مهاجرت به مجارستان

مهاجرت به مجارستان به دلیل رشد اقتصادی بسیار بالای این کشور، مزایای بسیاری دارد. اگر می‌خواهید به مجارستان مهاجرت کنید بهتر است از قبل اطلاعاتی درباره این کشور به دست بیاورید و ما در موسسه مهاجرتی بالدانو این اطلاعات را دراختیارتان قرار می‌دهیم.

مشاوره تلفنی
2023/10/def185a2-3f8f-43c0-831a-d732113e97e3.jpg

مشاوره مهاجرت به مجارستان

کشور مجارستان یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای اروپایی است که سالانه پذیرای تعداد بسیاری مهاجر از سراسر جهان است. هزینه پایین زندگی در این کشور را می‌توان به عنوان یکی از مهم‌ترین مزایای مهاجرت به مجارستان در نظر گرفت. مجارستان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که اقتصاد پیشرفته و زیرساخت‌های خوبی دارد. فرهنگ و تاریخ غنی، مجارستان را به یک مقصد گردشگری محبوب تبدیل کرده است. برای مهاجرت به مجارستان، باید مراحل و شرایط مشخصی از جمله درخواست ویزا و ارائه مدارک مورد نیاز را طی کنید.

در این مقاله به صورت کامل راه‌های مهاجرت به این کشور را به شما معرفی می‌کنیم.

جهت آگاهی بیشتر در مورد مهاجرت به مجارستان می‌توانید از فرم مشاوره رایگان درخواست خود را ثبت کنید.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  روش های مهاجرت به مجارستان

  برای مهاجرت به مجارستان روش های بسیاری وجود دارد که هر فرد با توجه به شرایط خود می‌تواند یکی از این راه‌ها را انتخاب کند. جهت اخذ اقامت دائم این کشور می‌توانید از طریق روش‌هایی که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم، اقدام کنید. مهاجرت کاری و تحصیلی به کشور مجارستان، از جمله محبوب‌ترین راه‌های مهاجرت به این کشور است.

  انواع راه های مهاجرت به مجارستان

  مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل

  همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، مهاجرت تحصیلی به مجارستان، یکی از محبوب‌ترین روش‌های مهاجرتی به این کشور است. برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان، لازم است به یکی از دانشگاه‌های این کشور درخواست پذیرش کنید.

  به این نکته توجه کنید که هزینه تحصیل در این کشور بین ۵۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ یورو در یک سال تحصیلی است. با تحصیل در دانشگاه‌های این کشور می‌توانید به راحتی وارد بازار کار رشته مربوطه شوید و درخواست شهروندی مجارستان را نیز بدهید. جهت تحصیل در دانشگاه‌های این کشور در ابتدا باید در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر پذیرفته شوید. همچنین دارا بودن مدرک آیلتس و تافل نیز، از جمله شرایط قبولی در دانشگاه‌های مجارستان است. متقاضیان می‌توانند بدون مدرک زبان در کالج های آموزش زبان مجارستان تحصیل کنند.

  مهاجرت به مجارستان از طریق کار

  مهاجرت به مجارستان از طریق کار، یکی از روش‌های مهاجرتی به این کشور است.در واقع مجارستان یکی از کشورهایی است که عضویت اتحادیه اروپا را دارد، به همین دلیل شرایط کاری در این کشور بسیار مساعد است. نحوه اخذ ویزای کاری به مجارستان به صورتی است که در ابتدا می‌بایست یک شغل مناسب را در این کشور پیدا کرده و پس از آن درخواست ویزای کاری بدهید.

  همچنین متقاضیان دریافت ویزای کاری به مجارستان می‌توانند با دریافت ویزای گردشگری، به مدت ۳۰ روز در این کشور به دنبال کار باشند و بعد از پیدا کردن شغل مناسب، برای دریافت ویزای کاری اقدام کنند.

  مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

  مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری، یکی از آسان‌ترین روش‌های مهاجرت به این کشور است. از سوی دیگر سرمایه‌ گذاری در این کشور، به دلیل درآمد سرانه بالا، بسیار هوشمندانه به نظر می‌رسد. دولت مجارستان با دریافت مالیات پایین، تا حد بسیار زیادی از سرمایه‌ گذاران خارجی حمایت می‌کند.

  اخذ ویزای مجارستان از طریق سرمایه گذاری، به چهار روش انجام می‌شود. سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی، سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه، سرمایه گذاری از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت، چهار روشی است که می‌توان با استفاده از آنها ویزای مجارستان را دریافت کرد.

  مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج

  آیا می‌دانستید که از طریق ازدواج با یک شهروند مجارستانی می‌توانید به این کشور مهاجرت کنید؟ برای انجام این کار کافی است که درخواست ویزای خانوادگی را به کنسولگری مجارستان، ارائه دهید. سفارت یا کنسولگری مجارستان، به صورت دقیق درخواست شما را بررسی کرده و برای شما وقت مصاحبه تعیین می‌کند.

  در این مصاحبه با طرح سوالاتی مخصوص، صلاحیت شما و همسرتان مورد بررسی قرار می‌گیرد. شما می‌بایست به کنسولگری ثابت کنید که بین شما و همسرتان رابطه عاطفی و همچنین تعهد وجود دارد.

  در غیر این صورت امکان مهاجرت به مجارستان از این طریق ازدواج ممکن نخواهد بود. اما چنانچه بتوانید واقعی بودن ازدواج خود را به کنسولگری ثابت کنید، امکان مهاجرت به مجارستان فراهم می‌شود.

  مهاجرت به مجارستان از طریق تولد فرزند

  یکی از راه‌های معمول و قانونی مهاجرت به مجارستان، به دنیا آوردن فرزند در این کشور است. شما می‌توانید بعد از تولد فرزند خود در مجارستان، درخواست خود را مبنی بر دریافت شهروندی این کشور، به دولت ارائه دهید.

  به این نکته توجه کنید که ممکن است بررسی درخواست شما توسط دولت مجارستان کمی زمانبر باشد. اما چنانچه با درخواست شما موافقت شود، شما به تمامی مزایا و حقوق یک شهروند مجارستانی دست پیدا خواهید کرد.

  شرایط مهاجرت به مجارستان

  اولین اقدامی که در مورد این موضوع باید انجام دهید، اخذ ویزا و پاسپورت معتبر است. در بالا به صورت مفصل به انواع گذرنامه مجارستان پرداخته‌ایم.

  چنانچه قصد زندگی در کشور مجارستان را دارید، باید در حد قابل قبولی به زبان مجاری تسلط داشته باشید. به این نکته توجه کنید که دارا بودن توانایی مالی برای زندگی در مجارستان نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. شما می‌بایست تا قبل از یافتن شغل مناسب، توانایی اداره زندگی خود از لحاظ مالی را داشته باشید.

  هزینه های زندگی در مجارستان

  همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، هزینه زندگی در مجارستان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی پایین‌تر است. واحد پول این کشور فورینت است.

  به این نکته توجه کنید که هزینه زندگی در مجارستان به محل قرارگیری شهری که قصد زندگی در آن‌را دارید و میزان امکانات آن بستگی دارد. بسیاری بر این باورند که هزینه تفریح و گردشگری در کشور مجارستان بالا است.

  اما هزینه اجاره خانه در شهر‌های بزرگ این کشور معقول به نظر می‌رسد. چنانچه قصد تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های مجارستان را دارید، باید بدانید که امکان تحصیل رایگان در مدارس و دانشگاه‌های دولتی فراهم است. اما هزینه تحصیل در کالج و آموزشگاه‌های خصوصی این کشور نسبتا بالا است.

  مدارک لازم جهت مهاجرت به مجارستان

  تهیه مدارکی که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد، برای مهاجرت به مجارستان ضروری است.

  • پاسپورتی که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد.
  • مدارک هویتی
  • تمکن مالی
  • مدارک ازدواج
  • ویزا یا گذرنامه
  • گواهی تحصیلی در صورتی که مهاجرت شما تحصیلی است.
  • رزومه کاری در صورتی که مهاجرت شما کاری است.
  • گواهی سلامت جسمانی
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • بیمه سفر

  بهترین شهر برای مهاجرت به مجارستان

  بهترین شهرهای مجارستان برای مهاجرت ایرانیان، شامل: بوداپست، دبرسن، سگد، پشتو رجا و سزگد می‌شود. اقتصاد رو به رشد، تنوع فرهنگی بالا و چشم اندازهای خیره کننده، از جمله دلایل محبوبیت شهرهای ذکر شده است.

  چنانچه قصد انتخاب یکی از شهرهای کشور مجارستان برای مهاجرت را دارید، توصیه می‌کنیم با مطالعه ویژگی‌های شهرهای مختلف و در نظر گرفتن شرایط شخصی خود، مناسب‌ترین آنها را انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر به طبیعت و هوای پاک شهر مورد نظر اهمیت می‌دهید، شهر دبرسن برای شما بسیار مناسب است.

  مزایای مهاجرت به مجارستان

  به دلایل مختلف، مجارستان را به عنوان جذاب‌ترین کشور برای مهاجرت شناسایی می‌کنند. این کشور دارای سیستم آموزشی قوی، فرهنگ و تمدن غنی و آب و هوای معتدلی است.

  اقتصاد مجارستان رو به رشد است و هزینه‌های زندگی در آن در مقایسه با کشورهای اروپایی دیگر پایین است. از مزایای مهاجرت به مجارستان می‌توان به این مورد اشاره کرد که با دریافت شهروندی کشور مجارستان، به راحتی می‌توانید بدون اخذ ویزا به تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا مسافرت کنید.

  مجارستان در چند سال اخیر مقصد بسیاری از ایرانیان بوده است و کشوری توصعه یافته است. این کشور بهشتی برای دانشجویان شناخته می‌شود. 

  سوالات متداول

  مدرک زبان لازم برای مهاجرت به مجارستان چیست؟
  برای مهاجرت به کشور مجارستان لازم است به زبان مجاری تسلط داشته باشید البته اگر از طریق کار و یا تحصیل اقدام می‌کنید باید مدرک آیلتس یا تافل ارائه دهید.
  کدام روش مهاجرتی مجارستان منجر به اخذ تابعیت این کشور می‌شود؟
  مهاجرت تحصیلی و مهاجرت کاری و مهارت برای سرمایه گذاری منجر به اخذ تابعیت در کشور مجارستان می‌شود؛ البته هر روش مهاجرتی فرآیند و مراحل خاص خود را دارد.
  آیا مهاجرت به مجارستان با ویزای کاری امکان پذیر است؟
  آیا مهاجرت به مجارستان با ویزای کاری امکان پذیر است؟
  بهترین روش مهاجرت به مجارستان کدام است؟
  بهترین روش برای هر کس با توجه به شرایطش متفاوت است اما مهاجرت تحصیلی و کاری به مجارستان از پرطرفدارترین روش‌ها برای مهاجرت به این کشور هستند.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859

  سایر خدمات بالدانو در کشور مجارستان