سرمایه ‌گذاری در دبی

موقعیت استراتژیک و پیشرفت اقتصادی مداوم امارات متحده عربی باعث شده است تا سرمایه گذاری در دبی به یکی از گزینه‌های ایدئال برای سرمایه‌گذاران بین‌المللی، به‌ویژه سرمایه‌گذاران ایرانی، تبدیل شود. با سرمایه گذاری در دبی، می‌توانید ویزا و اقامت این کشور را دریافت کنید.

مشاوره تلفنی 021-43859
2024/3/a322ac9f-3e20-48dd-b5ee-128c55f9d136.jpg

مشاوره سرمایه گذاری در دبی

اقتصاد قدرتمند و سیاست‌های امارات متحده عربی شهر دبی را به شهری پویا تبدیل کرده است که سرمایه‌گذاران بین‌المللی را به خود جذب می‌کند. با هر روش سرمایه‌ گذاری در دبی، می‌توانید اجازه اقامت در این شهر را برای خود و خانواده‌تان به‌دست آورید تا در شهری پیشرفته و ثروتمند، رویاهایتان را دنبال کنید.

سرمایه گذاری در دبی پیچیدگی‌هایی دارد؛ بنابراین، در مرحله اول باید از متخصصان این حوزه مشاوره بگیرید. تخصص موسسه بالدانو کمک به شما در سرمایه‌گذاری پربازده و بی‌دردسر دبی است. در این مقاله، تمام جوانب سرمایه‌ گذاری در دبی را بررسی خواهیم کرد.

برای مشاوره سرمایه گذاری در دبی، می‌توانید فرم مشاوره را تکمیل کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  دلایل سرمایه گذاری در دبی

  سرمایه گذاری در دبی به‌دلیل شرایط ویژه و منحصربه‌فرد و نیز ثبات اقتصادی کشور امارات متحده عربی، یکی از گزینه‌های برتر برای سرمایه‌گذاران خارجی محسوب می‌شود؛ اما دلایل سرمایه‌ گذاری در دبی فقط به همین‌ها محدود نمی‌شود. در‌ادامه، به دلایل بیشتری درباره این موضوع اشاره می‌کنیم.

  موقعیت استراتژیک

  موقعیت جغرافیایی استراتژیک امارات متحده عربی، به‌ویژه دبی، به‌عنوان پلی بین شرق و غرب عمل می‌کند و آن را به یکی از قطب‌های مرکزی و نوظهور تجارت و بازرگانی تبدیل کرده است. نزدیکی دبی به بازارهای اصلی آسیا و اروپا و آفریقا باعث می‌شود تا دسترسی به انواع کالاها و خدمات افزایش پیدا کند.

  ثبات سیاسی

  امارات متحده عربی به ثبات سیاسی و محیط امن برای انواع سرمایه‌گذاری‌ها معروف است. سیاست‌ها و قانون‌های کارآمد همراه با ثبات اقتصادی و سیاسی، باعث استقبال سرمایه‌‌گذاران خارجی از سرمایه گذاری در دبی شده است؛ زیرا با سرمایه‌گذاری در کشوری با ثبات سیاسی مطلوب، احتمال سود بیشتر از ضرر است.

  زیرساخت قوی

  زیرساخت‌‌های قوی دبی، ازجمله فرودگاه‌ها‌ و بندرها و شبکه‌های جاده‌ای و نیز امکانات پیشرفته در سطح بهترین کشورهای دنیا، بخش‌های مختلف کشور را بهتر و کارآمدتر به یکدیگر متصل می‌کند. همین موضوع باعث تسهیل فرایندهای اقتصادی می‌شود.

  اقتصاد متنوع

  اقتصاد دبی فقط به نفت و گاز وابسته نیست. در دهه‌های اخیر، بخش‌های دیگر مانند گردشگری، املاک و مستغلات، امور مالی، فناوری و انرژی‌های تجدیدپذیر رشد درخور‌توجهی کرده‌اند و طیف وسیعی از فرصت‌های سرمایه‌‌گذاری را برای شما فراهم آورده‌اند.

  سیاست‌های تجاری

  دولت امارات سیاست‌های تجاری سهل‌گیرانه‌ای برای سرمایه‌ گذاری در دبی وضع کرده است تا متقاضیان بیشتر به سرمایه‌گذاری ترغیب شوند؛ سیاست‌هایی مانند مشوق‌های مالیاتی و ایجاد مناطق آزاد و فرایندهای اداری ساده که هدف از آن‌ها جذب سرمایه‌‌گذاری مستقیم از خارج و ایجاد محیط تجاری ایدئال است.

  مزایای مالیاتی

  بسیاری از مناطق آزاد در امارات متحده عربی مزایای مالیاتی د‌ارند و به مشاغل مختلف اجازه می‌دهند تا با حداقل میزان مالیات فعالیت کنند. علاوه‌بر‌این، نبود مالیات بر درآمد شخصی مزیتی مهم برای سرمایه‌ گذاری در دبی محسوب می‌شود.

  بازار پررونق املاک

  رونق بازار املاک و مستغلات در دبی و دیگر شهرهای امارات مانند ابوظبی، فرصت‌هایی استئنائی برای سرمایه‌گذاران خارجی ایجاد کرده است. شما می‌توانید در انواع پروژه‌های مسکونی و تجاری و هتلداری سرمایه‌‌گذاری‌ کنید.

  توجه به فناوری و نوآوری

  یکی از چشم‌اندازهای امارت متحده عربی این است که به مرکز جهانی نوآوری تبدیل شود. نوآوری‌هایی مانند پروژه شهر هوشمند دبی و سرمایه‌گذاری دولتی در فناوری و تحقیقات نوین، فضای مناسبی برای رشد و پیشرفت کسب‌وکارهای مبتنی‌بر فناوری و استارتاپ‌ها ایجاد می‌کند.

  صنعت پرسود گردشگری

  سالانه میلیون‌ها گردشگر خارجی برای بازدید از جاذبه‌های شگفت‌انگیز و هتل‌های مجلل دبی به امارات متحده عربی جذب می‌شوند. سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری و هتلداری دبی فرصت‌های فراوانی برای افرادی فراهم می‌کند که به‌دنبال سرمایه‌گذاری در صنعت پرسود گردشگری‌اند.

  تنوع فرهنگی

  محیط چندفرهنگی دبی باعث به‌وجود‌آمدن محیطی از نیروهای کار ماهر با فرهنگ‌های متنوع شده است. دسترسی به مجموعه‌ای از متخصصان با تجربه‌های مختلف، برای کسب‌وکارهای دارای چشم‌انداز جهانی بسیار سودمند است.

  کیفیت رضایت‌بخش زندگی

  امارات متحده عربی امکانات زیادی برای زندگی در این کشور فراهم کرده است و همین موضوع به جذب مهاجران و متخصصان ماهر برای کار و زندگی در دبی کمک بسیاری می‌کند.

  روابط ایران و امارات

  امارات همیشه روابط اقتصادی حسنه‌ای با ایران داشته است. سرمایه گذاری در دبی برای سرمایه‌گذاران ایرانی، دروازه‌ای برای ورود به بازارهای بین‌المللی است که می‌تواند به موفقیت و پیشرفت زیادی منجر شود.

  انواع روش های سرمایه گذاری در دبی

  هرساله سرمایه‌گذاران خارجی بسیار زیادی به روش‌های مختلف در دبی سرمایه‌گذاری می‌کنند. هرکدام از انواع روش‌ های سرمایه گذاری در دبی مزایا و شرایط ویژه خود را دارند که باتوجه‌به هدف و شرایط و سلیقه شخصی‌تان، می‌توانید یک یا چند روش را برای سرمایه‌گذاری خود انتخاب کنید.

  درادامه، انواع روش ‌های سرمایه گذاری در دبی را معرفی می‌کنیم و درباره هریک توضیحات لازم را دراختیارتان قرار می‌دهیم.

  سرمایه گذاری در دبی از طریق خرید ملک

  سرمایه‌ گذاری با خرید ملک در دبی انتخابی پرسود و محبوب برای سرمایه‌گذاران داخلی و بین‌المللی است؛ زیرا بازار املاک و مستغلات دبی به‌عنوان یکی از بازارهای پویا و باثبات‌ و پربازده جهان شناخته می‌شود.

  موقعیت استراتژیک دبی که به‌عنوان دروازه‌ای بین شرق و غرب جهان عمل می‌کند، جذابیت سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک را در این شهر بیشتر می‌کند. در دهه‌های اخیر، تعهد دولت امارات به توسعه زیرساخت‌ها و برنامه‌ریزی پایدار شهری، اعتماد سرمایه‌گذاران بسیاری را به خود جلب کرده است.

  همچنین، گسترش شبکه‌های حمل‌ونقل، ازجمله مترو دبی و فرودگاه‌هایی با کلاس جهانی، اتصال یکپارچه بخش‌های مختلف امارات به یکدیگر را تضمین کرده و ارزش کلی ملک در دبی را افزایش داده است.

  بازار املاک دبی گزینه‌های سرمایه‌گذاری متنوعی در‌اختیارتان قرار می‌دهد؛ اما هزینه سرمایه گذاری در دبی از طریق خرید ملک بسیار زیاد است. برای سرمایه گذاری در دبی از طریق خرید ملک، باید حداقل ۱میلیون درهم هزینه کنید.

  یکی از مزیت‌های سرمایه گذاری در دبی از طریق خرید ملک، اخذ اقامت و ویزای این کشور برای اعضای خانواده شما است. ویزای امارات برای سرمایه‌گذاری ۳ یا ۵ساله است. اگر قیمت ملک کمتر از ۵میلیون درهم باشد، ویزای ۳ساله دریافت می‌کنید؛ اما اگر هزینه خرید ملک بیشتر از ۵میلیون درهم شود، ویزای ۵ساله به شما تعلق می‌گیرد.

  با سرمایه گذاری در دبی از طریق خرید ملک، به شما اقامت دائم این کشور داده نمی‌شود. پس از اتمام مدت اعتبار ویزا، درصورت نفروختن ملک خود، می‌توانید اقامتتان را تمدید کنید. اگر در ابتدا ویزای ۳ساله دریافت کرده باشید، به‌مدت ۳ سال اجازه اقامت در امارات به شما داده می‌شود. اگر هم ویزای ۵ساله داشته باشید، ۵ سال دیگر اجازه اقامت در امارات به شما داده می‌شود.

  نکته مهم این است که این نوع ویزا، تنها برای املاک آماده‌شده پذیرفتنی است و با خرید املاک پیش‌فروش‌شده و نیمه‌ساخته، امکان دریافت ویزا وجود ندارد. همچنین، این ویزا شامل اجازه کار نیست و برای کار در دبی باید ویزای کاری دریافت کنید.

  سرمایه گذاری در دبی از طریق صندوق های مالی

  سرمایه گذاری در دبی از طریق صندوق های مالی انتخابی مطمئن برای سرمایه‌گذاری در اقتصاد پیشرفته و پررونق این شهر محسوب می‌شود. دبی به یکی از مراکز مالی جهان تبدیل شده است و از طیف وسیعی از صندوق‌‌های مالی و سرمایه‌گذاری بهره می‌برد که موقعیت‌های متنوع سرمایه‌گذاری را در‌اختیارتان قرار می‌دهد.

  صندوق‌های مالی در دبی امکان دسترسی به بازارهای جهانی را برایتان فراهم می‌کند و سبد سرمایه‌گذاری خود را می‌توانید فراتر از منطقه حاشیه خلیج‌فارس ببرید. به‌دلیل ارتباط مستقیم درهم امارات با دلار آمریکا، ثبات در میزان سرمایه شما حفظ می‌شود و در پروژه‌های بین‌المللی می‌توانید سرمایه‌گذاری کنید و سود بیشتری به‌دست آورید.

  ازآنجاکه دبی قطب مهم نوآوری و سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود، صندوق‌های مالی راهی مناسب و دردسترس برای سرمایه‌گذاران بین‌المللی هستند تا در رشد اقتصادی این شهر و بازارهای جدید و پرسود مشارکت کنند.

  برای سرمایه گذاری در دبی از طریق صندوق های مالی، باید 21 سال داشته باشید و در یکی از صرافی‌های دبی حسابی با کارگزاری معتبر افتتاح کنید. در این صورت، شماره سرمایه‌گذاری اختصاصی خواهید داشت که با آن می‌توانید علاوه‌بر سرمایه‌گذاری، برای فرایند ویزا و اقامت اقدام کنید.

  سرمایه گذاری در دبی از طریق ثبت شرکت

  سرمایه گذاری در دبی از طریق ثبت شرکت دروازه‌ای برای دسترسی به محیط تجاری پویا و رو‌به‌رشد امارات است؛ زیرا دبی جزو مناطق آزاد امارات متحده عربی محسوب می‌شود. سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت در این منطقه درمقایسه‌با مناطق دیگر مزایای بیشتری دارد.

  موقعیت استراتژیک امارات متحده عربی زیرساخت‌های پیشرفته و سیاست‌های تجاری سهل‌گیرانه، دبی را به مکانی ایدئال برای ثبت شرکت تبدیل کرده است. علاوه‌بر‌این، نبود مالیات بر درآمد شخصی و مالیات بر شرکت مشاغل خاص، جذابیت این سرمایه‌گذاری را برای سرمایه‌گذارانی افزایش می‌دهد که به‌دنبال فعالیت اقتصادی در منطقه‌اند.

  سیاست‌های تجاری امارات فرایند راه‌اندازی شرکت در دبی را برای سرمایه‌گذاران ساده کرده است. یکی از مزیت‌های مهم ثبت شرکت در دبی و دیگر مناطق آزاد، مالکیت ۱۰۰درصد خارجی است. این یعنی با ثبت شرکت در دبی، می‌توانید تمام مالکیت آن را خودتان برعهده داشته و به شریک محلی نیازی نداشته باشید.

  برای سرمایه گذاری در دبی از طریق ثبت شرکت، می‌توانید در انواع مختلف آن، ازجمله شرکت مشارکتی، شرکت سهامی عام، شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود اقدام کنید. بازگشت کامل سود و سرمایه و معافیت از پرداخت عوارض واردات و صادرات از دیگر مزایای سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در دبی محسوب می‌شود.

  پس از ثبت شرکت، می‌توانید برای ویزا و اقامت خود و خانواده‌تان در دبی اقدام کنید. باتوجه‌به تغییرات جدید در قوانین سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در دبی، این امکان برای مالک شرکت‌هایی که حوزه فعالیتشان به تخصص و تجربه زیادی نیاز دارد، فراهم می‌شود تا به سودآوری و رشد بلندمدت دست پیدا کند.

  سرمایه گذاری در دبی از طریق کارآفرینی

  سرمایه گذاری در دبی از طریق کارآفرینی یکی دیگر از روش‌‌های سرمایه گذاری در این شهر است که باعث ورود شما به فضای تجاری پرجنب‌وجوش کسب‌وکارها می‌شود. محیط اجتماعی و اقتصادی دبی از نوآوری حمایت و کارآفرینان را تشویق می‌کند تا ایده‌هایشان را به سرمایه‌گذاری‌های موفق تبدیل کنند.

  یکی از جذابیت‌های اصلی برای سرمایه گذاری در دبی از طریق کارآفرینی، طیف متنوعی از مراکز ویژه استارتاپ‌ها و شتاب‌دهنده‌ها و فضاهای کار اشتراکی است که برای کارآفرینان فرصت‌های شبکه‌سازی ایجاد می‌کند. این محیط‌ها همکاری و تبادل ایده را تسهیل می‌کنند و باعث گسترش فرهنگ کارآفرینی در دبی می‌شوند.

  سرمایه گذاری در دبی از طریق کارآفرینی نیازمند داشتن طرح تجاری (بیزینس پلن) قوی است تا ثابت کند که ایده و کار شما برای این کشور سودمند است. پس از تایید طرح تجاری، می‌توانید محل کارتان را انتخاب کنید. با کارآفرینی در دبی، مالکیت کامل کارتان را دراختیار خواهید داشت و به شریک محلی نیاز نخواهید داشت.

  زمانی‌که با درخواست سرمایه‌گذاری شما ازطریق کارآفرینی در دبی موافقت شد، برای خود و خانواده‌تان می‌توانید اقامت ۵ساله دریافت کنید که پس از اتمام موعد مقرر، می‌توانید بازهم آن را تمدید کنید. ناگفته نماند که برای سرمایه گذاری در دبی از طریق کارآفرینی، به حداقل ۵۰۰هزار درهم سرمایه نیاز خواهید داشت.

  سرمایه گذاری در دبی از طریق سهام

  سرمایه گذاری در دبی از طریق سهام یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری در این شهر است که فرایندی مشابه سرمایه‌گذاری از طریق صندوق‌ های مالی دارد. سرمایه‌داران می‌توانند سهام شرکت‌های داخلی و بین‌المللی فهرست‌شده در بورس را بخرند.

  دبی ۲ بازار بورس اصلی دارد که از طریق حساب کارگزاری یا کارگزار دارای مجوز فعال در امارات، می‌توانید در این بازارها فعالیت کنید و از افزایش سرمایه و سود سهام و تنوع در سبد سرمایه‌‌گذاری‌تان بهره ببرید.

  دریافت ویزا و اقامت با سرمایه گذاری در دبی از طریق سهام به‌صورت مستقیم امکان‌پذیر نیست. برای این کار باید میزان سرمایه‌تان در بازار بورس دبی بسیار زیاد باشد.

  سرمایه گذاری در دبی از طریق اوراق قرضه

  سرمایه گذاری در دبی از طریق اوراق قرضه یکی دیگر از انواع روش‌های سرمایه‌گذاری است که برای شما ریسک کمتری دارد؛ زیرا مسئولیت اوراق قرضه در دبی با دولت است و با مالکیت 50درصدی آن، نیروی محرکه این بازار محسوب می‌شود.

  سرمایه‌گذاری در بخش دولتی امارات باتوجه‌به ثبات اقتصادی و سیاسی آن، بدون ریسک و مطمئن است. با خرید اوراق قرضه، بسته به میزان سرمایه‌گذاری‌تان بازدهی زیادی دریافت می‌کنید که معمولا بیشتر از نرخ سود بانک‌های امارات متحده عربی است.

  برای خرید اوراق قرضه باید بیش از 21 سال داشته باشید. پس از سرمایه‌گذاری، می‌توانید برای خود و خانواده‌تان اقامت کوتاه‌مدت امارات را اخذ کنید.

  قوانین سرمایه گذاری در دبی

  قوانین سرمایه گذاری در دبی را دولت و نهادهای نظارتی تجارت و امور مالی و املاک و مستغلات وضع می‌کنند. درمجموع، امارات قوانین سخت و پیچیده‌ای برای سرمایه‌گذاری‌های خارجی ندارد؛ اما بسته به نوع سرمایه‌گذاری‌تان در دبی، باید قوانین خاصی را بدانید و از آن‌ها پیروی کنید.

  قوانین سرمایه گذاری در دبی عبارت‌اند از:

  • سازمان کالا و اوراق بهادار (SCA)

  سازمان کالا و اوراق بهادار مسئول نظارت بر بازار اوراق بهادار و کالاهای امارات متحده عربی، ازجمله دبی است که مقررات و دستورالعمل‌هایی برای تجارت مالی مانند سهام و اوراق قرضه تدوین می‌کند. سرمایه‌گذارانی که در معاملات سهام در بورس‌هایی مانند بازار مالی دبی شرکت می‌کنند، باید این قوانین را رعایت کنند.

  • اداره خدمات مالی دبی (DFSA)

  اداره خدمات مالی دبی تمام جابه‌جایی‌ها و خدمات مالی بین‌المللی منطقه آزاد دبی را تنظیم می‌کند. سرمایه‌گذارها و موسسه‌های فعال در منطقه آزاد دبی، باید از مقررات اداره خدمات مالی دبی پیروی کنند که حوزه‌های بانکداری و مدیریت دارایی و بازارهای سرمایه را پوشش می‌دهد.

  • قوانین مناطق آزاد دبی

  دبی چندین منطقه آزاد دارد که هرکدام قوانین خاص خود را دارند. این مناطق مزایای خاصی را برای مشاغل مختلف و سرمایه‌گذاران فراهم می‌کنند؛ ازجمله مالکیت کامل خارجی و معافیت‌های مالیاتی و فرایندهای تجاری سهل‌گیرانه. برای فعالیت در مناطق آزاد دبی، باید به قوانین هرکدام از آن‌ها آشنا بود.

  • وزارت توسعه اقتصادی (DED)

  اولین نهاد نظارتی بر فعالیت‌های تجاری خارج از مناطق آزاد دبی، وزارت توسعه اقتصادی است که مجوزهای تجاری را صادر می‌کند. سرمایه‌گذاران فعال در خارج از مناطق آزاد دبی باید از مقررات و الزامات قانونی وزارت توسعه اقتصادی پیروی کنند.

  • سازمان تنظیم مقررات املاک و مستغلات (RERA)

  این سازمان بر بخش املاک و مستغلات دبی نظارت می‌کند. سرمایه‌گذاران املاک و مستغلات مسکونی و تجاری در دبی باید از مقررات مربوط به معاملات ملک و اجاره و مدیریت املاک پیروی کنند.

  • قوانین سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی (FDI)

  امارات متحده با قوانین سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی، سرمایه‌گذاران بین‌المللی را برای ورود سرمایه‌شان به این کشور تشویق می‌کند. با این قوانین امکان مالکیت ۱۰۰درصد خارجی در مناطق آزاد تصویب شده است و سرمایه‌گذاران می‌توانند از مزایای بی‌شمار سرمایه‌گذاری در دبی بهره ببرند.

  • قوانین شرکت‌های تجاری

  در قوانین شرکت‌های تجاری امارات، چهارچوب قانونی شرکت‌ها، ازجمله مقررات مربوط به مالکیت شرکت، حقوق سهام‌داران و ساختار شرکت را مشخص می‌کند.

  شرایط سرمایه گذاری در دبی

  شرایط سرمایه گذاری در دبی بسته به نوع سرمایه‌گذاری و هدف شما از آن، متفاوت است. هر روش سرمایه‌گذاری شرایط ویژه خود را دارد که با آگاهی از قوانین آن‌ها، می‌توانید دیدگاهی کلی به‌دست آورید.

  به‌طور کلی، شرایط سرمایه گذاری در دبی پویا است که از هدف امارات برای ایجاد محیط تجاری بین‌المللی مطلوب حکایت می‌کند. دبی طیف متنوعی از روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری را برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی فراهم آورده است تا هریک باتوجه‌به میزان سرمایه و ترجیحات شخصی، مسیر خود را مشخص کنند.

  سرمایه‌گذاران می‌توانند از بین ساختارهای قانونی مختلف انتخاب و در محیطی بدون مالیات بر درآمد شخصی، به‌راحتی فعالیت تجاری کنند. با‌این‌حال، پیش از هرگونه سرمایه‌گذاری باید از قوانین نظارتی امارات آگاه باشید و از مشاوران حقوقی همکاری مشاوره بگیرید.

  مبلغ سرمایه گذاری در دبی

  شما می‌توانید با مبالغ مختلفی سرمایه گذاری در دبی را آغاز کنید. برخی از روش‌های سرمایه‌گذاری شرایط خاصی مانند مبلغ حداقلی د‌‌ارند که باید به آن‌ها توجه کرد. بااین‌حال، درمجموع هر‌چه مبلغ سرمایه‌گذاری شما بیشتر باشد، از مزایای بیشتری بهره‌مند می‌شوید.

  در جدول زیر، می‌توانید مبلغ سرمایه را برای روش‌های مختلف سرمایه گذاری در دبی مشاهده کنید.

  روش های سرمایه گذاری در دبی مبلغ مورد نیاز
  خرید ملکحداقل ۱میلیون درهم
  صندوق‌های مالیمحدودیت ندارد
  ثبت شرکتحداقل ۱میلیون درهم
  کارآفرینیحداقل 500هزار درهم
  سهاممحدودیت ندارد
  اوراق قرضهمحدودیت ندارد

  مدارک لازم برای سرمایه گذاری در دبی

  برای سرمایه‌ گذاری در دبی باید مدارک مختلفی در دست داشته باشید که باتوجه‌به روش سرمایه‌گذاری، این مدارک ممکن است تغییر کند. باوجوداین، برای سرمایه‌گذاری در دبی چندین مدرک عمومی نیاز است.

  مدارک لازم برای سرمایه گذاری در دبی عبارت‌اند از:

  • مدارک شناسایی
  • پاسپورت معتبر
  • گواهی پزشکی
  • تمکن مالی
  • صورت‌حساب بانکی
  • فرم درخواست سرمایه‌‌گذاری
  • ۲ قطعه عکس
  • گواهی عدم سوءپیشینه

  سرمایه گذاری در دبی برای اخذ اقامت

  سرمایه‌گذاران خارجی تقریبا با هر روش سرمایه‌ گذاری در دبی، می‌توانند ویزا و اقامت این شهر را اخذ کنند. مدت‌زمان اقامت شما به میزان سرمایه‌تان بستگی دارد. درصورتی‌که پس اتمام اعتبار ویزا، سرمایه خود را نگه داشته یا به فعالیت تجاری مشغول باشید، اقامت خود را می‌توانید تمدید کنید.

  سرمایه گذاری از طریق صندوق‌های مالی و خرید سهام و اوراق قرضه می‌تواند برای شما و خانواده‌تان شرایط اقامت کوتاه‌مدت ۲ یا ۳ساله کشور امارات را فراهم کند. ناگفته نماند که سرمایه موردنیاز برای این روش‌‌های سرمایه‌ گذاری کمتر از دیگر روش‌‌ها است.

  مبلغ موردنیاز برای خرید ملک یا ثبت شرکت در دبی، حداقل ۱میلیون درهم تخمین زده می‌شود. با این میزان سرمایه ویزای ۳ساله به شما تعلق می‌گیرد که امکان ‌تمدید آن نیز وجود دارد. با سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی یا خرید ملک و ثبت شرکت با مبلغ ۵میلیون درهم، می‌توانید ویزای ۵ساله دریافت کنید.

  درصورتی‌که مبلغ سرمایه‌‌گذاری‌تان بیشتر از ۱۰میلیون درهم باشد، اقامت ۱۰ساله به شما تعلق می‌گیرد که امکان تمدید آن برای ۱۰ سال دیگر نیز وجود دارد.

  نکته مهم این است که با دریافت ویزای سرمایه گذاری‌ دبی، تنها اجازه اقامت در کشور امارات به شما داده می‌شود و با آن نمی‌توانید مشغول به کار شوید. برای کارکردن در دبی، باید ویزای کاری امارات را بگیرید.

  ویزای طلایی امارات

  ویزای طلایی یکی از بهترین انواع ویزای کشور امارات است که تنها در شهر دبی و ابوظبی صادر می‌شود. این ویزا در ۲ نوع ۵ و ۱۰ساله برای کارآفرینان، متخصصان، نخبگان و سرمایه‌‌گذاران صادر می‌شود که مزایای بسیاری دارد. با دریافت ویزای طلایی امارات، امکان اقامت در این کشور برای تمام افراد تحت‌تکفل شما نیز فراهم می‌شود.

  هدف از ارائه این ویزا افزایش درآمد غیرنفتی امارات متحده عربی است. درحقیقت، این کشور قصد دارد با ویزای طلایی، سرمایه‌گذاران و متخصصان را جذب کند تا با فراهم‌آوردن شرایط مناسب برای آنان، اقتصاد خود را رشد دهد.

  یکی از مزیت‌های ویزای طلایی امارات، داشتن اختیارات زیاد سرمایه‌گذار است. با دریافت این ویزا می‌توانید شریک تجاری‌تان را در زیرمجموعه خود ثبت کنید.

  مراحل درخواست برای ویزای طلایی امارات ازاین‌قرارند:

  1. ورود به وب‌سایت ویزای طلایی امارات ae
  2. ایجاد حساب کاربری
  3. تکمیل اطلاعات شخصی و بارگذاری مدارک
  4. تکمیل فرم‌های موردنیاز
  5. بارگذاری ویدئو ۲دقیقه‌ای
  6. دریافت ایمیل تاییدیه
  7. ارسال مدارک درخواستی اداره فدرال هویت و تابعیت
  8. دریافت ایمیل تاییدیه اداره فدرال و نحوه دریافت ویزای طلایی

  در این مرحله، ویزایی ۶ماهه برای ورود به کشور امارات خواهید داشت که در این مدت می‌توانید شرایط سرمایه گذاری در دبی را بسنجید و باتوجه‌به شرایط ویژه ویزای طلایی 5 و 10ساله، برای دریافت یکی از آن‌ها اقدام کنید.

  درادامه، شرایط دریافت ویزای طلایی ۵ و ۱۰ساله امارات را مرور می‌کنیم.

  ویزای طلایی 10 ساله امارات

  ویزای طلایی 10 ساله امارات اجازه اقامت حداکثر ۱۰ساله را به شما و تمام افراد خانواده‌تان می‌دهد و امکان ‌تمدید آن نیز وجود دارد. این ویزا به ۲ گروه افراد تعلق می‌گیرد: گروه اول، سرمایه‌گذاران عمومی و گروه دوم، استعدادهای خاص و متخصصان. برای دریافت این ویزا باید شرایط ویژه‌ای داشته باشید.

  شرایط دریافت ویزای طلایی 10 ساله امارات از طریق سرمایه‌گذاری عمومی بدین‌شرح‌اند:

  • داشتن حداقل ۱۰میلیون درهم سپرده در صندوق سرمایه‌گذاری امارات متحده عربی
  • سرمایه‌گذاری ازطریق ثبت شرکت با حداقل سرمایه ۱۰میلیون درهم
  • همکاری تجاری یا شراکت در شرکتی فعال با ارزش سهام حداقل ۱۰میلیون درهم

  برای دریافت ویزای طلایی 10 ساله امارات از طریق سرمایه‌گذاری عمومی، باید توجه کنید که مبلغ سرمایه‌گذاری نباید با وام تامین شده باشد. علاوه‌براین، سرمایه‌گذاری باید حداقل تا ۳ سال حفظ شود و سرمایه‌گذار باید توانایی پرداخت بدهی مالی تا ۱۰میلیون درهم را داشته باشد.

  شرایط دریافت ویزای طلایی 10 ساله امارات از طریق استعداد و تخصص ازاین‌قرارند:

  • وزارت فرهنگ امارات پژوهشگران و فعالان حوزه فرهنگ و هنر را باید تایید کند.
  • وزارت اقتصاد امارات مخترعان را باید تایید کند و اختراع آنان باید جنبه‌های اقتصادی داشته باشد.
  • استعدادهای برتر باید توانایی خود را در قالب اختراع ثبت‌شده یا مقاله علمی منتشرشده در نشریه‌‌های علمی معتبر ثابت کنند.
  • مدیران اجرایی باید شرکت نوآوری معتبر بین‌المللی داشته یا موفقیت علمی درخور‌توجهی به‌دست آورده باشند.

  پزشکان و متخصصان باید ۲ شرط از شروط زیر را داشته باشند:

  • مدرک دکتری تخصصی از یکی از 500 دانشگاه برتر جهان
  • گواهی تقدیر یا جایزه علمی درزمینه پزشکی
  • همکاری در تحقیق علمی بزرگ مقیاس پزشکی
  • چاپ مقاله‌ها یا کتاب‌های علمی پزشکی در انتشارات معتبر
  • عضویت در مجامع علمی معتبر و مرتبط با رشته پزشکی
  • حداقل ۱۰ سال تجربه حرفه‌ای و انجام مطالعات بالینی
  • تخصص در حوزه‌های پزشکی دارای اولویت برای امارات متحده عربی

  ویزای طلایی ۵ ساله امارات

  ویزای طلایی 5 ساله امارات اجازه اقامت در این کشور برای ۵ سال را به شما و تمام افراد خانواده‌تان می‌دهد و امکان ‌تمدید آن نیز وجود دارد. این ویزا به سرمایه‌گذاران ملکی و کارآفرینان و دانشجویان برجسته تعلق می‌گیرد.

  فراموش نکنید که تنها با خرید ملک در دبی نمی‌توانید ویزای طلایی 5 ساله امارات را دریافت کنید. برای اخذ این ویزا باید شرایط زیر را نیز داشته باشید:

  • ملک خریده‌‌شده باید حداقل ۵میلیون درهم ارزش ناخالص داشته باشد.
  • مبلغ سرمایه‌گذاری‌شده از طریق املاک و مستغلات، نباید به‌واسطه وام تامین شده باشد.
  • باید حداقل برای ۳ سال مالکیت حفظ شود.

  در‌صورتی‌که کارآفرینان خارجی بتوانند با حداقل 500هزار درهم پروژه‌ای راه‌اندازی کنند، برای دریافت ویزای طلایی 5 ساله امارات می‌توانند اقدام کنند.

  دانشجویان برتر و نخبگان نیز می‌توانند برای دریافت ویزای طلایی 5 ساله امارات اقدام کنند. داشتن معدل عالی و تجربه‌های علمی، عوامل تعیین‌کننده‌‌ای برای دریافت این ویزا محسوب می‌شوند.

  سرمایه گذاری در دبی برای اخذ تابعیت

  فرایند دریافت پاسپورت و اقامت دائم امارات متحده عربی سخت و پیچیده است و با چند سال سرمایه گذاری در دبی، نمی‌توان اقامت دائم امارات را گرفت. در ابتدا می‌توانید اقامت کوتاه‌مدت و سپس بلندمدت و درنهایت دائم را دریافت کنید که این فرایند برای تمام سرمایه‌گذاران یکسان نیست و برخی ممکن است مشمول اقامت دائم نشوند.

  طبق قانون امارات، با سرمایه‌گذاران خارجی مانند شهروندان این کشور برخورد می‌شود و با سرمایه گذاری در دبی می‌توانید از مزایایی استفاده کنید که شهروندان امارات از آن بهره‌مندند.

  با دریافت هریک از ویزاهای 6ماهه، ۳ساله، ۵ساله یا ۱۰ساله امارات می‌توانید در این کشور اقامت کنید و پس از اتمام زمان ویزا، اگر سرمایه خود را حفظ کرده باشید، برای ۳ و ۵ یا ۱۰ سال دیگر مدت اقامتتان را تمدید کنید.

  اقامت دائم و دریافت پاسپورت امارات متحده عربی از طریق سرمایه‌گذاری، تنها زمانی ممکن است که برای ۳۰ سال در این کشور سرمایه‌گذاری کرده باشید و سرمایه‌تان برای امارات به سود منجر شده باشد.

  مزایای سرمایه گذاری در دبی

  سرمایه گذاری در دبی مزایا بسیاری دارد که با انتخاب هریک از روش‌های سرمایه‌گذاری می‌توانید از آن‌ها بهره‌مند شوید.

  مزایای سرمایه گذاری در دبی عبارت‌اند از:

  • امکان دریافت ویزا برای اعضای خانواده
  • امکان تمدید مدت اقامت
  • پرداخت‌نکردن مالیات یا پرداخت مالیات ناچیز
  • سرمایه‌گذاری در کشوری با ثبات اقتصادی
  • امکان انتخاب محل سکونت
  • امکان مالکیت ۱۰۰درصدی
  • هزینه‌های مناسب گمرک
  • حمایت از سرمایه‌گذاران خارجی
  • سیاست‌های سرمایه‌گذاری سهل‌گیرانه

  معایب سرمایه گذاری در دبی

  سیاست‎‌های امارات متحده عربی به‌گونه‌ای است که سرمایه‌گذاران خارجی را به سرمایه‌گذاری در این کشور تشویق کند. باوجوداین، سرمایه گذاری در دبی نیز معایب خاص خود را دارد. معایب سرمایه گذاری در دبی عبارت‌اند از:

  • فراهم‌نبودن امکان دریافت پاسپورت یا اقامت دائم
  • فراهم‌نبودن امکان کار با ویزای سرمایه‌ گذاری
  • هزینه‌های جانبی زیاد نگه‌داری ملک و شرکت

  جمع‌بندی

  سرمایه گذاری در دبی یکی از گزینه‌های ایدئال برای سرمایه‌گذاران بین‌المللی است؛ زیرا موقعیت استراتژیک دبی، ثبات سیاسی، سیاست‌های تجاری، اقتصاد متنوع، مزایای مالیاتی، بازار پررونق املاک و مستغلات، کیفیت زندگی، توجه به فناوری و نوآوری، زیرساخت‌های قوی و صنعت پویای گردشگری ازجمله دلایلی است که موجب می‌شود تا سرمایه‌گذاری کم‌ریسک و پرسودی را تجربه کنید.

  انواع روش‌ های سرمایه گذاری در دبی شامل سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک، صندوق‌ های مالی، ثبت شرکت، کارآفرینی، اوراق قرضه و سهام است که برای ثبت شرکت و خرید ملک، حداقل ۱میلیون درهم و برای کارآفرینی، حداقل ۵۰۰هزار درهم باید سرمایه داشته باشید. هرچه میزان سرمایه‌گذاری بیشتر باشد، ویزای بلندمدت‌تری به شما تعلق می‌گیرد.

  هریک از روش های سرمایه گذاری در دبی قوانین و شرایط ویژه خود را دارد که باید با آگاهی کامل از آن‌ها برای سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرید. 

  با سرمایه گذاری در دبی، اقامت دائم و پاسپورت این شهر به شما تعلق نمی‌گیرد و این یکی از معایب سرمایه‌گذاری در دبی است. به‌واسطه سرمایه‌گذاری، تنها اقامت ۳ و ۵ و ۱۰ساله دبی به شما اعطا می‌شود که پس از اتمام این مدت‌زمان، درصورت نگه‌داشتن سرمایه می‌توانید آن را دوباره تمدید کنید.

  با سرمایه گذاری در دبی می‌توانم تابعیت کشور امارات را بگیرم؟
  تابعیت کشور امارات، تنها با سرمایه گذاری در دبی به‌دست نمی‌آید و باید به‌مدت ۳۰ سال سرمایه‌گذاری سودآور در این کشور داشته باشید.
  از چه روش‌هایی می‌توان در دبی سرمایه گذاری کرد؟
  خرید ملک، صندوق‌های مالی، ثبت شرکت، کارآفرینی، سهام و اوراق قرضه ازجمله روش‌های سرمایه‌گذاری در دبی به‌شمار می‌آیند.
  بهترین راه سرمایه گذاری در دبی کدام است؟
  بهترین راه سرمایه گذاری در دبی بسته به شرایط و اهداف سرمایه‌گذار متفاوت است.
  ارزان‌ترین راه سرمایه گذاری در دبی کدام است؟
  ارزان‌ترین راه سرمایه گذاری در دبی از طریق خرید سهام و اوراق قرضه و صندوق‌های مالی است.
  حداقل مبلغ سرمایه گذاری در دبی چقدر است؟
  به‌منظور سرمایه‌گذاری از طریق خرید سهام و اوراق قرضه و صندوق های مالی محدودیتی برای حداقل سرمایه در نظر گرفته نشده است؛ اما به‌طور کلی، برای انواع سرمایه‌گذاری‌ها در دبی به 500هزار درهم نیاز دارید.
  مدارک لازم برای دریافت ویزای سرمایه‌ گذاری دبی چیست؟
  مدارک شناسایی کامل، پاسپورت معتبر، گواهی پزشکی، تمکن مالی، صورت‌حساب بانکی، فرم درخواست سرمایه‌‌گذاری، ۲ قطعه عکس و گواهی عدم سوءپیشینه ازجمله مدارک لازم برای دریافت ویزای سرمایه گذاری دبی است.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859