کالج ‌های اسپانیا

تحصیل در کالج های اسپانیا راه مهاجرت تحصیلی یا کاری به اسپانیا و دیگر کشورهای اروپایی را هموار می‌کند. شرایط تحصیل در کالج های اسپانیا سخت نیست و به متقاضی فرصت می‌دهد تا هم زبان اسپانیایی یاد بگیرد، هم مدرکی معتبر دریافت کند.

مشاوره تلفنی 021-43859
2023/12/f177eb72-5919-4131-99df-c02cc3855709.jpg

مشاوره تحصیل در کالج های اسپانیا

کشور اسپانیا فقط مقصد محبوب گردشگران و عاشقان رنگ و هیجان و موسیقی نیست. هرساله دانش‌آموزان و دانشجویان زیادی از سراسر جهان، کالج‌ها و دانشگاه‌های معتبر اسپانیا را برای تحصیل در رشته‌های مختلف انتخاب می‌کنند. کالج های اسپانیا شهرت و اعتباری جهانی دارند و تحصیل در آن‌ها راه را برای ورود به دانشگاه‌های معتبر اسپانیا و جهان هموار و آسان می‌کند.

در این مطلب تمام اطلاعات لازم درباره‌ شرایط تحصیل در کالج های اسپانیا، هزینه و شهریه آن‌ها و مزایا و معایب تحصیل در آن‌ها را جمع‌آوری کرده و بهترین و معتبرترین کالج های اسپانیا را را به شما معرفی می‌کنیم.

مشاوره تحصیل در کالج های اسپانیا از خدمات و تخصص‌های مؤسسه مهاجرتی بالدانو است. برای مشاوره با کارشناسان متخصص مؤسسه مهاجرتی بالدانو و کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ تحصیل در این کالج‌ها، فرم مشاوره رایگان را تکمیل کنید تا کارشناسان بالدانو با شما تماس بگیرند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  مفهوم کالج در اسپانیا

  ما در نظام آموزشی ایران کالج و گزینه‌ تحصیل در کالج را نداریم. در سیستم آموزشی ایران، دانش‌آموزان دیپلم می‌گیرند و پس از آن در کنکور شرکت می‌کنند. اما در اسپانیا این‌طور نیست. دانش‌آموزان اسپانیایی در ۱۶‌سالگی دو انتخاب دارند:

  • دو سال در دبیرستان ادامه‌ تحصیل دهند و واحدهای درسی تعریف‌شده‌ عمومی را بخوانند و دیپلم بگیرند، یا
  • دو سال در کالج در رشته‌ای که به آن علاقه دارند و انتخاب می‌کنند، تخصصی درس بخوانند و مدرکی به ‌نام Bachillerato را دریافت کنند.

  تفاوت مهم دیپلم و Bachillerato (که آن ‌هم نوعی دیپلم است و در بعضی وبسایت‌ها به‌اشتباه معادل مدرک کارشناسی در نظام آموزشی ما ترجمه شده) در این است که دیپلم به دانش‌آموزی داده می‌شود که تحصیلات متوسطه‌ عمومی را در اسپانیا گذرانده است. اما تحصیل در کالج اجباری نیست و ممکن است انتخاب همه‌ دانش‌آموزان نباشد. علاوه ‌بر آن، در کالج این دانش‌آموز است که انتخاب می‌کند کدام مواد درسی در کدام حوزه‌ تخصصی را بخواند. پس، ممکن است یک دانش‌آموز در کالج هنر بخواند و دیگری زبان و ادبیات انگلیسی.

  البته، تفاوت بسیار مهم دیگری هم وجود دارد: درس‌ها و دوره‌هایی که هر کالج به متقاضیان ارائه می‌دهد،‌ مختص همان کالج است. برای نمونه، در بعضی از کالج‌ها‌ی معتبر و مهم اسپانیا،‌ آموزش در مقطع کارشناسی و آموزش‌ در مقاطع عالی (کارشناسی ارشد و دکترا) نیز وجود دارد و متقاضی با گذراندن دوره‌های آن کالج می‌تواند مدرکی معادل کارشناسی، کارشناسی ارشد یا حتی دکترا دریافت ‌کند. در مقابل، بعضی کالج‌ها فقط به تحصیل دانش‌آموزان ۳ تا ۱۶ ساله اختصاص دارند.

  اهمیت تحصیل در کالج های اسپانیا

  تحصیل در کالج های اسپانیا برای دانش‌آموزان بین‌المللی و مخصوصا ایرانی‌ها مهم است چون آن‌ها را برای ورود به دانشگاه‌های معتبر در اسپانیا و دیگر کشورهای اروپایی آماده می‌کند. برای ورود به دانشگاه‌های معتبر اسپانیا و ادامه‌ تحصیل در مقطع کارشناسی، متقاضیان باید در آزمون ورودی Selectividad (که به زبان اسپانیایی است) شرکت کنند. با تحصیل در کالج های اسپانیا دانش‌آموز به زبان اسپانیایی مسلط و برای آن آزمون آماده می‌‌شود.

  به‌علاوه، چون دانش‌آموزان در کالج های اسپانیا در رشته‌ای که خودشان انتخاب می‌کنند، تخصصی و کاربردی درس می‌خوانند و واحدهای عملی و پژوهشی را هم می‌گذرانند، بعد از فارغ‌التحصیلی شانس زیادی برای ورود به بازار کار در اسپانیا و دیگر کشورهای اروپایی خواهند داشت.

  انواع کالج های اسپانیا

  کالج های اسپانیا یا دولتی‌اند یا خصوصی. کالج های دولتی و خصوصی بر این اساس که در کدام حوزه‌ تخصصی آموزش ارائه می‌دهد، به پنج نوع تقسیم می‌شوند:

  نوع کالجحوزه تخصصی
  کالج‌ های زبان اسپانیاییآموزش زبان اسپانیایی
  کالج‌های هنرآموزش رشته‌های هنری
  کالج‌های علوم و فنونآموزش رشته‌های فنی و حرفه‌ای
  کالج‌های علوم اجتماعی و انسانیآموزش رشته‌های علوم انسانی
  کالج ‌های پزشکیآموزش دوره‌ Pre-medical

  شرایط تحصیل در کالج های اسپانیا

  برای تحصیل در کالج های اسپانیا باید شرایط زیر را داشت:

  • پذیرش ‌گرفتن از کالج مورد نظر
  • تمکن مالی برای پرداخت شهریه کالج
  • سلامت جسمی و روانی
  • ویزای تحصیلی اسپانیا

  تحصیل در کالج های زبان اسپانیا محدودیت سنی ندارد. اما برای تحصیل در دیگر کالج‌ها محدودیت سنی، معمولا ۱۸ سال، در نظر گرفته می‌شود. البته، در هر مورد، متقاضی باید درباره‌ محدوده سنی برای تحصیل در کالجی که می‌خواهد از آن پذیرش بگیرد، تحقیق کند. همچنین هر کالجی ممکن است علاوه بر شرایط بالا، شرایط خاص خودش را داشته باشد که متقاضی می‌تواند با رجوع به وبسایت کالج از این شرایط اختصاصی مطلع شود.

  مدارک لازم برای تحصیل در کالج های اسپانیا

  هر متقاضی برای تحصیل در کالج های اسپانیا باید مدارک زیر را ارائه دهد:

  • شناسنامه و پاسپورت
  • ریز نمرات و مدارک مقاطع تحصیلی گذشته
  • رزومه به زبان انگلیسی یا اسپانیایی
  • تکمیل فرم ثبت‌نام در وبسایت کالج
  • فیش پرداخت هزینه‌ ثبت‌نام
  • گواهی سلامت جسمی

  بعضی از کالج های اسپانیا هم هستند که مدارک بیشتری نیاز دارند. مثلاً:

  • انگیزه‌نامه
  • نمونه‌کار
  • توصیه‌نامه
  • مدرک شرکت در آزمون ورودی و کسب نمره‌ لازم

  هزینه کالج های اسپانیا

  هزینه‌ تحصیل در کالج‌های خصوصی و معتبر اسپانیا بالا است، اما کالج‌ های زبان اسپانیا معمولاً شهریه کمتری دارند. چون برنامه‌ها و دوره‌های آموزشی متنوعی برای دانشجویان و متقاضیان بین‌المللی ارائه می‌دهند و آن‌‌ها می‌توانند متناسب با بودجه‌‌شان برنامه‌ای را انتخاب کنند. البته، تحصیل در مقرون‌به‌صرفه‌ترین کالج‌ها، یعنی کالج‌های دولتی اسپانیا، فقط برای دانش‌آموزان و دانشجویان اسپانیایی و اروپایی امکان‌پذیر است و برای آن‌ها رایگان تمام می‌شود.

  رشته‌ تحصیلی نیز عامل مهم دیگری است که بر شهریه کالج های اسپانیا تأثیر می‌گذارد. هزینه تحصیل در رشته‌های شاخه‌ هنر، مدیریت و اقتصاد معمولا از دیگر رشته‌ها بالاتر است.

  شهریه سالانه‌ کالج‌های خصوصی اسپانیا تقریبا از ۱۰ هزار یورو شروع می‌شود و در بعضی کالج‌ها به بیش از ۳۰ هزار یورو نیز می‌رسد. به شهریه هر کالج باید هزینه‌های زندگی، هزینه محل اقامت، خریدن بیمه سفر و بیمه درمانی، گرفتن ویزا و بلیت هواپیما نیز افزوده شود.

  هزینه‌ زندگی و اقامت در شهرهای بزرگ اسپانیا بالاتر است و هزینه‌ قانونی‌ گرفتن ویزای تحصیلی اسپانیا برای ایرانیان (بدون در نظر گرفتن خرید بیمه برای ویزا) بین ۸۰ تا ۱۰۵ یورو می‌شود.

  تحصیل رایگان در کالج های اسپانیا

  تحصیل رایگان در کالج های اسپانیا برای دانش‌آموزان و دانشجویان بین‌المللی امکان‌پذیر نیست. فقط دانش‌آموزان و دانشجویان اسپانیایی و اروپایی می‌توانند در این کالج‌ها به‌صورت رایگان درس بخوانند. البته، گزینه‌هایی برای دانش‌آموزان و دانشجویان بین‌المللی وجود دارد:

  • بعضی از کالج های اسپانیا برای تحصیل در بعضی رشته‌ها (مانند رشته‌های هنری) بورسیه‌های تحصیلی، همکاری یا کارآموزی دارند و متقاضی با داشتن شرایط لازم می‌تواند از آن‌ها استفاده کند.
  • متقاضی با تحصیل در کالج های اسپانیا می‌تواند از بورسیه‌ی+Erasmus اتحادیه اروپا استفاده کند. این بورسیه شهریه، هزینه اقامت و بلیت هواپیما را پوشش می‌دهد.
  • بعضی از کالج‌ها بورسیه ندارند اما به متقاضیان تخفیف یا امکان پرداخت اقساطی می‌دهند.
  • حتی اگر کالج بورسیه‌ و پرداخت اقساطی ندارد، متقاضی می‌تواند شانسش را امتحان کند و از کالج بخواهد تا شرایط پرداخت آسان‌تری را برای او در نظر بگیرند.

  معرفی بهترین کالج های اسپانیا

  اسپانیا سیستم آموزشی معتبر و قدرتمندی دارد. کالج‌های مهم و معتبر اسپانیا شهرت جهانی دارند و دانش‌آموزان از سراسر جهان،‌ حتی آمریکا، برای تحصیل در آن‌ها اقدام می‌کنند. چون هر کالج رشته‌‌ها، برنامه‌ها و سیستم آموزشی خاص خودش را دارد، آشنایی با بهترین و معتبرترین کالج های اسپانیا و شرایط تحصیل در هریک از آن‌ها به شما کمک می‌کند تا برای انتخاب از میان آن‌ها و اقدام برای اخذ پذیرش، درست برنامه‌ریزی و به‌موقع اقدام کنید.

  در ادامه، مهم‌ترین و معتبرترین کالج های اسپانیا، رشته‌هایی که ارائه می‌دهند، شرایط و هزینه تحصیل در هریک به‌تفکیک آمده است.

  کالج زبان تاندم مادرید  (TANDEM)

  کالج زبان تاندم مادرید اولین و بهترین انتخاب برای کسانی است که می‌خواهند زبان اسپانیایی یاد بگیرند و در آزمون ورودی دانشگاه در اسپانیا شرکت کنند. کالج زبان تاندم برنامه‌ و کلاس‌های آموزشی بسیار متنوعی برای آموزش زبان اسپانیایی دارد؛ ازجمله:

  • کلاس‌های خصوصی و گروهی
  • دوره‌های کوتاه‌مدت ‌فشرده یک‌هفته‌ای
  • دوره‌های یک‌ساله
  • دوره‌های تابستانی
  • دوره‌های تخصصی مانند اسپانیایی برای بازرگانان
  • دوره‌‌های تخصصی تربیت مدرس زبان اسپانیایی

  در جدول زیر، به مهم‌ترین سؤالات درباره‌ تحصیل در کالج زبان اسپانیایی تاندم مادرید پاسخ داده‌ شده است.

  سؤالپاسخ
  آیا اخذ پذیرش از کالج تاندم محدودیت سنی دارد؟بله. حداقل سن متقاضی برای شرکت در دوره‌های بزرگسالان ۱۶ سال است.
  آیا محل برگزاری کلاس‌ها در مادرید است؟بله.
  هزینه درخواست برای ثبت‌نام در این کالج چقدر است؟هر متقاضی برای ثبت درخواست ثبت‌نام خود باید ۵۰ یورو بپردازد.
  هزینه (شهریه، اقامت و خوردوخوراک) گذراندن دوره‌های یک‌ساله در این کالج چ‌قدر است؟تقریبا بین ۱۰ هزار تا ۱۴ هزار یورو است.
  آیا ثبت‌نام در دوره‌های زبان اسپانیایی در این کالج شرایط خاصی دارد؟بله. پذیرفته‌شدگان برای رزرو دوره باید ۲۰۰ یورو بپردازند و بعد از نهایی ‌شدن ثبت‌نام نیز باید همه‌ هزینه‌ دوره را پرداخت کنند.

  کالج بین‌المللی بارسلونا

  کالج بین‌المللی بارسلونا (BIC Barcelona International College) از گران‌ترین و معتبرترین کالج‌های خصوصی بارسلونا است. در این کالج دوره‌‌های آموزشی برای دانش‌آموزان (برای دریافت مدرک معادل کارشناسی) و دانشجویان بین‌المللی (برای دریافت مدرک معادل کارشناسی ارشد) به زبان انگلیسی ارائه می‌شود. در این کالج علاوه‌بر آموزش زبان و ادبیات اسپانیایی، واحدهای درسی در حوزه‌‌ها‌ی هنر، علوم انسانی و تجارت بین‌الملل نیز تدریس می‌شود.

  در جدول زیر، به مهم‌ترین سؤالات درباره‌ تحصیل در کالج بین‌المللی بارسلونا پاسخ داده‌ شده است.

  سؤالپاسخ
  آیا اخذ پذیرش از کالج بین‌المللی بارسلونا محدودیت سنی دارد؟خیر، اما دانشجویان این کالج معمولا در بازه سنی ۱۸ تا ۲۴ سال هستند.
  آیا محل برگزاری کلاس‌ها در بارسلونا است؟خیر. بعضی دوره‌ها در بارسلونا و بعضی دیگر خارج از اسپانیا برگزار می‌شوند.
  هزینه درخواست برای ثبت‌نام در این کالج چقدر است؟هر متقاضی برای ثبت درخواستش باید ۸۸ یورو، معادل ۹۵ دلار آمریکا (نه ۹۵۰ یورو که در بعضی وبسایت‌‌‌‌‌ها به‌اشتباه ذکر شده!) بپردازد.
  هزینه (شهریه، اقامت و خوردوخوراک) سالانه تحصیل در این کالج چ‌قدر است؟هزینه یک سال تحصیل در این کالج بین ۲۷ هزار تا ۴۴ هزار یورو است.
  آیا ثبت‌نام در دوره‌های کالج بین‌المللی بارسلونا شرایط خاصی دارد؟بله. داشتن مدرک زبان انگلیسی (آیلتس، تافل یا دولینگو)، انگیزه‌نامه و دو معرفی‌نامه برای پذیرش ‌گرفتن از این کالج ضروری است.

  کالج بین‌المللی مادرید

  نام کالج بین‌المللی مادرید در وبسایت‌های فارسی به‌اشتباه ترجمه و ذکر شده است. نام کامل این کالج این است:

  کالج بین‌المللی اسپانیا، مادرید (International College Spain ICS, Madrid).

  در این کالج خصوصی بسیار معتبر و پیشرفته دانش‌آموزان ۳ تا ۱۸‌ساله ثبت‌نام می‌شوند. تحصیل در این کالج به زبان انگلیسی است و در حقیقت اینجا یک مدرسه‌ بین‌المللی با شیوه‌ تدریس بسیار خاص، جدید و متفاوت به‌ حساب می‌آید. دانش‌آموزانی از ۷۰ کشور جهان در این کالج درس می‌خوانند. بسیاری از فارغ‌التحصیلان کالج بین‌المللی مادرید، از دانشگا‌‌ه‌های معتبر اروپا و آمریکا برای تحصیل در مقطع کارشناسی پذیرش گرفته‌اند.

  شرایط و هزینه تحصیل در این کالج بر اساس بازه سنی متقاضی متفاوت است. بنابراین، در هر مورد، باید با مراجعه به وبسایت این کالج از شرایط و هزینه‌ها مطلع شد. لازم به ذکر است که این کالج برای کمک به دانش‌آموزان بااستعداد برنامه‌های کمک‌ مالی مختلفی دارد.

  کالج IED بارسلونا

  کالج IED یا Istituto Europeo di Design کالج معتبر و معروفی در بارسلونا است که به تدریس رشته‌های هنر و دیزاین اختصاص دارد؛ ازجمله:

  • طراحی گرافیک
  • طراحی محصول
  • طراحی جواهرات
  • طراحی لباس
  • طراحی داخلی
  • طراحی سه‌بعدی
  • ساخت انیمیشن

  این کالج در ایتالیا و برزیل نیز شعبه دارد و در آن بیش از ۲۸۰ واحد درسی در قالب دوره‌های متنوع ارائه می‌شود:

  • دوره‌های سه و چهارساله برای دریافت مدرک دیپلم تخصصی در یکی از رشته‌های هنری یا دیزاین
  • کارشناسی ارشد هنر
  • دوره‌ها و کارگاه‌های عملی
  • دور‌ه‌های تابستانی
  • دوره‌های طراحی‌شده‌ خاص

  در جدول زیر، به مهم‌ترین سؤالات درباره‌ تحصیل در کالج IED بارسلونا پاسخ داده‌ شده است.

  سؤالپاسخ
  آیا اخذ پذیرش از کالج IED بارسلونا محدودیت سنی دارد؟خیر.
  آیا محل برگزاری کلاس‌ها در بارسلونا است؟خیر. این کالج در مادرید و بیلبائو نیز شعبه دارد.
  هزینه درخواست برای ثبت‌نام در این کالج چ‌قدر است؟هر متقاضی برای ثبت درخواستش باید ۳۰۰ یورو بپردازد. این هزینه برای دوره‌های تابستانی ۱۰۰ یورو است.
  هزینه (شهریه، اقامت و خوردوخوراک) سالانه تحصیل در این کالج چقدر است؟هزینه یک سال تحصیل در این کالج بین ۱۲ هزار تا ۲۲ هزار یورو است.
  آیا ثبت‌نام در دوره‌های کالج IED بارسلونا شرایط خاصی دارد؟بله. متقاضی باید نمونه‌کار هنری و خلاقانه (Portfolio)، معرفی‌نامه و مدرک زبان انگلیسی داشته باشد.

  کالج BAU بارسلونا

  کالج BAU یا College of Arts and Design Barcelona یکی دیگر از کالج‌های معتبر شهر بارسلونا است که به تدریس تخصصی در رشته‌های هنر و دیزاین می‌پردازد. این کالج چون به دانشگاه کاتالونیا وابسته است اعتبار علمی بالایی دارد. مزیت بسیار مهم این کالج این است که به متقاضیان بااستعداد امکان استفاده از بورسیه و اسکالرشیپ را می‌دهد. در کالج BAU بارسلونا دوره‌های آموزشی و تخصصی زیر تعریف شده است:

  • دیپلم طراحی گرافیک
  • کارشناسی دیزاین
  • کارشناسی هنرهای زیبا
  • کارشناسی ارشد تحقیقات دیزاین
  • دکترا در دیزاین و ارتباطات

  همچنین این کالج دوره‌‌‌های تابستانی، دوره‌های کوتاه‌مدت آنلاین و کارگاه‌های عملی برگزار می‌کند.

  در جدول زیر، به مهم‌ترین سؤالات درباره‌ تحصیل در کالج  BAUبارسلونا پاسخ داده‌ شده است.

  سؤالپاسخ
  آیا اخذ پذیرش از کالج BAU بارسلونا محدودیت سنی دارد؟بله. حداکثر سن برای دریافت پذیرش از این کالج ۲۱ سال در نظر گرفته شده است. (البته، اگر متقاضیِ بالای ۲۱ سال، بااستعداد بوده و رزومه‌ای قوی داشته باشد، ممکن است پذیرفته شود.)
  آیا محل برگزاری کلاس‌ها در بارسلونا است؟بله.
  هزینه درخواست برای ثبت‌نام در این کالج چقدر است؟هر متقاضی برای ثبت درخواستش باید ۵۰ یورو بپردازد.
  هزینه (شهریه، اقامت و خوردوخوراک) سالانه تحصیل در این کالج چقدر است؟هزینه یک سال تحصیل در این کالج بین ۲۴ تا ۳۷ هزار یورو است.
  آیا ثبت‌نام در دوره‌های کالج IED بارسلونا شرایط خاصی دارد؟بله. متقاضی باید انگیزه‌نامه، معرفی‌نامه و مدرک زبان انگلیسی داشته باشد.

  وضعیت اقامت پس از تحصیل در کالج های اسپانیا

  وضعیت اقامت پس از تحصیل در کالج های اسپانیا به این بستگی دارد که دانش‌آموز یا دانشجو تحصیل در کدام کالج و مقطع را تمام کرده است و همچنین برنامه بعدی او چیست:

  • اگر پس از تحصیل در کالج های اسپانیا دانش‌آموز در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کند و قبول شود، بدون نیاز به ترک خاک کشور اسپانیا می‌تواند برای تغییر نوع ویزا و تمدید اقامت خود در اسپانیا اقدام کند.
  • اگر دانشجو پس از تحصیل در کالج های اسپانیا و پیش از اتمام ویزای موقتش در اسپانیا به کار تمام‌وقت مشغول شود، می‌تواند برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری و تمدید اقامت در اسپانیا اقدام کند.
  • اگر دانشجو از یک کالج تخصصی فارغ‌التحصیل شده باشد، می‌تواند برای Post-study residence permit اقدام کند. این اجازه برای یک سال اعتبار دارد و به دارنده‌ آن فرصت می‌دهد تا در آن مدت در اسپانیا اقامت داشته باشد و دنبال کار بگردد.
  • اگر دانشجو از مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا در رشته‌ای فارغ‌التحصیل شده باشد که بازار کار اسپانیا به آن نیاز دارد، می‌تواند از گزینه‌ Highly qualified professional residence permit برای اقامت پس از تحصیل در اسپانیا با هدف یافتن کار استفاده کند.

  مزایای تحصیل در کالج های اسپانیا

  برخی از مزایای تحصیل در کالج های اسپانیا برای دانش‌آموزان یا دانشجویان بین‌المللی از این قرار است:

  • نظام آموزشی اسپانیا و مخصوصا کالج‌ های معتبر اسپانیا در جهان شناخته‌شده‌اند. بنابراین، تحصیل در کالج های اسپانیا شانس پذیرفته‌ شدن در دانشگاه‌های معتبر اروپا و حتی آمریکا را افزایش می‌دهد.
  • در کالج ‌های معتبر اسپانیا زبان تدریس انگلیسی است. پس وقتی کسی در این کالج‌ها درس می‌خواند، می‌تواند به‌راحتی دو زبان اسپانیایی و انگلیسی را یاد بگیرد.
  • تحصیل در کالج های اسپانیا (مخصوصا در رشته‌های هنری)، کاربردی و تخصصی است. به همین دلیل، فارغ‌التحصیل با مدرک کالج می‌تواند وارد بازار کار در اسپانیا یا دیگر کشورهای اروپایی شود.
  • اگر کسی قصد مهاجرت به اسپانیا و کار و زندگی در این کشور را داشته باشد، بهترین انتخاب این است که از تحصیل در کالج‌های آن شروع کند.

  معایب تحصیل در کالج های اسپانیا

  از مهم‌ترین معایب تحصیل در کالج های اسپانیا می‌شود به موارد زیر اشاره کرد:

  • شهریه‌ تحصیل در معتبرترین و مهم‌ترین کالج های اسپانیا گران است و همچنین پذیرش ‌گرفتن از آن‌ها نیز سخت‌ و رقابتی‌ است.
  • چون معتبرترین کالج های اسپانیا در شهرهای گران این کشور (مادرید و بارسلونا) قرار دارند، هزینه تحصیل در این کالج‌ها نیز به‌دلیل بالا رفتن هزینه اقامت و زندگی، گران تمام می‌شود.
  • اگر دانش‌آموز یا دانشجو قصد دارد پس از فارغ‌التحصیلی به ایران برگردد، باید بداند که وزارت علوم معمولا مدرک کالج‌ها را معادل‌سازی نمی‌کند. به همین دلیل، بعد از انتخاب کالج مورد نظر در اسپانیا، باید وبسایت وزارت علوم ایران را بررسی کنید و مطمئن شوید که آیا در ایران مدرک آن کالج پذیرفته می‌شود یا نه.

  جمع‌بندی

  تحصیل در کالج های اسپانیا از سراسر جهان متقاضی دارد. چون راهی آسان برای ورود به دانشگاه‌های معتبر و همچنین بازار کار اروپا است.

  • اگر برنامه‌ بلندمدت برای زندگی ‌کردن در اسپانیا دارید،
  • اگر به‌دنبال راهی آسان برای ورود به دانشگاه‌های معتبر اسپانیا هستید،
  • اگر به رشته‌ای هنری علاقه دارید و می‌خواهید در آن رشته تخصصی و کاربردی درس بخوانید و مدرک معتبر داشته باشید،
  • و اگر می‌خواهید آینده‌ فرزندتان را بسازید و به او فرصت دهید تا در یک سیستم آموزشی اروپایی درس بخواند،

  با کارشناسان و متخصصان مؤسسه مهاجرتی بالدانو مشورت کنید تا با آرامش، اطمینان‌ خاطر و آگاهی کامل از شرایط تحصیل در کالج‌ های معتبر اسپانیا، تصمیم بگیرید و اقدام کنید.

  سوالات کاربران درباره کالج های اسپانیا

  شرایط ورود به رشته‌های پزشکی در کالج های اسپانیا چیست؟
  برای تحصیل در رشته‌ پزشکی در اسپانیا باید یک سال دوره‌ آموزشیPre-medical  را گذراند. این دوره در کالج های پزشکی اسپانیا ارائه می‌شود.
  شرایط سنی تحصیل در کالج های اسپانیا چگونه است؟
  شرایط سنی تحصیل در هر کالج با دیگری متفاوت است. در بعضی کالج‌ها حداقل (۳ سال) و حداکثر سن (۲۴ سال) تعیین شده است.
  شرایط عمومی تحصیل در کالج های اسپانیا چیست؟
  از هر کالج با توجه ‌به شرایطش باید پذیرش گرفت. اما در کل متقاضی باید تمکن مالی داشته باشد و بتواند شهریه کالج و هزینه اقامت و زندگی در دوران تحصیل را پرداخت کند، سالم باشد، در آزمون یا مصاحبه ورودی کالج پذیرفته شود و مدارکی را که کالج از او می‌خواهد ارائه دهد.
  آیا می‌توان در کالج های اسپانیا زبان دیگری را به‌غیر از اسپانیایی آموخت؟
  بله. زبان تدریس در غالب کالج‌های تخصصی اسپانیا، انگلیسی است.
  آیا امکان تحصیل رایگان در کالج های اسپانیا وجود دارد؟
  امکان تحصیل رایگان در کالج‌های دولتی اسپانیا برای دانش‌آموزان و دانشجویان بین‌المللی وجود ندارد. برای تحصیل در کالج‌های خصوصی با هزینه‌ کمتر، می‌شود از بورسیه‌ها و کمک‌های مالی بعضی کالج‌ها استفاده کرد.
  آیا بدون مدرک زبان می‌توان در کالج های اسپانیا پذیرش گرفت؟
  بله. اگر می‌خواهید از کالج های زبان اسپانیایی پذیرش بگیرید، به مدرک زبان نیازی ندارید. اما برای پذیرش‌ گرفتن از کالج‌های تخصصی باید مدرک زبان انگلیسی (آیلتس، تافل یا دولینگو) داشته باشید.
  انواع کالج های اسپانیا کدام‌اند؟
  کالج های اسپانیا پنج نوع‌اند: کالج های زبان اسپانیایی، کالج‌های هنر، کالج‌های علوم و فنون، کالج‌های علوم اجتماعی و انسانی و کالج‌های پزشکی.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859