اقامت آمریکا

زندگی و کار در قدرتمندترین اقتصاد جهان مستلزم آشنایی با قوانین گوناگونی است. کسانی که به فکر اخذ اقامت آمریکا هستند، باید قبل از هر چیز، از روش‌های مختلف آن مانند مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری و سایر موارد اطلاع داشته باشند.

مشاوره تلفنی 021-43859
2023/12/6be2ae52-529f-4d93-b623-cc4865e71ff5.jpg

مشاوره اخد اقامت آمریکا

ایالات متحده سومین کشور بزرگ جهان از نظر وسعت است و سالانه هزاران نفر برای دریافت اقامت آمریکا درخواست می‌دهند. وجود آزادی‌های اجتماعی، فرصت‌های مناسب شغلی، دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی برتر جهان و ارائه خدمات اجتماعی مناسب از مهم‌ترین دلایل برای این اقدام به ‌حساب می‌آیند.

با اینکه در سال‌های اخیر، به‌دلیل برخی قوانین، روند مهاجرت به آمریکا کاهش یافته است، اما کسانی که شرایط لازم را داشته باشند، همچنان می‌توانند برای دریافت اقامت آمریکا اقدام کنند.

آمریکا هنوز یکی از مهم‌ترین مقاصد مهاجرتی، به‌خصوص برای ایرانیان، به حساب می‌آید. اولین قدم برای مهاجرت و دریافت اقامت آمریکا، آگاهی داشتن از انواع راه‌های گرفتن اقامت، شناخت ایالت‌های این کشور و مدارک و شرایط لازم است.

برای اطلاعات بیشتر درباره روش های اخذ اقامت آمریکا فرم مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما در بالدانو با شما تماس بگیرند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  انواع اقامت آمریکا

  برای دریافت اقامت کشور آمریکا، شرط اول اقدام برای ویزا است. مدت‌زمان اقامت شما به ویزایی بستگی دارد که برای آن درخواست می‌دهید. به‌طورکلی اقامت ایالات‌ متحده به دو نوع موقت و دائم تقسیم می‌شود. اکثر متقاضیان (به‌غیر از برخی موارد نادر مانند پناهندگی و سرمایه‌گذاری) نخست اقامت موقت آمریکا را دریافت می‌کنند.

  اقامت دائم آمریکا

  مقیم دائم قانونی (LPRs) به کسی می‌گویند که «گرین کارت» دارد. دارنده گرین کارت یا مقیم دائم قانونی، شخصی است که مجوز زندگی و کار در ایالات ‌متحده را به‌طور دائم دریافت کرده است. برای اثبات این وضعیت، به شما یک کارت اقامت دائم اعطا می‌شود که معمولا به آن گرین کارت می‌گویند.

  شما می‌توانید از طریق روش‌های مختلف، اقامت دائم دریافت کنید. اکثر افراد توسط یکی از اعضای خانواده یا کارفرمایی در ایالات ‌متحده حمایت مالی می‌شوند. سایر افراد ممکن است از طریق وضعیت پناهندگی یا دیگر برنامه‌های بشردوستانه، اقامت دائم دریافت کنند.

  اقامت موقت آمریکا

  اغلب کشورها در ابتدا به مهاجران اقامت موقت می‌دهند. عموما اقامت موقت خود را می‌توانید چند ماه مانده به تاریخ انقضای آن، تمدید کنید. با دریافت این نوع اقامت در اکثر موارد، افراد نزدیک خانواده (همسر و فرزندان) می‌توانند شما را همراهی کنند، اما هر حوزه قضایی می‌تواند مجموعه‌ای از الزامات متفاوت در رابطه با همسر و فرزندان داشته باشد.

  تمدید اقامت موقت برای فعالیت‌های تجاری مثل کارآفرینی یا سرمایه‌گذاری نیازمند رعایت شرایط خاصی مانند تداوم فعالیت تجاری و کسب حداقل میزان درآمد است.

  روش های اخذ اقامت آمریکا

  کسانی که گرین کارت آمریکا را می‌گیرند، می‌توانند به‌صورت دائم در این کشور کار و زندگی کنند. برای دریافت گرین کارت آمریکا راه‌‌های مختلفی مانند روش تحصیلی، کاری، ازدواج، سرمایه‌گذاری و موارد دیگر وجود دارد. اقدام برای هرکدام از این روش‌ها، نیازمند ملزوماتی است که آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

  اقامت آمریکا از طریق کار

  راه‌های مختلفی وجود دارد که افراد می‌توانند واجد شرایط زندگی و کار در ایالات ‌متحده به‌عنوان مقیم دائم باشند. یکی از این گزینه‌ها، گرین کارت مبتنی بر اشتغال است. این گرین کارت به افرادی که از یک کارفرمای ایالات ‌متحده پیشنهاد شغلی دارند، اجازه می‌دهد اقامت دائم دریافت کنند. این گزینه اغلب به‌عنوان مسیر سریع برای دریافت گرین کارت در نظر گرفته می‌شود، زیرا روند آن معمولا سریع‌تر از سایر گزینه‌ها است.

  توجه به این نکته حائز اهمیت است که گزینه گرین کارت مبتنی بر اشتغال فقط برای کسانی در دسترس است که از یک کارفرمای آمریکایی پیشنهاد شغلی دریافت کنند و شرایط لازم برای آن کار را هم داشته باشند.

  دولت ایالات ‌متحده تقریبا در هر سال مالی، ۱۴۰ هزار ویزا به مهاجران مبتنی بر اشتغال و خانواده‌های آن‌ها اختصاص می‌دهد. این تعداد ویزا بر اساس صلاحیت و اولویت متقاضیان، به چهار دسته تقسیم می‌شود.

  اولویت‌بندی برای دریافت اقامت از طریق کارشایستگیسقف تعداد
  EB-1 (اولویت اول)افرادی با توانایی‌های فوق‌العاده، اساتید و محققان برجسته، مدیران و مدیران چندملیتی۴۰ هزار و ۴۰
  EB-2 (اولویت دوم)دارندگان مدرک پیشرفته یا توانایی استثنایی در علوم، هنر یا تجارت۴۰ هزار و ۴۰
  EB-3 (اولویت سوم)کارگران ماهر، کارگران حرفه‌ای، کارگران دیگر۴۰ هزار و چهل (سایر کارگران ۱۰ هزار)
  EB-4 (اولویت چهارم)مهاجران ویژه شامل مبلغان مذهبی و کودکانی که به‌دلیل سوءاستفاده، رهاشدن یا بی‌توجهی نمی‌توانند به والدین خود بپیوندند.۹۹۴۰

  اقامت آمریکا از طریق تحصیل

  تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا نیازمند دریافت ویزای دانشجویی است. ویزای دانشجویی از پرطرفدارترین انواع ویزا برای آمریکا به‌ حساب می‌آید. اکثر دانشجویان خارجی در آمریکا برای ویزای دانشجویی F1 اقدام می‌کنند. این ویزا تنها برای مدت‌زمان تحصیل اعتبار دارد و پس از انقضای آن، دانشجویان باید در مدت ۶۰ روز از ایالات ‌متحده خارج شوند.

  اگرچه ویزای F1 یک ویزای غیرمهاجرتی محسوب می‌شود، اما برخی دانشجویان پس از دریافت مدرک، امکان اقامت در ایالات ‌متحده را خواهند داشت. دلیل آن استقبال این کشور از جذب افراد تحصیل‌کرده است. دانشجویان می‌توانند از طریق یکی از روش‌های زیر برای دریافت گرین کارت آمریکا اقدام کنند:

  • درخواست به‌عنوان فردی با توانایی‌های ویژه
  • تنظیم وضعیت به ویزای دومنظوره
  • سرمایه‌گذاری در ایالات‌ متحده
  • ازدواج با یک شهروند آمریکایی

  در ادامه با دو مورد اول بیشتر آشنا می‌شویم.

  درخواست به‌عنوان فردی با توانایی‌های ویژه

  عموم دانشجویانی که ویزای F1 دارند، در مقاطع عالی تحصیل می‌کنند. همین موضوع باعث می‌شود آن‌ها از نظر توانایی‌های علمی، بالاتر از دیگر متقاضیان گرین کارت قرار بگیرند. آمریکا برای فارغ‌التحصیلانی که دستاوردهای مختلفی کسب کرده‌اند، ویزای خاصی به نام EB-1 را در نظر گرفته است. این نوع ویزا یا گرین کارت مختص افراد با توانایی‌های فوق‌العاده است. این افراد شامل موارد زیر می‌شوند:

  • اساتید و پژوهشگران برجسته
  • افرادی با توانایی‌های فوق‌العاده در علم، هنر، تجارت، دو و میدانی یا تحصیل
  • مدیران اجرایی که در سه سال اخیر، در شعبه خارجی یک شرکت آمریکایی کار کرده باشند.

  با ویزای EB-1 فرد می‌تواند به‌طور دائم در زمینه تخصصی خود در آمریکا کار کند. البته نباید فراموش کنید که دریافت این ویزا به‌دلیل الزامات پیچیده‌ای که دارد، دشوار است. برای تبدیل ویزای F1 به EB-1 شما باید یا شغلی در زمینه تخصصی خود پیدا کنید یا به‌صورت شخصی درخواست خود را ارائه دهید. کسانی که در حوزه تخصصی کار پیدا می‌کنند، از طریق کارفرما برای تبدیل ویزا حمایت می‌شوند.

  تنظیم وضعیت به ویزای دومنظوره

  از آنجایی که تعداد بسیار کمی از متقاضیان امکان دریافت گرین کارت به‌صورت مستقیم از طریق ویزای EB-1 را دارند، روش‌های دیگری نیز در قانون گنجانده شده‌اند. یک راه غیرمستقیم، تنظیم وضعیت از ویزای F1 به ویزای دومنظوره است.

  ویزای دومنظوره یک ویزای کاری غیرمهاجرتی است که به افراد امکان می‌دهد برای گرین کارت اقدام کنند. پس از تکمیل مدرک، دانشجویانی که ویزای F1 دارند، می‌توانند حدود ۱۲ ماه در آمریکا به کار خود ادامه دهند. آن‌ها می‌توانند از طریق دو برنامه مختلف کار کنند.

  آموزش عملی برنامه درسی (CPT)

  دانشجویان می‌توانند در موسسه آموزشی که در آن تحصیل می‌کنند، استخدام شوند. مثلا به‌عنوان دستیار آموزشی یا پژوهشی فعالیت کنند. دانشجویان می‌توانند پس از گذشت ۹ ماه از ثبت‌نام خود در دانشگاه، CPT خود را آغاز کنند. مدت زمان CPT می‌تواند تا ۱۲ ماه ادامه داشته باشد. به‌ این‌ ترتیب موسسه یا دانشگاه می‌تواند از دانشجو حمایت مالی کند.

  آموزش عملی اختیاری (OPT)

  OPT برنامه‌ای است که به دانشجویان خارجی در آمریکا امکان کسب تجربه کاری می‌دهد. این دوره پس از اخذ مدرک دانشجو شروع می‌شود. روش کار به ‌این‌ ترتیب است که دانشجو در حوزه تخصصی خود نزد یک کارفرمای آمریکایی به‌مدت ۱۲ ماه کار می‌کند. پس از اتمام این دوره، او باید به کشور خود بازگردد.

  اما اگر دانشجو بتواند در طول OPT از کارفرمای خود حمایت مالی دریافت کند، شانس دریافت ویزای دومنظوره را خواهد داشت. کارفرما می‌تواند از متقاضی برای دریافت ویزای H-1B پشتیبانی کند. او باید درخواست حمایت از متقاضی را به‌ خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات‌ متحده (USCIS) ارسال کند و تأییدیه بگیرد. دانشجویی که ویزای F1 دارد، برای ویزای غیرمهاجرتی نمی‌تواند به‌صورت شخصی درخواست دهد و این کار باید از طریق کارفرما انجام شود.

  پس از دریافت ویزای دومنظوره، دانشجو می‌تواند برای گرین کارت و اقامت آمریکا اقدام کند. این مسیر غیرمستقیم، زمان بیشتری می‌برد؛ اما اکثر دانشجویان خارجی آن را ساده‌تر از دریافت ویزای EB-1 می‌دانند.

  اقامت آمریکا از طریق سرمایه ‌گذاری

  ممکن است نام «گرین کارت میلیون دلاری» یا امکان «خرید گرین کارت» را شنیده باشید. این عنوان به ویزای EB-5 آمریکا اشاره دارد که می‌توانید آن را از طریق برنامه سرمایه‌گذار مهاجر دریافت کنید. این برنامه امکان دریافت گرین کارت را برای آن کارآفرینان خارجی فراهم می‌کند که پول قابل ‌توجهی را در ایالات ‌متحده سرمایه‌گذاری کنند.

  گرین کارت از طریق سرمایه‌گذاری به‌ویژه برای افراد خوداشتغال و بازرگانان مناسب است. اگر آن‌ها از سرمایه کافی برخوردار باشند، می‌توانند بدون منتظر ماندن در صف‌های انتظار طولانی، اقامت ایالات ‌متحده را دریافت کنند.

  شرایط لازم برای گرین کارت سرمایه‌گذار

  برای دریافت گرین کارت سرمایه‌گذار، متقاضیان باید الزامات مختلفی را رعایت کنند، اسناد گسترده‌ای ارائه دهند و با یک حوزه حقوقی بسیار پیچیده روبه‌رو شوند. شرایط لازم برای دریافت ویزای EB-5 عبارت‌اند از:

  • سرمایه‌گذاری ۱٫۸ میلیون دلاری (یا ۹۰۰ هزار دلار در مناطق شغلی هدفمند)
  • ارائه یک طرح تجاری که توضیح دهد اقتصاد ایالات ‌متحده چگونه از سرمایه‌گذاری شما سود می‌برد.
  • ایجاد یا حفظ دست‌کم ۱۰ شغل برای کارکنان آمریکایی به‌صورت تمام‌وقت ۱۹۹۰ تأسیس شده باشد) یا خریداری یک کسب‌وکار و بازسازی آن
  • داشتن نقش فعال در شرکت
  • اثبات کسب سرمایه از راه‌های قانونی

  اقامت آمریکا از طریق تولد

  ایالات ‌متحده جزء کشورهایی است که برای اعطای تابعیت از قانون خاک پیروی می‌کند. یعنی کسانی که در خاک این کشور متولد شوند (فارغ از ملیت والدین)، شهروند آمریکا خواهند بود.

  اقامت آمریکا از طریق ازدواج

  هنگامی که یک شهروند غیرآمریکایی قصد ازدواج با یک شهروند آمریکایی را داشته باشد، می‌تواند برای ویزای نامزدی درخواست دهد. شهروند آمریکایی می‌تواند از طریق ویزای K-1 نامزد خود را وارد آمریکا کند. زوجین سه ماه فرصت خواهند داشت که مراحل ازدواج خود را به‌صورت قانونی ثبت کنند. پس از ازدواج، شهروند آمریکا می‌تواند برای همسر خود درخواست گرین کارت دهد.

  اقامت آمریکا از طریق پناهندگی

  یکی دیگر از روش های دریافت اقامت ایالات‌ متحده، پناهندگی است. این روش پرریسک مخصوص کسانی است که در کشور خود جان و مالشان در خطر باشد. روش پناهندگی، پیچیدگی‌های زیادی دارد و موسسه مهاجرتی بالدانو اصلا آن را توصیه نمی‌کند.

  بهترین ایالت‌های آمریکا برای زندگی

  برای پیداکردن بهترین ایالت های آمریکا برای زندگی عوامل متعددی مانند فرصت‌های شغلی، هزینه زندگی، مراقبت‌های بهداشتی، فرهنگ، آب‌وهوا و نرخ جرم و جنایت را باید در نظر گرفت. آنچه در ادامه می‌آید، ۱۵ ایالت برتر آمریکا برای زندگی بر اساس منابع معتبری مانند مجله فوربس است.

  ۱.      واشنگتن

  واشنگتن به‌خاطر زیبایی‌های طبیعی خود ازجمله رشته‌کوه‌های المپیک و کاسکاد، پارک‌های ملی متعدد و بیش از هشت هزار مایل خط ساحلی شناخته‌شده است. این ایالت همیشه سبز، صنایعی متنوع، از فناوری و هوافضا گرفته تا کشاورزی و گردشگری را در خود جای داده. علاوه بر این، این ایالت موزه‌ها، گالری‌ها، تئاترها و مکان‌های موسیقی پرجنب‌وجوشی دارد.

  واشنگتن آب‌وهوایی معتدل با چهار فصل متمایز دارد که آن را به مکانی ایده‌آل برای تفریح در فضای باز در طول سال تبدیل می‌کند. در حالی ‌که بخش غربی این ایالت به‌دلیل زمستان‌های بارانی خود شناخته‌شده است، بخش شرقی ایالت آب‌وهوای خشکی دارد. این ایالت، مرکز بسیاری از شرکت‌های مطرح آمریکا مانند Amazon، Microsoft و Costco است.

  ۲. مینه سوتا

  مینه سوتا به‌دلیل استاندارد بالای زندگی خود شناخته‌شده است. این ایالت به‌طور مداوم در نظرسنجی‌های کشوری برای عواملی مانند مراقبت‌های بهداشتی، آموزش و رفاه کلی، رتبه بالایی کسب می‌کند.

  ایالت مینه سوتا طیف متنوعی از فرصت‌های تفریحی در فضای باز، ازجمله هزاران دریاچه، مسیرهای دوچرخه‌سواری و چندین پارک ایالتی و ملی دارد. اقتصاد این ایالت قوی و متنوع است و از صنایع مراقبت‌های بهداشتی و آموزشی گرفته تا تولید و فناوری را پوشش می‌دهد. نرج جرم و جنایت در مینه سوتا پایین است و به‌طور پیوسته جزو امن‌ترین ایالت‌های کشور معرفی می‌شود.

  ۳. نیوهمپشایر

  متوسط درآمد یک خانوار در ایالت نیوهمپشایر ۸۳ هزار و ۴۴۹ دلار است که ۲۰٫۹ درصد بیشتر از متوسط درآمد خانوار در ایالات ‌متحده محسوب می‌شود. علاوه‌بر این، در ایالت نیوهمپشایر مالیات بر فروش یا مالیات بر درآمد شخصی وجود ندارد. این موضوع، برخی از هزینه‌های بالای مسکن در این ایالت را جبران می‌کند.

  ایالت نیوهمپشایر همچنین نرخ جرم و جنایت پایینی دارد. در جدول ایالت‌هایی با کمترین میزان جرائم خشن، نیوهمپشایر رتبه دوم و در جدول پایین‌ترین میزان سرقت، رتبه هشتم را در میان تمامی ایالت‌های آمریکا دارد.

  ۴. ماساچوست

  در ماساچوست ممکن است هزینه زندگی، به‌ویژه مسکن، بالاتر از میانگین ملی باشد، اما متوسط درآمد خانوار آن با ۸۹ هزار و ۲۶ دلار، ۲۸٫۹ درصد بیشتر از متوسط درآمد ملی خانواده در آمریکا است. علاوه‌بر این، این ایالت ابتکارات مختلفی را برای ارائه مسکن مقرون‌به‌صرفه اجرا کرده است؛ ازجمله آژانس مالی مسکن ماساچوست. ماساچوست همچنین به‌دلیل موسسات آکادمیک استثنایی خود ازجمله دانشگاه‌ هاروارد و موسسه فناوری ماساچوست (MIT) شهرت زیادی دارد.

  ۵. ورمونت

  ورمونت که به‌عنوان ایالت کوه سبز نیز شناخته می‌شود، امکانات و زیبایی‌های زیادی برای ارائه به ساکنان خود دارد. این ایالت در جدول کمترین میزان جرائم خشن، رتبه یازدهم و در جدول کمترین میزان قتل عمد، رتبه دوم را در بین تمامی ایالت‌های آمریکا کسب کرده است. علاوه‌بر این، ورمونت پنجمین ایالت در کشور از نظر تعداد پزشکان است. یعنی با انتخاب این ایالت برای اقامت در آمریکا به مراقبت‌های بهداشتی باکیفیت دسترسی خواهید داشت. ورمونت در سال‌های گذشته همواره در صدر فهرست ۱۰ ایالت برتر برای زندگی در آمریکا قرار می‌گیرد.

  ۶. یوتا

  ایالت یوتا یک سیستم آموزش عمومی قدرتمند دارد که نرخ فارغ‌التحصیلی از دبیرستان آن ۸۸ درصد است؛ یعنی چهار درصد بالاتر از میانگین ملی. این ایالت چندین کالج و دانشگاه معتبر مانند دانشگاه یوتا و دانشگاه بریگام یانگ دارد.

  یوتا در مقایسه با بسیاری از ایالت‌های دیگر، نرخ جرم و جنایت نسبتا پایینی دارد. طبق داده‌های اف‌بی‌آی، در جدول ایالت‌هایی با کمترین میزان جرائم خشن، یوتا رتبه دوازدهم را از آن خود کرده است. به‌طورکلی، یوتا از نظر زیبایی طبیعی، آموزش، مراقبت‌های بهداشتی و فرصت‌های تفریحی چیزهای زیادی برای ارائه دارد. علاوه‌بر این، شرکت‌های معروفی مانند Meta Platforms، Alphabet و Apple نیز در یوتا فعالیت دارند.

  ۷. داکوتای شمالی

  داکوتای شمالی ترکیبی بی‌نظیر از زیبایی طبیعی، تاریخ و امکانات مدرن را به ساکنان خود ارائه می‌دهد. این ایالت به‌خاطر دشت‌های وسیع، دریاچه‌های زیبا و فرصت‌های تفریحی در فضای باز معروف است. داکوتای شمالی همچنین مرکز چندین موزه و موسسه فرهنگی برجسته ازجمله مرکز میراث داکوتای شمالی و موزه ایالتی است. از نظر شاخص‌های اقتصادی، نرخ بیکاری این ایالت ۲٫۱ درصد است که به‌طور قابل ‌توجهی کمتر از میانگین ملی محسوب می‌شود.

  ۸. ویرجینیا

  ایالت ویرجینیا ترکیبی از جذابیت‌های تاریخی، زیبایی طبیعی و امکانات مدرن است. این ایالت به‌خاطر سواحل، کوه‌ها و پارک‌هایش شهرت دارد و مکان‌های تاریخی متعددی را در خود جای ‌داده است. از نظر کمترین میزان جرائم خشن، ویرجینیا رتبه هفدهم و از نظر کمترین میزان جرائم مالی، رتبه شانزدهم را دارد.

  ۹. نبراسکا

  نبراسکا به‌خاطر فضاهای باز، مناظر زیبا، مردم صمیمی و جشنواره‌هایی مانند نمایشگاه ایالتی نبراسکا شهرت دارد. این ایالت آب‌وهوای قاره‌ای با تابستان‌های گرم و زمستان‌های سرد دارد و در طول سال، بارندگی متوسطی را تجربه می‌کند. بر اساس گزارش FBI، نبراسکا در جدول کمترین میزان قتل عمد، رتبه دهم را به خود اختصاص داده است. دولت ادعا می‌کند میانگین هزینه‌های مسکن، آب و برق، حمل‌ونقل و بهداشت در این ایالت کمتر از میانگین ملی است.

  ۱۰. نیوجرسی

  نیوجرسی چند نقطه قوت دارد که آن را به یکی از بهترین ایالت‌ها برای زندگی و اقامت آمریکا تبدیل می‌کنند. یکی از آن‌ها، سیستم مراقبت‌های بهداشتی فوق‌العاده آن است. بر اساس داده‌های مرکز کنترل بیماری (CDC)، این ایالت یکی از کمترین نرخ‌های مرگ‌ومیر نوزادان را دارد. علاوه‌بر این، طبق گزارش داده‌های نیروی کار پزشکان ایالتی انجمن کالج‌های پزشکی آمریکا، این ایالت پزشکان زیادی دارد که باعث شدند نیوجرسی در این شاخص در جایگاه دوازدهم در میان تمام ایالت‌های ایالات‌ متحده قرار گیرد.

  علاوه‌بر موارد ذکرشده، نیوجرسی دانشگاه‌های سطح بالایی مانند دانشگاه پرینستون، دانشگاه راتگرز و موسسه فناوری نیوجرسی را دارد.

  ۱۱. آیووا

  هزینه‌ زندگی در ایالت آیووا، نسبتا پایین است. در سال قبل، این ایالت در فهرست رتبه‌بندی میانگین سالانه هزینه زندگی، رتبه هفتم را از آن خود کرد. همچنین بر اساس داده‌های FBI آیووا در جنایات خشونت‌آمیز نرخ پایینی دارد. این ایالت در جدول کمترین میزان قتل عمد در ایالت متحده رتبه سوم را کسب کرده است. علاوه‌بر این، آیووا دانشگاه‌های مشهوری دارد؛ مانند دانشگاه آیووا، دانشگاه ایالتی آیووا و دانشگاه آیووای شمالی.

  ۱۲. ویسکانسین

  از نظر هزینه زندگی، ویسکانسین رتبه ۲۳ را در میان تمامی ایالت‌های آمریکا دارد. میزان جرم و جنایت نیز در این ایالت بسیار پایین است.

  ویسکانسین چندین دانشگاه معتبر دارد؛ ازجمله دانشگاه ویسکانسین-مدیسون که به‌طور مداوم در بین برترین دانشگاه‌های دولتی کشور رتبه‌بندی می‌شود. این دانشگاه در حال حاضر جایگاه ۳۸ را در مجموع و جایگاه ۱۰ را در بین دانشگاه‌های دولتی ایالات‌ متحده به خود اختصاص داده است. چندین موسسه تحقیقاتی پزشکی مشهور جهان ازجمله کالج پزشکی ویسکانسین و موسسه تحقیقاتی کلینیک مارشفیلد نیز در ایالت ویسکانسین قرار دارند.

  ۱۳. آیداهو

  آیداهو بازار کار پررونقی دارد. این را می‌توان از روی نرخ بیکاری در این ایالت که پایین‌تر از میانگین ملی است، متوجه شد. آیداهو به‌دلیل هزینه‌های مناسب زندگی، مزایای بازنشستگی، مالیات بر فروش و دارایی یکی از بهترین ایالت‌ها برای اقامت آمریکا محسوب می‌شود.

  این ایالت همچنین یکی از امن‌ترین ایالت‌های آمریکا است و میزان پایین جرائم خشونت‌آمیز و قتل عمد، آن را به مکانی مناسب برای زندگی تبدیل کرده است. آیداهو به‌دلیل داشتن پارک‌های ملی یلوستون و گرند تتون یکی از زیباترین ایالت‌های آمریکا محسوب می‌شود.

  ۱۴. داکوتای جنوبی

  هزینه زندگی در ایالت داکوتای جنوبی نسبتا پایین است. این ایالت چندین کالج و دانشگاه مطرح دارد؛ مانند دانشگاه داکوتای جنوبی، دانشگاه ایالتی داکوتای جنوبی و دانشگاه داکوتا وسلیان. علاوه‌بر این، داکوتای جنوبی در مقایسه با بسیاری از ایالت‌های دیگر، نرخ جرم و جنایت نسبتا پایینی دارد.

  ۱۵. وایومینگ

  هزینه زندگی در وایومینگ بسیار مناسب است و این ایالت ویژه کسانی است که به‌دنبال پس‌انداز پول یا زندگی با درآمد ثابت هستند. علاوه‌بر این، در این ایالت یک سیستم آموزش عمومی قوی وجود دارد. تنها ۶٫۴ درصد از جمعیت بالای ۲۵ سال این ایالت مدرک دیپلم دبیرستان دارند و بقیه افراد تحصیلات دانشگاهی را گذرانده‌اند.

  وایومینگ به‌خاطر فضاهای باز، زیبایی طبیعی و فرصت‌های تفریحی متنوعش مشهور است. این ایالت، چندین پارک و جنگل ملی ازجمله پارک‌های ملی یلوستون و گرند تتون را دارد که سالانه میلیون‌ها بازدیدکننده را به خود جذب می‌کنند.

  مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت آمریکا

  هنگام ارائه درخواست گرین کارت آمریکا به خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات ‌متحده یا USCIS، به چندین نوع مدرک برای اثبات ادعای خود نیاز دارید. لیست این مدارک در ادامه آمده است؛ هرچند ممکن است به همه این مدارک نیاز نداشته باشید. به‌عنوان مثال، اگر به‌عنوان سرمایه‌گذار مهاجر درخواست می‌دهید، به گواهی ازدواج نیازی ندارید و اگر برای ازدواج درخواست می‌کنید، به مدرکی مبنی بر پیشنهاد شغلی نیاز نخواهید داشت.

  • شناسنامه
  • سوابق دادگاه
  • ویزاهای فعلی یا منقضی‌شده ایالات‌ متحده
  • گواهی فوت همسر سابق
  • حکم طلاق
  • اسناد مالی
  • سوابق تخلفات مهاجرتی
  • گواهی ازدواج
  • مدارک معاینه پزشکی
  • سوابق نظامی
  • گواهی عدم سوءپیشینه
  • سوابق پلیس
  • سوابق زندان
  • اثبات ازدواج با حسن نیت
  • اثبات وجوه برای سرمایه‌گذاری
  • اثبات ورود قانونی به ایالات ‌متحده
  • اثبات وضعیت فعلی مهاجرت شما
  • مدرکی دال بر تابعیت ایالات ‌متحده یا وضعیت اقامت دائم قانونی اسپانسر شما
  • پاسپورت معتبر

  شرایط اقامت در آمریکا برای ایرانیان

  ایرانیان زیادی از طریق تحصیل، کار یا سرمایه‌گذاری اقامت آمریکا را دریافت می‌کنند. آمریکا به‌دلیل داشتن برترین دانشگاه‌های جهان، یک مقصد ایده‌آل برای مهاجرت تحصیلی به‌ حساب می‌آید. اقتصاد قدرتمند و بازارهای پویای این کشور نیز بستر مناسبی برای ایرانیانی است که به مهاجرت کاری فکر می‌کنند.

  یکی از مهم‌ترین شرایط برای اخذ اقامت ایالات ‌متحده، نداشتن سابقه جرائم کیفری است. از شروط دیگر می‌توان به داشتن توانایی مالی برای تأمین هزینه‌های خود اشاره کرد. ایرانیانی که قصد دریافت اقامت کشور آمریکا از طریق سرمایه‌گذاری را دارند، باید شرایط مالی لازم را هم داشته باشند.

  در بیشتر موارد، کل فرآیند اخذ گرین کارت حدود سه سال طول می‌کشد. البته این مدت‌زمان تقریبی است و با توجه به شرایط هر متقاضی، ممکن است تغییر کند.

  مزایای اقامت آمریکا

  دریافت گرین کارت یا اقامت کشور آمریکا مزایای بسیاری دارد. این کارت که به‌طور رسمی کارت اقامت دائم ایالات‌ متحده نامیده می‌شود، به افراد امتیازات زیادی می‌دهد. ازجمله، دارنده گرین کارت می‌تواند در آمریکا زندگی و کار کند و مراحل تابعیت را برای تبدیل‌شدن به یک شهروند آمریکایی پشت سر بگذارد. دیگر مزایای داشتن اقامت آمریکا عبارت‌اند از:

  • امکان درخواست برای تابعیت آمریکا بعد از پنج سال
  • حفاظت در برابر اخراج از کشور
  • حفظ تابعیت اصلی خود
  • حمایت قانونی توسط قانون
  • حمایت از اعضای خانواده
  • سفر آسان از ایالات ‌متحده به سایر کشورها
  • حق زندگی و سفر در هر نقطه از آمریکا
  • واجد شرایط بودن برای مزایای فدرال
  • مجوز کار در آمریکا
  • دسترسی به برنامه‌های آموزشی در ایالات ‌متحده
  • امکان درخواست برای اخذ کمک‌های مالی دانشجویی فدرال
  • امکان برای خرید خانه در آمریکا
  • امکان راه‌اندازی کسب‌وکار خود در آمریکا

  سوالات کاربران درباره اقامت آمریکا

  کم‌هزینه‌ترین روش برای اخذ اقامت آمریکا چیست؟
  کم‌هزینه‌ترین روش‌ها برای اخذ اقامت آمریکا شامل ازدواج، کار و تحصیل می‌شوند.
  پروسه اخذ گرین کارت آمریکا چقدر زمان می‌برد؟
  در بیشتر موارد، کل فرآیند اخذ گرین کارت حدود سه سال طول می‌کشد. البته این مدت‌زمان تقریبی است و با توجه به شرایط هر متقاضی، ممکن است تغییر کند.
  مدرک زبان مورد نیاز جهت اقامت آمریکا چیست؟
  الزامات زبان انگلیسی با توجه به روش انتخابی شما تعیین می‌شود. به‌عنوان نمونه، مدرک زبان مورد نیاز در روش تحصیلی، با روش کاری و سرمایه‌گذاری متفاوت است.
  آسان‌ترین روش برای اخذ اقامت آمریکا کدام است؟
  نمی‌توان از یک گزینه به‌عنوان آسان‌ترین روش اخذ اقامت آمریکا نام برد. هرکس با توجه به توانایی‌ها و شرایط خود می‌تواند یک راه را انتخاب کند. پیش از تصمیم‌گیری در این زمینه، بهتر است با کارشناسان مهاجرتی ما مشورت کنید.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859