هزینه زندگی در اسپانیا

اسپانیا یکی از کشورهای ارزان اروپاست. عواملی مانند هزینه مقرون‌به‌صرفه زندگی و آب‌و‌هوای معتدل و مناسب‌بودن شرایط زندگی، هر‌ساله تعدادی زیادی مهاجر را به اسپانیا جذب می‌کند. هزینه زندگی در اسپانیا به علت سیاست‌های اقتصادی مناسب این کشور باعث رفاه مردم شده است.

مشاوره تلفنی 021-43859
2023/10/89550ba2-3965-4cfd-a3bd-e57548333ae1.jpg

مشاوره محاسبه هزینه زندگی در اسپانیا

طبق آمار رسمی، اسپانیا هفتمین کشور ارزان‌قیمت اروپا محسوب می‌شود. میانگین هزینه های زندگی در اسپانیا مثل بیمه و اجاره خانه و سیستم حمل‌و‌نقل اندک است. همین موضوع اسپانیا را به کشوری مهاجرپذیر و مقصدی جذاب تبدیل کرده است.

ما در بالدانو، گروهی متخصص از مشاوران مهاجرتی مجرب و باسابقه داریم که می‌توانند اطلاعات کاملی درباره هزینه زندگی در اسپانیا در‌اختیار شما بگذارند و در راه رسیدن به اهداف مهاجرتی، به شما کمک کنند.

برای دریافت مشاوره رایگان درزمینه هزینه زندگی در اسپانیا، می‌توانید فرم مشاوره را پر کنید و منتظر تماس کارشناسان ما باشید. همکاران ما در اسرع وقت برای مشاوره و راهنمایی با شما تماس خواهند گرفت و تمامی اطلاعات موردنیاز را دراختیارتان خواهند گذاشت.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  شرایط زندگی در اسپانیا

  اسپانیا کشوری آرام و کم‌استرس محسوب می‌شود و سرعت زندگی در آن کمتر از دیگر کشورهای اروپایی است. شاید این کشور از رشد اقتصادی چندان زیادی برخوردار نباشد؛ اما در‌عوض، هیاهوی کمتر و آرامش بیشتری دارد.

  اسپانیا سرزمینی قدیمی با فرهنگ غنی است و مردمانی دارد که به نهاد خانواده بسیار پایبند هستند. از بسیاری از جهات فرهنگ کشور اسپانیا شبیه به فرهنگ مردم ایران است و شاید همین نکته باعث شود برای ایرانی‌ها مقصد جذابی باشد.

  مردم اسپانیا اهل خوش‌گذرانی و معاشرت هستند و به تفریحات عصرگاهی و آخر هفته خود اهمیت زیادی می‌دهند. گردش و وقت‌گذراندن با دوستان در رستوران و کنسرت‌های موسیقی و سواحل بی‌نظیر در شهرهای مختلف این کشور، از تفریحات روزمره اسپانیایی‌هاست.

  اغلبِ هزینه های زندگی در اسپانیا کمتر از دیگر کشورهای اروپایی است. برای مثال، قیمت مسکن در اسپانیا، چه برای اجاره و چه برای خرید، مقرون‌به‌صرفه است؛ ازاین‌رو، مقصد مناسبی برای بازنشستگان و دانشجویان محسوب می‌شود.

  زبان اسپانیایی یکی از زبان‌های پرکاربرد در سراسر دنیاست و درصد زیادی از جمعیت کشور اسپانیا به زبان انگلیسی مسلط نیستند. پس اگر قصد دارید به این کشور مهاجرت کنید، بهتر است به زبان اسپانیایی مسلط باشید.

  سیستم حمل‌و‌نقل عمومی اسپانیا در دنیا زبانزد است و افراد معمولاً نیاز به داشتن خودرو شخصی را حس نمی‌کنند. در بیشتر شهرها، خطوط اتوبوس و مترو وجود دارد و اکثر افراد با وسایل حمل‌و‌نقل عمومی تردد می‌کنند. گفتنی است که بهای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی حدودا ۴۰ یورو در ماه است.

  هزینه زندگی در اسپانیا

  هزینه زندگی در اسپانیا بدون در‌نظر‌گرفتن کرایه خانه، برای هر نفر حدود ۸۰۰ یورو و برای خانواده چهارنفره حدود ۲۴۰۰ یورو در ماه تخمین زده می‌شود. میانگین حقوق دریافتی در اسپانیا نیز با کسر مالیات، ۱۸۰۰ یورو در ماه است.

  جزئیات هزینه‌های زندگی در اسپانیا به‌صورت ماهانه از‌این‌قرار است:

  هزینه مسکن و اقامتاجاره از ۵۰۰ تا ۱۶۰۰ یورو

  خرید از ۱میلیون و ۷۵۰هزار تا ۳میلیون و ۵۰۰هزار یورو

  هزینه حمل و نقلاز ۶۰ تا ۱۵۰ یورو
  هزینه پوشاکاز ۱۰۰ تا ۱۳۰ یورو
  هزینه مواد غذایی و خوردوخوراکاز ۲۵۰ تا ۴۵۰ یورو
  هزینه خدمات درمانیاز ۴۰ تا ۱۵۰ یورو
  هزینه خدمات رفاهی (مصرفی مثل آب و برق و گاز)از ۸۰ تا ۲۴۰ یورو
  هزینه رستوران و تفریحاز ۵۰ تا ۱۰۰ یورو

  قیمت مسکن در اسپانیا

  قیمت مسکن در اسپانیا مانند دیگر کشورها، به شهر و منطقه‌ مدنظر شما و امکانات خانه بستگی دارد.

  هزینه اجاره خانه در اسپانیا:

  آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهراز ۵۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو (در ماه)
  آپارتمان یک‌خوابه دور از مرکز شهراز ۴۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو (در ماه)
  آپارتمان سه‌خوابه در مرکز شهراز ۸۰۰ تا ۲۲۰۰ یورو (در ماه)
  آپارتمان سه‌خوابه دور از مرکز شهراز ۶۵۰ تا ۱۶۰۰ یورو (در ماه)

  هزینه خرید مسکن در اسپانیا:

  قیمت هر مترمکعب آپارتمان در مرکز شهراز ۱۷۵۰ تا ۵۴۰۰ یورو
  قیمت هر مترمکعب آپارتمان دور از مرکز شهراز ۱۲۰۰ تا ۳۵۰۰ یورو

  هزینه حمل و نقل در اسپانیا

  هزینه حمل و نقل در اسپانیا تقریباً ارزان است. برای تهیه کارت‌های روزانه باید هزینه بیشتری پرداخت کرد؛ اما شما می‌توانید با تهیه کارت‌های ماهانه، با قیمت کمتری از مترو و اتوبوس استفاده کنید.

  همچنین، در همه شهرها خطوط مخصوص دوچرخه‌سواری ساخته شده است که یکی از روش‌های تردد شهری محبوب در اسپانیا به‌شمار می‌رود. با استفاده از برنامه‌های دوچرخه‌های اشتراکی مثل Bicing و BiciMAD، می‌توانید بدون داشتن دوچرخه شخصی هم از این سیستم بهره‌مند شوید.

  برخی از هزینه‌های حمل و نقل در کشور اسپانیا به‌شرح زیر است:

  بلیط تک‌سفره حمل و نقل عمومیاز ۱٫۵ تا ۲٫۵ یورو
  کارت حمل و نقل عمومی ماهانه (تعرفه عادی)از ۲۰ تا ۵۰ یورو
  هزینه نشستن در تاکسی بدون طی مسافتاز ۲٫۵ تا ۵٫۵ یورو
  هزینه هر کیلومتر طی مسافت با تاکسی (تعرفه عادی)از ۰٫۸۵ تا ۲٫۵ یورو
  هزینه هر ساعت انتظار تاکسی (تعرفه عادی)از ۱۹ تا ۳۰ یورو
  قیمت هر لیتر بنزیناز ۱٫۵ تا حدود ۲ یورو

  هزینه پوشاک در اسپانیا

  هزینه پوشاک در اسپانیا با‌توجه‌به اینکه این کشور از مراکز مُد و فشن در دنیاست و برندهای معروف جهان همگی در این کشور نمایندگی دارند، به‌طور متوسط زیاد نیست.

  برای مثال، قیمت یک شلوار جین برند Levis حدود ۷۰ یورو یا قیمت یک جفت کفش کتانی ورزشی Nike حدود ۷۲ یوروست. برندهای معمولی‌تر و روزمره مانند H&M و Zara و امثال آن‌ها نیز بین ۲۰ تا ۴۰ یورو قیمت دارند.

  هزینه مواد غذایی در اسپانیا

  هزینه مواد غذایی در اسپانیا بخش کوچکی از مخارج زندگی مردمان این کشور را تشکیل می‌دهد. مواد غذایی در اسپانیا جزو اقلام مصرفی ارزان است و درمقایسه‌با دیگر کشورهای اروپایی قیمت کمتری دارد.

  قیمت برخی از اقلام خوراکی روزانه در کشور اسپانیا عبارت است از:

  یک لیتر شیراز ۰٫۶۵ تا ۱٫۲۰ یورو
  ۵۰۰ گرم نان سفید تازهاز ۰٫۶۰ تا ۲٫۵ یورو
  یک کیلو برنج سفیداز ۰٫۸۰ تا ۲ یورو
  یک بسته تخم‌مرغ معمولیاز ۱٫۵ تا ۳٫۵ یورو
  یک کیلو پنیر محلیاز ۶ تا ۲۲ یورو
  یک کیلو فیله مرغاز ۳٫۵ تا ۱۰ یورو
  یک کیلو گوشت قرمز گاواز ۷ تا ۱۸ یورو
  یک کیلو سیباز ۱ تا ۳ یورو
  یک کیلو موزاز ۱ تا ۳ یورو
  یک کیلو پرتقالاز ۰٫۸۰ تا ۳ یورو
  یک کیلو گوجه‌فرنگیاز ۱ تا ۳ یورو
  یک کیلو سیب‌زمینیاز ۰٫۵ تا ۲ یورو
  یک کیلو پیازاز ۰.۸۰ تا ۲ یورو
  یک دسته کاهواز ۰٫۸۰ تا ۲ یورو
  بطری ۱.۵لیتری آب‌معدنیاز ۰٫۳۰ تا ۱٫۲۰ یورو
  یک بسته سیگار مارلبورواز ۵ تا ۶ یورو

  هزینه سرگرمی در اسپانیا

  اسپانیا از آن دسته کشورهایی است که مردمی خوش‌گذران و اهل تفریح دارد. البته ارزان‌بودن هزینه سرگرمی در اسپانیا نیز در این موضوع بی‌تأثیر نیست.

  هزینه برخی از امکانات تفریحی در کشور اسپانیا بهشرح زیر است:

  ثبت‌نام باشگاه ورزشی از ۳۰ تا ۶۰ یورو در ماه
  بلیت مجموعه‌های تفریحی مانند سینمااز ۷ تا ۱۰ یورو
  بلیت ورودی موزهاز ۵ تا ۱۵ یورو
  بار و کلاباز ۵ تا ۲۰ یورو

  هزینه درمان در اسپانیا

  در کشور اسپانیا، هزینه‌های عمومی درمانی از‌طریق مالیات شما پرداخت و به‌رایگان ارائه می‌شود. نوع بیمه‌ای که انتخاب می‌کنید، هزینه درمان در اسپانیا و خدمات بهداشتی شما را تعیین می‌کند.

  هزینه برخی از پوشش‌های بیمه سلامت ۵۰ یورو در ماه برآورده می‌شود؛ اما اگر خواستار خدمات جامع‌تری باشید، این هزینه تا ۱۵۰ یورو در ماه نیز افزایش پیدا می‌کند.

  بیمه سلامت اسپانیا یکی از سیستم‌های بیمه برتر در سراسر دنیا محسوب می‌شود و در فهرست سازمان WHO، رتبه هفتم را در بین ۱۹۱ کشور ازآنِ خود کرده است.

  بعضی از هزینه‌‌های خدمات درمانی در کشور اسپانیا عبارت‌اند از:

  هزینه دندان‌پزشکی (پر‌کردن دندان)از ۴۰ تا ۸۵ یورو
  هزینه ویزیت پزشک عمومیاز ۵۰ تا ۸۵ یورو
  هزینه معاینه چشماز ۳۰ تا ۷۰ یورو
  هزینه هر شب بستری‌شدن در بیمارستاناز ۱۵۰ تا ۵۰۰ یورو

  هزینه خدمات رفاهی در اسپانیا

  هزینه خدمات رفاهی در اسپانیا نیز مانند دیگر خدمات این کشور ازنظر میانگین، بسیار اندک است. برای خدمات رفاهی و قبوض مصرفی مانند آب و برق و گاز آپارتمانی ۸۵‌متری، حدود ۸۰ تا ۲۲۰ یورو در ماه باید بپردازید.

  ناگفته نماند که اینترنت همراه ماهانه بین ۱۰ تا ۲۰ یورو و اینترنت خانگی نامحدود ماهانه نیز بین ۲۵ تا ۵۰ یورو برای شما هزینه خواهد داشت.

  هزینه رستوران در اسپانیا

  از غذاهای لذیذ محلی در اسپانیا که بگذریم، این کشور میزبان رستوران‌های متنوع بین‌المللی و غذاهای دیگر فرهنگ‌هاست. با‌توجه‌به قیمت مواد غذایی، میانگین هزینه رستوران در اسپانیا گران‌تر از پخت‌و‌پز در خانه خواهد بود.

  هزینه هر وعده غذا برای دو نفر در رستورانی معمولی مبلغی درحدود ۸ تا ۲۰ یورو است. این رقم در رستوران‌های باکیفیت‌تر با وعده‌های غذایی چند‌مرحله‌ای، به ۳۰ تا ۸۰ یورو تغییر می‌کند. هر وعده غذا در شعبه مک‌دونالد نیز حدود ۸ تا ۱۰ یورو قیمت دارد. هزینه نوشیدنی‌هایی مانند کاپوچینو هم از ۱.۵ تا ۳ یورو متغیر است.

  هزینه زندگی دانشجویی در اسپانیا

  هزینه زندگی دانشجویی در اسپانیا شاید با هزینه‌های افراد غیردانشجو متفاوت باشد. هر دانشجو علاوه‌بر تمامی هزینه‌های گفته‌شده، مخارج دیگری مثل شهریه دانشگاه و تهیه کتاب و جزوه را هم بر‌عهده دارد.

  بعضی از دانشگاه‌ها خدماتی مانند خوابگاه یا کمک‌هزینه پرداخت شهریه به دانشجویانشان ارائه می‌کنند. از بین شهرهای مختلف اسپانیا، شهرهای مادرید، سویل، بارسلونا و والنسیا به‌عنوان بهترین میزبان‌های دانشجویی در این کشور شناخته شده‌اند.

  هزینه‌های زندگی دانشجویی در اسپانیا طبق آخرین آمار بدین‌شرح است:

  • شهر مادرید از ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو در ماه
  • شهر سویل از ۶۰۰ تا ۱۳۰۰ یورو در ماه
  • شهر بارسلونا از ۷۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو در ماه
  • شهر والنسیا از ۶۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو در ماه

  ارزانترین شهرهای اسپانیا برای زندگی

  درادامه، ارزانترین شهرهای اسپانیا برای زندگی را معرفی و برخی از ویژگی‌های آن‌ها را با‌هم مرور می‌کنیم:

  • والنسیا: با جمعیتی حدود ۸۰۰هزار نفر، سومین شهر بزرگ اسپانیا است. این شهر ارزان‌قیمت در مجاورت ساحل شرقی اسپانیا قرار گرفته است و مناظر چشم‌نواز بی‌شماری دارد. زندگی در این شهر در ماه چیزی حدود ۹۵۰ یورو هزینه دارد.
  • سویل: شهری پر از جنب و جوش، با جمعیتی ۶۸۰ هزار نفری که چهارمین شهر بزرگ اسپانیا است. این شهر هنری، به زیست شبانه و اجراهای موسیقی باشکوه شهرت دارد. هزینه زندگی در سویل ماهانه حدود ۹۰۰ یورو است.
  • گرانادا: ارزان‌ترین شهر اسپانیا شناخته می‌شود. این شهر به ساختمان‌های زیبا و خیابان‌های دیدنی خود معروف است و با جمعیت ۲۴۰هزار‌نفری خود، در قلب اسپانیا قرار دارد. هزینه زندگی در این شهر فرهنگی ماهانه حدود ۸۰۰ یورو تخمین زده شده است.

  گرانترین شهرهای اسپانیا برای زندگی

  گران‌بودن شهر محل سکونت، به‌خصوص در کشورهای خارجی، شاید ویژگی منفی به‌شمار رود؛ اما از بسیاری جهات مثبت خواهد بود. زندگی در شهرهای بزرگ مساوی با برخورداری از بهترین و به‌روزترین امکانات تفریحی، ورزشی، درمانی و آموزشی است. به‌دلیل تنوع زیاد تفریحات در این شهرهای مجلل و تفاوت آن‌ها با دیگر شهرهای اسپانیا، در‌ادامه فقط به قیمت اجاره خانه در گرانترین شهرهای اسپانیا برای زندگی اشاره می‌کنیم:

  • بارسلونا: با جمعیتی بیش از ۱میلیون و ۵۰۰هزار نفر، گران‌ترین شهر این کشور محسوب می‌شود. این شهر پر‌زرق‌و‌برق نه‌تنها در اسپانیا، بلکه در جهان جزو شهرهای گران به‌شمار می‌رود و تنها اجاره آپارتمانی یک‌خوابه در این شهر از ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو هزینه دارد.
  • مادرید: پایتخت کشور اسپانیا و مرکز فرهنگی هنری و میزبان بهترین گالری‌ها و موزه‌های این کشور است. فرهنگ غنی و زیست شبانه در این شهر هر مهمان تازه‌واردی را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد. مادرید حدود ۳‌میلیون و ۳۰۰‌هزار نفر جمعیت دارد. برای اجاره آپارتمان یک‌خوایه در این شهر گران‌قیمت باید حدود ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو پرداخت کرد.
  • مالاگا: شهری در جنوب اسپانیاست که حدود ۶۰۰هزار نفر جمعیت دارد. کرایه خانه در این شهر بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ یورو متغیر است.

  مزایای زندگی در اسپانیا

  زیبایی‌ها و جاذبه‌‌های اسپانیا و حُسن رفتار مردم این کشور بر هیچ‌کس پوشیده نیست. بااین‌حال، از مهم‌ترین مزایای زندگی در اسپانیا می‌توان به این‌ها اشاره کرد:

  • اجاره خانه مناسب و ارزان
  • نزدیکی به ایران
  • آب‌و‌هوای مطبوع و معتدل
  • طبیعت زیبا و سواحل بی‌نظیر
  • هنر و فرهنگ غنی
  • مردم خون‌گرم
  • غذاهای لذیذ و اصیل
  • ارزان‌بودن هزینه‌های آموزشی و شهریه دانشگاه‌ها
  • سیستم حمل و نقل شهری منظم
  • ارزان‌بودن خدمات درمانی و حمل و نقل و آموزشی
  • وجود آثار تاریخی و هنری و فرهنگی منحصر‌به‌فرد
  • تجربه زندگی پر از آرامش در‌کنار مردمی آرام و بی‌دغدغه
  • برگزاری کنسرت‌ها و اجراهای موسیقی از هنرمندان معروف جهان

  معایب زندگی در اسپانیا

  در‌کنار مزایا گفته‌شده، اسپانیا نیز مانند تمام کشورها مشکلاتی دارد که بد نیست با آن‌ها آشنا شوید. برخی از معایب زندگی در اسپانیا ازاین‌قرارند:

  • شرایط سخت خریدن خانه
  • شرایط دشوار برای پیدا کردن کار
  • مسلط‌نبودن اغلب مردم این کشور به زبان انگلیسی
  • نبود فرصت‌های شغلی کافی و مناسب
  • عقب‌بودن این کشور از باقی کشورهای اروپایی در زمینه‌های فنی و علمی و فناوری
  • گران‌بودن شهرهای بزرگ و پرجمعیت آن
  • گرم و شرجی بودن هوای کشور در فصل تابستان

  جمع‌بندی

  در این مقاله زندگی و به‌طور دقیق‌تر، هزینه های زندگی در اسپانیا، هزینه اجاره خانه در اسپانیا، حداقل هزینه زندگی در اسپانیا و موضوعاتی از‌این‌دست را به‌طور جامع بررسی و مطالعه کردیم.

  ارزان‌بودن هزینه زندگی در اسپانیا و آب‌و‌هوای مدیترانه‌ای و نزدیک‌بودن فرهنگ و ذائقه غذایی مردم این کشور به ایران، کمک کرده است که اسپانیا به یکی از گزینه‌های اصلی برای مهاجرت ایرانی‌ها تبدیل شود. مردم خون‌گرم و پرانرژی اسپانیا مهمان‌نوازترین مردمان دنیا هستند که باعث می‌شود مهاجران در این کشور کمتر احساس غریبی کنند. به‌طور کلی، اسپانیا برای مهاجران ایرانی یکی از مقاصد برتر و ارزان است؛ چرا‌که در این کشور می‌توان با هزینه کم، زندگی باکیفیت را در‌کنار مردمی دوست‌داشتنی تجربه کرد.

   با وجود تمام مطالب گفته‌شده، فراموش نکنید همیشه اطلاعات بیشتری وجود دارد که از آن‌ها بی‌خبر هستید. پس برقراری ارتباط و دریافت مشاوره از متخصصان مؤسسه مهاجرتی بالدانو را فراموش نکنید.

  سوالات کاربران درباره هزینه زندگی در اسپانیا

  کدام شهرها در اسپانیا بیشترین هزینه‌های اجاره را دارند؟
  گران‌ترین شهرهای اسپانیا ازنظر هزینه‌های اجاره بارسلونا و مادرید و مالاگا هستند. هزینه اجاره در این شهرها به‌ترتیب ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو و ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو و ۵۰۰ تا ۸۰۰ یورو اعلام شده است.
  هزینه زندگی در اسپانیا برای خانواده دونفره چقدر است؟
  هزینه زندگی در اسپانیا برای خانواده دونفره در شهرهای بزرگ مانند مادرید، ماهانه مبلغی حدود ۱۷۰۰ تا ۱۹۰۰ یورو تخمین زده شده است. این عدد در شهرهای کوچک‌تر و ارزان‌تر به ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ یورو کاهش پیدا می‌کند.
  آیا خدمات درمانی در اسپانیا رایگان است؟
  خدمات درمانی در اسپانیا در‌صورتی رایگان است که فرد زیر پوشش بیمه درمانی عمومی باشد. هزینه بیمه در اسپانیا بر‌اساس نوع بیمه‌ای که انتخاب می‌کنید، از ۳۰ تا ۴۰ یورو متغیر است.
  آیا تحصیل در اسپانیا رایگان است؟
  تحصیل رایگان در مدارس دولتی اسپانیا فقط برای اتباع این کشور ممکن است. در‌صورت ثبت‌نام در مدارس بین‌المللی، ماهانه مبلغی حدود ۱۰۰۰ یورو به عنوان شهریه دریافت می‌شود. در‌خصوص هزینه‌های دانشگاه نیز باید بگوییم که در مقطع کاردانی مبلغی بین ۸۰۰ تا ۲۵۰۰ یورو و در مقطع کارشناسی مبلغی بین ۱۰۰۰ تا ۳۵۰۰ یورو در سال باید بپردازید.
  گران‌ترین شهر اسپانیا کدام است؟
  گران‌ترین شهر اسپانیا بارسلوناست که اجاره خانه در آن بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو متغیر است. بارسلونا نه‌تنها در اسپانیا، بلکه در جهان نیز یکی از گران‌ترین شهرها برای زندگی به‌شمار می‌رود.
  ارزان‌ترین شهر اسپانیا کدام است؟
  ارزان‌ترین شهر اسپانیا گرانادا نام دارد که در قلب اسپانیا واقع شده است و حدود ۲۴۰‌هزار نفر جمعیت دارد. هزینه زندگی در این شهر ماهانه حدود ۸۰۰ یورو تخمین زده شده است.
  حداقل دستمزد در کشور اسپانیا چقدر است؟
  حداقل دستمزد در کشور اسپانیا طبق آخرین آمار اعلام‌شده دولت این کشور، ۱۸۰۰ یورو بعد از کسر مالیات است.
  متوسط هزینه ماهانه زندگی در اسپانیا چقدر است؟
  متوسط هزینه ماهانه زندگی در اسپانیا با‌توجه‌به شهر محل سکونت و عادات و سبک زندگی و نوع بودجه‌بندی، می‌تواند از ۱۰۰۰ تا ۳۵۰۰ یورو متغیر باشد.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859