کشور ترکیه

کشور ترکیه، یکی از کشور‌های استراتژیک در خاورمیانه به حساب می‌‌آید که در آسیا و اروپا گرفته است. بسیاری از ایرانیان، از بخش اروپایی ترکیه به عنوان پُلی برای مهاجرت به کشورهای اروپایی استفاده می‌کنند.

مشاوره تلفنی 021-43859
2023/10/be319bd9-06dc-407b-829b-47ccfcec03c6.jpg

معرفی خدمات بالدانو در کشور ترکیه

روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کشور ترکیه وجود دارد. برخی از رایج‌ترین روش‌های مهاجرت به این کشور عبارت‌اند از مهاجرت کاری، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت از طریق خرید ملک و مهاجرت از طریق ازدواج. شما باید ابتدا از میان این روش‌ها روشِ مناسب خود را انتخاب کنید و سپس بر اساس آن، اقدامات لازم را انجام دهید. در این مطلب قصد داریم ابتدا اطلاعاتی جامع در مورد کشور ترکیه به شما ارائه دهیم و سپس، روش‌های مهاجرت به این کشور را معرفی کنیم. اگر شما هم می‌خواهید اطلاعات خود را در زمینه مهاجرت به ترکیه افزایش دهید، تا پایان با ما همراه باشید.

فرم مشاوره رایگان را پر کنید تا کارشناسان ما برای مشاوره بیشتر درباره خدمات بالدانو در ترکیه با شما تماس بگیرند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}

کشور ترکیه

فهرست مطالب

  جدول اطلاعات کلی درباره کشور ترکیه

  قبل از ارائه اطلاعاتی جامع در مورد کشور ترکیه و روش‌های مهاجرت به این کشور، بهتر است در قالب یک جدول اطلاعاتی کلی از این کشور به دست آوریم.

  اطلاعات کلی درباره کشور ترکیه
  نام انگلیسیTurkey
  قارهآسیا و اروپا
  پایتختآنکارا
  جمعیت۸۴ میلیون نفر
  دین رسمیاسلام
  زبان رسمیترکی
  سایر زبان‌های رایجلازی، کردی، عربی و چرکسی
  واحد پول کشور ترکیهلیر
  دامنه رسمی وب‌سایت‌ها.tr
  پیش‌شماره تلفن کشور۹۰+
  نوع حکومتجمهوری
  مساحت کل کشور۷۸۳ هزار کیلومتر مربع

  شهر‌های مهم و بزرگ ترکیه

  همان‌طور که گفتیم ترکیه یکی از مقاصد اصلی ایرانیان برای مهاجرت است. علتش هم نزدیکی فرهنگ دو کشور به همدیگر و امکان مهاجرت به کشورهای اروپایی از طریق ترکیه است. همچنین، اقتصاد مثبتِ کشور ترکیه و آب‌وهوای آن که مشابه آب‌وهوای ایران است، از دیگر عوامل مؤثر در مهاجرت ایرانیان به این کشور است.

  شما اگر قصدِ مهاجرت به ترکیه را داشته باشید، باید قبل از هرگونه اقدامی، شهرهای بزرگ و مهم این کشور را بشناسید. به همین دلیل، در این بخش قصد داریم تا مهم‌ترین شهرهای ترکیه را به شما معرفی کنیم.

  استانبول

  بزرگ‌ترین شهرِ ترکیه، استانبول است. این شهر جمعیتی حدود ۱۴ میلیون نفر دارد و بین دریای مدیترانه و دریای سیاه قرار گرفته است. از آنجایی که مهاجرانِ بسیاری وارد استانبول می‌شوند، جمعیت این شهر سالانه ۵/۳ درصد افزایش می‌یابد.

  ایرانیان مهاجر، از ترکیه به‌عنوان پُل مهاجرتی به اروپا، استفاده می‌کنند.

  شهر استانبول در ترکیه

  آنکارا

  آنکارا پس از استانبول، دومین شهر بزرگ کشور ترکیه است. این شهر پایتخت ترکیه است و حدود پنج میلیون نفر جمعیت دارد. فرصت‌های شغلی در آنکارا، نسبت به سایر شهرهای ترکیه، بسیار بیشترند.

  ازمیر

  سومین شهر مهم و پرجمعیت ترکیه، ازمیر است. در ازمیر، یهودی‌های بسیاری زندگی می‌کنند و روستاییان نیز از نواحی اطراف، به این شهر آمده‌اند. فرصت‌های شغلی در ازمیر به حدی زیاد است که مهاجران نیز می‌توانند بدون مشکل، شغلی مناسب با تحصیلات خود پیدا کنند.

  آنتالیا

  چهارمین شهر مهم کشور ترکیه آنتالیا است. جمعیت آنتالیا، تنها یک میلیون نفر است اما این شهر به‌دلیل جاذبه‌های توریستی، به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز اقتصادی ترکیه، شناخته می‌شود. برجسته‌ترین جاذبه توریستی آنتالیا، سواحل زیبای آن است.

  اقتصاد کشور ترکیه

  طی سال‌های اخیر، کشور ترکیه، رشدِ مثبت و قابل توجهی از نظر اقتصادی داشته است. این کشور با آغاز جنگ بین روسیه و اوکراین، مسیری امن را برای انتقال مواد غذایی و غلات بین دو کشور ایجاد کرد و این موضوع، نقشی مؤثر در پیشرفت اقتصادی ترکیه داشت.

  بسیاری از صنایع در ترکیه، وابسته به کشورهای اروپایی هستند اما این موضوع به معنی عدم مشارکت کشور ترکیه در تعیین سیاست‌های این صنایع نیست. به عبارت دیگر، سهام‌دارانِ اکثر صنایع ترکیه‌ای، شرکت‌ها و افراد اروپایی هستند اما سیاست‌های کلی هر صنعت را مقامات کشور ترکیه تعیین می‌کنند.

  همچنین، اگر به بانک‌های کشور ترکیه نگاه کنیم، خواهیم دید که از بین ۹۲ بانک این کشور، ۸۳ بانک، خصوصی هستند و سهام‌داران آن‌ها نیز اغلب خارجی‌اند. ورودِ این سهام‌داران خارجی به ترکیه، خود عاملی دیگر برای پیشرفت اقتصادی این کشور است.

  فرهنگ مردم کشور ترکیه

  همان‌طور که گفتیم یکی از دلایل انتخاب کشور ترکیه برای مهاجرت برای ایرانی‌ها، نزدیک بودن فرهنگ دو کشور است. ترک‌ها همانند ایرانی‌ها، بسیار خونگرم و مهمان‌نواز هستند. اگر شما در خیابان‌های ترکیه راه بروید، خواهید دید که بسیاری از مردم ترکیه با خوشحالی به سمتتان می‌آیند و با شما صحبت می‌کنند.

  در کشور ترکیه، دین رسمی همانند ایران، اسلام است و اکثر مردم این کشور نیز مسلمان هستند. مردم ترکیه در سراسر این کشور به زبان ترکی صحبت می‌کنند اما بعضی از آن‌ها تا حدودی با زبان انگلیسی و عربی نیز آشنایی دارند. بنابراین، اگر به ترکیه مهاجرت کردید، ممکن است ترک‌ها در مواجهه با شما، به زبان‌های انگلیسی یا عربی نیز صحبت کنند.

  شما می‌توانید از طریق ویزای کاری ترکیه، پس از پنج سال، اقامت دائم این کشور را به دست آورید.

  فرهنگ مردم کشور ترکیه

  قوانین جالب کشور ترکیه

  در کشور ترکیه، قوانین مختلفی وجود دارد و هدف تمامی این قوانین، ایجاد نظم و هماهنگی در کشور است. برخی از قوانینِ جالب این کشور از این قرارند:

  • در ترکیه، اگر صاحب یک ماشین هستید (حتی اگر از آن استفاده نمی‌کنید)، باید آن را بیمه کنید.
  • در کشور ترکیه، با هر بار جریمه رانندگی، یک امتیاز منفی دریافت خواهید کرد و اگر این امتیاز به منفی هشت برسد، ماشین شما توقیف خواهد شد.
  • دراین کشور، کودکان تا قبل از رسیدن به سن ۱۲ سالگی، امکان نشستن در صندلی جلوی خودرو را ندارند.
  • حداقل سن برای ازدواج در این کشور ۱۸ سال است.
  • رانندگان حق بوق زدن بعد از ساعت ۱۲ شب را ندارند.
  • در ترکیه، اگر شما بخواهید یک ملک را بسازید، باید زمانِ دقیقِ اتمام کار را به شهرداری منطقه اعلام کنید. در صورت عدم اتمام فرآیند ساخت در موعد مقرر، قرارداد ساخت‌وساز شما لغو خواهد شد.
  • اگر پلیس ترکیه وسیله نقلیه فردی را متوقف کند و پس از انجام تست متوجه شود که در خون آن فرد، الکل وجود دارد، خودروی او را به‌مدت ۶ ماه، توقیف خواهد کرد.
  • اگر شما بخواهید یک قالی قدیمی را از کشور ترکیه خارج کنید، باید از موزه ملی ترکیه، مجوز بگیرید. همچنین، خارج کردن قالی‌‌های معمولی از ترکیه نیز، به ارائه فاکتور خرید نیاز دارند.

  قوانین جالب کشور ترکیه

  خدمات مؤسسه مهاجرتی بالدانو برای کشور ترکیه

  بالدانو یکی از معتبرترین مؤسسات برای مهاجرت به ترکیه است. نقش مؤسسه بالدانو، تنها مشاوره دادن در امور مهاجرتی نیست. این مؤسسه با یک برنامه‌ریزی دقیق، شما را تا آخرین مرحله مهاجرت به کشور ترکیه همراهی خواهد کرد. بعد از انتخاب کشور ترکیه برای زندگی، اولین و مهم‌ترین قدم می‌تواند مشاوره با یک مؤسسه مهاجرتی مثل بالدانو باشد. در ادامه برخی از خدمات این مؤسسه را به شما معرفی خواهیم کرد.

  مشاوره اخذ ویزای ترکیه

  روش‌های مختلفی برای اخذ ویزا و مهاجرت به کشور ترکیه وجود دارد. شما باید ابتدا روشِ مهاجرتی مناسب خود را انتخاب کنید و سپس بر اساس آن، اقدامات لازم را انجام دهید. مؤسسه مهاجرتی بالدانو، در این راه می‌تواند به کمک شما بیاید. این مؤسسه، با به کارگیری متخصصان حرفه‌ای، بهترین مسیر مهاجرتی را انتخاب و در زمینه گرفتن ویزا به شما کمک می‌کند.

  در کشور ترکیه، ازدواج قبل از رسیدن به سن ۱۸ سالگی ممنوع است.

  مشاوره اخذ ویزای ترکیه

  مشاوره کاریابی در ترکیه

  یکی از روش‌های محبوب برای مهاجرت به ترکیه، اخذ ویزای کاری است. در این روش، شما باید از یک کارفرمای ترک، پیشنهاد کار دریافت کنید. سیاست کشور ترکیه، به گونه‌ای است که استخدامِ شهروندانِ ترک را به اتباع خارجی، ترجیح می‌دهد. به همین دلیل، یافتن شغلی مناسب در ترکیه برای ایرانیان، کاری دشوار است.

  در زمینه کاریابی در ترکیه، شما می‌توانید از خدمات مؤسسه مهاجرتی بالدانو استفاده کنید. این مؤسسه، با توجه به سوابق کاری و تحصیلی شما، بهترین شغل در ترکیه را برایتان پیدا می‌کند.

  پس از اخذ ویزای کاری، اقامت شما به‌صورت سالانه تمدید می‌شود. اگر شما به‌مدت پنج سال مداوم در ترکیه مشغول کار باشید، پاسپورت ترکیه‌ای دریافت خواهید کرد و از آن به بعد، شهروند این کشور به حساب خواهید آمد.

  مشاوره سرمایه‌گذاری در ترکیه

  یکی دیگر از خدمات مؤسسه مهاجرتی بالدانو، مشاوره سرمایه‌گذاری در ترکیه است. شما می‌توانید از طریق سرمایه‌گذاری در یک صنعت یا خرید ملک، اقامت دائم ترکیه را به دست آورید. لازمه سرمایه‌گذاری در ترکیه، پشت سر گذاشتن مراحل اداری پیچیده‌ای است که توسط مراجع قانونی این کشور، اعلام شده‌اند.

  اگر بخشی از کارهای اداری لازم اشتباه انجام شود، روند صدور ویزای شما با مشکل مواجه خواهد شد. بنابراین، برای سرمایه‌گذاری در ترکیه، بهتر است از خدمات مؤسسه بالدانو استفاده کنید. این مؤسسه، فرآیند صدور ویزای سرمایه‌گذاری شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام خواهد داد.

  مشاوره مهاجرت و اقامت در ترکیه

  قبل از سفر به ترکیه، شما باید شیوه مهاجرت و محل اقامت خود در ترکیه را مشخص کنید. از آنجایی که شما قبل از مهاجرت به کشور ترکیه، با این کشور آشنایی ندارید، می‌توانید در زمینه اقدامات فوق از مؤسسه بالدانو مشاوره بگیرید.

  مشاوره تحصیل در ترکیه

  کشور ترکیه طی سال‌های اخیر، با کشور‌های اروپایی بسیاری در ارتباط بوده است. همین عامل نیز سبب شده تا در شهر‌های ترکیه، دانشگاه‌های معتبری تأسیس شود. سطح آموزشِ آکادمیک در دانشگاه‌های ترکیه، قابل قبول و بالا است. بنابراین، اگر شما در دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنید، مدرکتان اعتبار بین‌المللی بالایی خواهد داشت.

  برای تحصیل در مقطع کارشناسی در ترکیه، داشتنِ مدرک تومر، الزامی است. آزمون تومر در دانشگاه‌های ترکیه برگزار می‌شود. شما در صورت اخذ نمره مجاز در این آزمون و داشتن حداقل معدل قابل قبول در سطوح تحصیلی قبلی، مجوز ورود به دانشگاه‌های ترکیه را کسب خواهید کرد.

  همچنین، به‌منظور اخذ ویزای تحصیلی ترکیه، شما باید تمامی مدارک شخصی، آکادمیک و کاری خود را به دانشگاه مورد نظر ارسال کنید و فرآیند‌های اداری آن را نیز انجام دهید. از آنجایی که انجام مراحل فوق پیچیدگی‌های خاصی دارد، شما در این زمینه می‌توانید از مؤسسه مهاجرتی بالدانو مشاوره بگیرید. این مؤسسه با به کارگیری پرسنل مجرب، فرآیند اخذ ویزای تحصیلی شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهد.

  شما می‌توانید برای مهاجرت به کشور ترکیه از مشاوران مؤسسه مهاجرتی بالدانو کمک بگیرید.

  مشاوره تحصیل در ترکیه

  مشاوره اخذ تابعیت ترکیه

  اخذ تابعیت کشور ترکیه، از راه‌های مختلفی امکان‌پذیر است. به‌عنوان مثال، شما می‌توانید از طریق ویزای کاری به ترکیه مهاجرت کرده و پس از پنج سال اقامت، تابعیت این کشور را دریافت کنید.

  البته انجام مراحل اخذ تابعیت، نیازمند تخصص و تجربه است و ممکن است شما به‌تنهایی قادر نباشید این مراحل را سپری کنید. بنابراین اگر قصد گرفتن اقامت دائم ترکیه را دارید، قبل از انجام هرگونه اقدامی، با مشاوران مؤسسه مهاجرتی بالدانو، صحبت کنید. این مشاوران، بهترین روش اخذ اقامت دائم را به شما معرفی خواهند کرد.

  سوالات متداول

  آیا برای مهاجرت به ترکیه، به مدرک زبان نیاز است؟
  این موضوع به نحوه مهاجرت شما بستگی دارد. اگر قصدِ مهاجرت با ویزای تحصیلی را دارید، داشتن مدرک زبانی معتبر، ضروری است.
  بهترین شهر ترکیه برای زندگی، کدام شهر است؟
  شهر های استانبول، آنکارا و ازمیر، جزء شهر های بزرگ و مناسب برای زندگی است. در این شهر ها، فرصت های شغلی و تحصیلی بسیاری برای مهاجرین وجود دارد.
  واحد پول کشور ترکیه چیست؟
  لیر ترکیه
  آیا کشور ترکیه برای زندگی، کشور مناسبی است؟
  کشور ترکیه، از لحاظ کاری و تحصیلی، موقعیت های مناسبی را در اختیار مهاجرین قرار می دهد. به همین دلیل، این کشور مقصدی مناسب برای مهاجرت و زندگی است.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859

  خدمات بالدانو در کشور ترکیه