تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان یکی از روش‌های مهاجرتی سریع و مقرون به‌صرفه به اروپا است. موسسه مهاجرتی بالدانو نماینده کالج‌های معتبر مجارستان در ایران است که تمامی خدمات مربوط به پذیرش و تشکیل پرونده ویزای شما را از ابتدا تا انتها انجام خواهد داد.

مشاوره تلفنی 021-43859
2024/3/020d8bed-f85b-421d-9dae-345b667a8ae1.jpg

دریافت مشاوره تحصیل در مجارستان

مجارستان یکی از کشورهای اروپایی مقرون‌به‌صرفه برای تحصیل و زندگی است. بسیاری از دانشگاه‌های این کشور در سراسر جهان معتبر شناخته می‌‌شوند و با دریافت مدرک از آن‌ها، می‌توانید در سایر کشورهای اروپایی کار کنید یا ادامه‌تحصیل دهید. امکان تحصیل در تمام مقاطع دانشگاه‌های مجارستان برای دانشجویان فراهم است.

پس از اتمام دوره تحصیل با تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری، می‌توانید اقامت مجارستان را به‌دست آورید. موسسه مهاجرتی بالدانو طی سال‌ها فعالیت خود، به متقاضیان زیادی در‌زمینه تحصیل در مجارستان مشاوره داده است.

برای دریافت مشاوره تحصیل در مجارستان، کافی است که فرم مشاوره را تکمیل کنید تا متخصصان ما در بالدانو در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه دهند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  شرایط تحصیل در مجارستان

  شرایط تحصیل در مجارستان

  شرایط تحصیل در مجارستان به‌گونه‌ای است که بسیاری از افراد را برای تحصیل در این کشور ترغیب می‌کند. در دانشگاه‌ها و مرکزهای آموزشی مجارستان، بسیاری از دروس به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند؛‌ بنابراین، یکی از شرایط تحصیل در مجارستان داشتن مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ۶ است. گفتنی است که نمره دقیق مدرک زبان انگلیسی در هر دانشگاه و رشته متفاوت است و برای اطلاع دقیق از آن، بهتر است با شرایط پذیرش مدنظر دانشگاه آشنا باشید. 

  از دیگر شرایط تحصیل در مجارستان، دریافت پذیرش از دانشگاه‌ها و مدرسه‌های این کشور در سن مناسب است. درصورت وجود وقفه تحصیلی، ممکن است در دریافت ویزای تحصیلی با مشکلاتی مواجه شوید.

  برخی از شرایط تحصیل در مجارستان عبارت‌‌اند از:

  • معدل مناسب و ریزنمره‌ها مورد‌انتظار موسسه آموزشی
  • شرکت در آزمون ورودی یا مصاحبه (درصورت نیاز)
  • تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های تحصیل و زندگی
  • مهارت‌ها و استعدادهای مورد‌نیاز 
  • حداکثر ۲۶ سال برای تحصیل در مقطع کارشناسی
  • حداکثر ۳۵ سال برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
  • حداکثر ۴۰ سال برای تحصیل در مقطع دکتری

  فراموش نکنید که برای تحصیل در هر رشته‌ای نمره‌های مرتبط با آن در مقاطع تحصیلی قبلی بررسی می‌شود و هر دانشگاه و مدرسه نمره قبولی موردنیازش را تعیین می‌کند. برای تخمین میزان تمکن مالی کافی نیز، بهتر است با هزینه‌ زندگی در مجارستان آشنایی داشته باشید. 

  هزینه زندگی در مجارستان

  کشور مجارستان یکی از کشورهای اروپایی مقرون‌به‌صرفه برای تحصیل و زندگی محسوب می‌شود. هزینه زندگی در مجارستان تا حد زیادی به شهر محل تحصیل و مقطع و رشته‌ تحصیلی بستگی دارد. با‌این‌حال، هزینه زندگی در مجارستان برای هر نفر ماهانه حدود ۶۵۰ یورو است. این مبلغ بدون در‌نظر‌گرفتن هزینه مربوط به اجاره منزل و خوابگاه است. در جدول زیر، هزینه برخی اقلام و خدمات در مجارستان را ذکر کرده‌ایم:

  نوع خدمات و کالا در مجارستانهزینه خدمات و کالا در مجارستان
  ۱ وعده غذا در رستوران ارزانحدود ۹ یورو
  بلیت وسایل حمل‌و‌نقل عمومی حدود ۱٫۱۴ یورو
  اجاره آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهرماهانه حدود ۴۳۴ یورو
  اجاره آپارتمان یک‌خوابه در حومه شهرماهانه حدود ۳۵۰ یورو
  شهریه باشگاهماهانه حدود ۳۷ یورو

  تحصیل در مجارستان بدون مدرک زبان

  اگر شما هم جزو آن دسته از متقاضیان تحصیل در مجارستان هستید که مدرک زبان معتبر برای ارائه ندارید،‌ باید بدانید که سیستم آموزشی مجارستان برای حل این مسئله راه‌هایی در نظر گرفته است. بی‌شک با داشتن مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ۶، بخت بیشتری برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌ها و موسسه‌های آموزشی مجارستان خواهید داشت. با‌این‌حال، وجود کالج‌های آموزش زبان انگلیسی به شما امکان می‌دهد تا در این زمینه مهارت‌های لازم را کسب کنید.

  برخی از کالج‌های زبان موجود در مجارستان زبان‌های انگلیسی و آلمانی و مجاری را تدریس می‌کنند. مدت‌زمان تحصیل در این نوع کالج‌ها ۱ سال است. برای ورود به کالج‌های گفته‌شده، باید با زبان مدنظر در سطح اولیه آشنایی داشته باشید. دانشجویانی که برای ورود به دانشگاه مدرک زبان معتبر ندارند، پس از اتمام کالج زبان می‌توانند تحصیلات آکادمیکشان را در دانشگاه آغاز کنند.

  تحصیل در مجارستان در مقاطع مختلف تحصیلی

  تحصیل در مجارستان در مقاطع تحصیلی مختلف از دبیرستان گرفته تا دکتری امکان‌پذیر است. به‌منظور تحصیل در هر‌یک از این مقاطع تحصیلی، باید شرایط لازم برای دریافت پذیرش را داشته باشید. براساس رشته دلخواه و اهداف خود، می‌توانید دانشگاه متناسب با شرایطتان را انتخاب کنید‌. درادامه، تحصیل در مجارستان در مقاطع مختلف تحصیلی را بررسی می‌‌کنیم. فراموش نکنید که علاوه‌بر تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری‌، امکان دریافت پذیرش از مدارس مجارستان برای دانش‌آموزان فراهم است.

  تحصیل کارشناسی در مجارستان

  تحصیل در مقطع کارشناسی مجارستان

  تحصیل کارشناسی در مجارستان باتوجه‌به نوع رشته بین ۳ تا ۴ سال طول می‌کشد و برای تحصیل در این مقطع، باید مدرک دیپلم معتبر داشته باشید. تحصیل کارشناسی در مجارستان و دریافت مدرک کارشناسی‌ امکان ادامه‌تحصیل و پیدا‌کردن کار در سایر کشورهای اروپایی را برای شما فراهم می‌کند؛ چراکه سازمان بهداشت جهانی مدارک ارائه‌شده دانشگاه‌های این کشور را تایید کرده است.

  اگر برای تحصیل کارشناسی در مجارستان مدرک زبان انگلیسی ندارید، جای نگرانی نیست؛ چراکه در کالج‌های زبان می‌توانید مهارت‌های زبانی لازم را فرابگیرید و سپس وارد دانشگاه شوید. ناگفته نماند که دانشجویان مقطع کارشناسی حین تحصیل می‌توانند در هفته ۲۰ ساعت به‌صورت پاره‌وقت کار کنند.

  تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان

  تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان

  تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان بسته به نوع رشته ۱ تا ۲ سال به‌طول می‌انجامد. فراموش نکنید که برای اخذ پذیرش در این مقطع تحصیلی، باید مدرک کارشناسی معتبر و مرتبط با رشته تحصیلی خود را داشته باشید. تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان در اکثر مواقع مستلزم داشتن توصیه‌نامه از استادان دوره کارشناسی، رزومه تحصیلی، سوابق شغلی درصورت وجود وقفه تحصیلی و مدرک آیلتس زبان انگلیسی با حداقل نمره ۶ است.

  مدارک گفته‌شده ازجمله مدارک عمومی موردنیاز برای تحصیل در بسیاری از رشته‌ها محسوب می‌شوند. ناگفته نماند که برای تحصیل در برخی از رشته‌ها مانند گرافیک و موسیقی و بازیگری، باید نمونه‌کار عملی ارائه دهید. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد نیز حین تحصیل می‌توانند حداکثر ۲۰ ساعت در هفته به‌صورت پاره‌وقت کار کنند و بخش از هزینه‌های تحصیل و زندگی در مجارستان را پوشش دهند.

  تحصیل دکتری در مجارستان

  تحصیل دکتری در مجارستان

  تحصیل دکتری در مجارستان بین ۳ تا ۵ سال طول می‌کشد و مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد شما باید متناسب با رشته‌ای باشد که قصد دارید در آن تحصیل کنید. درصورت نداشتن مدرک زبان معتبر، پس از یادگیری زبان در کالج‌های زبان مجارستان، می‌توانید در دانشگاه مدنظرتان مشغول تحصیل شوید.

  برای تحصیل دکتری در مجارستان، باید پروپوزال و طرح پیشنهادی خود را برای پژوهش در‌اختیار استاد راهنما در مجارستان قرار دهید و با او مکاتبه کنید. پس از تایید استاد راهنما، می‌توانید از دانشگاه پذیرش بگیرید. داشتن مقاله‌های بین‌المللی و معدل و نمره‌های مطلوب نیز بخت شما را برای دریافت پذیرش افزایش می‌دهند. گفتنی است که دانشجویان مقطع دکتری حین تحصیل در مجارستان می‌توانند در هفته حداکثر ۲۰ ساعت به‌طور پاره‌وقت کنند. 

  تحصیل پزشکی در مجارستان

  تحصیل پزشکی در مجارستان

  تحصیل پزشکی در مجارستان در بین دانشجویان سراسر دنیا متقاضیان زیادی دارد. تحصیل در این رشته حداقل ۵ سال به‌طول می‌انجامد و عموم دروس به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند و الزامی بر یادگیری زبان مجاری برای دانشجویان بین‌المللی وجود ندارد. 

  برای تحصیل پزشکی در مجارستان، باید حداقل مدرک دیپلم را ارائه کنید و میزان تسلط خود بر زبان انگلیسی را با ارائه مدارک آیلتس یا تافل نشان دهید. همچنین، ممکن است دانشگاه با شما مصاحبه انجام دهد. دانشگاه‌های معتبری در مجارستان وجود دارند که امکان تحصیل در رشته پزشکی را با هزینه مناسب فراهم کرده‌اند. هریک از این دانشگاه‌ها ممکن است شرایط خاصی را برای پذیرش دانشجویان در نظر گرفته باشند. با مراجعه به وبسایت رسمی آن‌ها، می‌توانید از شرایط لازم برای تحصیل پزشکی در مجارستان مطلع شوید. 

  تحصیل دوره های زبان در مجارستان

  تحصیل دوره های زبان در مجارستان

  دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در دانشگاه‌های مجارستان باید مهارت‌های موردنیاز زبان‌ انگلیسی را کسب کنند. ازاین‌رو، امکان تحصیل دوره های زبان در مجارستان برای آنان فراهم شده است. وزارت علوم مجارستان و وزارت علوم و تحقیقات ایران مدارک ارائه‌شده برای دوره‌‌های زبان انگلیسی و زبان آلمانی برگزارشده در کالج‌های زبان این کشور را معتبر می‌شناسند.

  تحصیل در کالج‌های زبان مجارستان به‌ویژه برای دانشجویانی مفید است که مدارک زبان معتبر مانند تافل یا آیلتس را ندارند. بعد از دریافت مدرک خود از کالج زبان، می‌توانید وارد دانشگاه مدنظرتان شوید. تحصیل دوره های زبان در مجارستان امکان پیدا‌کردن کار و تحصیل در سایر کشورهای اروپایی را برایتان فراهم می‌کند.

  مدارک لازم برای تحصیل در مجارستان

  مدارک لازم برای تحصیل در مجارستان

  یکی از مراحل مهم‌ گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های مجارستان، آماده‌کردن مدارک خواسته‌شده و ترجمه آن‌ها به زبان انگلیسی است. برخی مدارک به‌صورت عمومی مورد‌نیاز هستند و براساس نوع رشته و مقطع تحصیلی، ممکن است مدارک بیشتری نیز از شما خواسته شود. مدارک لازم برای تحصیل در مجارستان عبارت‌اند از:

  • کپی مدرک دیپلم و ریزنمره‌های مقاطع تحصیلی قبلی
  • توصیه‌نامه
  • انگیزه‌نامه
  • رزومه شغلی (درصورت وجود)
  • رزومه تحصیلی
  • گزارش پزشکی و نامه سلامت
  • ۳ قطعه عکس پاسپورتی 
  • کپی گذرنامه
  • مدارک هویتی
  • رسید پرداخت هزینه آزمون ورودی دانشگاه

  برترین دانشگاه های مجارستان

  دانشگاه‌های معتبر متعددی در شهرهای مختلف مجارستان مانند بوداپست وجود دارند که برای دریافت پذیرش از آن‌ها می‌توانید درخواست دهید. در جدول زیر، برترین دانشگاه های مجارستان را براساس سیستم رتبه‌بندی QS ذکر کرده‌ایم. 

  برترین دانشگاه های مجارستانرتبه QS
  دانشگاه سگد (University of Szeged)۱
  دانشگاه دبرسن (University of Debrecen)۲
  دانشگاه اوتووش لوراند (Eötvös Loránd University)۳
  دانشگاه پچ (University of Pécs)۴
  دانشگاه صنعت و اقتصاد بوداپست BME۵
  دانشگاه MATE مجارستان کشاورزی و علوم زیستی۶
  دانشگاه سنت اشتوان (Széchenyi István University)۷ 
  دانشگاه میشکولتس (Miskolci Egyetem)۸
  دانشگاه پانونیا (University of Pannonia) ۹

  مدارک ارائه‌شده هریک از این دانشگاه‌ها در اغلب کشورهای جهان معتبر شناخته می‌شوند. برای آشنایی بیشتر با برترین دانشگاه‌ های مجارستان و رشته‌های ارائه‌شده در آن‌ها، وبسایت رسمی‌شان را بررسی کنید. 

  اقامت در مجارستان پس از تحصیل 

  اقامت در مجارستان پس از تحصیل 

  دریافت اقامت در مجارستان پس از تحصیل از راه‌های مختلفی مانند اشتغال و سرمایه‌گذاری امکان‌پذیر است. پس از فارغ‌التحصیلی، تا پایان مجوز اقامت خود می‌توانید در این کشور بمانید. اگر برای پیدا‌کردن کار به زمان بیشتری نیاز دارید، به‌منظور دریافت گواهی اقامت موقت می‌توانید درخواست دهید تا ۹ ماه دیگر به شما فرصت داده شود. 

  به‌عنوان دانشجو بهتر است پیش از انقضای اعتبار ویزای تحصیلی‌تان، برای پیدا‌کردن کار در مجارستان اقدام کنید. پس از اشتغال نیز، باید ویزای خود را به ویزای کاری تغییر دهید. بعد از تمدید مجوز کاری و ۳ تا ۵ سال زندگی در کشور مجارستان، می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

  مزایای تحصیل در مجارستان

  • تحصیل با هزینه مقرون‌به‌صرفه
  • آموزش با کیفیت مطلوب
  • بهره‌مندی از مزایای زندگی در کشوری پیشرفته
  • امنیت مطلوب
  • هزینه مناسب زندگی به‌خصوص برای دانشجویان

  سوالات کاربران درباره تحصیل در مجارستان

  حداکثر سن برای تحصیل در مقطع کارشناسی چقدر است؟
  حداکثر سن برای تحصیل در مقطع کارشناسی ۲۶ سال است.
  آیا امکان اخذ اقامت بعد از تحصیل در مجارستان وجود دارد؟
  بله، امکان اخذ اقامت بعد از تحصیل در مجارستان با تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری وجود دارد.
  آیا امکان اخذ ویزای همراه با تحصیل در مجارستان وجود دارد؟
  بله، با تحصیل در مجارستان امکان اخذ ویزای همراه برای اعضای خانواده وجود دارد؛ اما نمی‌توان هم‌زمان برای دریافت ویزای همراه اقدام کرد.
  آیا تحصیل در مجارستان رایگان است؟
  خیر، تحصیل در مجارستان رایگان نیست؛ اما با دریافت بورسیه‌های تحصیلی می‌توانید هزینه تحصیل و زندگی‌تان را کاهش دهید.
  آیا حین تحصیل در مجارستان امکان کار وجود دارد؟
  بله، حین تحصیل در مجارستان می‌توان ۲۰ ساعت در هفته به‌صورت پاره‌وقت کار کرد.
  برای تحصیل در مجارستان چه مدرک زبانی لازم است؟
  برای تحصیل در مجارستان به مدرک آیلتس زبان انگلیسی با نمره ۶ نیاز است.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859

  سایر خدمات بالدانو در کشور مجارستان

  خدمات تحصیلی در مجارستان