ویزای تجاری اسپانیا

ویزای تجاری اسپانیا یکی از انواع ویزاهای ورود به این کشور است که به متقاضیان اجازه می‌دهد تا برای شرکت در کنفرانس و سمینار یا به‌عنوان نماینده شرکت ایرانی برای مذاکره با شرکت اسپانیایی به کشور اسپانیا بروند.

مشاوره تلفنی
2024/2/c4dc43fa-658a-4fee-b1ea-6d95a326d49f.jpg

مشاوره دریافت ویزای تجاری اسپانیا

اسپانیا ازجمله کشورهای اروپایی حوزه شنگن است که متقاضیان بسیاری از کشورها، ازجمله ایرانیان برای انجام امور تجاری و بازرگانی در آن، به اخذ ویزای تجاری اسپانیا نیاز دارند.

متخصصان ما با سال‌ها تجربه درزمینه مشاوره دریافت ویزای تجاری اسپانیا، آماده هستند تا به شما کمک کنند به اهدافتان برای اخذ این ویزا برسید.

برای مشاوره دریافت ویزای تجاری اسپانیا، کافی است فرم مشاوره را تکمیل کنید تا کارشناسان‌ ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  ویزای تجاری اسپانیا چیست؟

  ویزای تجاری اسپانیا یکی از انواع مختلف ویزای شنگن کشور اسپانیا است که به افراد اجازه می‌دهد تا برای مدت ۵ تا ۹۰ روز در کشور اسپانیا اقامت کنند. این ویزا برای افرادی صادر می‌شود که قصد دارند در کنفرانس یا سمیناری در کشور اسپانیا شرکت کنند یا به‌نمایندگی از شرکت ایرانی برای مذاکره با شرکت اسپانیایی به این کشور بروند یا در دوره‌های آموزشی در این کشور حضور پیدا کنند.

  ویزای تجاری اسپانیا اجازه هیچ‌گونه اشتغال درآمدزا یا راه‌اندازی کسب‌وکار در اسپانیا را به متقاضیان نمی‌دهد و شخص صاحب ویزا حق ندارد هیچ‌گونه دستمزدی در کشور اسپانیا دریافت کند.

  همه ایرانیانی که قصد داشته باشند یکی از این امور تجاری را در اسپانیا انجام دهند، باید ویزای تجاری اسپانیا را اخذ کنند. ایرانیان دارای اقامت قانونی یکی از کشورهای اروپایی حوزه شنگن برای شرکت در سمینار و کنفرانس یا انجام مذاکره تجاری در اسپانیا به اخذ ویزای تجاری اسپانیا نیازی ندارند.

  انواع ویزای تجاری اسپانیا

  انواع ویزای تجاری اسپانیا به ۲ نوع کوتاه‌مدت و بلندمدت تقسیم می‌شوند. مدارک موردنیاز، هزینه، مراحل و شرایط اخذ این ویزاها یکسان است.

  ویزای تجاری کوتاه‌مدت اسپانیا

  ویزای تجاری کوتاه‌مدت اسپانیا از ۵ تا ۷ روز اعتبار دارد. این ویزا برای افرادی مناسب است که برای سمینار یا کنفرانس‌های کوتاه و چندروزه می‌خواهند به اسپانیا بروند یا برای انجام مذاکره تجاری بین شرکت‌ها به زمان زیادی نیاز ندارند.

  در این نوع ویزای تجاری اسپانیا، درصورتی‌که فرد متقاضی به تمدید ویزای تجاری خود نیاز داشته باشد، با تهیه مدارک و نامه رسمی ازسوی شرکت همکار یا برگزارکننده کنفرانس یا سمینار، می‌تواند با مراجعه به دفتر امور مربوط به ویزا در این کشور، درخواستش را ثبت کند.

  گاهی اوقات فرد متقاضی مجبور است برای تمدید ویزای تجاری خود یک بار از اسپانیا خارج و مجددا به آنجا وارد شود. معمولا افرادی که برای اولین‌بار وارد کشور اسپانیا می‌شوند یا از ویزای ۱۵روزه آن‌ها کمتر از ۳ روز باقی مانده است، برای تمدید ویزا باید یک بار کشور اسپانیا را ترک کنند.

  ویزای تجاری بلندمدت اسپانیا

  ویزای تجاری بلندمدت اسپانیا در بازه ۱۸۰روزه، حداکثر ۹۰ روز اعتبار دارد. این نوع از ویزای تجاری اسپانیا برای افرادی مناسب است که تاریخ پایان سمینار یا کنفرانس یا مذاکرات تجاری‌شان را دقیق نمی‌دانند. بااین‌همه، حتی اگر امور تجاری آنان در پایان مهلت ۹۰روزه ویزا پایان نیابد، در تاریخ اتمام ویزا مجبورند کشور اسپانیا را ترک کنند.

  همه افرادی که قصد دارند ویزای تجاری بلندمدت اسپانیا را تمدید کنند، باید یک بار کشور اسپانیا را ترک کنند و درصورت موافقت با تمدید ویزایشان، مجدد به این کشور برگردند.

  روش های دریافت ویزای تجاری اسپانیا

  برای دریافت ویزای تجاری اسپانیا، ۳ روش وجود دارد:

  • اقدام فردی ازطریق سفارت و کنسولگری اسپانیا در کشور مبدا
  • اقدام ازطرف شرکت همکار اسپانیایی
  • اقدام ازسوی برگزارکننده سمینار یا کنفرانس

  دقت کنید که در هر ۳ روش مدارک، هزینه، مراحل و شرایط اخذ ویزای تجاری اسپانیا یکسان است. همچنین، درصورتی‌که شرکت همکار اسپانیایی یا برگزارکننده سمینار یا کنفرانس برای اخذ ویزای تجاری شما اقدام کند، تضمینی برای موافقت با صدور ویزای تجاری‌تان نخواهد بود و همچنان احتمال رد‌شدن درخواست شما وجود دارد. اگر شرکت همکار اسپانیایی یا برگزارکننده سمینار یا کنفرانس به‌منظور اخذ ویزای تجاری برایتان اقدام کنند، در مراحلی که باید طی کنید، تفاوتی ایجاد نمی‌کند و همچنان باید برای وقت مصاحبه به سفارت مراجعه کنید.

  شرایط دریافت ویزای تجاری اسپانیا

  • نداشتن سوءپیشینه
  • گذرنامه با حداقل ۱ سال اعتبار
  • تمکن مالی کافی (به‌میزان مبلغ اعلامی سفارت)
  • بلیت رفت‌و‌برگشت اسپانیا
  • بیمه درمانی حداقل ۳۰هزار یورو
  • دعوت‌نامه رسمی
  • اثبات محل اقامت
  • بیمه تحصیلی یا کاری در کشور مبدا

  مدارک لازم برای دریافت ویزای تجاری اسپانیا

  • گواهی عدم سوءپیشینه
  • تکمیل فرم درخواست ویزا
  • ۲ قطعه عکس پاسپورتی
  • ترجمه رسمی شناسنامه
  • گذرنامه با حداقل ۱ سال اعتبار
  • دعوت‌نامه رسمی
  • نامه رسمی اعلام قصد از سفر و برنامه آن
  • بیمه درمانی حداقل ۳۰هزار یورو
  • تمکن مالی (به‌میزان مبلغ اعلامی سفارت)
  • ترجمه رسمی گردش حساب ۶ماهه
  • بلیت رفت‌و‌برگشت اسپانیا
  • ترجمه رسمی مدرک اشتغال به کار یا تحصیل در کشور مبدا
  • ترجمه رسمی مدارک بیمه در کشور مبدا
  • مدارک محل اقامت در اسپانیا
  • ترجمه رسمی کارت بازرگانی (برای مذاکرات تجاری)
  • مدارک شخصی و بانکی حامی مالی

  نکته مهم اینکه تمکن مالی موردنیاز برای اخذ ویزای تجاری اسپانیا به عوامل زیادی مانند هدف و مدت‌زمان سفر و مشخصات محل اقامتتان بستگی دارد. برای مثال، اگر قصد دارید پیش اقوام یا دوستان خود اقامت کنید، مبلغ کمتری به‌عنوان تمکن مالی باید ارائه دهید. تمکن مالی موردنیاز برای اخذ ویزای تجاری اسپانیا معمولا از ۹۰ یورو (به‌ازای هر ۱ روز اقامت در اسپانیا) شروع می‌شود.

  همچنین، اگر قصد دارید پیش اقوام یا دوستانتان اقامت کنید، فرد میزبان باید شهروند یا مقیم قانونی اسپانیا باشد و آدرس و شماره وی برای کنسولگری اسپانیا دردسترس باشد.

  اگر هم هزینه سفر و اقامت و تمکن مالی شما برعهده فرد یا شرکت دیگری است، باید مدارک هویتی و اطلاعات شخصی و مدارک بانکی آن شخص یا اسناد ثبت شرکت و مدارک فعالیت و حساب بانکی آن شرکت را به‌همراه نامه رسمی آن فرد یا شرکت به سفارت ارائه کنید.

  مراحل اخذ ویزای تجاری اسپانیا

  مراحل اخذ ویزای تجاری اسپانیا به‌ترتیب ازاین‌قرارند:

  1. دریافت نوبت از سفارت اسپانیا: فرم درخواست ویزای تجاری اسپانیا را در وبسایت کنسولگری BLS تکمیل و آن را به سفارت اسپانیا ارسال می‌کنید و منتظر می‌مانید تا سفارت نوبت مراجعه شما را اعلام کند.
  2. تحویل مدارک به سفارت و انجام مصاحبه: در نوبت اعلام‌شده به کارگزاری سفارت اسپانیا مراجعه می‌کنید، تمامی مدارک موردنیاز را به افسر تحویل می‌دهید، هزینه اخذ ویزا را پرداخت و رسید خود را دریافت می‌کنید. در این مرحله، عملیات بیومتریک و انگشت‌نگاری از شما انجام می‌شود. افسر سفارت همه مدارک و اطلاعات شما را بررسی و در‌صورت نیاز با شما مصاحبه می‌کند.
  3. قبولی و دریافت ویزا: در‌صورت قبولی در مصاحبه و موافقت با درخواستتان برای اخذ ویزای تجاری اسپانیا، ویزای شما صادر می‌شود. بعد از اینکه سفارت خبر صدور ویزای شما را اعلام کرد، با در دست داشتن مدارک شناسایی و رسید سفارت، باید حضوری به کارگزاری سفارت اسپانیا مراجعه و ویزایتان را دریافت کنید.

  ردشدن ویزای توریستی اسپانیا

  در صورت ریجکتی یا رد شدن ویزای تجاری اسپانیا، اگر شرکت همکار یا برگزارکننده سمینار یا کنفرانس برای اخذ ویزای تجاری شما اقدام می‌کند، فرم درخواست ویزا را به‌همراه عکس تمامی مدارک برای آن‌ها ارسال کنید تا شرکت یا برگزارکننده سمینار یا کنفرانس فرم مربوطه را برای سفارت اسپانیا ارسال کند. سپس، سفارت با شما تماس گرفته و تمامی مراحل اخذ ویزا مجدد انجام می‌شود.

  هزینه دریافت ویزای تجاری اسپانیا

  متقاضیان دریافت ویزای تجاری اسپانیا باید هزینه ثبت درخواست ویزا را پرداخت کنند. این مبلغ بابت بررسی درخواست از متقاضی دریافت می‌شود. هزینه دریافت ویزای تجاری اسپانیا برای افراد بزرگسال ۸۰ یورو و برای کودکان ۴۰ یورو است. در برخی از کشورهای کمترتوسعه‌یافته، این مبلغ ۳۵ تا ۴۰ یورو است. درصورت ردشدن ویزای توریستی اسپانیا، هزینه درخواست ویزا به‌هیچ‌عنوان بازگردانده نمی‌شود. 

  مزایای اخذ ویزای تجاری اسپانیا

  • ثبت سابقه اخذ ویزای شنگن
  • امکان شرکت در سمینارها یا کنفرانس‌های اسپانیا
  • امکان مذاکره تجاری حضوری با شرکت‌های اسپانیایی

  معایب ویزای تجاری اسپانیا

  • فراهم‌نبودن امکان همراهی کودکان
  • نیاز به دعوت‌نامه رسمی و مستدل

  جمع‌بندی

  اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی حوزه شنگن است و متقاضیان ایرانی برای انجام امور تجاری در آن، به اخذ ویزای تجاری اسپانیا نیاز دارند. ویزای تجاری اسپانیا برای مواقعی مانند شرکت در سمینار یا کنفرانس و حضور در دوره‌های آموزشی یا مذاکره تجاری با شرکت اسپانیایی کاربرد دارد. هزینه اخذ ویزای تجاری اسپانیا ۸۰ یورو است و از ۵ تا ۹۰ روز اعتبار دارد.

  کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی بالدانو اطلاعات جامع و دقیقی از شرایط ویزای تجاری اسپانیا دارند. برای دریافت مشاوره رایگان درزمینه ویزای تجاری اسپانیا و شرایط اخذ ویزای تجاری اسپانیا، می‌توانید ازطریق فرم مشاوره با متخصصان ما در موسسه مهاجرتی بالدانو در تماس باشید.

  سوالات کاربران درباره ویزای تجاری اسپانیا

  هزینه دریافت ویزای تجاری اسپانیا چقدر است؟
  هزینه دریافت ویزای تجاری اسپانیا برای افراد بزرگسال ۸۰ یورو و برای کودکان ۴۰ یورو است. این مبلغ در برخی از کشورهای کمترتوسعه‌یافته ۳۵ تا ۴۰ یورو است.
  مدارک لازم برای دریافت ویزای تجاری اسپانیا چیست؟
  مدارک لازم برای دریافت ویزای تجاری اسپانیا ازاین‌قرارند: گواهی عدم سوءپیشینه، تکمیل فرم درخواست ویزا، ۲ قطعه عکس پاسپورتی، ترجمه رسمی شناسنامه، گذرنامه با حداقل ۱ سال اعتبار، دعوت‌نامه رسمی، نامه رسمی اعلام هدف از سفر و برنامه آن، بیمه درمانی حداقل به‌مبلغ ۳۰هزار یورو، تمکن مالی (به‌میزان مبلغ اعلامی سفارت)، ترجمه رسمی گردش حساب ۶ماهه، بلیت رفت‌و‌برگشت اسپانیا، ترجمه رسمی مدرک اشتغال به کار یا تحصیل در کشور مبدا، ترجمه رسمی مدارک بیمه در کشور مبدا، مدارک محل اقامت در اسپانیا، ترجمه رسمی کارت بازرگانی (برای مذاکرات تجاری) و مدارک شخصی و بانکی حامی مالی.
  روش های دریافت ویزای تجاری اسپانیا کدام است؟
  روش های دریافت ویزای تجاری اسپانیا عبارت‌اند از: اقدام شخصی از‌طریق سفارت و کنسولگری اسپانیا در کشور مبدا و اقدام شرکت همکار اسپانیایی و اقدام برگزارکننده سمینار یاکنفرانس.
  ویزای تجاری اسپانیا چیست؟
  ویزای تجاری اسپانیا یکی از انواع مختلف ویزای شنگن برای ورود به اسپانیا است که به فرد متقاضی اجازه می‌دهد تا برای شرکت در دوره‌های آموزشی و حضور در سمینار یا کنفرانس یا مذاکره تجاری با شرکت‌های اسپانیایی، وارد این کشور شود.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859