هزینه زندگی در آمریکا

اقتصاد قدرتمند و بازار کار پویا و دانشگاه‌های تراز اول جهانی در ایالات ‌متحده، مهاجران زیادی را به‌سوی این کشور جذب می‌کنند. آگاهی از هزینه زندگی در آمریکا گام اول برای شناخت این کشور به‌عنوان مقصد مهاجرت است.

مشاوره تلفنی 021-43859
2023/12/b29ff2d2-7a7e-44b2-a8f9-1a9469c51139.jpg

مشاوره هزینه زندگی در آمریکا

اقتصاد قدرتمند و بازار کار پویا و دانشگاه‌های تراز اول جهانی در ایالات ‌متحده، مهاجران زیادی را به‌سوی این کشور جذب می‌کنند. آگاهی از هزینه زندگی در آمریکا گام اول برای شناخت این کشور به‌عنوان مقصد مهاجرت است.

در این مطلب تمام اطلاعات لازم درباره‌ شرایط هزینه زندگی در آمریکا، هزینه قیمت خانه در شهرهای مختلف این کشور و مقایسه هزینه زندگی در آمریکا و سایر کشورها را به شما توضیح می‌دهیم. شما می‌توانید بهترین شهر آمریکا برای زندگی را از لحاظ اقتصادی بر اساس طبقه‌بندی صورت گرفته در این صفحه، انتخاب کنید.

مشاوره هزینه زندگی در آمریکا از خدمات موسسه مهاجرتی بالدانو است. برای مشاوره با کارشناسان بالدانو و کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ این موضوع، فرم مشاوره رایگان را تکمیل کنید تا کارشناسان بالدانو با شما تماس بگیرند و به تمامی سوالات شما پاسخ دهند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  هزینه زندگی در شهرهای مختلف آمریکا

  هزینه زندگی در شهرهای مختلف آمریکا متغیر است. براساس آمار درج‌شده در وبسایت numbeo، هزینه زندگی در شهرهای مختلف آمریکا برای افراد مجرد بدون احتساب اجاره مسکن از قرار زیر است:

  نام شهرهزینه زندگی برای یک نفر بدون محاسبه اجاره مسکن
  نیویورک۱۵۲۱ دلار
  لس‌آنجلس۱۲۷۵ دلار
  بوستون۱۳۵۳ دلار
  واشنگتن۱۳۲۶ دلار
  میامی۱۲۸۱ دلار
  هیوستون۱۰۷۱ دلار
  سیاتل۱۴۵۷ دلار
  آستین۱۱۷۹ دلار
  شیکاگو۱۲۱۳ دلار
  سان فرانسیسکو۱۴۸۵ دلار
  دنور۱۲۳۰ دلار
  پورتلند۱۳۴۴ دلار

  ارزان‌ترین شهرهای آمریکا برای زندگی

  کسانی که قصد دارند به آمریکا مهاجرت کنند، بهتر است با ارزان‌ترین شهرهای این کشور ازنظر هزینه‌های زندگی آشنا شوند. درادامه، ۱۰ شهر ارزان آمریکا را با‌هم مرور می‌کنیم.

  گرین بی در ایالت ویسکانسین

  گرین بی که در ۲۰۰کیلومتری شمال میلواکی قرار دارد، ارزان‌ترین شهر آمریکا ازنظر هزینه زندگی است. تا مارس۲۰۲۳، متوسط اجاره ماهانه در گرین بی فقط ۸۷۰ دلار بود؛ یعنی رتبه دهم در میان ۲۲۳ شهر آمریکا ازنظر کمترین میزان هزینه مسکن.

  خواربار و سایر کالاها و خدمات متفرقه (پوشاک، سرگرمی و...) نیز در گرین بی مقرون‌به‌صرفه هستند. داده‌های شورای تحقیقات اجتماعی و اقتصادی (CCER) که داده‌های اخیر هزینه‌های زندگی را دنبال می‌کند، نشان می‌دهند که خواربار و کالاهای متفرقه در این شهر به‌ترتیب تقریبا ۱۵ و ۱۲درصد کمتر از میانگین ملی هستند.

  ویچیتا در ایالت کانزاس

  شهر ویچیتا که در ایالت کانزاس قرار دارد، دومین شهر مقرون‌به‌صرفه ایالات متحده برای زندگی محسوب می‌شود. میانگین اجاره ماهانه این شهر اندک (۹۷۱ دلار) و هزینه حمل‌و‌نقل آن ازجمله قیمت بنزین و وسایل نقلیه عمومی مقرون‌به‌صرفه است. حمل‌و‌نقل در ویچیتا درمقایسه‌با میانگین ملی، بیش از ۱۳درصد ارزان‌تر برآورد می‌شود. قیمت مسکن نیز در این شهر کمتر از سایر شهرهای آمریکاست.

  رپید سیتی (Rapid City) در ایالت داکوتای جنوبی

  رپید سیتی شهری است که کمترین نرخ بیکاری (۱٫۵درصد) را در آمریکا دارد. هزینه‌های حمل‌و‌نقل این شهر نیز ۱۵درصد کمتر از میانگین ملی است. داده‌های مارس‌۲۰۲۳ نشان می‌دهد که میانگین اجاره ماهانه (در همه انواع خانه‌ها و آپارتمان‌ها) در رپید سیتی ۱۲۷۸ دلار است.

  اسپرینگفیلد در ایالت ایلینویز

  اسپرینگفیلد جزو شهرهایی است که در آن قیمت خرید هر مترمربع مسکن با ۱۳۹هزار دلار و اجاره آن با ۱۰۳۴ دلار اندک است. هزینه خواربار و سایر کالاهای متفرقه در اسپرینگفیلد نیز بسیار ارزان‌تر از اکثر شهرها برآورد می‌شود. داده‌های CCER نشان می‌دهند که میانگین قیمت مواد غذایی در این شهر ۸درصد و هزینه کالاهای متفرقه ۱۳درصد کمتر از میانگین ملی است.

  بروکن ارو در ایالت اوکلاهاما

  بروکن ارو (Broken Arrow) شهری در شهرستان تولسا در شمال‌شرقی اوکلاهاماست که هزینه‌های زندگی در آن بسیار مقرون‌به‌صرفه هستند. این شهر با تقریبا ۱۰۲هزار و ۷۰۰ دلار، بیشترین درآمد متوسط خانوار را در بین ۱۰ شهر برتر آمریکا دارد. هزینه‌های مربوط به مسکن نیز در این شهر مقرون‌به‌صرفه هستند.

  جکسون در ایالت میسوری

  هزینه‌های مسکن در جکسون بسیار کمتر از میانگین ملی هستند. در مارس‌۲۰۲۳، میانگین خرید هر مترمربع مسکن در این شهر درحدود ۱۲۰هزار دلار و متوسط اجاره مسکن ۱۰۶۵ دلار در ماه بود. طبق داده‌های CCER، حمل‌و‌نقل در جکسون نیز حدود ۱۳درصد کمتر از میانگین ملی است.

  الکساندریا در ایالت لوئیزیانا

  میانگین قیمت هر مترمربع مسکن در الکساندریا کمتر از تمامی شهرهای آمریکا و تنها ۶۴هزار دلار و متوسط اجاره ماهانه مسکن ۱۱۰۰ دلار است. علاوه‌بر‌این، هزینه حمل‌و‌نقل در الکساندریا حدود ۱۲درصد کمتر از میانگین ملی است.

  شهر آیووا در ایالت آیووا

  شهر آیووا یکی دیگر از شهرهای ارزان ازنظر هزینه زندگی در آمریکا محسوب می‌شود. متوسط اجاره ماهانه خانه در این شهر، کمتر از ۱۲۰۰ دلار است که حدود ۸۰۰ دلار کمتر از میانگین ملی برآورد می‌شود. هزینه مواد غذایی در این شهر حدود ۱۱درصد و حمل‌و‌نقل نیز تقریبا ۷درصد ارزان‌تر از میانگین ایالات متحده است.

  منچستر در ایالت نیوهمپشایر

  منچستر با درآمد متوسط خانوار ۸۱هزار و ۹۰۰ دلاری جزو شهرهای برتر ایالات متحده از این نظر است. این شهر نرخ بیکاری بسیار ناچیزی دارد و هزینه‌های زندگی در آن حدود ۱۳درصد کمتر از میانگین ملی هستند.

  گران‌ترین شهرهای آمریکا برای زندگی

  هزینه زندگی در آمریکا در شهرهای بزرگ و معروف آن بیشتر است. در جدول زیر، گران‌ترین شهرهای آمریکا برای زندگی به‌همراه هزینه‌های زندگی بدون اجاره‌بها برای هر نفر آورده شده است.

  نام شهرهزینه زندگی بدون اجاره‌بها برای یک نفر
  نیویورک۱۵۲۱ دلار
  اوکلند۱۵۰۳ دلار
  هانولولو۱۴۹۶ دلار
  سان فرانسیسکو۱۴۸۵ دلار
  سیاتل۱۴۵۷ دلار
  بوستون۱۳۵۳ دلار
  واشنگتن۱۳۲۶ دلار
  لس‌آنجلس۱۲۷۵ دلار

  هزینه‌ های زندگی در آمریکا

  هزینه زندگی در آمریکا نسبتا گران است و هزینه‌هایی مانند مسکن و مراقبت‌های بهداشتی و آموزش در آن از اغلب کشورهای جهان بیشتر برآورد می‌شود. متوسط هزینه زندگی در ایالات متحده با‌توجه‌به عواملی مانند موقعیت جغرافیایی و سبک زندگی و سطح درآمد می‌تواند بسیار متفاوت باشد. حداقل هزینه زندگی در ایالات متحده برای هر نفر و بدون احتساب اجاره‌بها ۱۱۲۲ دلار است. این رقم برای خانواده ۴نفره نزدیک به ۴هزار دلار تخمین زده می‌شود.  

  هزینه مواد غذایی در آمریکا

  غذا یکی از جنبه‌های مهمی است که هنگام تخمین هزینه متوسط زندگی در ایالات متحده باید در نظر گرفت. هزینه غذا با‌توجه‌به عوامل مختلفی مانند مکان و نوع غذا و سبک زندگی می‌تواند متفاوت باشد. درادامه، میانگین هزینه غذا در ایالات متحده را مرور خواهیم کرد.

  هزینه خواربار

  هزینه خواربار در ایالات متحده به محل زندگی فرد و فروشگاه‌هایی که از آن‌ها خرید می‌کند، بستگی دارد. به‌طور کلی، سوپرمارکت‌های بزرگ‌تر مانند Walmart و Kroger و Safeway مقرون‌به‌صرفه‌تر از فروشگاه‌های تخصصی کوچک‌تر هستند. به‌طور میانگین، هر فرد مجرد ماهانه حدود ۲۵۰ تا ۳۵۰ دلار برای خرید مواد غذایی هزینه می‌کند. بااین‌حال، این رقم ممکن است با‌توجه‌به موقعیت مکانی و ذائقه‌های غذایی و خریدن یا نخریدن محصولات ارگانیک متفاوت باشد.

  رستوران

  غذاخوردن در خارج از خانه در آمریکا ممکن است گران باشد؛ بااین‌حال، به نوع رستوران نیز بستگی دارد. به‌طور متوسط، هر وعده غذایی در رستوران معمولی حدود ۱۵ دلار برای هر نفر هزینه دارد. این رقم در رستوران مجلل به بیش از ۳۰ دلار می‌رسد. رستوران‌های فست‌فود عموما ارزان‌تر هستند. برای مثال، هر وعده غذایی در مک‌دونالد حدود ۷ دلار هزینه دارد.

  نیازهای غذایی خاص

  هزینه زندگی در آمریکا برای افرادی که از رژیم‌های غذایی خاصی مانند بدون گلوتن یا وگان پیروی می‌کنند، ممکن است بیشتر باشد. این محصولات گران‌تر از همتایان غیرتخصصی خود هستند. به‌عنوان مثال، هر قرص نان بدون گلوتن ممکن است حدود ۵ دلار قیمت داشته باشد؛ درحالی‌که قیمت هر قرص نان معمولی حدود ۲ دلار است.

  هزینه پوشاک در آمریکا

  در آمریکا برای خرید لباس‌های ارزان‌قیمت مانند تی‌شرت و شلوار جین و نیز لوازم جانبی ساده، بین ۱۰ تا ۳۰ دلار باید پرداخت کرد. درمقابل، قیمت لباس‌های برندهای معتبر ممکن است از پنجاه تا صدها دلار متغیر باشد.

  هزینه مسکن در آمریکا

  مسکن بخش زیادی از هزینه‌های زندگی در آمریکا را تشکیل می‌دهد. هزینه‌ مسکن در ایالات متحده با‌توجه‌به مکان و متراژ و نوع آن بسیار متفاوت است. به‌طور کلی، هزینه مسکن در مناطق بزرگ شهری مانند نیویورک و لس‌آنجلس و سان فرانسیسکو بیشتر از دیگر نقاط است. بااین‌حال، هزینه‌ مسکن در بسیاری از شهرهای کوچک‌تر و شهرک‌ها و مناطق روستایی بسیار مقرون‌به‌صرفه برآورد می‌شود.

  خرید خانه

  براساس آخرین آمار اداره سرشماری ایالات متحده، میانگین ارزش هر مترمربع خانه در ایالات متحده ۲۲۶هزار و ۸۰۰ دلار است. این رقم در مناطق گران‌تر مانند سن خوزه کالیفرنیا و هونولولو هاوایی به ۳۳۸‌هزار و ۹۰۰ دلار می‌رسد. در همین حال، در برخی از مناطق مقرون‌به‌صرفه مانند فلینت و میشیگان و ال پاسو، میانگین ارزش خانه کمتر از ۱۳۰هزار دلار است.

  اجاره

  هزینه‌های اجاره نیز با‌توجه‌به هر ایالت و شهر و منطقه بسیار متفاوت است. بر‌اساس آخرین آمار، میانگین اجاره‌بهای آپارتمان یک‌خوابه در ایالات متحده ۱۲۲۴ دلار است. این رقم در برخی از شهرهای گران‌تر مانند سان فرانسیسکو و نیویورک به بیش از ۲۳۰۰ دلار می‌رسد. در همین حال، در برخی از مناطق مقرون‌به‌صرفه مانند ویچیتا و کانزاس و تولیدو، میانگین اجاره‌بهای آپارتمان یک‌خوابه کمتر از ۵۰۰ دلار است.

  هزینه حمل‌ و نقل در آمریکا

  حمل و نقل دیگر عامل تاثیرگذار بر هزینه زندگی در آمریکا محسوب می‌شود. درادامه، نگاهی به میانگین هزینه حمل و نقل در آمریکا می‌اندازیم.

  حمل و نقل عمومی

  بسیاری از شهرهای ایالات متحده از سیستم‌های حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس و قطار و مترو برخوردارند که می‌توانند راهی مقرون‌به‌صرفه برای جابه‌جایی مردم باشند. به‌عنوان مثال، بهای بلیت تک‌سفره اتوبوس یا مترو در شهر نیویورک حدود ۲٫۷۵ دلار است و برای تهیه بلیت نامحدود ماهانه ۱۲۷ دلار باید پرداخت کرد. همچنین، در لس‌آنجلس قیمت بلیت تک‌سفره اتوبوس یا قطار حدود ۲٫۷۵ و بلیت نامحدود ماهانه حدود ۱۰۰ دلار است.

  اجاره خودرو

  هزینه اجاره خودرو با‌توجه‌به شرکت اجاره‌دهنده و نوع خودرو و مدت‌زمان اجاره متغیر است. به‌عنوان مثال، اجاره روزانه خودرویی استاندارد در شهر نیویورک حدود ۶۰ تا ۸۰ دلار و اجاره هفته‌ای آن بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ دلار هزینه دارد.

  مالکیت خودرو

  هزینه مالکیت خودرو با‌توجه‌به برند و مدل خودرو و نیز هزینه‌های بیمه و ثبت‌نام و نگه‌داری متفاوت است. به‌عنوان مثال، قیمت خودرویی دست‌دوم بین ۲هزار تا ۱۰‌هزار دلار است؛ درحالی‌که هزینه بیمه و ثبت‌نام ممکن است سالانه چند‌صد دلار باشد.

  هزینه های درمانی در آمریکا

  هزینه حق بیمه درمانی برای افراد بدون بیمه درمانی تحت‌حمایت کارفرما، با‌توجه‌به نوع طرح می‌تواند از ۴۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار در ماه متغیر باشد. علاوه‌بر‌این، فرانشیزها ممکن است به هزینه بیمه درمانی بیفزایند.

  مقایسه هزینه زندگی در آمریکا و سایر کشورها

  برای اینکه تصویر واضح‌تری از هزینه‌های زندگی در آمریکا داشته باشیم، بد نیست به‌سراغ مقایسه هزینه زندگی در آمریکا و سایر کشورها برویم. درادامه، بین هزینه‌های این کشور با برخی از کشورهای مطرح دیگر مقایسه‌ای انجام می‌دهیم.

  مقایسه هزینه زندگی بین آمریکا و انگلیس

  برخلاف تصور رایج، مطالعات اخیر نشان داده‌اند که هزینه زندگی در آمریکا در‌مقایسه‌با انگلستان کمتر است. طبق گزارش وبسایت Numbeo، شاخص هزینه زندگی در بریتانیا حدود ۸درصد کمتر از ایالات متحده برآورد می‌شود. این مسئله به‌دلیل عواملی مانند هزینه‌های ارزان‌تر مراقبت‌های درمانی و  حمل‌و‌نقل است.

  مقایسه هزینه زندگی بین آمریکا و کانادا

  وقتی از استانداردهای زندگی در کشور آمریکا و کانادا صحبت می‌شود، واقعیت این است که هر دو کشور استانداردهای زندگی مناسبی دارند. اولین تفاوت در هزینه زندگی در آمریکا و انگلیس، به مراقبت‌های درمانی مربوط می‌شود. در ایالات متحده، حتی اگر افراد بیمه درمانی داشته باشند، یکی از کشورهای گران جهان از‌نظر هزینه‌های مراقبت‌های درمانی است. در کانادا، ساختار مراقبت‌های درمانی کمی متفاوت است. درمقابل، اگر فرد شهروند یا مقیم دائم کانادا باشد، هزینه مراقبت‌های درمانی با مالیاتش پرداخت می‌شود و به پرداخت هزینه ویزیت فردی نیازی نیست.

  هنگام درنظرگرفتن استانداردهای زندگی، باید به میزان مالیات پرداختی سالانه نیز نگاهی بیندازیم. در کانادا، مالیات از ۱۵ تا ۳۳درصد متغیر است. اگر درآمد سالانه فرد مجرد کمتر از ۴۹هزار و ۲۰ دلار باشد، باید ۱۵درصد مالیات پرداخت کند. در ایالات متحده، نرخ مالیات بین ۱۰ تا ۳۷درصد است؛ اما اگر فرد بیش از ۴۰هزار و ۵۲۶ دلار درآمد داشته باشد، باید ۲۲درصد مالیات پرداخت کند. این امر باعث می‌شود تا آستانه درآمد اندک در کانادا بیشتر از ایالات متحده باشد.

  هم کانادا و هم آمرکا مناطق ارزان‌ و گران‌ دارند. به‌علاوه، هزینه زندگی به سطح درآمد و عادات خرج‌کردن فرد بستگی دارد. بااین‌حال، می‌توان گفت اکثر شهرهای ایالات متحده گران‌تر از شهرهای کانادا هستند. به‌طور کلی، هزینه زندگی در آمریکا حدود ۱۰درصد گران‌تر از زندگی در کاناداست.

  مقایسه هزینه زندگی بین آمریکا و اسپانیا

  ایالات متحده آمریکا و اسپانیا از کشورهای ایدئال دنیا برای زندگی هستند؛ اما تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند. اسپانیا به‌دلیل مردمان خون‌گرم و آب‌و‌هوای مطبوع و هزینه ارزان‌تر زندگی در دنیا بسیار مشهور است. درمقابل، ایالات متحده کشوری چندفرهنگی است و فرصت‌های شغلی متعددی در آن وجود دارد.

  عوامل دیگری نیز وجود دارند که هنگام تصمیم‌گیری درباره بهترین کشور برای زندگی باید در نظر بگیرید. هزینه زندگی در اسپانیا به‌طور متوسط ۶۴درصد کمتر از ایالات متحده برآورد می‌شود و به‌ویژه مراقبت از کودکان و اجاره‌بها در ایالات متحده گران‌تر از اسپانیاست.

  مقایسه هزینه زندگی بین آمریکا و فرانسه

  شاید تعجب کنید؛ اما میانگین هزینه زندگی در فرانسه بیشتر از آمریکاست. برای زندگی در فرانسه باید بین ۴ تا ۵درصد بیشتر از آمریکا هزینه پرداخت کرد. همچنین، هزینه مربوط به مسکن نیز در فرانسه به‌دلیل کمبود زمین بیشتر است.

  مقایسه هزینه زندگی بین آمریکا و پرتغال

  با‌توجه‌به نیازهای شخصی هر فرد، زندگی در پرتغال یا آمریکا می‌تواند تجربه‌ای کم‌نظیر باشد. اگرچه استانداردهای زندگی در هر دو کشور چشمگیر است، تفاوت‌های زیادی در هزینه‌های زندگی‌شان وجود دارد. دراین‌بین، پرتغال بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر از ایالات متحده است؛ به‌طوری‌که هزینه‌های زندگی در این کشور اروپایی ۴۰ تا ۵۰‌درصد کمتر از ایالات متحده تخمین زده می‌شود.

  مقایسه هزینه زندگی بین آمریکا و استرالیا

  آمریکا و استرالیا کشورهایی هستند که در صدر فهرست مقاصد جذاب برای مهاجران بین‌المللی قرار دارند. دلایل مختلفی برای جذاب‌بودن مهاجرت به آمریکا یا استرالیا وجود دارد؛ از‌جمله سیستم آموزشی عالی و بهبود کیفیت زندگی و فرصت‌های شغلی بهتر. بااین‌حال، اگر پول مهم‌ترین عامل تأثیرگذار بر تصمیم فرد باشد، باید بگوییم هزینه زندگی در استرالیا ۵درصد کمتر از ایالات متحده است.

  مقایسه هزینه زندگی بین آمریکا و نیوزلند

  هزینه زندگی در نیوزلند حداکثر ۲۲درصد کمتر از آمریکا تخمین زده می‌شود. محیط زندگی در نیوزلند نیز درمقایسه‌با آمریکا آرام‌تر و امن‌تر و مناسب‌تر است.

  سوالات کاربران درباره هزینه زندگی در آمریکا

  ارزان‌ترین شهر آمریکا کدام است؟
  ارزان‌ترین شهر آمریکا ازنظر هزینه‌های زندگی، شهر گرین بی در ایالت ویسکانسین است.
  هزینه زندگی در آمریکا بیشتر از سایر کشورهاست؟
  هزینه زندگی در آمریکا از بسیاری از کشورها مانند استرالیا، کانادا، پرتغال و اسپانیا بیشتر و از کشورهایی مانند انگلیس و فرانسه و سوئیس کمتر است.
  بهترین شهر آمریکا برای زندگی کدام است؟
  تنها از یک شهر آمریکا نمی‌توان به‌عنوان بهترین شهر برای زندگی نام برد. هر فرد با‌توجه‌به سلیقه و روحیات خود، مکان زندگی‌اش را انتخاب می‌کند. بااین‌حال، از‌نظر مقرون‌به‌صرفه‌بودن هزینه‌های زندگی می‌توان به شهرهای گرین بی و اسپرینگفیلد و آیووا اشاره کرد.
  حداقل هزینه برای زندگی در آمریکا چقدر است؟
  حداقل هزینه زندگی در آمریکا برای هر نفر و بدون احتساب اجاره‌بها، ۱۱۲۲ دلار است. این رقم برای خانواده ۴نفره تقریبا ۴هزار دلار تخمین زده می‌شود.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859