ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریستی استرالیا یا زیر مجموعه‌ای از ویزای ساب کلاس ۶۰۰ استرالیا است. ایرانیان به‌منظور سفرهای کوتاه‌مدت توریستی به این کشور نیازمند دریافت آن هستند. ویزای ساب کلاس ۶۰۰ توریستی انواع مختلفی دارد که هرکدام ویژگی‌ها و شرایط خاص خود را دارند

مشاوره تلفنی 021-43859
2024/3/d3769524-f1d7-4c63-b306-e4b048649478.jpg

مشاوره اخذ ویزای توریستی استرالیا

مشاوره اخذ ویزای توریستی استرالیا بهترین و سریع‌ترین راه برای گرفتن هر‌یک از انواع ویزای ساب کلاس ۶۰۰ است. این ویزا متقاضیان زیادی دارد و ممکن است فرایند صدور آن برای بعضی از متقاضیان طولانی شود. پس، برای اخذ تضمینی ویزای توریستی استرالیا به مشاوره و کمک نیاز است.

مشاوره جهت اخذ ویزای توریستی استرالیا از خدمات ما در بالدانو است. در این مطلب، کارشناسان ما در مؤسسه مهاجرتی بالدانو به همه سوالاتتان درباره شرایط مراحل، مدارک و هزینه‌های لازم برای دریافت این ویزا جواب می‌دهند. هزینه‌های ذکرشده در این مطلب با نرخ تبدیل ۱ به ۰٫۶۶ از دلار استرالیا به دلار آمریکا تبدیل شده‌اند.

برای مشاوره بیشتر با کارشناسان ما در بالدانو و کسب اطلاعات بیشتر، فرم مشاوره رایگان را تکمیل کنید تا کارشناسان در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  ویزای توریستی استرالیا چیست؟

  ویزای توریستی استرالیا در وبسایت رسمی وزارت کشور دولت استرالیا زیرمجموعه‌ای از ویزای ساب کلاس ۶۰۰ (Subclass 600) است.

  ویزای ساب کلاس ۶۰۰ استرالیا ویژه همه متقاضیانی است که به‌دلایل مختلف، ازجمله دیدار با خانواده و شرکت در کنفرانس‌‌ها یا رویدادهای علمی و تجاری یا مذاکره تجاری می‌خواهند به استرالیا سفر کنند و حداکثر ۱ سال در آنجا بمانند. درحقیقت، ویزای توریستی یا ویزای بازدیدکننده ویزای کوتاه‌مدت کشور استرالیا است و برای اقامت‌های ۳ و ۶ و ۱۲ماهه صادر می‌شود.

  ویزای ساب کلاس ۶۰۰ استرالیا انواع مختلفی دارد؛ چون متقاضیان با اهداف گوناگونی برای کوتاه‌مدت به این کشور سفر می‌کنند. گفتنی است اتباع همه کشورهای جهان برای سفرهای کوتاه‌مدت به استرالیا به دریافت انواع ویزای ساب کلاس ۶۰۰ نیاز ندارند. بنابراین، اولین قدم برای دریافت ویزای توریستی استرالیا، این است که پاسخ این پرسش را پیدا کنیم که «چه کسانی به ویزای توریستی استرالیا نیاز دارند؟»

  چه کسانی به ویزای توریستی استرالیا نیاز دارند؟

  براساس قوانین دولت استرالیا، همه افراد، ازجمله اتباع ایران، برای ورود به این کشور و اقامت کوتاه‌مدت در آنجا باید برای دریافت ویزای ساب کلاس ۶۰۰ درخواست دهند.

  اتباع یا دارندگان پاسپورت کشور نیوزیلندبرای سفر توریستی به استرالیا نیاز به اخذ ویزا ندارند و وقتی به استرالیا رسیدند، ویزای فرودگاهی یا بدو ورود (Visa on Arrival) را دریافت می‌کنند.

  اتباع یا دارندگان پاسپورت کشورهای اتحادیه اروپا، آندورا، ایسلند، لیختن‌اشتاین، موناکو، سن‌مارینو، سوئیس، انگلستان، شهر واتیکان، برونئی، کانادا، هنگ‌کنگ، ژاپن، مالزی، سنگاپور، کره‌جنوبی، ایالات متحده آمریکا و نروژ نیز به اخذ ویزای توریستی نیاز ندارند و باید برای ویزای eVisitor یاElectronic Travel Authority (ETA)  درخواست دهند. فرایند درخواست این ویزا کاملا آنلاین و سریع طی می‌شود و به مدارک زیادی هم نیاز ندارد.

  انواع ویزای ساب کلاس ۶۰۰ استرالیا

  ویزای ساب کلاس ۶۰۰ استرالیا ویژه انواع سفرهای کوتاه‌مدت به این کشور با اهداف مختلف است. به‌همین‌دلیل، این ویزا به چند دسته تقسیم شده است.

  انواع ویزای ساب کلاس ۶۰۰ عبارت‌‌اند از:

  • ویزای توریستی (Tourist Stream)
  • ویزای بازیدکننده تجاری (Business Visitor Stream)
  • ویزای توریستی مخصوص اتباع بعضی از مناطق چین (Approved Destination Status Stream)
  • ویزای مخصوص اتباع چین برای سفرهای مکرر به استرالیا (Frequent Traveller Stream)
  • ویزای مخصوص برای بازدید از اعضای خانواده ساکن استرالیا (Sponsored Family Stream)

  درادامه، هریک از انواع ویزای ساب کلاس ۶۰۰ استرالیا را براساس آخرین اطلاعات درج‌شده در وبسایت وزارت کشور دولت استرالیا توضیح می‌دهیم.

  ویزای توریستی (Tourist Stream)

  این ویزا مخصوص متقاضیانی است که قصد دارند برای تفریح و گشت‌وگذار یا دیدار با دوستان و اقوام به استرالیا سفر کنند. این ویزا ممکن است با اعتبار ۳ یا ۶ یا ۱۲ماهه صادر شود. برای این نوع ویزا در ۲ حالت می‌توان درخواست داد:

  1. زمانی‌‌که متقاضی خارج از استرالیا است.
  2. زمانی‌که متقاضی با ویزای دیگری در خاک استرالیا است که اعتبارش به‌زودی تمام می‌شود.

  تفاوت این دو حالت در شرایط و هزینه درخواست ویزای توریستی است. هزینه درخواست ویزای توریستی در حالت اول‌، ۱۲۵ دلار آمریکا و در حالت دوم، ۳۱۲ دلار آمریکا است.

  مهم‌ترین شرط درخواست ویزا در حالت اول این است که متقاضی در زمان درخواست و صدور ویزا حتما خارج از خاک استرالیا باشد و در حالت دوم این است که متقاضی در زمان درخواست و صدور ویزا حتما در استرالیا باشد. همچنین، اگر متقاضی داخل خاک استرالیا حضور داشته و قصدش از ماندن تجارت یا درمان باشد، نمی‌تواند و نباید برای ویزای توریستی درخواست دهد. مدت زمان صدور ویزای توریستی در هر ۲ حالت نیز به شرایط متقاضی بستگی دارد.  

  ویزای بازیدکننده تجاری (Business Visitor Stream)

  ویزای بازدیدکننده تجاری فقط برای سفرهای کوتاه‌مدت با اهداف تجاری به استرالیا صادر می‌شود. دارنده این نوع ویزا نمی‌تواند در زمان اقامتش در استرالیا کالا یا خدمات بفروشد و ارائه دهد. اعتبار ویزای بازدیدکننده تجاری استرالیا حداکثر ۳ ماه و ممکن است به‌صورت چندبارورود صادر شود و به دارنده اجازه دهد تا در مدت ۳ ماه چندین نوبت به استرالیا سفر کند.

  متقاضی در زمان درخواست و صدور این ویزا باید خارج از خاک استرالیا باشد. هزینه درخواست و صدور ویزای بازدیدکننده تجاری استرالیا ۱۲۵ دلار آمریکا است و مدت زمان صدورش هم به شرایط متقاضی بستگی دارد. 

  ویزای توریستی مخصوص اتباع بعضی از مناطق چین (Approved Destination Status Stream)

  ویزای توریستی مخصوص اتباع بعضی از مناطق چین ویژه سفرهای توریستی کاملا برنامه‌ریزی‌شده‌ و ازپیش‌تعیین‌شده اتباع چینی (به‌جز ساکنان مناطق اداری ویژه چین) به استرالیا است. این ویزا برای سفرهای گروهی با تورهای تاییدشده به استرالیا صادر می‌شود و مدت اعتبار آن فقط به‌اندازه زمان سفر است.

  دارنده این نوع ویزا در تمام مدت اقامت در استرالیا باید با گروه و تور بماند و حق ندارد از آن‌ها جدا شود. هزینه درخواست و صدور این نوع از ویزای ساب کلاس ۶۰۰ استرالیا ۱۲۵ دلار آمریکا است و مدت زمان صدورش هم به شرایط متقاضیان و وضعیت مرزها و سیاست‌های خاص دولت استرالیا در هر مقطع زمانی بستگی دارد. 

  ویزای مخصوص اتباع چین برای سفرهای مکرر به استرالیا (Frequent Traveller Stream)

  ویزای مخصوص اتباع چین برای سفرهای مکرر به استرالیا فقط برای اتباع چین صادر می‌شود که به‌دلایل شخصی و‌ خانوادگی یا تجاری می‌خواهند بارها به استرالیا سفر کنند. این ویزا ممکن است ۱۰ساله صادر شود و به دارنده‌اش اجازه دهد تا هربار حداکثر ۳ ماه در خاک استرالیا بماند.

  برای درخواست این نوع ویزا، متقاضی باید پاسپورت چین را داشته و اطلاعات بیومتریک خود را در سفارت استرالیا در چین ثبت کرده باشد. هزینه درخواست و صدور این نوع از ویزای ساب کلاس ۶۰۰ استرالیا ۹۱۶ دلار آمریکا است و مدت زمان صدورش هم به شرایط متقاضیان در هر مقطع زمانی بستگی دارد.

  ویزای مخصوص برای بازدید از اعضای خانواده ساکن استرالیا (Sponsored Family Stream)

  ویزای مخصوص برای بازدید از اعضای خانواده ساکن استرالیا برای متقاضیانی صادر می‌شود که یکی از اعضای خانواده‌شان اقامت دائم یا شهروندی استرالیا را دارد و از آنان برای سفر به استرالیا دعوت می‌کند. به‌عبارت‌دیگر، مقیم یا شهروند استرالیا حامی مالی سفر یکی از اعضای خانواده‌اش به استرالیا می‌شود. این ویزا ممکن است با اعتبار ۱۲ماهه صادر شود.

  برای درخواست این نوع از ویزای ساب کلاس ۶۰۰ استرالیا، متقاضی باید در زمان درخواست و صدور آن خارج از استرالیا باشد. در دعوت‌نامه‌ای که حامی مالی برای متقاضی می‌فرستد، باید نسبت فامیلی، مدت سفر، دلیل سفر و محل اقامت متقاضی در استرالیا ذکر شده باشد.

  برای صدور این نوع ویزا، ممکن است از دعوت‌کننده (حامی مالی) اوراق ضمانت دریافت شود. بعد از اینکه دارنده ویزا خاک استرالیا را ترک کرد، اوراق ضمانت به حامی مالی بازگردانده می‌شود. هزینه درخواست و صدور ویزای مخصوص برای بازدید از اعضای خانواده ساکن استرالیا ۱۲۵ دلار آمریکا است و مدت زمان صدورش هم به شرایط متقاضیان بستگی دارد. 

  شرایط اخذ ویزای توریستی استرالیا

  شرایط اخذ ویزای توریستی استرالیا مشخص می‌کند که متقاضی قصد دارد برای کدام‌یک از انواع ویزای ساب کلاس ۶۰۰ اقدام کند. بر همین اساس، شرایط اخذ ویزای توریستی استرالیا به ۲ دسته کلی تقسیم می‌شوند: یکی شرایط عمومی و دیگری شرایط اختصاصی.

  شرایط عمومی اخذ ویزای توریستی استرالیا بدین‌شرح‌اند:

  • پاسپورت معتبر
  • ۲ قطعه عکس پاسپورتی
  • اثبات تمکن مالی لازم برای سفر یا داشتن دعوت‌نامه اسپانسر
  • بیمه مسافرتی
  • گواهی عدم سوءپیشینه
  • برنامه دقیق سفر و بلیت رفت‌وبرگشت هواپیما
  • محل اقامت مشخص در استرالیا
  • مدارک اثبات‌کننده موقت‌بودن سفر و قصد بازگشت به وطن
  • پرداخت هزینه درخواست ویزا ساب کلاس ۶۰۰

  شرایط اختصاصی اخذ ویزای توریستی استرالیا بدین‌شرح‌اند:

  • نداشتن قصد تجارت یا درمان برای ماندن در استرالیا
  • حضورداشتن در استرالیا در زمان درخواست و صدور ویزا

  شرط اختصاصی اخذ ویزای بازدیدکننده تجاری استرالیا عبارت است از:

  • اثبات تجاری‌بودن سفر و قصد‌نداشتن برای فروش کالا و خدمات

  شرایط اختصاصی اخذ ویزای مخصوص برای بازدید از اعضای خانواده ساکن استرالیا ازاین‌قرارند:

  • داشتن دعوت‌نامه از حامی مالی شامل نسبت فامیلی، مدت سفر، دلیل سفر و محل اقامت متقاضی در استرالیا
  • تایید اسپانسر برای پرداخت هزینه‌های متقاضی و تهیه اوراق ضمانت

  مراحل اخذ ویزای توریستی استرالیا

  متقاضی برای اخذ ویزای توریستی استرالیا ۲ راه پیش رو دارد:

  1. ثبت درخواست آنلاین ازطریق وبسایت https://online.immi.gov.au/lusc/login
  2. مراجعه حضوری به سفارت استرالیا

  طی‌کردن مراحل ذکرشده برای درخواست انواع ویزای ساب کلاس ۶۰۰ الزامی است. بااین‌حال، ممکن است سفارت از  بعضی از متقاضیان باتوجه‌به ملیت و شرایط ویژه‌شان بخواهد تا اقدامات دیگری نیز انجام دهند و مراحل دیگری را طی کنند.

  مراحل درخواست آنلاین ویزای توریستی استرالیا بدین‌شرح‌اند:

  1. متقاضی هر نوع ویزا باید مدارک لازم برای اخذ آن را از مراجع و وبسایت‌های رسمی یا موسسه‌های مهاجرتی معتبر یا سفارت بپرسد و آن‌ها را آماده کند.
  2. متقاضی باید در وبسایت https://online.immi.gov.au/lusc/login حساب کاربری بسازد و نوع ویزای درخواستی‌اش را انتخاب کند.
  3. متقاضی باید مدارک لازم برای اخذ هر نوع ویزا را به انگلیسی ترجمه و آماده بارگذاری کند.
  4. متقاضی باید فرم ویزا را تکمیل و مدارک را بارگذاری کند.
  5. متقاضی باید هزینه درخواست ویزا را آنلاین بپردازد.
  6. متقاضی باید منتظر بماند تا نتیجه (شماره ویزا یا نامه ریجکتی) برایش ایمیل شود.

  مراحل درخواست ویزای توریستی استرالیا ازطریق مراجعه حضوری به سفارت ازاین‌قرارند:

  1. متقاضی هر نوع ویزا باید مدارک لازم برای اخذ آن را از مراجع و وبسایت‌های رسمی یا موسسه‌های مهاجرتی معتبر یا سفارت بپرسد و آن‌ها را آماده کند.
  2. متقاضی باید مدارک لازم برای اخذ هر نوع ویزا را به انگلیسی ترجمه کند و از سفارت وقت بگیرد و به سفارت تحویل دهد.
  3. متقاضی باید هزینه درخواست ویزا را پرداخت کند.
  4. متقاضی باید منتظر بماند تا ویزایش صادر شود.

  مدارک لازم برای ویزای توریستی استرالیا

  مدارک لازم برای ویزای توریستی استرالیا را نوع ویزای درخواستی مشخص می‌کند. 

  مدارک عمومی لازم برای ویزای ساب کلاس ۶۰۰ استرالیا عبارت‌اند از:

  • پاسپورت معتبر
  • ۲ قطعه عکس پاسپورتی جدید
  • گواهی تمکن مالی یا دعوت‌نامه از اسپانسر
  • بلیت رفت‌وبرگشت هواپیما
  • فرم تکمیل‌شده درخواست ویزای توریستی
  • تایید رزرو هتل یا نشانی محل اقامت مشخص در استرالیا
  • برنامه دقیق سفر
  • بیمه سلامت
  • گواهی عدم سوءپیشینه
  • نامه رضایت کارفرما برای غیبت متقاضی برای طول دوران سفر (درصورت لزوم)
  • نامه رضایت مدرسه یا دانشگاه برای غیبت متقاضی برای طول دوران سفر (در‌صورت لزوم)
  • رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا

  مدارک اختصاصی لازم برای ویزای ساب کلاس ۶۰۰ استرالیا عبارت‌اند از:

  نوع ویزای ساب کلاس ۶۰۰ استرالیامدرک اختصاصی لازم برای درخواست ویزا
  ویزای توریستی از داخل خاک استرالیامدارک اثبات‌کننده تجاری و درمانی‌نبودن ادامه اقامت
  ویزای بازدیدکننده تجاری استرالیامدارک اثبات‌کننده تجاری‌بودن سفر
  ویزای مخصوص برای بازدید از اعضای خانواده ساکن استرالیادعوت‌نامه از حامی مالی شامل مشخصات کامل و جزئیات و برنامه سفر به‌علاوه اوراق ضمانت درخواستی

  مدت زمان پردازش ویزای توریستی استرالیا

  مدت زمان پردازش ویزای توریستی استرالیا به شرایط متقاضی و نوع ویزای درخواستی و حجم کاری سفارت و اداره مهاجرت استرالیا بستگی دارد. در وبسایت رسمی وزارت کشور استرالیا، بخشی وجود دارد که در آن متقاضی با واردکردن تاریخ ثبت درخواست، می‌تواند فرایند پیشرفت و زمان تقریبی پردازش پرونده‌اش را ببیند.

  به‌همین‌دلیل، برای صدور انواع ویزای توریستی استرالیا نمی‌توان زمان دقیقی اعلام کرد.

  در جدول زیر، مدت زمان تقریبی پردازش هر نوع ویزای توریستی استرالیا را مشاهده می‌کنید.

  نوع ویزای ساب کلاس ۶۰۰ استرالیامدت زمان تقریبی پردازش ویزا
  ویزای توریستیتقریبا ۳۰ روز
  ویزای بازدیدکننده تجاری استرالیاتقریبا ۲۰ روز
  ویزای مخصوص برای بازدید از اعضای خانواده ساکن استرالیاتقریبا ۹۰ روز

  هزینه ویزای توریستی استرالیا

  در جدول زیر، هزینه اخذ انواع ویزای ساب کلاس ۶۰۰ استرالیا به‌تفکیک آورده شده است. به هزینه‌‌های زیر باید هزینه‌های لازم برای جمع‌آوری و ترجمه مدارک،‌ خرید بیمه، بلیت هواپیما و رزرو هتل یا محل اقامت و دیگر هزینه‌ّ‌های ضروری را اضافه کرد.

  نوع ویزای درخواستی ساب کلاس ۶۰۰ استرالیاهزینه درخواست ویزا
  ویزای توریستی از خارج  استرالیا۱۲۵ دلار آمریکا
  ویزای توریستی از داخل استرالیا۳۱۲ دلار آمریکا
  ویزای بازدیدکننده تجاری استرالیا۱۲۵ دلار آمریکا
  ویزای مخصوص برای بازدید از اعضای خانواده ساکن استرالیا۱۲۵ دلار آمریکا

  رد شدن ویزای توریستی استرالیا

  دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است براساس آن‌ها ویزای توریستی استرالیا ریجکت شود. درمجموع، اگر احتمال داده شود متقاضی به قصد ماندن در استرالیا می‌خواهد از ویزای توریستی استفاده کند و اگر مدارک وی موقت‌بودن سفر به استرالیا را نشان ندهد و اثبات نکند، درخواست ویزای توریستی استرالیا رد می‌شود.

  از دیگر دلایل ردشدن ویزای توریستی استرالیا می‌توان به این‌ها اشاره کرد:

  • مدارک هویتی و شغلی ناقص یا مبهم
  • تناسب‌نداشتن بین تمکن مالی متقاضی و مدت زمان اقامت و برنامه سفر او به استرالیا
  • مبهم‌بودن یا ناقص‌بودن مدارک شخص دعوت‌‌کننده یا ناکافی‌بودن توان مالی او یا تهیه‌نکردن اوراق ضمانت
  • داشتن سوءپیشینه‌
  • مشخص‌نبودن هدف از سفر به استرالیا و مبهم‌بودن برنامه سفر

  خوشبختانه متقاضی این فرصت را دارد که بعد از رد‌شدن درخواستش، دوباره برای اخذ ویزای توریستی استرالیا درخواست بدهد. اگر متقاضی می‌خواهد درخواستش دوباره رد نشود، باید تمام مشکلات و نواقص مدارک را برطرف کرده باشد.

  رفع ریجکتی ویزای توریستی استرالیا

  دلایل رد شدن ویزا در نامه ریجکتی ویزای توریستی استرالیا ذکر می‌شود. باید آن نامه را به‌دقت مطالعه و نواقص را برطرف کرد. اگر مدارک ناقص نباشد و دلیل ریجکتی این باشد که مقام‌های سفارت یا اداره مهاجرت نتوانسته‌اند قصد واقعی متقاضی از سفر را احراز کنند، متقاضی به پرونده قوی‌تری نیاز دارد.

  برای رفع ریجکتی ویزای توریستی استرالیا، بهتر است از متخصصان ما در موسسه‌های مهاجرتی بالدانو یا وکلای مهاجرتی باتجربه مشاوره گرفت. درمجموع، برای رفع ریجکتی ویزا باید هر نقص و ابهام واردشده به پرونده یا مدارک را برطرف کرد و دوباره درخواست داد. 

  اعتبار ویزای توریستی استرالیا چقدر است؟
  اعتبار ویزای توریستی استرالیا ۳ یا ۶ یا ۱۲ ماه است.
  آیا ویزای ساب کلاس ۶۰۰ استرالیا تمدیدشدنی است؟
  خیر، ویزای ساب کلاس ۶۰۰ تمدیدشدنی نیست.
  منظور از ویزای ساب کلاس ۶۰۰ استرالیا چیست؟
  ویزای ساب کلاس ۶۰۰استرالیا مختص همه متقاضیانی است که به‌دلایل مختلف، ازجمله دیدار با خانواده و شرکت در کنفرانس‌‌ها یا رویدادهای علمی و تجاری یا مذاکره تجاری می‌خواهند به استرالیا سفر کنند و حداکثر ۱ سال در آنجا بمانند.
  قیمت ویزای توریستی استرالیا چقدر است؟
  قیمت ویزای توریستی استرالیا ۱۲۵ دلار آمریکا است و فقط در‌صورتی‌که از داخل استرالیا برای این ویزا درخواست داده شود، ۳۱۲ دلار آمریکا است.
  ۱. چند روز طول می‌کشد تا ویزای توریستی استرالیا بگیرم؟
  زمان دقیق دریافت ویزای توریستی استرالیا مشخص نیست و به شرایط متقاضی و حجم کاری سفارت و اداره مهاجرت استرالیا بستگی دارد. باوجوداین، تقریبا ۳۰ روز طول می‌کشد تا ویزای توریستی استرالیا را بگیرید.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859

  انواع ویزای استرالیا