ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا تحت عنوان ساب کلاس ۵۰۰ مخصوص تحصیل بلندمدت در کشور استرالیا است. دانشجویان با دریافت ویزای تحصیلی استرالیا می‌توانند تا پنج سال در استرالیا به تحصیل بپردازند و هم‌زمان با تحصیل، به کار هم مشغول شوند. 

مشاوره تلفنی 021-43859
2024/1/14b6d8cd-976f-4588-b49b-1a0a7971b3c7.jpg

مشاوره اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

متقاضیان تحصیل بلندمدت در استرالیا می‌توانند با دریافت ویزای تحصیلی استرالیا به‌مدت پنج سال در این کشور درس بخوانند. ویزای تحصیلی استرالیا که ساب کلاس ۵۰۰ نام دارد، به دانشجویان امکان انجام کار‌های پاره‌وقت در حین تحصیل را می‌دهد. ویزای تحصیلی استرالیا برای شخص دانشجو و همراهان او مزیت‌های زیادی به‌‌همراه دارد. 

موسسه مهاجرتی بالدانو طی سال‌ها فعالیت خود به افراد زیادی کمک کرده است که با دریافت ویزای تحصیلی استرالیا، در این کشور درس بخوانند. متخصصان بالدانو از تمام جزئیات مربوط به ویزای تحصیلی استرالیا اطلاع دارند. 

برای دریافت مشاوره اخذ ویزای تحصیلی استرالیا کافی است فرم مشاوره را پر کنید تا متخصصان بالدانو در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و راهنمایی‌های لازم را در اختیار شما بگذارند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  انواع ویزای تحصیلی استرالیا

  انواع ویزای تحصیلی استرالیا عبارت‌اند از:

  • ویزای دانشجویی (ساب کلاس ۵۰۰)
  • ویزای سرپرست یا گاردین (ساب کلاس ۵۹۰)
  • ویزای آموزشی یا ترینینگ (ساب کلاس ۴۰۷)
  • ویزای موقت ویژه فارغ‌التحصیلان (ساب کلاس ۴۸۵)

  عموم دانشجویان برای تحصیل بلندمدت در استرالیا از ویزای دانشجویی یا ساب کلاس ۵۰۰ استفاده می‌کنند. مزیت‌های استفاده از ویزای ساب کلاس ۵۰۰ عبارت‌‌اند از:

  • تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف به‌مدت پنج سال
  • بردن اعضای خانواده به استرالیا
  • امکان کار در کشور استرالیا (۴۸ ساعت در دو هفته)
  • رفت و آمد نامحدود به استرالیا

  براساس شرایط حاکم بر استرالیا، ممکن است موارد ذکرشده تغییر پیدا کنند. به‌عنوان مثال در زمان فراگیرشدن ویروس کووید در این کشور و کمبود نیروی متخصص، حداکثر ساعت کاری مجاز دانشجویان افزایش یافت. 

  شرایط اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

  مهم‌ترین شرایط اخذ ویزای تحصیلی استرالیا تمکن مالی، شرایط سنی مناسب و تسلط کافی بر زبان انگلیسی است. درصورت داشتن شرایط ذکرشده، شانس دریافت ویزای تحصیلی افزایش می‌یابد. در غیر این صورت ممکن است در این زمینه با چالش‌هایی مواجه شوید. 

  میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی استرالیا

  تمکن مالی برای ویزای تحصیلی استرالیا نشان می‌دهد که شما از عهده هزینه یک سال زندگی و تحصیل در کشور استرالیا برمی‌آیید. میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی استرالیا حدود ۲۰هزار دلار است. شهریه دانشگاه از این مبلغ جدا است. اگر شهریه دانشگاه را در نظر بگیریم، میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی استرالیا حدود ۵۰هزار دلار می‌شود. هر ۱ دلار استرالیا معادل ۰٫۶۸ دلار آمریکا است و تمام هزینه‌های داخل متن براساس دلار آمریکا ذکر شده‌اند.

  اگر اعضای خانواده را به‌عنوان همراه خود معرفی می‌کنید، باید مبلغ کافی برای تامین هزینه‌های آن‌ها نیز داشته باشید. همچنین می‌توانید نشان دهید که شخص دیگری تمکن مالی شما را برعهده دارد. 

  شرایط سنی ویزای تحصیلی استرالیا

  دانشجویان و دانش‌آموزان با داشتن سن مناسب،‌ شانس بیشتری برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا خواهند داشت. دانش‌آموزان با داشتن حداقل ۶ سال سن می‌توانند برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا اقدام کنند. متقاضیان زیر ۶ سال، می‌توانند با استفاده از ویزای توریستی، ۳ ماه در استرالیا درس بخوانند.

  شرایط سنی ویزای تحصیلی استرالیا برای دانش‌آموزان را در جدول زیر ذکر کرده‌ایم. 

  مقطع تحصیلیسن مناسب برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا
  کلاس نهمحداکثر ۱۷ سال
  کلاس دهمحداکثر ۱۸ سال
  کلاس یازدهمحداکثر ۱۹ سال
  کلاس دوازدهمحداکثر ۲۰ سال

  در رابطه با دانشجویان حداقل سن لازم برای تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا ۱۸ سال است. دانشجویان برای تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف بهتر است شرایط سنی زیر را داشته باشند:

  مقطع تحصیلیسن مناسب برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا
  کارشناسیحداکثر ۲۲ سال
  کارشناسی ارشدحداکثر ۳۵ سال 
  دکتریحداکثر ۴۰ سال

  مدرک زبان برای ویزای تحصیلی استرالیا

  تدریس در عموم مدارس و دانشگاه‌های استرالیا به زبان انگلیسی انجام می‌شود. دانش‌آموزان زیر ۱۸ سال برای تحصیل در مدارس استرالیا به ارائه مدرک زبان انگلیسی نیاز ندارند. دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا باید مهارت زبان انگلیسی خود را با ارائه یکی از مدارک معتبر زبان انگلیسی اثبات کنند.

  حداقل نمره قابل قبول در آزمون‌های زبان انگلیسی به نوع دانشگاه و مقطع تحصیلی بستگی دارد. دانشجویان باید توجه داشته باشند که مدرک زبان خود را حداکثر دو سال پیش از درخواست ویزای تحصیلی استرالیا دریافت کنند. در جدول زیر به مدرک زبان لازم برای ویزای تحصیلی استرالیا اشاره کرده‌ایم:

  نام آزمون زبانحداقل نمره قابل قبول
  آزمون آیلتس۶ تا ۷
  آزمون تافل ۷۹ تا ۹۶
  گواهی‌نامه زبان انگلیسی پیشرفته کمبریج CAE۱۶۲ تا ۱۹۲
  آزمون پیرسون انگلیسی PTE۴۲ تا ۶۸
  آزمون انگلیسی حرفه‌ای OETسطح B برای هر مهارت آزمون

  مراحل اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

  1. دریافت پذیرش از موسسه آموزشی معتبر در استرالیا مانند دانشگاه، کالج و مدرسه
  2. ایجاد حساب کاربری ImmiAccount برای ثبت درخواست ویزای تحصیلی استرالیا
  3. ثبت درخواست ویزای تحصیلی ساب کلاس ۵۰۰ و پرداخت هزینه به‌صورت آنلاین
  4. جمع‌آوری مدارک مورد نیاز و تحویل آن‌ها به سفارت استرالیا
  5. انتظار برای دریافت پاسخ اولیه و حضور در سفارت برای ارائه پاسپورت، انگشت‌نگاری و انجام امور اداری لازم
  6. انتظار برای جواب نهایی از سمت سفارت

  دانشجویان برای آشنایی با محیط کشور و دانشگاه جدید، می‌توانند ۹۰ روز پیش از شروع ترم تحصیلی به استرالیا مهاجرت کنند. حدود ۴ هفته طول می‌کشد که سفارت استرالیا نتیجه نهایی را به متقاضی اعلام کند. می‌توانید ۱۲۴ روز قبل از شروع ترم تحصیلی برای درخواست ویزای تحصیلی استرالیا اقدام کنید. 

  مدارک لازم برای ویزای تحصیلی استرالیا

  متقاضیان تحصیل در استرالیا برای دریافت ویزای تحصیلی باید مدارک اعلام‌شده از سوی سفارت استرالیا را به‌طور کامل ارائه دهند. مدارک لازم برای ویزای تحصیلی استرالیا عبارت‌اند از: 

  • تکمیل فرم‌های مربوط به درخواست ویزای تحصیلی استرالیا
  • تاییدیه ثبت‌نام یا CoE Letter
  • مدارک هویتی
  • پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار پس از تاریخ پایان تحصیل
  • اثبات وضعیت تاهل یا تجرد
  • نسخه ترجمه‌شده مدارک تحصیلی و ریزنمرات قبلی متقاضی
  • ارائه مدرک زبان انگلیسی براساس مقطع تحصیلی و رشته (آیلتس بین ۵٫۵ تا ۷)
  • فیش واریز شهریه دانشگاه برای یک ترم یا یک سال
  • نامه پذیرش دانشگاه
  • عکس پرسنلی سه در چهار مربوط به ۶ ماه اخیر
  • گواهی تمکن مالی (۵۰هزار دلار)
  • مدارک سوابق کاری و بیمه (درصورت لزوم)
  • بیانیه ورود موقت به استرالیا (GTE) برای نشان‌دادن قصد تحصیل و اقامت موقت در استرالیا
  • توصیه‌نامه (درصورت درخواست سفارت)
  • بیمه درمانی دانشجویی یا OSHC
  • گواهی عدم سوءپیشینه
  • نامه حمایت مالی (درصورت لزوم)

  هزینه ویزای تحصیلی استرالیا

  هزینه ویزای تحصیلی استرالیا برای کلیه مقاطع تحصیلی حدود ۴۳۹ دلار آمریکا است. در داخل ایران سفارت استرالیا وجود دارد و متقاضیان برای انجام کارهای مربوط به سفارت به سفر به کشورهای همسایه نیاز ندارند و بخش قابل توجهی از هزینه‌های جانبی آن‌ها حذف می‌شود. 

  دانشجویان باید بیمه دانشجویی استرالیا را دریافت کنند و به سفارت تحویل دهند. هزینه بیمه دانشجویی سالانه و حدود ۳۷۱ تا ۴۳۹ دلار است. هزینه ویزای تحصیلی استرالیا اگر قصد دریافت ویزای همراه تحصیلی استرالیا را داشته باشید، بیشتر خواهد شد. 

  ویزای تحصیلی استرالیا بدون مدرک زبان

  متقاضیان بدون داشتن مدرک زبان انگلیسی شانس پایینی برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا خواهند داشت. درصورت نداشتن مدرک زبان انگلیسی،‌ می‌توانید در دوره‌های کوتاه‌مدت زبان انگلیسی در استرالیا شرکت کنید. همچنین برای تحصیل در برخی از دانشگاه‌ها و کالج‌های استرالیا به ارائه مدرک زبان انگلیسی نیاز نیست. برخی از دانشگاه‌ها با درنظرگرفتن شرایط زیر، دانشجویان را بدون مدرک زبان پذیرش می‌کنند:

  • تحصیل دانشجویان در دوره زبان انگلیسی موسسات آموزشی استرالیا
  • کار در مرکز انگلیسی‌زبان به‌مدت حداقل ۵ سال
  • تحصیل در دوره دو ساله دیپلم برخی دانشگاه‌های استرالیا

  شرایط کار با ویزای تحصیلی استرالیا

  نرخ بیکاری در کشور استرالیا بسیار پایین است و این کشور شرایط منعطفی را در رابطه با کار دانشجویان دارد. شرایط کار با ویزای تحصیلی استرالیا این امکان را به دانشجویان می‌دهد که از عهده مخارج روزمره و شهریه دانشگاه خود بربیایند. براساس قوانین موجود در استرالیا، دانشجویان با داشتن ویزای تحصیلی می‌توانند در طول ترم تحصیلی حداکثر ۴۸ ساعت در دو هفته کار کنند. 

  دانشجویان باید در نظر داشته باشند که درصورت انجام کار بیشتر از مدت‌زمان تعیین‌شده، ممکن است ویزایشان باطل شود. دانشجویان زمانی می‌توانند به انجام کارهای پاره‌وقت مشغول شوند که ترم تحصیلیشان شروع شده باشد. عموم دانشجویان پس از گذشت یک ترم تحصیلی یا یک سال، شروع به کار می‌کنند. 

  برخی از مشاغلی که دانشجویان در آن‌ها فعالیت می‌کنند عبارت‌اند از: کافه‌داری، پیک رستوران، فروشندگی، صندوقداری، بازاریابی، پرستاری، تایپ، ترجمه و طراحی سایت. اگر دستمزد ساعتی دانشجو را ۲۳ دلار در نظر بگیریم، دستمزد ماهانه دانشجو حدود ۲۲۳۰ دلار خواهد بود که برای تامین نیازهای اولیه زندگی دانشجویی کافی است. 

  تمدید ویزای تحصیلی استرالیا

  اعتبار ویزای ساب کلاس ۵۰۰ که عموم دانشجویان با دریافت آن در استرالیا تحصیل می‌کنند، حدود ۵ تا ۶ سال است. درصورت نیاز به تمدید ویزای تحصیلی استرالیا بهتر است ۶ هفته قبل از اتمام اعتبار ویزای خود نسبت به دریافت ویزای جدید اقدام کنید. از لحاظ قانونی در استرالیا تمدید ویزای قبلی مجاز نیست و باید ویزای جدید دریافت کنید. می‌توانید برای درخواست ویزای تحصیلی استرالیا از ImmiAccount و گزینه تمدید ویزا استفاده کنید. 

  دولت استرالیا تا زمانی ‌که ویزای جدید شما در حال بررسی است، ویزای پل (BVA A) در اختیارتان قرار می‌‌دهد. با داشتن این ویزا اگر استرالیا را ترک کنید، ویزای شما باطل می‌شود. اگر قصد خروج از کشور را دارید، پس از دریافت ویزای BVA، برای دریافت ویزای BVB اقدام کنید. 

  اگر قصد دریافت اقامت دائم در استرالیا را دارید، می‌توانید ویزای موقت ویژه فارغ‌التحصیلان (ساب کلاس ۴۸۵) را دریافت کنید. مدت‌زمان این ویزا برای دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد آموزش‌محور دو سال، برای کارشناسی ارشد تحقیقات‌محور سه سال و برای دوره دکتری چهار سال است. با دریافت این ویزا می‌توانید به کار در کشور استرالیا مشغول شوید و پس از گذشت یک سال درخواست اقامت دائم استرالیا دهید. 

  ویزای همراه تحصیلی استرالیا

  دانشجویانی که با ویزای تحصیلی ساب کلاس ۵۰۰ در استرالیا تحصیل می‌کنند، می‌توانند با دریافت ویزای همراه تحصیلی استرالیا، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به استرالیا ببرند. افراد همراه حق کار در کشور استرالیا را دارند و می‌توانند پس از گذراندن دوره‌های تحصیلی سه ماهه، نسبت به دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنند. اعضای خانواده افرادی که با ویزای تحصیلی ساب کلاس ۵۰۰ به استرالیا مهاجرت می‌کنند، می‌توانند تا سقف پنج سال و پایان تحصیل دانشجو در استرالیا اقامت داشته باشند.

  درصورت ردشدن درخواست ویزای همراه تحصیلی استرالیا، می‌‌توان نسبت به آن اعتراض کرد و به دادگاه تجدید نظر اداری (AAT) نامه فرستاد. با دریافت ویزای همراه تحصیلی استرالیا، امکان دریافت اقامت و شهروندی این کشور برای همراهان فراهم می‌شود. 

  برای دریافت ویزای همراه تحصیلی استرالیا باید نشان دهید که از عهده هزینه همراهان خود برمی‌آیید. معمولا برای همسر ۹۰۰۰ دلار و برای فرزندان ۴۰۰۰ دلار به مبلغ اصلی تمکن مالی اضافه می‌شود. هزینه دریافت ویزای همراه تحصیلی برای هر شخص حدود ۳۱۰ دلار آمریکا و برای فرزندان زیر ۱۸ سال حدود ۱۰۰ دلار است. 

  برای دریافت ویزای همراه تحصیلی استرالیا باید مدارک مربوط به ازدواج و مدارک هویتی فرزندان را ارائه دهید. همچنین باید حداقل ۱۲ ماه از ازدواج قانونی شما گذشته باشد. 

  مزایای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا

  • امکان کار هم‌زمان با تحصیل در استرالیا 
  • امکان همراه‌بردن اعضای خانواده به استرالیا
  • امکان تحصیل در تمام مقاطع تحصیلی

  معایب دریافت ویزای تحصیلی استرالیا

  • هزینه زیاد تحصیل و زندگی در استرالیا
  • گرانی در بازار مسکن 

  جمع‌بندی

  دانشجویانی که قصد تحصیل بلندمدت در کشور استرالیا را دارند نسبت به دریافت ویزای تحصیلی استرالیا (ساب کلاس ۵۰۰) اقدام می‌کنند. دانشجویان می‌توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به‌عنوان همراه به استرالیا ببرند. همراهان نیز حق تحصیل و کار در کشور استرالیا را دارند.

  دانشجویان با داشتن ویزای تحصیلی استرالیا می‌توانند ۴۸ ساعت در دو هفته به انجام کارهای پاره‌وقت مشغول شوند و هزینه‌های زندگی خود را تامین کنند. از مهم‌ترین شرایط دریافت ویزای تحصیلی استرالیا داشتن تمکن مالی، شرایط سنی مناسب و تسلط کافی بر زبان انگلیسی است.

  بهتر است ۱۲۴ روز قبل از شروع ترم تحصیلی، نسبت به دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنید و مدارک لازم را ارائه دهید. متخصصان مهاجرتی بالدانو به شما در دریافت ویزای تحصیلی استرالیا کمک می‌کنند و هرآنچه را که باید در این زمینه بدانید در اختیارتان قرار می‌دهند.

  سوالات کاربران درباره ویزای تحصیلی استرالیا

  آیا می‌توان ویزای تحصیلی استرالیا را تمدید کرد؟
  بله. درصورت نیاز می‌توان ویزای تحصیلی استرالیا را تمدید کرد یا آن را به ویزای دیگری تغییر داد. برای تمدید ویزا بهتر است ۶ هفته پیش از اتمام اعتبار ویزای خود اقدام کنید.
  آیا برای درخواست ویزای تحصیلی استرالیا محدودیت سنی وجود دارد؟
  محدودیت سنی برای درخواست ویزای تحصیلی استرالیا وجود ندارد اما متقاضیان کارشناسی تا حداکثر سن ۲۲ سال، کارشناسی ارشد تا ۳۵ سال و دکتری تا ۴۰ سال شانس بیشتری برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا دارند.
  آیا می‌توان برای ویزای تحصیلی استرالیا بدون داشتن نامه پذیرش اقدام کرد؟
  خیر. نامه پذیرش از سمت دانشگاه ازجمله مدارکی است که باید در اختیار سفارت استرالیا قرار دهید.
  آیا دریافت ویزای تحصیلی استرالیا بدون مدرک زبان امکان‌پذیر است؟
  متقاضیان در دریافت ویزای تحصیلی استرالیا بدون مدرک زبان شانس پایینی خواهند داشت.
  آیا با ویزای تحصیلی استرالیا می‌توانم در این کشور کار کنم؟
  بله. با ویزای تحصیلی استرالیا می‌توانید در دو هفته ۴۸ ساعت به انجام کارهای پاره‌وقت مشغول شوید.
  مدت زمان صدور ویزای تحصیلی استرالیا چقدر است؟
  مدت زمان صدور ویزای تحصیلی استرالیا حدود چهار هفته است.
  هزینه دریافت ویزای تحصیلی استرالیا چقدر است؟
  هزینه دریافت ویزای تحصیلی استرالیا برای شخص متقاضی حدود ۴۳۹ دلار آمریکا و برای همراهان حدود ۳۱۰ دلار است.
  مدارک لازم برای ویزای تحصیلی استرالیا چیست؟
  مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا بدین شرح است: تکمیل فرم‌های مربوط به درخواست ویزای تحصیلی استرالیا، تاییدیه ثبت‌نام یا CoE Letter، مدارک هویتی، پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار پس از تاریخ پایان تحصیل، اثبات وضعیت تاهل یا تجرد، نسخه ترجمه‌شده مدارک تحصیلی و ریزنمرات قبلی متقاضی، ارائه مدرک زبان انگلیسی براساس مقطع تحصیلی و رشته (آیلتس بین ۵٫۵ تا ۷)، فیش واریز شهریه دانشگاه برای یک ترم یا یک سال، نامه پذیرش دانشگاه، عکس پرسنلی سه در چهار مربوط به ۶ ماه اخیر، گواهی تمکن مالی (۵۰هزار دلار)، مدارک سوابق کاری و بیمه (درصورت لزوم)، بیانیه ورود موقت به استرالیا GTE برای نشان‌دادن قصد تحصیل و اقامت موقت در استرالیا، توصیه‌نامه (درصورت درخواست سفارت)، بیمه درمانی دانشجویی یا OSHC، گواهی عدم سوء‌پیشینه، نامه حمایت مالی (درصورت لزوم).
  میزان تمکن مالی برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا چقدر است؟
  میزان تمکن مالی برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا بدون درنظرگرفتن شهریه دانشگاه حدود ۲۰هزار دلار است.
  ویزای تحصیلی استرالیا چند نوع است؟
  انواع ویزای تحصیلی استرالیا عبارت‌اند از: ویزای دانشجویی (ساب کلاس ۵۰۰)، ویزای سرپرست یا گاردین (ساب کلاس ۵۹۰)، ویزای آموزشی یا ترینینگ (ساب کلاس ۴۰۷) و ویزای موقت ویژه فارغ‌التحصیلان (ساب کلاس ۴۸۵).
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859