وقت سفارت

دریافت وقت سفارت یکی از مراحل مهم اخذ ویزا است. هریک از کشورها شرایط خاصی را برای دریافت وقت سفارت در نظر گرفته‌اند. کارگزاری‌های موجود در ایران نحوه گرفتن وقت سفارت را ساده‌تر از قبل کرده‌اند.

مشاوره تلفنی 021-43859
2024/2/1b45740d-81f4-44b2-a078-513cb93e6c87.jpg

مشاوره برای دریافت وقت سفارت

یکی از مراحل مهمی که هنگام دریافت ویزا باید طی کرد، دریافت وقت سفارت است. هریک از کشورها شرایط متفاوتی برای اخذ وقت سفارت در نظر گرفته‌اند. برخی از آن‌ها وظیفه تعیین وقت سفارت را برعهده کارگزاری‌ها گذاشته‌اند و در برخی دیگر وبسایت سفارت به‌طور مستقیم برای این منظور وقت می‌دهد. درهرصورت دریافت وقت سفارت به‌صورت آنلاین بخش زیادی از شلوغی سفارت‌ها را از بین برده است.

متخصصان موسسه مهاجرتی بالدانو طی سال‌ها فعالیت خود، به افراد زیادی درزمینه دریافت وقت سفارت از کشور مدنظرشان کمک کرده‌اند. به‌منظور اخذ مشاوره برای دریافت وقت سفارت فرم مشاوره را تکمیل کنید تا متخصصان بالدانو با شما تماس بگیرند و راهنمایی‌های لازم را ارائه دهند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  وقت سفارت چیست؟

  برای دریافت انواع ویزای کشورهای مختلف نیاز به دریافت وقت سفارت از کشور مد نظر است. وقت سفارت برای ایجاد نظم و زمان‌بندی مراجعه‌کنندگان به سفارت در نظر گرفته شده است. دریافت وقت سفارت باعث صرفه جویی در وقت مراجعین جهت ارائه مدارک و انگشت‌نگاری بدون معطلی و همچنین برنامه‌ریزی کارکنان سفارت جهت انجام مصاحبه و بررسی مدارک می‌شود. 

  روش های دریافت وقت سفارت

  هریک از کشورها فرایند خاصی را برای دریافت وقت سفارت تعیین کرده‌اند. در چند سال اخیر برای جلوگیری از ایجاد هرج‌و‌مرج و صف‌های طولانی، سفارتخانه‌های کشورهای مختلف سیستم دریافت وقت آنلاین را پیاده کرده‌اند. همان‌طور‌که در بانک برگه نوبت دریافت می‌کنید، در مراجعه به سفارت نیز به‌سادگی می‌توانید نوبت سفارت را رزرو کنید. 

  گرفتن وقت سفارت به ۲ روش امکان پذیر است:

  مراجعه حضوری به سفارت کشور مقصد

  در بعضی از کشورها نیز، سفارت‌ها رزرو وقت و دریافت مدارک و انجام تمامی امور را برعهده دارند. دریافت وقت سفارت برخی کشورها مانند لهستان به‌طور مستقیم ازطریق سفارت آن کشور انجام می‌شود. در تمامی این روش‌ها، رزرو وقت آنلاین است و متقاضیان در وقت مقرر باید به مرکز اعلام‌شده کارگزاری یا سفارت مراجعه کنند

  مراجعه به کارگزاری‌ها

  برخی کشورها وظیفه ارائه خدمات مربوط به ویزا را به کارگزاری‌ها واگذار کرده‌اند. در این روش با ورود به وبسایت کارگزاری، می‌توانید وقت رزرو کنید و مدارک خود را به آنجا تحویل دهید.

  کارگزاری‌های ویزامتریک و BLS و VFS Global بسیاری از کشورهای اروپایی را پشتیبانی می‌کنند.

  سفارت کشورهای آلمان و ایتالیا کارگزاری ویزامتریک را برای ارائه وقت در نظر گرفته‌اند.

  کارگزاری VFS Global نیز وقت سفارت کشورهای اتریش، بلژیک، قبرس، جمهوری چک، دانمارک، فنلاند، فرانسه، یونان، مجارستان، نیوزلند، نروژ، پرتغال، آفریقای‌جنوبی، سوئیس، هلند، انگلستان و اوکراین را تعیین می‌کند. 

  وقت فوری سفارت

  عموم کشورها با درنظرگرفتن شرایط و تقاضای افراد مختلف، وقت فوری سفارت را طراحی کرده‌اند. وقت فوری سفارت مناسب افرادی‌ است که در شرایط اضطراری قرار دارند و باید هرچه سریع‌تر ویزای خود را دریافت کنند. بسته به نوع سفارت و کارگزاری، وقت‌های فوری معمولا از ۱ تا ۴۸ ساعت بعد صادر می‌شوند. 

  فراموش نکنید که با استفاده از وقت فوری سفارت ارائه مدارک و انگشت‌نگاری سریع‌تر انجام می‌شود و مدت‌زمان پردازش درخواست متقاضی مانند سایر درخواست‌ها طول می‌کشد. وقت فوری سفارت درمقایسه‌با وقت عادی سفارت هزینه بیشتری برایتان به‌همراه دارد.

  برای دریافت وقت فوری سفارت، باید دلایل قانع‌کننده‌ای داشته باشید. به‌عنوان مثال، اگر باید در جلسه علمی خاصی حضور پیدا کنید یا ثبت‌نام دانشگاه در تاریخ معینی باشد، از وقت فوری سفارت می‌توانید استفاده کنید. 

  مدارک لازم برای دریافت وقت سفارت

  مدارک لازم برای دریافت وقت سفارت تا حدودی به نوع ویزای درخواستی بستگی دارد. به‌عنوان مثال، برخی از مدارکی که برای دریافت ویزای کاری یا تحصیلی باید دراختیار سفارت قرار دهید، با مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی متفاوت‌اند. معمولا پس از تعیین وقت، ایمیلی برایتان ارسال می‌شود که در آن فهرست مدارک موردنیاز ذکر شده است.

  به‌طور کلی، مدارک لازم برای دریافت وقت سفارت از‌این‌قرارند:

  • گذرنامه معتبر 
  • ۲ قطعه عکس
  • فرم درخواست ویزا
  • بلیت رفت‌وبرگشت هواپیما
  • رزرو هتل و وضعیت اسکان در کشور مقصد
  • دعوت‌نامه (درصورت وجود)
  • رسید پرداخت هزینه ویزا
  • مدارک هویتی
  • گواهی تمکن مالی 

  مراحل دریافت وقت سفارت

  دریافت وقت سفارت عموم کشورها از الگوی مشابهی پیروی می‌کنند. مراحل دریافت وقت سفارت بدین‌شرح‌اند:

  1. انتخاب کشور مقصد
  2. بررسی تعیین وقت به‌وسیله کارگزاری یا سفارت
  3. مراجعه به وبسایت ذکرشده
  4. انتخاب نوع ویزا در وبسایت و تکمیل اطلاعات فردی 
  5. دریافت وقت سفارت از بین وقت‌های موجود
  6. تکمیل مدارک لازم و مراجعه به سفارت در زمان تعیین‌شده
  7. انتظار برای دریافت نتیجه نهایی

  هزینه دریافت وقت سفارت

  هزینه دریافت وقت سفارت به نوع ویزا و شرایط سفارت کشور مقصد بستگی دارد. وقت فوری سفارت معمولا هزینه بیشتری از وقت عادی دارد. ناگفته نماند که در برخی سفارت‌ها ممکن است اختلاف قیمتی بین آن‌ها وجود نداشته باشد. 

  هزینه انگشت‌نگاری در عموم سفارت‌ها برای کودکان کوچک‌تر از ۶ سال و افراد مسن‌تر از ۸۰ سال رایگان است و برای افراد ۶ تا ۱۲ساله نیز نصف می‌شود. 

  برخی سفارت‌ها هزینه‌ها را به‌صورت نقدی دریافت می‌کنند؛ به‌همین‌دلیل، بهتر است هنگام مراجعه به سفارت هر کشور پول نقد کافی همراه داشته باشید.

  اخذ وقت سفارت چقدر طول می‌کشد؟

  مدت‌زمان اخذ وقت سفارت تا حد زیادی به کشور مدنظر و میزان تقاضا برای دریافت ویزا بستگی دارد و نمی‌توان مدت‌زمان مشخصی برای اخذ وقت سفارت در نظر گرفت. ممکن است وقت سفارت شما ۱ هفته یا ۱ ماه یا چند ماه بعد تعیین شود.

  وقت سفارت کشورهایی مانند آلمان که تقاضای دریافت ویزای برای آن‌ها زیاد است، بسیار سریع تکمیل می‌شود و ممکن است وقت چند ماه آینده نصیبتان شود.

  لغو وقت سفارت

  برخی از سفارت‌ها امکان لغو وقت سفارت را فراهم کرده‌اند؛ در‌حالی‌که در برخی دیگر این امکان وجود ندارد. در اکثر سفارت‌ها می‌توان وقت ملاقات را جابه‌جا کرد؛ بدین‌صورت که حداقل ۲ روز قبل از زمان تعیین‌شده و حداکثر ۲ بار می‌توانید زمان ملاقات را تغییر دهید. این موضوع در‌صورتی امکان‌پذیر است که زمان خالی وجود داشته باشد.

  اگر در زمان تعیین‌شده در سفارت یا کارگزاری حضور پیدا نکنید، هزینه‌ای که بابت دریافت وقت پرداخت کرده‌اید، به شما بازگردانده نمی‌شود. بهتر است تاحدممکن وقت خود را لغو نکنید تا تمامی امور به‌موقع انجام شوند.

  وقت سفارت برای کشورهای مختلف

  سفر به بسیاری از کشورها از ایران به دریافت ویزا نیاز دارد. یکی از مراحل اصلی دریافت ویزا نیز، تعیین وقت سفارت است. درواقع در این مرحله، مدارک شما دراختیار سفارت کشور مدنظرتان قرار می‌گیرد و درصورت نیاز، مصاحبه انجام می‌شود. 

  برای دریافت وقت سفارت برای کشورهای مختلف باید توجه کنید که آیا کشور مدنظرتان داخل ایران سفارت دارد یا خیر. اگر سفارت داخل ایران وجود نداشته باشد، باید ازطریق سفارت موجود در کشورهای همسایه، ویزای خود را دریافت کنید و از آن‌ها وقت سفارت بگیرید. برخی از کشورهای پرمتقاضی برای دریافت وقت سفارت عبارت‌اند از:

  • وقت سفارت ایتالیا
  • وقت سفارت فرانسه
  • وقت سفارت آلمان
  • وقت سفارت مجارستان
  • وقت سفارت لهستان
  • وقت سفارت اسپانیا
  • وقت سفارت آمریکا

  وقت سفارت ایتالیا

  ایتالیا ازجمله کشورهایی است که ازلحاظ فرهنگی و تحصیلی و شرایط زندگی بستر مناسبی را برای مهاجران فراهم کرده است. به‌همین‌دلیل، تقاضا برای ورود به این کشور رو به افزایش است.

  از ۱۶جولای۲۰۲۳ (۲۵تیر۱۴۰۲)، کارگزاری ویزامتریک وظیفه تعیین وقت و ارائه خدمات مربوط به ویزای ایتالیا را برعهده دارد. برای دریافت وقت سفارت ایتالیا، باید به وبسایت کارگزاری ویزامتریک مراجعه و با ثبت درخواست و انتخاب نوع ویزا، وقت خود را به‌صورت آنلاین تعیین کنید.

  هزینه دریافت وقت سفارت ایتالیا برای دریافت ویزای توریستی ۱میلیون و ۵۰۰هزار تومان و ویزای ملی ۱میلیون و ۴۰۰هزار تومان و تاییدیه مدارک ۱میلیون و ۱۰۰هزار تومان است. هزینه‌های دریافت‌شده پس از حضور متقاضی در کارگزاری و انجام کارها، به او بازگردانده می‌شوند.

  خدمات ارائه‌شده کارگزاری ویزامتریک هزینه‌های جداگانه‌ای دارند که درصورت تمایل، می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. برای دریافت وقت سفارت ایتالیا، همه مدارک موردنیاز را همراه داشته باشید و در زمان مقرر در کارگزاری حضور پیدا کنید.

  وقت سفارت فرانسه

  متقاضیان دریافت انواع ویزاهای کوتاه‌مدت کشور فرانسه می‌توانند ازطریق کارگزاری VFS Global وقت خود را تعیین کنند. با ورود به وبسایت کارگزاری و تکمیل اطلاعات فردی، تقویمی پیش روی شما قرار می‌گیرد که زمان مدنظرتان را از میان آن‌ها می‌توانید انتخاب کنید. 

  دریافت سایر ویزاهای کشور فرانسه نیز ازطریق سفارت رسمی فرانسه امکان‌پذیر است. در این وبسایت نیز، به‌سادگی می‌توانید با ایجاد حساب کاربری وقت سفارت فرانسه را رزرو کنید. مدت‌زمان اخذ وقت سفارت فرانسه بین ۳ تا ۸ هفته تخمین زده می‌شود. 

  هزینه دریافت وقت سفارت فرانسه نیز به نوع ویزا و خدمات ارائه‌شده بستگی دارد. درصورت استفاده از خدمات کارگزاری VFS Global، باید هزینه جداگانه پرداخت کنید. 

  وقت سفارت آلمان

  متقاضیان دریافت ویزاهای توریستی و کاری و دانشجویی آلمان می‌توانند ازطریق وبسایت کارگزاری ویزامتریک وقت سفارت را رزرو کنند. سفارت آلمان خدمات مربوط به سایر ویزاهای این کشور را به‌طور مستقیم ارائه می‌کند. 

  سفارت آلمان این امکان را برای افراد فراهم کرده است تا درصورت داشتن شرایط اضطراری، بتوانند وقت فوری سفارت بگیرند. همچنین درصورت تمایل، با رزرو وقت VIP کارگزاری ویزامتریک، می‌توانید این فرایند را در محیطی شیک‌تر با دریافت خدمات ویژه طی کنید.

  متقاضیان رزرو وقت سفارت آلمان برای ویزای توریستی و تحصیلی باید ۱میلیون و ۳۰۰هزار تومان و برای رزرو وقت تایید مدارک مبلغ ۱میلیون تومان واریز کنند. این مبلغ پس از حضور در قرار ملاقات و ثبت اطلاعات بیومتریک، به حساب آنان بازگردانده می‌شود.

  مدت‌زمان بررسی درخواست ویزا در سفارت آلمان حدود ۴۵ روز تخمین زده می‌شود؛ ازاین‌رو، بهتر است ۳ ماه پیش از زمان سفر خود، وقت سفارت آلمان را رزرو کنید. 

  وقت سفارت مجارستان

  وقت سفارت مجارستان برای ویزاهای کوتاه‌مدت را از کارگزاری VFS Global می‌توان دریافت کرد. سفارت مجارستان خدمات مربوط به ویزاهای بلندمدت را نیز به‌طور مستقیم ارائه می‌دهد. برای رزرو وقت ازطریق کارگزاری VFS Global، باید به وبسایت رسمی آن مراجعه و پس از تکمیل‌کردن فرم اطلاعات فردی، زمان مدنظرتان را تعیین کنید. 

  هزینه دریافت وقت سفارت مجارستان برای هر نفر ۲۰۰هزار تومان است که پس از انجام امور مربوط به ویزا، به متقاضی بازگردانده می‌شود. همچنین، برای دریافت خدمات جانبی سفارت باید هزینه‌های جداگانه پرداخت کرد. اخذ وقت سفارت مجارستان حدود ۱ هفته و درمجموع فرایند دریافت ویزا نزدیک به ۱٫۵ ماه زمان می‌برد. 

  وقت سفارت لهستان

  لهستان ازجمله کشورهایی است که برای دریافت وقت سفارت باید به سفارت آن در تهران مراجعه کنید. امکان دریافت وقت سفارت برای انواع ویزاهای تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری و درمانی این کشور وجود دارد. درصورت نیاز به مراجعه سریع‌تر به سفارت لهستان، می‌توانید وقت فوری دریافت و کمتر از ۲ هفته بعد در سفارت حضور پیدا کنید. 

  معمولا مدت‌زمان اخذ وقت عادی سفارت بین ۱ تا ۲ ماه طول می‌کشد و بهتر است چند ماه پیش از سفر خود، برای دریافت وقت سفارت لهستان اقدام کنید. هزینه دریافت وقت سفارت لهستان برای افراد بزرگ‌سال ۶۰ یورو و کودکان ۶ تا ۱۲ساله ۳۵ یورو و کودکان کوچک‌تر از ۶ سال رایگان است. 

  وقت سفارت اسپانیا

  اسپانیا یکی دیگر از مقاصد محبوب برای گردش و تحصیل و کار است و امکان دریافت انواع ویزاهای تحصیلی و کاری و گردشگری این کشور وجود دارد. برای دریافت وقت سفارت اسپانیا، باید ازطریق وبسایت کارگزاری BLS اقدام کنید. در وبسایت کارگزاری BLS، اطلاعات موردنیاز را وارد و درنهایت زمان مدنظرتان را تعیین می‌کنید. 

  با‌توجه‌به تقاضای بسیار زیاد برای دریافت انواع ویزاهای اسپانیا، بهتر است از ۲۰ روز قبل وقت سفارت را رزرو کنید. وقت سفارت اسپانیا امکان حضور افراد در سفارت در کمتر از ۲۴ ساعت را فراهم می‌کند. هزینه دریافت وقت اسپانیا برای هر شخص ۸۰ یورو است. گفتنی است که برای دریافت خدمات کارگزاری BLS باید هزینه‌های جداگانه‌ پرداخت کنید.

  وقت سفارت آمریکا

  سفارت آمریکا در ایران وجود ندارد و متقاضیان دریافت ویزای آمریکا باید به سفارت آن در کشورهای ارمنستان و ترکیه و امارات مراجعه کنند. برای دریافت وقت سفارت آمریکا نیز، باید به وبسایت رسمی سفارت مراجعه و زمان مدنظرتان را تعیین و در زمان مقرر برای مصاحبه و ارائه مدارک در سفارت آمریکا حضور پیدا کنید.

  تقاضا برای دریافت انواع ویزای آمریکا زیاد است؛ به‌همین‌دلیل، مدت‌زمان دریافت وقت سفارت آمریکا ممکن است ۶ تا ۱۲ ماه طول بکشد. بنابراین، بهتر است با درنظرگرفتن برنامه سفر خود، زمان‌بندی مناسبی انجام دهید. هزینه وقت سفارت آمریکا برای هر نوع ویزا ممکن است متفاوت باشد و باید هزینه سفر به کشورهای همسایه را هم در نظر بگیرید. 

  جمع‌بندی

  برای اخذ ویزای کشورهای مختلف به گرفتن وقت سفارت نیاز است. برخی از کشور‌ها امکان دریافت وقت ازطریق کارگزاری را فراهم کرده‌اند و در برخی دیگر باید مستقیما از سفارت کشور مدنظر وقت گرفت. هزینه و مدت‌زمان دریافت وقت سفارت در کشورهای مختلف متفاوت است؛ همچنین، برای گرفتن وقت از کشورهایی که داخل ایران سفارت ندارند، باید به سفارت‌های موجود در کشورهای همسایه بروید. متخصصان موسسه مهاجرتی بالدانو راهنمایی‌های لازم درزمینه دریافت وقت سفارت را دراختیارتان قرار می‌دهند.

  سوالات کاربران درباره وقت سفارت

  اخذ وقت سفارت چقدر طول می‌کشد؟
  اخذ وقت سفارت به میزان تقاضای سایر متقاضیان بستگی دارد و ممکن است از یک هفته تا یک سال طول بکشد.
  هزینه دریافت وقت سفارت چقدر است؟
  هزینه دریافت وقت سفارت به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ اما معمولا هزینه‌ انگشت‌نگاری از کودکان کوچک‌تر از ۶ سال و افراد مسن‌تر از ۸۰ سال دریافت نمی‌شود.
  مدارک لازم برای دریافت وقت سفارت چیست؟
  مدارک لازم برای دریافت وقت سفارت عبارت‌اند از:‌ گذرنامه معتبر، ۲ قطعه عکس، فرم درخواست ویزا، بلیت رفت‌وبرگشت هواپیما، رزرو هتل و وضعیت اسکان در کشور مقصد، دعوت‌نامه (درصورت وجود)، رسید پرداخت هزینه ویزا، مدارک هویتی و گواهی تمکن مالی.
  آیا وقت سفارت فوری در‌حال‌حاضر صادر می‌شود؟
  وقت سفارت فوری در‌حال‌حاضر برای برخی از کشورها صادر می‌شود؛ اما برای دریافت این نوع وقت باید دلایل قانع‌کننده‌ای داشته باشید.
  چگونه وقت سفارت بگیریم؟
  برای دریافت وقت سفارت، باید به وبسایت‌های رسمی سفارت یا وبسایت‌های کارگزاری تعیین‌شده مراجعه کنید.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859

  سایر خدمات بالدانو

  ثبت شرکت در خارج ازجمله فرصت‌های ایدئال ممکن برای سرمایه‌گذاری در خارج از ایران و اخذ اقامت کشور خارجی است.

  معمولاً مهاجران، پس از ورود به کشور مقصد و تجربه مزایای زندگی در آن، دنبال اخذ تابعیت و شهروندی هستند.

  نکته مهم برای سرمایه گذاری خارجی انتخاب کشوری است که ثبات اقتصادی دارد.

  کارکردن در خارج از کشور فرصت مناسبی برای کسب تجربه‌های جدید است

  با داشتن پاسپورت دوم امکان سفر به کشورهای زیادی برای شما فراهم می‌شود.

  تحصیل در کشورهای خارجی می‌تواند باعث رشد علمی شما شود.

  محاسبه هزینه زندگی کشوری که می‌]واهید به آن بروید یک امر مهم و حیاتی است.

  مهاجرت به کشور مناسب می‌تواند باعث رشد فردی و اجتماعی شما شود.

  اخذ ویزا
  اخذ ویزا مشاهده بیشتر