هزینه زندگی در استرالیا

استرالیا یکی از کشورهای زیبا و پیشرفته دنیا برای زندگی است. هزینه زندگی در استرالیا ارزان نیست؛ اما باتوجه‌به امکانات عالی و خدمات رفاهی کم‌نظیر موجود در این کشور‌، می‌توان گفت که هزینه زندگی در استرالیا مناسب و به‌صرفه است.

مشاوره تلفنی
2024/2/3e03d270-4b3c-44f8-a47c-2957ac5c3f24.jpg

مشاوره محاسبه هزینه زندگی در استرالیا

استرالیا کشوری بسیار پیشرفته با بهترین و به‌روزترین امکانات رفاهی و تحصیلی و درمانی است. هزینه زندگی در استرالیا نسبتا گران است؛ اما خدمات ارائه‌شده در آنجا در سراسر دنیا زبانزد است.

موسسه مهاجرتی بالدانو اطلاعات دقیق و جامعی از هزینه زندگی در استرالیا دارد. متخصصان ما با سال‌ها تجربه درزمینه مشاوره محاسبه هزینه زندگی در استرالیا، آماده هستند تا به شما کمک کنند به اهداف مهاجرتی‌تان برسید.

برای دریافت مشاوره رایگان درباره هزینه زندگی در استرالیا، کافی است فرم مشاوره را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و اطلاعات موردنیاز در این زمینه را در‌اختیارتان بگذارند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  شرایط زندگی در استرالیا

  استرالیا کشوری فراقاره‌ای محسوب می‌شود که از بخش اصلی قاره استرالیا و جزیره تاسمانی و چند جزیره دیگر تشکیل شده است. کشور استرالیا در بومگاه اقیانوسیه قرار دارد و جمعیتش نزدیک به ۲۶میلیون نفر است. ازنظر مساحت، استرالیا بزرگ‌ترین کشور قاره اقیانوسیه و ششمین کشور پهناور جهان است.

  استرالیا کشوری بسیار قدیمی با آب‌و‌هوای گرم و خشک است. باوجوداین، جاذبه‌های گردشگری بی‌شماری دارد؛ به‌همین‌دلیل، سالانه صدهاهزار نفر گردشگر خارجی به این کشور سفر می‌کنند. در سال ۲۰۲۱، سازمان WTO استرالیا را چهلمین کشورهای پربازدید جهان معرفی کرد.

  در استرالیا تنوع دینی و مذهبی زیادی وجود دارد و به‌غیر از شهرهای کوچک، تعداد افراد مذهبی این کشور زیاد نیست. عمده افراد در این کشور به دین مسیحیت اعتقاد دارند. مردم استرالیا بسیار سختکوش و پرتلاش هستند و اغلب تعطیلات خود را در سواحل زیبای این کشور صرف استراحت می‌کنند.

  زبان رسمی کشور استرالیا انگلیسی و ارز رسمی آن دلار استرالیا است. تمامی مبالغی که در این مطلب خواهید دید، با ضریب ۰٫۶۷ از دلار استرالیا به دلار آمریکا تبدیل شده‌اند. همچنین، در این مقاله منظور از عبارت دلار، دلار آمریکا است. در‌ادامه، شرایط زندگی در استرالیا را از جهات مختلف بررسی می‌کنیم.

  وضعیت اقتصادی

  به‌گفته وبسایت Worlddata، ازنظر اقتصادی استرالیا دوازدهمین کشور پرقدرت جهان است. همچنین، این کشور جزو ۲۰ کشور ثروتمند دنیا به‌حساب می‌آید و در سال ۲۰۲۲، نرخ تورم در آن مساوی با ۶٫۵۹درصد بوده است.

  بیشترین درآمد کشور استرالیا از راه تولید و صادرات محصولات کشاورزی، ابزارآلات کشاورزی، محصولات دامی، ابزارآلات دام‌پروری، ارائه امکانات تحصیلی و ارائه تفریحات آبی و ساحلی به گردشگران خارجی است.

  بهداشت و درمان

  استرالیا یکی از سیستم‌های بهداشت و خدمات درمانی مجهز را در دنیا دارد. براساس آمار وبسایت Freopp، در سال ۲۰۲۲ این کشور از‌نظر کیفیت خدمات درمانی و بهداشتی رتبه پنجم را در جهان کسب کرده است.

  تحصیل

  مدرسه‌ها و دانشگاه‌های استرالیا ازنظر استانداردهای تحصیلی و آموزشی در دنیا رتبه‌های مطلوبی دارند. در رتبه‌بندی QS، تعداد زیادی از دانشگاه‌های استرالیا رتبه‌های کمتر از ۲۰۰ را ازآن خود کرده‌اند. کالج‌ها و دانشگاه‌های این کشور به ارائه دوره‌های تحصیلی برتر در رشته‌های پزشکی، کشاورزی، حقوق، مدیریت بازرگانی و فناوری شهرت دارند.

  مسکن

  کشور استرالیا شهرهای ساحلی متعددی دارد؛ به‌همین‌دلیل، اغلب خانه‌ها در این کشور به سبک ساحلی و ایوان‌دار ساخته می‌شوند. در شهرهای غیرساحلی نیز، سبک ساختمان‌سازی به‌شکل برج‌ها و بناهای مرتفع است. هر دو سبک از سبک خانه‌های گران‌قیمت استرالیا هستند. هزینه مسکن در استرالیا به‌خصوص در شهرهای ملبورن، سیدنی، کانبرا و بریزبین کمی گران است؛ اما در شهرهایی مانند هوبارت و داروین و نیوکاستل هزینه مسکن به‌صرفه‌تر ارزیابی می‌شود.

  خوراک و پوشاک

  استرالیا کشوری با قدمت و اصالت بسیار زیاد است. این کشور تقریبا در همه زمینه‌ها، به‌ویژه خوراک و پوشاک تولید داخلی دارد. قیمت محصولات تولید داخل در کشور استرالیا نسبتا مناسب است؛ اما در شهرهای بزرگ‌تر مانند ملبورن و کانبرا شاید کمی قیمت‌ها بیشتر باشد. محصولات وارداتی در کشور استرالیا نسبتا گران هستند؛ اما در شهرهای کوچک‌تر قیمت ارزان‌تری دارند.

  هزینه های زندگی در استرالیا

  هزینه های زندگی در استرالیا شامل مسکن (اجاره خانه و خرید مسکن)، حمل‌و‌نقل، پوشاک، مواد غذایی، سرگرمی، درمان، خدمات رفاهی، رستوران و هزینه تحصیل دانشجویی می‌شود. این هزینه ها در شهرهای مختلف استرالیا متفاوت هستند.

  در‌ادامه، تمامی این هزینه‌ها را جداگانه بررسی می‌کنیم. همه قیمت‌هایی که در این مطلب خواهید دید، از وبسایت معتبر نامبئو (Numbeo) و Livingcost برداشته شده‌اند و جدیدترین آمار رسمی این وبسایت‌ها برای سال ۲۰۲۴ هستند.

  هزینه ماهانه زندگی هر نفر در استرالیا بدون درنظرگرفتن کرایه خانه، از ۷۰۰ تا ۱۳۹۹ دلار تخمین زده می‌شود. هزینه ماهانه زندگی خانواده چهارنفره در استرالیا صرف‌نظر از کرایه خانه، از ۳۷۹۰ تا ۴۹۷۱ دلار برآورد می‌شود. میانگین حقوق دریافتی در استرالیا بعد از کسر مالیات، به ۳۴۱۷ دلار در ماه می‌رسد.

  جزئیات هزینه های زندگی در استرالیا از‌این‌قرار است:

  جدول جزئیات هزینه های زندگی در استرالیا

  مسکن

  هزینه اجاره خانه از ۵۰۱ تا ۵۴۱۴ دلار ماهانه
  هزینه خرید خانه از ۴۱۷۷ تا ۱۹هزار و ۳۸۴ دلار برای هر مترمربع
  حمل و نقل۴۰ تا ۱۹۰ دلار ماهانه
  پوشاک۵۹ تا ۲۱۷ دلار ماهانه
  مواد غذایی و خورد و خوراک۱۲۰ تا ۲۶۰ دلار ماهانه
  خدمات درمانی۱۴۰ تا ۲۲۰ دلار ماهانه
  خدمات رفاهی (قبوض مصرفی مثل آب و برق و گاز)۱۲۵ تا ۳۷۷ دلار ماهانه
  رستوران و تفریح۷۰ تا ۲۷۰ دلار ماهانه

  قیمت مسکن در استرالیا

  قیمت مسکن در استرالیا به شهر محل زندگی و منطقه و امکانات دارد.

  هزینه اجاره خانه در استرالیا

  جدول هزینه ماهانه اجاره خانه در استرالیا
  اجاره خانه یک‌خوابه در مرکز شهر۹۳۵ تا ۲۶۷۳ دلار 
  اجاره خانه یک‌خوابه دور از مرکز شهر۸۶۸ تا ۲۰۰۵ دلار 
  اجاره خانه سه‌خوابه در مرکز شهر۱۴۰۳ تا ۵۴۱۴ دلار
  اجاره خانه سه‌خوابه دور از مرکز شهر۵۰۱ تا ۳۳۴۲ دلار 

  هزینه خرید مسکن در استرالیا

  جدول هزینه خرید مسکن در استرالیا
  خرید خانه در مرکز شهر۶هزار تا ۱۹هزار و ۳۸۴ دلار برای هر مترمربع
  خرید خانه دور از مرکز شهر۴۶۰۰ تا ۱۲هزار و ۷۰۰ دلار برای هر مترمربع

  هزینه حمل و نقل در استرالیا

  هزینه حمل و نقل در استرالیا در شهرهای بزرگ کمی گران و در شهرهای کوچک مقرون‌به‌صرفه‌تر است. سیستم حمل و نقل عمومی در استرالیا بسیار منظم است و در همه شهرهای این کشور وسایل حمل و نقل عمومی مناسب مثل اتوبوس، مترو، قطار، مینی‌بوس شهری، تراموا و قایق مسافربری وجود دارد. در استرالیا بسیاری از افراد با دوچرخه در شهرها تردد می‌کنند و مراکز آنلاین زیادی برای کرایه دوچرخه در این کشور وجود دارند.

  هزینه حمل و نقل در استرالیا بدین‌شرح است:

  جدول هزینه انواع حمل و نقل در استرالیا
  بلیت روزانه وسایل نقلیه عمومی۲ تا ۵٫۳۰ دلار
  بلیت ماهانه وسایل نقلیه عمومی۲۶ تا ۱۹۰ دلار
  کرایه دوچرخهساعتی ۱۲ دلار و روزانه ۲۸ دلار و ماهانه ۷۰ دلار
  ورودی تاکسی۲ تا ۶٫۷۰ دلار 
  تاکسی (هر ۱ کیلومتر مسافت)۱٫۴۰ تا ۸ دلار 
  تاکسی (هر ۱ ساعت انتظار)۳۳ تا ۶۶٫۸۰ دلار 
  ۱ لیتر بنزین۱ تا ۱٫۷۰ دلار 
  خرید خودرو گلف واگن۲۳ تا ۲۸ هزار دلار 
  خرید خودرو تویوتا کورولا۱۹ تا ۲۵هزار دلار 

  هزینه پوشاک در استرالیا

  هزینه پوشاک در استرالیا به برند و جنس انتخابی بستگی دارد. در استرالیا برندهای معتبر و وارداتی با قیمت مقرون‌به‌صرفه وجود دارند. ناگفته نماند که برندهای داخلی و تولیدی استرالیا نیز از کیفیت مناسب و قیمت ارزانی برخوردارند.

  هزینه برخی از برندهای کفش و پوشاک در استرالیا عبارت‌اند از‌:

  جدول هزینه خرید انواع پوشاک در استرالیا
  یک دست شلوار جین برند Levis۴۷ تا ۱۲۰ دلار
  یک پیراهن تابستانی برند زارا یا H&M۲۳ تا ۱۰۰ دلار 
  یک جفت کتونی ورزشی برند نایک۶۶ تا ۱۱۵ دلار 
  یک جفت کفش مجلسی چرمی۶۷ تا ۲۱۷ دلار 

  هزینه مواد غذایی در استرالیا

  هزینه مواد غذایی در استرالیا در شهرهای مختلف کمی متفاوت است. در شهرهای کوچک‌تر، هزینه مواد غذایی ارزان‌تر از شهرهای بزرگ مانند سیدنی و ملبورن و کانبرا است.

  هزینه مواد غذایی در استرالیا از‌این‌قرار است:

  جدول هزینه انواع مواد غذایی در استرالیا
  ۱ بطری آب‌معدنی ۳۰۰‌میلی‌لیتری۱٫۷۰ تا ۳٫۳۰ دلار 
  ۱ لیتر شیر۰٫۹۰ تا ۲٫۶۰ دلار 
  ۱۲ عدد تخم‌مرغ۲٫۴۰ تا ۶٫۴۰ دلار 
  ۵۰۰ گرم نان سفید۱٫۲۰ تا ۴٫۳۰ دلار 
  ۱ کیلو فیله مرغ۵٫۳۰ تا ۱۲ دلار 
  ۱ کیلو گوشت گوساله۸ تا ۲۳٫۴۰ دلار 
  ۱ کیلو برنج سفید۱ تا ۳٫۸۰ دلار 
  ۱ کیلو پنیر محلی۶٫۷۰ تا ۲۶٫۷۰ دلار 
  ۱ کیلو سیب۲ تا ۴٫۳۰ دلار
  ۱ کیلو موز۲ تا ۴٫۷۰ دلار
  ۱ کیلو پرتقال۱٫۳۰ تا ۵٫۴۰ دلار 
  ۱ کیلو گوجه‌فرنگی۲ تا ۱۰ دلار 
  ۱ کیلو سیب‌زمینی ۱٫۳۰ تا ۳ دلار 
  ۱ کیلو پیاز۱٫۳۰ تا ۳٫۳۰ دلار 
  ۱ دسته کاهو۱٫۳۰ تا ۴ دلار 
  ۱ بسته سیگار مارلبورو ۱۸٫۸۰ تا ۳۴ دلار 

  هزینه سرگرمی در استرالیا

  هزینه سرگرمی در استرالیا به نوع سرگرمی و تفریحی انتخابی بستگی دارد. معمولا استفاده از سواحل در روزهای آفتابی از رفتن به کافه و رستوران ارزان‌تر است. میانگین هزینه سرگرمی به شهر محل زندگی نیز بستگی دارد.

  هزینه برخی از امکانات تفریحی در کشور استرالیا بدین‌شرح است:

  جدول هزینه انواع امکانات تفریحی در استرالیا
  ثبت‌نام باشگاه ورزشی ۷۰ تا ۹۰ دلار
  بلیت مجموعه‌های تفریحی مانند سینما و تئاتر و باغ‌وحش۱۲ تا ۲۲ دلار 
  بلیت ورودی موزه۸ تا ۱۴ دلار 
  اجاره زمین تنیس برای ۱ ساعت۷۴ تا ۱۰۰ دلار 

  هزینه درمان در استرالیا

  هزینه درمان در استرالیا جزو مخارج گران زندگی در این کشور محسوب می‌شود. استرالیا یکی از سیستم‌های درمانی و بهداشتی پیشرفته دنیا را دارد و طبیعی است که هزینه این خدمات نیز کمی گران باشد. با وجود بیمه‌های درمانی متنوع، هزینه درمان برای افراد مقیم در این کشور می‌تواند بسیار به‌صرفه باشد.

  استرالیا ۲ نوع بیمه درمانی دارد: یکی دولتی و دیگری خصوصی. بیمه درمانی دولتی استرالیا مواردی مانند حوادث اورژانسی، ویزیت پزشک عمومی، ۸۵درصد از ویزیت اولیه متخصص داخلی و داروهای بیماری‌های فصلی را پوشش می‌دهد. بیمه درمانی خصوصی استرالیا نیز مواردی مانند دندان‌پزشکی، اپتومتری، ارتودنسی، برخی از جراحی‌های زیبایی پس از حادثه و جراحی بیماری‌های سخت را پوشش می‌دهد.

  مهاجران و دانشجویان خارجی در استرالیا می‌توانند با ارائه کارت اقامت و ویزای تحصیلی‌شان، زیر پوشش یکی از بیمه‌های درمانی این کشور قرار بگیرند. داشتن حداقل یک بیمه درمانی برای تمامی ساکنان کشور استرالیا اجباری است.

  هزینه ماهانه انواع بیمه در کشور استرالیا عبارت است از:

  جدول هزینه ماهانه انواع بیمه در استرالیا
   بیمه دولتی ۲۵۱ دلار برای افراد کوچک‌تر از ۳۶ سال

  ۲۸۸ دلار برای افراد ۳۶ تا ۵۹ سال

  ۳۱۹ دلار برای افراد بزرگ‌تر از ۶۰ سال

  بیمه خصوصی از ۲۶۰ تا ۸۰۰ دلار

  برخی از هزینه‌های خدمات درمانی در استرالیا بد‌ین‌شرح‌اند:

  انواع خدمات درمانی در استرالیاهزینه
  ویزیت پزشک عمومی۷۵ تا ۱۴۰ دلار
  ویزیت متخصص۲۲۰ تا ۲۸۰ دلار
  چکاپ کاملمیانگین ۱۸۰۰ دلار
  آزمایش خونمیانگین ۶۵ دلار
  زایمان طبیعیمیانگین ۴۲۰۰ دلار
  عکس‌برداری MRI۴۵۰ تا ۱۵۵۰ دلار

  هزینه خدمات رفاهی در استرالیا

  هزینه خدمات رفاهی در استرالیا مثل هزینه قبوض مصرفی و اینترنت از‌این‌قرار است:

  جدول هزینه ماهانه خدمات رفاهی در استرالیا
  قبوض مصرفی مثل آب و برق و گاز۱۲۵ تا ۳۷۷ دلار 
  اینترنت همراه۱۳ تا ۵۰ دلار 
  اینترنت خانگی۴۷ تا ۸۴ دلار

  هزینه رستوران در استرالیا

  هزینه رستوران در استرالیا نسبتا گران است؛ اما در شهرهای بزرگ و کوچک استرالیا رستوران‌های محلی با غذاهای ساده نیز وجود دارند که قیمتشان به‌صرفه و مناسب است.

  هزینه صرف غذا در برخی از رستوران‌های استرالیا عبارت است از:

  جدول هزینه انواع وعده های غذایی در استرالیا
  ۱ وعده غذا در رستوران ارزان۱۰ تا ۳۳ دلار
  ۱ وعده غذا در رستوران مک‌دونالد۸ تا ۱۲ دلار 
  ۱ وعده غذا در رستوران متوسط۲۶ تا ۸۵ دلار 
  ۱ فنجان کاپوچینو۲٫۶۰ تا ۵٫۷۰ دلار 

  هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا

  هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا با هزینه زندگی سایر افراد بسیار متفاوت است. هر دانشجو در‌کنار هزینه‌های خورد و خوراک، بیمه، پوشاک و حمل و نقل، هزینه‌های دیگری مانند شهریه دانشگاه، خوابگاه، کتاب، جزوه، عضویت کتابخانه و هزینه‌هایی از‌این‌دست را نیز باید پرداخت کند.

  هزینه شهریه سالانه دانشگاه در استرالیا براساس رشته و مقطع تحصیلی و نوع دانشگاه، از ۳۰هزار تا ۱۱۰هزار دلار متغیر است. هزینه ماهانه اجاره اتاق در خوابگاه‌های دانشگاه‌های استرالیا براساس شهر و شرایط دانشگاه، ۴۴۰ تا ۱۲۰۰ دلار است.

  هزینه بیمه دانشجویی هر دانشجو در استرالیا سالانه ۵۵۰ دلار برآورد می‌شود. هزینه‌های جانبی تحصیلی دانشجو در استرالیا مثل تهیه کتاب، جزوه، نوشت‌افزار و عضویت در کتابخانه، از ۵۰ تا ۷۵ دلار در ماه متغیر است. هزینه ماهانه زندگی هر دانشجو در استرالیا بدون درنظرگرفتن شهریه دانشگاه، از ۹۸۰ تا ۲هزار دلار تخمین زده می‌شود.

  ارزانترین شهرهای استرالیا برای زندگی

  دولت استرالیا نیوکاستل و داروین و هوبارت را ازنظر میانگین هزینه زندگی و کرایه خانه، به‌عنوان ارزانترین شهرهای استرالیا برای زندگی معرفی کرده است. درادامه، با این شهرها بیشتر آشنا می‌شویم.

  نیوکاستل

  نیوکاستل در شرق استرالیا و شمال شهر سیدنی قرار دارد. جمعیت این شهر ساحلی و زیبا نزدیک به نیم‌میلیون نفر است و یکی از شهرهای بندرگاهی مهم استرالیا محسوب می‌شود. هزینه ماهانه زندگی هر نفر در نیوکاستل صرف‌نظر از کرایه خانه، ۹۰۰ دلار برآورد می‌شود. هزینه ماهانه زندگی خانواده چهارنفره در نیوکاستل بدون درنظرگرفتن کرایه خانه، به ۳۹۱۰ دلار می‌رسد. میانگین حقوق دریافتی در نیوکاستل بعد از کسر مالیات، ۳۸۷۸ دلار در ماه است.

  هزینه‌های مختلف زندگی در شهر نیوکاستل استرالیا بدین‌شرح‌اند:

  جدول هزینه های زندگی در نیوکاستل استرالیا
  اجاره خانه یک‌خوابه در مرکز شهر۱۲۰۳ تا ۱۸۵۸ دلار ماهانه
  اجاره خانه یک‌خوابه دور از مرکز شهر۱۰۰۲ تا ۱۴۰۳ دلار ماهانه
  اجاره خانه سه‌خوابه در مرکز شهر۲۱۷۲ تا ۲۴۹۵ دلار ماهانه
  اجاره خانه سه‌خوابه دور از مرکز شهر۱۳۳۶ تا ۲۰۰۵ دلار ماهانه
  خرید خانه در مرکز شهر۵۹۹۵ تا ۶۷۰۰ دلار برای هر مترمربع
  خرید خانه دور از مرکز شهر۵۸۰۰ تا ۶۱۸۰ دلار برای هر مترمربع
  مواد غذایی و خورد و خوراک۱۷۰ تا ۲۰۰ دلار ماهانه
  خدمات رفاهی (قبوض مصرفی مثل آب و برق و گاز)۱۰۰ تا ۳۳۳ دلار ماهانه
  حمل و نقل۱۴۲ تا ۱۴۵ دلار ماهانه

  داروین

  شهر داروین در شمال استرالیا واقع شده است و حدودا ۳۰۰هزار نفر جمعیت دارد. در گذشته، داروین شهر مرزی و نظامی استرالیا بوده؛ اما حالا شهری ساحلی با طبیعت زیبا و سرسبز است. همچنین، این شهر یکی از مراکز مهم تفریحات آبی استرالیا محسوب می‌شود.

  هزینه ماهانه زندگی هر نفر در داروین بدون درنظرگرفتن کرایه خانه، ۸۸۰ دلار تخمین زده می‌شود. هزینه ماهانه زندگی خانواده چهارنفره نیز در داروین صرف‌نظر از کرایه خانه، ۳۸۱۰ دلار برآورد می‌شود. میانگین حقوق دریافتی در داروین بعد از کسر مالیات، به ۳۷۵۹ دلار در ماه می‌رسد.

  هزینه‌های مختلف زندگی در شهر داروین استرالیا از‌این‌قرارند:

  جدول هزینه های زندگی در داروین استرالیا
  اجاره خانه یک‌خوابه در مرکز شهر۱۲۰۳ تا ۱۶۳۰ دلار ماهانه
  اجاره خانه یک‌خوابه دور از مرکز شهر۳۶۷ تا ۹۳۵ دلار ماهانه
  اجاره خانه سه‌خوابه در مرکز شهر۲۱۳۸ تا ۲۴۰۶ دلار ماهانه
  اجاره خانه سه‌خوابه دور از مرکز شهر۱۴۰۳ تا ۲۱۳۸ دلار ماهانه
  خرید خانه در مرکز شهر۵۹۵۰ تا ۶۱۷۰ دلار برای هر مترمربع
  خرید خانه دور از مرکز شهر۵۵۰۰ تا ۵۶۸۰ دلار برای هر مترمربع
  مواد غذایی و خورد و خوراک۱۶۵ تا ۱۷۲ دلار ماهانه
  خدمات رفاهی (قبوض مصرفی مثل آب و برق و گاز)۱۸۴ تا ۲۸۰ دلار ماهانه
  حمل و نقل۲۶ تا ۴۷ دلار ماهانه

  هوبارت

  هوبارت مرکز جزیره تاسمانی در کشور استرالیا است. در سال ۱۸۰۴، دولت بریتانیا این شهر تاریخی را بنیان نهاد و در‌حال‌حاضر، نزدیک به ۳۰۰هزار نفر جمعیت دارد. از جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌توان به قلعه‌های قدیمی، بناهای متروکه ماسه‌سنگی، کافه‌های دنج و گالری‌های امروزی اشاره کرد.

  هزینه ماهانه زندگی هر نفر در هوبارت صرف‌نظر از کرایه خانه، ۷۰۰ دلار تخمین زده می‌شود. هزینه ماهانه زندگی خانواده چهارنفره در هوبارت بدون درنظرگرفتن کرایه خانه، به ۳۷۹۰ دلار می‌رسد. میانگین حقوق دریافتی در هوبارت بعد از کسر مالیات، ۳۴۹۲ دلار در ماه است.

  هزینه‌های مختلف زندگی در شهر هوبارت استرالیا عبارت‌اند از:

  جدول هزینه های زندگی در هوبارت استرالیا
  اجاره خانه یک‌خوابه در مرکز شهر۹۳۵ تا ۲۱۳۸ دلار ماهانه
  اجاره خانه یک‌خوابه دور از مرکز شهر۹۳۵ تا ۱۰۶۹ دلار ماهانه
  اجاره خانه سه‌خوابه در مرکز شهر۱۴۰۳ تا ۲۰۰۵ دلار ماهانه
  اجاره خانه سه‌خوابه دور از مرکز شهر۵۰۱ تا ۱۴۷۰ دلار ماهانه
  خرید خانه در مرکز شهر۶هزار تا ۶۲۵۰ دلار برای هر مترمربع
  خرید خانه دور از مرکز شهر۴۶۰۰ تا ۴۸۰۰ دلار برای هر مترمربع
  مواد غذایی و خورد و خوراک۱۲۰ تا ۱۶۰ دلار ماهانه
  خدمات رفاهی (قبوض مصرفی مثل آب و برق و گاز)۲۰۰ تا ۳۷۸ دلار ماهانه
  حمل و نقل۴۰ تا ۵۰ دلار ماهانه

  گرانترین شهرهای استرالیا برای زندگی

  گرانترین شهرهای استرالیا برای زندگی، شهرهای سیدنی و کانبرا و بریزبین هستند که درادامه، آن‌ها را به‌اختصار معرفی می‌کنیم.

  سیدنی

  شهر سیدنی در جنوب‌شرق استرالیا واقع شده است و درحدود ۵میلیون و ۴۰۰هزار نفر جمعیت دارد. سیدنی گران‌ترین شهر استرالیا شناخته می‌شود و به‌عنوان شهری ساحلی، بیشترین تعداد گردشگر را در این کشور دارد. معروف‌ترین بنای این شهر خانه اوپرا (Sydney Opera House) است.

  هزینه ماهانه زندگی هر نفر در سیدنی بدون درنظرگرفتن کرایه خانه، ۱۲۰۷ دلار تخمین زده می‌شود. هزینه ماهانه زندگی خانواده چهارنفره نیز در سیدنی صرف‌نظر از کرایه خانه، ۴۲۸۷ دلار برآورد می‌شود. میانگین حقوق دریافتی در سیدنی بعد از کسر مالیات، ۳۸۸۳ دلار در ماه است.

  هزینه‌های مختلف زندگی در شهر سیدنی استرالیا عبارت‌اند از:

  جدول هزینه های زندگی در سیدنی استرالیا
  اجاره خانه یک‌خوابه در مرکز شهر۱۶۰۴ تا ۲۶۷۳ دلار ماهانه
  اجاره خانه یک‌خوابه دور از مرکز شهر۱۲۰۳ تا ۲۰۰۵ دلار ماهانه
  اجاره خانه سه‌خوابه در مرکز شهر۲۹۴۱ تا ۵۴۱۴ دلار ماهانه
  اجاره خانه سه‌خوابه دور از مرکز شهر۲۰۰۵ تا ۳۳۴۲ دلار ماهانه
  خرید خانه در مرکز شهر۱۲ تا ۲۰ هزار دلار برای هر مترمربع
  خرید خانه دور از مرکز شهر۱۰ تا ۱۳ هزار دلار برای هر مترمربع
  مواد غذایی و خورد و خوراک۲۰۰ تا ۲۶۰ دلار ماهانه
  خدمات رفاهی (قبوض مصرفی مثل آب و برق و گاز)۱۳۳ تا ۳۷۷ دلار ماهانه
  حمل و نقل۱۳۳ تا ۱۹۰ دلار ماهانه

  کانبرا

  شهر کانبرا پایتخت کشور استرالیا است و حدود ۶۰۰هزار نفر جمعیت دارد. کانبرا با وجود جمعیت اندکش، یکی از گران‌ترین شهرهای استرالیا برای زندگی است. کانبرا در ساحل جنوب‌شرق استرالیا قرار دارد و مرکز فرهنگ و هنر استرالیا به‌شمار می‌رود. این شهر تعداد زیادی موزه تاریخی و فرهنگی و آثار تاریخی ارزشمند و گالری‌های هنری معروف دارد.

  هزینه ماهانه زندگی هر نفر در کانبرا صرف‌نظر از کرایه خانه، ۱۳۹۹ دلار برآورد می‌شود. هزینه ماهانه زندگی خانواده چهارنفره در کانبرا بدون درنظرگرفتن کرایه خانه، ۴۹۷۱ دلار تخمین زده می‌شود. میانگین حقوق دریافتی در کانبرا بعد از کسر مالیات، ۲۹۰۹ دلار در ماه است.

  هزینه‌های مختلف زندگی در شهر کانبرا استرالیا بدین‌شرح‌اند:

  جدول هزینه های زندگی در کانبرا استرالیا
  اجاره خانه یک‌خوابه در مرکز شهر۱۶۰۴ تا ۲۱۳۸ دلار ماهانه
  اجاره خانه یک‌خوابه دور از مرکز شهر۱۲۷۰ تا ۱۷۳۷ دلار ماهانه
  اجاره خانه سه‌خوابه در مرکز شهر۲۴۰۶ تا ۳۱۹۱ دلار ماهانه
  اجاره خانه سه‌خوابه دور از مرکز شهر۱۸۷۱ تا ۲۶۲۳ دلار ماهانه
  خرید خانه در مرکز شهر۶۵۵۰ تا ۱۰۰۲۶ دلار برای هر مترمربع
  خرید خانه دور از مرکز شهر۵۱۴۶ تا ۸۶۸۹ دلار برای هر مترمربع
  مواد غذایی و خورد و خوراک۲۰۰ تا ۲۴۰ دلار ماهانه
  خدمات رفاهی (قبوض مصرفی مثل آب و برق و گاز)۲۱۷ تا ۲۹۵ دلار ماهانه
  حمل و نقل ۸۵ تا ۱۳۳ دلار ماهانه

  بریزبین

  شهر بریزبین در شرق استرالیا قرار دارد و یکی از شهرهای ساحلی و گران استرالیا محسوب می‌شود. بریزبین نزدیک به ۳‌میلیون نفر جمعیت دارد و در آنجا تعداد زیادی موزه هنرهای معاصر و گالری هنری به‌چشم می‌خورد. بریزبین مرکز برگزاری نمایشگاه‌های مختلف در استرالیا است.

  هزینه ماهانه زندگی هر نفر در بریزبین بدون درنظرگرفتن کرایه خانه، ۱۱۸۲ دلار تخمین زده می‌شود. هزینه ماهانه زندگی خانواده چهارنفره هم در بریزبین صرف‌نظر از کرایه خانه، ۴۱۷۲ دلار برآورد می‌شود. میانگین حقوق دریافتی در بریزبین بعد از کسر مالیات، به ۳۳۱۳ دلار در ماه می‌رسد.

  هزینه‌های مختلف زندگی در شهر بریزبین استرالیا از‌این‌قرارند:

  جدول هزینه زندگی در بریزبین استرالیا
  اجاره خانه یک‌خوابه در مرکز شهر۱۳۳۶ تا ۲۱۳۸ دلار ماهانه
  اجاره خانه یک‌خوابه دور از مرکز شهر۱۲۷۰ تا ۱۷۳۷ دلار ماهانه
  اجاره خانه سه‌خوابه در مرکز شهر۲۳۳۹ تا ۳۳۴۲ دلار ماهانه
  اجاره خانه سه‌خوابه دور از مرکز شهر۱۵۶۰ تا ۲۰۷۲ دلار ماهانه
  خرید خانه در مرکز شهر۶۶۸۴ تا ۱۲۷۰۰ دلار برای هر مترمربع
  خرید خانه دور از مرکز شهر۴۴۷۸ تا ۱۰۰۲۶ دلار برای هر مترمربع
  مواد غذایی و خورد و خوراک۲۰۰ تا ۲۲۵ دلار ماهانه
  خدمات رفاهی (قبوض مصرفی مثل آب و برق و گاز)۱۳۳ تا ۲۸۱ دلار ماهانه
  حمل و نقل۱۰۴ تا ۱۶۵ دلار ماهانه

  مزایای زندگی در استرالیا

  • امکانات تحصیلی بسیار پیشرفته
  • امکانات و خدمات درمانی عالی
  • امکانات شهری و رفاهی بی‌نظیر
  • زندگی در کشوری انگلیسی‌زبان
  • مردم صمیمی و خون‌گرم
  • فرصت‌های شغلی زیاد
  • رونق اقتصادی
  • تورم اقتصادی کم
  • امکان پیشرفت شغلی
  • امکان پیشرفت تحصیلی

  معایب زندگی در استرالیا

  • آب‌و‌هوای گرم و مرطوب
  • گران‌بودن شهرهای بزرگ
  • فاصله زیاد شهرها
  • وجود حیوانات وحشی در شهرهای کوچک

  جمع‌بندی

  هزینه زندگی در استرالیا نسبتا گران است؛ اما خدمات رفاهی و امکانات موجود در این کشور در سراسر دنیا شهرت دارد. هزینه ماهانه زندگی هر نفر در استرالیا صرف‌نظر از کرایه خانه، از ۷۰۰ تا ۱۳۹۹ دلار تخمین زده می‌شود. هزینه ماهانه زندگی خانواده چهارنفره در استرالیا بدون درنظرگرفتن کرایه خانه، از ۳۷۹۰ تا ۴۹۷۱ دلار برآورد می‌شود. میانگین حقوق دریافتی در استرالیا بعد از کسر مالیات، به ۳۴۱۷ دلار در ماه می‌رسد.

  از‌نظر رشد اقتصادی، تولیدات کشاورزی و دامی، خدمات تحصیلی و خدمات درمانی کشور استرالیا یکی از کشورهای برتر جهان برای زندگی است. با وجود گران‌بودن هزینه زندگی در این کشور، هرساله ده‌ها‌هزار نفر مهاجر از کشورهای مختلف، ازجمله ایران برای زندگی به استرالیا مهاجرت می‌کنند.

  متخصصان ما در موسسه مهاجرتی بالدانو آماده هستند تا به سوالاتتان درباره هزینه زندگی در استرالیا جواب بدهند و شما را راهنمایی کنند تا با هزینه های زندگی در استرالیا و شرایط زندگی در این کشور بیشتر آشنا شوید.

  سوالات کاربران درباره هزینه زندگی در استرالیا

  کدام شهرها در استرالیا بیشترین هزینه های اجاره را دارند؟
  شهرهای کانبرا، سیدنی، ملبورن و بریزبین در استرالیا بیشترین هزینه های اجاره را دارند.
  هزینه زندگی در استرالیا برای خانواده دونفره چقدر است؟
  هزینه زندگی در استرالیا برای خانواده دونفره براساس شهر صرف‌نظر از کرایه خانه از ۱۹۰۰ تا ۲۴۹۰ دلار متغیر است.
  آیا خدمات درمانی در استرالیا رایگان است؟
  بله، خدمات درمانی در استرالیا برای افراد مقیم این کشور که زیر پوشش یکی از بیمه‌های کشور استرالیا باشند، در برخی از خدمات درمانی و پزشکی رایگان است.
  گران‌ترین شهر استرالیا کدام است؟
  گران‌ترین شهر استرالیا شهر کانبرا، پایتخت کشور استرالیا است. میانگین هزینه ماهانه زندگی هر نفر در این شهر بدون کرایه خانه ۱۳۹۹ دلار تخمین زده می‌شود.
  ارزان‌ترین شهر استرالیا کدام است؟
  ارزان‌ترین شهر استرالیا شهر هوبارت در جزیره تاسمانی است. میانگین هزینه ماهانه زندگی هر نفر در این شهر بدون کرایه خانه ۷۰۰ دلار برآورد می‌شود.
  حداقل دستمزد در کشور استرالیا چقدر است؟
  حداقل دستمزد در کشور استرالیا طبق جدیدترین آمار دولت این کشور، ۳۴۱۷ دلار بعد از کسر مالیات است.
  متوسط هزینه ماهانه زندگی در استرالیا چقدر است؟
  متوسط هزینه ماهانه زندگی هر نفر در استرالیا براساس شهر و منطقه بدون کرایه خانه از ۷۰۰ تا ۱۳۹۹ دلار تخمین زده می‌شود.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859

  سایر خدمات بالدانو در کشور استرالیا