ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا سندی رسمی و قانونی برای ورود به کانادا است. این ویزا نشان می‌دهد که صاحب آن شرایط لازم برای ورود به خاک این کشور را دارد. غالب کسانی‌ که می‌خواهند به کانادا سفر کنند باید ویزای توریستی داشته باشند.

مشاوره تلفنی
2023/11/2717a37a-40c7-4d69-b94a-8fd161b3163a.jpg

مشاوره اخذ ویزای توریستی کانادا

برای هر نوع سفر موقت و کوتاه‌مدت به کانادا باید ویزای توریستی کانادا را داشته باشید. برای سفر توریستی به کانادا، دیدار با اعضای خانواده یا دوستانی که مقیم کانادا هستند، شرکت در دوره‌های آموزشی یا کنفرانس‌های کوتاه‌مدت، سفر کاری یا تجاری کوتاه‌مدت، زایمان در کانادا و حتی عبور ترانزیت از فرودگاه‌های کانادا اخذ ویزای توریستی کانادا ضروری است.

در این مطلب، تمامی اطلاعات لازم درباره شرایط ویزای توریستی کانادا، مدارک لازم و همچنین قوانین جدید و به‌روز ویزای توریستی کانادا برای ایرانیان آمده است.

مشاوره برای اخذ ویزای توریستی کانادا تخصص مؤسسه مهاجرتی بالدانو است. برای مشاوره با کارشناسان باتجربه این مؤسسه و کسب اطلاعات بیشتر درباره اخذ ویزای توریستی کانادا، فرم مشاوره رایگان را تکمیل کنید تا کارشناسان بالدانو با شما تماس بگیرند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  انواع ویزای توریستی کانادا

  ویزای توریستی کانادا را بر این اساس که برای چند بار ورود به کانادا اعتبار دارد، به دو نوع تقسیم می‌کنند: ویزای توریستی سینگل (Single) و ویزای مولتیپل یا مولتی (Multiple).

  • ویزای توریستی سینگل: این نوع ویزای توریستی کانادا فقط برای یک ‌بار ورود به خاک این کشور و اقامت تا ۶ ماه صادر می‌شود. اگر دارنده ویزا، خاک کانادا را ترک کند، برای ورود دوباره لازم است مجددا جهت دریافت ویزای توریستی اقدام کند.
  • ویزای توریستی مولتیپل: ویزای توریستی مولتی برای مدت معینی (پنج سال، ۱۰ سال یا تا یک ماه قبل از تاریخ انقضای پاسپورت دارنده) صادر می‌شود. در این مدت دارنده ویزای توریستی مولتی می‌تواند هر چند بار که بخواهد وارد خاک کانادا شود و هربار تا ۶ ماه در این کشور اقامت داشته باشد.

  یک نوع ویزای توریستی مولتیپل وجود دارد که فقط یک گروه خاص می‌توانند برای اخذ آن اقدام کنند:

  • سوپر ویزا (Super Visa): سوپر ویزای کانادا که به آن ویزای والدین یا ویزای پدربزرگ و مادربزرگ نیز می‌گویند، فقط برای والدین و پدربزرگ و مادربزرگ شهروندان و مقیمان دائم کانادا صادر می‌شود. این ویزای توریستی کانادا برای مدت ۱۰سال اعتبار دارد و به دارنده اجازه می‌دهد که در هربار ورود به خاک کانادا تا پنج سال پیش فرزندان و نوه‌های خود بماند.

  شرایط ویزای توریستی کانادا

  ویزای توریستی کانادا یا ویزای ویزیتوری کانادا زیرمجموعه ویزاهای اقامت موقت کانادا، Temporary Resident Visa یا TRV به‌ حساب می‌آید. به همین دلیل است که متقاضیان ویزای توریستی باید شرایط عمومی درخواست ویزای اقامت موقت و شرایط اختصاصی برای اخذ ویزای توریستی کانادا را با هم داشته باشند. علاوه ‌بر آن، بعضی شرایط هست که وجودش الزامی نیست ولی تسهیل‌کننده فرآیند اخذ ویزا می‌شود، ازجمله:

  • سابقه سفر متقاضی
  • داشتن ویزای شینگن اروپا
  • کشوری که متقاضی از آن اقدام می‌کند.
  • ارسال دعوت‌نامه از طرف خانواده

   تکمیل ‌کردن فرم‌های زیر ازجمله شرایط عمومی برای درخواست ویزای توریستی کانادا است:

  • IMM 5257 که فرم درخواست اقامت موقت است.
  • IMM5707 که فرم اطلاعات خانوادگی است.

  شرایط اختصاصی برای درخواست ویزای توریستی کانادا که هر متقاضی باید داشته باشد، عبارت‌اند از:

  • متقاضی باید ۱۸سال تمام داشته باشد تا بتواند به‌صورت مستقل درخواست ویزای توریستی بدهد.
  • متقاضی ویزای توریستی کانادا باید پاسپورت معتبر کشورش را که حداقل یک برگه‌اش سفید مانده، داشته باشد.
  • تمام مدارک هویتی، شغلی و مالی لازم (ازجمله گواهی عدم سوءپیشینه) برای ویزای توریستی باید ترجمه رسمی شده باشند.
  • متقاضی باید تمکن مالی ویزای توریستی کانادا و توانایی پرداخت هزینه‌های درخواست و دریافت ویزا را داشته باشد.
  • متقاضی باید فرم‌های لازم را تکمیل و امضا کند و آماده باشد تا در سفارت کانادا در یکی از کشورهای همسایه ایران اطلاعات بیومتریک خود را (انگشت‌نگاری و ثبت چهره دیجیتال) ثبت کند.
  • متقاضی ویزای توریستی کانادا باید آماده باشد تا در مصاحبه حضوری سفارت شرکت کند و اگر از او خواسته شد، معاینات پزشکی لازم را انجام دهد.
  • متقاضی باید اثبات کند که اقامت او در کانادا موقت خواهد بود و قصدش این نیست که در کانادا بماند و به کار یا تحصیل مشغول شود.

  تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا

  مبلغ تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا عدد ثابت و مشخصی نیست. این عدد برای هر متقاضی و در هر مورد بر اساس مدت‌زمان اقامت و محل اقامت او در کانادا (خانه دوستان، بستگان یا هتل) تعیین می‌شود. علاوه ‌بر مبلغ تمکن مالی،‌ متقاضی باید برای تمام مدت اقامتش در کانادا بیمه سلامت (بیمه پزشکی) بخرد.

  مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا

  مدارک لازم برای گرفتن ویزای توریستی کانادا به قصد متقاضی از سفر کوتاه‌مدت به کانادا (دیدار با خانواده یا دوستان، سفر صرفا توریستی یا سفر برای کار و تجارت) بستگی دارد. نکته بسیار مهمی که هر متقاضی درباره مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی کانادا باید به آن توجه داشته باشد، این است که شاید اداره مهاجرت کانادا پس از آماده‌ کردن و ارائه ‌دادن تمامی مدارک ذکرشده در این بخش، مدارک و اطلاعات بیشتری را از متقاضی درخواست کند. بنابراینَ،‌ تصمیم‌گیرنده قطعی درباره اینکه در هر مورد چه مدارکی برای ویزای توریستی کانادا نیاز است، اداره مهاجرت کانادا خواهد بود.

  در کل و معمولا، هر متقاضی برای درخواست ویزای توریستی کانادا باید مدارک زیر را آماده کند و ارائه دهد:

  • تکمیل‌شده فرم‌های لازم ازجمله فرم درخواست ویزای توریستی
  • ترجمه رسمی تمامی مدارک هویتی و شخصی متقاضی ازجمله شناسنامه
  • مدرک اثبات تمکن مالی
  • برنامه دقیق و کامل سفر به کانادا (این برنامه باید شامل جزئیات سفر، تاریخ بلیت‌های رفت‌وبرگشت، مشخصات دقیق هتل محل اقامت و اطلاعات رزرو هتل، مکان‌هایی که می‌خواهید بازدید کنید و برنامه روزانه اقامت شما در کانادا باشد.)
  • مدارک شغلی و تحصیلی (که اثبات می‌کند متقاضی برای ادامه تحصیل یا ادامه کار باید به ایران بازگردد و ساکن دائمی ایران است.)
  • سند خانه یا اسناد اموال غیرمنقول (که ثابت می‌کند سفر شما به کانادا موقت است و قصد بازگشت به ایران را دارید.)
  • مدارک اثبات رابطه فامیلی (اگر قصد شما از سفر به کانادا، بازدید از فامیل است و دعوت‌‌نامه‌ای هم از آن‌ها ندارید.)

  مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا

  هر متقاضی برای دریافت ویزای توریستی کانادا باید چند مرحله مشخص را بگذراند. وقتی مدارک مورد نیاز برای ویزا را آماده کردید، باید به‌ترتیب زیر مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا را نیز طی کنید:

  1. ابتدا باید وارد سایت اداره مهاجرت کانادا شوید و بعد در فرم مربوط به Visit، Apply for a visitor visa را انتخاب کنید و به سؤالات مشخص‌شده درباره هدف از سفر به کانادا پاسخ دهید.
  2. بعد باید در IRCC Portal (The Immigration, Refugees and Citizenship Canada Portal) که وبسایت رسمی و امن اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا است، حساب کاربری بسازید.
  3. در ادامه، باز هم باید به سؤالاتی پاسخ دهید. بر اساس پاسخ‌های شما فرم‌هایی ایجاد می‌شود که باید آن‌ها را دانلود، تکمیل و به‌همراه مدارک خواسته‌شده در سایت بارگذاری کنید.
  4. بعد از بررسی مدارک شما، هزینه ویزای توریستی کانادا تعیین می‌شود. اگر تاکنون در هیچ ‌یک از سفارت‌های کانادا (بخش درخواست ویزا یا (Visa Application Center اطلاعات بیومتریک خود را ثبت نکرده‌اید، باید هزینه ویزا به‌علاوه هزینه ثبت اطلاعات بیومتریک (انگشت‌نگاری) را پرداخت کنید.
  5. در این مرحله، باید برای ثبت اطلاعات بیومتریک خود از یکی از سفارت‌های کانادا در کشورهای همسایه ایران وقت بگیرید. در وقت تعیین‌شده به آنجا بروید و اطلاعات خود را ثبت کنید.
  6. دیگر کار شما تمام شده است. باید منتظر بمانید تا پاسخ درخواستتان مشخص شود. اگر درخواست ویزای توریستی شما رد نشده باشد، به شما اطلاع می‌دهند تا برای دریافت ویزا و درج آن در پاسپورت خود (پیکاپ ویزا) به سفارت کانادا مراجعه کنید.

  ویزای توریستی کانادا با دعوت‌نامه

  برای دریافت ویزای توریستی کانادا حتما نباید دعوت‌نامه داشته باشید، اما دریافت ویزای توریستی کانادا با دعوت‌نامه بسیار راحت‌تر است و احتمال ریجکت ‌شدن درخواست شما را بسیار کاهش می‌دهد. اگر شخصی از اقوام شما اقامت دائم دارد یا شهروند کانادا است می‌تواند برای شما دعوت‌نامه بفرستد. در این صورت، به مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی کانادا باید اطلاعات مربوط به شخص دعوت‌کننده (فرم دعوت‌نامه) را هم اضافه کرد.

  دعوت‌نامه برای ویزای توریستی کانادا به این معنا است که شخص دعوت‌کننده در مدت اقامت میزبان شما در کانادا خواهد بود و اگر لازم شود، می‌تواند مخارج و هزینه‌های اقامت موقت شما را پرداخت کند. در فرم دعوت‌نامه برای ویزای توریستی کانادا علاوه ‌بر تمام اطلاعات هویتی،‌ شخصی و شغلی خود باید اطلاعات کامل شخص دعوت‌کننده یعنی

  • نام و نام‌خانوادگی و تاریخ تولد
  • آدرس و شماره‌ تماس در کانادا
  • عنوانی که با آن در کانادا ساکن شده است (مقیم و شهروند) ذکر شود.

  اخذ ویزای توریستی کانادا برای اعضای خانواده

  با داشتن ویزای توریستی کانادا این امکان وجود دارد که برای دیگر اعضای خانواده (یعنی همسر، فرزندان، خواهر، برادر، پدر و مادر) ویزای توریستی دریافت کرد. البته برای هر عضو از خانواده شرایط و مراحل مختلفی باید طی شود.

  • اگر خودتان با ویزای توریستی در کانادا هستید و می‌خواهید برای همسرتان هم ویزای توریستی کانادا را بگیرید، باید از طریق ویزای همراه توریستی اقدام کنید.
  • اگر مقیم یا شهروند کانادا هستید، باید برای پدر و مادرتان سوپر ویزای توریستی را بگیرید. البته، اگر در کانادا تحصیل می‌کنید، دانشگاه یا مدرسه شما می‌تواند برای دعوت از پدر و مادرتان دعوت‌نامه صادر کند. با همین دعوت‌نامه هم می‌توانید برای اخذ ویزای توریستی کانادا برای پدر و مادرتان اقدام کنید.
  • اگر خودتان با استادی پرمیت (Study Permit) یا ورک پرمیت (Work Permit) در کانادا هستید،‌ می‌توانید برای فرزندان زیر ۱۸ سال و بالای ۱۸ سال خود ویزای توریستی بگیرید. فرزندان شما بعد از ورود به خاک کانادا می‌توانند برای تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی یا کاری اقدام کنند.
  • اگر اقامت دائم کانادا را دارید می‌توانید برای خواهر و برادرتان برای دریافت ویزای توریسیتی دعوت‌نامه بفرستید.

  هزینه دریافت ویزای توریستی کانادا

  هزینه دریافت ویزای توریستی کانادا برای متقاضیان ایرانی را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد:

  • هزینه‌های قانونی و اداری که هر متقاضی برای درخواست و دریافت ویزای توریستی کانادا باید پرداخت کند.
  • هزینه‌های اضافی که هر متقاضی ایرانی برای ترجمه مدارک، سفر و اقامت در کشورهای همسایه برای مراجعه به سفارت کانادا باید پرداخت کند.

  همان‌طور که در جدول زیر می‌بینید، مجموع هزینه‌های قانونی و اداری دریافت ویزای توریستی ۲۳۰ دلار کانادا است. هر متقاضی به این مبلغ باید هزینه رفت‌وبرگشت و اقامت حداقل سه روزه در یکی از کشورهای همسایه را نیز اضافه کند.

  هزینهعنوان هزینه
  درخواست ویزای توریستی کانادا۱۰۰ دلار کانادا
  ثبت اطلاعات بیومتریک در سفارت۸۵ دلار کانادا
  هزینه‌‌های اداری برای درج ویزا در پاسپورت متقاضی۴۵ دلار کانادا
  مجموع۲۳۰ دلار کانادا

  از آنجایی که لازم نیست همه مراحل را الزاما خود متقاضی انجام دهد، ممکن است کسی بخواهد وکیل مهاجرت کارها را به‌جای او و برای او انجام دهد؛ در این صورت، هزینه وکیل را هم باید به مجموع هزینه‌های دریافت ویزای توریستی کانادا افزود.

  مدت‌زمان جواب ویزای توریستی کانادا

  «بعد از ثبت درخواست و اطلاعات بیومتریک چه مدت طول می‌کشد تا اداره مهاجرت کانادا تصمیم بگیرد و آن را به متقاضی اعلام کند؟»، این سؤال بسیار مهمی است که پاسخ آن را هر متقاضی اخذ ویزای توریستی کانادا باید بداند تا بتواند درست برای سفرش برنامه‌ریزی کرده و به‌موقع برای دریافت ویزای توریستی اقدام کند.

  حقیقت این است که مدت‌زمان جواب ویزای توریستی کانادا تا حد زیادی به این بستگی دارد که متقاضی از کدام کشور اقدام می‌کند. اگر ساکن اروپا هستید و از حوزه شینگن اقدام می‌کنید، فرآیند در زمان کوتاه‌تری تکمیل و پاسخ آن مشخص می‌شود. اما به‌طور کلی معمولا چیزی بین ۴ تا ۶۰ روز طول می‌کشد تا جواب ویزای توریستی کانادا مشخص شود. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که متقاضیان مدت‌زمان جواب ویزا را حداقل یک ماه در نظر بگیرند.

  مدت‌زمان اعتبار ویزای توریستی کانادا

  در هر مورد این اداره مهاجرت کانادا است که درباره مدت‌زمان اعتبار ویزای توریستی کانادا تصمیم می‌گیرد. اما در چند حالت می‌شود مدت‌زمان اعتبار ویزای توریستی کانادا را پیش‌بینی کرد:

  • اگر مدارک متقاضی نشان دهد که او قصد ماندن در کانادا را ندارد و حتما به کشورش برمی‌گردد، ممکن است مدت زمان اعتبار ویزای توریستی حتی تا زمان انقضای پاسپورت دارنده آن تعیین شود.
  • ممکن است به‌دلایلی مدت اعتبار ویزای توریستی یک متقاضی فقط به‌اندازه مدت‌زمان سفرش (مثلا یک یا دو ماه) تعیین شده باشد.
  • اگر ویزای توریستی سینگل صادر شود، مدت زمان اعتبار آن ۶ ماه بعد از یک بار ورود به کانادا است و متقاضی قبل‌ از سپری‌ شدن ۶ ماه باید خاک کانادا را ترک کند.
  • اگر ویزای توریستی کانادا مولتی صادر شده باشد، مدت زمان اعتبار آن پنج سال، ۱۰ سال یا تا یک ماه قبل از تاریخ انقضای پاسپورت دارنده است.

  دلایل ریجکت ویزای توریستی کانادا

  دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است بر اساس آن‌ها ویزای توریستی کانادا ریجکت شود. در کل، در هر موردی که احتمال داده شود متقاضی به قصد ماندن در کانادا می‌خواهد از ویزای توریستی استفاده کند و اگر مدارک متقاضی موقت ‌بودن سفر به کانادا را نشان ندهد و اثبات نکند، درخواست ویزای توریستی کانادا ریجکت می‌شود.

  از دیگر دلایل رد شدن ویزای توریستی کانادا می‌شود به موارد زیر نیز اشاره کرد:

  • مدارک هویتی و شغلی ناقص یا مبهم
  • متناسب نبودن تمکن مالی متقاضی با مدت‌زمان اقامت و برنامه سفر او به کانادا
  • مبهم‌ بودن یا ناقص‌ بودن مدارک شخص دعوت‌‌کننده یا ناکافی ‌بودن توان مالی او
  • داشتن سوءپیشینه 
  • مشخص ‌نبودن هدف از سفر به کانادا و مبهم‌ بودن برنامه سفر
  • عدم اطمینان آفیسر به بازگشت متقاضی به کشور مبدا

  خوشبختانه، متقاضی این شانس را دارد که بعد از ریجکت ‌شدن درخواستش دوباره برای اخذ ویزای توریستی کانادا درخواست دهد. البته، اگر می‌خواهد درخواستش دوباره رد نشود، باید تمام مشکلات و نواقص مدارک را برطرف کند.

  تمدید ویزای توریستی کانادا

  ممکن است متقاضی به‌دلایل مختلف نیاز داشته باشد و بخواهد بیشتر از ۶ ماه با ویزای توریستی کانادا در آن کشور بماند. در این صورت، او باید ۳۰ روز قبل از تاریخ انقضای ویزا برای تمدید ویزای توریستی اقدام کند. به تمدید ویزای توریستی کانادا ویزیتور رکورد (Visitor Record) می‌گویند.

  متقاضیان باید به سه نکته بسیار مهم درباره تمدید ویزای توریستی کانادا توجه داشته باشند:

  • درخواست تمدید ویزای توریستی کانادا قبل از اتمام اعتبار ویزا امکان‌پذیر است و پس از اتمام اعتبار ویزا باید خاک کانادا را ترک و برای دریافت ویزای توریستی جدید اقدام کرد.
  • برای درخواست تمدید ویزای توریستی باید دلایل و مدارک کافی داشت و مراحل مخصوص به تمدید ویزا را طی و هزینه‌های مربوط به آن را پرداخت کرد.
  • ممکن است درخواست تمدید ویزای توریستی رد شود.

   تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری

  نمی‌شود با ویزای توریستی کانادا در آن کشور ماند و کار کرد. اگر کسی می‌خواهد با ویزای توریستی وارد کانادا شود و برای کار کردن در کانادا بماند، باید از گزینه تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری استفاده کند. برای تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری، متقاضی باید شرایط خاصی داشته باشد و این را بداند که این کار و گرفتن ورک پرمیت (Work Permit اصلا آسان نیست.)

  بنابراین اگر به‌قصد تبدیل ویزای توریستی به کاری می‌خواهید به کانادا سفر کنید،‌ باید از قبل برنامه‌ریزی داشته باشید و فرآیند کاریابی را شروع کرده باشید. به این نکته هم باید توجه داشته باشید که در مدت اقامت در کانادا و قبل از پایان ۶ ماه باید کار پیدا کنید (ورک پرمیت) و برای تبدیل ویزا درخواست دهید. البته، راه دیگری هم وجود دارد: اگر شرایطش را داشته باشید، می‌توانید از طریق سرمایه‌گذاری در کانادا ویزای توریستی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید.

  خبر بسیار مهمی که ایرانیان باید به آن توجه کنند این است که بر اساس قوانین جدید ویزای توریستی کانادا از تاریخ ۱ مارچ ۲۰۲۳ (۱۰ اسفند ۱۴۰۱) تا تاریخ ۲۸ فوریه ۲۰۲۴ (۹ اسفند ۱۴۰۲)، ایرانیانی که با ویزای توریستی وارد خاک کانادا شدند، می‌توانند رایگان درخواست اپن ورک پرمیت بدهند. اپن ورک پرمیت به متقاضی اجازه می‌دهد تا برای هر کارفرمایی در کانادا کار کند.

  تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی

  تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی یا استادی پرمیت (Study Permit) امکان‌پذیر است. توجه داشته باشید که تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی فرآیند جداگانه‌ و مدارک و تمکن مالی (۱۰ هزار دلار کانادا و توان پرداخت شهریه یک سال دانشگاه) ویژه خودش را دارد.

  متقاضی باید شرایطی را داشته باشد و بعد از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه یا مؤسسه‌ای که در لیست تعیین‌شده اداره مهاجرت (DLI) آمده است، از داخل کانادا و در مدت زمانی که هنوز ویزای توریستی‌اش اعتبار دارد برای تبدیل ویزای توریستی به استادی پرمیت اقدام کند.

  اگر می‌خواهید به‌قصد تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی از ویزای توریستی استفاده کنید، قبل از هر تصمیمی باید بدانید که فقط در صورت داشتن یکی از شرایط زیر می‌توانید در کانادا اقدام کنید:

  • در یکی از مؤسسات تعیین‌شده دوره زبان گذرانده‌ یا دانشجوی مهمان یا انتقالی در یکی از دانشگاه‌های تعیین‌شده‌ باشید.
  • دانش‌آموز مقطع پیش‌دبستانی، ابتدایی یا دبیرستان باشید.
  • پدر و مادر یا همسرتان استادی پرمیت یا ورک پرمیت کانادا را گرفته باشند.

  جمع‌بندی

  گرچه ممکن است به ‌نظر برسد که اخذ ویزای توریستی کانادا کار چندان سخت و پیچیده‌ای نیست، اما این کار به اطلاعات دقیق و به‌روز نیاز دارد و باید با برنامه‌ریزی برای آن اقدام کرد. شرایط هر متقاضی و اهداف او از مسافرت کوتاه‌مدت به کانادا متفاوت است. همین باعث می‌شود تا مدارک مورد نیاز و آماده‌سازی آن‌ها برای هر متقاضی متفاوت باشد.

  • اگر برنامه بلندمدت دارید و می‌خواهید بعد از ویزای توریستی کانادا، برای تبدیل ویزای توریستی به کاری یا تحصیلی اقدام کنید،
  • اگر با هر عنوان در حال حاضر در کانادا اقامت دارید و می‌خواهید برای یکی از اعضای خانواده ویزای توریستی بگیرید،
  • اگر دوست یا فامیلی در کانادا ندارید تا برای اخذ ویزای توریستی برای شما دعوت‌نامه بفرستد،
  • اگر فقط برای تعطیلات می‌خواهید به کانادا سفر کنید و به ویزای توریستی کانادا برای همه اعضای خانواده خود نیاز دارید،
  • اگر برای ویزای توریستی کانادا اقدام کردید و درخواستتان ریجکت شده است،

  با کارشناسان و متخصصان مؤسسه مهاجرتی بالدانو مشورت کنید تا با آرامش، اطمینان‌ خاطر و آگاهی کامل از شرایط و قوانین تصمیم بگیرید و اقدام کنید و خیلی سریع و آسان ویزای توریستی کانادا را برای خود یا اعضای خانواده‌تان دریافت کنید.

  سوالات کاربران درباره اخذ ویزای توریستی کانادا

  آیا با ویزای توریستی کانادا مجاز به تحصیل هستم؟
  خیر. باید قبل از اتمام ویزای توریستی برای تبدیل آن به استادی پرمیت اقدام کنید. البته با ویزای توریستی می‌توانید دوره‌های کوتاه‌مدت آموزشی را بگذرانید.
  حداکثر مدت مجاز اقامت با ویزای توریستی در کانادا چقدر است؟
  حداکثر مدت مجاز اقامت با ویزای توریستی در کانادا ۶ ماه است.
  چه مدت بعد از ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا می‌توانیم دوباره اقدام کنم؟
  بعد از ریجکت‌ شدن ویزای توریستی کانادا،‌ هر زمان که نواقص و ابهامات پرونده را برطرف کردید، می‌توانید دوباره اقدام کنید.
  برای سفر توریستی به کانادا داشتن ویزای شینگن یا ویزای کشورهای دیگر الزامی است؟
  خیر. برای سفر توریستی به کانادا داشتن ویزای شینگن یا ویزای کشورهای دیگر الزامی نیست. داشتن ویزای شینگن فقط شانس پذیرش درخواست را افزایش می‌دهد.
  تکمیل فرآیند دریافت ویزای توریستی کانادا چه مدت طول می‌کشد؟
  نمی‌شود قاطعانه پاسخ داد که تکمیل فرآیند دریافت ویزای توریستی کانادا چه مدت طول می‌کشد، اما حداقل یک ماه زمان نیاز دارد.
  آیا برای دریافت ویزای توریستی کانادا دریافت بیمه مسافرتی ضروری است؟
  خیر. برای دریافت ویزای توریستی کانادا دریافت بیمه مسافرت ضروری نیست، اما توصیه می‌شود از بیمه‌های مسافرتی استفاده کنید.
  آیا اعضای یک خانواده می‌توانند در قالب یک پرونده برای ویزای توریستی کانادا اقدام کنند؟
  بله. اعضای یک خانواده می‌توانند در قالب یک پرونده برای ویزای توریستی کانادا اقدام کنند.
  تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا چقدر است؟
  تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا لازم است ولی مبلغ آن مشخص نیست و در هر مورد بر اساس شرایط متقاضی و از جانب اداره مهاجرت کانادا مشخص می‌شود.
  آیا تمدید ویزای توریستی کانادا امکان‌پذیر است؟
  بله. برای تمدید ویزای توریستی کانادا باید قبل از تمام ‌شدن بازه زمانی ۶ ماهه اقدام کرد.
  آیا امکان تبدیل ویزای توریستی کانادا به کاری وجود دارد؟
  بله. ویزای توریستی کانادا را با اخذ ورک پرمیت (جاب آفر از کارفرمای کانادایی، اوپن ورک پرمیت یا از طریق سرمایه‌گذاری) می‌شود به ویزای کاری کانادا تبدیل کرد.
  مدت‌زمان اعتبار ویزای توریستی کانادا چقدر است؟
  مدت‌زمان اعتبار ویزای توریستی کانادا به تصمیم اداره مهاجرت بستگی دارد. ممکن است فقط برای مدت سفر یا تا پایان تاریخ انقضای پاسپورت دارنده آن اعتبار داشته باشد. اگر ویزای توریستی سینگل باشد، تا ۶ ماه بعد از یک ‌بار ورود به کانادا اعتبار دارد و اگر ویزای توریستی مولتی باشد، در مدت اعتبار (پنج یا ده سال یا تا یک ماه قبل از انقضای پاسپورت دارنده) به‌دفعات می‌توان به کانادا سفر کرد و هربار تا ۶ ماه در آنجا اقامت داشت.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859