تحصیل کارشناسی خارج از کشور

تحصیل کارشناسی خارج از کشور برای افرادی مناسب است که قصد دارند پس از اخذ مدرک دیپلم برای ادامه‌تحصیل به کشورهای خارجی بروند. دوره کارشناسی در اغلب دانشگاه‌های خارجی ۴ سال طول می‌کشد و فرصت مناسبی برای ورود به بازار کار کشور مقصد است.

مشاوره تلفنی 021-43859
2024/6/f291e0c7-d457-46e9-b07a-c78dbb59d729.jpg

مشاوره برای تحصیل کارشناسی خارج از کشور

متخصصان ما در موسسه مهاجرتی بالدانو با سال‌ها تجربه درزمینه مشاوره برای تحصیل کارشناسی خارج از کشور، اطلاعات کاملی از شرایط آن دارند و در راه تحصیل کارشناسی خارج از کشور می‌توانند به شما کمک کنند.

در این مطلب، تمامی اطلاعات لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی کارشناسی در خارج از کشور را گردآوری کرده‌ایم که با خواندن آن می‌توانید پاسخ تمام پرسش‌های خود را دریافت کنید. درصورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر از کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی بالدانو، می‌توانید فرم مشاوره رایگان را تکمیل کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

شما می‌توانید در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ الی ۱۷ و در روز پنجشنبه از ساعت ۹ الی ۱۴ برای مشاوره تلفنی رایگان با شماره ۰۲۱۴۳۸۵۹ تماس بگیرید.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}

فهرست مطالب

  چرا تحصیل در مقطع کارشناسی در خارج از کشور پرطرفدار است؟

  از دلایل مهم پرطرفداربودن تحصیل در مقطع کارشناسی در خارج از کشور این است که مدارک صادرشده دانشگاه‌های خارجی، حتی دانشگاه‌های کشورهای آسیای‌شرقی، اعتبار جهانی دارند و امکان ارائه آن‌ها در سراسر جهان وجود دارد. این در حالی است ‌که مدارک دانشگاه‌های ایران در سایر کشورها پذیرفتنی نیستند و برای ادامه‌تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی در کشورهای خارجی، باید با پرداخت مبلغ هنگفتی معادل‌سازی شوند.

  دانشگاه‌های خارج از کشور، مخصوصا دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی، درمقایسه‌با دانشگاه‌های ایران نظام آموزشی جدیدتری دارند و از روش‌ها و کتاب‌های آموزشی بسیار پیشرفته و معتبری استفاده می‌کنند. همچنین، تحصیل در کشورهای خارجی در مقطع کارشناسی باعث می‌شود تا دانشجو بتواند حداقل به‌مدت ۴ سال با ویزای تحصیلی در کشور مقصد اقامت کند و پس از پایان دوره تحصیل، درصورت تمایل از روش‌های دیگری برای تمدید اقامتش استفاده کند.

  شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در خارج از کشور

  شرایط تحصیل در دانشگاه‌های خارجی در مقطع کارشناسی به عوامل مختلفی مانند رشته تحصیلی و نوع دانشگاه دلخواه (دولتی یا خصوصی) و کشور مدنظر بستگی دارند و برای هر فرد ممکن است متفاوت باشند.

  شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در خارج از کشور بدین‌شرح‌اند:

  • حداقل مدرک دیپلم
  • حداقل معدل لازم (متغیر از ۱۲ تا ۱۴)
  • تمکن مالی برای پوشش شهریه دانشگاه
  • تمکن مالی برای پوشش هزینه‌های شخصی (متغیر)
  • اخذ پذیرش تحصیلی رسمی از دانشگاه دلخواه
  • اخذ ویزای تحصیلی از کشور مدنظر
  • قبولی در آزمون ورودی دانشگاه مدنظر (درصورت وجود)
  • مدرک زبان تافل یا آیلتس

  مدارک لازم برای تحصیل کارشناسی در خارج از کشور

  مدارک موردنیاز برای تحصیل در دانشگاه‌های خارجی در مقطع کارشناسی به عوامل مختلفی مانند رشته تحصیلی و نوع دانشگاه دلخواه (دولتی یا خصوصی) و کشور مدنظر بستگی دارند. این مدارک برای هر فرد ممکن است متفاوت باشند.

  مدارک لازم برای تحصیل کارشناسی در خارج از کشور ازاین‌قرارند:

  • حداقل مدرک دیپلم با معدل موردنیاز
  • مدرک زبان تافل یا آیلتس
  • گذرنامه با حداقل ۱ سال اعتبار
  • گواهی عدم سوءپیشینه
  • انگیزه‌نامه
  • رزومه تحصیلی
  • ترجمه رسمی ریزنمره‌ها
  • ویزای تحصیلی کشور مقصد
  • تمکن مالی پرداخت شهریه
  • تمکن مالی هزینه‌های شخصی
  • گواهی سلامت پزشکی
  • بیمه درمانی دانشجویی

  آزمون های ضروری برای پذیرش مقطع کارشناسی در خارج از کشور

  آزمون های ضروری برای پذیرش مقطع کارشناسی در خارج از کشور شامل «آزمون های زبان» و «آزمون های ورودی دانشگاه ها» می‌شوند. در ادامه، شرایط هریک از این آزمون‌ها را جداگانه بررسی می‌کنیم.

  آزمون های زبان

  آزمون های زبان موردنیاز برای اخذ پذیرش مقطع کارشناسی در خارج از کشور معمولا آزمون‌های تافل یا آیلتس یا CPE هستند. تقریبا در تمامی دانشگاه‌های بین‌المللی جهان، تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی امکان‌پذیر است. بسیاری از دانشگاه‌های کشورهای خارجی برای دانشجویان خارجی این امکان را فراهم می‌کنند تا بتوانند بدون داشتن مدرک زبان انگلیسی و فقط با قبولی در آزمون زبان دانشگاه، از دانشگاه مدنظرشان پذیرش تحصیلی بگیرند.

  آزمون‌های آیلتس و CPE عموما مختص دانشگاه‌های کشورهای بریتانیا و استرالیا و نیوزلند هستند و آزمون تافل مختص دانشگاه‌های کشورهای آمریکا و کانادا است.

  آزمون های ورودی دانشگاه ها

  آزمون های ورودی الزامی برای اخذ پذیرش تحصیلی مقطع کارشناسی از دانشگاه‌های خارجی، به کشور مقصد و رشته تحصیلی بستگی دارند. برای مثال، بسیاری از دانشگاه‌ها و کالج‌های دولتی کشور آمریکا از دانشجویان خارجی رشته‌های عمومی می‌خواهند به‌منظور اخذ پذیرش تحصیلی از این کشور، در آزمون ورودی SAT یا ACT شرکت کنند. آزمون ACT علاوه‌بر کشور آمریکا، در دانشگاه‌ها و کالج‌های کشور کانادا رواج دارد.

  ازجمله رشته‌های تحصیلی که در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های خارجی به قبولی در آزمون ورودی نیاز دارند، رشته‌های پزشکی، دندان‌پزشکی، روان‌پزشکی، داروسازی و دام‌پزشکی هستند. برای اخذ پذیرش تحصیلی هریک از این رشته‌ها در دانشگاه‌های خارجی در مقطع کارشناسی، باید در آزمون‌های ورودی فیزیک و شیمی و ریاضی دانشگاه نمره قبولی بگیرید.

  پرطرفدارترین رشته های تحصیلی مقطع کارشناسی در خارج از کشور کدام اند؟

  پرطرفدارترین رشته های تحصیلی مقطع کارشناسی در خارج از کشور رشته‌هایی هستند که بازار کار بهتری در کشور مقصد دارند و به اخذ تخصص نیاز ندارند و نرخ پذیرش بیشتری دارند. محبوب‌ترین رشته‌های تحصیلی مقطع کارشناسی در خارج از کشور عبارت‌اند از:

  • رشته‌های فنی و مهندسی
  • مدیریت بازرگانی
  • حقوق
  • وکالت
  • هنرهای آزاد
  • گردشگری
  • هتلداری
  • حسابداری
  • مدیریت مالی
  • حقوق بین‌الملل
  • علوم کامپیوتر
  • علوم انسانی

  بهترین کشورها برای تحصیل در مقطع کارشناسی کدام اند؟

  بهترین کشورها برای تحصیل در مقطع کارشناسی، کشورهایی هستند که از جدیدترین و پیشرفته‌ترین امکانات و منابع آموزشی بهره می‌‌برند و دانشگاه‌هایشان در فهرست‌های جهانی رتبه‌بندی دانشگاهی QS یا THE رتبه‌های مناسبی دارند و با وجود امکانات رفاهی و آموزشی و رتبه‌بندی مطلوبشان، هزینه مناسبی بابت شهریه دریافت می‌کنند.

  طبق آمار وبسایت Educations.com در سال ۲۰۲۳، ۵ کشور برتر جهان برای تحصیل در مقطع کارشناسی به‌ترتیب عبارت‌اند از:

  1. آلمان
  2. آمریکا
  3. انگلیس
  4. استرالیا
  5. فرانسه

  آلمان

  در سال ۲۰۲۳، آلمان به‌عنوان برترین کشور جهان برای تحصیل معرفی شده است. این کشور ازنظر کیفیت نظام آموزشی و تدریس در اروپا رتبه سوم و ازنظر کاریابی در شغل و حرفه مدنظر دانشجویان، در دنیا رتبه دوم را ازآن خود کرده است. آلمان تاریخ و فرهنگی غنی دارد و زندگی در آن از کیفیت زیادی برخوردار است. دانشگاه  TUM (Technical University of Munich) و دانشگاه هامبورگ (University of Hamburg) و دانشگاه هایدلبرگ (Heidelberg) ازجمله دانشگاه‌های معتبر آلمان هستند که در مقطع کارشناسی دانشجویان خارجی را پذیرش می‌کنند و در فهرست جهانی QS، رتبه‌شان کمتر از ۱۰۰ است.

  آمریکا

  کشور آمریکا در سال ۲۰۲۳ دومین کشور برتر جهان برای تحصیل مقطع کارشناسی شناخته شده است و ازنظر کیفیت تدریس و نظام آموزشی، رتبه ششم را در دنیا دارد. این کشور از فضاهای شهری متنوعی بهره می‌برد و هر ایالت آن، آب‌و‌هوا و فرهنگ و جو متفاوتی دارد. در آمریکا بیشتر از ۱۰هزار دانشگاه و کالج دولتی و خصوصی وجود دارد. برخی از دانشگاه‌های قدیمی‌ و معتبر جهان که در فهرست جهانی QS رتبه کمتر از ۲۰ را دارند، در کشور آمریکا واقع شده‌اند. این دانشگاه‌ها عبارت‌اند از: دانشگاه هاروارد (Harvard University) و دانشگاه استنفورد (Stanford University) و دانشگاه پرینستون (Princeton University).

  انگلیس

  در سال ۲۰۲۳، کشور انگلیس دومین کشور برتر اروپا و سومین کشور برتر دنیا برای تحصیل در مقطع کارشناسی معرفی شده است. از‌نظر فرهنگ و کیفیت زندگی، انگلیس ششمین کشور ایدئال اروپا است. روش‌های آموزشی و نظام تدریس انگلیس در جهان رتبه اول را دارد. این کشور علاوه‌بر امکانات آموزشی بسیار پیشرفته، از تاریخ و فرهنگ بسیار غنی برخوردار است که برای مهاجران خارجی این کشور می‌تواند بسیار جذاب باشد. انگلیس میزبان تعدادی از دانشگاه‌های معتبر جهان است که در فهرست جهانی QS رتبه کمتر از ۵۰ را دارند‌؛ مانند دانشگاه کمبریج (University of Cambridge) و دانشگاه آکسفورد (Oxford University) و دانشگاه منچستر (The University of Manchester).

  استرالیا

  کشور استرالیا در سال ۲۰۲۳ چهارمین کشور برتر جهان برای تحصیل در مقطع کارشناسی شناخته شده است. سالانه بیشتر از ۵۰هزار نفر دانشجوی خارجی به استرالیا مهاجرت می‌کنند که اغلب آن‌ها در شهرهایی نظیر ملبورن و کانبرا و سیدنی مشغول تحصیل می‌شوند. از دلایل مهم محبوبیت استرالیا برای دانشجویان خارجی، آب‌و‌هوای معتدل این کشور و برخورد صمیمانه مردم استرالیا با مهاجران خارجی است. در کشور استرالیا، تعداد زیادی دانشگاه معتبر بین‌المللی وجود دارند که نام همگی در فهرست جهانی QS به‌چشم می‌خورد و در مقطع کارشناسی دانشجوی خارجی می‌پذیرند. از دانشگاه‌های معروف استرالیا می‌توان به دانشگاه کویینزلند (University of Queensland) و دانشگاه وسترن استرالیا (The University of Western Australia) و دانشگاه ملبورن (University of Melbourne) اشاره کرد.

  فرانسه

  در سال ۲۰۲۳، فرانسه سومین کشور برتر اروپا و پنجمین کشور معتبر دنیا به‌منظور تحصیل کارشناسی معرفی شده است. فرانسه یکی از مقاصد تحصیلی ایدئال جهان برای تحصیل در رشته‌های هنر، معماری، فیلم‌سازی و نمایش است و علاوه‌بر امکانات آموزشی عالی، فضاهای شهری متنوع و زیبایی دارد که باعث می‌شود تا تجربه تحصیل و زندگی در این کشور برای دانشجویان خارجی جذاب‌تر شود. کشور فرانسه بیش از ۳۵۰۰ دانشگاه دولتی و خصوصی دارد. از دانشگاه‌های معروف این کشور که در مقطع کارشناسی دانشجوی خارجی می‌پذیرند، می‌توان به دانشگاه سوربن (Sorbonne University) و دانشگاه ساینسز پو (Sciences Po) و دانشگاه پاریس‌ساکلای (University of Paris-Saclay) اشاره کرد.

  هزینه تحصیل مقطع کارشناسی در خارج از کشور چقدر است؟

  هزینه تحصیل مقطع کارشناسی در خارج از کشور شامل هزینه شهریه، خوابگاه و اسکان، بیمه دانشجویی، تمکن مالی شخصی و هزینه‌های جانبی تحصیل مانند عضویت کتابخانه و تهیه جزوه و کتاب می‌شود. هزینه تحصیل کارشناسی در کشورهای مختلف طبق جدول زیر است:

  شهریه سالانه تحصیل در مقطع کارشناسی در خارج از کشور
  آلماناز ۶هزار تا ۳۰هزار دلار 
  آمریکااز ۵هزار تا ۲۶هزار دلار 
  انگلیساز ۳هزار تا ۲۵هزار دلار 
  استرالیااز ۶هزار تا ۳۰هزار دلار 
  فرانسهاز ۴هزار تا ۲۸هزار دلار

  هزینه خوابگاه و بیمه دانشجویی مقطع کارشناسی در کشورهای خارجی از ۲۰۰ تا ۳۵۰ دلار در ماه متغیر است. تمکن مالی موردنیاز برای تحصیل مقطع کارشناسی در کشورهای خارجی به کشور مقصد و دانشگاه مدنظر بستگی دارد و از ۶هزار تا ۱۰هزار دلار در سال تخمین زده می‌شود.

  بورسیه های تحصیلی مقطع کارشناسی خارج از کشور

  بورسیه های تحصیلی مقطع کارشناسی خارج از کشور مشمول دانشجویانی می‌شوند که معدل دیپلم آنان بهتر از ۱۴ باشد و رزومه تحصیلی مناسبی داشته باشند. همچنین، این افراد باید با ارائه مدرک ثابت کنند که توانایی مالی پرداخت شهریه دانشگاه را ندارند و به‌غیر از سوابق تحصیلی درخشان، توانایی‌ها و شایستگی‌های دیگری نیز دارند؛ مانند ثبت اختراع و فعالیت‌های ورزشی یا هنری شاخص و چاپ مقاله‌های معتبر.

  ازجمله بورسیه‌های تحصیلی کارشناسی که به دانشجویان سراسر دنیا تعلق می‌گیرند، می‌توان به این‌ها اشاره کرد:

  • بورسیه دانشگاه یورک از کشور کانادا (York University International Student Scholarships)
  • بورسیه دانشگاه کلگری از کشور کانادا (University of Calgary International Student Entrance Scholarship)
  • بورسیه تحصیلی دولت ترکیه (Turkiye Scholarships for International Students)
  • بورسیه تحصیلی دولت هلند برای دانشجویان غیراروپایی (Holland Scholarship for Non-EEA International Students)
  • بورسیه دانشگاه کویینزلند از کشور استرالیا (International Student Scholarships at University of Queensland)
  • بورسیه تحصیلی دانشگاه ملبورن از کشور استرالیا (Melbourne International Undergraduate Scholarships)
  • بورسیه دانشگاه ییل از کشور آمریکا (Yale University Scholarships)
  • بورسیه تحصیلی دانشگاه شفیلد از کشور انگلیس (International Undergraduate Merit Scholarships at University of Sheffield)
  • بورسیه تحصیلی CDU از کشور استرالیا (CDU Vice-Chancellor’s International High Achievers Scholarships)

  تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی در خارج از کشور

  تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی در خارج از کشور فقط با دریافت بورسیه‌های فول فاند (Full Funded) امکان‌پذیر است. همچنین، در برخی از کشورها مانند آلمان و ایتالیا درصورت تسلط کامل به زبان آن کشور، در دانشگاه‌های دولتی آن‌ها می‌توانید به‌رایگان تحصیل کنید.

  بورسیه‌های فول فاند عموما در مقطع تحصیلی کارشناسی ارائه نمی‌شوند و اکثرا به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری تعلق می‌گیرند. بااین‌حال، تعداد محدودی از دانشگاه‌های بین‌المللی وجود دارند که به دانشجویان خارجی مقطع کارشناسی با معدل دیپلم بهتر از ۱۷ و سوابق تحصیلی درخشانی بورسیه فول فاند ارائه می‌دهند.

  بورسیه فول فاند به‌معنی تحصیل رایگان در کشور مقصد است؛ چرا‌که این بورسیه‌ها تمامی هزینه‌های تحصیل و هزینه‌های شخصی دانشجو مانند خوابگاه و اسکان، خوردوخوراک، سفر و بیمه درمانی را پوشش می‌دهند. دانشجویانی که بورسیه فول فاند دریافت می‌کنند، اجازه ندارند حین تحصیل به‌صورت پاره‌وقت کار کنند. همچنین، دریافت بورسیه فول فاند در مقطع کارشناسی بدون مدرک زبان انگلیسی یا زبان رسمی کشور مقصد امکان‌پذیر نیست.

  بورسیه‌های معروف فول فاند مقطع کارشناسی در کشورهای خارجی بدین‌شرح‌اند:

  • بورسیه فول فاند امیل بوتمی (Emil Boutmy) از دانشگاه ساینسز پو (Sciences Po) از کشور فرانسه
  • بورسیه فول فاند آکادمی مد بین‌المللی پاریس (IFA) از کشور فرانسه
  • بورسیه فول فاند دانشگاه مونترال (Montreal University) از کشور کانادا
  • بورسیه فول فاند لستر بی پیرسون (Lester B Pearson) از دانشگاه تورنتو (University of Toronto) از کشور کانادا
  • بورسیه فول فاند دانشگاه واترلو (University of Waterloo) از کشور کانادا
  • بورسیه فول فاند فردریش ایبرت (Friedrich Ebert Stiftung) از کشور آلمان
  • بورسیه فول فاند DSU از کشور ایتالیا
  • بورسیه فول فاند دانشگاه پادوا (University of Padua) از کشور ایتالیا

  امکان کار پس از تحصیل در مقطع کارشناسی خارج از کشور

  امکان کار پس از تحصیل در مقطع کارشناسی خارج از کشور برای دانشجویان بین‌المللی وجود دارد. کافی است این دسته از دانشجویان پس از اتمام تحصیلشان در کشور مقصد، حداکثر در مدت ۳ تا ۶ ماه به استخدام شرکت یا کارفرمای رسمی دربیایند و قرارداد رسمی امضا کنند. دانشجویانی که در رشته‌های تحصیلی پرطرفدار با بازار کار پررونق تحصیل می‌کنند (مانند رشته‌های مهندسی و گردشگری)، بخت بیشتری برای یافتن کار پس از پایان دوره تحصیلشان دارند.

  امکان اقامت پس از تحصیل در مقطع کارشناسی خارج از کشور

  تمامی دانشجویان مقطع کارشناسی در کشورهای خارجی درصورتی‌که پس از پایان دوره تحصیلشان ادامه‌تحصیل بدهند یا موفق شوند شغل رسمی پیدا کنند، به اقامت خود در کشور مقصد می‌توانند ادامه دهند. درصورتی‌که دانشجویان خارجی بخواهند پس از پایان دوره کارشناسی با پیدا‌کردن کار به اقامت در آن کشور ادامه دهند، باید پس از امضای قرارداد رسمی، ویزای تحصیلی‌شان را به ویزای کار کشور مقصد تغییر بدهند.

  مزایای تحصیل کارشناسی خارج از کشور

  • بهره‌مندی از امکانات آموزشی پیشرفته
  • بهره‌مندی از جدیدترین منابع آموزشی و روش‌های تدریس
  • تحصیل در محیط آموزشی چندملیتی با فرهنگ‌های مختلف
  • امکان ادامه‌تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشورهای خارجی
  • بهره‌مندی از بورسیه‌های تحصیلی دانشجویان بین‌المللی
  • امکان اخذ اقامت کشور مقصد پس از پایان تحصیل
  • امکان پیداکردن کار و استخدام در کشور مقصد پس از پایان تحصیل

  معایب تحصیل کارشناسی خارج از کشور

  • زیادبودن هزینه شهریه
  • زیادبودن تمکن مالی موردنیاز
  • محدودبودن بورسیه‌های تحصیلی مقطع کارشناسی
  • محدودیت سنی پذیرش تحصیلی کارشناسی در اغلب کشورها

  جمع‌بندی

  اخذ پذیرش تحصیلی در خارج از کشور در مقطع کارشناسی کمی سخت‌تر از مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری‌، اما امکان‌پذیر است. از شرایط مهم اخذ پذیرش تحصیلی کارشناسی در خارج از کشور، تمکن مالی لازم برای پرداخت شهریه و معدل دیپلم بهتر از ۱۲ و مدرک زبان تافل با نمره بهتر از ۸۵ یا مدرک آیلتس با نمره بهتر از ۶ است. نمره مدرک زبان موردنیاز در برخی از رشته‌های تحصیلی ممکن است متفاوت باشد.

  بهترین رشته‌های تحصیلی کارشناسی در کشورهای خارجی، رشته‌هایی هستند که به اخذ تخصص نیاز ندارند و بازار کار مناسبی دارند؛ مثل رشته حسابداری، حقوق، وکالت، گردشگری، رشته‌های مهندسی و علوم کامپیوتر.

  سوالات کاربران درباره تحصیل کارشناسی خارج از کشور

  آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی مقطع کارشناسی در خارج از کشور وجود دارد؟
  بله، امکان دریافت بورسیه تحصیلی مقطع کارشناسی در خارج از کشور وجود دارد.
  آیا امکان کار پس از تحصیل در مقطع کارشناسی در خارج از کشور وجود دارد؟
  بله، امکان کار پس از تحصیل در مقطع کارشناسی در خارج از کشور وجود دارد.
  آیا امکان اقامت پس از تحصیل در مقطع کارشناسی در خارج از کشور وجود دارد؟
  بله، امکان اقامت پس از تحصیل در مقطع کارشناسی در خارج از کشور وجود دارد.
  مدرک زبان موردنیاز برای تحصیل کارشناسی خارج از کشور چیست؟
  مدرک زبان موردنیاز برای تحصیل کارشناسی خارج از کشور در اغلب مواقع مدرک آیلتس یا تافل است.
  آیا امکان تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی در خارج از کشور وجود دارد؟
  بله، امکان تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی در خارج از کشور وجود دارد.
  بهترین کشورها برای تحصیل کارشناسی کدام‌اند؟
  طبق آمار وبسایت Educations.com، آلمان، آمریکا، انگلیس، استرالیا و فرانسه بهترین کشورها برای تحصیل کارشناسی هستند.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859