریافت پاسپورت ضروری هستند.

  اثبات هویت

  علاوه‌بر مدرک شهروندی، متقاضیان باید هویت خود را اثبات کنند. این کار را می‌توان با ارائه مدارک شناسایی مانند گواهینامه رانندگی، کارت شناسایی دولتی یا نظامی یا گواهی تابعیت انجام داد. مدرک شناسایی باید اصل یا کپی برابر اصل باشد و نام کامل، تاریخ تولد، عکس و امضای متقاضی روی آن درج شود.

  اثبات ارتباطات

  یکی دیگر از نیازها و شرایط اخذ پاسپورت آمریکا را باید ارائه مدارک ارتباط واقعی و عمیق و ثابت‌شده با کشور ایالات متحده دانست. این ارتباط می‌تواند با روش‌های مختلفی مانند زندگی در این کشور و داشتن اعضای خانواده به‌عنوان شهروند یا اتباع آمریکا یا استخدام و روابط تجاری در این کشور ایجاد شود.

  اثبات اقامت

  اتباع خارجی برای دریافت پاسپورت ایالات متحده باید شرایط اقامت را برآورده کنند. طبق این شرط، متقاضی باید اقامت دائم در ایالات متحده یا سرزمین‌های وابسته به آن را داشته باشد. اثبات اقامت را می‌توان ازطریق قبوض آب و برق، قرارداد اجاره، سند ملکی یا گواهینامه رانندگی صادر‌شده از ایالت یا قلمرو ایالات متحده به‌اثبات رساند.

  ملاقات حضوری

  متقاضیان به تعیین قرار ملاقات حضوری در یکی از مرکزها یا آژانس‌های پذیرش پاسپورت آمریکا ملزم هستند. طی این قرار است که هویت متقاضیان و مدارک و درخواست آنان کاملا بررسی می‌شوند؛ چراکه صحت و قانونی‌بودن درخواست پاسپورت باید مشخص و از «سرقت هویت» جلوگیری شود.

  معیارهای واجدشرایط‌بودن برای دریافت پاسپورت آمریکا به‌عنوان فرد خارجی به موقعیت خاص هر شخص بستگی دارند. با‌این‌حال، ارائه اطلاعات دقیق و واقعی در طول فرایند درخواست می‌تواند از بروز هرگونه مشکل قانونی یا تاخیر احتمالی جلوگیری کند.

  مدارک لازم برای صدور پاسپورت آمریکا

  فرایند اخذ پاسپورت با شناسایی مدارک مورد نیاز برای درخواست شروع می‌شود. درادامه، مدارک لازم برای صدور پاسپورت آمریکا را معرفی می‌کنیم.

  مدرک شهروندی

  در وهله اول، مدرک اثبات‌کننده شهروندی آمریکا مانند گواهی تولد در این کشور مورد نیاز است. این سند محل و تاریخ تولد و نام والدین فرد را نشان می‌دهد.

  مدرک شناسایی معتبر

  ارائه مدرک شناسایی معتبر نیز بسیار مهم است. رایج‌ترین مدرک شناسایی برای اخذ پاسپورت، گواهینامه رانندگی است؛ البته سایر مدارک نظیر کارت شناسایی دولتی یا نظامی و گواهی تابعیت یا پاسپورت خارجی معتبر نیز پذیرفته می‌شوند. این مدارک هویت متقاضی را تایید و تابعیت ایالات متحده را اثبات می‌کنند.

  فرم درخواست

  تکمیل فرم درخواست گذرنامه DS-11 یا DS-82 ضروری است. فرم DS-11 برای متقاضیان اولین درخواست استفاده می‌شود و فرم DS-82 نیز برای تمدید گذرنامه از طریق پست است. این فرم‌ها باید با اطلاعات اولیه‌ای مانند نام، تاریخ تولد، شماره تامین اجتماعی و اطلاعات تماس تکمیل شوند.

  عکس

  برای صدور پاسپورت آمریکا، به ۲ قطعه عکس یکسان پاسپورتی احتیاج است. این عکس‌ها باید در ۶ ماه گذشته گرفته شده باشند و الزامات خاصی ازنظر اندازه و پس‌زمینه و ظاهر را برآورده کنند. عکس‌ها باید ۲ در ۲ اینچ با زمینه سفید یا مایل به سفید باشند. همچنین، صورت متقاضی باید با حالت خنثی (بدون لبخند یا اخم) و رو به جلو باشد.

  هزینه

  متقاضیان برای دریافت گذرنامه آمریکا باید هزینه‌هایی بپردازند که این هزینه‌ها به نوع پاسپورت مدنظر بستگی دارد. هزینه‌های دریافتی صرف فرایند درخواست و بررسی‌های امنیتی و تولید سند پاسپورت خواهند شد. این هزینه‌ها را از‌طریق چک یا حواله می‌توان به وزارت امور‌خارجه ایالات متحده ‌پرداخت کرد.

  فرم اعلام مفقودی

  اگر پاسپورت متقاضی قبلا مفقود و آسیب‌دیده یا دزدیده شده باشد، باید فرم DS-64 را هم تکمیل و ارسال کند. این فرم گذرنامه مفقود یا دزدیده‌شده را گزارش می‌دهد و برای جلوگیری از سوء‌استفاده از گذرنامه قبلی و محافظت از هویت متقاضی و جلوگیری از فعالیت‌های متقلبانه ضروری است.

  رضایت والدین

  صدور پاسپورت آمریکا برای افراد کوچک‌تر از ۱۶ سال، تنها با رضایت والدینشان امکان‌پذیر است. هر دو والد یا قیم قانونی باید شخصا با فرد خردسال در مرکز پذیرش گذرنامه حاضر شوند یا رضایت کتبی محضری ارائه دهند. این شرط اضافی برای آن است که کودکان نتوانند بدون اطلاع و رضایت والدین یا قیم قانونی خود از کشور خارج شوند.

  هزینه اخذ پاسپورت آمریکا

  دریافت پاسپورت کشور آمریکا با هزینه‌های گوناگون همراه است که متقاضیان باید آن‌ها را در نظر بگیرند. اولین مورد به هزینه درخواست پاسپورت برمی‌گردد که به نوع گذرنامه درخواستی و سن متقاضی بستگی دارد.

  هزینه گذرنامه دفترچه‌ای بزرگ‌سالان ۱۳۰ دلار است؛ در‌حالی‌که صدور کارت گذرنامه ۳۰ دلار هزینه دارد. هزینه اخذ پاسپورت آمریکا برای افراد کوچک‌تر از ۱۶ سال نیز ۱۰۰ دلار و کارت پاسپورت ۱۵ دلار است. علاوه‌بر‌این، هزینه اجرای ۳۵دلاری وجود دارد که از همه متقاضیان اعم از کودکان یا بزرگ‌سالان اخذ خواهد شد.

  یکی دیگر از هزینه‌های مرتبط با دریافت پاسپورت ایالات متحده، هزینه پردازش سریع است. این سرویسی اختیاری برای کسانی است که به گذرنامه خود نیاز مبرم و فوری دارند. سرویس پردازش سریع ۶۰ دلار هزینه اضافه در پی دارد؛ اما تضمین می‌کند که پاسپورت در ۳ روز کاری پردازش و آماده تحویل شود. همچنین، ۵۳٫۱۹ دلار بابت پست و ۱۵۰ دلار بابت بررسی مدارک به هزینه‌های گفته‌شده اضافه می‌شود.

  مزایای دریافت پاسپورت آمریکا

  پاسپورت ایالات متحده فقط سندی برای سفر نیست و دروازه‌ای را به دنیایی از مزیت‌ها و فرصت‌ها باز می‌کند. دارنده پاسپورت ایالات متحده فرصت‌های بی‌پایانی هم ازنظر شخصی و هم ازنظر حرفه‌ای به‌دست می‌آورد. در‌ادامه، به برخی از مزایای دریافت پاسپورت آمریکا اشاره خواهیم کرد.

  سفر بدون محدودیت

  پاسپورت ایالات متحده امکان سفر آسان و بدون محدودیت را به کشورهای سراسر جهان فراهم می‌کند. افراد با در دست داشتن پاسپورت ایالات متحده می‌توانند سفرهای خود را بدون درخواست ویزا یا فرایندهای تایید اغلب زمان‌بر و پیچیده انجام دهند.

  امنیت و اطمینان

  پاسپورت ایالات متحده نمادی از مدرک شناسایی معتبر و ارزشمند است. سفر با پاسپورت ایالات متحده باعث ایجاد حس اطمینان و امنیت در سفر می‌شود؛ زیرا ایالات متحده به‌عنوان یکی از قدرت‌های جهانی پیشرو به‌شمار می‌رود. علاوه‌بر‌این، اجاره وسایل نقلیه و رزرو محل اقامت یا دسترسی به خدمات در کشورهای مختلف با پاسپورت آمریکا آسان‌تر است.

  حمایت دیپلماتیک

  دارندگان پاسپورت ایالات متحده از حمایت دیپلماتیک چشمگیری برخوردارند. دولت آمریکا به‌دلیل تلاش‌های دیپلماتیک قوی و ارائه کمک‌ها و برنامه‌های حمایتی مختلف به شهروندان نیازمند خود، به‌ویژه در سرزمین‌های خارجی شهرت دارد. این حفاظت و حمایت دیپلماتیک هنگام مواجهه با شرایط پیش‌بینی‌نشدنی مانند فوریت‌های پزشکی و بلایای طبیعی یا ناآرامی‌های سیاسی بسیار ارزشمند است؛ زیرا درصورت لزوم، بازگرداندن سریع شهروند به کشور را تضمین می‌کند.

  اولویت‌های کاری و تحصیلی

  داشتن پاسپورت ایالات متحده به فرد امکان می‌دهد تا از فرصت‌های آموزشی و حرفه‌ای متعدد در ایالات متحده استفاده کند. دانشگاه‌های آمریکایی به‌دلیل سطح علمی مطلوب در سراسر جهان شهرت دارند و دارندگان پاسپورت ایالات متحده اغلب در طول فرایند پذیرش، از اولویت برخوردارند. علاوه‌بر‌این، با گذرنامه ایالات متحده می‌توان دسترسی به بازارهای کار بین‌المللی را تسهیل کرد؛ زیرا مدارک تحصیلی و تجربه کاری آمریکایی در کانون توجه کارفرمایان سراسر جهان هستند.

  خدمات کنسولی قوی

  پاسپورت آمریکا دسترسی به خدمات کنسولی قوی ارائه‌شده سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های آمریکا در سراسر جهان را فراهم می‌کند. این موسسه‌ها طیف گسترده‌ای از خدمات مانند اسناد رسمی و کمک در امور اداری و پردازش ویزا را به دارنده پاسپورت ارائه می‌دهند. کارکنان کنسولگری برای کمک به شهروندان ایالات متحده در طول سفرهای خارجی اختصاص داده شده‌اند.

  امکان پیوستن به ارتش

  یکی دیگر از مزایای دریافت پاسپورت آمریکا، امکان پیوستن به ارتش ایالات متحده است. خدمت سربازی در آمریکا مزایای متعددی مانند مراقبت‌های بهداشتی، تحصیلی، مسکن و برنامه‌های بازنشستگی را به‌همراه دارد.

  شرکت در امور سیاسی

  پاسپورت آمریکا امکان استفاده از حقوق دموکراتیک و مشارکت در اداره امور این کشور را برای دارنده آن فراهم می‌کند. دارندگان پاسپورت ایالات متحده حق رای‌دادن دارند و دیدگاه‌های خود را بر تصمیمات اتخاذ‌شده نمایندگان منتخب اعمال می‌کنند. به‌طور کلی، این امتیاز حیاتی دموکراتیک به افراد اجازه می‌دهد تا سیاست‌ها را شکل دهند و از تغییرات حمایت کنند و به توسعه کشورشان یاری برسانند.

  سوالات کاربران درباره پاسپورت آمریکا

  آیا از طریق ازدواج می‌توان پاسپورت آمریکا را اخذ کرد؟
  بله، اگر با شهروند آمریکایی ازدواج کنید، پاسپورت این کشور را دریافت خواهید کرد.
  با پاسپورت آمریکا به چند کشور بدون ویزا می‌توان سفر کرد؟
  با پاسپورت کشور آمریکا، می‌توانید بدون اخذ ویزا به ۱۷۴ کشور جهان سفر کنید.
  آیا امکان تمدید پاسپورت آمریکایی وجود دارد؟
  برای تمدید پاسپورت کشور آمریکا، باید فرم تمدید را تکمیل و هزینه صدور مجدد ویزا را پرداخت کنید. پس از گذشت نهایتا ۶ هفته، پاسپورت شما صادر خواهد شد.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859