اقامت دبی

دبی یکی از مقاصد محبوب برای تحصیل و کار و سرمایه‌گذاری است. ثبات اقتصادی و امکانات رفاهی موجود بسیاری از افراد را به اخذ اقامت دبی ترغیب می‌کند. راه‌های مختلفی برای دریافت اقامت این شهر وجود دارد.

مشاوره تلفنی 021-43859
2024/3/aafcddb5-700e-4daa-987f-6682b2dc7f27.jpg

مشاوره اخذ اقامت دبی

سالانه تعداد متقاضیان دریافت اقامت دبی رو‌به‌افزایش است؛ چراکه اقتصاد این شهر ثبات مناسبی دارد و امکانات رفاهی مطلوبی دراختیار افراد قرار می‌دهد. برای دریافت اقامت دبی، راه‌های مختلفی وجود دارد و انتخاب راه مناسب به شرایط شما وابسته است. با اخذ اقامت دبی، می‌توانید برای سایر اعضای خانواده‌تان نیز اقامت دریافت کنید.

برای اخذ اقامت دبی، باید شرایط خاص هر روش را داشته باشید. متخصصان ما در موسسه مهاجرتی بالدانو راه‌های دریافت اقامت دبی را کاملا می‌شناسند و با درنظرگرفتن شرایط شما، بهترین راه را معرفی می‌کنند.

برای مشاوره اخذ اقامت دبی، فرم رایگان مشاوره را تکمیل کنید تا متخصصان ما در بالدانو در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و راهنمایی‌های لازم را دراختیارتان قرار دهند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  انواع اقامت دبی

  انواع اقامت در دبی

  شرایط اقتصادی و رفاهی مناسب دبی بسیاری از افراد را به اخذ اقامت این شهر ترغیب کرده است. در بسیاری از کشورهای اروپایی، افراد پس از ۷ سال زندگی و با استفاده از روش‌های مختلف می‌توانند اقامت دائم را به‌دست آورند. بااین‌حال، این موضوع درباره اقامت دبی صدق نمی‌کند.

  دبی قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای اعطای اقامت دائم به شهروندان خارجی در نظر گرفته است و در اغلب مواقع زمانی‌که از اقامت دبی صحبت می‌کنیم، منظورمان اقامت موقت این شهر است. باوجوداین، انواع اقامت دبی به ۲ دسته دائم و موقت دسته‌بندی می‌شوند که برای دریافت آن‌ها باید شرایط لازم را داشته باشید. 

  اقامت دائم دبی

  اقامت دائم دبی به‌معنای داشتن مهر ویزا در پاسپورت و زندگی دائم در این شهر است. براساس قوانین دبی، متقاضیان زندگی در این شهر می‌توانند از روش‌های مختلف اقامت موقت بگیرند و هر چند سال یک ‌بار اقامت خود را تمدید کنند. 

  در سال ۲۰۱۹، نوعی سیستم اقامت جدید به نام «ویزای طلایی» معرفی شد که به افراد امکان می‌دهد تا اقامت بلندمدت دبی را دریافت کنند. برای اخذ ویزای طلایی دبی، باید شرایط خاصی داشته باشید و در زمینه‌های سرمایه‌گذاری، کارآفرینی، علمی و تحقیقاتی به موفقیت چشمگیری دست پیدا کرده باشید. 

  دبی قوانین ساده‌ای برای دریافت ویزای طلایی در نظر نگرفته و این قوانین ممکن است هر چند وقت یک ‌بار تغییر کنند. توصیه می‌کنیم که ابتدا برای اقامت موقت دبی اقدام کنید تا پس از چند سال و درصورت تغییر قوانین، بخت بیشتری برای دریافت اقامت دائم دبی پیدا کنید.

  اقامت موقت دبی

  اگر قصد دارید در دبی زندگی کنید، راه‌های مختلفی برای اخذ اقامت موقت دبی وجود دارد. مدت‌زمان اعتبار اقامت موقت دبی حدود ۳ سال است و می‌توان آن را تمدید کرد. سخت‌گیری چندانی برای تمدید اقامت موقت دبی وجود ندارد و ساکنان این شهر با داشتن شرایط لازم می‌توانند اقامت موقت دبی را تمدید کنند. 

  راه های دریافت اقامت دبی

  روش های اخذ اقامت دبی

  دریافت اقامت دائم دبی فقط ازطریق ازدواج و تولد امکان‌پذیر است. بسیاری از مهاجران ساکن‌ دبی اقامت موقت دارند و مدت‌زمان اقامتشان را تمدید می‌کنند. راه‌های دریافت اقامت دبی متنوع است و براساس شرایط خود، می‌توانید بهترین راه‌ را انتخاب کنید. به‌منظور انتخاب راه مناسب برای اخذ اقامت دبی، بهتر است با متخصصان این حوزه مشورت کنید. 

  راه‌ های دریافت اقامت دبی عبارت‌اند از:

  • از طریق کار
  • از طریق خرید ملک
  • از طریق ثبت شرکت
  • از طریق ویزای طلایی
  • از طریق ازدواج
  • از طریق تولد
  • از طریق تحصیل

  دریافت اقامت دبی از طریق کاری

  دریافت اقامت دبی از طریق کاریع ازجمله روش‌های مهم اخذ اقامت این شهر است. برای این منظور، باید از کارفرمای مستقر در دبی پیشنهاد کاری دریافت کرده باشید. کارفرما امور مربوط به ویزای شما را انجام می‌دهد و ویزای ۲ماهه کار در امارات را برایتان دریافت می‌کند. 

  پس از حضور در دبی، ۲ ماه برای طی‌کردن مراحل قانونی لازم و اخذ ویزای کاری اصلی فرصت دارید. پس از دریافت ویزای کاری اصلی، می‌توانید برای دریافت اقامت اعضای خانواده‌تان نیز درخواست دهید. 

  دریافت اقامت دبی از طریق خرید ملک

  خرید ملک در دبی یکی از راه‌های آسان برای دریافت اقامت این شهر است. افراد با خرید ملک به‌ارزش ۱میلیون درهم و خرید ملک غیرتجاری، می‌توانند اقامت دبی را بگیرند. فراموش نکنید که در این روش باید املاک ساخته‌شده را بخرید و ملک‌های پیش‌فروش مشمول این قانون نمی‌شوند. 

  اگر قصد دارید به‌صورت شریکی ملک بخرید، باید سهم هر شخص ۱میلیون درهم باشد. با استفاده از این روش، می‌توانید اقامت ۳ساله دبی را دریافت کنید. در‌صورتی‌که ملکی با قیمت بیشتر از ۵میلیون درهم بخرید، اقامت ۵ساله دبی را می‌توانید بگیرید. ویزاهای ۳ساله به‌مدت ۳ سال و ویزاهای ۵ساله به‌مدت ۵ سال دیگر تمدیدشدنی هستند. 

  با دریافت اقامت دبی از طریق خرید ملک، می‌توانید با هزینه کمتر برای اعضای خانواده‌تان نیز اقامت بگیرید. همچنین، ازطریق خرید ملک در بازاری بسیار پایدار سرمایه‌گذاری می‌کنید. 

  دریافت اقامت دبی از طریق ثبت شرکت

  دریافت اقامت دبی از طریق ثبت شرکت (شرکت جدید یا سرمایه‌گذاری در شرکتی از‌پیش‌تعیین‌شده) یکی دیگر از راه‌های پیش روی شما برای دریافت اقامت دبی است. در‌حال‌حاضر، افراد خارجی می‌توانند ۱۰۰درصد سهام شرکت را به‌دست آورند. فرایند ثبت شرکت در دبی کمتر از یک ماه طول می‌کشد و تا زمانی‌که شرکت به نام‌ شما باشد، می‌توانید اقامت ۳ساله خود را تمدید کنید. 

  مزیت ثبت شرکت در دبی این است که مالیات بسیار کم است و انواع شرکت‌های سرمایه‌گذاری و دولت امارات از شما در این زمینه حمایت می‌‌کنند. انواع مختلفی از شرکت‌ها را می‌توانید به‌صورت انفرادی یا شریکی ثبت کنید. همچنین، الزامی برای گرفتن دفتر در دبی وجود ندارد و فقط باید شرکت را ثبت کنید.

  با دریافت اقامت دبی از طریق ثبت شرکت، می‌توانید اقامت اعضای خانواده‌تان را نیز بگیرید. اقامت آن‌ها را هر ۳ سال به‌مدت ۳ سال دیگر می‌توانید تمدید کنید. 

  دریافت اقامت دبی از طریق ویزای طلایی

  از سال ۲۰۱۹،‌ دولت امارات امکان اخذ اقامت ۵ تا ۱۰ساله را برای افراد دارای شرایط ویژه فراهم کرده است. اگر استعدادهای خاص دارید یا کارهای پزشکی و تحقیقاتی ویژه‌ای انجام می‌دهید، بخت زیادی برای دریافت ویزای طلایی دبی دارید. 

  ویزای ۱۰ساله برای افرادی صادر می‌شود که حداقل ۱۰میلیون درهم در دبی سرمایه‌گذاری کرده‌اند. فراموش نکنید که مجموع سرمایه‌گذاری‌های شما باید به این رقم برسد؛ ازاین‌رو، در بخش‌های مختلفی می‌توانید سرمایه‌گذاری کنید. 

  اقامت ۵ساله دبی به افراد با سرمایه‌گذاری حداقل ۵میلیون درهم و کار‌آفرینان با ایجاد پروژه‌ای با حداقل سرمایه ۵۰۰هزار درهم اعطا می‌شود. ناگفته نماند که افراد دارای استعدادهای خاص نیز می‌توانند اقامت ۵ یا ۱۰ساله دبی را دریافت کنند. 

  دریافت اقامت دبی از طریق ازدواج

  دریافت اقامت دبی از طریق ازدواج یکی از راه‌های سریع اخذ اقامت دائم و شهروندی این شهر است. فراموش نکنید تنها در‌صورتی‌که زن خارجی با مرد اماراتی ازدواج کند و ازدواجشان ۳ سال دوام داشته باشد، زن می‌تواند اقامت دائم دبی را به‌دست آورد.

  ازدواج مرد خارجی با زن اماراتی مشمول این قانون نمی‌شود و مرد می‌تواند اقامت موقت ۳ساله دریافت و آن را تمدید کند. درصورتی‌که ازدواج در خاک امارات انجام شود، دولت باید مدارک ازدواج را تایید کند. نکته مهم دیگر اینکه دبی تابعیت دوگانه را نمی‌پذیرد و زن برای دریافت تابعیت این شهر، باید از تابعیت قبلی‌اش خارج شود. 

  حقوق مرد تابع امارات و حامی همسرش نباید کمتر از ۳هزار درهم و حقوق زن تابع امارت و حامی مرد خارجی نباید کمتر از ۱۰هزار درهم باشد. 

  دریافت اقامت دبی از طریق تولد

  دریاقت اقامت دبی از طریق تولد فقط درصورتی امکان‌پذیر است که پدر فرزند تابع امارات باشد. درواقع، تابعیت امارات از نوع خون است و فرزندانی که از پدرومادر خارجی در این شهر متولد می‌شوند، اقامت موقت دریافت می‌کنند و اقامتشان به دائم تبدیل نمی‌شود. درصورتی‌که هویت پدرومادر فرزند متولدشده در امارات مشخص نباشد، به فرزند اقامت دائم دبی ارائه می‌شود. 

  دریافت اقامت دبی از طریق تحصیل

  دریافت اقامت دبی از طریق تحصیل از دیگر شیوه‌های اخذ اقامت این شهر است. دانشجویانی که قصد داشته باشند در دانشگاه‌های دبی تحصیل کنند، اقامت ۱ تا ۵ساله را می‌توانند دریافت کنند. اعتبار ویزای تحصیلی عادی ۱ سال و اعتبار ویزای طلایی تحصیلی ۵ سال است. دانشجویان خارجی می‌توانند در دانشگاه‌های بین‌المللی دبی تحصیل کنند و تحصیل در دانشگاه‌های عادی امارات فقط برای دانشجویان اماراتی امکان‌پذیر است. 

  شرایط دریافت ویزای طلایی تحصیلی بدین‌شرح‌اند:

  • کسب ۹۵درصد نمره کامل در مقطع متوسطه
  • کسب GPA بیش از ۳٫۷۵ (حدود معدل ۱۵ بر‌اساس سیستم نمره‌دهی ایران)

  شرایط دریافت اقامت دبی

  شرایط لازم برای اخذ اقامت دبی

  شرایط دریافت اقامت دبی برای هر‌یک از روش‌های ذکرشده در این مطلب تا حدودی متفاوت است. بااین‌همه، به‌طور کلی شرایط دریافت اقامت دبی از قرار زیر است و باید در یکی از این دسته‌ها قرار بگیرید:

  • کارکردن در شرکت خصوصی یا دولتی دبی 
  • تحصیل در دانشگاه‌ها و مرکزهای آموزشی امارات
  • داشتن ارتباط خانوادگی نزدیک با شخص تابع امارات 
  • سرمایه‌گذاری در امارات 
  • خرید ملک در امارات به‌ارزش حداقل ۱میلیون درهم
  • بازنشسته‌شدن در امارات

  مدارک لازم برای دریافت اقامت دبی

  مدارک لازم برای گرفتن اقامت دبی

  مدارک لازم برای دریافت انواع ویزاهای دبی، تا حدودی با یکدیگر فرق دارند؛ اما برخی مدارک در تمام روش‌ها مشترک هستند.

  مدارک لازم برای دریافت اقامت دبی عبارت‌اند از:

  • تکمیل فرم درخواست ویزا
  • گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار
  • ۲ قطعه عکس پاسپورتی با پس‌زمینه سفید
  • گواهی مربوط به اقامت در دبی
  • گواهی سلامت
  • مدارک تحصیلی
  • دعوت‌نامه کاری (ویزای کاری)
  • اسناد مالی برای نشان‌دادن تمکن مالی
  • گواهی عدم سوءپیشینه کیفری

  مراحل دریافت اقامت دبی

  مراحل گرفتن اقامت دبی

  برای دریافت اقامت دبی، به حامی یا اسپانسر نیاز دارید. حامی شما می‌تواند کارفرما، دانشگاه، اعضای خانواده اماراتی یا سرمایه‌تان باشد. حامی باید ازطریق روش‌های زیر برایتان مجوز ورود به امارات دریافت کند:

  • اداره فدرال هویت و شهروندی و ازطریق پورتال EChanel ICA یا برنامه‌های کاربردی تلفن‌همراه
  • اداره کل اقامت و امور خارجی GDRFA به‌صورت آنلاین یا حضوری
  • برنامه‌ کاربردی تلفن‌همراه GDRFA دبی (برای اپل و اندروید)

  پس از ورود به دبی، حامی شما با مراجعه به اداره کل اقامت و امور خارجی، باید برایتان درخواست ویزای اقامت دهد. در این بازه زمانی، باید هزینه مربوط به ویزای اقامت را پرداخت کنید. پس از تایید، GDRFA ویزای اقامت را به گذرنامه شما الصاق می‌کند. سپس، شناسه امارات را دریافت می‌کنید که برای مدت‌زمان اعتبار ویزا است. 

  هزینه اخذ اقامت دبی

  هزینه های گرفتن اقامت دبی

  هزینه اخذ اقامت دبی به عوامل مختلفی بستگی دارد و براساس مدت‌زمانی که ویزا برایتان صادر می‌شود، متفاوت است. هزینه ویزای اقامت امارات برای یک سال حدود ۱۰۰ درهم است. ناگفته نماند که هزینه پردازش درخواست را نیز باید در نظر بگیرید که بسته به محل درخواست متفاوت است. هزینه درخواست پذیرش ویزا به‌صورت حضوری حدود ۷۰ درهم و به‌صورت آنلاین حدود ۴۰ درهم است. هزینه‌های بیمه درمانی و پزشکی را نیز در هزینه اخذ اقامت دبی باید مدنظر قرار دهید.

  مزایای دریافت اقامت دبی

  مزایای دریافت اقامت دبی

  با دریافت اقامت موقت، برخی از مزایای شهروندی این شهر را دریافت نخواهید کرد؛ اما اقامت در دبی از جنبه‌های مختلف به‌نفع شما خواهد بود.

  مزایای دریافت اقامت دبی ازاین‌قرارند:

  • وجود فرصت‌های شغلی متعدد برای افراد متخصص
  • نبود مالیات بر درآمد
  • سطح چشمگیر آموزش در دانشگاه‌ها
  • استفاده از زبان انگلیسی به‌طور گسترده در بین مردم
  • امکان دریافت اقامت برای اعضای خانواده

  معایب دریافت اقامت دبی

  • آب‌و‌هوای گرم و آفتابی در تمام فصول سال
  • زندگی مشترک غیرقانونی برای زوج‌های غیر مزدوج
  • هزینه زیاد اجاره خانه 

  جمع‌بندی

  دبی ازلحاظ اقتصادی و رفاهی در سطح مطلوبی قرار دارد؛ به‌همین‌دلیل، افراد زیادی برای دریافت اقامت این شهر درخواست می‌دهند. اخذ اقامت دبی فرایندی سخت و پیچیده است و عموم افراد با استفاده از روش‌های مختلفی، مانند خرید ملک و ثبت شرکت و تحصیل اقامت موقت دبی را به‌دست می‌آورند. 

  اقامت موقت دبی بین ۱ تا ۳ سال است که می‌‌توانید آن را تمدید کنید. در‌صورت ازدواج زن با مرد تابع امارات، زن می‌تواند اقامت دائم دبی را به‌دست بیاورد. هزینه دریافت اقامت دبی حدود ۱۰۰ درهم است و با دریافت اقامت دبی، می‌توانید از مزایای مختلفی بهره‌مند شوید. متخصصان موسسه مهاجرتی بالدانو راهنمایی‌های لازم را برای اخذ اقامت دبی دراختیارتان قرار می‌دهند. 

  کم‌هزینه‌ترین روش اقامت دبی کدام است؟
  کم‌‌هزینه‌ترین روش اقامت دبی ازدواج با شخص تابع امارات است.
  آیا می‌توانم مجوز اقامت دبی را تمدید کنم؟
  بله، مجوز اقامت دبی را پیش از اتمام اعتبار آن می‌توانید تمدید کنید.
  مدارک موردنیاز برای اخذ اقامت دبی کدام است؟
  مدارک موردنیاز برای اخذ اقامت دبی عبارت‌اند از: تکمیل فرم درخواست ویزا، گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار، ۲ قطعه عکس پاسپورتی با پس‌زمینه سفید، گواهی مربوط به اقامت در دبی، گواهی سلامت، مدارک تحصیلی، دعوت‌نامه کاری (ویزای کاری)، اسناد مالی برای نشان دادن تمکن مالی و گواهی عدم سوءپیشینه کیفری.
  روش های دریافت اقامت دبی چیست؟
  روش‌های دریافت اقامت دبی عبارت‌اند از: کار، خرید ملک، ثبت شرکت، ازدواج، تولد و تحصیل.
  گرفتن اقامت دبی چقدر طول می‌کشد؟
  مدت‌زمان پردازش درخواست ویزای اقامت دبی به عوامل مختلفی بستگی دارد و بین ۱۰ تا ۱۵ روز طول می‌کشد.
  چگونه اقامت دبی بگیریم؟
  دریافت اقامت دبی ازطریق روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است. باید در امارات حامی داشته باشید تا از شما در مراحل اخذ اقامت پشتیبانی کند.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859