کشور قبرس شمالی

کشور قبرس شمالی زیرنظر ترکیه اداره می‌شود و از کشورهای جذاب برای سفر و تحصیل و سرمایه‌گذاری است. موقعیت جغرافیایی و فرهنگی کشور قبرس شمالی برای ایرانیان بسیار مناسب است. شهرهای مختلفی در قبرس شمالی وجود دارند که هریک زیبایی‌ها و ویژگی‌های خود را دارند.

مشاوره تلفنی 021-43859
2024/2/6408a1fa-fb9b-4e6c-86be-ab76e0909fef.png

مشاوره آشنایی با کشور قبرس شمالی

در چند سال اخیر، بسیاری از ایرانی‌ها کشور قبرس شمالی را برای زندگی و تحصیل و سرمایه‌گذاری انتخاب کرده‌اند. امنیت چشمگیر و آب‌و‌هوای مساعد و فرهنگ غنی این کشور، ازجمله دلایل مهاجرت افراد به قبرس شمالی هستند. شهرهای مختلف قبرس با امکانات فراوان خود، شرایط زندگی و رفاه مناسبی را برای مهاجران ایجاد کرده‌اند.

موسسه مهاجرتی بالدانو طی سال‌ها فعالیتش خدمات متنوعی درزمینه مهاجرت به کشور قبرس شمالی ارائه کرده است. آشنایی با کشور قبرس شمالی به شما کمک می‌کند تا بهترین تصمیم را برای کار و تحصیل و زندگی در این کشور بگیرید.

برای دریافت مشاوره آشنایی با کشور قبرس شمالی، کافی است فرم مشاوره را تکمیل کنید تا مشاوران متخصص ما در بالدانو در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  شهرهای مهم و بزرگ قبرس شمالی

  در شهرهای مختلف قبرس شمالی مناطق گردشگری جذابی به‌چشم می‌خورد. بسیاری از گردشگران برای دیدن طبیعت سرسبز و بکر قبرس شمالی به آنجا سفر می‌کنند. قبرس شمالی به‌دلیل داشتن قدمت طولانی بناهای تاریخی شگفت‌انگیزی را در خود جای داده است. در هریک از شهرهای قبرس، می‌توانید جاذبه‌های گردشگری کم‌نظیری را مشاهده کنید. شهرهای مهم و بزرگ قبرس شمالی عبارت‌اند از:

  • فاماگوستا (قاضی ماگوسا)
  • شهر گیرنه (کارینا)
  • باهچلی
  • تاتلیسو
  • نیکوزیا (لفکوشا)
  • گوزل یورت

  شهر فاماگوستا در قبرس شمالی

  فاماگوستا یکی از شهرهای تاریخی جذاب قبرس شمالی است. این شهر باستانی در دوره‌ای از تاریخ مرکز تجاری بزرگی بود و امروزه آثار بناهای تاریخی دیدنی، مانند برج اتللو و مسجد لالا مصطفی پاشا در آن وجود دارند. شهر فاماگوستا در عین بزرگ و پرجمعیت بودن، بسیار آرام است و در سواحل شرقی قبرس شمالی قرار دارد. 

  دیوارهای سالامیس و شبه‌جزیره کارپاز و قلعه کانتارا از دیگر مکان‌های جذاب برای گردشگران هستند. جاذبه‌های گردشگری این شهر هرگز برایتان خسته‌کننده نخواهند شد و همواره جایی برای تفریح در فاماگوستا وجود دارد. مشاغل اصلی شهر فاماگوستا در حوزه گردشگری و فرهنگی و سرمایه‌گذاری است. بناهای شهر فاماگوستا با معماری خیره‌کننده خود، این شهر را به مکانی عالی برای سرمایه‌گذاری روی ملک تبدیل کرده‌اند.

  شهر گیرنه در قبرس شمالی

  شهر گیرنه نیز مانند فاماگوستا از شهرهای قدیمی و بزرگ قبرس شمالی است. ازآنجا‌که این شهر فقط ۴۰ مایل (۶۴ کیلومتر) از ترکیه فاصله داشت، به‌سرعت به شهر تجاری بسیار مهمی تبدیل شد. کافه‌ها و رستوران‌هایی که در‌حال‌حاضر در کنار بندر گیرنه مشاهده می‌کنید، در گذشته انبارهایی برای نگه‌داری محموله‌های با‌ارزش بودند. 

  در گذشته، بیزانسی‌ها قلعه معروف گیرنه را ساختند و ونیزی‌ها آن را گسترش دادند. امروزه، این قعله به یکی از جاذبه‌های اصلی این شهر تبدیل شده است. شهر گیرنه گزینه‌ای مناسب برای افرادی است که به‌دنبال زندگی در شهری با فرهنگ اصیل و نزدیک ساحل هستند. 

  شهر باهچلی در قبرس شمالی

  شهر باهچلی در شرق گیرنه قرار دارد و با داشتن امکانات فراوان، به مقصد بسیاری از سرمایه‌گذاران خرید ملک تبدیل شده است. گردشگران و سرمایه‌گذاران بین‌المللی به‌دلیل داشتن دریای فیروزه‌ای و آب‌و‌هوای آفتابی و غذاهای متنوع از شهر باهچلی استقبال می‌کنند. 

  خبر خوش برای طرفداران بازی گلف این است که بسیاری از افراد سالانه برای انجام بازی گلف به این شهر می‌آیند. با این تفاسیر از‌لحاظ موقعیت جغرافیایی گرفته تا فرهنگ این شهر، باهچلی یکی از شهرهای برتر قبرس شمالی است.

  شهر تاتلیسو در قبرس شمالی

  تاتلیسو در ۴۰کیلومتری شرق گیرنه و بین سواحل مدیترانه و رشته‌کوه پنج‌انگشت واقع شده است. از‌لحاظ دسترسی، تاتلیسو با شهر اسکله فقط ۳۰ دقیقه و با مرکز شهر گیرنه، تنها ۴۰ دقیقه با خودرو فاصله دارد. عموم اقامتگاه‌های شهر تاتلیسو کنار ساحل قرار دارند و از مراکز تفریحی کنار ساحل آن می‌توانید استفاده کنید. 

  فرودگاه بین‌المللی Ercan نیز تنها ۴۰ دقیقه با شهر تاتلیسو فاصله دارد. رستوران‌ها و مرکزهای تفریحی و تجاری معتبری در این شهر وجود دارند؛ ازاین‌رو، به ترک شهر نیازی نخواهید داشت. 

  شهر نیکوزیا در قبرس شمالی

  نیکوزیا پایتخت قبرس شمالی است و ترکیبی از سنت و مدرنیته را در آنجا مشاهده می‌کنید. جاذبه‌‌های گردشگری تاریخی متنوعی، مانند دیوارهای ونیزی و مسجد سلیمیه در این شهر جای دارند. نیکوزیا خود به ۲ قسمت نیکوزیای شمالی و نیکوزیای جنوبی تقسیم می‌شود. هنگام سفر به نیکوزیا، بی‌شک تحت‌تاثیر آب‌و‌هوا و غذاهای بسیار لذیذ آنجا قرار می‌گیرید. 

  شهر نیکوزیا از ساحل ۴۵ دقیقه فاصله دارد. با‌این‌حال، وجود مکان‌های تفریحی داخل شهر کاملا شما را سرگرم می‌کنند. از‌لحاظ آب‌و‌هوا، نیکوزیا گرم‌ترین شهر قبرس شمالی است و دمای هوا در تابستان به بیش از ۳۵ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. 

  شهر گوزل یورت در قبرس شمالی

  گوزل یورت یکی از شهرهای زیبای قبرس شمالی است که در غرب این کشور قرار دارد و با طبیعت بکر و خیره‌کننده‌ای احاطه شده است. شهر گوزل یورت به باغ‌های مرکبات شهرت دارد؛ ازاین‌رو، به آن لقب «پایتخت نارنجی» قبرس شمالی را داده‌اند. کوه‌های ترودوس و بناهای تاریخی این شهر، مانند خرابه‌های شهر سولی و کلیسای سنت ماماس، ازجمله جاذبه‌های گردشگری شهر گوزل یورت هستند. شهر گوزل یورت برای افرادی گزینه‌ای عالی است که به‌دنبال مکانی آرام برای زندگی می‌گردند.

  اقتصاد کشور قبرس شمالی

  صنعت گردشگری نقش مهمی را در اقتصاد کشور قبرس شمالی ایفا می‌کند. قبرس شمالی سالانه پذیرای بیش از ۱میلیون نفر گردشگر است. موقعیت جغرافیایی و تغییرات به‌وجود‌آمده در قبرس شمالی باعث شده است تا بسیاری از افراد این کشور را برای سرمایه‌گذاری و خرید ملک انتخاب کنند. این موضوع نیز تاثیر بسزایی بر اقتصاد کشور قبرس شمالی می‌گذارد. 

  ازآنجاکه قبرس شمالی به ترکیه وابسته است، حقوق کارمندان به لیر پرداخت می‌شود؛ ولی سایر فعالیت‌های تجاری و بازرگانی برمبنای ارزهای دیگر مانند پوند و یورو و دلار انجام می‌شود. 

  اقتصاد قبرس شمالی روند رو‌به‌رشدی دارد و نرخ بیکاری در آنجا کمتر از ۸درصد است. تاسیس دانشگاه‌های معتبر در قبرس شمالی دسترسی به نیروی کار جوان و بادانش را فراهم کرده است. درمقابل، هزینه ساخت‌و‌ساز مناسب و مالیات اندک بسیاری از سرمایه‌گذاران را به راه‌اندازی کسب‌و‌کار در این کشور ترغیب کرده‌اند. 

  کشور قبرس شمالی برای رونق اقتصادی خود استراتژی فروش ملک و زمین به سرمایه‌گذاران خارجی را در پیش گرفته است. نکته مهم اینکه سرمایه‌گذاران با خرید ملک و راه‌اندازی کسب‌وکار در این کشور، می‌توانند اقامت قبرس شمالی را برای خود و اعضای خانواده‌شان اخذ کنند. 

  بازرگانان از موقعیت قبرس شمالی و وابستگی آن به ترکیه برای تجارت استفاده می‌کنند. بسیاری از کالاهای مورد‌نیاز مردم از‌طریق واردات تامین می‌شود. ناگفته نماند که از قبرس شمالی نیز محصولاتی مانند پوشاک و صنایع دستی و محصولات کشاورزی به کشورهای دیگر صادر می‌شوند. 

  فرهنگ مردم کشور قبرس شمالی

  قبرس شمالی فرهنگی غنی دارد و بخش‌هایی از فرهنگ این کشور از ترکیه و کشورهای مدیترانه‌ای اطراف گرفته شده است. خصوصیات بارز فرهنگ مردم کشور قبرس شمالی بدین‌شرح‌اند:

  • موسیقی و رقص سنتی قبرس، مانند کارسیلاما و زیبک بخش جدایی‌ناپذیر فرهنگ مردم کشور قبرس شمالی است و اغلب در جشن‌ها و جشنواره‌ها اجرا می‌شود.
  • بسیاری از مردم کشور قبرس شمالی به تولید صنایع دستی مختلف مانند بافت قالیچه و ساخت سفال مشغول‌اند و در بازار محلی می‌توانید صنایع دستی مختلفی را مشاهده کنید. 
  • زبان رسمی مردم کشور قبرس ترکی است؛ اما در میان مردم زبان انگلیسی نیز رواج دارد.
  • در اوایل تابستان، جشنواره‌های مختلفی در شهرها و روستاهای قبرس شمالی برگزار می‌شوند و رویدادهای فرهنگی مختلفی را به‌نمایش می‌گذارند.
  • مردم قبرس به مهمان‌نوازی شهرت دارند و اغلب گردشگران را برای صرف غذا به خانه‌شان دعوت می‌کنند.
  • فوتبال محبوب‌ترین ورزش میان مردم قبرس است.
  • اکثر مردم قبرس شمالی مسلمان هستند.
  • مردم قبرس از گل سوسن در مراسم تدفین استفاده می‌کنند؛ به‌همین‌دلیل، بهتر است از این گل برای هدیه‌دادن استفاده نکنید.
  • خانواده برای مردم قبرس اهمیت زیادی دارد و اوقات فراغت خود را در جمع‌های خانوادگی سپری می‌کنند. 
  • در فضاهای عمومی، بهتر است رفتارهای معمول در فضای خصوصی، مانند در‌گوشی‌حرف‌زدن را از خود نشان ندهید.

  قوانین جالب کشور قبرس شمالی

  کشور قبرس شمالی قوانین جالبی دارد که برای ورود به این کشور، بهتر است با آن‌ها آشنا باشید. برخی از قوانین ممکن است به‌مرور‌زمان تغییر پیدا کنند. قوانین جالب کشور قبرس شمالی از‌این‌قرارند:

  • نمایش پرچم جمهوری قبرس در قبرس شمالی غیرقانونی است؛ چراکه نماد جامعه یونانی قبرس محسوب می‌شود.
  • ازآنجاکه برخی از املاک متعلق به یونانی‌های متواری هستند، مالکیت املاک در قبرس شمالی پیچیدگی‌هایی دارد.
  • مردان در قبرس موظف هستند که ۱۵ ماه به ارتش خدمت کنند.
  • در قبرس شمالی برخلاف کشورهای اروپایی، خودروها در سمت چپ جاده حرکت می‌کنند.
  • تعطیلات اسلامی مانند ماه رمضان و عید قربان، تعطیلات رسمی کشور قبرس شمالی هستند.
  • طب سنتی در قبرس به‌صورت رسمی شناخته شده است و پزشکان طب سنتی از دولت مجوز دارند.
  • در قبرس شمالی، زوج‌ها این حق را دارند که بدون ازدواج رسمی دینی و مدنی، مراسم عروسی برگزار کنند.
  • براساس قوانین کشور قبرس شمالی، عموم مردم حق دارند از سواحل استفاده کنند. صاحبان املاک کنار ساحل نیز باید دسترسی عموم به ساحل را فراهم کنند.
  • تفاوت زمانی کشور قبرس شمالی با ایران یک‌ونیم ساعت است که زمان ایران جلوتر از قبرس شمالی است.

  خدمات موسسه مهاجرتی بالدانو برای کشور قبرس شمالی

  با هرنوع هدفی که قصد داشته باشید به قبرس شمالی سفر کنید، متخصصان موسسه مهاجرتی بالدانو راهنمایی‌های لازم را در‌اختیارتان قرار می‌دهند. قبرس شمالی یکی از کشورهای پرطرفدار برای تحصیل و سفر و سرمایه‌گذاری است. موسسه مهاجرتی بالدانو نیز خدمات کاملی را در این زمینه‌ها ارائه می‌‌دهد. خدمات موسسه مهاجرتی بالدانو برای کشور قبرس شمالی عبارت‌اند از:

  • مشاوره اخذ ویزای قبرس شمالی
  • مشاوره کاریابی در قبرس شمالی
  • مشاوره سرمایه گذاری در قبرس شمالی
  • مشاوره مهاجرت و اقامت در قبرس شمالی
  • مشاوره تحصیل در قبرس شمالی
  • مشاوره اخذ تابعیت قبرس شمالی

  مشاوره اخذ ویزای قبرس شمالی

  دریافت ویزا یکی از مراحل مهم مهاجرت به قبرس شمالی است. به هر روشی که قصد داشته باشید به قبرس شمالی مهاجرت کنید، باید ویزای مرتبط با آن را دریافت کنید. فراموش نکنید که برای دریافت ویزای قبرس شمالی، باید مدارک و شرایط لازم را داشته باشید؛ وگرنه ممکن است با درخواست ویزایتان موافقت نشود.

  مشاوره اخذ ویزای قبرس شمالی به شما کمک می‌کند تا در سریع‌ترین زمان ممکن و با صرف کمترین هزینه، بتوانید ویزای قبرس شمالی را دریافت کنید. مشاوران ما در بالدانو توضیحات لازم درباره شرایط اخذ ویزای قبرس شمالی را در‌اختیارتان قرار می‌دهند. 

  مشاوره کاریابی در قبرس شمالی

  استخدام در شرکت‌های قبرس شمالی و داشتن دعوت‌نامه از کارفرمای مستقر در قبرس شمالی یکی از راه‌های اخذ اقامت این کشور است. کشور قبرس شمالی در زمینه‌های مختلفی به نیروی متخصص احتیاج دارد و از استخدام متخصصان بین‌المللی استقبال می‌کند.

  با دریافت مشاوره کاریابی در قبرس شمالی از متخصصان ما در بالدانو، با چگونگی پیداکردن کار در قبرس شمالی و مدارک لازم و میزان هزینه‌ها به‌طور کامل آشنا می‌شوید. 

  مشاوره سرمایه گذاری در قبرس شمالی

  اقتصاد کشور قبرس شمالی تحت‌تاثیر شدید سرمایه‌گذاری مهاجران خارجی قرار دارد. این کشور رو‌به‌رشد فرصت‌های متنوعی را برای سرمایه‌گذاری فراهم کرده است. در این کشور با خرید ملک یا راه‌اندازی کسب‌وکار، می‌توانید اقامت بگیرید و به قبرس شمالی منفعت نیز برسانید.

  متخصصان ما در موسسه مهاجرتی بالدانو توضیحات لازم برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی را به شما ارائه می‌دهند. دریافت مشاوره سرمایه گذاری در قبرس شمالی کمک می‌کند تا در مناسب‌ترین بخش اقتصادی قبرس شمالی سرمایه‌گذاری کنید.

  مشاوره مهاجرت و اقامت در قبرس شمالی

  قبرس شمالی کشور بسیار امنی برای زندگی است و در آنجا شرایط رفاهی مناسبی برای مهاجران وجود دارد. شهرهای متنوع این کشور ازلحاظ جغرافیایی و فرهنگی کاملا موردپسند ایرانیان هستند. مهاجرت و اقامت در قبرس شمالی به روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است. 

  متخصصان ما در موسسه مهاجرتی بالدانو با بررسی شرایط و اهدافتان، مشاوره مهاجرت و اقامت در قبرس شمالی را به شما ارائه می‌دهند؛ به‌طوری‌که به بهترین شکل ممکن می‌توانید همراه با خانواده‌تان به قبرس شمالی مهاجرت کنید.

  مشاوره تحصیل در قبرس شمالی

  در چند سال اخیر، دانشگاه‌ها و مرکزهای تحصیلی بسیار معتبری در قبرس شمالی تاسیس شده‌‌اند که رشته‌های تحصیلی متنوعی را ارائه می‌دهند. همین موضوع دانشجویان را به تحصیل در قبرس شمالی ترغیب کرده است. برای تحصیل در قبرس شمالی، باید مدارک و شرایط لازم را داشته باشید. بهترین شهرهای قبرس شمالی برای تحصیل عبارت‌اند از: نیکوسیا، لفکوسیا، فاماگوستا و لِفکه.

  دریافت مشاوره تحصیل در قبرس شمالی از مشاوران ما در موسسه مهاجرتی بالدانو به شما کمک می‌کند تا انواع دانشگاه‌های این کشور و شرایط تحصیل در هریک از شهرهای قبرس شمالی را بشناسید و با داشتن مدارک کافی برای تحصیل اقدام کنید.

  مشاوره اخذ تابعیت قبرس شمالی

  قبرس شمالی به‌دلیل مزیت‌های مختلفش، کشور دلخواه بسیاری از مهاجران برای دریافت اقامت و تابعیت است. روش‌های مختلفی برای اخذ تابعیت قبرس شمالی وجود دارند که بهتر است زیرنظر متخصصان این حوزه برای آن‌ها اقدام کنید.

  متخصصان ما در موسسه مهاجرتی بالدانو با روش‌های اخذ تابعیت قبرس شمالی آشنایی کامل دارند و با درنظرگرفتن شرایطتان، بهترین راه را پیش روی شما قرار می‌دهند. مشاوره اخذ تابعیت قبرس شمالی در رسیدن به این هدف به شما کمک می‌کند.

  سوالات کاربران درباره کشور قبرس شمالی

  کشور قبرس شمالی چگونه کشوری است؟
  کشور قبرس شمالی زیرنظر ترکیه اداره می‌شود و از‌لحاظ امنیتی و اقتصادی و امکانات رفاهی، در سطح مناسبی قرار دارد.
  آیا اقتصاد کشور قبرس شمالی قوی است؟
  اقتصاد کشور قبرس شمالی قدرتمند و رو‌به‌رشد است. صنعت گردشگری و سرمایه‌گذاری در این کشور نقش مهمی در اقتصاد آن ایفا می‌کنند.
  پایتحت قبرس شمالی کدام شهر است؟
  پایتخت قبرس شمالی شهر نیکوزیا است.
  مدرک زبان موردنیاز برای مهاجرت به قبرس شمالی چیست؟
  مدرک زبان موردنیاز برای مهاجرت به قبرس شمالی به هدف مهاجرت بستگی دارد و در عموم رشته‌ها و مقطع‌های تحصیلی، مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ۵٫۵ پذیرفته می‌شود.
  بهترین شهر قبرس شمالی برای تحصیل کدام شهر است؟
  بهترین شهرهای قبرس شمالی برای تحصیل عبارت‌اند از:‌ نیکوسیا، لفکوسیا، فاماگوستا و لِفکه.
  واحد پول در کشور قبرس شمالی چیست ؟
  واحد پول در کشور قبرس شمالی لیر ترکیه است؛ اما ارزهای دیگر مانند پوند و یورو و دلار نیز به‌طور گسترده استفاده می‌‌شوند.
  تفاوت زمانی کشور قبرس شمالی با ایران چقدر است؟
  تفاوت زمانی کشور قبرس شمالی با ایران یک‌ونیم ساعت است که زمان ایران جلوتر از قبرس شمالی است.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859