ویزای تحصیلی اسپانیا

سه نوع ویزای تحصیلی اسپانیا وجود دارد؛ ویزای تحصیلی کوتاه‌مدت، ویزای تحصیلی میان‌مدت و ویزای تحصیلی بلند‌مدت. هرکدام از انواع ویزا که نام بردیم، برای یک نوع برنامه تحصیلی اسپانیا در نظر گرفته شده است.

مشاوره تلفنی 021-43859
2023/11/bff3a536-cf1f-441a-b46b-af57b33243c9.jpg

مشاوره اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا

اسپانیا به دلیل وجود دانشگاه‌ها و کالج‌های معتبر مقصد ادامه تحصیل افراد زیادی شده است.

مؤسسه مهاجرتی بالدانو به‌صورت تخصصی در زمینه اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا برای متقاضیان فعالیت می‌کند.

همکاران ما در تیم تخصصی بالدانو به شما کمک می‌کنند تا با مشاوره دادن و اطلاع رسانی برخی نکات، شانس گرفتن ویزای تحصیلی اسپانیا برای شما چند برابر شود.

برای دریافت مشاوره درباره گرفتن ویزای تحصیلی اسپانیا کافی است فرم مشاوره را تکمیل کنید تا مشاوران ما در بالدانو با شما تماس بگیرند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  انواع ویزای تحصیلی اسپانیا

  همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، سه نوع ویزا برای تحصیل در اسپانیا وجود دارد که با توجه به انواع برنامه‌های درسی و شرایط دانشجویان تهیه شده است، انواع ویزای تحصیلی اسپانیا به شرح زیر است:

  • ویزای تحصیلی کوتاه مدت (سه ماه اعتبار دارد)
  • ویزای تحصیلی میان مدت (سه تا شش ماه اعتبار دارد)
  • ویزای تحصیلی بلندمدت (اعتبار بیشتر از شش ماه)

  ویزای تحصیلی کوتاه مدت اسپانیا

  ویزای تحصیلی کوتاه مدت اسپانیا، مخصوص اساتید و دانشجویانی است که در کشورهای خارج از اتحادیه اروپا زندگی می‌کنند و قصد شرکت در دوره و یا فرصت‌های مطالعاتی برگزار شده در این کشور را دارند.

  ویزای کوتاه مدت اسپانیا معمولا برای اقامت بین ۳۰ تا ۹۰ روز در این کشور است. دانشجویانی که قصد شرکت در دوره‌های علمی اسپانیا را دارند، حتما باید از طریق دریافت ویزای کوتاه مدت اسپانیا اقدام کنند. انجام سفر علمی به اسپانیا، با ویزای توریستی امکان‌پذیر نیست.

  ویزای تحصیلی میان مدت اسپانیا

  اعتبار ویزای تحصیلی میان مدت اسپانیا، بین سه تا شش ماه است و معمولا برای دوره‌هایی صادر می‌شود که بین ۹۰ تا ۱۸۰ روز زمان لازم دارند. هر فردی که در دوره‌های میان‌مدت آموزشی در اسپانیا پذیرش بگیرد باید برای دریافت ویزای تحصیلی میان مدت خود اقدام کند.

  اگر دوره آموزشی متقاضی از این مدت ۱۸۰ روزه بیشتر طول کشید و فرد برای ماندن در خاک اسپانیا دلیل قانع کننده‌ای داشته باشد متقاضی می‌تواند ویزای خود را تمدید کند. باید بدانید که با داشتن این نوع ویزا، نمی‌توان در این کشور کار کرد.

  ویزای تحصیلی بلندمدت اسپانیا

  بیش‌تر دوره‌های تحصیلی در اسپانیا بین یک تا چهار سال زمان می‌خواهند. شما اگر برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکترا از دانشگاه‌های کشور اسپانیا پذیرش گرفته‌اید باید برای دریافت ویزای بلندمدت درخواست دهید.

  ویزای تحصیلی بلندمدت اسپانیا همان دریافت ویزای شنگن است و شرایط آن مشابه دریافت ویزای تحصیلی در دیگر کشورهای اروپایی است. مزیت مهم دریافت این نوع ویزا این است که شما می‌توانید در هنگام تحصیل، کار دانشجویی انجام دهید. سپس بعد از اتمام دوره تحصیلی فرصت پیدا کردن کار در این کشور و دریافت اقامت دائم اسپانیا را می‌توانید داشته باشید.

  شرایط ویزای تحصیلی اسپانیا

  افرادی که قصد دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا را داشته باشند باید شرایط اخذ ویزای تحصیلی را بدانند. این شرایط شامل تمکن مالی، سن و مدرک زبان را شامل می‌شود. در ادامه به بررسی تمامی موارد ذکر شده می‌پردازیم.

  مدرک زبان برای ویزای تحصیلی اسپانیا

  داشتن مدرک زبان انگلیسی یا اسپانیایی برای اخذ ویزا و در زمان پذیرش دانشگاه موردنیاز دانشجو است. برخی دوره‌ها در اسپانیا به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند و نیازی به مدرک زبان اسپانیایی ندارند. برای شرکت در آن دسته از دوره‌ها که به زبان اسپانیایی ارائه می‌شوند، لازم است دانشجو، مدرک زبان اسپانیایی در سطح b۲ خود را ارائه دهد.

  شرایط سنی برای ویزای تحصیلی اسپانیا

  دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا شرایط سنی خاصی ندارد، اما اگر به‌طور کلی مقطع تحصیلی انتخابی با سن متقاضی تناسب نداشته باشد دریافت ویزای تحصیلی هم با سختگیری دولت اسپانیا مواجه می‌شود. بنابراین بهتر است در انتخاب رشته تحصیلی دقت بیشتری را داشته باشید.

  شرط معدل برای ویزای تحصیلی اسپانیا

  داشتن معدل بالا برای انتخاب رشته و دانشگاه به فرد متقاضی کمک زیادی می‌کند زیرا برای قبولی در برترین دانشگاه‌های اسپانیا، همواره رقابت زیادی وجود دارد. این مسئله به معنی نبودن فرصت برای متقاضیان با معدل پایین‌تر نیست، زیرا یکی از امتیازات تحصیل در اسپانیا همین است که متقاضیان با هر معدلی با توجه به شرایط می‌توانند دانشگاه مناسب خود را پیدا کنند و به تحصیل در آن مشغول شوند.

  فردی که معدل بالایی ندارد بخواهد این مسئله را جبران کند، می‌تواند مواردی مانند دریافت توصیه‌نامه از استاد، ارائه مقاله ISI، گواهی شرکت در دوره‌های بین‌المللی و سابقه کار مرتبط با رشته خود را ارائه دهد.

  شرایط تمکن مالی برای ویزای تحصیلی اسپانیا

  یکی دیگر از شرایطی که برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا تعریف شده است داشتن تمکن مالی و اثبات آن به دولت اسپانیا است. دانشجو باید بتواند هزینه زندگی خود در این کشور را تامین کند و این مبلغ برای هر ماه ۷۵۰ یورو و در سال ۹۰۰۰ یورو درنظر گرفته شده است.

   مراحل دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا

  افرادی که قصد دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا را دارند، باید مراحلی را پشت‌سر بگذارند. مراحل دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا را ادامه برای شما به‌طور کامل توضیح می‌دهیم:

  1. در مرحله اول باید شما از یک دانشگاه اسپانیا پذیرش بگیرید.
  2. بعد از دریافت پذیرش، باید فرم درخواست ویزای اسپانیا را پر کنید.
  3. در این مرحله باید مدارک خواسته شده را جمع‌آوری و برای ارائه آماده کنید.
  4. باید در این مرحله برخی هزینه‌های صدور بلیط به‌صورت الکترونیکی را پرداخت کنید.
  5. بعد از این‌که مدارک را جمع‌آوری کردید باید به سفارت اسپانیا در کشور خود رفته و ثبت‌نام کنید.
  6. در این مرحله شما را برای مصاحبه به سفارت دعوت می‌کنند و به شما وقت مصاحبه می‌دهند.
  7. درصورت تایید ویزای تحصیلی شما وکامل بودن مدارک، ویزای تحصیلی شما صادر می‌شود.
  8. صدور ویزای تحصیلی برای متقاضیان، بعد از بررسی مدارک از یک تا سه ماه زمان لازم دارد.

  مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اسپانیا

  مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اسپانیا که هر متقاضی لازم است جمع‌آوری کند و بعد از آن به سفارت ارائه دهد به شرح زیر است:

  • دریافت پذیرش از یک دانشگاه یا موسسه آموزشی معتبر اسپانیا
  • تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزای تحصیلی اسپانیا
  • داشتن پاسپورت معتبری که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد
  • چند قطعه عکس رنگی
  • ارائه بلیط هواپیما به اسپانیا
  • داشتن بیمه مسافرتی در طول مدت حضور در اسپانیا
  • ارائه مدرک تحصیلی، توصیه‌نامه، رزومه و ریز نمرات
  • ارائه نامه تمکن مالی
  • پرداخت هزینه ویزی تحصیلی به سفارت اسپانیا
  • شرکت در مصاحبه حضوری در سفارت اسپانیا

  ویزای تحصیلی اسپانیا بدون مدرک زبان

  دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا بدون مدرک زبان در این کشور برای مقطع دکتری امکان‌پذیر است. این درحالی است که بسیاری از دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجو، مدرک تافل یا آیلتس را درخواست می‌کنند، برخی دانشگاه‌ها با ارائه مدرکی که ثابت می‌کند که دانشجو در دوره‌های زبان انگلیسی شرکت کرده است دانشجو را پذیرش می‌کنند.

  یعنی اگر دانشجو در دوره آموزشی قبلی خود به زبان انگلیسی آموزش دیده باشد با ارائه گواهی می‌تواند اثبات کند که تسلط کافی بر زبان انگلیسی را دارد.

  هزینه ویزای تحصیلی اسپانیا

  دانشجویان باید برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا، هزینه‌های مربوط به‌آن را پرداخت کنند. این هزینه‌ها شامل موارد زیر است:

  • در ابتدا متقاضی باید برای درخواست ویزا هزینه‌ای پرداخت کند که این هزینه برای انواع ویزا متفاوت است و برای دریافت ویزای تحصیلی حدود ۶۰ یورو است.
  • گاهی لازم است متقاضی برای انجام مصاحبه به سفارت برود. هزینه‌ای که فرد باید برای انجام مصاحبه بپردازد ۸۰ یورو است.
  • بعد از این‌که درخواست ویزای شما قبول شد، جهت دریافت ویزا لازم است ۱۵ یورو پرداخت کنید.
  • فرد متقاضی باید بیمه سفر خود که مبلغ ۵۰ یورو است را پرداخت کند.
  • دانشجو باید بتواند هزینه سفر و زندگی خود در اسپانیا را پرداخت کند.

  تمدید ویزای تحصیلی اسپانیا

  به‌طور کلی تمدید ویزای تحصیلی اسپانیا امکان‌پذیر است و دانشجویان می‌توانند قبل از اتمام اعتبار ویزای خود، برای تمدید آن اقدام کنند. دانشجویان معمولا برای تمدید ویزای تحصیلی خود باید ۶۰ روز قبل از انقضای آن اقدام کنند که تا قبل از فرا رسیدن زمان پایان اعتبار آن، تمدید شده باشد.

  در برخی از موارد دانشجویان تا ۹۰ روز بعد از فرا رسیدن زمان انقضای ویزا برای این کار اقدام می‌کنند. در این شرایط اداره مهاجرت به دانشجو اجازه اقامت تا پایان زمان تحصیل را می‌دهد.

  شرایط کار با ویزای تحصیلی اسپانیا

  ساعت کاری برای دانشجویان اسپانیا محدود است. هر دانشجو با ارائه ویزای معتبر تحصیلی اسپانیا می‌تواند در هفته تنها ۲۰ ساعت کار دانشجویی انجام دهد. دانشجو برای این‌که در اسپانیا کار انجام دهد باید از دفتر مهاجرت مجوز دریافت کند. دانشگاه اگر این احتمال را بدهد که کار کردن دانشجو مانع پیشرفت تحصیلی او می‌شود، اجازه کار به او نمی‌دهد.

  ویزای همراه تحصیلی اسپانیا

  ویزای همراه تحصیلی اسپانیا به آن دسته از دانشجویانی تعلق می‌گیرد که بیش از شش ماه با ویزای تحصیلی در اسپانیا زندگی می‌کنند. در این حالت دولت اسپانیا این امکان را به خانواده دانشجو می‌دهد که به او در اسپانیا بپیوندند. این امکان شامل همسر و فرزند زیر ۱۸ سال داوطلب می‌شود.

  شما باید تمکن مالی خود را برای حمایت مالی از همسر و فرزند خود اثبات کنید. بعد از گذشت حداکثر یک ماه از استقرار در اسپانیا، باید کارت اقامت خارجی درخواست دهید، برای دریافت این نوع کارت باید مدارک زیر را جمع‌آوری کنید:

  • پاسپورت معتبر
  • فرم درخواست رسمی
  • یک قطعه عکس
  • گواهی سلامت
  • نامه پذیرش دانشگاه
  • گواهی عدم سوءپیشینه
  • اثبات تمکن مالی
  • مدارک مربوط به اعضای خانواده

  مزایای ویزای تحصیلی اسپانیا

  اسپانیا از مقاصد محبوب برای دانشجویان جهان به‌شمار می‌رود. تحصیل در بهترین دانشگاه‌های جهان و زیرساخت‌های قوی آموزشی اسپانیا را به یکی از مقاصد مهاجرتی دانشجویان دنیا کرده است. دریافت ویزای تحصیلی به دانشجو این امکان را می‌دهد که:

  • در هفته تا ۲۰ ساعت کار کند و کمک هزینه تحصیلی داشته باشد.
  • امکان الحاق همسر و فرزند را به دانشجو می‌دهد.
  • محدودیت سنی سختگیرانه‌ای برای دانشجویان در نظر ندارد.
  • امکان تمدید ویزا برای دانشجویان وجود دارد.

  معایب ویزای تحصیلی اسپانیا

  همان‌طور که دریافت ویزای تحصیلی دارای مزایایی است، معایبی هم دارد که در این‌جا به آن اشاره می‌کنیم:

  • برای دریافت اجازه کار، باید سه سال در این کشور درس خوانده باشید. یعنی اگر در دوره‌های کوتاه‌مدت یک ساله هم شرکت کرده باشید، شانس تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار را نخواهید داشت.
  • کار دانشجویی ۲۰ ساعته برای تامین هزینه‌های یک دانشجو در اسپانیا کافی نیست.
  • خانواده دانشجو، درصورت الحاق به او اجازه کار را دریافت نمی‌کنند.
  • ویزای تحصیلی کوتاه مدت اسپانیا تمدید نمی‌شود و دانشجویان بعد از اتمام دوره باید اسپانیا را ترک کنند.

  جمع‌بندی

  ویزای تحصیلی اسپانیا انواع مختلفی دارد و از جمله آن‌ها می‌توان به ویزای کوتاه مدت (که تا سه ماه اعتبار دارد)، میان مدت (که تا ۶ ماه اعتبار دارد) و طولانی‌مدت (که بیش از ۶ ماه اعتبار دارد) اشاره کرد.

  متقاضیان برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا لازم نیست حتما مدرک زبان اسپانیایی را ارائه دهند؛ زیرا بسیاری دوره‌ها در این کشور به زبان انگلیسی تدریس می‌شود.

  ویزای تحصیلی اسپانیا در برخی موارد قابل تمدید است اما درصورتی که ویزای تحصیلی کوتاه مدت باشد و قابل تمدید نیست.

  دانشجویان با دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا در هفته ۲۰ ساعت اجازه کار دانشجویی در این کشور را دارند.

  با داشتن ویزای تحصیلی اسپانیا، دولت اجازه اقامت همسر و فرزند دانشجو را در خاک این کشور را به دانشجو می‌دهد؛ اما دانشجو باید تمکن مالی خود را ثابت کند.

  سوالات کاربران درباره ویزای تحصیلی اسپانیا

  چه زمانی برای تمدید ویزای تحصیلی اسپانیا باید اقدام کنم؟
  برای تمدید ویزای تحصیلی خود باید 60 روز قبل از انقضای آن اقدام کنند که تا قبل از فرا رسیدن زمان پایان اعتبار آن، تمدید شده باشد.
  ویزای تحصیلی اسپانیا چه زمانی منقضی می‌شود؟
  ویزای تحصیلی اسپانیا تا پایان مدت دوره تحصیل فرد معتبر است. و پس از آن منقضی می‌شود.
  دانشجویان چند ساعت در هفته اجازه کار در اسپانیا دارند؟
  با موافقت دانشگاه محل تحصیل دانشجو هر شخص می‌تواند در هفته تا 20 ساعت کار دانشجویی انجام دهد.
  چه مدت طول می کشد تا ویزای تحصیلی اسپانیا را دریافت کنید؟
  دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا از یک تا سه ماه زمان لازم دارد. این زمان به عوامل مختلفی بستگی دارد.
  هزینه ویزای تحصیلی اسپانیا برای دانشجویان بین المللی چقدر است؟
  هزینه ویزای تحصیلی اسپانیا برای دانشجویان بین المللی 60 یورو است.
  تمکن مالی برای ویزای تحصیلی اسپانیا چقدر است؟
  تمکن مالی برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا ۷۵۰ یورو در ماه است و فرد باید تمکن مالی خود را ثابت کند.
  برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا به چه مقدار پول نیاز دارم؟
  متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا برای دریافت ویزای تحصیلی باید مبلغ 60 یورو را پرداخت کنند.
  چه مدارکی برای درخواست ویزای تحصیلی اسپانیا لازم است؟
  مدارکی که برای درخواست ویزای تحصیلی اسپانیا لازم است عبارت هستند از: داشتن پاسپورت معتبر، ارائه چند قطعه عکس، پرکردن فرم درخواست، اثبات تمکن مالی و پرداخت هزینه‌های مربوط به دریافت ویزا.
  آیا برای درخواست ویزای تحصیلی اسپانیا نمره های آزمون های بین المللی مانند IELTS الزامی است؟
  ارائه ویزای تحصیلی بدون داشتن نمره زبان و آزمون IELTS برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری امکان‌پذیر است. البته برای مقطع کارشناسی باید مدرک زبان ارئه شود.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859