مدارس خارج از کشور

خانواده‌ها برای تضمین آینده تحصیلی فرزندشان، ترجیح می‌دهند که آن‌ها در مدارس خارج از کشور تحصیل کنند. کشورهای مختلف بستر مناسبی برای تحصیل فراهم کرده‌اند تا دانش‌آموزان بتوانند به جایگاه‌های علمی مطلوب و موقعیت‌های شغلی مناسبی برسند.

مشاوره تلفنی
2023/12/2a073ca1-70dd-4393-baac-5c71ff34b131.jpg

مشاوره تحصیل در مدارس خارج از کشور

سطح آموزشی مناسب کشور‌های اروپایی و آمریکایی بسیاری از والدین را ترغیب می‌کند تا فرزندان خود را برای ادامه تحصیل به این کشورها بفرستند. دانش‌آموزان با تحصیل در این مدارس، می‌توانند به بهترین دانشگاه‌های جهان راه پیدا کنند. در‌واقع تحصیل در مدارس خارج از کشور، در آینده شغلی و تحصیلی فرزندان بسیار تأثیرگذار است. در‌ادامه، اطلاعات بیشتری در‌باره تحصیل در مدارس خارج از کشور ارائه می‌دهیم. 

احتمالا درباره تحصیل در مدارس خارج از کشور سؤال‌های زیادی در ذهنتان وجود داشته باشد؛ سؤال‌هایی مانند چگونگی شرایط تحصیل و مراحل ثبت نام و بهترین مدارس موجود. مؤسسه مهاجرتی بالدانو در‌زمینه مهاجرت تحصیلی سال‌ها به افراد مختلف مشاوره داده است و مدارس خارج از کشور را به‌خوبی می‌شناسد. 

برای دریافت مشاوره از متخصصان بالدانو، تنها کافی است فرم مشاوره را پر کنید. پس از تکمیل فرم، متخصصان بالدانو برای ارائه مشاوره با شما تماس می‌گیرند. 

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  انواع مدارس در خارج از کشور

  با تحقیق درباره مدارس خارج از کشور، انواع مختلفی از آن‌‌ها پیش رویتان قرار می‌گیرند. چند نمونه از رایج‌ترین انواع مدارس در خارج از کشور که در عموم کشورهای اروپایی و آمریکایی وجود دارند، عبارت‌اند از:

  • مدارس دولتی
  • مدارس خصوصی
  • مدارس بین ‌المللی
  • مدارس آزاد (چارتر)

  مدارس دولتی در خارج از کشور

  مدارس دولتی در کشورهای اروپایی و آمریکایی بسیار رایج هستند و دولت این کشورها آن‌ها را ازلحاظ مالی کاملا تأمین می‌کنند. قوانین موجود در این نوع مدارس با قوانین موجود در کشور بسیار تطابق دارند. در مدرسه دولتی، شهریه کاملا رایگان است و همین موضوع یکی از مزیت‌های اصلی‌ آن به‌حساب می‌آید. ممکن است شرایط ثبت‌نام در مدارس دولتی در هر کشور متفاوت باشد. بسیاری از کشورها این امکان را فراهم می‌کنند که به‌عنوان فرد خارجی با داشتن اقامت دائم، بتوانید فرزند خود را در مدرسه دولتی ثبت‌‌نام کنید. 

  مدارس خصوصی در خارج از کشور

  شهریه مدارس خصوصی ازطریق شهریه دریافتی از دانش‌آموزان و کمک‌های خصوصی تأمین می‌شود. در‌مقایسه‌با مدارس دولتی، در مدارس خصوصی قوانین تا حدی فرق می‌کند. معمولا کلاس‌ها کوچک‌تر هستند و تمرکز بیشتری روی دانش‌آموزان وجود دارد. هنگام ثبت‌‌نام در برخی مدارس خصوصی، از دانش‌آموزان آزمون ورودی گرفته می‌شود. مهاجرانی که به زبان کشور محل سکونت مسلط باشند می‌توانند با پرداخت شهریه در این نوع مدارس ثبت‌‌نام کنند.

  مدارس بین ‌المللی در خارج از کشور

  برنامه درسی ارائه‌شده در مدارس بین ‌المللی تا حدی با مدارس دولتی فرق دارد و مبنای تدریس برنامه درسی کشورهای مختلف مانند انگلیس و آمریکاست. معمولا تدریس به زبان انگلیسی انجام می‌شود و ممکن است زبان‌های دیگری هم آموزش داده شوند. مدارس بین‌ المللی گزینه بسیار مناسبی برای مهاجران و افرادی است که در آن کشور موقتا اقامت می‌کنند. برخی از این مدارس به‌صورت شبانه‌روزی هستند و دانش‌آموزانی که به‌تنهایی مهاجرت می‌‌کنند، می‌توانند در مدرسه اقامت کنند. معمولا هزینه مدارس بین‌ المللی بیشتر از سایر مدارس است. 

  مدارس آزاد در خارج از کشور

  مدارس آزاد را گروهی از افراد اجتماع (مانند والدین، استادان و…) تأسیس می‌کنند. قوانین و روش‌های تدریس را نیز خود مؤسسان تنظیم می‌کنند و در‌مقایسه‌با مدارس دیگر، انعطاف‌پذیری بیشتری دارند. براساس قوانین هر مدرسه، دانش‌آموزان می‌توانند در آن‌ها ثبت‌نام کنند. به مدارس آزاد «مدارس چارتر» نیز می‌گویند که به‌طور مستقل و زیر‌نظر دولت اداره می‌شوند. 

  تحصیل در مدارس خارج از کشور

  دانش‌آموزان با تحصیل در مدارس خارج از کشور، علاوه‌بر کسب دانش، فرصت آشنایی با فرهنگ کشور‌های دیگر را پیدا می‌کنند. آن‌ها با تحصیل در بهترین مدارس جهان، می‌توانند به دانشگاه‌های برجسته بروند و شغل مناسب خود را پیدا کنند. در‌واقع، والدین برای تضمین آینده شغلی و تحصیلی فرزندشان، به‌دنبال پیدا‌کردن مدرسه مناسب برای تحصیل در خارج از کشور هستند. 

  پیش از ثبت‌نام در مدارس خارج از کشور، بهتر است جنبه‌های مختلفی را بررسی کنید. از مراحل ثبت‌‌نام گرفته تا هزینه تحصیل، نکات مهمی هستند که باید مدنظر قرار گرفته شوند.

  شرایط تحصیل در مدارس خارج از کشور

  برای تحصیل در مدارس خارج از کشور، بهتر است با شرایط آن آشنا باشید. شرایط تحصیل در مدارس خارج از کشور به‌طور خلاصه به‌شرح زیر هستند:

  • داشتن مدرک تحصیلی معتبر و ترجمه‌شده به زبان کشور مقصد یا انگلیسی
  • مُهر وزارت خارجه روی تمامی مدارک
  • تسلط کافی بر زبان کشور مقصد
  • توجه به شهریه مدرسه و هزینه زندگی در آن کشور یا انگلیسی
  • در‌نظر‌گرفتن نوع سیستم آموزشی کشور مدنظر
  • توجه به محدودیت سنی تعیین‌شده سیستم آموزشی کشور مقصد
  • تعیین محل سکونت دانش‌آموز

  مدارک لازم برای تحصیل در مدارس خارج از کشور

  برای تحصیل در مدارس خارج از کشور، باید مدارک لازم را در‌اختیار داشته باشید. ممکن است این مدارک در کشورهای مختلف فرق داشته باشد. مدارک لازم برای تحصیل در مدارس خارج از کشور عبارت‌اند‌ از: 

  • مدارک شناسایی متقاضی
  • ویزای تحصیلی با حداقل ۶ ماه اعتبار
  • نامه پذیرش از طرف مدرسه
  • ریزنمرات و سوابق تحصیلی دانش‌آموز
  • مدارک لازم برای نشان‌دادن تمکن مالی
  • پاسپورت معتبر
  • کارت سلامت متقاضی
  • مدرک زبان (در صورت نیاز)
  • فیش پرداخت شهریه مدرسه
  • اطلاعات محل سکونت در کشور مقصد

  مراحل ثبت نام مدارس خارج از کشور

  برای ثبت نام در مدارس خارج از کشور نیز مانند مدارس داخل ایران، باید مراحل مشخصی را طی کنید. ممکن است این مراحل در مدارس مختلف متفاوت باشند. به‌طور کلی، مراحل ثبت نام مدارس خارج از کشور بدین‌صورت است که ابتدا باید مدرسه مدنظرتان را انتخاب کنید.

  عموم مدرسه‌ها سیستم ثبت‌نام آنلاین دارند و با مراجعه به وب‌سایت رسمی مدرسه، می‌توانید اطلاعات و مدارک لازم را ببینید. پس از تهیه و بارگذاری مدارک، شهریه را پرداخت می‌کنید. بعد از اینکه مدرسه مدارک را تأیید کند، معمولا سطح علمی دانش‌آموز با برگزاری آزمون سنجیده می‌شود. 

  بعد از تأیید در این مرحله، مدرسه فرم پذیرش را در‌اختیار والدین قرار می‌دهد که باید آن را به‌موقع پر و ارسال کنید. در‌نهایت پس از تأیید پذیرش از سمت مدرسه، باید شهریه را به‌طور کامل واریز کنید تا ثبت‌نام فرزندتان نهایی شود. ممکن است برخی مراحل ثبت‌نام پس از ورود دانش‌آموز به مدرسه و به‌صورت حضوری انجام شود.

  هزینه تحصیل در مدارس خارج از کشور

  هزینه تحصیل در مدارس خارج از کشور به نوع مدرسه و کشور مقصد بستگی دارد. به‌عنوان مثال، اگر در کشوری اقامت دائم داشته باشید، فرزندتان را می‌توانید در مدرسه دولتی ثبت‌نام کنید و هزینه‌ای نپردازید. گفتنی است که مدارس خصوصی و بین‌‌المللی شهریه بیشتری دریافت می کنند. 

  شهریه مدارس بین ‌المللی معمولاً به‌صورت سالانه از ۱۰هزار دلار شروع می‌شوند؛ اما مدارس خصوصی ارزان‌تری هم وجود دارند. به‌طور کلی برای اطلاع دقیق از میزان شهریه مدرسه، بهتر است به وب‌سایت رسمی آن مراجعه کنید. گفتنی است که برای تعیین میزان هزینه تحصیل در مدارس خارج از کشور، باید هزینه‌های دیگری مانند هزینه اسکان، خوراک، پوشاک و ویزا را هم به فهرست هزینه‌های خود اضافه کنید.

  مزایای تحصیل در مدارس خارج از کشور

  تحصیل در مدارس خارج از کشور مزایای مختلفی دارد؛ به‌همین‌دلیل، عموم والدین علاقه دارند که فرزندشان در کشورهای خارجی تحصیل کند. برخی از مزایای تحصیل در مدارس خارج از کشور عبارت‌اند از:

  • آشنایی با فرهنگ جدید: زمانی‌که فرزند شما در مدرسه‌ای در خارج از کشور تحصیل می‌کند، با فرهنگ مردم آن کشور و دیدگاه‌های آن‌ها آشنا می‌شود. این موضوع در شکل‌گیری تفکر او نیز بسیار تأثیرگذار است.
  • تسلط به زبان‌های خارجی: با زندگی‌کردن در کشوری دیگر، فرزندتان به زبان‌ آن کشور و سایر زبان‌های تدریس‌شده تسلط پیدا می‌کند.
  • سطح علمی چشمگیر: کشورهای اروپایی و آمریکایی سطح علمی مناسبی دارند و جدیدترین فناوری‌های آموزشی را در‌اختیار فرزندتان قرار می‌دهند.
  • مسیر هموار برای رشد:‌ با تحصیل در مدارس خارج از کشور فرزندتان می‌تواند علایق خود را پیدا و در مسیر درستی حرکت کند. 

  معایب تحصیل در مدارس خارج از کشور

  تحصیل در مدارس خارج از کشور با وجود مزیت‌های متعدد، بدون عیب نیست. شماری از معایب تحصیل در مدارس خارج از کشور ازاین‌قرارند:

  • هزینه زندگی و تحصیل: تحصیل در مدارس خارج از کشور، به‌خصوص آمریکا و کانادا و استرالیا، نسبتاً گران است و باید ماهانه هزینه زیادی برای تحصیل و زندگی فرزندتان بپردازید. 
  • شوک فرهنگی: مهاجرت ممکن است شوک فرهنگی برای فرزندتان به‌همراه داشته باشد. بعضی اوقات نیز شوک فرهنگی بر عملکرد تحصیلی‌ او تأثیر می‌گذارد. 
  • جدایی از خانواده: برای بسیاری از افراد دوری طولانی‌مدت از کشور و خانه و خانواده سخت است. به‌خصوص در اوایل مهاجرت، ممکن است فرزندتان دلتنگی‌های شدیدی را تجربه کنید. 
  • مشکلات زبان: مکالمه و انجام امور روزمره به زبان خارجی در ابتدا کمی سخت است و احتمال دارد کمی طول بکشد تا فرزندتان با این مسئله کنار بیایید.

  بهترین مدارس خارج کشور

  با وجود مدارس معتبری که در سراسر جهان وجود دارند، دستتان برای انتخاب مدرسه مناسب کاملا باز است. در‌حال‌حاضر، کشورهای مجارستان، اسپانیا، کانادا و قبرس انتخاب بسیاری از افراد برای مهاجرت تحصیلی هستند. در‌ادامه، بهترین مدارس خارج از کشور را معرفی می‌کنیم. 

  مدارس مجارستان

  مجارستان بیش از ۲۰۰۰ مرکز آموزشی دارد و مزیت‌های موجود در آن‌ها، باعث شده‌اند که بسیاری از والدین این کشور را برای مهاجرت تحصیلی فرزندانشان انتخاب کنند. مدارس خصوصی و بین‌‌المللی این کشور امکانات مناسبی ارائه می‌دهند. همچنین، دو مدرسه «دبستان ابتدایی سفارت ایران» و «مدرسه خوارزمی بوداپست» برای والدینی بسیار مناسب هستند که می‌خواهند فرزندشان در محیط ایرانی درس بخواند. هزینه تحصیل در مدارس مجارستان در‌‌مقایسه‌با سایر کشورهای اروپایی بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر است.

  در ادامه ، بهترین مدارس مجارستان را نام برده‌ایم.

  • مدرسه بین‌‌المللی آمریکایی در بوداپست مجارستان
  •  مدرسه بین‌‌المللی انگلیسی در بوداپست مجارستان
  • مدرسه بین‌‌المللی بی‌ام‌ای مجارستان 

  مدارس اسپانیا

  اسپانیا یکی دیگر از انتخاب‌های اصلی دانش‌آموزان برای مهاجرت تحصیلی است. در بسیاری از مدارس اسپانیا، دروس به‌صورت چند‌زبانه تدریس می‌شوند و این موضوع برای مهاجرانی مفید است که به زبان انگلیسی تسلط دارند.

  در اسپانیا، انواع مختلفی از مدارس دولتی، نیمه‌خصوصی، خصوصی، بین ‌‌المللی و ایرانی وجود دارند که احتمال پذیرش شما در مدارس بین المللی بیشتر است. هزینه تحصیل در مدارس اسپانیا نیز مناسب به‌نظر می‌رسد.

  در ادامه می‌توانید بهترین مدارس این کشور را مشاهده کنید.

  •  مدرسه Thames British مادرید
  • مدرسه آمریکایی بارسلونا
  • مدرسه خصوصی بین‌‌المللی کاسوی

  مدارس کانادا

  سیستم آموزشی بسیار قوی کانادا سالانه تعداد زیادی از دانش‌آموزان را به مهاجرت ترغیب می‌کند. این کشور بین‌‌المللی میزبان میلیون‌ها مهاجر از سراسر دنیاست و فرزند شما با ورود به کانادا، کمتر احساس غربت خواهد کرد.

  سیستم آموزشی مدارس کانادا به دو مقطع ابتدایی و متوسطه تقسیم می‌شود و به‌عنوان مهاجر می‌توانید در مقطع تحصیلی مدنظرتان تحصیل کنید. عموم مدارس دولتی کانادا رویکرد مذهبی دارند و مدارس خصوصی نیز رویکرد متفاوتی را دنبال می‌کنند. مدارس خصوصی بر فعالیت‌های هنری و ورزشی تمرکز بیشتری دارند و فضای بیشتری برای شکوفایی استعدادهای فرزندتان وجود دارد.

  بهترین مدارس کانادا عبارت‌اند از:

  •  مدرسه سنت مایکل کوایر
  • کالج آلبرت
  • مدرسه سنت جورج

  مدارس قبرس

  در چند سال اخیر، مهاجرت تحصیلی به قبرس بیشتر شده که یکی از دلایل آن، ارائه مدارک معتبر است. دانش‌آموزان با مدارک کسب‌شده از مدارس قبرس می‌توانند در بهترین دانشگاه‌های جهان تحصیل کنند. مدارس قبرس به سه گروه مدارس دولتی بر‌پایه زبان ترکی و دولتی استثنایی و خصوصی تقسیم می‌شوند.

  درحال‌حاضر، تعداد زیادی مدرسه در قبرس شمالی وجود دارند که می‌توانید براساس شرایط خود، مدرسه مناسبتان را انتخاب کنید. اگر فرزند شما با زبان ترکی آشنایی ندارد، مدارس بین‌المللی قبرس که تدریس در آن‌ها به زبان انگلیسی انجام می‌شود، انتخاب مناسبی هستند.

  معروف‌ترین مدارس قبرس عبارت‌اند از:

  •  مدرسه خصوصی Silverline
  • دبستان Karakol Primary School
  • مدرسه Lighthouse

  جمع‌بندی

  برای تحصیل در مدارس خارج از کشور گزینه‌های مختلفی دراختیار دارید. درحال‌حاضر، بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی دانش‌آموزان ایرانی را پذیرش می‌کنند. برای شروع بهتر است درباره سیستم آموزشی هر‌یک از کشورها تحقیق و مدرسه مناسب فرزندتان را انتخاب کنید. 

  پس از انتخاب مدرسه، ویزای تحصیلی را دریافت کنید و مدارک لازم را دراختیار مدرسه قرار دهید. درصورت پذیرش از سمت مدرسه، شهریه را پرداخت می‌کنید و ثبت‌نام انجام می‌شود. ناگفته نماند که در بعضی مدارس، پس از مهاجرت باید به‌صورت حضوری مراحل ثبت‌نام خود را تکمیل کنید.

  سوالات کاربران درباره مدارس خارج از کشور

  بهترین مدارس بین‌‌المللی در کدام کشورها قرار دارند؟
  بهترین مدارس بین‌‌المللی در کشورهای قبرس، مجارستان، اسپانیا و کانادا قرار دارند.
  آیا بعد از اتمام تحصیل در مدارس خارج از کشور می‌توان به دانشگاه رفت؟
  بله، بسیاری از مدارس خارج از کشور مدارک معتبری ارائه می‌دهند که بعد از اتمام تحصیل در آن‌ها، می‌توانید برای ادامه تحصیل به دانشگاه‌های برتر دنیا بروید.
  برای تحصیل در مدارس خارج از کشور چقدر پول لازم است؟
  برای تحصیل در مدارس خارج از کشور علاوه‌بر شهریه مدرسه، باید هزینه‌های زندگی مانند اسکان و غذا و پوشاک را هم مدنظر قرار دهید. مقدار دقیق هزینه‌ها تا حد زیادی به سبک زندگی و هزینه‌های کشور مقصد بستگی دارد.
  هزینه تحصیل در مدارس خارج از کشور چقدر است؟
  هزینه تحصیل در مدارس خارج از کشور به نوع مدرسه بستگی دارد. مدارس دولتی برای افرادی که اقامت دارند، رایگان هستند و شهریه مدارس بین‌ المللی حدودا از ۱۰هزار دلار شروع می‌شود.
  مدارک موردنیاز برای ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس خارج از کشور چیست؟
  مدارک موردنیاز برای ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس خارج از کشور عبارت‌اند از: مدارک شناسایی، ویزای تحصیلی، پاسپورت، اطلاعات محل سکونت، نامه پذیرش مدرسه، ارائه سوابق تحصیلی متقاضی، کارت سلامت، مدرک زبان (در صورت نیاز) و فیش پرداخت شهریه.
  شرایط سنی برای تحصیل در مدارس خارج از کشور چیست؟
  شرایط سنی برای تحصیل در مدارس خارج از کشور به سیستم آموزشی کشور مدنظرتان مربوط می‌شود. بااین‌حال در بسیاری از کشورها، تحصیل از ۶سالگی اجباری است.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859