بورسیه تحصیلی ایتالیا

 اگر به دنبال تحصیل در کشوری با دانشگاه‌های باکیفیت و رنک بالای جهانی هستید، کشور ایتالیا بهترین مقصد برای شماست؛ چرا که می‌توانید علاوه بر داشتن بهترین شرایط تحصیلی، کمترین هزینه را بپردازید و از بورسیه‌های تحصیلی ایتالیا استفاده کنید.

مشاوره تلفنی 021-43859
2023/10/c1de59bc-e3d1-4406-b9e8-b93fa8d82119.jpg

مشاوره اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا

از آنجایی که تحصیل و زندگی در کشور ایتالیا بسیار مناسب است و این کشور بورسیه‌های تحصیلی متنوعی را برای دانشجویان برتر بومی و بین المللی ارائه می‌کند، در سال‌های اخیر کشور ایتالیا به یکی از اولین انتخاب‌ها برای مهاجرت تحصیلی تبدیل شده است.

علاوه بر اهدا بورسیه تحصیلی ایتالیا، شرایط زندگی و تحصیل در این کشور برای مهاجران بسیار مناسب است به طوری که بیشتر دانشجوهای خارجی، پس از فارغ التحصیلی می‌توانند با پیدا کردن یک شغل مناسب، برای ادامه زندگی در این کشور بمانند.

اگر شما هم به فکر دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا هستید، اصلا شک نکنید چرا که با رعایت چند نکته به راحتی می‌توانید از بهترین دانشگاه‌های این کشور که از شرایط و کیفیتی خوبی در سطح بین المللی برخوردار هستند، بورسیه دریافت کنید.

برای مشاوره بیشتر درباره اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا فرم مشاوره رایگان را پر کنید تا کارشناسان ما در بالدانو با شما تماس بگیرند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  انواع بورسیه تحصیلی ایتالیا

  دریافت بورسیه‌های تحصیلی متنوع از معروف‌ترین دانشگاه‌های ایتالیایی در مقاطع تحصیلی مختلف به ویژه دکترا، شرایط را برای مهاجرت تحصیلی بسیار آسان‌تر می‌کند. نکته مهم این است که پیش از دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا باید با نوع بورسیه‌ها و شرایط هر یک از آن‌ها بیشتر آشنا شوید تا در نهایت بورسیه مناسب را انتخاب کنید. در این بخش به معرفی انواع بورسیه تحصیلی ایتالیا می‌پردازیم:  

  بورسیه تحصیلی استانی

  یکی از بورسیه‌های پرطرفدار که هرساله به تمامی رشته‌ها در دانشگاه‌های دولتی ایتالیا پرداخت می‌شود، بورسیه تحصیلی استانی است. این بورسیه به همه دانشجویانی که توانایی مالی زیادی برای ادامه تحصیل ندارند اما توانایی‌ و مهارت‌های زیادی دارند، ارائه می‌شود. مبلغ بورسیه تحصیلی ایتالیا در هر استانی متفاوت و بین بازه 5000 تا 8000 یورو در سال به دانشجو پرداخت می‌شود. پوشش‌دهی این بورسیه فقط چند هزار یورو در سال نیست بلکه شما با دریافت این بورسیه از خدمات زیر نیز بهره‌مند می‌شوید:

  • عدم نیاز به پرداخت شهریه دانشگاه
  • تخفیف در پرداخت هزینه سلف و کارت تردد دانشگاه
  • کاهش هزینه‌های محل اقامت و خوابگاه تا سقف 70 درصد

  دانشجویان علاقه‌مند به این نوع بورسیه تحصیلی ایتالیا می‌توانند با ارائه مدارک مورد نیاز برای دریافت این بورسیه اقدام کنند. این بورسیه در تمامی مقاطع تحصیلی اعطا می‌شود و بیشتر وابسته به شرایط مالی دانشجو است. مدارک مالی مورد نیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی استانی عبارتند از:

  • فیش حقوق سرپرست؛ فیش حقوق سرپرست باید کمتر از 10 هزار دلار در سال باشد.
  • مدرکی معادل یوروی بانک مرکزی
  • شناسنامه و مدارک هویتی دانشجو و سرپرست دانشجو و ترجمه آن
  • مدرک اجاره نامه با نام سرپرست دانشجو

  همانطور که اشاره شد، مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای دریافت این نوع از بورسیه تحصیلی ایتالیا، مدارک مالی است، اما توجه داشته باشید که داشتن مدارکی از قبیل مدرک زبان، مدارک تحصیلی، گپ کوتاه و دیگر جزییات نیز در دریافت بورسیه تحصیلی استانی نقش دارند.

  بورسیه تحصیلی دانشگاهی

  نوع دیگری از بورسیه تحصیلی ایتالیا، بورسیه تحصیلی دانشگاهی است. این بورسیه در مقطع ارشد و دکتری تنها به دانشجویانی اعطا می‌شود که از رزومه تحصیلی قوی برخوردار باشند به طوری که استعداد درخشان شمرده شوند. برای دریافت این بورسیه مهم‌ترین مدرک روزمه تحصیلی و ریز نمرات مناسب است.

  بورسیه دانشگاهی نسبت به بورسیه استانی پوشش دهی بیشتری دارد و برای کسانی که علاقه به مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و ساختن یک زندگی مناسب هستند، بسیار مناسب است. مبلغ این بورسیه متغیر است و بستگی به شرایط هر دانشجو دارد، اما آنقدر مناسب است که انگیزه‌ای برای ادامه تحصیل در ایتالیا و زندگی در این کشور را برای شما فراهم کند.

  شرایط دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا

  شرایط خاضی برای دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا وجود ندارد و هر دانشجویی در هر سن و هر مقطعی که باشد، می‌تواند به دریافت یکی از انواع بورسیه‌های تحصیلی، شرایط تحصیل خود را راحت‌تر کند. توجه داشته باشید که اگر دوست دارید تا بورسیه‌هایی با پوشش دهی مناسب‌تر و شرایط بهتر را اخذ کنید، بهتر است شرایط زیر را داشته باشید:

  • محدودیت سنی

  محدودیت سنی مشخصی برای دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا وجود ندارد، اما اولویت بورسیه با افرادی است که سن کمتری دارند و در بازه سنی مناسبی اقدام به تحصیل کرده‌اند( این بازه سنی برای هر مقطعی متفاوت خواهد بود.)

  • گپ تحصیلی

  اگر خواهان دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا هستید، اما گپ تحصیلی طولانی مدت دارید تنها کافیست با دلایل روشن، دلیل گپ تحصیلی خود را توضیح دهید تا شانس بالایی برای دریافت بورسیه داشته باشید.  

  • مدرک زبان

  هر قدر میزان دانش زبان شما بیشتر باشد یا نمره بهتری را در آزمون‌های بین المللی کسب کرده باشید، به همان میزان شانس بیشتری برای دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا دارید. تسلط به زبان انگلیسی یا ایتالیایی از شروط مهم برای دریافت بورسیه‌های مختلف است. توجه داشته باشید که افرادی که با زبان ایتالیایی آشنایی دارند یا به این زبان مسلط هستند، در اولویت قرار دارند.

  • مدارک تحصیلی

  مهم‌ترین آیتم برای دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا، مدارک تحصیلی و روزمه تحصیلی داوطلب است. از آنجایی که بورسیه بیشتر به افرادی تعلق می‌گیرد که توان ملی کمتر و استعداد بیشتری دارند، بهتر است تا رزومه خود را قوی کنید و نمرات بهتری را کسب کنید، تا شانس بیشتری داشته باشید.

  • مدارک مالی

  برای اینکه ثابت کنید برای ادامه تحصیل به بورسیه نیاز دارید، تنها کافیست مدارکی که در بخش قبلی به آن اشاره شد را تهیه کنید.

  مدارک لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا

  مهم‌ترین بخش برای دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا، جمع آوری مدارک مورد نیاز است. کمبود یا نبود هر کدام از این مدارک می‌تواند درخواست شما را حذف کند و شانس شما را برای دریافت بورسیه کاهش دهد. این مدارک عبارتند از:

  • مدارک هویتی معتبر اعم از شناسنامه، کارت ملی و پاسپورت( پاسپورت باید معتبر باشد.)
  • مدارک تحصیلی شامل ریز نمرات، مدرک تحصیلی مقاطغ قبلی، ترجمه ریز نمرات
  • مقالات علمی( این آیتم برای ارشد و دکترا مهم است، اما اگر دانشجوی کارشناسی نیز مقاله علمی داشته باشد، کار بسیار آسانی برای دریافت بورسیه خواهد داشت.)
  • رزومه تحصیلی( این سوابق می‌توانند کمک شایانی به شما برای دریافت بورسیه داشته باشند و توانایی‌ها و استعدادهای شما را ثابت کنند.)
  • مدرک زبان
  • مدارک مالی
  • رزومه کاری( شامل فعالیت‌های کاری مرتبط با رشته تحصیلی در طول سال‌های اخیر)

  مراحل اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا

  اگر علاقه دارید تا حتما یکی از انواع بورسیه تحصیلی ایتالیا را دریافت کنید، باید قدم به قدم مراحل زیر را طی کنید تا پذیرش بورسیه را دریافت کنید:

  • دانشگاه و رشته مورد نظرتان را در ایتالیا انتخاب کنید.
  • به سایت و اپلیکشن‌های دانشگاه‌های مدنظرتان بروید.
  • شرایط دریافت بورسیه تحصیلی را پیدا کنید و با انواع بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه مقصد بیشتر آشنا شوید.
  • بهترین بورسیه تحصیلی ایتالیا را در دانشگاه مدنظر برای خود انتخاب کنید.
  • مدارک مورد نیاز را برای دانشگاه مدنظر ارسال کنید و در ارسال مدارک کوتاهی نکنید.
  • منتظرپاسخ بمانید.

  اگر درخواست شما براساس شرح حالی که تعریف کردید، تایید شد؛ می‌توانید برای ادامه تحصیل به دانشگاه مقصد سفر کنید زیرا شما علاوه بر دریافت پذیرش، بورسیه تحصیلی را نیز دریافت کرده‌اید و می‌توانید با خیال راحت به تحصیل در ایتالیا بپردازید.

  مزایای دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا

  به طور حتما دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا می‌تواند علاوه بر ایجاد شرایط تحصیلی مناسب برای هر دانشجو و کاهش شهریه و هزینه‌های زندگی در ایتالیا، مزایای دیگری نیز داشته باشد که در ادامه به آن می‌پردازیم:

  • زندگی در ایتالیا

  کشور ایتالیا از زیباترین و قدیمی‌ترین کشورهای جهان است که طبیعت بکر و معماری بسیار باشکوهی دارد. اگر شما موفق شوید تا بورسیه تحصیلی دریافت کنید، به راحتی می‌توانید در یکی از بهترین کشورهای اروپایی نیز به زندگی بپردازید.

  • دریافت ویزای شنیگن

  همانطور که گفته شد، ایتالیا جزو کشورهای اتحادیه اروپا است و شما با دریافت بورسیه و مهاجرت تحصیلی به این کشور می‌توانید به راحتی و با کمترین هزینه‌ای به کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنید.

  • تامین بخش زیادی از هزینه‌های زندگی

  بسته به نوع بورسیه یا فاند تحصیلی که دریافت می‌کند، ممکن است بخشی یا همه هزینه‌های زندگی شما جبران شود. بر این اساس دیگر نیازی به کار کردن نیست و می‌توانید بخش زیادی از وقت خود را صرف درس خواندن کنید. بغلاوه دریافت بورسیه در کاهش هزینه مسکن، بلیت رفت و آمد و دیگر بخش‌ها نیز کمک کننده خواهد بود.

  • تحصیل در بهترین دانشگاه‌های اروپا و دنیا

  دانشگاه‌های ایتالیا از جمله دانشگاه‌های باکیفیت و معتبری هستند که حتی برخی از آن‌ها سابقه تاریخی قابل توجهی دارند. به طور حتم تحصیل در هر یک از این دانشگاه‌ها آن هم به صورت رایگان و با دریافت بورسیه تحصیلی، آرزوی هر محصلی خواهد بود.  

  • انگیزه برای درس خواندن بهتر

  بورسیه تقریبا نوعی طرح تشویقی برای دانشجویان برتر است؛ بنابراین اکر بورسیه دریافت کنید، انگیزه بیشتری پیدا خواهید کرد و با توجه به وقت بیشتری که در اختیار دارید، خیالتان بابت خرج کردن نسبتا راحت‌تر بوده و می‌توانید آسوده خاطر درس بخوانید.

  سوالات متداول

  آیا برای اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا نیاز به داشتن مقاله است؟
  بله؛ یکی از مدارکی که برای دریافت بورسیه تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا نیاز است، مقاله علمی است. داشتن مقاله علمی در مقطع کارشناسی مسیر دانشجو را برای دریافت بهترین بورسیه‌های تحصیلی بسیار آسان می‌کند.
  برای اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا به مدرک زبان نیاز است؟
  بله؛ مدرک زبان از جمله مدارکی است تا شایستگی شما را برای دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا مشخص می‌کند به طوری که هر چه نمره مدرک زبان شما بالاتر باشد یا دانش زبان شما بیشتر باشد، اخذ بورسیه نیز راحت‌تر خواهد بود. بعلاوه آشنایی یا تسلط به زبان ایتالیایی کار شما را برای دریافت بورسیه‌های مناسب راحت‌تر می‌کند.
  آیا اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا برای همه مقاطع امکان پذیر است؟
  بله؛ شما می‌توانید در هر مقطع تحصیلی از بورسیه استانی ایتالیا برای هر رشته‌ای استفاده کنید اما بورسیه دانشگاهی ایتالیا تنها به مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تعلق می‌گیرد. البته براساس شرایط هر دانشگاهی ممکن است بورسیه‌های مختلفی برای هر مقطع تحصیلی وجود داشته باشد.
  آیا دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا محدودیت سنی دارد؟
  یر؛ بورسیه تحصیلی ایتالیا محدودیت سنی ندارد ولی اگر خواهان دریافت بورسیه هستید بهتر است بدانید که افرادی که در بازه سنی کمتری( نسبت به مقطع تحصیلی) قرار دارند، از شانس بیشتری برای دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا برخوردارند.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859