کشور مجارستان

کشور مجارستان کشوری تاریخی با سطح رفاهی و اقتصادی بالایی است. این کشور جاذبه‌های گردشگری و دیدنی زیادی دارد. دانشگاه‌های نسبتا سطح بالا و به تبع آن فرصت‌های شغلی موجود در این کشور، آن را به مقصدی جذاب برای مهاجران تبدیل کرده است.

مشاوره تلفنی
2023/10/5931f125-6a0d-4b08-8e61-e7ef0a3da86b.png

معرفی خدمات بالدانو در کشور مجارستان

کشور مجارستان یکی از کشورهای نسبتا سطح بالای اروپایی است که در وسط این قاره قرار دارد. این کشور همچنین عضو اتحادیه اروپا و حوزه شینگن است و شما با دریافت ویزای مجارستان می‌توانید به تمام کشورهای عضو سفر کنید. این کشور که استقبال خوبی از مهاجران می‌کند حدود ۱۰ میلیون نفر جمعیت دارد و مساحت آن حدود ۹۳ هزار کیلومتر مربع است.

مجارستان اقتصاد کم نوسانی دارد و بازار کار این کشور پررونق است. زبان رسمی مجارستان مجاری است. کسانی که قصد دارند از روش کاری، تحصیلی، ازدواج یا سایر روش‌ها به این کشور مهاجرت کنند باید اطلاعاتی کلی اما دقیق در مورد آن داشته باشند.

در این مطلب از بالدانو به این کشور، قوانین، فرهنگ و آداب و رسوم آن می‌پردازیم، و در مورد مهاجرت اطلاعات تکمیلی را در اختیار شما می‌گذاریم.

فرم مشاوره رایگان را پر کنید تا کارشناسان ما برای مشاوره بیشتر درباره خدمات بالدانو در مجارستان با شما تماس بگیرند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  کشور مجارستان

  جدول اطلاعات کلی درباره کشور مجارستان

  پایتختبوداپست
  مهم‌ترین شهرهابوداپست، دبرسن، میسکولک
  قارهاروپا
  زبان رسمیمجاری
  نوع حکومتجمهوری پارلمانی
  مساحت۹۳ هزار کیلومتر مربع
  جمعیتنزدیک ۱۰ میلیون نفر
  تعداد استان۱۹ استان
  واحد پولیفورینت
  دینمسیحیت
  منطقه زمانیGMT +۲
  پیش‌شماره تلفنی+۳۶
  دامنه اینترنتی.hu

  شهرهای بزرگ و مهم مجارستان

  کشور مجارستان به‌عنوان یکی از بهترین کشورهای اروپایی شناخته می‌شود. این کشور شهر‌های متعددی دارد که هرکدام ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را دارند. در ادامه برخی از مهم‌ترین شهر‌های مجارستان را معرفی کرده‌ایم.

  بوداپست

  یکی از شهرهای بسیار مهم مجارستان، پایتخت آن بوداپست است. شهر بوداپست حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر جمعیت دارد. عاملی که بوداپست را به یکی از مقاصد محبوب مهاجرت دانشجویان در اروپا تبدیل کرده است، دانشگاه‌های این شهر است. از مهم‌ترین دانشگاه‌های شهر بوداپست می‌توان به دانشگاه سملویز، دانشگاه Szent Istvan و دانشگاه Eotvos Lorand اشاره کرد که همه این دانشگاه‌ها در بین هزار دانشگاه برتر دنیا قرار دارند. شهر بوداپست جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی نیز دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به ساختمان پارلمان مجارستان، کلیسای سنت استفان و همچنین قلعه بودا و کستل هیل اشاره کرد.

  شهر بوداپست مجارستان

  دبرسن

  یکی دیگر از شهرهای مهم کشور مجارستان که به‌عنوان دومین شهر بزرگ این کشور نیز شناخته می‌شود، شهر دبرسن است. شهر دبرسن حدود ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد. این شهر نیز از جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی برخوردار است. از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به حمام مدیترانه‌ای آکواتیکوم، کلیسای بزرگ دبرسن و همچنین موزه دِری اشاره کرد.

  ایگر

  شهر ایگر یکی دیگر از شهرهای کشور مجارستان است که به رستوران‌ها و کافه‌هایش مشهور است. این شهر چیزی حدود ۵۶ هزار نفر جمعیت دارد. نکته‌ای که در رابطه با این شهر وجود دارد این است که هزینه‌ها در شهر ایگر بسیار پایین است و شما برای تأمین هزینه‌های خود مشکل چندانی نخواهید داشت. از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌توان به کلیسای جامع سنت جان، قلعه ایگر، دره the beautiful woman و همچنین موزه بیتلز اشاره کرد.

  اقتصاد کشور مجارستان

  کشور مجارستان یکی از کشورهای اروپایی است که اقتصادی قوی، در حال پیشرفت و رو به رشدی دارد. واحد پول مجارستان فورینت است. طبق آماری که در سال ۲۰۱۶ منتشر شد، تولید ناخالص داخلی این کشور حدود ۲۶۵ میلیارد دلار بود. سهم بخش‌های کشاورزی، صنعت و خدمات در تولید ناخالص داخلی به ترتیب ۴٫۳ درصد، ۱٫۳۱ درصد و ۵٫۶۵ درصد است. یکی دیگر از مواردی که قدرت اقتصادی این کشور را به‌خوبی ثابت می‌کند نرخ تورم این کشور است. طبق آماری که در سال ۲۰۱۵ منتشر شد، نرخ تورم کشور مجارستان ۰۷٫۰ درصد بوده است.

  سرمایه‌گذاری توسط افراد خارجی و همچنین صنعت گردشگری از مهم‌ترین مواردی هستند که به اقتصاد کشور مجارستان کمک می‌کنند. همچنین نرخ بیکاری در این کشور ۶ درصد است. این موضوع به این معنی است که تقریباً بیشتر افراد در این کشور، صاحب شغل‌اند و فرصت‌های شغلی بسیار زیادی در این کشور وجود دارد. همین موضوع باعث شده است که اقتصاد مجارستان روز به روز پیشرفت کند.

  اقتصاد کشور مجارستان

  فرهنگ مردم کشور مجارستان

  نکته‌ مهمی که در رابطه با فرهنگ مردم کشور مجارستان وجود دارد این است که مردم این کشور برخلاف برخی از کشورهای اروپایی از یک فرهنگ واحد برخوردار نیستند. بلکه در این کشور انواع فرهنگ‌ها وجود دارد و شما در برخورد با افراد مختلف می‌توانید چند نوع فرهنگ را مشاهده کنید. به‌طور کلی مردم کشور مجارستان مردم شاد و شوخ‌طبعی هستند و به آداب و رسوم مذهبی و لباس‌های سنتیشان شناخته می‌شوند. یکی از مهم‌ترین موضوعات در رابطه با فرهنگ مردم مجارستان احترام گذاشتن آن‌ها به افراد سالمند و همچنین خانم‌ها است.

  مردم مجارستان به شعر و ادبیات، تئاتر و موسیقی و همچنین ریاضیات علاقه دارند. غذاهای این کشور نیز در بین مردم اروپا بسیار معروف است. در اکثر غذاهای مجارستان از انواع گوشت‌ها استفاده می‌شود. از مهم‌ترین غذا‌های این کشور می‌توان به گویاش، خورشت پورکولت، سوپ ماهیگیر تند و کیک دوبوش اشاره کرد.

  قوانین جالب کشور مجارستان

  کشور مجارستان مانند بسیاری از کشورهای اروپایی بسیار قانون‌مدار است. در ادامه برخی از مهم‌ترین قوانین این کشور را معرفی می‌کنیم.

  • یکی از جرائمی که کشور مجارستان در رابطه با آن بسیار سخت‌گیر است، جرایم مربوط به مواد مخدر است. در حالت کلی در این کشور حمل مواد مخدر و استعمال آن‌ مجازات‌ بسیار سختی را به‌دنبال دارد. نکته‌ای که در رابطه با این کشور وجود دارد، این است که مجارستان با کشور ایران تبادل زندانی ندارد، به همین دلیل اگر فردی در این کشور دستگیر شود مجبور است دوران حبس خود را در زندان‌های همان کشور بگذراند.
  • یکی از قوانین بسیار جالب کشور مجارستان این است که هیچ کس از ساعت ۱۰ شب به بعد حق ایجاد سروصدا و مزاحمت برای سایر همسایه‌ها را ندارد. در صورتی که فردی این کار را انجام دهد، جریمه سختی برای او در نظر گرفته خواهد شد.
  • از دیگر قوانین بسیار مهم کشور مجارستان این است که اگر بخواهید از خانه خود، به خانه جدید نقل مکان کنید، باید آدرس خانه جدیدتان را در اداره پلیس ثبت کنید. در غیر این صورت اگر پلیس محلی متوجه شود، شما را جریمه می‌کند.

  خدمات مؤسسه مهاجرتی بالدانو برای کشور مجارستان

  مؤسسه بالدانو یکی از بهترین مؤسسه‌های مهاجرتی در ایران است که برای مهاجرت به تعداد زیادی از کشورهای اروپایی و آمریکایی، خدمات ارائه می‌دهد. اگر شما قصد مهاجرت به کشور مجارستان یا هر کشور دیگری را دارید و از نحوه مهاجرت اطلاعی ندارید، می‌توانید به این مؤسسه مراجعه کنید. علاوه بر این اگر شما به کشوری مهاجرت کرده‌اید و حالا به‌دنبال دریافت اقامت دائم آن کشور هستید، می‌توانید برای دریافت مشاوره به مؤسسه مهاجرتی بالدانو مراجعه کنید. در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی برخی از مهم‌ترین خدمات این مؤسسه برای کشور مجارستان بپردازیم.

  مشاوره اخذ ویزای مجارستان

  مجارستان یکی از بهترین کشورهای اروپایی است که هرساله افراد بسیار زیادی به آن مهاجرت می‌کنند. کشور مجارستان عضو حوزه شینگن است؛ یعنی هنگامی که شما ویزای این کشور را دریافت کنید، می‌توانید به سایر کشورهای عضو حوزه شینگن نیز بروید. مجارستان به افراد خارجی ۶ نوع ویزا ارائه می‌دهد که شامل ویزای تحصیلی، ویزای سرمایه‌گذاری، ویزای درمانی، ویزای توریستی، ویزای کاری و همچنین ویزای تمکن مالی می‌شود. برای دریافت هرکدام از این ویزا‌ها باید فرآیند‌های خاصی را طی کنید. همچنین هر شخص باید با توجه به نوع ویزایی که قصد دریافت آن را دارد، مدارک خاصی را به سفارت مجارستان ارائه دهد. اگر شما می‌خواهید در رابطه با دریافت انواع ویزاهای کشور مجارستان و همچنین مدارک لازم برای دریافت آن‌ها اطلاعاتی به دست آورید، می‌توانید با کارشناسان مؤسسه مهاجرتی بالدانو تماس بگیرید.

  مشاوره کاریابی در مجارستان

  یکی از روش‌هایی که می‌توان با استفاده از آن به کشور مجارستان مهاجرت کرد، پیدا کردن کار در این کشور است. در این حالت به شما ویزای کاری تعلق می‌گیرد و به این صورت، می‌توانید به مجارستان مهاجرت کنید. نکته‌ای که در رابطه با کشور مجارستان وجود دارد، این است که فرصت‌های شغلی در این کشور بسیار زیاد است. از این رو شما با توجه به تخصصی که دارید می‌توانید به‌راحتی برای خود در این کشور شغل پیدا کنید. در رابطه با ویزای کاری مجارستان باید بگوییم که این ویزا انواع مختلفی دارد که دریافت هرکدام از آن‌ها شرایط خاصی را می‌طلبد.

  انواع ویزای کاری کشور مجارستان شامل ویزای کاری فردی، ویزای کاری مشترک، ویزای کاری دائم و همچنین کارت آبی اتحادیه اروپا است. اگر بخواهید برای کمتر از ۹۰ روز در این کشور مشغول به کار شوید، به شما ویزای کاری فردی تعلق می‌گیرد. اگر بخواهید بین ۹۰ تا ۱۸۰ روز در این کشور مشغول به کار شوید، ویزای کاری مشترک به شما تعلق خواهد گرفت. همچنین اگر شما قصد دارید به‌صورت طولانی‌مدت در این کشور فعالیت داشته باشید، می‌توانید برای ویزای دائم اقدام کنید. در صورتی که شما بیش از ۱۸ ماه به‌صورت قانونی در کشور مجارستان مشغول به کار شوید، می‌توانید برای دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا اقدام کنید. در این حالت به شما اقامت دائم تعلق خواهد گرفت.

  مشاوره سرمایه‌گذاری در مجارستان

  همان‌طور که در بخش‌های قبلی ذکر شد کشور مجارستان از اقتصاد قدرتمندی برخوردار است. از این رو سرمایه‌گذاری در این کشور تا حد بسیار زیادی مورد توجه افراد مختلف قرار گرفته است. در حالت کلی چهار روش برای سرمایه‌گذاری در کشور مجارستان وجود دارد. این روش‌ها شامل خرید اوراق قرضه، کارآفرینی، خرید ملک و همچنین ثبت شرکت است. شما می‌توانید با بهره گرفتن از هرکدام از این چهار روش ویزای کشور مجارستان را دریافت کنید. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط دریافت ویزای مجارستان از طریق سرمایه‌گذاری، می‌توانید به مؤسسه مهاجرتی بالدانو مراجعه کنید.

  سرمایه گذاری در مجارستان

  مشاوره مهاجرت و اقامت در مجارستان

  کشور مجارستان کشوری اروپایی با اقتصاد بسیار قوی و سطح رفاهی بالاست. همین موضوع باعث شده تا هرساله افراد زیادی به این کشور مهاجرت کنند. برای مهاجرت به کشور مجارستان و دریافت اقامت این کشور راه‌های مختلفی وجود دارد؛ از جمله مهاجرت از طریق تحصیل، کار، سرمایه‌گذاری، تولد فرزند، اثبات تمکن مالی، ازدواج و همچنین پناهندگی. در بین روش‌های مهاجرت و اخذ اقامت کشور مجارستان روش پناهندگی به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود. در مورد روش‌های دیگر می‌توانید روی کمک مؤسسه بالدانو حساب کنید.

  مشاوره تحصیل در مجارستان

  کشور مجارستان دانشگاه‌های نسبتاً سطح بالایی دارد و به همین دلیل کشوری مناسب برای مهاجرت تحصیلی به حساب می‌آید. بیش از ده دانشگاه این کشور رتبه کمتر از هزار را در بین برترین دانشگاه‌های دنیا دارند. برای مهاجرت تحصیلی به این کشور شما باید حداقل ۱۸ سال داشته باشید. همچنین اگر قصد تحصیل در دوره کارشناسی را دارید، سن شما باید کمتر از ۲۶ سال باشد. همچنین حداکثر سن برای تحصیل در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا به ترتیب ۳۳ و ۳۸ سال است.

  در حالت کلی با توجه به دانشگاهی که انتخاب می‌کنید مدارکی که باید ارائه دهید، متفاوت است. برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان حداقل نمره ۵٫۵ آیلتس نیاز است، اما برای برخی از دانشگاه‌ها و مقاطع نمره مدرک زبان باید بیشتر باشد.

  مردم کشور مجارستان

  مشاوره اخذ تابعیت مجارستان

  برای دریافت تابعیت مجارستان ابتدا شما باید از طریق یکی از راه‌های توضیح داده‌شده در بخش‌های قبلی به کشور مجارستان مهاجرت کنید. سپس باید به‌مدت پنج سال در این کشور زندگی کنید. البته نکته‌ای که وجود دارد این است که شما تنها باید ۶ ماه از هر سال را در این کشور زندگی کنید و حضور شما در مجارستان، در ۶ ماه دیگر سال اجباری نیست. پس از گذشت این پنج سال به شما اقامت دائم داده می‌شود. پس از اینکه اقامت دائم را دریافت کردید، باید به‌مدت ۳ سال دیگر در این کشور زندگی کنید. پس از گذشت این سه سال باید در آزمون‌های زبان و تاریخ مجارستان شرکت کنید. پس از کسب موفقیت در این آزمون‌ها می‌توانید پاسپورت مجارستان را دریافت کنید. کارشناسان بالدانو در این خصوص می‌توانند شما را بیشتر راهنمایی کنند.

  سوالات متداول

  زبان رسمی در کشور مجارستان به چه زبانی است؟
  زبان کشور مجارستان، مجاری است.
  آیا کشور مجارستان به کشور ایران از نظر مسافتی نزدیک است؟
  مسافت ایران تا مجارستان ۳۷۰۰ کیلومتر است، از این رو می‌توان گفت که این دو کشور به یکدیگر نزدیک نیستند.
  واحد پول در کشور مجارستان چیست؟
  فورینت، واحد پول مجارستان است.
  آیا کشور مجارستان برای اقامت کشور مناسبی است؟
  بله، کشور مجارستان با توجه به اقتصاد قدرتمند و سطح رفاه بالایی که دارد به عنوان یکی بهترین مقاصد برای مهاجرت به حساب می‌آید.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859