کشور آمریکا

آمریکا با دانشگاه‌های تراز اول و فرصت‌های شغلی بی‌شمار به‌عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی، کار و تحصیل شناخته می‌شود. اگر به‌دنبال مهاجرت هستید، کشور آمریکا یکی از بهترین مقصدهای ممکن می‌تواند باشد.

مشاوره تلفنی 021-43859
2023/10/00436486-6431-4706-9cc6-0efd6bc8dc44.png

معرفی خدمات بالدانو در کشور آمریکا

وقتی به هر دلیلی قصد مهاجرت به یک کشور خارجی را داشته باشید، کسب اطلاعات درباره شرایط زندگی در آن کشور، وضعیت اجتماعی، امنیت، قوانین و موارد مشابه اهمیت خواهند داشت. با شناخت بهتر مقصد، تصمیم‌ بهتری هم خواهید گرفت. این مطلب مختص آن دسته از افرادی است که کشور آمریکا را برای مهاجرت یا دریافت اقامت انتخاب کرده‌اند. در ادامه اطلاعات کاملی درباره شرایط زندگی در کشور آمریکا، اقتصاد این کشور، فرهنگ آن و شهرهای مختلف آن به شما خواهیم داد.

فرم مشاوره رایگان را پر کنید تا کارشناسان ما برای مشاوره بیشتر درباره خدمات بالدانو در آمریکا با شما تماس بگیرند.

 

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  جدول اطلاعات کلی درباره کشور آمریکا

  می‌توانید در جدول زیر اطلاعات کلی درباره آمریکا را ببینید:

  درباره کشور آمریکا
  نظام سیاسیجمهوری فدرال بر مبنای قانون اساسی کشور آمریکا
  مساحت۹٫۸ میلیون کیلومترمربع، دومین کشور پهناور جهان
  واحد پولدلار
  جمعیتبیش از ۳۳۰ میلیون نفر
  درآمد سرانه مردم۶۸ هزار و ۳۰۹ دلار آمریکا
  میانگین حقوق مردم۳۱ هزار و ۱۳۳ دلار آمریکا
  میانگین هزینه‌های زندگی در آمریکا۲۵۰۰ تا ۳۵۰۰ دلار در ماه
  آب‌وهوای کشوراز اقیانوسی در شمال غربی تا صحرایی در جنوب
  جایگاه علمیرهبر علمی جهان پس از جنگ جهانی دوم
  جایگاه آمریکا در تولیداتجایگاه دوم جهان

  شهرهای مهم و بزرگ آمریکا

  در این بخش با شهرهای مهم و بزرگ آمریکا آشنا می‌شویم و اطلاعاتی درباره آن‌ها کسب می‌کنیم.

  • نیویورک

   نام مستعار: سیب بزرگ، واقع در ساحل اقیانوس اطلس در دهانه رودخانه هادسون. نیویورک احتمالاً مشهورترین شهر جهان است.

  • لس‌آنجلس (کالیفرنیا)

  لس‌آنجلس مشهور به «شهر فرشتگان»، بزرگ‌ترین شهر ایالت کالیفرنیا و دومین شهر پرجمعیت ایالات متحده است.

  • شیکاگو (ایلینوی)

  شهر بادگیر و بزرگ‌ترین شهر در ایالت ایلینوی است. این شهر در نوک جنوب غربی دریاچه میشیگان قرار دارد.

  • هیوستون (تگزاس)

  بزرگ‌ترین شهر در ایالت تگزاس و چهارمین شهر پرجمعیت ایالات متحده است.

  • فیلادلفیا (پنسیلوانیا)

  بزرگ‌ترین شهر پنسیلوانیا و پنجمین شهر پرجمعیت ایالات متحده است.

  • فونیکس (آریزونا)

  ششمین شهر بزرگ ایالات متحده و از سال ۱۸۸۹ مرکز ایالت آریزونا است.

  • سن آنتونیو (تگزاس)

  دومین شهر بزرگ در تگزاس است و یکی از شهرهایی است که با رشد سریعش در ایالات متحده شناخته می‌شود.

  • سن دیگو (کالیفرنیا)

  بندر دریایی در جنوب کالیفرنیا و یک مرکز فناوری و دفاعی بزرگ در ایالات متحده است.

  • دالاس (تگزاس)

  سومین شهر بزرگ در ایالت تگزاس و مرکز اصلی آموزش برای بسیاری از مردم جنوب مرکزی ایالات متحده است.

  • سن خوزه (کالیفرنیا)

  مرکز شهرستان سانتا کلارا که بخش عمده‌ای از سیلیکون‌ولی است.

  اقتصاد کشور آمریکا

  کشور آمریکا با اقتصادی آزاد و توسعه‌یافته بیشترین تولید ناخالص داخلی در جهان و همچنین بیشترین میزان ثروت را دارد. آمریکا از نظر میزان برابری قدرت خرید در جایگاه دوم پس از کشور چین قرار گرفته است. واحد پول این کشور که دلار است، توسط کشورهای دیگر نیز به‌عنوان پول رسمی برگزیده شده است. این کشور بزرگ‌ترین واردکننده و دومین صادرکننده در جهان است و جایگاه معاملات بین‌المللی‌اش در بالاترین رتبه‌های جهانی قرار دارد.

  این کشور از نظر منابع طبیعی و معدنی نیز در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارد. از جمله می‌توان به منابع عظیم نفت و گاز آن اشاره کرد. مردم این کشور از نظر درآمدی در وضعیت بسیار مناسبی در جهان قرار دارند. این رفاه و وضعیت اجتماعی مردم نیز تحت‌تأثیر شرایط استثنایی اقتصادی کشور است.

  کشور آمریکا بزرگ‌ترین بازار داخلی در جهان را دارد و در این کشور تجارت خدمات نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این کشور از نظر شاخص سرمایه‌گذاری جهانی، تحقیق و توسعه در جایگاه اول جهان و در شاخص‌هایی مانند سهولت ایجاد کسب و کار یا رقابت‌پذیری جهانی در رتبه‌های اول جهان قرار گرفته است. به‌طور خلاصه باید بگوییم، با مهاجرت به کشور آمریکا وضعیت اقتصادی زندگی شما و خانواده‌تان بسیار تغییر خواهد کرد.

  فرهنگ مردم کشور آمریکا

  برای آشنایی با فرهنگ مردم کشور آمریکا بهتر است ابتدا با ارزش‌های فرهنگی مردم این کشور آشنا شوید. آمریکایی‌ها به استقلال، خوداتکایی، برابری و فردگرایی تا جایی که به حقوق دیگران لطمه وارد نشود، پایبند هستند. در این کشور رعایت حریم خصوصی اهمیت بسیار بالایی دارد و مباحثی همچون ملی‌گرایی، دموکراسی، اخلاق کاری، نوآوری و کارایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند.

  ارتباطات در آمریکا معمولاً صریح و بدون حاشیه‌روی است، البته این کار به هیچ وجه بی‌احترامی تلقی نمی‌شود. آمریکایی‌ها احترام زیادی برای حریم خصوصی قائل‌اند و مثلاً فاصله ۵۰ سانتی‌متری را با اطرافیان خود و فاصله بیش از یک‌ متری را با غریبه‌ها رعایت می‌کنند.

  جایگاه خانواده در آمریکا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. با این حال، مفاهیم جدیدی از خانواده نیز در فرهنگ این کشور وارد و رایج شده است. در آمریکا در کارهای داخل خانه و بیرون از خانه معمولاً بین زن و مرد تفاوتی قائل نمی‌شوند. خانم‌های باردار می‌توانند برای دوران بارداری خود از کارفرمایشان مرخصی بگیرند. این مرخصی ممکن است که با حقوق یا بدون حقوق باشد. از خانم‌ها در دوران عادت ماهانه انتظار می‌رود که فعالیت‌های تحصیلی و شغلی خود را ادامه بدهند.

  جایگاه سالمندان در کشور آمریکا ممکن است به‌اندازه کشورهای دیگر مهم نباشد. سالمندان در این کشور معمولاً به‌طور مستقل یا در خانه‌های سالمندان زندگی می‌کنند. در کشور آمریکا چندهمسری مجاز است و داشتن حق طلاق زوجین قانونی و پذیرفتنی است. همچنین ازدواج همجنس‌گرایان نیز در این کشور قانونی است و .

  قوانین جالب کشور آمریکا

  کشور آمریکا به‌خاطر قوانین مدرن و پیشرفته‌اش زبانزد جهان است. با این حال، در قوانین کشور آمریکا هم مواردی را می‌یابید که بعضاً جالب یا عجیب هستند. ۲۰ مورد زیر را که البته بیشتر قوانین اجتماعی هستند تا اینکه جزئی از قانون اساسی، مطالعه کنید تا منظورمان را از عجیب و جالب متوجه شوید.

  1. در گلندیل، آریزونا، استفاده از دنده‌عقب در اتومبیل غیرقانونی است، بنابراین تقریباً همه افراد در پارکینگ مرکز خرید قانون را زیر پا می‌گذارند.
  2. در سانفرانسیسکوی کالیفرنیا، پاک ‌کردن ماشین با لباس زیر استفاده‌شده غیرقانونی است.
  3. در کویتمن، جورجیا، تعویض لباس مانکن ویترین فروشگاه در ملأعام غیرقانونی است. برای این کار کرکره‌ها پایین باشند.
  4. در نیواورلئان، لوئیزیانا، غرغره کردن آب درملأعام خلاف قانون است.
  5. در ایالت ماساچوست برای پوشیدن لباس از موی بز، باید مجوز داشته باشید.
  6. در مینه‌سوتا، زنانی که هویت بابانوئل را جعل کنند ممکن است با جریمه ۳۰ روز زندان روبه‌رو شوند.
  7. در هورنی تاون، کارولینای شمالی، افتتاح سالن ماساژ غیرقانونی است.
  8. در فارگو، داکوتای شمالی، دراز کشیدن و خوابیدن با کفش غیرقانونی است.
  9. در آکسفورد، اوهایو، لباس پوشیدن یک زن در مقابل عکس مرد غیرقانونی است. اما اگر چشم‌های مرد در عکس بسته باشد ایرادی ندارد.
  10. در ماریون، اورگان، وزرا از خوردن سیر یا پیاز قبل از ایراد خطبه منع شده‌اند.
  11. در موریس ویل، پنسیلوانیا، زنان برای آرایش ‌کردن به مجوز نیاز دارند.
  12. در داکوتای جنوبی، دراز کشیدن و به خواب‌ رفتن در یک کارخانه پنیرسازی غیرقانونی است.
  13. در رستوران‌های ممفیس، تنسی، همه دسرها باید در محل خورده شوند، زیرا بردن دسر ناتمام به خانه غیرقانونی است.
  14. در یوتا، پرندگان در تمام بزرگراه‌ها حق‌تقدم دارند.
  15. در سیاتل، واشنگتن، زنانی که در اتوبوس یا قطار روی پاهای مردان می‌نشینند و بالشی بین آن‌ها نباشد، به‌طور خودکار شش ماه حبس می‌شوند.
  16. در شهرستان نیکلاس، ویرجینیای غربی، هیچ یک از روحانیون نمی‌توانند در طول مراسم کلیسا جوک یا داستان‌های طنز تعریف کنند.
  17. در سنت کروکس، ویسکانسین، زنان مجاز به پوشیدن لباس قرمز در اماکن عمومی نیستند.

   خدمات مؤسسه مهاجرتی بالدانو برای کشور آمریکا

  مؤسسه مهاجرتی بالدانو یکی از برترین مؤسسات مهاجرتی در کشور است که در حوزه مهاجرت کاری، مهاجرت تحصیلی و دریافت تابعیت و شهروندی کشورهای اروپایی و آمریکایی فعالیت می‌کند. این مؤسسه با بهره‌مندی از کادر وکلای مجرب خود که بیش از ۱۵ سال در این حوزه کار حرفه‌ای انجام داده‌اند، می‌تواند به شما در خدمات زیر کمک کند‌.

   مشاوره اخذ ویزای آمریکا

  اگر کشور آمریکا را برای زندگی انتخاب کرده‌اید، احتمالاً می‌دانید که فرایند دریافت ویزای آمریکا مدتی است که برای ایرانیان اندکی مشکل شده است. افراد زیادی در روند دریافت ویزای آمریکا مشکل دارند و همان‌طور که می‌دانید در بیشتر موارد ناقص بودن مدارک به رد درخواست ویزا منجر خواهد شد. همچنین افراد ممکن است در انتخاب ویزای مناسب برای سفر به آمریکا به مشاوره و راهنمایی نیاز داشته باشند. تمامی این مشاوره‌ها با بهره‌مندی از خدمات کارشناسان مؤسسه مهاجرتی بالدانو ممکن خواهد بود. در جلسات مشاوره که برای شما به‌صورت اختصاصی برگزار خواهد شد، شرایط شما برای دریافت ویزای مورد نظر بررسی شده و راهنمایی‌های لازم برای طی کردن صحیح روند درخواست ویزای آمریکا در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

   مشاوره کاریابی در آمریکا

  در صورتی که کشور آمریکا را به‌عنوان مقصد شغلی آینده خود انتخاب کرده‌اید، باید بدانید که کشوری را انتخاب کرده‌اید که برای کار و حرفه شما اهمیت زیادی قائل است. برای کاریابی در آمریکا باید ابتدا مدارک مربوط به سوابق شغلی، مدارک تحصیلی و حرفه‌های قابل احراز را آماده کنید. همچنین باید مدارک زبان خود را آماده کرده و برای کاریابی و دریافت پیشنهاد شغلی آماده شوید. نکته‌ای که وجود دارد این است که دریافت جاب آفر از یک کارفرمای آمریکایی زمانی که با پیگیری یک مؤسسه دارای دفتر کاری در قاره آمریکا پیش برود، بسیار آسان‌تر خواهد بود. کارشناسان مؤسسه حقوقی بالدانو می‌توانند قبل و بعد از دریافت جاب آفر راهنمای شما باشند.

   مشاوره سرمایه‌گذاری در آمریکا

  یکی دیگر از خدمات مؤسسه حقوقی بالدانو مشاوره در حوزه سرمایه‌گذاری در آمریکا است. اگر بخواهید سرمایه‌گذاری در آمریکا به دریافت گرین کارت این کشور منجر بشود، باید در یک کسب‌وکار مطمئن سرمایه‌گذاری صحیحی داشته باشید. در صورتی که توسعه آن کسب‌وکار در فهرست اولویت‌های اقتصادی کشور آمریکا باشد، سرمایه‌گذاری شما سودآور خواهد بود و آینده شما در آمریکا تضمین خواهد شد. برای کسب اطلاع از تمام این ظرایف می‌توانید روی کمک مشاوران بالدانو حساب کنید.

   مشاوره مهاجرت و اقامت در آمریکا

  کسانی که کشور آمریکا را برای مهاجرت انتخاب کرده‌اند، باید بر اساس روال قانونی پیش رفته و تمام شرایط مورد نیاز را برآورده کنند‌. وکلای گروه مهاجرتی بالدانو به‌دلیل داشتن چندین پرونده موفق در این زمینه می‌توانند روند دریافت اقامت آمریکا را برایتان آسان کنند.

  مشاوره تحصیل در آمریکا

  کسانی که کشور آمریکا را برای تحصیل انتخاب کرده‌اند، باید اطلاعات جامعی درباره دانشگاه‌های این کشور، شرایط دریافت پذیرش تحصیلی، بورسیه‌ها، ددلاین‌ها و هزینه‌های تحصیل داشته باشند. مسلماً تحقیق‌ کردن درباره این موضوعات آن هم در شرایطی که هر دانشگاه شرایط خاص خود را برای پذیرش تحصیلی دارد، کاری وقت‌گیر خواهد بود. راهکار پیشنهادی کمک گرفتن از متخصصان و دریافت مشاوره مهاجرت تحصیلی به آمریکا از کارشناسان مجرب است.

  مشاوره اخذ تابعیت آمریکا

  مؤسسه مهاجرتی بالدانو به‌عنوان یکی از برترین مؤسسات فعال در حوزه مهاجرت به آمریکا، آلمان و کانادا می‌تواند روند اخذ تابعیت آمریکا را برای شما آسان کند. فرقی نمی‌کند که در کدام مرحله از روند دریافت ویزای آمریکا هستید یا اینکه برای کدام ویزا درخواست می‌دهید، کارشناسان مؤسسه مهاجرتی بالدانو می‌توانند راهنمای شما برای دریافت ویزای کشور آمریکا باشند.

  سوالات متداول

  آیا برای مهاجرت به آمریکا به مدرک زبان نیاز است؟
  بله برای مهاجرت به آمریکا نیاز به نمره مناسب در یکی از آزمون‌های زبان مانند تافل یا آیلتس خواهد بود.
  بهترین شهر آمریکا برای زندگی کدام شهر است؟
  به گزارش وب‌سایت Niche بهترین شهر در کشور آمریکا برای زندگی، شهر کمبریج ایالت ماساچوست است.
  واحد پول در کشور آمریکا چیست؟
  واحد پول کشور آمریکا دلار است.
  آیا کشور آمریکا برای زندگی کشور مناسبی است؟
  آمریکایی‌ها بالاترین میانگین درآمد خانوار را دارند و اگر به دنبال بهترین کشور برای زندگی خود و خانواده‌تان هستید، کشور آمریکا انتخاب شما خواهد بود.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859