کشور روسیه

کشور روسیه به عنوان یکی از پرطرفدارترین مقاصد مهاجرتی جهان شناخته می‌شود. مزایای بی‌شماری در این کشور اوراسیایی وجود دارد که باعث شده است افراد به صورت مختلف، از جمله تحصیل، کار و سرمایه‌گذاری، به مهاجرت به روسیه تمایل داشته باشند.

مشاوره تلفنی 021-43859
2023/10/e7cd9001-0181-492c-b0da-b78baf766502.jpg

معرفی خدمات بالدانو در کشور روسیه

کشور روسیه، کشوری با تاریخ، سنت و فرهنگ فراوان است که  در منطقه شمال اوراسیا قرار دارد. قسمتی از روسیه در آسیای شمالی و بخشی دیگر در شرق اروپا قرار دارد. روسیه با ۱۴ کشور آسیایی و اروپایی مرز مشترک دارد و با مساحتی حدود ۱۷ میلیون کیلومتر مربع، به عنوان بزرگترین کشور جهان شناخته می‌شود.

مهاجرت به روسیه، به عنوان یک فرصت منحصر به فرد در جهت تحقق آرزوها و رویای زندگی شما به حساب می‌آید. بنابراین اگر قصد دارید تا با صفر تا صد کشور روسیه و روش‌های مهاجرت به این کشور آشنا شوید و شناختی جامع از آن کسب کنید، حتماً این مقاله را مطالعه کنید.

فرم مشاوره رایگان را پر کنید تا کارشناسان ما برای مشاوره بیشتر درباره خدمات بالدانو در روسیه با شما تماس بگیرند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  نمای شهر مسکو

  جدول اطلاعات کلی درباره کشور روسیه

  نام رسمیفدراسیون روسیه
  پایتختمسکو
  جمعیتحدود ۱۴۲ میلیون
  زبان رسمیروسی
  پولروبل (₽)
  وسعت۱۷, ۰۷۵, ۲۰۰ کیلومتر مربع

  شهرهای مهم و بزرگ روسیه

  کشور روسیه، با تشکیل از ۸۵ واحد فدرال به همراه جمهوری کریمه، به شکلی منحصر به فرد سازمان‌دهی شده است.

  این ۸۵ واحد تشکیل شده است از ۳ شهر فدرال به نام‌های مسکو، سن پترزبورگ و سواستوپول و همچنین ۴۶ استان، ۲۲ جمهوری، ۹ قلمرو، ۴ منطقه خودمختار و ۱ استان خودمختار. شهر مسکو، به عنوان پایتخت و یازدهمین شهر بزرگ جهان، در کنار سن پترزبورگ و یکاترینبورگ، از جمله شهرهای پرجمعیت و مهم روسیه قرار دارد. در این ادامه، قصد داریم به بررسی جزئیات شهرهای مهم کشور روسیه بپردازیم.

  مسکو

  مسکو، پایتخت کشور روسیه، یک شهر تاریخی با زیبایی‌های فراوان است. با جمعیتی بیش از ۱۲ میلیون نفر، این شهر بزرگترین شهر اروپا است. مسکو با استقبال فراوان از مهاجران، دارای تنوع فرهنگی و جمعیتی زیادی دارد.

  اگرچه در این شهر، میزان حقوق بالاست، اما هزینه‌های زندگی و مسکن نیز  به همان اندازه بالاست. با این حال، در مقایسه با سایر شهرهای بزرگ جهان، هزینه‌های زندگی در مسکو مقرون به صرفه است. به‌عنوان مثال، هزینه‌های زندگی در مسکو حدود ۲۷ درصد کمتر از مونیخ و ۳۸ درصد کمتر از پاریس است.

  مسکو دارای یک سیستم حمل و نقل عمومی بسیار پیشرفته است که در مقایسه با سیستم‌های حمل و نقل عمومی در غرب، بهترین استانداردها را ارائه می‌دهد. از نظر استانداردهای زندگی در روسیه، هیچ شهری نمی‌تواند با مسکو برابری کند.

  در مسکو، بهترین دانشگاه‌های روسیه وجود دارند و رشته‌هایی مانند فناوری اطلاعات و مهندسی، در بین سایر رشته‌ها رتبه‌بندی برتری دارند و در سراسر جهان شناخته شده اند. علاوه بر اهمیت سیاسی، مسکو یک شهر با ابعاد مختلف هنری مهم است. رقص، باله، تئاتر و موسیقی از جمله عناصر هنری برجسته در این شهر هستند.

  سن پترزبورگ

  سن پترزبورگ، دومین شهر مهم روسیه، با تاریخچه‌ای استثنایی و معماری فوق‌العاده، به‌عنوان مرکز تاریخی و فرهنگی روسیه شناخته می‌شود. این شهر در بین مردم روسی به عنوان “پنجره‌ای به اروپا” شناخته می‌شود.

  سن پترزبورگ با داشتن مراکز بهداشتی برجسته و مدارس بین‌المللی، در رده شهرهای برتر برای زندگی در روسیه قرار دارد. با داشتن حدود ۱۵۰ موسسه آموزشی، سن پترزبورگ به عنوان دومین شهر مهم و محبوب روسیه برای تحصیل شناخته می‌شود و هزینه مسکن در این شهر بسیار مقرون به صرفه است.

  همچنین سن پترزبورگ همانند مسکو، دارای یک سیستم حمل و نقل عمومی پیشرفته است و دسترسی به آن در هر نقطه‌ای از شهر امکان‌پذیر است. در مقایسه با مسکو، درآمد و حقوق در سن پترزبورگ، به‌ویژه برای مهاجران، کمتر است.

  یکاترینبورگ

  سومین شهر بزرگ روسیه و پایتخت منطقه اورال یکاترینبورگ است. قرارگیری این شهر در نزدیکی مرز بین اروپا و آسیا آن را به یک مقصد جذاب تبدیل کرده است. جمعیت اصلی این شهر را بومیان روس تشکیل می‌دهند و تعداد مهاجران در این شهر نسبتاً کم است.

  یکاترینبورگ یک شهر در حال توسعه است و با جاذبه‌های فرهنگی فراوانی برخوردار است. در صورت تسلط کافی به زبان روسی، گزینه‌های شغلی بسیاری در این شهر وجود دارد. بزرگترین دانشگاه این شهر، دانشگاه ملی فدرال اورال (URFU) است که بیش از ۳۵ هزار دانشجو دارد و در رتبه نوزدهم دانشگاه‌های روسیه قرار دارد. در کل، تعداد ۱۴۰ هزار دانشجو در این شهر در حال تحصیل هستند.

  سیستم حمل و نقل عمومی در یکاترینبورگ شامل اتوبوس، ترولی‌باس، تراموا و مینی‌بوس است. این شهر فقط یک خط و ۹ ایستگاه در شبکه حمل و نقل عمومی خود دارد. با هزینه‌های مسکنی که کمتر از ۵۰ درصد هزینه‌های مسکن در مونیخ است، می‌توان به راحتی مکانی مناسب را برای اجاره پیدا کرد.

  نیژنی نووگورود

  پنجمین شهر بزرگ کشور روسیه نیژنی نووگورود نام دارد. این شهر با توجه به عوامل مختلفی از جمله توانایی خرید مردم، سطح امنیت فردی و اجتماعی، رابطه بین هزینه مسکن و درآمد افراد، شرایط آب و هوا، سامانه حمل و نقل، بهداشت و سلامت و همچنین هزینه مقرون به صرفه مسکن، به‌عنوان یکی از بهترین و راحت‌ترین شهرهای روسیه شناخته می‌شود. فاصله این شهر از مسکو حدود ۴ ساعت است و با قطار به‌راحتی قابل دسترسی است. نیژنی نووگورود که به قطب تولید در روسیه معروف است، چندین شرکت بین المللی با کارخانه‌های مدرن را در خود جای داده است.

  همچنین، نیژنی نووگورود با نام “شهر نویسندگان بزرگ” شناخته می‌شود، زیرا خانه نویسندگان بزرگی مانند ماکسیم گورکی بوده است. آب و هوای این شهر تقریباً مشابه با مسکو است با این تفاوت که زمستان‌های آن کمی سردتر هستند.

  کازان

  شهر کازان در کشور روسیه یکی از شهرهای مهم است که به عنوان یک شهر قدیمی، فرهنگی و تاریخی شناخته می‌شود و به عنوان سومین پایتخت روسیه نیز شهرت دارد. با جمعیتی حدود ۱،۱۴۳،۰۰۰ نفر، این شهر هشتمین شهر پرجمعیت روسیه است و مرکز جمهوری تاتارستان است.

  کازان به عنوان مهمترین شهر ورزشی روسیه شناخته می‌شود و آب و هوای آن در اکثر روزهای سال معتدل است. این شهر در محاذات منطقه ولگا و رود کازاناکی قرار دارد. از طریق قطار شهری که کازان را با مسکو متصل می‌کند، می‌توان به راحتی بین این دو شهر با فاصله نسبتاً بزرگ سفر کرد. کازان به عنوان یکی از شهرهای صنعتی روسیه معروف است.

  اقتصاد کشور روسیه

  روسیه در طول سال‌ها و حتی پس از سقوط جمهوری شوروی توانسته وضعیت اقتصاد خود را به‌طور مطلوب حفظ کند و همچنان به عنوان یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان شناخته می‌شود. به علاوه، وضعیت اقتصادی روسیه باعث شده است که  کشور روسیه برای مهاجرت به عنوان مقصد جذابی شناخته شود. علاوه بر این، برای ایرانی‌ها، مهاجرت به روسیه نسبت به کشورهای اروپایی راحت‌تر است.

  اقتصاد کشور روسیه به دلیل برخورداری از منابع معدنی فراوان همواره در حال رونق بوده است. علاوه بر این، روسیه دارای شرکای تجاری بسیاری از کشورهای غربی است و یکی از کشورهایی است که دارای پیشرفته ترین تجهیزات نظامی است.

  تولید نفت و گاز در این کشور به صورت خودکفا انجام می‌شود و بخشی از درآمد اقتصادی روسیه از طریق صادرات نفت و گاز تأمین می‌شود. همچنین، در بخش صادراتی، روسیه در زمینه‌های مرتبط با آبزیان، به ویژه خاویار، به فعالیت می‌پردازد و به سایر کشورهای جهان صادرات انجام می‌دهد.

  فرهنگ مردم کشور روسیه

  روسیه، یک کشور با تاریخچه طولانی و فرهنگ غنی است. از ادبیات و نقاشی تا موسیقی کلاسیک و باله، شاهکارهای فرهنگی را در این کشور می‌توان مشاهده کرد. در حقیقت، با وجود اینکه برخی از جوانب کشور روسیه را سرد و بی روح تلقی کرده‌اند، اما واقعیتی که درباره زندگی در روسیه وجود دارد، نشانگر زیبایی و صمیمیت مردم روسیه است.

  فرهنگ مردم کشور روسیه، یک ترکیب زیبا از اصالت اسلاوهای شرقی، تأثیرات کلیسای ارتدکس و البته عناصری از فرهنگ اروپایی را در بر می‌گیرد. این تلفیق هنرمندانه از عناصر مختلف، زندگی در روسیه را بسیار متفاوت نموده است. فرهنگ روسیه ریشه‌هایی در شرق و غرب دارد که باعث تنوع فرهنگی در این کشور شده است.

  به همین دلیل، فرهنگ روسیه بسیار متنوع است و باید گفت که ادبیات روسی، یکی از غنی‌ترین ادبیات جهان است. در آن شاهکارهای جاودانه‌ای وجود دارد و هنرمندان بزرگی نیز در طول تاریخ آن پدیدار شده‌اند. الکساندر پوشکین، بزرگ‌ترین شاعر روسیه، این شاخه ادبی را به عاشقان آن معرفی کرد. همچنین نویسندگانی مانند نیکولای گوگول، ایوان تورگنیف، داستایفسکی، لئو تولستوی، آنتوان چخوف و ماکسیم گورکی نیز در این زمینه برجسته بوده و در جهان شهرت دارند.

  قوانین جالب کشور روسیه

  همانند هر کشور دیگری، روسیه نیز دارای قوانینی است که حتما باید رعایت شود؛ زیرا عدم رعایت این قوانین می‌تواند منجر به دستگیری شما شود و در طول اقامت یا حضورتان در این کشور، مشکلاتی برایتان ایجاد کند. لذا برای جلوگیری از هرگونه مشکل، حتماً قوانین محلی را رعایت کنید.

  • در کشور روسیه، همراه داشتن مدارک شناسایی در تمام عبور و مرورهای روزمره و حتی در مواقع عادی الزامی است.
  • یکی از قوانین کشور روسیه مربوط به ثبت نام در محل اقامت است. اگر به هر دلیلی بیش از هفت روز در یک محل اقامت داشته باشید، شما باید به یکی از مقامات معتبر محلی مراجعه کرده و فرآیند ثبت نام را انجام دهید.
  • در کشور روسیه، عکاسی در مکان‌های مشخصی ممنوع است. مناطق نظامی، فرودگاه‌ها و مناطق با اهمیت استراتژیک از جمله مکان‌هایی هستند که هیچگونه عکاسی در آن‌ها مجاز نیست.
  • در کشور روسیه، برخی از مناطق تحت محدودیت قرار دارند و برای ورود به این مناطق باید از مقامات محلی و رسمی مجوز‌های لازم را دریافت کنید.

  خدمات موسسه مهاجرتی بالدانو برای کشور روسیه

  موسسه مهاجرتی بالدانو برای جلب رضایت مشتریان خود خدمات ویژه ای ارائه می‌دهد. هدف بالدانو اخذ اقامت کشور

  روسیه بدون دغدغه و نگرانی است. بنابراین اگر قصد مهاجرت به روسیه را دارید، می‌توانید به خدمات حقوقی موسسه حقوقی ما اعتماد کنید.

  مشاوره اخذ ویزای روسیه

  ویزا یک سند قانونی است که به بازدیدکنندگان فدراسیون روسیه امکان می‌دهد برای مدت زمان مشخصی در آنجا زندگی و کار کنند. وکلای ما بسته به هدف شما از ورود به کشور روسیه، شما را درخصوص انواع ویزاهای روسیه راهنمایی می‌کنند.

  در فدراسیون روسیه، ویزا یک مدرک است که به افراد اجازه می‌دهد برای مدت مشخصی در این کشور اقامت کنند و فعالیت‌هایی انجام دهند. وکلای ما، بسته به هدف شما از ورود به کشور روسیه، شما را راهنمایی خواهند کرد. با استفاده از خدمات مشاورین ما، می‌توانید به طور قانونی و بدون مشکل به روسیه مهاجرت کنید.

  مشاوره کاریابی در روسیه

  اگر به عنوان یک شهروند خارجی قصد دارید در روسیه کار کنید  می‌توانید با وکلای ما تماس بگیرید و از آن‌ها مشاوره دریافت نمایید. مشاورین ما تجربه لازم را در این زمینه دارند و می‌توانند شما را در مورد تشریفات و مراحلی که باید رعایت کنید، راهنمایی کنند. با مشاوره کاریابی با متخصصین بالدانو شما را در اخذ ویزای کار به صورت سریع‌تر و موثرتر کمک می‌کند.

  مشاوره سرمایه گذاری در روسیه

  برای هر نوع سرمایه‌گذاری یا راه‌اندازی شغل در روسیه، شرایط خاصی وجود دارد و بهتر است قبل از سرمایه‌گذاری، از یک شرکت حقوقی مشاوره استفاده کنید تا درباره نوع شغل یا سرمایه‌گذاری مناسب برای شما آگاه شوید. متخصصین موسسه مهاجرتی بالدانو، در تمامی مراحل سرمایه‌گذاری در روسیه، به شما راهنمایی می‌کنند.

  مشاوره مهاجرت و اقامت در روسیه

  مهاجرت به روسیه از چند طریق مختلف می‌تواند صورت پذیرد و متقاضیان میبایست با توجه به شرایط خود یکی از این روش ها را انتخاب می‌کنند. هر روش مهاجرت به کشور روسیه شرایط خاص خود را دارد و متقاضیان باید از این شرایط آگاهی کافی داشته باشند.

  موسسه ما دارای وکلا و مشاوران بسیار مجرب در زمینه مهاجرت است که در تمامی پرونده‌های خود به موفقیت دست یافته‌اند.

  مشاوره تحصیل در روسیه

  اگر قصد دارید در روسیه تحصیل کنید یا در کالج‌های روسیه ثبت نام کنید، بهتر است با مشاوره رایگان از کارشناسان ما در زمینه تحصیل در روسیه، اطلاعات لازم را  کسب نمائید. در نهایت، موسسه بالدانو آماده پاسخگویی به سوالات شما از طریق تماس تلفنی یا مراجعه حضوری است تا شما را در تمامی مراحل پذیرش و اخذ ویزا و اقامت در روسیه همراهی کند.

  مشاوره اخذ تابعیت روسیه

  برای دریافت تابعیت در کشور روسیه، متقاضیان باید به یاد داشته باشند که این فرآیند زمان‌بر است. از زمانی که فرد درخواست اخذ تابعیت را می‌دهد تا زمانی که موفق به اخذ اقامت کشور روسیه و پاسپورت آن شود، معمولاً حدود پنج تا شش سال طول می‌کشد. موسسه مهاجرتی بالدانو آماده پاسخگویی تلفنی و حضوری به هموطنان عزیز است و تمامی امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت را انجام می‌دهد.

  سوالات متداول

  آیا برای زندگی در کشور روسیه به مدرک زبان نیاز است؟
  خیر، با این حال، آشنایی با زبان روسیه می‌تواند برای زندگی در روسیه بسیار مفید و کارآمد باشد، زیرا بسیاری از مردم و مقامات محلی به زبان روسی تکلم می‌کنند. در صورتی که قصد داشته باشید به صورت حرفه‌ای در روسیه کار کنید یا تحصیلات عالی خود را در این کشور ادامه دهید، ممکن است نیاز به مدرک زبان (مانند مدرک آیلتس) داشته باشید.
  بهترین شهر روسیه برای تحصیل کدام شهر است؟
  مسکو، پایتخت و بزرگترین شهر روسیه با جمعیتی بالغ بر 12 میلیون نفر، به عنوان یکی از بهترین مقاصد برای تحصیل در روسیه شناخته می‌شود. این شهر به عنوان برترین مرکز دانشجویی در کشور شناخته می‌شود و بیش از 500 دانشگاه از جمله دانشگاه‌های دولتی و خصوصی را در خود جای داده است.
  واحد پول در کشور روسیه چیست ؟
  روبل (RUB) واحد پول رسمی کشور روسیه است.
  آیا کشور روسیه برای اقامت کشور مناسبی است؟
  مسئله اینکه کشور روسیه برای اقامت مناسبی است یا خیر، بستگی به ترجیحات شخصی و شرایط فردی دارد. اما به طور کلی کشور روسیه به دلایل مختلف به عنوان یک مقصد مناسب برای مهاجرت شناخته می‌شود. این کشور دارای دانشگاه‌های معتبر با شهریه‌های پایین است که به افراد امکان می‌دهد به صورت مقرون به صرفه تحصیل کنند. ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری نیز با هزینه کمتری امکان‌پذیر است و مهاجران می‌توانند برای راه‌اندازی کسب و کارهای خود در روسیه از این امتیاز بهره مند شوند. همچنین، دریافت ویزای آسان نیز از جمله مزایای دیگر کشور روسیه برای ایرانیان است که امکان مهاجرت به روسیه و اخذ اقامت کشور روسیه را را برای آن‌ها آسان‌تر می‌کند.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859

  خدمات بالدانو در کشور روسیه