بهترین دانشگاه های جهان

هر دانشجو دوست دارد در بهترین دانشگاه های جهان تحصیل کند، تا نزد بهترین اساتید آموزش ببیند و در آینده بهترین شغل را پیدا کند. برای آگاهی از لیست منتشر شده QS در سال ۲۰۲۴، با بالدانو همراه باشید.

مشاوره تلفنی 021-43859
2023/10/4947fcef-78ba-410f-9ccf-5d20672ba991.jpg

مشاوره تحصیل در دانشگاه های دنیا

دغدغه‌ تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه های جهان از مهم‌ترین مسائلی است که دانشجویان و هم‌چنین خانواده‌ آن‌ها را به خود مشغول کرده ‌است. این که در کدام دانشگاه تحصیل کنید قطعا در آینده شغلی شما تاثیرگذار خواهد بود. حالا چگونه بفهمیم کدام دانشگاه، برای تحصیل مناسب است و کدام دانشگاه را با توجه به شرایط دانش‌آموز یا دانشجو، بهترین دانشگاه بنامیم؟

در این مقاله شما می‌توانید با کمک گرفتن از رتبه‌بندی QS، بهترین دانشگاه‌های دنیا را در رشته های مختلف بشناسید.

برای مشاوره درباره تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان فرم مشاوره رایگان را پر کنید تا همکاران ما در بالدانو با شما تماس بگیرند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان

  تعیین بهترین دانشگاه های جهان را بسیاری از مؤسسات معتبر، با توجه به معیار‌های مشخص و از پیش تعیین شده‌ای در اختیار مخاطبین خود قرار می‌دهند. یکی از مهم‌ترین نظام‌های رتبه‌بندی، متعلق به کواکوارلی سیموندز یا به اختصار QS است که یکی از معتبرترین رتبه‌بندی‌ها را در اختیارمان قرار می‌دهد. سوال این‌ جاست که QS باتوجه به کدام معیارها این رتبه بندی را تهیه کرده ‌است؟ معیارهای اصلی که این نظام رتبه‌بندی در نظر دارد عبارتند از:

  • شهرت علمی دانشگاه (که ۳۰ درصد توجه QS را به خود اختصاص داده است)
  • مقالات علمی منتشر شده از هر دانشکده (که از ۲۰ درصد توجه برخوردار است)
  • نسبت تعداد دانشجو به استاد (۲۰ درصد توجه)
  • میزان اشتغال دانشجویان آن دانشگاه (۱۰ درصد مورد توجه قرار دارد)
  • نسبت هیأت علمی بین‌المللی (پنج درصد قابل استناد و توجه)
  • نسبت دانشجویان بین‌المللی (پنچ درصد مورد توجه قرار دارد)

  جدول لیست بهترین دانشگاه های جهان بر اساس رتبه بندی QS

  رتبهدانشگاهامتیاز
  ۱موسسه فناوری ماساچوست (MIT)۱۰۰
  ۲دانشگاه کمبریج۹۹٫۲
  ۳دانشگاه آکسفورد۹۸٫۹
  ۴دانشگاه هاروارد۹۸٫۳
  ۵دانشگاه استنفورد۹۸٫۱
  ۶کالج امپریال لندن۹۷٫۸
  ۷دانشگاه (ETH) زوریخ۹۳٫۳
  ۸دانشگاه ملی سنگاپور (NUS)۹۲٫۷
  ۹کالج دانشگاهی لندن (UCL)۹۲٫۴
  ۱۰دانشگاه برکلی کلمبیا (UCB)۹۰٫۴

  تاریخچه رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان

  بهترین دانشگاه های جهان در رشته پزشکی

  تعیین بهترین دانشگاه های جهان در رشته پزشکی که یکی از رشته‌هایی است که همواره متقاضیان زیادی دارد بسیار مهم است و ما در این قسمت می‌خواهیم به بررسی دانشگاه هایی بپردازیم که از نظر رتبه بندی جهانی در صدر این جایگاه هستند و با امکاناتی که در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهند بیشتر آشنا شویم.

  ۱. دانشگاه کمبریج

  این دانشگاه رتبه دوم بهترین دانشگاه جهان را به خود اختصاص داده است. دانشگاه کمبریج در تاریخ خود، تعداد قابل توجهی چهره مشهور را تربیت کرده است که تعداد زیادی از آن‌ها، جوایز بسیار مهمی را از آن خود کرده‌اند. برای این دانشگاه، ارائه مدرک زبان بسیار حیاتی است و برای دانشجویان ایرانی که قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را دارند، نمره ۷٫۵ آیلتس الزامی است. دانشگاه کمبریج برای دانشجویان هر رشته آزمون خاصی را نظر دارد.

  قبولی در رشته پزشکی در این دانشگاه، مستلزم داشتن مدرک متوسطه و کسب نمره بالا در آزمونBMAT است. دانشگاه کمبریج تحصیلات در رشته پزشکی را در دو مرحله پیش‌بالینی و بالینی تعریف کرده است که در مرحله پیش‌بالینی، دروس به‌شکل تئوری و در مرحله بالینی، دروس به شکل عملی به دانشجویان ارائه می‌شود. تقریبا همه دانشجویان پس از اتمام دوره تحصیلی خود در سیستم سلامت ملی انگلستان مشغول به کار خواهند شد.

  ۲. دانشگاه آکسفورد

  دانشگاه آکسفورد اولین و با سابقه‌ترین دانشگاه انگلیسی زبان دنیا است و در رتبه بندی QS در سال ۲۰۲۴، در رتبه سوم بهترین دانشگاه های جهان قرار دارد. آموزش در این دانشگاه قدمت زیادی دارد که می‌توان گفت از قرن ۱۱ آغاز شده است و هنوز به قوت به کار خود ادامه می‌دهد. کالج‌های این دانشگاه در سطح شهر پراکنده‌اند و تعداد بسیار زیادی انجمن دانشجویی در آن وجود دارد. هرچند که قبولی در این دانشگاه کار بسیار دشواری است  اما برای ثبت درخواست پذیرش در این دانشگاه باید درخواست متقاضی، در اواخر مهر ماه ثبت شود؛ اگر تقاضای اولیه مورد قبول قرار بگیرد، متقاضی باید در ماه دسامبر آماده مصاحبه اولیه این دانشگاه باشد.

  آکسفورد هر سال تعداد ۱۵۰ دانشجو برای این رشته را می‌پذیرد. تحصیل در این رشته در دو مرحله بالینی و پیش‌بالینی تقسیم می‌شود که در ابتدا، دانشجویان مرحله پیش‌بالینی را به‌صورت تئوری و مرحله بالینی را به‌صورت عملی آموزش می‌بینند که این آموزش‌ها در بیمارستان جان رادکلیف ارائه می‌شود. آکسفورد برای دانشجویان پزشکی، دو کتابخانه را تدارک دیده است. کتابخانه‌ای که مناسب مطالعات در مرحله پیش‌بالینی است و کتابخانه دوم متعلق به مطالعات لازم مراقبت‌های بهداشتی است.

  ۳. دانشگاه هاروارد

  دانشگاه هاروارد صاحب بزرگ‌ترین سیستم کتابخانه دانشگاهی جهان است که ۲۰ میلیون جلد کتاب را در ۷۹ کتابخانه خود جای داده است. این دانشگاه هم نظیر دیگر دانشگاه‌ های برتر جهان، از متقاضیان پذیرش انتظار دارد بر زبان انگلیسی مسلط باشند و نمره آیلتس ۷ و تافل ۱۰۰ را در کارنامه خود داشته باشند . همچنین لازم است در یکی از آزمون ATC  یا SAT شرکت کرده و به دانشگاه ارائه کند.

  هاروارد آموزش‌های خود را برپایه مهارت‌های حل مسئله قرار داده است. این دانشگاه یک برنامه تخصصی را تعریف کرده که بر تحقیقات زیست پزشکی تمرکز زیادی دارد و هر سال فقط ۳۰ دانشجو برای شرکت در این برنامه برگزیده می‌شوند.

  بهترین دانشگاه‌های جهان در رشته مهندسی

  تحصیل در رشته ‌های مهندسی و به ویژه در یکی از بهترین دانشگاه های جهان، برای دانشجویان خارجی بسیار انتخاب خوبی است زیرا از نظر بازارکار در سراسر دنیا کشورهای صنعتی نیاز ویژه‌ای به فارغ‌التحصیلان این حوزه دارند. در ادامه به بهترین دانشگاه‌ هایی که این رشته‌ها در آن تدریس می‌شوند را به شما معرفی می‌کنیم. این رتبه‌بندی را QS در سال ۲۰۲۳ در اختیار ما قرار داده است و هنوز به‌روزرسانی آن در سال ۲۰۲۴ انجام نشده است.

  ۱. دانشگاه هاروارد

  دانشکده مهندسی دانشگاه هاروارد، زاده مدرسه علمی لارنس است که سال‌ها از تاسیس آن می‌گذرد این مدرسه درسال ۱۸۳۷ فعالیت خود را آغاز کرد و در سال ۲۰۰۷ به یک دانشگاه تمام عیار در رشته مهندسی تبدیل شد؛ این دانشگاه در رشته های زیر هر ساله دانشجو می‌پذیرد:

  • ریاضیات و فیزیک کاربردی
  • مهندسی زیستی
  • علوم کامپیوتر
  • مهندسی برق
  • علوم و مهندسی محیط زیست
  • علم مواد
  • مهندسی مکانیک

  دانشجویان این دانشگاه هر ساله تعداد زیادی از جوایز مهم و افتخار آفرینی از قبیل جایزه نوبل، تورینگ، جایزه کمک هزینه مک آرتور را از آن خود کرده‌اند.

  ۲. دانشگاه استنفورد

  دانشکده مهندسی دانشگاه استنفورد شامل ۹ بخش آموزشی، موسسه و مراکز تحقیقاتی از جمله تعداد قابل توجهی آزمایشگاه است. این دانشگاه روی موارد زیر تحقیقات گسترده‌ای دارد:

  • طراحی سیستم‌ها
  • مهندسی زیستی
  • امنیت شبکه
  • تغییرات آب‌ و هوایی
  • روباتیک
  • فناوری اطلاعات
  • مواد
  • طراحی شهری
  • مراقبت‌های بهداشتی
  • محاسبات و تجزیه و تحلیل داده‌ها

  ۳. دانشگاه کالیفرنیا برکلی

  در دانشگاه برکلی کالیفرنیا، تعداد زیادی دانشکده وجود دارد که یکی از  آن ۱۳ دانشکده، دانشکده مهندسی است. این دانشگاه در تلاش است که بهترین رشته‌ها را با توجه به علایق و استعداد، به دانشجویان معرفی کند.

  ۹۹ نفر از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان این دانشگاه افتخار آفرین، جایزه نوبل را به خود اختصاص داده‌اند، ۲۳ نفر جایزه تورین و ۱۴ نفر از آنها جایزه پولیتزر را دریافت کرده‌اند. این دانشگاه در بخش مهندسی، رشته‌های عمران، محیط زیست، مکانیک و مهندسی هسته‌ای را ارائه می‌دهد.

  بهترین دانشگاه های جهان در رشته روانشناسی

  شناخت بهترین دانشگاه های دنیا در رشته روانشناسی بسیار مهم است زیرا، یکی از مهم‌ترین رشته‌های مورد مطالعه روز دنیا، رشته روانشناسی است. این رشته که به بررسی رفتاری انسان می‌پردازد به ما کمک می‌کند که نخست خود و بعد محیط اطراف را بشناسیم و بتوانیم ارتباط مؤثری با جهان پیرامون خود برقرار کنیم. فارغ‌التحصیلان این رشته، نه تنها به موارد ذکر شده، بلکه به مددکاری اجتماعی و کمک به ارتباط با کودکان نیز می‌پردازند. در ادامه بهترین دانشگاه‌هایی که برای مطالعه این رشته در جهان وجود دارد را معرفی خواهیم کرد:

  ۱. دانشگاه استنفورد

  دپارتمان روانشناسی دانشگاه استنفورد جزو اولین دانشکده‌های تاسیس شده در این دانشگاه بود و فعالیت و تدریس در آن بر پایه پژوهش در حوزه‌هایی از قبیل رفتارهای اعتیادآور، کلیشه‌سازی و آسیب‌های روانی بنا شده است و با توجه به جایگاهی که در جامعه دارد و همچنین بسترهای گسترده برای مطالعه میان رشته‌ای، ارتباط نزدیکی با دانشکده‌های پزشکی زیست شناسی، تجارت و حقوق دارد.

  این دانشگاه پنج دپارتمان در این رشته را ارائه می‌دهد که به شرح زیر است:

  • علوم
  • عصب شناسی
  • روانشناسی شناختی
  • روانشناسی رشد
  • روانشناسی اجتماعی

  ۲. دانشگاه کمبریج

  دانشگاه کمبریج برای دانشجویان رشته روانشناسی، بستری را فراهم می‌کند که دانشجو از سال دوم تحصیل به بعد بتواند در محیط‌های آزمایشگاهی حاضر شود تا سمینارها و موارد آموزشی خود را از این طریق ادامه دهد. این امکان به دانشجویان کمک می‌کند در رشته خود بسیار مسلط شوند. دانشگاه کمبریج در چند رشته فعالیت می‌کند و این رشته‌ها به شرح زیر هستند:

  • آناتومی عصبی
  • انتقال دهنده‌های عصبی
  • تصویر برداری عصبی
  • روانشناسی رشد
  • آسیب شناسی روانی
  • روانشناسی شناختی
  • زبان و جنسیت

  ۳. کالج دانشگاهی لندن (UCL)

  بخش روانشناسی کالج دانشگاهی لندن، بزرگترین بخش در نوع خود در انگلستان است. این بخش شامل ۱۲۰ کارمند و ۱۵۰۰ دانشجو است. برنامه تحصیلی این دانشگاه در انجمن روانشناسی بریتانیا اعتبارسنجی شده و در رشته‌هایی از که در ادامه به آن اشاره می‌شود فعالیت دارد:

  • روانشناسی کسب و کار
  • علوم اعصاب
  • علوم تصمیم گیری
  • تعامل انسان و کامپیوتر

  بهترین دانشگاه‌ها در رشته مدیریت

  دانشگاه ‌های زیادی در دنیا رشته‌های مدیریت را ارائه داده‌اند اما مدیر شدن و فعالیت در این رشته کار هرکسی نیست و ارائه دروس آن هم کار هر دانشگاهی نیست. اگر کسی بخواهد هوشمندانه به آینده کسب و کار خود فکر کند و مدیر لایقی برای کسب و کاری بشود لازم است برترین دانشگاه‌های جهان این حوزه را بشناسد.

  ۱. موسسه فناوری ماساچوست

  از نظر رتبه‌بندی جهانی QS، موسسه فناوری ماساچوست را به‌عنوان بهترین دانشگاه دنیا می‌شناسد. این دانشگاه، یک موسسه‌ خصوصی است که در ایالات متحده آمریکا واقع شده است؛ دانشجویانی که در این دانشگاه درحال تحصیل هستند، باید به زبان انگلیسی مسلط باشند و از نظر مدرک مورد نیاز انگلیسی باید مدارکی نظیر تافل، آیلتس و همچنین کمبریج C۱ یا C۲ و آزمون دولینگو را در رتبه‌های بسیار بالایی پشت سر گذاشته باشند تا اجازه تحصیل در این دانشگاه را دریافت کنند. یکی دیگر از الزامات تحصیل در MIT، ارائه دادن نتیجه دو آزمون ACT و SAT به دانشگاه است.

  در این دانشگاه، به ازای هر ۴ دانشجو یک استاد حضور دارد و از مقطع کارشناسی تا پست داک در این دانشگاه ارائه می‌شود. MIT، در تمام موضوعاتی که در دانشگاه ارائه می‌دهد اصل نوآوری را در اولویت قرار می‌دهد و از دانشجویان خود می‌خواهد تا به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند. باید بدانیم دوره‌های مدیریت و کسب و کار در MIT شامل موارد زیر است:

  • عملیات
  • مشاوره
  • کارآفرینی
  • امور مالی
  • فناوری اطلاعات
  • توسعه محصول و بازاریابی

  دانشگاه ام آی تی ماساچوست

  ۲. دانشگاه استنفورد

  دانشگاه استنفورد در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می‌پذیرد. اما باید این را بدانیم که دانشکده بازرگانی استنفورد سخت‌گیرترین دانشکده در سراسر ایالات متحده برای پذیرش دانشجو است. این دانشگاه، که در فهرست برترین دانشگاه های جهان جایگاه پنجم را به خود اختصاص داده است تا به حال فارغ‌التحصیل زیادی داشته است که تعداد زیادی از آن‌ها جزو بهترین مدیران کسب و کار در جهان به شمار می‌روند. این دانشگاه برآن است راه‌‌هایی را بیابد که نو آورانه و در جهت درک عمیق مدیریت باشد.

  دانشگاه استنفورد آمریکا

  ۳. دانشگاه آکسفورد

  دانشگاه آکسفورد در بخش مدیریت و اقتصاد نیز بسیار فعال است به‌طوری که سومین دانشگاه معتبر جهان برای تحصیل در رشته مدیریت است. دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه آکسفورد در رشته هایی که در ادامه ذکر می‌کنیم، در مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشجو می‌پذیرد:

  • MBA
  • MBA اجرایی
  • دکتری در مطالعات مدیریت
  • مدیریت استراتژیک
  • حقوق و امور مالی

  دانشگاه آکسفورد

  معرفی دانشگاه ‌های طرف قرارداد بالدانو

  در این بخش دانشگاه های طرف قرارداد با بالدانو را از نظر امکانات و رتبه‌بندی جهانی مورد بررسی قرار می‌دهیم؛ این بررسی، بر اساس معیارهایی است که QS در سال ۲۰۲۴ در اختیار ما قرار داده است. همچنین تاریخچه و رشته‌هایی که در این دانشگاه‌ ها تدریس می‌شود را شرح خواهیم داد تا دانشجویان و دانش‌آموزانی که قصد مهاجرت به دیگر کشورها را دارند بتوانند دانشگاه مناسب خود را در فهرست برترین دانشگاه‌های جهان بیابند و برای درخواست پذیرش در آن اقدام کنند.

  ۱. دانشگاه بارسلونا اسپانیا

  این دانشگاه، پنجمین دانشگاه قدیمی اسپانیا و جزء قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جهان است. در سال ۲۰۱۱ این دانشگاه بهترین دانشگاه اسپانیا از طرف QS شناخته شد و در سال ۲۰۲۴ این دانشگاه در رتبه ۱۷۴ در رتبه بندی جهانی دانشگاه ها قرار گرفت.

  دانشگاه بارسلونا اسپانیا که با نام (UB) نیز نامیده می‌شود شهرتی جهانی در حوزه تحقیقات دارد. دانشگاه بارسلونا به دلیل متنوع بودن رشته‌های قابل تحصیل و همچنین هزینه‌های معقول، هر ساله مورد استقبال بی‌نظیری از طرف دانشجویان مهاجر جهان واقع می‌شود.

  این دانشگاه برای انتخاب استاد، حساسیت بسیاری به خرج می‌دهد و از نظر پرستاری و علوم تجربی بسیار موفق بوده و امکانات مدرن فراوانی را در اختیار دانشجویان این رشته قرار داده است.

  ۲. دانشگاه مک مستر (Macmaster) کانادا

  دانشگاه مک مستر کانادا در شهر همیلتون کانادا قرار دارد و جزو چهار دانشگاه برتر کانادا است که همواره در رتبه‌بندی‌های جهانی، صاحب امتیازات قابل توجهی می‌شود. در سال ۲۰۲۴ QS، به این دانشگاه، امتیاز ۱۸۹ را در رتبه‌بندی دانشگاه‌ های جهان داده است.

  اگر توانستید از دانشگاه مک مستر پذیرش بگیرید هرگز نگران آینده شغلی خود نباشید زیرا بیش از ۹۰ درصد دانشجویان این دانشگاه، پس از فارغ‌التحصیلی وارد بازار کار می‌شوند.

  پذیرش از دانشگاه مک مستر برای داوطلبان ایرانی، نیازمند شرایط و مدارکی است؛ داوطلبان باید قبل از هرچیز، مدرک دوره دوم متوسطه، مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی، ریز نمرات دوره دبیرستان را در دست داشته باشند و مدارک ذکر شده را به‌صورت ترجمه شده و رسمی به دانشگاه ارائه دهند.

  شرط دوم پذیرش در دانشگاه مک مستر بی‌شک داشتن مهارت در زبان انگلیسی است. اگر زبان مادری دانشجو انگلیسی نباشد و ۴ سال آخر تحصیل خود را در مؤسسات انگلیسی زبان نگذرانده باشد، موظف است یکی از مدارک زیر را به دانشگاه ارائه نماید:

  • مدرک CAEL با حداقل نمره ۷۰ و به شرط نداشتن نمره زیر ۶۰
  • نمره حداقل ۸۶ برای آزمون تافل به شرط نداشتن نمره زیر۲۰
  • نمره حداقل ۶٫۵ برای آزمون آیلتس و نداشتن نمره زیر ۶

  اگر دانشجو مدارک کاملی را داشته باشد اما نتواند مدارک زبان خود را فراهم کند باز هم شانس قبولی در این دانشگاه را دارد و باید در دوره ۱ ساله فشرده MELD که برنامه‌ای برای آموزش زبان است را شرکت کند و درصورت قبولی به ادامه تحصیل در این دانشگاه بپردازد.

  ۳. دانشگاه کونکوردیا کانادا

  دانشگاه کونکوردیا کانادا، یک دانشگاه دولتی در مونترال کانادا است و بزرگترین دانشگاه کانادا از نظر تعداد دانشجو به شمار می‌رود. روش پژوهش در این دانشگاه با تمرکز بر پژوهش‌های بین رشته‌ای است. سال ۲۰۲۱، این دانشگاه در فهرست ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان شناخته شد و در سال ۲۰۲۴ رتبه ۳۸۷ را دریافت کرده است.

  از مزیت‌های این دانشگاه می‌توان به کافی بودن بازار کار پس از تحصیل در رشته‌هایی مانند مهندسی و بیزنس اشاره کرد. مهندسی عمران، مخابرات و اتوماسیون از رشته‌هایی است که در ایالت کبک بازار کار خوبی دارند.

  دومین مزیت این دانشگاه این است که ۱۵ درصد دانشجو‌های خارجی آن را دانشجویان ایرانی تشکیل می‌دهند و از همه مهم‌تر این‌که دانشگاه جزو ۵۰ دانشگاه برتر در آمریکای شمالی است.

  دانشگاه کونکوردیا، دانشکده‌‌های متنوع و متعددی را دارد و متقاضیان می‌توانند در دانشکده‌های زیر اقدام به انتخاب رشته و ادامه تحصیل کنند:

  • دانشکده هنر
  • دانشکده علوم
  • دانشکده مدیریت
  • دانشکده تعلیم و تربیت

  ۴. دانشگاه سانتیاگو اسپانیا

  این دانشگاه در شمال غربی اسپانیا و شهر سانتیاگو اسپانیا قرار گرفته است. این منطقه از اسپانیا به‌خاطر داشتن جاذبه‌های تاریخی و گردشگری در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است. این دانشگاه بیشتر از پنجاه بخش دارد و در این بخش‌ها به مهم‌ترین حوزه‌های آموزشی از قبیل علوم زیستی و بهداشت، هنر و معماری، مدیریت و مهندسی، علوم انسانی و حقوق می‌پردازد.

  این دانشگاه در حال حاضر دارای بیش از ۲۵ هزار دانشجو در رشته‌های مختلف است. دانشکده‌ها و مدرسه‌های واقع در این دانشگاه به آموزش رشته‌های متنوعی می‌پردازد؛ رشته‌هایی از قبیل: پرستاری، پزشکی، دندان‌پزشکی، داروسازی، مدیریت، فیزیک، فلسفه، لغت شناسی، علوم انسانی و تربیت معلم.

  این دانشگاه از نظر QSدر سال ۲۰۲۴ موفق به دریافت رتبه ۷۰۱ در بین دانشگاه‌های جهان شد و در سال ۲۰۲۱ بیستمین دانشگاه معتبر اسپانیا لقب گرفت. دانشگاه سانتیاگو، آموزش خود را به زبان اسپانیایی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد و لازم است برای اخذ پذیرش در این دانشگاه، به سطح B۱ زبان اسپانیایی تسلط داشته باشید.

  ۵. دانشگاه ری جانسون اسپانیا

  دانشگاه ری خوان کارلوس یا ری جانسون از دیگر دانشگاه‌های مورد تایید جهان است که در اسپانیا قرار دارد و دومین دانشگاه بزرگ مادرید است. در رتبه بندی QS که در سال ۲۰۲۴ ارائه شد، این دانشگاه رتبه ۹۵۱ تا ۱۰۰۰ را در رتبه‌بندی دانشگاه های جهان اخذ کرد و در تمامی رشته‌ها مدرک معتبری را به دانشجویان ارائه می‌دهد. دانشجویان بین‌الملل این دانشگاه، از بیش از هشتاد ملیت شغول به تحصیل هستند. هرچند که اکثر آموزش‌های این دانشگاه به زبان اسپانیایی است و تنها چند برنامه به زبان انگلیسی ارائه می‌شود.

  دانشکده‌های دانشگاه ری جانسون:

  • دانشکده علوم و سلامت
  • دانشکده علوم حقوقی و اجتماعی
  • دانشکده مهندسی و انفورماتیک
  • دانشکده بین‌المللی دکتری
  • دانشکده علوم تجربی و فناوری
  • دانشکده عالی فنی مهندسی و مخابرات
  • دانشکده علوم ارتباطات
  • دانشکده افسری

  قبولی در این دانشگاه هم مثل دیگر دانشگاه‌ها منوط بر ارائه مدارک مربوطه و از آن مهم‌تر مدرک زبان است. این دانشگاه برای قبولی، نمره ۵٫۵ تا ۶٫۶ آیلتس و یا حداقل نمره ۷۴ تافل را در نظر دارد.

  ۶. کالج دونا مجارستان (Duna international collge)

  کالج دونا در کشور مجارستان و در مرکز شهر بوداپست قرار دارد. این کالج آماده‌ پذیرش دانشجویان در تمامی رشته‌ها از قبیل؛ پزشکی، دندان‌پزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی و تمامی رشته‌های مهندسی و علوم انسانی است. برای قبولی در هریک از رشته‌های ذکر شده، باید آموزش‌های خود در این کالج را با موفقیت پشت سر گذاشته و بعد از قبولی در دانشگاه مربوطه به ادامه تحصیل در آن بپردازند. یکی از مزیت‌های کالج دونا این است که دوره‌های مفیدی را در آموزش زبان برای دانشجویان تدارک دیده است تا دانشجویان، تمامی آزمون‌های زبان را با موفقیت پشت سر بگذارند. این کالج به‌صورت اختصاصی برای هر رشته آموزش‌های مختص به همان رشته را درنظر می‌گیرد مثلا برای علوم پایه و پایه‌ رشته پزشکی، دندان‌پزشکی و داروسازی، کلاس‌های زبان عمومی، زبان اختصاصی پزشکی، زیست شناسی، شیمی، فیزیک و زبان مجاری را آموزش می‌دهد.

  ۷. کالج مک دنیل (MC Daniel) مجارستان

  کالج مک دنیل در سال ۱۸۶۷ تاسیس شده است و در شهر بوداپست قرار دارد. این کالج یکی دیگر از مؤسسات معتبری است که آمادگی‌هایی را برای تمامی رشته‌ها در نظر گرفته است و دانشجو را به سمت اهداف خود هدایت می‌کند. هدفی که این کالج دنبال می‌کند آموزش به همه‌ دانشجویان و دانش آموزان بدون درنظر گرفتن نژاد، جنس و رنگ پوست آن‌ها است. کالج مک دنیل بسیار انعطاف‌پذیر است و شما را به چالش می‌کشد تا بهترین استعدادهای درونی خود را بشناسید.

  این مؤسسه ۳۰ سال سابقه کار دارد و ۹۰درصد دانشجویان مک دنیل در رشته‌ و دانشگاه مورد نظر خود پذیرش گرفته‌اند.

  ۸. کالج بین المللی اویسینا (Avicenna) مجارستان

  این کالج از سال ۱۹۹۵  در بوداپست مجارستان شروع به‌کار کرده است و در این مدت بیش از ۵۰۰۰نفر از دانشجویان فارغ‌التحصیل از این کالج، از دانشگاه‌های مورد نظر خود پذیرش گرفته و به تحصیل خود ادامه داده‌اند. این دانشجویان در رشته‌های پزشکی، دندان‌پزشکی، فنی، مهندسی و علوم انسانی به تحصیل پرداخته‌اند.

  این کالج در دوره‌هایی به شرح زیر، خدمات آموزشی را به دانشجویان ارائه می‌دهد:

  • دوره آموزش زبان انگلیسی
  • دوره آموزش زبان آلمانی
  • دوره آموزش پیش پزشکی
  • دوره دبیرستان بین‌المللی
  • دوره دیپلم دبیرستان آمریکایی
  • دوره‌های NCUK
  • دوره فنی مهندسی
  • دوره اقتصاد
  • دوره آمادگی داروسازی

  ۹. کالج زبان فرانسه  Accordپاریس

  این کالج زبان در سال ۱۹۸۸ در فرانسه شروع به کار کرد و دوره‌های بسیار کاربردی را برای کسانی که علاقه‌مند به مهاجرت به این کشور و کشف فرهنگ و زبان فرانسوی هستند را در نظر گرفته است. به‌علاوه این مؤسسه دوره‌های ویژه‌ای را برای زبان آموزانی که می‌خواهند  این زبان را به‌صورت تخصصی بیاموزند در نظر گرفته است که به شرح زیر است:

  • زبان فرانسه برای تجارت
  • ربان فرانسه برای حقوق
  • زبان فرانسه برای مدیران
  • زبان فرانسه برای متخصصین

  ۱۰. کالج  آزورلینگوا (Azurlingua) فرانسه

  مؤسسه آموزش زبان فرانسه آزورلینگوا،  در بین مؤسسات زبان آموزی در فرانسه دارای اعتبار FLE است. این مدرک نشان از کیفیت قابل قبول این کالج است. مدرسین این کالج معمولا بومی فرانسه هستند و همگی در  همین کالج فارغ‌التحصیل شده‌اند و تلاش می‌کنند که دانشجویان مهارت‌های ارتباطی را به سرعت بیاموزند. یکی دیگر از مزیت‌های این کالج این است که در شهر‌های مختلف، شعبه دارد و از امکانات آموزشی از قبیل ویدئوها، کمیک‌ها، مطبوعات، مقاله و آهنگ‌های فرانسوی بهره‌‌مند است.

  ۱۱. کالج BCNLIP  اسپانیا

  کالج BCNLIP (Language Immersion Programs) با یک شعار متفاوت به استقبال دانشجویان رفته است و می‌گوید قصد دارد در این کالج محیطی را به وجود بیاورد که دانشجو، بتواند باتوجه به علاقه و استعداد‌های خود، مهارت‌هایی که لازم دارد را به‌دست بیاورد و این را تفاوت این کالج با دیگر موسسه های آموزشی شبیه به خود می‌داند.

  این کالج زبان در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد و در دوره‌هایی زبان انگلیسی، اسپانیایی، روسی، فرانسه و ایتالیایی را آموزش می‌دهد.

  این دانشگاه امکاناتی را در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد که شامل موارد زیر می‌شود:

  • مرکز امکانات مخصوص دانشجویان کم توان؛ از قبیل جایگاه ورود و سرویس بهداشتی مخصوص
  • سالن کامپیوتر برای ارتباط با کامپیوتر و سایت‌های مورد نیاز
  • دسترسی به اینترنت رایگان
  • دسترسی رایگان به کافه تریای دانشگاه و استفاده از چای و قهوه
  • دسترسی رایگان به کتابخانه و فیلم‌های آموزشی
  آیا می‌توانم از بهترین دانشگاه های جهان بورسیه بگیرم؟
  شما می‌توانید از بهترین دانشگاه‌های جهان بورسیه بگیرید اما باید بدانید که این کار بسیار دشوار است و برای این کار شما باید مدارک تحصیلی بسیار قوی و سابقه تحصیلی درخشانی داشته باشید؛ علاوه بر آن شما حتما احتیاج به نمره زبان بالا برای پذیرش دارید.
  بهترین دانشگاه های جهان در سال ۲۰۲۴ کدام دانشگاه ها هستند؟
  بهترین دانشگاه های جهان در سال ۲۰۲۴ که QS آن‌ها را برگزیده، در رتبه اول، موسسه فناوری ماساچوست است و دانشگاه کمبریج و آکسفورد به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.
  معتبرترین شاخص رتبه بندی دانشگاه های جهان چیست؟
  معتبرترین شاخص رتبه بندی دانشگاه‌ های جهان، نظام رتبه بندی QS است که هر ساله با توجه به معیارهای مشخصی دانشگاه ها را ارزیابی می‌کند.
  معیار رتبه بندی بهترین دانشگاه های دنیا بر چه اساسی است؟
  معیار رتبه بندی بهترین دانشگاه‌ های جهان، به عوامل زیادی بستگی دارد که از جمله آن می‌توان به، شهرت علمی، مقالات علمی منتشر شده از آن دانشگاه، نسبت تعداد دانشجو به استاد، نسبت تعداد هیئت علمی بین‌المللی و همچنین دانشجوهای بین‌المللی دانشگاه اشاره کرد.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859