ثبت شرکت در دبی

ثبت شرکت در دبی از روش‌های نسبتا راحت و کم‌هزینه برای سرمایه‌گذاری در دبی است. دبی اقتصاد بسیار موفقی دارد و برای سرمایه‌گذاری از شهرهای ایدئال خاورمیانه محسوب می‌شود.

مشاوره تلفنی 021-43859
2024/3/04568519-af2e-41c2-b3c5-3349eea46bfa.jpg

مشاوره ثبت شرکت در دبی

دبی از مراکز تجاری و بازرگانی مهم دنیا است و خدمات رفاهی و درمانی بسیار پیشرفته‌ای ارائه می‌دهد. هرساله افراد زیادی از کشورهای اروپایی و آمریکایی برای ثبت شرکت در دبی اقدام می‌کنند.

کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی بالدانو اطلاعات کاملی از شرایط ثبت شرکت در دبی دارند. آنان با سال‌ها تجربه درزمینه مشاوره ثبت شرکت در دبی، آماده هستند تا به شما کمک کنند به اهداف خود درزمینه ثبت شرکت در دبی برسید.

برای مشاوره ثبت شرکت در دبی‌، فقط کافی است فرم مشاوره را تکمیل کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و اطلاعات مدنظرتان را درباره شرایط و هزینه ثبت شرکت در دبی دراختیارتان بگذارند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  انواع شرکت در کشور امارات

  انواع شرکت در گشور امارات

  در کشور امارات شرکت‌ها به ۳ دسته مختلف تقسیم می‌شوند. انواع شرکت در کشور امارات عبارت‌اند از:

  • شرکت خدماتی
  • شرکت تجاری
  • شرکت صنعتی

  شرکت خدماتی

  شرکت خدماتی در امارات به شرکتی گفته می‌شود که طبق عناوین تعیین‌شده در مجوز خود، خدمات خاصی به مشتری ارائه می‌دهد. شرکت‌های آرایشگری، تعمیرات، تاسیسات، باربری، نظافتی و تبلیغاتی نمونه‌هایی از شرکت‌های خدماتی در امارات هستند.

  ثبت شرکت خدماتی در امارات به اخذ مجوز حرفه‌ای (Professional License) نیاز دارد. با ثبت شرکت خدماتی در امارات، امکان ثبت شرکت مجازی (Virtual Company) فراهم است و به اجاره یا خرید دفتر در این کشور نیازی نیست.

  شرکت تجاری

  شرکت تجاری امارات به شرکتی گفته می‌شود که فعالیت‌های تجاری مختلفی مثل خریدوفروش کالا، واردات، صادرات یا تبادل کالا را انجام می‌دهد. در امارات، شرکت‌های خریدوفروش املاک نیز در دسته شرکت‌های تجاری قرار می‌گیرند.

  برای راه‌اندازی شرکت تجاری در امارات، باید مجوز تجاری (Commercial License) دریافت کنید. با ثبت شرکت تجاری در امارات، امکان ثبت شرکت مجازی فراهم است و به اجاره یا خرید دفتر در این کشور احتیاجی نیست.

  شرکت صنعتی

  شرکت صنعتی در امارات شرکتی است که فعالیت‌های صنعتی مانند تاسیسات کارخانه‌ای یا تولید و بسته‌بندی و فراوری محصول را انجام می‌دهد. شرکت‌های صنعتی در امارات امکان ثبت شرکت مجازی را ندارند. برای ثبت شرکت صنعتی در امارات، باید مجوز صنعتی (Industrial License) اخذ کنید.

  انواع مجوز ثبت شرکت در امارات

  انواع مجوز ثبت شرکت در امارات

  به‌منظور ثبت شرکت در امارات، ۷ نوع مجوز مختلف وجود دارد.

  انواع مجوز ثبت شرکت در امارات ازاین‌قرارند:

  • مجوز حرفه‌ای (Professional License)
  • مجوز تجاری (Commercial License)
  • مجوز صنعتی (Industrial License)
  • مجوز فریلنسر (Freelance Permit)
  • مجوز گردشگری (Tourism License)
  • مجوز کشاورزی (Agricultural License)
  • مجوز صنعتگری (Craftsmanship License)

  مجوز حرفه‌ای (Professional License)

  مجوز حرفه‌ای (Professional License) ثبت شرکت در امارات به آن دسته از شرکت‌هایی تعلق می‌گیرد که قصد دارند خدمات به مشتری ارائه دهند. این خدمات می‌تواند خدمات حقوقی و وکالت، بازاریابی و تبلیغات، تعمیرات، تاسیسات، حسابداری، مشاوره، خدمات زیبایی و... باشد.

  برای اخذ مجوز حرفه‌ای در امارات، متقاضی باید مدرک رسمی و آکادمیک درزمینه خدماتی که می‌خواهد ارائه بدهد، داشته باشد. اگر قصد دارید برای ثبت شرکت در امارات مجوز حرفه‌ای دریافت کنید، باید کفیل اماراتی داشته باشد. کفیل فردی است که شهروند امارات است و در غیاب شما، نماینده قانونی‌تان در این کشور برای رسیدگی به امور شرکت محسوب می‌شود و در مالکیت شرکت با شما شریک است.

  مجوز حرفه‌ای ثبت شرکت در امارات به شما اجازه می‌دهد تا شرکت خود را به‌صورت مجازی ثبت کنید و به اجاره یا خرید دفتر نیازی ندارید؛ اگرچه باید نشانی حقیقی را به‌عنوان نشانی دفتر مرکزی شرکت به دولت امارات اعلام کنید. با اخذ مجوز حرفه‌ای امارات، ویزای سرمایه‌گذاری (Investor Visa) ۲ساله این کشور را دریافت می‌کنید که تا زمان فعالیت شرکت تمدیدشدنی است.

  مجوز تجاری (Commercial License)

  مجوز تجاری ثبت شرکت در امارات به شرکت‌هایی تعلق می‌گیرد که قصد دارند فعالیت‌های تجاری مانند بازرگانی، واردات، صادرات، تبادل کالا، خرید یا فروش کالا را انجام دهند. شرکت‌های خریدوفروش املاک و خانه در امارات نیز باید مجوز تجاری این کشور را دریافت کنند.

  تبادل و تجارت برخی از کالاها در کشور امارات حتی با داشتن مجوز تجاری نیز ممنوع است. این کالاها عبارت‌اند از: محصولات الکلی نوشیدنی و خوراکی، هرگونه مواد مخدر یا محرک به‌صورت نوشیدنی یا خوراکی، قرص‌ها و داروهای محرک و انرژی‌زا، هرگونه سلاح گرم و محصولات خوراکی و داروهای تاییدنشده وزارت بهداشت و غذای امارات.

  با اخذ مجوز تجاری امارات، این امکان برای شما فراهم است تا شرکتتان را به‌صورت مجازی ثبت کنید و مجبور نیستید در

  امارات دفتر بخرید یا اجاره کنید. پس از اخذ مجوز تجاری امارات، ویزای پارتنر (Partner Visa) این کشور را می‌توانید دریافت کنید که تا زمان فعالیت شرکت تمدیدشدنی است.

  برای اخذ مجوز تجاری امارات، به داشتن کفیل اماراتی نیازی ندارید و مالک ۱۰۰درصد سهام شرکت می‌توانید باشید. بااین‌حال، در‌صورتی‌که ترجیح می‌دهید کفیل اماراتی داشته باشید، ۵۱درصد مالکیت شرکت به کفیل تعلق خواهد گرفت و شما مالک ۴۹درصد شرکتتان خواهید بود. کفیل اماراتی فردی است که شهروند کشور امارات است و در غیاب شما مسئول رسیدگی به امور شرکت را برعهده دارد.

  مجوز صنعتی (Industrial License)

  مجوز صنعتی (Industrial License) ثبت شرکت در امارات به شرکت‌هایی تعلق می‌گیرد که درزمینه تولید و صنعت فعالیت می‌کنند. این فعالیت‌های صنعتی شامل تاسیسات کارخانه‌ای یا تولید و بسته‌بندی و فراوری محصول می‌شوند. در امارات، برای تولید محصولات الکلی (نوشیدنی یا خوراکی)، مواد مخدر و محرک، سلاح گرم و محصولات غذایی گوشتی غیرحلال مجوز صادر نمی‌شود.

  به‌منظور اخذ مجوز صنعتی امارات، باید کفیل اماراتی داشته باشید. کفیل اماراتی فردی است که شهروند امارات است و در غیاب شما مسئولیت رسیدگی به امور شرکت را برعهده دارد. اگر با مجوز صنعتی در امارات شرکت ثبت کنید، کفیل اماراتی مالک ۵۱درصد شرکت و شما مالک ۴۹درصد آن خواهید بود. با داشتن مجوز صنعتی امارات، امکان ثبت شرکت مجازی وجود ندارد و باید دفتر کار حقیقی در امارات بخرید یا اجاره کنید.

  مجوز فریلنسر (Freelance Permit)

  مجوز فریلنسر (Freelancer Permit) امارات به افرادی تعلق می‌گیرد که قصد دارند در حوزه‌های هنری، فرهنگی، رسانه، سرگرمی و تبلیغات دیجیتال فعالیت کنند و در حوزه فعالیتشان تخصص و مدرک معتبر دارند. مجوز فریلنسر امارات از مجوزهای فعالیت محبوب‌ و ارزان‌ در این کشور است و در دسته شرکت‌های خدماتی قرار می‌گیرد.

  مجوز فریلنسر امارات به شما اجازه می‌دهد تا به‌صورت پاره‌وقت یا تمام‌وقت فعالیت کنید. برای اخذ این مجوز نیازی نیست در امارات دفتر حقیقی بخرید یا اجاره کنید. ازجمله مشاغلی که مجوز فریلنسر امارات به آن‌ها تعلق می‌گیرد، عبارت‌اند از: برنامه‌نویسی، تولید محتوای متنی، تولید محتوای تصویری، طراحی گرافیک، طراحی محصول، تولید انیمیشن، نویسندگی، تبلیغات دیجیتال، بازاریابی محتوایی، بازیگری، مهندسی صدا، فیلم‌برداری، عکاسی و رسانه.

  مجوز گردشگری (Tourism License)

  مجوز گردشگری (Tourism License) امارات به شرکت‌هایی تعلق می‌گیرد که درزمینه جذب گردشگر، اجاره هتل و اقامتگاه و کمپ‌های گردشگری قانونی، کافه و رستوران، آژانس مسافرتی، مهمان‌خانه، برگزاری تور، فروش بلیت مسافرتی، فروش بلیت قایق‌های تفریحی و... فعالیت می‌کنند.

  ازآنجاکه کشور امارات سالانه به‌صورت میانگین ۱۲میلیون نفر گردشگر خارجی دارد (طبق وبسایت Worlddata.info)، مجوز گردشگری در این کشور کاربرد بسیاری دارد و از مجوزهای پرکاربرد در امارات به‌حساب می‌آید. مجوز گردشگری امارات در دسته شرکت‌های خدماتی و تجاری قرار می‌گیرد و از مجوزهای کاری ارزان‌ در امارات است.

  مجوز کشاورزی (Agricultural License)

  مجوز کشاورزی (Agricultural License) امارات به شرکت‌هایی تعلق می‌گیرد که درزمینه واردات و صادرات محصولات کشاورزی، تجارت گیاهان، تجارت محصولات جانبی صنعت کشاورزی (سموم آفات و دستگاه‌های سم‌پاشی)، دستگاه‌ها و ماشین‌آلات کشاورزی، کودهای طبیعی و شیمیایی، کشت و زراعت محصولات کشاورزی فعالیت می‌کنند.

  اخذ مجوز کشاورزی امارات به‌دلیل قوانین سخت‌گیرانه سازمان غذا و دارو این کشور پیچیده‌تر از سایر مجوزها است و مراحل قانونی طولانی‌تری دارد. افرادی که قصد دارند مجوز کشاورزی امارات را دریافت کنند، باید مدرک دانشگاهی معتبر و تخصص کافی در این زمینه داشته باشند. مجوز کشاورزی امارات در دسته شرکت‌های صنعتی و تجاری قرار می‌گیرد. با این ویزا امکان ثبت شرکت مجازی در امارات وجود ندارد و صاحب مجوز باید دفتر حقیقی در کشور امارات بخرد یا اجاره کند.

  مجوز صنعتگری (Craftsmanship License)

  مجوز صنعتگری (Craftsmanship License) امارات به مشاغلی مانند برق‌کاری، آهنگری، نقاشی ساختمان، نجاری، گچبری، لوله‌کشی و برق‌کشی ساختمان تعلق می‌گیرد.

  برای اخذ مجوز صنعتگری امارات، فرد متقاضی باید در حوزه تخصصی خود مدرک فنی‌و‌حرفه‌ای معتبر داشته باشد. این مجوز در دسته شرکت‌های خدماتی قرار می‌گیرد و با آن امکان ثبت شرکت مجازی وجود دارد.

  شرایط ثبت شرکت در دبی

  شرایط ثبت شرکت در دبی

  شرایط ثبت شرکت در دبی بدین‌شرح‌اند:

  • داشتن تمکن مالی کافی: برای ثبت شرکت در دبی، دست‌کم ۵هزار دلار تمکن مالی نیاز است. این میزان کمترین هزینه لازم برای ثبت شرکت در امارات است.
  • داشتن حداقل سرمایه: حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در امارات ۲۸۰ دلار است.
  • داشتن گذرنامه معتبر: اگر قصد دارید در امارات شرکت ثبت کنید، گذرنامه شما باید دست‌کم ۱ سال اعتبار داشته باشد.
  • نداشتن اقامت امارات: آن دسته از افراد خارجی که می‌خواهند در امارات شرکت ثبت کنند، نباید ساکن این کشور یا اقامت امارات را داشته باشند.
  • انتخاب اسم مناسب برای شرکت: اگر صاحب شرکت اسم غیرعربی برای شرکت خود در امارات انتخاب کند، باید علاوه‌بر تمامی هزینه‌های ثبت شرکت، ۵۵۰ دلار بابت هزینه انتخاب اسم غیرعربی بپردازد.
  • داشتن مدارک دانشگاهی و تخصص لازم: برای اخذ مجوزهای ثبت شرکت در امارات، متقاضی باید مدرک دانشگاهی یا مدرک فنی‌‌و‌حرفه‌ای مرتبط با حوزه فعالیت شرکت را داشته باشد. اگر وی مدرک مرتبط با حوزه تخصصی شرکت نداشته باشد، باید فرد دارای مدرک مرتبط را به‌عنوان صاحب مجوز در اساس‌نامه شرکت معرفی کند.
  • عدم سوءپیشینه: متقاضیانی که به هر دلیلی در کشور مبدا خود سوءپیشینه دارند، نمی‌توانند برای ثبت شرکت در امارات درخواست دهند.

  مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در دبی

  مدارک لازم برای ثبت شرکت در دبی

  • گذرنامه با حداقل ۱ سال اعتبار
  • گواهی عدم سوءپیشینه
  • ترجمه رسمی شناسنامه
  • ترجمه رسمی مدارک شرکا
  • تکمیل فرم درخواست ثبت شرکت دبی
  • طرح تجاری (بیزنس پلن)
  • مدارک کفیل اماراتی
  • گردش حساب ۶ ماهه
  • تمکن مالی حداقل ۵هزار دلار
  • ۳ قطعه عکس پاسپورتی
  • اجاره‌نامه یا سند دفتر کار (شرکت‌های فیزیکی)
  • ویزای توریستی امارات
  • ارائه حداقل ۳ اسم برای شرکت
  • گواهی عدم اعتراض (NOC)
  • اساس‌نامه شرکت
  • وکالت‌نامه (درصورت وجود)

  مراحل ثبت شرکت در دبی

  مراحل ثبت شرکت در دبی

  ثبت شرکت در دبی مراحل طولانی و پیچیده‌ای ندارد و مراحل ثبت برای همه شرکت‌ها معمولا به‌صورت مشابه پیش می‌رود.

  مراحل ثبت شرکت در دبی به‌ترتیب از‌این‌قرارند:

  1. بررسی پرونده و سفر به امارات
  2. صدور مجوز ثبت شرکت
  3. شروع به کار و اخذ اقامت امارات

  مرحله اول: بررسی پرونده و سفر به امارات

  در مرحله اول ثبت شرکت در امارات، باید نوع فعالیت خود و شرکتی که قصد دارید راه‌اندازی کنید، برگزینید. با این کار، نوع مجوزی مشخص می‌شود که باید از کشور امارات دریافت کنید. پس از انتخاب نوع و حوزه فعالیت شرکت، باید مدارک لازم برای ارائه به دولت امارات را آماده کنید. سپس با اخذ ویزای توریستی، برای انجام مراحل ثبت اسم شرکت و تحویل مدارک به امارات سفر کنید.

  اگر تصمیم بگیرید برای ثبت شرکت در امارات از وکلای قانونی و مشاور در این زمینه استفاده کنید، تهیه و ارائه برخی از مدارک لازم به‌عهده مشاوران قانونی شما خواهد بود. این افراد در زمینه‌های دیگری مانند انتخاب اسم شرکت نیز به شما مشاوره می‌دهند تا همه مراحل با کمترین هزینه و در کوتاه‌ترین زمان انجام شوند.

  مرحله دوم: صدور مجوز ثبت شرکت

  پس از ورود به امارات با ویزای توریستی، مدارک و پرونده خود را برای بررسی باید به سازمان توسعه اقتصادی امارات (Department of Economic Development) تحویل دهید تا این سازمان مجوز فعالیت اقتصادی‌تان را صادر کند.

  در‌صورتی‌که مدارکتان ناقص یا در پرونده مشکلی وجود داشته باشد، سازمان DED نقص مدنظر را به شما اعلام می‌کند تا پس از اصلاح و تکمیل مدارک، مجددا پرونده را به این سازمان ارسال کنید. پس از اخذ تاییدیه‌های مورد‌نیاز سازمان DED، مجوز ثبت شرکت برای شما در امارات در مدت ۷ تا ۱۰ روز صادر می‌شود.

  مرحله سوم: شروع به کار و اخذ اقامت امارات

  پس از اخذ مجوز ثبت شرکت در امارات، به اداره ثبت شرکت این کشور می‌توانید مراجعه و بعد از پرداخت هزینه ثبت آن، شرکت خود را در امارات ثبت کنید. پس از ثبت شرکت و طی مراحل قانونی، کارت اقامت شما و اعضای درجه‌یک خانواده‌تان نیز صادر می‌شود. اعضای درجه‌یک خانواده شامل همسر قانونی و فرزندان دختر مجرد و فرزندان پسر مجرد کوچک‌تر از ۲۴ سال می‌شوند.

  بعد از دریافت کارت اقامت امارات، می‌توانید برای باز‌کردن حساب بانکی در این کشور اقدام کنید. داشتن حساب بانکی برای شروع رسمی فعالیت‌های اقتصادی شرکت الزامی است. پس از افتتاح حساب بانکی در امارات، فعالیت‌های اقتصادی خود را در این کشور می‌توانید آغاز و برای شرکتتان نیروی کار جذب کنید.

  توجه کنید که بسیاری از افراد فقط با هدف اخذ اقامت امارات در این کشور شرکت ثبت می‌کنند؛ پس تا زمانی‌که شرکت فعال باشد و مالیات بر ارزش افزوده سالانه را پرداخت کنید، اقامتتان تمدید می‌شود و نیازی نیست شرکت شما حتما فعالیت اقتصادی انجام دهد.

  هزینه ثبت شرکت در دبی

  هزینه های ثبت شرکت در دبی

  هزینه ثبت شرکت در دبی و سایر شهرهای امارات متحده عربی به عوامل متعددی مانند نوع مجوز، نوع شرکت، تعداد شرکای تجاری، نوع اسم شرکت و منطقه ثبت شرکت بستگی دارد.

  هزینه ثبت شرکت در دبی از ۸هزار تا ۳۰هزار دلار متغیر است.

  حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در دبی ۲۸۰ دلار است. به‌ازای اضافه‌شدن هر ۱ نفر شریک، مبلغ ۱۴۰۰ دلار به هزینه ثبت شرکت در امارات افزوده می‌شود. درصورت حذف کفیل اماراتی از فهرست شرکا نیز، مبلغ ۱۰۰۰ دلار به هزینه‌های ثبت شرکت در امارات اضافه می‌شود.

  هزینه‌های ثبت شرکت در دبی عبارت‌اند از:

  • هزینه اخذ لایسنس شرکت در دبی
  • هزینه ترجمه مدارک و پرداخت هزینه های دفترخانه
  • هزینه دفتر کار مجازی در دبی
  • هزینه اخذ کارت اقامت امارات
  • هزینه افتتاح حساب در امارات

  هزینه اخذ لایسنس شرکت در دبی

  هزینه اخذ لایسنس شرکت در دبی به نوع مجوز و منطقه اخذ مجوز بستگی دارد. هزینه اخذ مجوز در مناطق آزاد امارات (Free Zone)، کمتر از سایر مناطق امارات است.

  در جدول زیر، هزینه اخذ انواع مختلف لایسنس شرکت در دبی آمده است.

  نوع لایسنس شرکت در دبیهزینه اخذ لایسنس
  لایسنس حرفه‌ای (Professional License)از ۲۸۰۰ تا ۱۴هزار دلار
  مجوز تجاری (Commercial License)از ۵۵۰۰ تا ۹هزار دلار
  مجوز صنعتی (Industrial License)میانگین ۱۰هزار دلار
  مجوز فریلنسر (Freelance Permit)میانگین ۳هزار دلار
  مجوز گردشگری (Tourism License)میانگین ۱۲هزار دلار
  مجوز کشاورزی (Agricultural License)میانگین ۶هزار دلار

  هزینه ترجمه مدارک و پرداخت هزینه های دفترخانه

  هزینه ترجمه مدارک و هزینه های دفترخانه برای ثبت شرکت در امارات از ۲هزار تا ۳هزار دلار متغیر است. توجه کنید که این هزینه‌ها مربوط به سال جاری (۲۰۲۴) هستند و در سال‌های بعد ممکن است افزایش پیدا کنند.

  هزینه دفتر کار مجازی در دبی

  هزینه دفتر کار مجازی در دبی شامل هزینه اجاره، اخذ آدرس حقیقی و قانونی، استفاده از خدمات پست و ارسال بسته و استفاده از فضای اشتراکی ساختمان می‌شود. توجه کنید تنها مجوزهای تجاری (Commercial License) و حرفه‌ای (Professional License) ثبت شرکت در امارات امکان ثبت شرکت مجازی را فراهم می‌کنند.

  هزینه ثبت دفتر کار مجازی در دبی ۲۴۰ دلار است. علاوه‌بر این مبلغ، حدود ۹۰ دلار نیز بابت هزینه‌های جانبی احراز هویت متقاضی باید پرداخت شود.

  هزینه‌های دفتر کار مجازی در دبی طبق جدول زیر است.

  خدمات دفتر کار مجازی در دبیمیانگین هزینه ماهانه
  اجاره ماهانه۱۵۰۰ دلار
  اجاره ۳ماهه۴۲۰۰ دلار
  اجاره ۶ماهه۸۵۰۰ دلار
  اجاره ۱ساله۱۲هزار دلار
  تحویل و ارسال بسته۱۵ دلار
  پاسخ‌گویی تماس‌ها۴۵ دلار
  استفاده از شماره تلفن دفتر۵۰ دلار

  هزینه اخذ کارت اقامت امارات

  هزینه اخذ کارت اقامت امارات حدود ۱۰۰ دلار است. پس از صدور مجوز ثبت شرکت، کارت اقامت امارات نیز صادر می‌شود.

  هزینه افتتاح حساب در امارات

  هزینه افتتاح حساب در امارات از ۱۴۰۰ تا ۳هزار دلار متغیر است. این هزینه به عوامل متعددی مانند نوع بانک و نوع حساب و مدت‌زمان سپرده بستگی دارد. حداقل موجودی لازم برای افتتاح حساب در امارات، براساس نوع مجوز، نوع فعالیت شرکت، مدارک صاحب شرکت، نوع بانک و وام‌های تسهیلاتی قابل‌ارائه در بانک از ۱۵۰۰ تا ۴۱هزار دلار متغیر است.

  ثبت شرکت در دبی برای ایرانیان

  شرایط ثبت شرکت در دبی برای ایرانیان

  قوانین ثبت شرکت در دبی برای ایرانیان با سایر ملیت‌ها تا حدودی متفاوت است. ایرانیان اجازه دارند فقط ۳ نوع شرکت را در امارات ثبت کنند.

  شرکت‌هایی که ایرانیان می‌توانند در امارات ثبت کنند، عبارت‌اند از:

  • شرکت سهامی یا مدنی (Civil Company)
  • شرکت غیرسهامی (Sole Establishment)
  • شرکت مسئولیت محدود (LLC)

  برای ثبت شرکت‌های سهامی و غیرسهامی در امارات، باید مجوز حرفه‌ای (Professional License) و به‌منظور ثبت شرکت مسئولیت محدود در این کشور، باید مجوز تجاری (Commercial License) اخذ کنید.

  بهترین مجوز ثبت شرکت در دبی برای ایرانیان

  بهترین مجوز ثبت شرکت در دبی برای ایرانیان مجوز تجاری (Commercial License) و مجوز حرفه‌ای (Professional License) و مجوز فریلنسر (Freelancer Permit) است.

  به‌دلیل محدودیت‌های موجود برای ایرانیان درزمینه ثبت شرکت در امارات‌، شهروندان ایرانی اجازه دارند فقط شرکت‌های سهامی و غیرسهامی و مسئولیت محدود را در این کشور ثبت کنند. مجوز ثبت این ۳ نوع شرکت در دسته مجوزهای تجاری یا حرفه‌ای قرار می‌گیرد؛ به‌همین‌دلیل، مجوزهای تجاری و حرفه‌ای بهترین مجوز ثبت شرکت در دبی برای ایرانیان هستند.

  مجوز تجاری از بهترین مجوزها برای ایرانیانی است که قصد دارند در امارات شرکت ثبت کنند. شرکت مسئولیت محدود (LLC) که به اخذ مجوز تجاری نیاز دارد، ارزان‌ترین نوع شرکتی است که می‌توان در منطقه آزاد امارات ثبت کنید. حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت LLC در امارات، ۲۸۰ دلار و میانگین هزینه ثبت آن ۸۵۰۰ دلار است.

  مجوز فریلنسر یکی دیگر از مجوزهای مناسب ثبت شرکت در دبی برای ایرانیان است. اخذ این مجوز به‌صورت میانگین ۳هزار دلار هزینه دارد و فردی که این مجوز را می‌گیرد، می‌تواند تمام‌وقت یا پاره‌وقت کار کند. مجوز فریلنسر در دسته شرکت‌های خدماتی دبی قرار می‌گیرد.

  قوانین ثبت شرکت در دبی

  قوانین ثبت شرکت در دبی

  تا قبل از سال ۲۰۲۱، ثبت شرکت در دبی قوانین سخت‌گیرانه‌ای داشت؛ اما پس از وضع قوانین جدید، سخت‌گیری قوانین ثبت شرکت در دبی تا حد زیادی کمتر شده و از سال ۲۰۲۱ تاکنون، افراد بیشتری از کشورهای آسیای شرقی، اروپایی، آمریکایی و ایران موفق شده‌اند در این کشور شرکت ثبت کنند.

  براساس آخرین اخبار وبسایت U.ae، قوانین ثبت شرکت در دبی در سال ۲۰۲۴ ازاین‌قرارند:

  • افرادی که برای شرکت خود اسامی غیرعربی انتخاب می‌کنند، علاوه‌بر تمامی هزینه‌های ثبت شرکت، باید ۵۵۰ دلار بابت انتخاب نام غیرعربی بپردازند.
  • افرادی که قصد دارند در زمینه‌های تخصصی مانند مشاوره حقوقی، حسابرسی، رشته‌های صنعتی و کشاورزی در امارات فعالیت کنند و می‌خواهند مجوز حرفه‌ای و مجوز کشاورزی یا مجوز فریلنسر اخذ کنند، باید مدرک فنی‌و‌حرفه‌ای معتبر یا مدرک دانشگاهی موردتایید ارائه دهند.
  • به‌منظور ثبت شرکت در امارات، نیازی نیست متقاضی در زمان صدور مجوز و مراحل ثبت شرکت در امارات حضور داشته باشد؛ اما در مرحله صدور ویزا و کارت اقامت امارات، متقاضی باید شخصا در این کشور حضور پیدا کند.
  • متقاضیان ثبت شرکت در دبی می‌توانند برای خود و همسر و فرزندان کوچک‌تر از ۱۸ سال خود ویزا و اقامت موقت این کشور را بگیرند. برای حفظ این اقامت، همه اعضا باید دست‌کم هر ۶ ماه ۱ ‌بار به امارات سفر کنند.
  • افراد خارجی ساکن امارات یا دارای اقامت این کشور نمی‌توانند در امارات شرکت ثبت کنند.
  • آن دسته از شرکت‌های ثبت‌شده در امارات که مجازی هستند و دفتر مستقل ندارند، در‌صورتی‌که سالانه بیشتر از ۱۰۰هزار دلار درآمد داشته باشند، باید ۵درصد مالیات بر ارزش افزوده پرداخت کنند.
  • ثبت شرکت در دبی به مدرک زبان نیاز ندارد.
  • فقط افراد بزرگ‌تر از ۱۸ سال می‌توانند در دبی شرکت ثبت کنند.
  • اگر سرمایه شما برای ثبت شرکت در دبی ۲٫۷۷میلیون دلار یا بیشتر باشد، بلافاصله می‌توانید اقامت ۱۰ساله امارات را دریافت کنید.
  • ایرانیان اجازه ندارند غیر از شرکت‌های سهامی و غیرسهامی و مسئولیت محدود، نوع دیگری از شرکت را در امارات ثبت کنند.
  • برای اخذ مجوز حرفه‌ای (Professional License) و مجوز صنعتی (Industrial License) در امارات، متقاضی باید کفیل اماراتی داشته باشد و مالکیت شرکت را با او شریک شود.
  • امارات به افرادی که قصد دارند در حوزه‌های فعالیت‌های نظامی، نفت و گاز، انرژی، امنیت، دفاع و بانکداری شرکت ثبت کنند، اجازه مالکیت ۱۰۰درصدی شرکت را نمی‌دهد.
  • افرادی که قصد دارند در زمینه‌های حقوقی و مدنی و اقتصادی در امارات شرکت ثبت کنند، اگر نتوانند مدرک تحصیلی مرتبط با حوزه فعالیت شرکت را ارائه کنند، نمی‌توانند مالکیت ۱۰۰درصد شرکت را داشته باشند.
  • در کشور امارات، مالیات بر درآمد وجود ندارد؛ اما شرکت‌های فعال در حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و بانکداری از این قائده مستثنی هستند و باید بر‌اساس میزان درآمد سالانه‌اش، حداکثر ۵۰درصد مالیات بر درآمد پرداخت کنند.
  • صاحبان شرکت‌های تجاری و صنعتی در امارات باید سالانه ۵درصد مالیات اجاره‌بها پرداخت کنند.

  مزایای ثبت شرکت در دبی

  مزایای ثبت شرکت در دبی

  • حفظ سرمایه
  • جلوگیری از افت ارزش سرمایه
  • اخذ اقامت تمدید‌شدنی امارات
  • تضمین آینده فرزندان
  • معافیت از مالیات بر درآمد
  • زندگی در کشوری پیشرفته
  • بازگشت سرمایه با سوددهی زیاد
  • بهره‌مندی از تسهیلات کشور امارات
  • بهره‌مندی از وام‌های کارآفرینی امارات
  • ثبات سیاسی و اقتصادی امارات
  • تعداد زیاد نیروی کار متخصص در دبی
  • امکان همکاری با شرکت‌های اروپایی
  • نیازنداشتن به مدرک زبان
  • امکان مالکیت ۱۰۰درصدی شرکت
  • امکان استخدام نیرو از سایر کشورها
  • نیازنداشتن به استخدام کارمند با بیمه
  • ثبت شرکت در کوتاه‌ترین زمان
  • اقتصاد پویا و فعال
  • مالیات بر ارزش افزوده ۵درصدی

  معایب ثبت شرکت در دبی

  • زیاد‌بودن هزینه راه‌اندازی و تامین مالی شرکت
  • اقامت موقت
  • زیاد‌بودن دستمزد کارمند در دبی
  • هزینه زیاد اجاره دفتر
  • زیاد‌بودن هزینه بیمه
  • زیاد‌بودن هزینه قبوض مصرفی
  • رقابت شدید بازار سرمایه‌گذاری در دبی
  • زیاد‌بودن دستمزد وکلای ثبت شرکت در دبی
  • محدودیت اخذ مجوز برخی از شرکت‌ها

  جمع‌بندی

  امارات ازجمله کشورهای مهم خاورمیانه محسوب می‌شود و ازنظر اقتصادی، همواره در حال پیشرفت است. دبی از مراکز تجاری و اقتصادی مهم‌ امارات و حتی جهان است و برای سرمایه‌گذاری جزو شهرهای ایدئال دنیا شناخته می‌شود.

  شرکت‌های اماراتی از پرداخت مالیات بر درآمد معاف هستند؛ به‌همین‌دلیل، هرساله افراد زیادی برای ثبت شرکت در امارات اقدام می‌کنند. اغلب این افراد شهروندان کشورهای اروپایی و آمریکایی هستند.

  حداقل سرمایه موردنیاز برای ثبت شرکت در امارات ۲۸۰ دلار است؛ البته هزینه ثبت شرکت در این کشور از ۵هزار تا ۱۰هزار دلار متغیر است. مالیات بر ارزش افزوده در امارات نیز حداکثر ۵درصد است. محدودیت سنی برای متقاضیان ثبت شرکت در کشور یادشده ۱۸ تا ۶۰ سال است.

  در امارات، بیشتر از ۱۰ نوع شرکت و مجوز ثبت شرکت وجود دارد؛ اما طبق قوانین این کشور، متقاضیان ایرانی فقط ۳ نوع شرکت در این کشور می‌توانند ثبت کنند: شرکت سهامی یا مدنی (Civil Company) و شرکت غیرسهامی (Sole Establishment) و شرکت مسئولیت محدود (LLC).

  بهترین مجوزهای ثبت شرکت در امارات برای ایرانیان مجوز تجاری (Commercial License) و مجوز حرفه‌ای (Professional License) و مجوز فریلنسر (Freelancer Permit) است. شرکت مسئولیت محدود (LLC) ارزان‌ترین شرکتی است که می‌توان در منطقه آزاد امارات ثبت کرد. حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت LLC در امارات ۲۸۰ دلار و میانگین هزینه ثبت آن ۸۵۰۰ دلار است.

  ثبت شرکت در دبی از روش‌های برتر اخذ اقامت کشور امارات است. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط و هزینه ثبت شرکت در دبی، می‌توانید با همکاران ما در موسسه مهاجرتی بالدانو ارتباط برقرار کنید. متخصصان ما آماده‌اند تا همه اطلاعات لازم درزمینه نحوه ثبت شرکت در دبی را در‌اختیارتان بگذارند.

  سوالات کاربران درباره ثبت شرکت در دبی

  مالیات ثبت شرکت در دبی چقدر است؟
  مالیات ثبت شرکت در دبی ۵درصد از ارزش افزوده و اجاره‌بها است.
  انواع شرکت در کشور امارات چیست؟
  انواع شرکت در کشور امارات ازاین‌قرارند: شرکت خدماتی و شرکت تجاری و شرکت صنعتی.
  انواع مجوز ثبت شرکت در امارات کدام است؟
  انواع مجوز ثبت شرکت در امارات عبارت‌اند از: مجوز حرفه‌ای (Professional License)، مجوز تجاری (Commercial License)، مجوز صنعتی (Industrial License)، مجوز فریلنسر (Freelance Permit)، مجوز گردشگری (Tourism License)، مجوز کشاورزی (Agricultural License) و مجوز صنعتگری (Craftsmanship License).
  برای ثبت شرکت دبی حتما به اجاره یا خرید دفتر در دبی نیاز داریم؟
  خیر، برای ثبت شرکت دبی حتما به اجاره یا خرید دفتر در دبی نیاز ندارید.
  سن مجاز برای ثبت شرکت در دبی چقدر است؟
  سن مجاز برای ثبت شرکت در دبی بیشتر از ۱۸ سال است.
  حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در دبی چقدر است؟
  حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در دبی ۲۸۰ دلار است.
  هزینه ثبت شرکت در دبی چقدر است؟
  هزینه ثبت شرکت در دبی بین ۵هزار تا ۱۰هزار دلار است.
  بهترین نوع ثبت شرکت در دبی برای ایرانیان چه نوع شرکتی است؟
  بهترین نوع ثبت شرکت در دبی برای ایرانیان شرکت سهامی و شرکت غیرسهامی و شرکت مسئولیت محدود است.
  با ثبت شرکت در دبی می‌توانم در این شهر اقامت کنم؟
  بله، با ثبت شرکت در دبی می‌توانید در این شهر اقامت کنید.
  مدت‌زمان ثبت شرکت در دبی چقدر است؟
  مدت‌زمان ثبت شرکت در دبی ۱ تا ۶ هفته است.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859