هزینه تحصیل در اسپانیا

اسپانیا یکی از کشورهای مقرون‌به‌صرفه دنیا برای تحصیل و زندگی محسوب می‌شود. هزینه تحصیل در اسپانیا درمقایسه‌با برخی از کشورهای اروپایی ارزان‌تر و در شهرهای مختلف این کشور متغیر است. نکته مهم اینکه اغلب دانشگاه های اسپانیا در سراسر جهان شناخته شده‌اند و مدارک آن‌ها معتبر هستند.

مشاوره تلفنی 021-43859
2024/1/db8ad08f-b5fe-4765-b9f3-40ee2aa3e8f5.jpg

مشاوره هزینه تحصیل در اسپانیا

هزینه تحصیل در اسپانیا از بسیاری از کشورهای اروپایی کمتر است؛ به‌‌همین‌دلیل، به یکی از مقاصد اصلی دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل تبدیل شده است. دانشگاه‌های خصوصی و دولتی متعددی در اسپانیا وجود دارند که مدارک آن‌ها در تمام دنیا معتبر است. تحصیل در برخی مقاطع تحصیلی در اسپانیا مانند دکتری تقریبا رایگان است. دانشجویان مقطع دکتری بخت زیادی برای دریافت بورسیه دارند.

موسسه مهاجرتی بالدانو طی سال‌ها فعالیت خود، به دانشجویان زیادی درزمینه هزینه تحصیل در اسپانیا مشاوره داده است. ممکن است درباره هزینه تحصیل در اسپانیا سوال‌هایی مانند هزینه تحصیل در مقاطع مختلف و هزینه تحصیل در شهرهای مهم اسپانیا برایتان پیش آمده باشد. متخصصان بالدانو به تمام این پرسش‌ها به بهترین شکل پاسخ می‌دهند.

برای دریافت مشاوره هزینه تحصیل در اسپانیا فرم مشاوره را پر کنید تا متخصصان بالدانو در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  هزینه تحصیل در اسپانیا شامل چه مواردی است؟

  اسپانیا یکی از کشور‌های مقرون‌به‌صرفه دنیا برای تحصیل است. علاوه‌بر شهریه دانشگاه، بخش زیادی از هزینه تحصیل در اسپانیا شامل موارد زیر می‌شود:

  • هزینه خوابگاه و اسکان در اسپانیا
  • هزینه حمل و نقل در اسپانیا
  • هزینه بیمه و پزشکی در اسپانیا
  • هزینه خورد و خوراک در اسپانیا

   هزینه خوابگاه و اسکان در اسپانیا

  بخش اصلی هزینه تحصیل در کشور اسپانیا به هزینه خوابگاه و اسکان در این کشور مربوط می‌شود. میانگین هزینه خوابگاه‌‌های خصوصی و دولتی در اسپانیا بین ۱۵۰ تا ۶۰۰ یورو و میانگین هزینه مسکن در اسپانیا بین ۴۵۰ تا ۱۰۰۰ یورو در ماه است. هزینه خوابگاه و اسکان در اسپانیا به نوع محل اقامت و موقعیت آن درمقایسه‌با مرکز شهر بستگی دارد.

  • تالارهای اقامتی: براساس امکانات موجود ماهانه بین ۳۵۰ تا ۱۰۰۰ یورو 
  • آپارتمان‌های استودیویی: ماهانه ۶۵۰ یورو
  • آپارتمان مشترک:‌ آپارتمان سه‌خوابه در مرکز شهر ماهانه حدود ۱۰۰۰ یورو 
  • محل اقامت میزبان:‌ ماهانه حدود ۱۰۰۰ یورو

  هزینه حمل و نقل در اسپانیا

  هزینه حمل و نقل در اسپانیا به محل سکونت و فاصله آن تا دانشگاه بستگی دارد. سیستم حمل و نقل عمومی در اسپانیا مقرون‌به‌صرفه است و هزینه‌ پرداختی حدود ۲۰ تا ۵۰ یورو در ماه خواهد بود. به‌منظور خرید بلیت مترو ۱٫۵ یورو باید پرداخت کرد. برای افراد ۷ تا ۲۵ساله طرحی اقتصادی وجود دارد که با پرداخت ماهانه ۱۶ یورو می‌توانند از سیستم حمل و نقل عمومی استفاده کنند. 

  هزینه بیمه و پزشکی در اسپانیا

  هزینه‌ بیمه و پزشکی در اسپانیا را تا حد زیادی دولت این کشور تامین می‌کند. به‌عنوان دانشجو در اسپانیا با داشتن کارت سلامت اروپا (EHC) تمام هزینه‌های درمان یا بخشی از آن‌ها زیر پوشش دولت قرار می‌گیرند. معمولا ۶۰درصد هزینه‌های درمانی را بیمه پوشش می‌دهد و مابقی به‌عهده دانشجو است. اگر زیر پوشش بیمه قرار نداشته باشید،‌ میانگین هزینه ویزیت پزشک ۵۰ یورو است. 

  هزینه خورد و خوراک در اسپانیا

  هزینه خورد و خوراک در اسپانیا نسبتا ارزان است. با ماهیانه ۷۰ تا ۲۰۰ یورو می‌توانید خرید‌های ضروری خود را از فروشگاه‌ها انجام دهید. هزینه رستوران‌ها نیز بسته به کیفیتشان برای هر نفر بین ۱۰ تا ۴۰ یورو متغیر است. فست‌فودهای اسپانیا در‌مقایسه‌با رستوران‌های محلی گران‌تر هستند و هزینه خوراک در آن‌ها برای هر نفر به حدود ۷ تا ۱۵ یورو می‌رسد. 

  هزینه تحصیل در شهرهای مهم اسپانیا

  هزینه تحصیل در شهرهای بزرگی مانند مادرید و بارسلون بیشتر از شهرهای کوچک‌تر است. برخی از شهرهای مهم و بزرگ اسپانیا عبارت‌اند از: مادرید، بارسلون، ‌سویل، گرانادا، والنسیا، سالامانکا و سانتیاگو د کومپوستلا. درادامه، به هزینه تحصیل در شهرهای مهم اسپانیا اشاره می‌کنیم. 

  هزینه تحصیل در مادرید اسپانیا

  مادرید یکی از گران‌ترین شهرهای اسپانیا است که هزینه تحصیل و زندگی در آن در‌مقایسه‌با سایر شهرهای اسپانیا بیشتر است. در جدول زیر، هزینه تحصیل در مادرید اسپانیا را مشاهده می‌کنید. 

  دانشگاه های مادرید اسپانیاشهریه
  دانشگاه مستقل مادریدبراساس مقطع تحصیلی بین ۹۰۰ تا ۴هزار یورو در هر ترم
  دانشگاه کامپلوتنس مادریدبراساس مقطع تحصیلی بین ۵۰۰ تا ۳هزار یورو در سال
  دانشگاه کارلوس سوم مادریدشهریه دوره ۶۰واحدی حدود ۷هزار یورو

  هزینه حمل و نقل در شهر مادرید با مترو و تاکسی حدود ۱٫۵۰ تا ۳٫۲۵ یورو و هزینه صرف غذا در رستورانی معمولی بین ۱۰ تا ۲۰ یورو است. به‌عنوان دانشجو جدا از شهریه دانشگاه، با ماهی ۷۰۰ یورو می‌توانید زندگی معمولی در شهر مادرید داشته باشید. 

  هزینه تحصیل در بارسلون اسپانیا

  یکی دیگر از شهرهای گران اسپانیا بارسلون است. در جدول زیر، هزینه تحصیل در بارسلون اسپانیا مشاهده می‌کنید. 

  دانشگاه های بارسلون اسپانیاشهریه
  دانشگاه بارسلوناسالانه بین ۴هزار تا ۶هزار یورو
  دانشگاه پومپئو فابراشهریه هر واحد درسی براساس مقطع تحصیلی بین ۱۱۰ تا ۱۴۰ یورو
  دانشگاه رامون لولکل شهریه مقطع کارشناسی حدود ۱۱هزار یورو

  هر واحد درسی در مقطع کارشناسی ارشد بین ۳۰ تا ۷۰ یورو

  مقطع دکتری حدود ۵۰۰ یورو در سال

  هزینه حمل و نقل در شهر بارسلون با وسایل حمل و نقل عمومی و تاکسی حدود ۱ تا ۲٫۵۰ یورو و هزینه صرف غذا در رستورانی معمولی بین ۹ تا ۲۰ یورو است. به‌عنوان دانشجو جدا از شهریه دانشگاه، با ماهی ۷۰۰ یورو می‌توانید زندگی معمولی در شهر بارسلون داشته باشید. 

  هزینه تحصیل در سویل اسپانیا

  هزینه تحصیل در سویل اسپانیا و نیز مخارج زندگی در آن ارزان‌تر از شهرهای مادرید و بارسلون است. در جدول زیر، هزینه تحصیل در سویل اسپانیا را مشاهده می‌کنید. 

  دانشگاه های سویل اسپانیاشهریه
  دانشگاه سویل اسپانیاشهریه هر واحد درسی حدود ۱۲٫۶۲ یورو (با افزایش تعداد دفعات اخذ درس، شهریه بیشتر می‌شود)
  دانشگاه پابلو دو اولاویدشهریه هر ترم حدود ۱۷۰۵ یورو
  دانشگاه بین المللی اندلسمیانگین شهریه سالانه حدود ۱۲۰۰ یورو

  هزینه حمل و نقل در شهر سویل با وسایل حمل و نقل عمومی و تاکسی حدود ۱٫۵۰ تا ۳ یورو و هزینه صرف غذا در رستورانی معمولی بین ۸ تا ۱۴ یورو است. به‌عنوان دانشجو با ماهی ۶۱۰ یورو می‌توانید زندگی معمولی در شهر سویل داشته باشید. 

  هزینه تحصیل در گرانادا اسپانیا

  گرانادا یکی از شهرهای اسپانیا است که امکان تحصیل با هزینه کم در آن وجود دارد. بهترین دانشگاه این شهر دانشگاه گرانادا است که رتبه ششم را در بین دانشگاه‌های اسپانیا و رتبه هفتادوهفتم را در بین دانشگاه‌های اروپا ازآن خود کرده است. دانشگاه گرانادا اسپانیا رشته‌های زیر را ارائه می‌دهد:

  • دندان‌پزشکی
  • پزشکی
  • پرستاری
  • داروسازی
  • فیزیوتراپی
  • روان‌شناسی
  • کاردرمانی
  • تغذیه و رژیم غذایی انسان
  • گفتاردرمانی و زبان‌درمانی

  هزینه تحصیل در گرانادا اسپانیا براساس واحد درسی محاسبه می‌شود. هزینه هر واحد درسی برای ثبت‌نام اول ۱۲٫۶۲ یورو و هزینه تحصیل سالانه برابر با ۷۵۸ یورو است. عموم دروس در این دانشگاه به زبان اسپانیایی تدریس می‌شوند.

  هزینه زندگی ماهانه در شهر گرانادا اسپانیا برای هر نفر حدود ۶۰۵ یورو برآورد می‌شود. برای صرف غذا در رستوران‌های ارزان‌قیمت گرانادا بین ۷ تا ۱۲ یورو باید پرداخت کرد و هزینه حمل و نقل عمومی و تاکسی بین ۱٫۴۰ تا ۵ یورو است. 

  هزینه تحصیل در والنسیا اسپانیا

  هزینه تحصیل در والنسیا اسپانیا برای دانشجویان نسبتا مقرون‌به‌صرفه است. در جدول زیر، هزینه تحصیل در والنسیا اسپانیا را مشاهده می‌کنید. 

  دانشگاه های والنسیا اسپانیاشهریه
  دانشگاه والنسیاشهریه سالانه ۲۷۶۰ یورو
  دانشگاه پلی‌تکنیک والنسیاهزینه کل تحصیل مقطع کارشناسی حدود ۱۱هزار یورو

  هزینه هر واحد درسی مقطع کارشناسی ارشد بین ۳۰ تا ۷۰ یورو

  هزینه تحصیل مقطع دکتری سالانه ۵۰۰ یورو

  هزینه زندگی ماهانه در شهر والنسیا اسپانیا برای هر نفر حدود ۶۵۰ یورو تخمین زده می‌شود. هزینه حمل و نقل عمومی و تاکسی در این شهر از ۱٫۵۰ تا ۸ یورو و میانگین قیمت رستوران‌های معمولی والنسیا بین ۹ تا ۲۰ یورو است. 

  هزینه تحصیل در سالامانکا اسپانیا

  شهر سالامانکا در غرب مادرید قرار دارد و قدیمی‌ترین دانشگاه‌ها را در خود جا داده است. بهترین دانشگاه این شهر دانشگاه سالامانکا است که بیش از ۳۰هزار نفر دانشجو در آن تحصیل می‌کنند. دانشگاه سالامانکا یکی از بهترین دانشگاه‌ های اسپانیا محسوب می‌شود و در میان دانشگاه‌های اروپا در جایگاه ۱۰۱ تا ۱۲۵ قرار دارد. 

  دانشگاه سالامانکا از دانشکده‌های مختلف زیر تشکیل شده است:

  • اقتصاد و کسب‌و‌کار
  • حقوق
  • هنر و علوم انسانی
  • علوم زیستی
  • علوم اجتماعی
  • علوم فیزیکی
  • علوم کامپیوتری
  • روان‌شناسی
  • مهندسی و فناوری
  • آموزش

  شهریه این دانشگاه براساس واحد‌های درسی تعیین و هزینه هر واحد درسی در‌صورت انتخاب دوباره، بیشتر می‌شود. هزینه واحد‌‌های درسی دانشگاه سالامانکا از ۱۲٫۵۹ تا ۲۲٫۳۲ یورو متغیرند. هزینه حمل و نقل عمومی و تاکسی در این شهر حدود ۱ تا ۶ یورو است. هزینه صرف غذا در رستوران‌های معمولی نیز از ۵ تا ۱۴ یورو تخمین زده می‌شود. 

  هزینه تحصیل در سانتیاگو د کومپوستلا اسپانیا

  شهر سانتیاگو د کامپوستلا در ایالت خودمختار گالیسیا واقع شده است. یکی از بهترین دانشگاه‌های این شهر دانشگاه سانتیاگو کومپوستلا نام دارد که در سال ۱۴۹۵م تاسیس شده است. بیش از ۴۲هزار نفر دانشجو در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری این دانشگاه تحصیل می‌کنند. 

  شهریه دانشگاه سانتیاگو کومپوستلا براساس واحد درسی ECTS تعیین می‌شود. درصورت انتخاب دوباره هر واحد در ترم‌های بعد، هزینه بیشتری از دانشجویان دریافت می‌شود. در جدول زیر به هزینه تحصیل در سانتیاگو د کوپوستلا اسپانیا در مقاطع تحصیلی مختلف اشاره کرده‌ایم.

  مقطع تحصیلیشهریه تحصیل در دانشگاه سانتیاگو د کومپوستلا
  کارشناسیشهریه هر واحد درسی از ۹٫۸۵ تا ۱۳٫۹۳ یورو
  کارشناسی ارشدشهریه هر واحد درسی از ۹٫۸۵ تا ۱۳٫۹۳ یورو
  دکتریشهریه هر واحد درسی ۳۲ یورو

  هزینه مسکن در این شهر درمقایسه‌با برخی از شهرها بیشتر و میانگین اجاره ماهانه بین ۳۷۰ تا ۴۴۰ یورو است. دانشگاه سانتیاگو کومپوستلا ۶ مجموعه خوابگاهی برای دانشجویان در نظر گرفته که هزینه ماهانه آن‌ها حدود ۲۳۰ یورو است. 

  هزینه تحصیل در مقاطع مختلف اسپانیا 

  در سیستم آموزشی دانشگاهی اسپانیا، معمولا شهریه براساس واحد درسی ECTS تعیین می‌شود و هر سال تحصیلی به‌طور متوسط ۶۰ واحد دارد. هزینه تحصیل در مقاطع مختلف اسپانیا با یکدیگر متفاوت است و از مدارس اسپانیا گرفته تا مقاطع تحصیلی عالی‌تر، دانش‌آموزان و دانشجویان بین‌المللی پذیرفته می‌شوند. 

  هزینه تحصیل در مدارس اسپانیا

  مدارس اسپانیا به ۳  نوع دولتی و خصوصی و نیمه خصوصی تقسیم می‌شوند. معمولا مدارس خصوصی دانش‌آموزان بین‌المللی را آسان‌تر می‌پذیرند. مدارس بین‌المللی زیرمجموعه مدارس خصوصی هستند و بسیاری از آن‌ها به خوابگاه‌ مجهز شده‌اند. هزینه تحصیل در مدارس بین‌المللی ۲۴هزار تا ۴۰هزار یورو در سال است. 

  بودجه مدارس دولتی را دولت تامین می‌کند و شهریه مدارس نیمه خصوصی نیز کمتر از ۸هزار یورو است. بهترین مدارس بین‌المللی اسپانیا در شهرهای مادرید و بارسلون واقع شده‌اند. 

  هزینه تحصیل در کالج های اسپانیا

  کالج دوره‌ای یک‌ساله است که بسیاری از دانشجویان پیش از ورود به مقطع کارشناسی در آن تحصیل می‌کنند. در بسیاری از مواقع برای تطابق سیستم‌های آموزشی با یکدیگر، دانشجویان بین‌المللی باید دوره کالج را بگذرانند. هزینه تحصیل در کالج های اسپانیا سالانه بیش از ۲هزار یورو است. 

  هزینه تحصیل کارشناسی در اسپانیا

  مقطع کارشناسی در اسپانیا ۴ سال طول می‌کشد و دانشجویان در‌مجموع ۲۴۰ واحد می‌گذرانند. دانشجویان می‌توانند در دانشگاه‌های خصوصی و دولتی اسپانیا درس بخوانند. هزینه تحصیل کارشناسی در اسپانیا در دانشگاه‌های دولتی سالانه بین ۷۵۰ تا ۲۱۰۰ یورو و در دانشگاه‌های خصوصی بین ۵هزار تا ۱۸هزار یورو است. ناگفته نماند که تحصیل در رشته‌های علوم اجتماعی و انسانی هزینه کمتری دارد. بهترین سن برای تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه‌‌ های اسپانیا حداکثر ۲۶ سال است. 

  هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در اسپانیا

  هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در اسپانیا درمقایسه‌با مقطع کارشناسی بیشتر است و تحصیل در این مقطع ۱ تا ۲ سال طول می‌کشد. میانگین هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در اسپانیا بین ۱۶ تا ۴۵ یورو به‌ازای هر واحد ECTS است و دانشجویان در هر سال تحصیل معمولا ۶۰ واحد را باید بگذرانند. شهریه دانشگاه‌های دولتی اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد بین ۹۰۰ تا ۳۳۰۰ یورو در سال است و شهریه سالانه دانشگاه‌های خصوصی حداکثر به ۲۰هزار یورو می‌رسد. 

  هزینه تحصیل دکتری در اسپانیا

  تحصیل مقطع دکتری در اسپانیا ۳ تا ۵ سال زمان می‌برد. هزینه تحصیل دکتری در اسپانیا رایگان است. دانشجویان مقطع تحصیلی دکتری بخت زیادی برای دریافت بورسیه تحصیلی دارند تا بخش عمده‌ای هزینه‌های زندگی‌شان پوشش داده شود.

  هزینه تحصیل پزشکی در اسپانیا

  دانشجویان رشته پزشکی می‌توانند در دانشگاه‌های خصوصی و دولتی اسپانیا تحصیل کنند. میزان شهریه به نوع دانشگاه بستگی دارد‌؛ ولی درمجموع هزینه تحصیل پزشکی در اسپانیا در دانشگاه‌های دولتی سالانه بین ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو و در دانشگاه‌های خصوصی بیش از ۵هزار یورو است. 

  هزینه تحصیل در گرانترین دانشگاه های اسپانیا

  هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی اسپانیا معمولا بیشتر از ۱۸هزار یورو در سال نیست؛ البته شهریه تعداد کمی از دانشگاه‌ های اسپانیا به بیش از ۲۰هزار یورو می‌رسد. در جدول زیر، هزینه تحصیل در گرانترین دانشگاه های اسپانیا را ذکر کرده‌ایم.

  گرانترین دانشگاه های اسپانیاشهریه سالانه
  مدرسه تجارت EAE۱۳هزار تا ۲۸هزار یورو
  دانشگاه آلفونسو ایکس ال سابیو ۱۰هزار تا ۲۰هزار یورو
  دانشگاه بین‌المللی کاتالونیا ۱۳۵۰ تا ۹هزار یورو

  هزینه تحصیل در ارزانترین دانشگاه های اسپانیا

  بسیاری از دانشگاه‌ های دولتی اسپانیا امکان تحصیل با شهریه مناسب را برای دانشجویان فراهم کرده‌اند. شهرهای مختلف اسپانیا دانشگاه‌ های معتبری را در خود جای داده‌اند که هزینه تحصیل در آن‌ها کمتر از سایر دانشگاه های اسپانیا است. در جدول زیر، هزینه تحصیل در ارزانترین دانشگاه های اسپانیا را توضیح داده‌ایم. 

  ارزانترین دانشگاه های اسپانیاشهریه سالانه
  دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیاحداقل ۱۵۰۰ یورو
  دانشگاه لیداحدود ۱۸۰۰ یورو
  دانشگاه گراناداحداقل ۷۵۰ یورو

  تحصیل رایگان در کشور اسپانیا

  تحصیل در مقطع دکتری کشور اسپانیا تقریبا رایگان است و دانشجویان هر ترم بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ یورو برای هزینه بیمه پرداخت می‌کنند. یکی از راه‌های تحصیل رایگان در کشور اسپانیا دریافت بورسیه است. بهترین دانشگاه های اسپانیا بورسیه‌های متنوعی را در مقاطع تحصیلی مختلف دراختیار دانشجویان قرار می‌دهند. بورسیه‌‌های تحصیلی معروف اسپانیا عبارت‌اند از:

  • بورسیه دانشگاهی موسسه اروپایی
  • بورسیه فولبرایت
  • بورسیه موسسه زیست‌مهندسی کاتالونیا
  • بورسیه دانشگاه گرانادا

  جمع‌بندی

  دانشگاه ‌های اسپانیا ازلحاظ علمی و امکانات آموزشی در سطح مطلوبی قرار دارند. بخش اصلی هزینه تحصیل در اسپانیا را حمل و نقل، خورد و خوراک، بیمه پزشکی و اسکان تشکیل می‌دهند. هزینه تحصیل در شهرهای مادرید و بارسلون از سایر شهرها گران‌تر است و دانشجویان با ماهانه ۷۰۰ تا ۹۰۰ یورو می‌توانند در این شهرها زندگی نسبتا راحتی را تجربه کنند. هزینه زندگی در شهرهای دیگر مانند گرانادا و والنسیا کمتر است و دانشگاه‌های بسیار معتبری در آ‌ن‌ها وجود دارند.

  دانشجویان و دانش‌آموزان می‌توانند در مقاطع تحصیلی مختلف در مدرسه‌ها و دانشگاه‌های اسپانیا درس بخوانند. هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی اسپانیا حداکثر ۲۰هزار یورو و شهریه تعداد محدودی از دانشگاه‌ های اسپانیا بیش از ۲۰هزار یورو است. دانشجویان با دریافت بورسیه تحصیلی در مقاطع تحصیلی مختلف می‌توانند بخش زیادی از هزینه‌های تحصیلشان را پوشش دهند. موسسه مهاجرتی بالدانو درزمینه هزینه تحصیل در اسپانیا تمام اطلاعات لازم را دراختیارتان قرار می‌دهد.

  سوالات کاربران درباره هزینه تحصیل در اسپانیا

  متوسط هزینه تحصیل پزشکی در اسپانیا چقدر است؟
  متوسط هزینه تحصیل پزشکی در اسپانیا سالانه بین ۵۰۰ تا ۸هزار یورو است.
  متوسط هزینه تحصیل دکتری در اسپانیا به چه میزان است؟
  تحصیل در مقطع دکتری اسپانیا تقریبا رایگان است و متوسط هزینه تحصیل دکتری در اسپانیا در هر ترم بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ یورو، آن‌هم برای خدمات بیمه است.
  متوسط هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در اسپانیا چقدر است؟
  متوسط هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در اسپانیا بسته به خصوصی و دولتی بودن دانشگاه بین ۹۰۰ تا ۲۰هزار یورو است.
  متوسط هزینه تحصیل کارشناسی در اسپانیا به چه میزان است؟
  متوسط هزینه تحصیل کارشناسی در اسپانیا بسته به خصوصی و دولتی بودن دانشگاه بین ۷۰۰ تا ۱۸هزار یورو است.
  متوسط هزینه تحصیل در کالج های اسپانیا چقدر است؟
  متوسط هزینه تحصیل در کالج های اسپانیا سالانه بیش از ۲هزار یورو است.
  متوسط هزینه تحصیل در مدارس اسپانیا چقدر است؟
  متوسط هزینه تحصیل در مدارس اسپانیا سالانه ۸هزار تا ۴۰هزار یورو است. هزینه تحصیل در مدارس خصوصی و دولتی اسپانیا با یکدیگر متفاوت‌اند.
  آیا می‌توانم به صورت رایگان در اسپانیا تحصیل کنم؟
  دانشجویان می‌توانند با دریافت بورسیه تحصیلی تمام یا بخشی از هزینه‌های تحصیل در اسپانیا را پوشش دهند.
  هزینه تحصیل در کدام شهرهای اسپانیا گرانتر است؟
  هزینه تحصیل در شهرهای مادرید و بارسلون گرانتر است.
  هزینه تحصیل در کدام شهرهای اسپانیا ارزانتر است؟
  هزینه تحصیل در شهرهای سویل، گرانادا، والنسیا، سالامانکا و سانتیگو ارزانتر است.
  هزینه تحصیل در اسپانیا شامل چه مواردی است؟
  هزینه تحصیل در اسپانیا شامل هزینه حمل و نقل، هزینه خوابگاه و اسکان، هزینه بیمه و پزشکی و هزینه خورد و خوراک است.
  هزینه تحصیل در اسپانیا چقدر است؟
  هزینه تحصیل در اسپانیا به مقطع تحصیلی و نوع دانشگاه بستگی دارد؛ ولی به‌طور میانگین بین ۷۰۰ تا ۲۰هزار یورو در سال است.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859