دانشگاه‌ های مجارستان

دانشگاه های مجارستان به دانشجویان ایرانی این فرصت را می‌دهند تا تحصیلی مقرون‌به‌صرفه را در دانشگاه‌های معتبر اروپایی تجربه کنند. اگر قصد دارید برای ادامه تحصیل به اروپا مهاجرت کنید، اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه های مجارستان مطمئن‌ترین و سریع‌ترین راه است.

مشاوره تلفنی 021-43859
2024/1/1d1327a1-5368-4820-a024-cf337183dce7.jpg

مشاوره تحصیل در دانشگاه های مجارستان

انتخاب از میان فهرست طولانی دانشگاه های مجارستان کار آسانی نیست. این کشور حدود ۶۴ مؤسسه آموزش عالی و دانشگاه‌ با ویژگی‌ها و نقاط قوت و ضعف خاص خود دارد. علاوه‌بر این، شرایط تحصیل در رشته‌ها و مقاطع مختلف در هر دانشگاه با بقیه فرق می‌کند.

برای انتخاب یکی از دانشگاه های مجارستان، مشاوره و کسب اطلاعات دقیق و به‌روز آسان‌ترین راه است. مشاوره در خصوص تحصیل در دانشگاه های مجارستان از خدمات و تخصص‌های مؤسسه مهاجرتی بالدانو است. کارشناسان بالدانو همه اطلاعات لازم درباره دانشگاه های مجارستان را در این مطلب برای شما جمع‌آوری کرده‌اند؛ ازجمله شرایط تحصیل، دریافت پذیرش، هزینه تحصیل و مزایا و معایب تحصیل در دانشگاه های مجارستان.

می‌توانید برای دریافت مشاوره در خصوص تحصیل در دانشگاه های مجارستان و کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ برترین دانشگاه‌های این کشور، فرم مشاوره رایگان را تکمیل کنید تا کارشناسان بالدانو با شما تماس بگیرند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  انواع دانشگاه های مجارستان

  مؤسسات آموزش عالی مجارستان که تحصیل در هر سه دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را ارائه می‌دهند، به دو نوع کلی تقسیم می‌شوند:

  • دانشگاه های مجارستان: دانشگاه های مجارستان (egyetem) مؤسسات آموزشی بزرگ با تعداد کارکنان، دانشجویان و استادان زیادی‌‌ هستند که در رشته‌های گوناگون دانشجو می‌پذیرند.
  • کالج‌های مجارستان: کالج‌های مجارستان (főiskola) مؤسسات آموزشی کوچک‌تری‌ هستند که معمولا در چند حوزه آموزش‌های تخصصی و کاربردی ارائه می‌دهند.

  دانشگاه‌ های مجارستان بر این اساس که دولت یا سازمان‌های غیردولتی بودجه آن‌ها را تامین می‌کنند، به دو دسته کلی دانشگاه‌های دولتی و خصوصی تقسیم می‌شوند. ممکن است هریک از دانشگاه‌های دولتی و خصوصی را بر اساس نوع آموزش‌ها یا شهرت بیشتر در یک رشته به دسته‌های دیگر (مانند دانشگاه‌های علمی‌کاربردی یا دانشگاه های پزشکی مجارستان) هم تقسیم کرد.

  البته، پرداختن به تقسیم‌بندی‌های جزئی‌تر چندان کاربردی و مفید نیست. آنچه به متقاضی برای تصمیم‌گیری درست کمک می‌کند شناختن بهترین دانشگاه های مجارستان است که در همین مطلب و در عنوانی جداگانه مفصل به آن پرداخته‌ایم. به همین دلیل، در ادامه این بخش فقط دانشگاه‌های دولتی و خصوصی مجارستان را معرفی می‌کنیم.

  دانشگاه های دولتی مجارستان

  معتبرترین دانشگاه های مجارستان از نوع دانشگاه‌های دولتی‌اند. عمده بودجه این دانشگاه‌ها را دولت تامین می‌کند. به همین دلیل، شهریه‌ دانشگاه های دولتی مجارستان کمتر است. علاوه‌بر این، دانشجویان این دانشگاه‌ها شانس برخورداری از بورسیه‌های تحصیلی دولتی را دارند. دریافت ‌پذیرش از دانشگاه های دولتی مجارستان معمولا سخت‌‌تر و رقابتی‌تر است.

  البته، محدودیتی برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه‌های دولتی این کشور وجود ندارد. متقاضیان تحصیل در دوره کارشناسی باید به این نکته توجه داشته باشند که برای دریافت پذیرش در این دوره لازم است در آزمون ورودی سراسری (کنکور) شرکت کنند و قبول شوند.

  علاوه‌بر موارد ذکرشده، آموزش در دانشگاه‌های دولتی به شیوه‌های سنتی است و معمولا کلاس‌های درس در این دانشگاه‌ها شلوغ‌تر از دانشگاه‌های خصوصی است. همچنین، تمرکز اصلی در آموزش بر مباحث نظری و تحقیق و پژوهش‌های نظری است. هرچند در این دانشگاه‌ها آموزش بیشتر به زبان مجاری است، اما تحصیل به زبان انگلیسی هم امکان‌پذیر است.

  دانشگاه های خصوصی مجارستان

  دانشگاه های خصوصی مجارستان را معمولا سازمان‌ها یا افراد غیردولتی تاسیس کرده‌اند. عمده بودجه دانشگاه‌های خصوصی از طریق دریافت شهریه‌ از دانشجویانش تامین می‌شود. به همین دلیل است که هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی مجارستان بالاست. البته ممکن است بعضی از این دانشگاه‌‌ها توان مالی پرداخت بورسیه یا کمک‌هزینه به بعضی دانشجویان برتر را داشته باشند.

  اخذ پذیرش از دانشگاه‌های خصوصی معمولا راحت‌تر است و هر دانشگاه خصوصی هم شرایط پذیرش دانشجوی ویژه خود را دارد. ممکن است برای پذیرش در بعضی از دانشگاه های خصوصی مجارستان لازم باشد در آزمون ورودی آن دانشگاه شرکت و نمره قبولی را کسب کرد.

  دانشگاه‌های خصوصی در مقایسه با دانشگاه‌های دولتی امکانات آموزشی پیشرفته‌تر و کلاس‌های خلوت‌تری دارند و شیوه‌های تدریس در آن‌ها معمولا مدرن‌تر است. در این دانشگاه‌ها، علاوه‌بر پرداختن به مباحث نظری، آموزش‌های عملی و کاربردی نیز در برنامه‌های درسی وجود دارد. دانشگاه های خصوصی مجارستان محدودیتی برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی ندارند و تحصیل در این دانشگاه‌ها به زبان انگلیسی امکان‌پذیر است.

  شرایط دریافت پذیرش از دانشگاه های مجارستان

  شرایط دریافت پذیرش از دانشگاه های مجارستان عبارت‌اند از:

  • داشتن مدرک معتبر و ریزنمرات مقاطع تحصیلی پیشین
  • داشتن پاسپورت و مدارک هویتی معتبر
  • مدرک زبان انگلیسی یا زبان مجاری با نمره تعیین‌شده ازطرف دانشگاه
  • قبولی در آزمون ورودی یا مصاحبه شفاهی
  • داشتن توصیه‌نامه به تعداد مقررشده ازطرف دانشگاه
  • داشتن انگیزه‌نامه
  • ثبت درخواست پذیرش در مهلت مقرر
  • پرداخت هزینه‌های ثبت درخواست پذیرش

  شرایط ذکرشده معمولا برای پذیرش‌گرفتن از همه دانشگاه های مجارستان لازم است. اما در هر مورد متقاضی باید شرایط دانشگاه دلخواهش را بررسی کند. چون بر دریافت پذیرش از دانشگاه های مجارستان چند عامل تاثیر می‌گذارد:

  • اولین عامل این است که متقاضی می‌خواهد برای پذیرش در کدام دوره تحصیلی اقدام کند.
  • دومین عامل این است که دانشجو برای ادامه تحصیل در چه رشته‌ای اقدام می‌کند؛ چون شرایط دریافت پذیرش در بعضی رشته‌ها به نمونه‌کار یا پورتفولیو هم نیاز دارد.
  • سومین و آخرین عامل نیز این است که دانشجو برای دریافت پذیرش از کدام دانشگاه اقدام می‌کند؛ چون هر دانشگاه شرایط اخذ پذیرش خودش را دارد.

  شرایط تحصیل در دانشگاه های مجارستان

  شرایط تحصیل در دانشگاه های مجارستان که همه متقاضیان باید داشته باشند، عبارت‌اند از:

  • پذیرش‌گرفتن از یکی از دانشگاه های مجارستان
  • تسلط بر زبان انگلیسی یا مجاری یا زبان تدریس در دانشگاه
  • تمکن مالی برای پرداخت شهریه، هزینه‌های اقامت و زندگی یا
  • دریافت بورسیه تحصیلی
  • داشتن محل اقامت مشخص در مجارستان
  • خرید بیمه سلامت
  • اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

  علاوه‌بر شرایط گفته‌شده، ممکن است دانشگاه برای تحصیل در بعضی از رشته‌ها برای دانشجویان بین‌المللی شرایط ویژه‌ای تعیین کرده باشد. همچنین، ممکن است سفارت یا کنسولگری مجارستان برای موافقت با درخواست ویزای تحصیلی بعضی ملیت‌ها شرایط بیشتری را معین کرده باشد.

  بنابراین، نکته مهمی که باید به آن توجه کرد این است که شرایط تحصیل در دانشگاه های مجارستان متفاوت است. به همین دلیل، ممکن است شرایط تحصیل و حتی اخذ ویزا برای هر متقاضی با دیگری کمی متفاوت باشد. پس، در هر مورد لازم است متقاضی شرایط تحصیل در دانشگاه و رشته‌ دلخواهش را در وبسایت دانشگاه بررسی کند و اگر سوالی داشت، حتما از طریق ایمیل از مسئولان دانشگاه بپرسد.

  مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های مجارستان

  مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های مجارستان عبارت‌اند از:

  • مدرک معتبر و ترجمه‌شده به زبان انگلیسی یا مجاری مقاطع تحصیلی پیشین
  • ریزنمرات معتبر و ترجمه‌شده به زبان انگلیسی یا مجاری تمام مقاطع تحصیلی پیشین
  • پاسپورت معتبر
  • مدرک زبان انگلیسی (آیلتس یا تافل) یا مجاری یا زبان تدریس در دانشگاه با حداقل نمره تعیین‌شده ازطرف دانشگاه
  • رزومه
  • انگیزه‌نامه
  • توصیه‌نامه از معلمان یا استادان مقاطع تحصیلی پیشین
  • نمونه‌کار یا پورتفولیو برای تحصیل در بعضی رشته‌ها
  • مدرک قبولی در آزمون ورودی یا آزمون‌های بین‌المللی خواسته‌شده
  • رسید پرداخت هزینه‌های ثبت‌نام
  • تمکن مالی برای پرداخت شهریه و هزینه‌های تحصیل یا مدرک معتبر دریافت بورسیه دولتی یا خصوصی

  البته، مدارکی که ذکر شد برای تحصیل در همه دانشگاه های مجارستان باید ارائه شوند ولی به‌صورت کلی مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های مجارستان با توجه به این مشخص می‌شود که دانشجو می‌خواهد در کدام دانشگاه، دوره و رشته تحصیل کند و در هر مورد لازم است متقاضی مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه مورد نظرش را در وبسایت دانشگاه بررسی کند.

  ددلاین پذیرش دانشگاه های مجارستان

  ددلاین پذیرش در دانشگاه های مجارستان متغیر است و هر دانشگاه مهلت مقرر برای ثبت درخواست و پذیرش در مقاطع مختلف در هر ترم تحصیلی را در وبسایتش اعلام می‌کند. دانستن ددلاین پذیرش در دانشگاه های مجارستان برای این مهم است که دانشگاه‌ها درخواست‌های ثبت‌شده بعد از گذشتن ددلاین را به‌هیچ‌وجه نمی‌پذیرند و بررسی نمی‌کنند.

  به عبارت دیگر، اگر متقاضی نتواند در بازه زمانی تعیین‌شده مدارکش را آماده و بارگذاری کند و ددلاین بگذرد، فرصت را از دست داده است و باید تا سال بعد برای اقدام مجدد صبر کند. به همین دلیل بسیار حیاتی است که متقاضی قبل از هر اقدامی از ددلاین پذیرش در دانشگاه مورد نظرش آگاه شود. در این صورت، فرصت کافی برای آماده‌کردن مدارک لازم و طی‌کردن فرآیند بارگذاری و پرداخت هزینه‌ها را دارد.

  گرچه ددلاین پذیرش همه دانشگاه‌ های مجارستان یکسان نیست، می‌شود بازه زمانی را مشخص کرد که ددلاین غالب دانشگاه‌ها معمولا در آن قرار می‌گیرد. بر این اساس، ددلاین پذیرش دانشگاه های مجارستان از قرار زیر است:

  • ددلاین پذیرش برای ترم پاییز که در ماه سپتامبر (حدودا شهریور) شروع می‌شود، بین ماه‌های می (حدودا اردیبهشت) و ژوئن (حدودا خرداد) است.
  • ددلاین پذیرش برای ترم بهار که در ماه فوریه (حدودا بهمن) شروع می‌شود، در ماه نوامبر (حدودا آبان) است.

  البته، ممکن است بعضی دانشگاه های مجارستان ددلاین پذیرش برای ترم پاییز را تا جولای یا آگوست (تیر و مرداد) تمدید کنند. بعضی دانشگاه‌ها نیز ممکن است برای پذیرش ترم بهار ددلاین تعیین نکرده باشند و در تمام سال و تا قبل از شروع ترم بهار پذیرش داشته باشند.

  هزینه تحصیل در دانشگاه های مجارستان

  هزینه تحصیل در دانشگاه های مجارستان در دانشگاه‌های دولتی و خصوصی متفاوت است:

  • هزینه سالانه تحصیل در دوره کارشناسی در دانشگاه های دولتی مجارستان تقریبا از ۱۲۰۰ تا ۵۰۰۰ یورو است.
  • هزینه سالانه تحصیل در دوره کارشناسی در دانشگاه های خصوصی مجارستان تقریبا از ۴۰۰۰ تا ۲۰هزار یورو است.
  • هزینه سالانه تحصیل در دوره ارشد و دکتری در دانشگاه های دولتی مجارستان تقریبا از ۴۰۰۰ تا ۱۲هزار یورو است.
  • هزینه سالانه تحصیل در دوره ارشد و دکتری در دانشگاه های خصوصی مجارستان تقریبا از ۶۰۰۰ تا ۲۵هزار یورو است.

   سه عامل ممکن است بر هزینه‌های تحصیل در دانشگاه های مجارستان اثر بگذارد و آن‌ها را بیشتر کند:

  • ملیت دانشجو: هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی و خصوصی مجارستان برای دانشجویان بین‌المللی گران‌تر از دانشجویان مجارستانی و اروپائیان (شهروندان اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا) است.
  • رشته تحصیلی: هزینه تحصیل در بعضی رشته‌ها مانند مهندسی، مدیریت، پزشکی و دندان‌پزشکی گران‌تر از سایر رشته‌هاست.
  • دوره تحصیلی: هزینه تحصیل در دوره‌های دکتری معمولا گران‌تر از سایر مقاطع است.

  به هزینه‌های تحصیل در دانشگاه های مجارستان باید هزینه‌های ماهانه اقامت و زندگی اضافه شود که تقریبا از ۵۰۰ تا ۸۰۰ یورو است.

  گرانترین دانشگاه های مجارستان

  دانشگاه های خصوصی مجارستان گرانترین دانشگاه های مجارستان‌اند. از بین دانشگاه‌های خصوصی هم چهار دانشگاه زیر از گرانترین‌ دانشگاه های خصوصی مجارستان به ‌حساب می‌آیند:

  • دانشگاه اروپای مرکزی (Central European University, CEU): این دانشگاه خصوصی و بین‌المللی است و در بوداپست، وین و نیویورک شعبه دارد. تمرکز اصلی این دانشگاه بر رشته‌های علوم انسانی و علوم اجتماعی است. هزینه سالانه تحصیل در دوره‌های کارشناسی ارشد این دانشگاه تقریبا از ۱۳هزار تا ۱۶هزار یورو و هزینه سالانه تحصیل در دوره دکتری از ۱۷هزار یورو شروع می‌شود.
  • دانشگاه کوروینوس بوداپست (Corvinus University of Budapest): دوره‌های مدیریت و اقتصاد این دانشگاه بسیار شناخته‌شده و معتبر هستند. هزینه سالانه تحصیل در دوره‌های کارشناسی ارشد این دانشگاه تقریبا از ۱۲هزار تا ۱۵هزار یورو و هزینه سالانه تحصیل در دوره دکتری از ۱۸هزار یورو شروع می‌شود.
  • دانشگاه آندراسی بوداپست ((Andrássy University Budapest: دوره‌های مطالعات رسانه و ارتباطات این دانشگاه بسیار معروف و معتبر است. هزینه سالانه تحصیل در دوره‌های کارشناسی ارشد این دانشگاه تقریبا از ۸۰۰۰ تا ۱۲هزار یورو و هزینه سالانه تحصیل در دوره دکتری از ۱۰هزار تا ۱۵هزار یورو است.
  • دانشکده پزشکی دانشگاه پِچ: دانشگاه پچ یک دانشگاه دولتی است، اما دانشکده پزشکی آن مستقل عمل می‌کند. هزینه‌های تحصیل در این دانشکده بیشتر از دیگر دانشکده‌های این دانشگاه است. هزینه تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی در این دانشکده سالانه تا ۲۵هزار یورو است.

  ارزانترین دانشگاه های مجارستان

  تحصیل در دانشگاه های دولتی مجارستان ارزان است، اما ارزانترین دانشگاه های مجارستان همگی از دانشگاه‌های دولتی نیستند. در ادامه، چهار دانشگاه دولتی و خصوصی معرفی می‌شود که از ارزانترین دانشگاه های مجارستان به‌حساب می‌آیند:

  • دانشگاه کاتولیک پازمانی پیتر (Pázmány Péter Catholic University): این دانشگاه خصوصی در بوداپست قرار گرفته و هزینه سالانه تحصیل در دوره کارشناسی آن از ۱۶۰۰ یورو شروع می‌شود. در این دانشگاه، تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در بعضی رشته‌ها ۱۰۰۰ یورو هزینه دارد.
  • دانشگاه اوتووش لوراند (Eötvös Loránd University): این دانشگاه دولتی از معتبرترین و قدیمی‌ترین دانشگاه های مجارستان است. هزینه سالانه تحصیل در دوره کارشناسی این دانشگاه تقریبا ۱۶۰۰ یورو است و در بعضی از رشته‌های علوم انسانی و علوم اجتماعی به زیر ۱۲۰۰ یورو می‌رسد.
  • دانشگاه دونااوی‌واروش ((University of Dunaújváros: این دانشگاه خصوصی در شهر دونااوی‌واروش مجارستان قرار گرفته است. تحصیل در این دانشگاه برای شهروندان اتحادیه اروپا رایگان است و دانشجویان بین‌المللی باید هزینه‌ای کمتر از ۲۰۰۰ یورو در سال را برای تحصیل در این دانشگاه پرداخت کنند.
  • دانشگاه دبرسن (University of Debrecen): این دانشگاه دولتی که از معروف‌ترین، قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه های دولتی مجارستان است، در شهر دبرسن قرار دارد. هزینه سالانه تحصیل در دوره کارشناسی این دانشگاه تقریبا از ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو است.

  متقاضیان باید به یک نکته توجه داشته باشند: هزینه‌های سالانه ذکرشده برای هر دانشگاه برای تحصیل به زبان مجاری است. اگر متقاضی بخواهد در این دانشگاه‌‌ها به زبان انگلیسی درس بخواند، باید سالانه بین ۷۰۰۰ تا ۱۵هزار یورو هزینه پرداخت کند.

  معرفی بهترین دانشگاه های مجارستان

  در این بخش ده‌ دانشگاه اول و برتر مجارستان را معرفی می‌کنیم. این ده دانشگاه بهترین دانشگاه‌های دولتی و خصوصی مجارستان‌اند که بر اساس رتبه‌بندی جهانیQS  در سال ۲۰۲۴ مرتب شده‌اند. بهترین دانشگاه مجارستان که از نظر رتبه‌بندی نخستین دانشگاه این کشور محسوب می‌شود، دانشگاه سِگِد است.

  در جدول زیر نام و رتبه هر دانشگاه را می‌بینید. در ادامه، ویژگی‌های هر دانشگاه را در عناوین جداگانه بررسی می‌کنیم تا با هر دانشگاه بیشتر آشنا شوید.

  نام دانشگاهرتبه QS
  University of Szeged (دانشگاه سِگِد)۶۰۱ تا ۶۱۰
  University of Debrecen (دانشگاه دبرسن)۶۷۱ تا ۶۸۰
  Eötvös Loránd University (دانشگاه اوتووش لوراند)۷۰۱ تا ۷۱۰
  Budapest University of Technology and Economics (دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست)۷۴۱ تا ۷۵۰
  University of Pecs (دانشگاه پچ) ۸۰۱ تا ۸۵۰
  Corvinus University of Budapest (دانشگاه کوروینوس بوداپست)۱۰۰۱ تا ۱۲۰۰
  MATE Hungarian University of Agriculture and Life Sciences (دانشگاه MATE  مجارستان برای کشاورزی و علوم زیستی دانشگاهی)۱۰۰۱ تا ۱۲۰۰
  Szechenyi Istvan University

  )دانشگاه ساکینی ایشتوان)

  ۱۰۰۱ تا ۱۲۰۰
  University of Miskolc (دانشگاه میشکولتس)۱۲۰۱ تا ۱۴۰۰
  University of Pannonia (دانشگاه پانونیا)۱۲۰۱ تا ۱۴۰۰

  ۱. دانشگاه سگد

  دانشگاه دولتی سگد معتبرترین و شناخته‌شده‌ترین دانشگاه مجارستان است. این دانشگاه در شهر سگد قرار دارد که سومین شهر بزرگ مجارستان است. دانشگاه سگد در سال ۱۵۸۱ تاسیس شده و از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌‌های اروپای مرکزی به‌ شمار می‌رود.

  دانشگاه سگد ۱۲ دانشکده دارد که در آن‌ها رشته‌های مختلف علوم انسانی، علوم تجربی، علوم اجتماعی، مهندسی و علوم بهداشتی در دوره‌های مختلف تدریس می‌شوند. این دانشگاه بهترین انتخاب برای دانشجویان بین‌المللی است، چون غالب دوره‌های آن به زبان انگلیسی تدریس می‌شود.

  علاوه‌بر بین‌المللی‌بودن، از مهم‌ترین ویژگی‌های دانشگاه سگد تمرکز آن بر تحقیق و پژوهش در رشته‌های مختلف است. در این دانشگاه، دانشجویان دکتری در بیش از ۱۹ نوزده رشته تحصیل و پژوهش می‌کنند. ویژگی منحصربه‌فرد دیگر این دانشگاه موقعیت مکانی و فضای آن است. پردیس این دانشگاه بسیار زیبا است و ساختمان‌های قدیمی و تاریخی زیادی دارد. شهر سگد نیز از شهرهای جذاب، فرهنگی و توریستی مجارستان به‌ حساب می‌آید.

  هزینه تحصیل در این دانشگاه در هر سه دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تقریبا از ترمی ۲۵۰۰ یورو تا ۶۰۰۰ یورو برای دانشجویان بین‌المللی متغیر است. البته، برای تحصیل در رشته‌هایی مثل پزشکی و دندان‌پزشکی ممکن است شهریه‌ها تا ۸۰۰۰ یورو افزایش داشته باشد.

  مهم‌ترین ویژگی این دانشگاه که آن را برای دانشجویان ایرانی متمایز می‌کند این است که وزارت علوم ایران مدرک دانشگاه سگد را قبول دارد و آن را معادل‌سازی می‌کند. همچنین، مدرک پزشکی این دانشگاه نیز مورد تایید وزارت بهداشت ایران است.

  ۲. دانشگاه دبرسن

  دانشگاه دولتی دبرسن در سال ۱۵۳۸ در شهر دبرسن مجارستان تاسیس شده و از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های این کشور است. شهر دبرسن از زیباترین، معروف‌ترین و قدیمی‌ترین شهرهای مجارستان است و جاذبه‌های دیدنی زیادی دارد. پردیس دانشگاه دبرسن نیز بسیار زیبا و منحصربه‌فرد است. دانشگاه دبرسن ۱۲ دانشکده دارد که در آن‌ها رشته‌های مختلف علوم انسانی، علوم تجربی، علوم اجتماعی، مهندسی و علوم بهداشتی در دوره‌های مختلف تدریس می‌شود.

  در این دانشگاه تعداد زیادی دانشجوی بین‌المللی درس می‌خوانند. زبان تدریس در غالب دوره‌ها انگلیسی است. دانشگاه دبرسن در زمینه تحقیق و پژوهش در رشته‌های کشاورزی، فناوری و پزشکی سرآمد است و همکاری‌های بین‌المللی بسیار خوبی در این حوزه دارد. بنابراین، این دانشگاه از بهترین و مناسب‌ترین گزینه‌ها برای دانشجویانی است که به تحقیق و پژوهش علاقه دارند.

  هزینه تحصیل در این دانشگاه در هر سه دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تقریبا از ترمی ۱۶۰۰ تا ۸۰۰۰ یورو برای دانشجویان بین‌المللی متغیر است. البته، این دانشگاه بورسیه‌ها وکمک‌هزینه‌های مختلفی دارد که دانشجویان بین‌المللی امکان برخورداری از آن‌ها را دارند.

  مهم‌ترین ویژگی این دانشگاه که آن را برای دانشجویان ایرانی متمایز می‌کند این است که وزارت علوم ایران مدرک دانشگاه دبرسن را قبول دارد و آن را معادل‌سازی می‌کند. همچنین، مدرک پزشکی این دانشگاه نیز مورد تایید وزارت بهداشت ایران است.

  ۳. دانشگاه اوتووش لوراند

  Eötvös Loránd University سومین دانشگاه دولتی و برتر مجارستان و از ارزانترین دانشگاه های مجارستان به‌ حساب می‌آید. دانشگاه اوتووش لوراند در سال ۱۶۳۵ در شهر بوداپست تاسیس شد. چندین دانشمند برجسته و برنده‌ جایزه نوبل ازجمله فیلیپ لنارت (برنده نوبل فیزیک در سال ۱۹۰۵) و جرج بِکِشی (برنده نوبل فیزیولوژی و پزشکی در سال ۱۹۶۱) از فارغ‌التحصیلان این دانشگاه‌اند.

  این دانشگاه ۹ دانشکده دارد که در آن‌ها رشته‌های مختلف علوم انسانی، علوم تجربی، علوم اجتماعی، ریاضی و مهندسی و پزشکی و علوم بهداشتی در دوره‌های مختلف تدریس می‌شود. دانشکده‌های دانشگاه اوتووش لوراند در ۴۵ رشته برای دوره کارشناسی و ۱۰۱ رشته برای دوره کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرند. زبان تدریس در بیش از ۸۰ دوره در این دانشگاه انگلیسی است. به همین دلیل، هر سال دانشجویان بین‌المللی زیادی این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب می‌کنند.

  تحصیل در بعضی رشته‌ها ازجمله حقوق، ریاضی، فیزیک و مدیریت بازرگانی در این دانشگاه از اعتبار ویژه‌ای برخوردار است. هزینه تحصیل در این دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی در هر سه دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تقریبا از ترمی۱۶۰۰ تا ۸۰۰۰ یورو است. البته، این دانشگاه بورسیه‌ها وکمک‌هزینه‌های مختلفی برای دانشجویان بین‌المللی دارد.

  مهم‌ترین ویژگی این دانشگاه که آن را برای دانشجویان ایرانی متمایز می‌کند این است که وزارت علوم ایران مدرک این دانشگاه را قبول دارد و آن را معادل‌سازی می‌کند.

  ۴. دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست

  اگر قصد ادامه تحصیل در یکی از رشته‌های زیرشاخه مهندسی، اقتصاد و فناوری را دارید، بی‌شک بهترین انتخاب دانشگاه دولتی فناوری و اقتصاد بوداپست است. این دانشگاه معتبرترین دانشگاه مجارستان در حوزه‌های مهندسی، معماری، فناوری و اقتصاد است. دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست در سال ۱۷۸۲ در بوداپست تاسیس شده، ساختمان‌های آن تاریخی‌اند و معماری خیره‌کننده‌ای دارند.

  دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست هشت دانشکده دارد که دانشجویان در رشته‌هایی ازجمله مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، معماری، بیوتکنولوژی، مهندسی برق، انفورماتیک و مهندسی ترافیک (حمل‌و‌نقل) در آن‌ها درس می‌خوانند. زبان تدریس در بیشتر دوره‌های این دانشگاه انگلیسی است و همین باعث می‌شود تا این دانشگاه انتخاب بسیاری از دانشجویان بین‌المللی باشد.

  دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست دولتی است، اما دانشگاه گرانی است. هزینه سالانه تحصیل در این دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی در هر سه دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تقریبا از ۶۴۰۰ تا ۱۲هزار یورو است. البته، این دانشگاه بورسیه‌ها وکمک‌هزینه‌های مختلفی برای دانشجویان بین‌المللی دارد.

  مهم‌ترین ویژگی این دانشگاه که آن را برای دانشجویان ایرانی متمایز می‌کند این است که وزارت علوم ایران مدرک دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست را قبول دارد و آن را معادل‌سازی می‌کند.

  ۵. دانشگاه پچ

  دانشگاه قدیمی و دولتی پچ را که در سال ۱۳۶۷تاسیس شده است، با دانشکده پزشکی آن می‌شناسند. دانشگاه پچ در شهر پچ قرار دارد که پنجمین شهر بزرگ مجارستان است. این دانشگاه از بزرگ‌ترین و سرسبزترین دانشگاه های مجارستان محسوب می‌شود. بی‌شک، بهترین انتخاب برای علاقه‌مندان به رشته‌های علوم پزشکی تحصیل در دانشگاه پچ است. رشته‌های دندان‌پزشکی، داروسازی و بهداشت این دانشگاه اعتبار بسیار بالایی دارند.

  علاوه‌بر دانشکده‌های پزشکی، دانشگاه پچ ۱۰ دانشکده دارد که در گرایش‌های مختلف رشته‌های علوم انسانی،‌ علوم اجتماعی، علوم تجربی، مدیریت و حقوق در دوره‌های مختلف دانشجو می‌پذیرند. زبان تدریس در بیشتر دوره‌ها انگلیسی است و این دانشگاه هر سال دانشجویان بین‌المللی زیادی را می‌پذیرد.

  رشته‌های شیمی، فیزیک، بیولوژی و محیط‌زیست در دانشگاه پچ نیز مانند رشته‌های پزشکی این دانشگاه معتبر و معروف هستند. هزینه تحصیل در این دانشگاه در هر سه دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری برای دانشجویان بین‌المللی تقریبا از ترمی ۲۵۰۰ تا ۸۰۰۰ یورو است. البته، این دانشگاه بورسیه‌ها وکمک‌هزینه‌های مختلفی برای دانشجویان بین‌المللی دارد.

  مهم‌ترین ویژگی این دانشگاه که آن را برای دانشجویان ایرانی متمایز می‌کند این است که وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران مدرک این دانشگاه را قبول دارند و آن را معادل‌سازی می‌کنند.

  ۶. دانشگاه کوروینوس بوداپست

  دانشگاه خصوصی کوروینوس بوداپست دانشگاه برتری است که در سال ۱۹۲۰ در بوداپست تاسیس شده و برای تحصیل در رشته‌های مدیریت بازرگانی، اقتصاد و روابط بین‌الملل شناخته‌شده است. سالانه دانشجویان بین‌المللی زیادی این دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند، چون زبان تدریس در تعداد زیادی از دوره‌های این دانشگاه انگلیسی است.

  از مهم‌ترین ويژگی‌های دانشگاه کوروینوس بوداپست که آن را از دیگر دانشگاه‌های برتر مجارستان متمایز می‌کند، تمرکز آن بر آموز‌ش‌های کاربردی و مورد نیاز برای ورود به بازار کار است. به همین دلیل، این دانشگاه فرصت‌های کارآموزی و کاریابی زیادی را برای دانشجویانش فراهم می‌کند. همچنین، دوره‌های مدیریت بازرگانی و اقتصاد دانشگاه کوروینوس بوداپست بسیار تخصصی و کاربردی طراحی شده است.

  دانشگاه کوروینوس بوداپست از گرانترین دانشگاه های مجارستان به ‌حساب می‌آید:

  • هزینه تحصیل در دوره کارشناسی مدیریت بازرگانی در این دانشگاه حداقل ترمی ۴۲۰۰ یورو و تحصیل در رشته‌های دیگر حداقل ۵۰۰۰ یورو است.
  • هزینه سالانه تحصیل در دوره‌های کارشناسی ارشد این دانشگاه تقریبا از ۱۲هزار تا ۱۵هزار یورو است.
  • هزینه سالانه تحصیل در دوره دکتری از ۱۸هزار یورو شروع می‌شود.

  مهم‌ترین ویژگی این دانشگاه که آن را برای دانشجویان ایرانی متمایز می‌کند این است که وزارت علوم ایران مدرک این دانشگاه را قبول دارد و آن را معادل‌سازی می‌کند.

  ۷. دانشگاه MATE مجارستان برای کشاورزی و علوم زیستی

  MATE Hungarian University of Agriculture and Life Sciences یا دانشگاه MATE مجارستان دانشگاهی تخصصی و خصوصی برای رشته‌های کشاورزی و علوم زیستی و زیرشاخه‌های آن‌هاست و در این حوزه‌ها معتبرترین دانشگاه مجارستان محسوب می‌شود. این دانشگاه در سال ۱۷۸۷ در نزدیکی بوداپست تاسیس شده است.

  دانشگاه MATE مجارستان هشت دانشکده دارد: دانشکده‌های کشاورزی، علوم دامی، دام‌پزشکی، علوم غذایی، باغبانی، علوم محیطی، جنگل‌بانی و معماری منظر. همچنین، در دانشکده‌های این دانشگاه با همکاری دانشگاه‌های خارجی و مؤسسات بین‌المللی، برنامه‌های تحقیقاتی و پژوهشی متعددی در تمامی رشته‌های مرتبط انجام می‌شود.

  دانشگاه MATE مجارستان دانشجویان بین‌المللی را می‌پذیرد. زبان تدریس در بیش از ۴۰ دوره در این دانشگاه انگلیسی است. از ویژگی‌های مهم تحصیل در این دانشگاه این است که آموزش‌ها کاربردی و عملی طراحی شده‌اند و دانشجویان تشویق می‌شوند تا راه‌حل‌های نوآورانه برای مشکلات پیدا کنند. رشته‌های کشاورزی پایدار، دام‌پزشکی، مدیریت کشاورزی و علوم غذایی و فناوری ازجمله معروف‌ترین و معتبرترین رشته‌های ارائه‌شده در این دانشگاه‌اند.

  هزینه تحصیل در این دانشگاه در هر سه دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری برای دانشجویان بین‌المللی تقریبا از ترمی ۲۵۰۰ تا ۸۰۰۰ یورو است. همچنین، این دانشگاه هر سال بورسیه‌ها وکمک‌هزینه‌های مختلفی برای دانشجویان بین‌المللی در نظر می‌گیرد. البته تذکر این نکته لازم است که وزارت علوم ایران این دانشگاه را به‌رسمیت نمی‌شناسد و مدرک آن را معادل‌سازی نمی‌کند.

  ۸. دانشگاه Szechenyi Istvan

  دانشگاه دولتی ساکینی ایشتوان در شهر دیور (Győr) در شمال‌غرب مجارستان قرار گرفته و به همین دلیل، نام دیگر این دانشگاه، دانشگاه دیور است. این دانشگاه در سال ۱۹۶۸ تاسیس شده و برای تحصیل در رشته‌های فنی و مهندسی بسیار شهرت و اعتبار دارد.

  دانشکده مهندسی خودرو، مهندسی برق و انفورماتیک، مهندسی صنایع سبک، علوم اقتصادی و علوم اجتماعی ازجمله دانشکده‌های این دانشگاه‌اند. در این دانشگاه دوره‌های زیادی به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند و به همین دلیل دانشجویان بین‌المللی نیز در آن درس می‌خوانند.

  تحصیل در دانشگاه دیور بهترین انتخاب برای کسانی است که به تحصیل در رشته مهندسی خودرو و زیرشاخه‌های آن مانند مکاترونیک خودرو، الکترونیک خودرو و سیستم‌های حمل‌و‌نقل هوشمند علاقه دارند. البته، رشته‌های رباتیک، امنیت سایبری و فناوری اطلاعات این دانشگاه نیز معروف و معتبرند.

  از مزیت‌های مهم این دانشگاه تمرکز آن بر آموزش‌های عملی و کاربردی است. به همین دلیل، دانشجویان در این دانشگاه‌ فرصت دارند تا در پروژه‌های صنعتی کار کرده و یافتن راه‌حل‌های نوآورانه را تجربه کنند.

  هزینه تحصیل در این دانشگاه در هر سه دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری برای دانشجویان بین‌المللی تقریبا از ترمی ۲۵۰۰ تا ۸۰۰۰ یورو است. مهم‌ترین ویژگی این دانشگاه که آن را برای دانشجویان ایرانی متمایز می‌کند این است که وزارت علوم ایران مدرک دانشگاه دیور را قبول دارد و آن را معادل‌سازی می‌کند.

  ۹. دانشگاه میشکولتس

  دانشگاه دولتی میشکولتس در شهر زیبای میشکولتس قرار دارد و بزرگ‌ترین دانشگاه در شما‌ل مجارستان است. تاریخ تاسیس این دانشگاه به سال ۱۷۳۵ برمی‌گردد و این دانشگاه برای تحصیل در رشته‌های فناوری اطلاعات (IT)، مهندسی و علوم طبیعی شناخته‌شده و معتبر است.

  دانشکده‌های مهندسی مکانیک، علوم زمین و ژئوانفورماتیک، علوم و مهندسی مواد، اقتصاد و حقوق ازجمله مهم‌ترین دانشکده‌های این دانشگاه به‌ شمار می‌آیند. زبان تدریس در تعداد زیادی از دوره‌های این دانشگاه انگلیسی است. دانشجویانی از ۵۰ کشور جهان در دانشگاه میشکولتس درس می‌خوانند و این دانشگاه در سطح جهان شناخته‌شده است.

  تحصیل در این دانشگاه بهترین انتخاب برای کسانی است که می‌خواهند در رشته‌ مهندسی مکانیک و زیرشاخه‌های آن (مانند مهندسی تولید و مهندسی برق)، رشته ژئوفیزیک و زمین‌شناسی ادامه تحصیل دهند. از مزیت‌های مهم این دانشگاه تمرکز آن بر آموزش‌های عملی و تحقیق و پژو‌هش‌های کاربردی است. این دانشگاه در یکی از مهم‌ترین مناطق صنعتی مجارستان قرار دارد و به همین دلیل فرصت‌های زیادی به دانشجویانی می‌دهد که قصد دارند در حوزه‌های مهندسی و فناوری کارآفرینی کنند.

  هزینه تحصیل در این دانشگاه در هر سه دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری برای دانشجویان بین‌المللی تقریبا از ترمی ۲۵۰۰ تا ۸۰۰۰ یورو است. مهم‌ترین ویژگی این دانشگاه که آن را برای دانشجویان ایرانی متمایز می‌کند این است که وزارت علوم ایران مدرک دانشگاه دولتی میشکولتس را قبول دارد و آن را معادل‌سازی می‌کند.

  ۱۰. دانشگاه پانونیا

  دانشگاه پانونیا یا پانون که به ‌نام دانشگاه  Veszprém (وزپریم یا وِسپرِم) نیز شناخته می‌شود، دانشگاهی دولتی در غرب مجارستان است و در شهر  Veszprém قرار دارد. این دانشگاه در سال ۱۹۴۹ تاسیس شده است.

  دانشگاه پانون چهار دانشکده دارد: دانشکده‌‌های تجارت و اقتصاد، مهندسی، فناوری اطلاعات و علوم انسانی. زبان تدریس در تعداد زیادی از دوره‌های این دانشگاه انگلیسی است و دانشجویانی از کشورهای مختلف جهان در آن درس می‌خوانند.

  تحصیل در این دانشگاه بهترین انتخاب برای کسانی است که می‌خواهند در رشته‌‌های مدیریت بازرگانی، زیرشاخه‌ّ‌های مهندسی و علوم کامپیوتر تخصص پیدا کنند. از مزیت‌های مهم این دانشگاه تمرکز آن بر آموزش‌های عملی و تحقیق و پژو‌هش‌های کاربردی و یافتن راه‌حل برای مشکلات واقعی صنعتی و اقتصادی است.

  این دانشگاه دولتی گران است و هزینه تحصیل در آن در هر سه دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری برای دانشجویان بین‌المللی تقریبا از ترمی ۶۵۰۰ یورو شروع می‌شود و تا ۱۲هزار یورو می‌رسد. دانشجویان ایرانی باید به این نکته توجه داشته باشند که وزارت علوم ایران این دانشگاه را به ‌رسمیت نمی‌شناسد و مدرک آن را معادل‌سازی نمی‌کند.

  رشته های تحصیلی پرطرفدار در دانشگاه های مجارستان

  بهترین دانشگاه های مجارستان در رشته‌های مختلف آموزش‌های معتبر و به‌روزی دارند. به همین دلیل است که دانشجویان بین‌المللی، دانشگاه های مجارستان را برای تحصیل در حوزه‌های مختلف انتخاب می‌کنند. البته، تحصیل در بعضی رشته‌ها در بهترین دانشگاه های مجارستان طرفداران بیشتری دارد.

  رشته های تحصیلی پرطرفدار در دانشگاه های مجارستان عبارت‌اند از:

  • مدیریت بازرگانی: از رشته‌های گران ولی پرطرفدار در مجارستان است.
  • علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات: با توجه به تقاضای بازار کار برای متخصصان این رشته‌ها و ارزان‌بودن تحصیل در آن‌ها در دانشگاه های مجارستان، تحصیل در این رشته‌ها هم پرطرفدار است.
  • پزشکی و رشته‌های مربوط به آن: رشته‌های پرستاری، پزشکی، دندان‌پزشکی و داروسازی همیشه در فهرست رشته‌های تحصیلی پرطرفدار دانشگاه‌ های مجارستان قرار دارند.

  دانشجویان ایرانی از طرفداران تحصیل در رشته پزشکی، دندان‌پزشکی و داروسازی در دانشگاه‌ های مجارستان‌اند. دلیل این محبوبیت این است که وزارت بهداشت ایران مدرک پزشکی چهار دانشگاه مجارستان را به ‌رسمیت می‌شناسد؛ یعنی دانشگا‌ه‌های سگد، دبرسن، پچ و سملوایز بوداپست. سه دانشگاه اول در فهرست ده دانشگاه برتر مجارستان قرار دارند. دانشگاه سملوایز بوداپست نیز در میان ۲۵۰ دانشگاه برتر جهان برای تحصیل در رشته پزشکی است.

  مزایای تحصیل در دانشگاه های مجارستان

  تحصیل در دانشگاه های مجارستان به دانشجویان بین‌المللی فرصت می‌دهد تا در کشوری اروپایی و عضو اتحادیه اروپا درس بخوانند. علاوه‌بر این، تحصیل در دانشگاه‌ های مجارستان مزایای دیگری هم دارد. ازجمله مهم‌ترین مزایای تحصیل در دانشگاه‌های مجارستان عبارت‌اند از:

  • هزینه تحصیل و زندگی ارزان: هزینه‌های تحصیل، اقامت و زندگی در مجارستان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی کمتر و مقرون‌به‌صرفه‌تر است.
  • بورسیه‌های دولتی: دانشجویان بین‌المللی امکان استفاده از چند بورسیه دولتی مجارستان را دارند.
  • تحصیل در محیطی بین‌المللی: دانشگاه ‌های مجارستان پذیرای دانشجویانی از سراسر جهان‌اند. همین به دانشجو امکان می‌دهد تا با فرهنگ‌های مختلف آشنا شود.
  • سفر به کشورهای حوزه شینگن: دانشجو با دریافت ویزای تحصیلی مجارستان می‌تواند به کشورهای حوزه شینگن هم سفر کند.
  • فرآیند پذیرش آسان و سریع: اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه های مجارستان فرآیند سخت و پیچیده‌ای ندارد.

  معایب تحصیل در دانشگاه های مجارستان

  تحصیل در دانشگاه های مجارستان معایبی هم دارد و آگاهی از این معایب برای تصمیم‌گیری درست لازم است. ازجمله مهم‌ترین معایب تحصیل در دانشگاه ‌های مجارستان عبارت‌اند از:

  • رنک علمی نامطلوب: رتبه بهترین دانشگاه مجارستان، دانشگاه سگد، بیشتر از ۶۰۰ است. همین نشان می‌دهد که دانشگاه‌های مجارستان در دسته‌ دانشگاه‌های برتر جهان قرار نمی‌گیرند.
  • فرصت‌های کاری محدودتر: ورود به بازار کار در مجارستان برای دانشجویان بین‌المللی و بعد از پایان تحصیلات سخت‌ است،‌ چون مجارستان در مقایسه با کشورهای قدرتمند اروپا مانند آلمان بازار کار کوچک‌تری دارد.
  • لزوم آشنایی با زبان مجاری: درست است که تحصیل در بهترین دانشگاه های مجارستان با زبان انگلیسی امکان‌پذیر است، اما برای کار و زندگی در مجارستان باید زبان مجاری را نیز یاد گرفت.
  • مشکل معادل‌سازی: وزارت علوم ایران فقط هشت‌ دانشگاه از ده دانشگاه برتر مجارستان را به‌ رسمیت می‌شناسد و مدرک آن‌ها را معادل‌سازی می‌کند. به همین دلیل، دانشجویان ایرانی انتخاب‌های محدودتری دارند.

  جمع‌بندی

  دانشگاه های مجارستان به دانشجویان بین‌المللی از سراسر جهان فرصت می‌دهند تا در بعضی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌‌های اروپا تحصیل کنند. تحصیل در دانشگاه های مجارستان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی ارزان‌تر است.

  • اگر برنامه‌ بلندمدت برای تحصیل، کار و زندگی در مجارستان را دارید،
  • اگر به‌دنبال راهی آسان برای ورود به دانشگاه‌های معتبر مجارستان هستید،
  • اگر به رشته‌‌ پزشکی علاقه دارید و می‌خواهید در این رشته درس بخوانید و مدرک معتبر داشته باشید یا
  • اگر می‌خواهید از طریق مهاجرت تحصیلی به مجارستان به اروپا بروید،

  با کارشناسان و متخصصان مؤسسه مهاجرتی بالدانو مشورت کنید تا با آرامش، اطمینان‌ خاطر و آگاهی کامل از شرایط تحصیل در دانشگاه های مجارستان، تصمیم بگیرید و اقدام کنید.

  سوالات کاربران درباره دانشگاه‌ های مجارستان

  مزایای تحصیل در دانشگاه های مجارستان چیست؟
  مزایای تحصیل در دانشگاه های مجارستان عبارت‌اند از تحصیل ارزان و مقرون‌به‌صرفه در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی، شانس دریافت بورسیه تحصیلی، تحصیل در محیطی بین‌المللی، دریافت پذیرش سریع از دانشگاه و سفر به کشورهای شینگن با ویزای دانشجوی مجارستان.
  شرایط تحصیل در دانشگاه های مجارستان چیست؟
  شرایط تحصیل در دانشگاه های مجارستان عبارت‌اند از پذیرش‌گرفتن از یکی از دانشگاه های مجارستان،‌ تسلط بر زبان انگلیسی یا مجاری یا زبان تدریس در دانشگاه،‌ تمکن مالی یا دریافت بورسیه تحصیلی، داشتن محل اقامت مشخص در مجارستان، خرید بیمه سلامت و اخذ ویزای تحصیلی مجارستان.
  مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در مجارستان چیست؟
  مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در مجارستان را هر دانشگاه خودش مشخص می‌کند. اما برای تحصیل در بیشتر دانشگاه های مجارستان به مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل نیاز است.
  هزینه تحصیل در دانشگاه های مجارستان چقدر است؟
  هزینه تحصیل در دانشگاه های مجارستان را دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه مشخص می‌کند. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی مجارستان کمتر است.
  بهترین دانشگاه های مجارستان کدام است؟
  بهترین دانشگاه‌های مجارستان بر اساس رتبه‌بندی جهانی QS عبارت‌اند از دانشگاه‌های سگد، دبرسن، اوتووش لوراند، دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست، دانشگاه پچ، دانشگاه کوروینوس بوداپست، دانشگاه MATE  مجارستان برای کشاورزی و علوم زیستی، دانشگاه Szechenyi Istvan، دانشگاه میشکولتس و دانشگاه پانونیا.
  انواع دانشگاه های مجارستان کدام‌اند؟
  انواع دانشگاه‌ های مجارستان در دو دسته دانشگاه‌های دولتی و خصوصی قرار می‌گیرند.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859