هزینه زندگی در خارج

هزینه زندگی در خارج از کشور بسته به مقصد، شهر، نوع و سبک زندگی شما متغیر است. اگر شما هم قصد مهاجرت دارید و درباره هزینه زندگی در خارج از کشور اطلاعات کاملی ندارید، تا پایان این مطلب با موسسه مهاجرتی بالدانو همراه باشید.

مشاوره تلفنی 021-43859
2023/10/5bbb90e6-c314-45a3-93f0-2b9a95f0a4d5.jpg

هزینه های زندگی در یک کشور خارجی

یکی از مهم‌ترین بخش‌های مهاجرت به هر روشی، تأمین هزینه زندگی در کشور مقصد است. با اطلاع دقیق از جزئیات هزینه زندگی در کشورهای دیگر و با توجه به شرایط خود، راحت‌تر می‌توانید مقصد مهاجرت خود را انتخاب کنید. هزینه‌های زندگی در شهرها و کشورهای مختلف، متفاوت است. شهرهای بزرگ معمولا هزینه‌های بیشتری نسبت به شهرهای کوچک‌تر دارند.

اجاره یا خرید مسکن در کشور مقصد از مهم‌ترین هزینه های زندگی به حساب می‌آید. هزینه‌های معیشتی شامل خوراک، انرژی، گاز، آب، اینترنت، تلفن همراه، و لوازم خانگی را باید در نظر بگیرید. هزینه‌های رفت و آمد شامل خرید و نگهداری خودرو، استفاده از حمل و نقل عمومی، بنزین یا بلیط راه‌آهن و اتوبوس می‌شود.

در این مقاله از موسسه مهاجرتی بالدانو قصد داریم شما را با جزئیات هزینه زندگی در خارج آشنا کنیم.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  هزینه های زندگی در خارج

  کسب درآمد در یک کشور خارجی دشوار‌ است؛ چراکه فرد به‌عنوان یک تبعه خارجی شرایط یکسانی با مردم بومی ندارد. به همین دلیل هر مهاجر باید توجه بیشتری به نسبت بین دخل و خرج خود داشته باشد.

  هزینه زندگی در خارج، بسته به هر کشوری متفاوت است. عواملی مانند شرایط اقتصادی، بودجه دولت، شرایط و فرصت‌های شغلی، بازار کار، تورم، میزان بیکاری و سیاست‌های دولت مرکزی بر هزینه زندگی در خارج تأثیر می‌گذارد. برای اینکه موفق شوید از پس مخارج خود در کشور دیگری بربیایید، باید منبع درآمدی داشته باشید. مثلاً شغلی که نیاز مردم آن منطقه باشد و ترجیحاً به سرمایه اولیه زیادی نیاز نداشته باشد.

  برای زندگی در کشورهای اروپایی و تأمین هزینه زندگی، شما اغلب به درآمدی حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه نیاز دارید. در آمریکا برخی هزینه‌ها چندان بالا نیست؛ مثلاً چون شغل دامپروری و دامداری در این کشور بسیار رواج دارد، قیمت مرغ مانند میوه و سبزیجات ارزان است. به‌طور کلی هزینه‌ زندگی برای یک نفر در کشور آمریکا بسته به ایالات محل زندگی، معمولاً بین ۹۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار در ماه تخمین زده می‌شود.

  باید بدانید برخی هزینه‌ها مثل هزینه‌های دندانپزشکی خیلی بالاست و اگر بیمه درمانی نداشته باشید، ممکن است موفق نشوید از پس پرداخت آن بربیایید.

  به‌طور کلی هزینه زندگی در خارج شامل موارد زیر است:

  • مواد غذایی
  • تهیه مسکن (خرید یا اجاره خانه)
  • هزینه‌های درون خانه
  • پوشاک
  • حمل و نقل
  • هزینه‌های مربوط به تحصیل
  • بیمه و درمان
  • تفریح و مسافرت‌
  • مالیات

  هزینه مواد غذایی

  در اکثر کشورهای قاره آمریکا، هزینه تأمین مواد غذایی بسیار ناچیز است، به‌طوری که گوشت، مرغ، میوه و حبوبات تقریباً قیمت یکسانی دارند. جالب است بدانید که در این کشورها قیمت خرما گران‌تر از محصولات گوشتی است. البته فقط قیمت مواد غذایی در این کشور ارزان است. در اکثر کشورهای اروپایی شما باید ماهانه حداقل بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ یورو برای تأمین مواد غذایی موردنیاز خود بپردازید.

  نکته جالبی که شاید به آن کمتر پرداخته شده باشد این است که شما با زندگی در کشورهای پیشرفته نظیر کانادا، آمریکا، آلمان و ایتالیا تنها با دریافت یک ساعت حقوق پایه می‌توانید بخش مهمی از اقلام غذایی خود را تأمین کنید. به همین دلیل هزینه زندگی در خارج از کشور در این بخش ناچیز است و تأمین مواد غذایی در کشورهای پیشرفته یک مشکل نیست. هرچه به سمت کشورهای توسعه‌نیافته حرکت کنید، موضوع تأمین مواد غذایی سخت‌تر می‌شود.

  برای مثال با دریافت حقوق پایه یک ساعت کار در کشور ترکیه که معادل ۳۸ لیر است می‌توانید اقلام زیر را بخرید:

  • یک بسته تخم مرغ ۶ تایی: ۲۱ لیر
  • یک شیر یک لیتری: ۱۷ لیر

  با حقوق پایه یک ساعت کار در کشور آمریکا که حدودا ۵/۱۶ دلار است می‌توان اقلام زیر را تهیه کرد:

  • نیم کیلو گوشت چرخ‌کرده: ۵٫۵ دلار
  • کنسرو لوبیا: ۵۰ سنت
  • ماکارونی: ۱٫۸ دلار
  • موز: دانه‌ای ۲۰ سنت
  • روغن کانولا: ۳ دلار
  • نان: ۳٫۵ دلار

  با توجه به این موضوع شما در کشورهای پیشرفته راحت‌تر می‌توانید هزینه زندگی در خارج از کشور در بخش تهیه اقلام غذایی را تأمین کنید.

  در ادامه به بررسی قیمت برخی اقلام خوراکی در چند کشور خارجی می‌پردازیم.

  هزینه مود غذایی در آلمان

  نام کالاقیمت
  یک بطری آب ۰٫۳۳ لیتری۱٫۴۲ یورو
  نوشابه ۰٫۳۳ لیتری۱٫۶۹ یورو
  یک فنجان کاپوچینو۲٫۳۶ یورو

  هزینه مود غذایی در اسپانیا

  نام کالاقیمت
  هزینه یک وعده غذای معمولی۱۰ یورو
  یک بطری آب ۰٫۳۳ لیتری۱٫۱۱ یورو
  یک فنجان کاپوچینو۱٫۵۶ یورو
  یک کیلوگرم گوشت گاو یا راسته گوشت۱۰٫۶۷ یورو
  یک شانه تخم مرغ ۱۲ تایی۱٫۶۷ یورو

  هزینه مود غذایی در کانادا

  نام کالاقیمت
  هزینه یک وعده غذای معمولی۱۰ دلار
  یک بطری آب ۰٫۳۳ لیتری۱٫۱۱ دلار
  یک فنجان کاپوچینو۱٫۵۶ دلار
  یک کیلوگرم گوشت گاو یا راسته گوشت۱۰٫۶۷ دلار
  یک شانه تخم مرغ ۱۲ تایی۱٫۶۷ دلار

  هزینه مود غذایی در استرالیا

  نام کالاقیمت
  یک بسته تخم مرغ ۱۲ تایی۶ دلار
  یک وعده غذای فست فود۱۰ دلار

  هزینه حمل‌ونقل

  بخش مهمی از هزینه روزانه زندگی صرف حمل‌و‌نقل می‌شود. حمل‌ونقل در کشورهای پیشرفته اوضاع بسیار خوبی دارد و بیشتر شهرها وسایل حمل‌ونقل عمومی باکیفیت و تندرو دارند تا شما را سریع‌تر به مقصدتان برسانند. بدیهی است که استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی هزینه زندگی در خارج را بسیار کاهش می‌دهد. در ادامه با هزینه حمل‌و‌نقل در کشورهای مختلف آشنا می‌شویم.

  هزینه حمل و نقل در آلمان

  برای بازدید از یک شهر کوچک در کشور آلمان به کرایه کردن تاکسی نیاز ندارید؛ شما می‌توانید با استفاده از شبکه حمل‌ونقل عمومی به نقاط مختلف این کشور سفر کنید. برای این کار شما به بلیت‌های هفتگی قطار احتیاج دارید. آلمان کشور بزرگی نیست و با هواپیما می‌توان دو ساعته، طول کشور را طی کرد. اگر می‌خواهید از هزینه زندگی در خارج از کشور کم کنید، بهتر است از هواپیما استفاده نکنید چراکه هم معطل می‌شوید و هم مجبورید هزینه بیشتری را پرداخت کنید.

  برای استفاده از قطار می‌توانید از بلیت‌های تک‌سفره که یک ساعت و نیم اعتبار دارند، استفاده کنید. هزینه این نوع بلیت‌‌ها ۲ الی ۲٫۸ یورو است اما بلیت‌های یک‌روزه ۳ تا ۸ یورو قیمت دارند. با استفاده از این بلیت‌ها می‌توانید در یک منطقه از شهر تردد کنید و یک‌روزه بودن آن‌ها همیشه به این معنا نیست که فقط ۲۴ ساعت اعتبار دارند.

  هزینه حمل و نقل در کانادا

  در این کشور کارت‌های حمل‌ونقل اتوبوس و مترو مخصوص سالمندان و دانش‌آموزان وجود دارد که به عکس نیاز دارند. هزینه کارت‌های اتوبوس و مترو تقریباً ۸۰ دلار در ماه است که بهای آن برای دانشجویان ۵۰ دلار محاسبه می‌شود. به همین دلیل استفاده از این کارت‌ها می‌تواند هزینه زندگی در خارج را برای این اقشار کاهش دهد.

  برای کاهش هزینه زندگی در کانادا می‌توانید از وسایل حمل‌ونقل عمومی مانند دوچرخه، تاکسی و تاکسی اوبر (UBER) نیز استفاده کنید. اجاره ماشین شخصی، بسته به مدل ماشین از روزی ۳۰ دلار به بالا شروع می‌شود.

  هزینه حمل و نقل در آرژانتین

  در کشور آرژانتین قیمت بلیت مسیر بوئنوس آیرس تا مندوزا که ۱۴ ساعت و نیم با اتوبوس طول می‌کشد، از ۴۴ دلار آغاز می‌شود.

  خرید یک بلیت یک‌طرفه برای حمل‌ونقل عمومی در آرژانتین ۲۵ سنت و هزینه تاکسی به ازای هر کیلومتر ۷۴ سنت است. بهتر است بدانید که در آرژانتین تاکسی‌ها به‌ازای هر یک ساعت انتظار، ۵ دلار اضافه دریافت می‌کنند.

  هزینه مسکن

  مسکن مهم‌ترین بخش هزینه زندگی در خارج از کشور را به خود اختصاص می‌دهد؛ طوری که عمده درآمد اقشار مختلف جامعه خرج خرید یا اجاره مسکن می‌شود.

  خرید مسکن در هر کشوری شرایط متفاوتی دارد. برخی از کشورها برای اینکه شهروندان زندگی راحت‌تری داشته باشند، شرایط و تسهیلات خوبی را برای خرید مسکن ایجاد کرده‌اند.

  روشن است که شهرهای کوچک و دورافتاده هر کشوری نسبت به کلان‌شهرهای آن ارزان‌تر هستند. پس بهتر است برای کاهش هزینه زندگی در خارج از کشور از اسکان در شهرهای بزرگ خودداری کنید و به شهرهای کوچک‌تر یا حواشی شهرهای بزرگ نقل‌مکان کنید.

  علاوه بر شهر انتخابی، موقعیت خانه (اطراف شهر یا مرکز شهر)، متراژ، نوع ساختمان (ویلایی یا آپارتمانی)، سال ساخت، امکانات و دیگر موارد می‌تواند قیمت مسکن و در نتیجه هزینه زندگی در خارج از کشور را تغییر دهد.

  هزینه مسکن در کشور آمریکا

   مبلغ اجاره مسکن در این کشور با توجه به ایالت محل زندگی، متراژ، مبله بودن و مدت زمان اجاره متغیر است. به‌طور میانگین اجاره‌بهای یک واحد آپارتمان یک‌خوابه در این کشور ماهانه حدوداً بین ۸۸۰ تا ۳۸۰۰ دلار آمریکا است. این مبلغ در شهرهای بزرگ‌تر مانند نیوجرسی یا نیویورک ۱۷۰۰ تا ۴۵۰۰ دلار آمریکا در ماه نیز تخمین زده می‌شود.

  هزینه مسکن در کشور ترکیه

  در کشور ترکیه حداقل قیمت برای خرید سوئیت (خانه‌های کوچک بدون اتاق) حدود ۹۰۰ هزار لیر است. البته قیمت ملک در شهرهای کوچک‌تر ارزان‌تر است؛ طوری که شما می‌توانید با ۶۰۰ هزار لیر هم خانه‌ای مناسب بخرید.

  هزینه رستوران‌‌

  یکی از عادت‌های فرهنگی در کشورهای خارجی خرید غذا است. به‌خصوص در آمریکا بخش قابل ‌توجهی از هزینه زندگی صرف رستوران رفتن می‌شود.

  این موضوع برای مهاجری که نیاز دارد هزینه زندگی خود در خارج از کشور را کاهش دهد، می‌تواند مسئله‌ساز شود. بنابراین اگر می‌خواهید از هزینه‌های زندگی خود در خارج از کشور کم کنید، باید کمتر به رستوران بروید.

  هزینه رستوران در کشور ایتالیا

  هزینه یک وعده صبحانه ساده و ارزان در شهر میلان ایتالیا حدود سه تا هشت یورو خرج دارد. همچنین یک وعده غذا در یک رستوران ارزان و معمولی از حدود ۱۵ یورو شروع می‌شود.

  هزینه رستوران در کشور اسپانیا

  در کشور اسپانیا هزینه یک وعده غذا در رستوران معمولی ۱۰ یورو است. همچنین هزینه یک وعده غذا برای دو نفر در یک رستوران متوسط ۴۰ یورو می‌شود.

  هزینه رستوران در کشور آلمان

  هزینه یک وعده غذا در یک رستوران معمولی در کشور آلمان هشت یورو و هزینه یک وعده غذایی در رستوران مک دونالد در آلمان هفت یورو است.

  هزینه رستوران در کشور آرژانتین

  در کشور آرژانتین هزینه یک وعده غذا در رستوران ارزان حدود ۹۰ تا ۱۲۰ پزو (۶ دلار) است. برای غذا خوردن در یک رستوران خوب و مناسب باید حدود ۲۲۰ تا ۳۷۰ پزو (۲۰ دلار) هزینه کنید. قیمت فست‌فود ارزان برای یک وعده غذایی سه دلار است.

  هزینه رستوران در کشور استرالیا

  در کشور استرالیا هزینه یک وعده غذا در یک رستوران معمولی برای یک نفر و بسته به نوع سفارش معمولاً بین ۱۵ تا ۴۴ دلار استرالیا و این میزان هزینه برای دو نفر در یک رستوران متوسط حدود ۶۰ تا ۱۵۰ دلار استرالیا حساب می‌شود.

  هزینه رستوران در کشور ترکیه

  در ترکیه هزینه یک وعده غذا در رستوران ارزان بین ۴۰ تا ۱۰۰ لیر است. این هزینه در رستوران‌های متوسط بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ لیر و در رستوران‌های لوکس برای هر وعده که به‌صورت کامل سرو می‌شود (شامل پیش‌غذا، غذای اصلی و دسر) حدود ۵۰۰ لیر خرج خواهد داشت.

  هزینه پوشاک

  برای اینکه درباره هزینه زندگی در خارج بیشتر بدانیم، باید به هزینه پوشاک و لباس نیز بپردازیم. در این قسمت نیز مانند بخش‌های قبلی قیمت پوشاک در برخی از کشورها را برای شما آورده‌ایم تا اطلاعات شما درباره هزینه زندگی در خارج از کشور تکمیل شود.

  درباره هزینه پوشاک باید این نکته را بدانید که با توجه به حضور برندهای معتبر و پرطرفدار در کشورهای مختلف دنیا، برای اینکه بتوانید از هزینه زندگی در خارج کم کنید، بهتر است از برندهای مطرح خرید نکنید و سعی کنید از شرکت‌های ناشناخته‌تر یا مغازه‌های محلی خرید کنید.

  هزینه پوشاک در کشور آمریکا

  نام کالاقیمت
  تیشرت زنانه۲۰ دلار
  ژاکت کشت بافت پشمی زنانه۲۵ تا ۶۷۵ دلار
  کاپشن چرم زنانه۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار
  تیشرت مردانه۴۰ تا ۸۰ دلار
  کفش مردانه۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار
  جلیقه مردانه۳۰ تا ۹۰ دلار

  هزینه پوشاک در کشور استرالیا

  نام کالاقیمت
  یک دست کت و شلوار جین۱۰۴ دلار
  یک جفت کفش اسپرت۱۴۴ دلار
  لباس زنانه۵۵ دلار
  تیشرت مردانه۲۷ دلار

  هزینه پوشاک در کشور اتریش

  نام کالاقیمت
  یک جفت کفش ورزشی نایک۷۹.۵۷ یورو
  یک جفت کفش چرمی مردانه۱۰۹ یورو
  لباس زنانه۳۵ یورو
  کفش زنانه۴۶ یورو
  تیشرت مردانه۳۱ یورو

  بهترین کشورها برای زندگی

  تعریف بهترین کشور برای افراد مختلف متفاوت است. ممکن است یک نفر ‌دنبال کشوری باشد که بتواند در آن یک زندگی آرام و بدون دغدغه و مشکل داشته باشد، دیگری دنبال کشوری باشد که بتواند در آن تحصیلات خود را ادامه دهد و نفر سوم دنبال بهترین کشوری باشد که بتوان با اطمینان خاطر در آن سرمایه‌گذاری کرد. با این همه معیارهایی وجود دارد که تقریباً جزو اولویت هر فردی برای انتخاب کشور مقصد است.

  این معیارها عبارت‌اند از:

  • سطح رفاه و آسایش
  • آزادی
  • سلامت و بهداشت
  • سطح امنیت
  • سطح آموزش
  • میزان امید به زندگی
  • هزینه زندگی
  • بازار کار کشور مقصد

  در ادامه بر اساس معیارهایی که ذکر شد، به بررسی کشورهای مختلف می‌پردازیم. توجه کنید لیست‌ زیر ترکیبی از شرایط مناسب و ایده‌آل است:

  بهترین کشورها از نظر سطح رفاه و آسایش برای زندگی

  1. دانمارک
  2. نروژ
  3. سوئد
  4. فنلاند
  5. سوئیس

  بهترین کشورها از نظر آزادی برای زندگی

  1. سوئیس
  2. نیوزیلند
  3. دانمارک
  4. استونی
  5. ایرلند

  بهترین کشورها از نظر امنیت برای زندگی

  1. دانمارک
  2. ایسلند
  3. کانادا
  4. ژاپن
  5. سنگاپور

  بهترین کشورها از نظر سطح خدمات سلامت و بهداشت

  1. کره جنوبی
  2. تایوان
  3. دانمارک
  4. اتریش
  5. ژاپن

  بهترین کشورها برای زندگی از نظر آموزش

  1. انگلستان
  2. آمریکا
  3. دانمارک
  4. کانادا
  5. آلمان

  نکته:اگر به‌دنبال کشوری با دانشگاه‌هایی با رنک بالا و رایگان هستید، آلمان، کانادا و ایتالیا می‌تواند پیشنهاد خوبی برای شما باشد.

  بهترین کشورها برای زندگی از نظر وجود بازار کار

  1. کانادا
  2. آلمان
  3. استرالیا
  4. امارات
  5. دانمارک

  نکته:کشور لوکزامبورگ بهترین و بیشترین دستمزد را به کارمندان خود می‌دهد ولی دریافت ویزای کار آن راحت نیست. بنابراین ما فقط کشورهایی را لیست کردیم که شرایط دریافت ویزای کاری آن‌ها نیز راحت است.

  بهترین کشورها از نظر هزینه زندگی

  1. پرتغال
  2. عمان
  3. اسپانیا
  4. یونان
  5. امارات

  ارزان‌ترین کشورها برای زندگی

  کشورهایی مثل قبرس، بلغارستان، ترکیه و گرجستان می‌توانند مقصد مناسبی برای متقاضیانی باشند که هزینه زندگی در خارج از کشور برای آن‌ها مهم است و به‌دنبال یک کشور ارزان هستند.

  در ادامه فهرستی از ارزان‌ترین کشورهای جهان برای زندگی معرفی می‌شود:

  1. پرتغال
  2. پاناما
  3. گرجستان
  4. ترکیه
  5. قبرس
  6. بلغارستان
  7. کاستاریکا
  8. مکزیک
  9. کلمبیا

  مزایای زندگی در خارج

  زندگی در خارج از کشور مزایای فراوانی برای متقاضیان به‌ویژه جوانان و نوجوانان دارد. در این بخش به بررسی چند مورد از مهم‌ترین مزایای زندگی در خارج از کشور می‌پردازیم:

  بهره‌مندی از شرایط اقتصادی بهتر و داشتن آینده‌ای روشن

  یکی از بهترین مسیرهای پیشرفت مهاجرت به کشورهای خارجی با شرایط بهتر و ترجیحاً انتخاب کشورهای توسعه‌یافته است. در این کشورها می‌توانید خیلی راحت شغل پیدا کنید، پیشرفت کنید و آینده خود و خانواده‌تان را تأمین کنید.

  استفاده از شرایط آموزشی بهتر

  قطعاً تحصیل در کشوری با دانشگاه‌های معتبر و با کیفیت بالای آموزشی، آرزوی هر دانشجویی است. شما می‌توانید با مهاجرت از دوران تحصیل خود بیشترین لذت را ببرید.

  آشنایی با فرهنگ‌های متنوع

  با زندگی کردن در کشورهای دیگر می‌توانید با فرهنگ، آداب و رسوم و تمدن ملل مختلف آشنا شوید و تجربه‌های بیشتری کسب کنید.

  آغاز یک زندگی جدید

  تجربه زندگی در کشوری جدید، با زبانی جدید، فرهنگی جدید و آداب و رسومی جدید، ارتباط گرفتن با دیگر افراد و کسب مهارت‌ها و تجربیات نو، بهترین فرصت برای آغاز یک زندگی جدید برای هر مهاجری است.

  گسترش دانش زبان

  هرچند بیشتر مهاجران پیش از مهاجرت با زبان انگلیسی آشنایی نسبتاً خوبی دارند اما تجربه زندگی در محیط انگلیس‌زبان بهترین فرصت برای تقویت بیشتر این مهارت است. همچنین اگر کسی به کشوری غیرانگلیسي‌زبان مهاجرت کند این امکان را دارد که زبان سومی را یاد بگیرد.

  سوالات متداول

  مزایا و معایب مهاجرت به خارج از کشور شامل چه مواردی است؟
  بررسی نمودارهای مربوط به مهاجرت از ایران نشان می‌دهد که تقریبا نیمی از جمعیت مهاجران را آقایان و نیمی از آن را خانم‌ها تشکیل می‌دهند. طبیعتا تعداد افرادی که برای مهاجرات درخواست می‌دهند از تعداد مهاجران بیشتر است. به این دلیل که با درخواست اقامت برخی افراد از سوی کشورهای مقصد موافقت نمی‌شود. همچنین در سال‌های اخیر آمار اخذ مجوز اقامت موقت بسیار بیشتر از مجوز اقامت دائم بوده است. البته کشور کانادا نیز یکی از کشورهای پرطرفدار بین ایرانی‌ها برای مهاجرت و گرفتن اقامت محسوب می‌شود.
  مزایا و معایب مهاجرت به خارج از کشور شامل چه مواردی است؟
  بررسی نمودارهای مربوط به مهاجرت از ایران نشان می‌دهد که تقریبا نیمی از جمعیت مهاجران را آقایان و نیمی از آن را خانم‌ها تشکیل می‌دهند. طبیعتا تعداد افرادی که برای مهاجرات درخواست می‌دهند از تعداد مهاجران بیشتر است. به این دلیل که با درخواست اقامت برخی افراد از سوی کشورهای مقصد موافقت نمی‌شود. همچنین در سال‌های اخیر آمار اخذ مجوز اقامت موقت بسیار بیشتر از مجوز اقامت دائم بوده است. البته کشور کانادا نیز یکی از کشورهای پرطرفدار بین ایرانی‌ها برای مهاجرت و گرفتن اقامت محسوب می‌شود.
  مزایا و معایب مهاجرت به خارج از کشور شامل چه مواردی است؟
  بررسی نمودارهای مربوط به مهاجرت از ایران نشان می‌دهد که تقریبا نیمی از جمعیت مهاجران را آقایان و نیمی از آن را خانم‌ها تشکیل می‌دهند. طبیعتا تعداد افرادی که برای مهاجرات درخواست می‌دهند از تعداد مهاجران بیشتر است. به این دلیل که با درخواست اقامت برخی افراد از سوی کشورهای مقصد موافقت نمی‌شود. همچنین در سال‌های اخیر آمار اخذ مجوز اقامت موقت بسیار بیشتر از مجوز اقامت دائم بوده است. البته کشور کانادا نیز یکی از کشورهای پرطرفدار بین ایرانی‌ها برای مهاجرت و گرفتن اقامت محسوب می‌شود.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859

  سایر خدمات بالدانو

  نکته مهم برای سرمایه گذاری خارجی انتخاب کشوری است که ثبات اقتصادی دارد.
  کارکردن در خارج از کشور فرصت مناسبی برای کسب تجربه‌های جدید است

  تحصیل در کشورهای خارجی می‌تواند باعث رشد علمی شما شود.

  مهمترین گام برای متقاضیان مهاجرت گرفتن ویزا است.
  مهاجرت به کشور مناسب می‌تواند باعث رشد فردی و اجتماعی شما شود.

  برای اخذ ویزای کشورهای مختلف به گرفتن وقت سفارت نیاز است.

  ثبت شرکت در خارج ازجمله فرصت‌های ایدئال ممکن برای سرمایه‌گذاری در خارج از ایران و اخذ اقامت کشور خارجی است.

  با گرفتن پاسپورت دوم می‌توانید از مزایای شهروندی کشور مد نظر استفاده کنید و به کشورهای مجاز با آن پاسپورت بدون محدودیت سفر کنید.

  تابعیت و شهروندی
  تابعیت و شهروندی مشاهده بیشتر

  مجله بالدانو

  دانشگاه پاریس ساکلی
  دانشگاه پاریس ساکلی
  دانشگاه های فرانسه در چندین سال اخیر با توجه به پیشرفت های مهمی که در زمینه های علمی کسب نموده اند، توانسته اند توجه بسیاری از علاقه مندان به تحصیل در این کشور را به خود جذب کنند. کشور فرانسه از جمله کشورهای پیشرفته می باشد که در تمامی شهرهای آن دانشگاه های معتبری وجود دارد که با ارائه سطح بالا و استفاده از امکانات به روز دنیا توانسته اند دانشجویان بسیاری را از سراسر دنیا به خود جذب کنند. شهر پاریس از جمله شهرهای معروف این کشور می باشد که با داشتن دانشگاه های متعدد توانسته است به یکی از دانشجوپذیرترین شهرهای اروپا تبدیل شود. اما اینکه کدام دانشگاه ها را برای تحصیل و زندگی در پاریس استفاده کنید، تصمیم سختی است. پیشنهاد ما انتخاب دانشگاه پاریس ساکلی از بین دانشگاه های فرانسه برای تحصیل است. به همین منظور قصد داریم در این مطلب از مجموعه مهاجرتی بالدانو، دانشگاه زیبای پاریس ساکلی فرانسه را به شما معرفی کنیم.
  دانشگاه پادوا ایتالیا
  دانشگاه پادوا ایتالیا
  تحصیل در دانشگاه‌ های خارجی فرصتی است که هر دانشجویی نمی‌تواند به راحتی از کنار آن بگذرد. کشورهای مختلف اروپایی و کشورهای مشهور قاره آمریکا سالیانه دانشجویان زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب می‌کنند اما در این بین شرایط تحصیل در دانشگاه‌ های ایتالیا راحت‌تر است. پس بهتر است برای تحصیل در خارج از کشور، یکی از دانشگاه‌ های ایتالیا را انتخاب کنید. دانشگاه پادوا در بین دانشگاه‌ های ایتالیا یکی از بهترین‌ها است. قطعا برای اینکه در این دانشگاه در کشورایتالیا مشغول به تحصیل شوید، باید شناخت نسبی با این دانشگاه و شرایط تحصیل در آن به دست بیاورید. به همین خصوص قصد داریم در این مطلب از موسسه مهاجرتی بالدانو در مورد دانشگاه پادوا کشور ایتالیا با شما صحبت کنیم. پس تا پایان این مطلب همراه ما باشید.
  دانشگاه دویسبورگ اسن آلمان
  دانشگاه دویسبورگ اسن آلمان
  شهر اسن آلمان یکی از زیباترین شهرهای قاره اروپا است. این شهر در بخش مرکزی کشور آلمان قرار گرفته است. شهر اسن آلمان از نظر مساحتی به عنوان دومین شهر بزرگ کشور آلمان به حساب می آید. با توجه به شرایط ایده آل زندگی در آلمان، افراد زیادی در سال های گذشته به این کشور مهاجرت کرده اند. شما نیز می توانید با بررسی شرایط زندگی در آلمان وانتخاب بهترین راه مهاجرت، در شهر اسن زندگی کنید. در شهر اسن یک دانشگاه بزرگ به نام دانشگاه دویسبورگ اسن وجود دارد که سالانه دانشجویان زیادی را از کشورهای خارجی پذیرش می کند و جزء بهترین دانشگاه های آلمان است. آیا با دویسبورگ اسن آشنا هستید؟
  دانشگاه ساینس پو فرانسه
  دانشگاه ساینس پو فرانسه
  تصمیم گیری برای مهاجرت همواره انتخاب سختی بوده است. کشورهای مختلفی در دنیا وجود دارند که شما می توانید زندگی خود را در آن جا ادامه دهید. اما معمولا مقصد هر مهاجری با توجه به هدفی که برای مهاجرت انتخاب می کنید، مشخص می شود. مهاجرت تحصیلی در بین سایر روش های مهاجرت بیشتر کاربرد دارد و در سال دانشجویان زیادی را مشاهده می کند که به قصد ادامه تحصیل کشور خود را ترک می کنند. فرانسه یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی است. دانشگاه های فرانسه اکثرا جزء معتبرترین دانشگاه های اروپا هستند. به همین خاطر در این مطلب قصد داریم یکی از بهترین دانشگاه های فرانسه یعنی دانشگاه ساینس پو فرانسه را به شما معرفی کنیم.  این دانشگاه فرانسوی به عقیده بسیاری از صاحب نظران، به عنوان برترین دانشگاه اروپا شناخته می شود. برای اینکه بتوانید فرصت تحصیل در ساینس پو را داشته باشید، بهتر است ابتدا این دانشگاه فرانسوی را بشناسید و با آن بیشتر آشنا شوید، پس تا انتها همراه ما باشید.
   دانشگاه فنی مونیخ آلمان
  دانشگاه فنی مونیخ آلمان
  شاید بتوان آلمان را قدرتمندترین کشور دنیا از نظر اقتصادی نامگذاری کرد. دارا بودن شرکت های تولید کننده خودرو که اکثرا شما با آن ها آشنا هستید باعث شده آلمان به یک ابرقدرت اقتصادی در دنیا تبدیل شود. شرایط اقتصادی ایده آل در آلمان حرف اول را می زند. شرایط اقتصادی مناسب بر سایر ابعاد کشور تاثیر گذاشته است و همین مساله باعث شده آلمان به یکی از بهترین کشورهای دنیا تبدیل شود. از نظر شرایط تحصیلی نیز دانشگاه های آلمان جزء بهترین دانشگاه های جهان هستند. با توجه به این مسئله قصد داریم در این مطلب یکی از بهترین دانشگاه های آلمان یعنی دانشگاه فنی مونیخ را به شما معرفی کنیم. به خاطر بالا رفتن آمار دانشجویان مهاجر به آلمان باید بهترین دانشگاه را به شما معرفی کنیم تا بدانید در چه دانشگاهی تحصیل کنید. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.
  دانشگاه لیون فرانسه از تاسیس تا امروز
  دانشگاه لیون فرانسه از تاسیس تا امروز
  اکثر شما روش های مهاجرت را می شناسید. در بین شیوه های مهاجرت، مهاجرت تحصیلی یکی از متداول ترین و مطمئن ترین شیوه ها برای مهاجرت است. افرادی که به قصد تحصیل به کشورهای خارجی مهاجرت می کنند، دنبال رسیدن به اهداف بزرگی هستند. باید بدانید مهم ترین کار قبل از مهاجرت، تحقیق و تفحص در مورد محل انتخاب شده است. دانشگاه های فرانسه جزء بزرگترین دانشگاه های دنیا هستند. دولت این کشور با سیاست های درستی که اتخاذ کرده، توانسته دانشجویان زیادی را  از سراسر دنیا پذیرش کند. اما کدام شهر را برای زندگی انتخاب کنیم؟ آیا دانشگاه لیون انتخاب مناسبی است؟ در مورد دانشگاه لیون فرانسه چه می دانید؟ شرایط تحصیل در این دانشگاه به چه صورت است؟ برای یافتن پاسخ این سوالات، گروه مهاجرتی بالدانو را تا پایان این مطلب همراهی کنید. همچنین اگر برای پذیرش از این دانشگاه سوالی دارید می‌توانید از مشاوره رایگان ما بهره‌مند شوید.
  دانشگاه فدرال کازان روسیه
  دانشگاه فدرال کازان روسیه
  دانشگاه فدرال کازان یکی از بهترین دانشگاه های روسیه است که شما دانشجویان بین المللی می توانید در آن تحصیل کنید. اما قبل از اینکه این دانشگاه را برای تحصیل در روسیه انتخاب کنید، باید شناخت کافی را نسبت به آن به دست آورید.
   دانشگاه اکس مارسی فرانسه
  دانشگاه اکس مارسی فرانسه
  کشور فرانسه را از هر نظری که بررسی کنید، با شرایط ایده آلی روبه رو خواهید شد. یکی از مهم ترین فاکتورهای موفقیت کشور فرانسه، توجه به علم و فناوری است. فرانسه توجه ویژه ای به دانشگاه های خود دارد. همین دلیل باعث شده اکثر دانشگاه های فرانسه را در فهرست معتبرترین دانشگاه های دنیا شاهد باشید. یکی از این دانشگاه های معتبر، دانشگاه اکس مارسی است که در شهر مارسی قرار دارد. آیا با دانشگاه اکس مارسی و شرایط تحصیل در آن آشنا هستید؟ با در نظر گرفتن آمار دانشجویان مهاجر به فرانسه، قصد داریم در این مطلب از موسسه مهاجرتی بالدانو به معرفی اکس مارسی بپردازیم.
  دانشگاه لیل فرانسه
  دانشگاه لیل فرانسه
  فرصت تحصیل در دانشگاه های خارجی برای هر انسانی جذاب است. کمتر دانشجویی را پیدا می کنید که به تحصیل در معتبرترین دانشگاه های جهان فکر نکند. اغلب علاقه مند به تحصیل در کشور و دانشگاهی هستند که شرایط پیشرفت آن ها را فراهم کند. شما باید یک کشور پیشرفته را برای تحصیل انتخاب کنید که دانشگاه های آن در سطح علمی بالایی قرار داشته باشند. دانشگاه های فرانسه یکی از بهترین دانشگاه هایی است که شما می توانید برای ادامه تحصیل انتخاب کنید. اما قطعا باید در بین این دانشگاه ها نیز به دنبال تحصیل در بهترین آن ها باشید. دانشگاه لیل فرانسه یکی از معتبرترین دانشگاه های کشور فرانسه است. این دانشگاه جزء آن دسته از دانشگاه های معتبری است که سالانه دانشجویان زیاد را پذیرش می کند. اگر قصد آشنایی و شناخت شرایط تحصیل در این دانشگاه را دارید، تا پایان این مطلب با گروه مهاجرتی بالدانو همراه باشید.
  دانشگاه سماشکو روسیه
  دانشگاه سماشکو روسیه
  کشور روسیه با در اختیار داشتن منابع نفت و گاز و جاذبه های گردشگری متنوع توانسته است خود را به عنوان یکی از ابرقدرت های اقتصاد دنیا معرفی کند. روسیه نه تنها در زمینه اقتصادی بلکه در زمینه های ورزشی، تحصیلی و کاری نیز یکی از کشورهای پیشرو است. دولت این کشور اقدام به بهبود سطح علمی دانشگاه های روسیه کرده است. همین مسائل توانسته به خوبی باعث پیشرفت این کشور شود. دانشگاه های روسیه امروزه میزبان دانشجویان مختلف از سراسر دنیا هستند. اگر شما هم یکی از کسانی هستید که قصد تحصیل در روسیه را دارید، باید ابتدا دانشگاه خود را برای تحصیل انتخاب کنید. دانشگاه سماشکو یکی از دانشگاه های معروف روسیه است که در پایتخت کشور روسیه یعنی شهر مسکو قرار دارد. در این مطلب از موسسه مهاجرتی بالدانو قصد داریم سماشکو را به شما علاقه مندان تحصیل در روسیه معرفی کنیم.
  مطالعه مطالب بیشتر