ویزای مجارستان

اگر قصد بازدید از مجارستان، گوهر اروپای مرکزی را دارید، باید برای اخذ ویزای مجارستان اقدام کنید. ویزای شینگن مجارستان، اجازه اقامت به مدت ۹۰ روز در این کشور را می‌دهد. برای سفر بیش از سه ماه هم باید برای ویزای طولانی‌مدت مجارستان اقدام کنید.

مشاوره تلفنی 021-43859
2023/10/a93116d6-983b-4cc4-8e16-b2dc006ce437.jpg

مشاوره اخذ ویزای مجارستان

ویزای مجارستان یک سند است که اخذ آن برای مسافرت به این کشور ضرورت دارد. این ویزا با توجه به قصد سفر و مدت اقامت افراد صادر می‌شود. به طور کلی، دو دسته ویزای کوتاه‌مدت (شینگن) و طولانی‌مدت توسط دولت مجارستان ارائه می‌شود.

درخواست ویزا را می‌توان از طریق شرکت VFS GCC LLC (نماینده صدور ویزای مجارستان در تهران) انجام داد. روند درخواست باید خیلی زودتر از تاریخ سفر شروع شود تا هرگونه تاخیر و درخواست‌های اضافه را پوشش دهد. پس از ارسال درخواست، سفارت مجارستان آن را بررسی می‌کند و در صورت تایید، ویزا را به شما اعطا می‌کند.

اخذ ویزای شینگن مجارستان گامی حیاتی در بازدید از این کشور پر از مکان‌های تاریخی، زیبایی‌های طبیعی و مهمان‌نوازی گرم است. همچنین مجارستان به عنوان قطب تحصیلی، درمانی و کاری در اروپا شناخته می‌شود. بنابراین افراد با اهداف کاری، تحصیلی، درمانی و غیره هم به این کشور عزیمت می‌کنند.

برای مشاوره بیشتر جهت اخذ ویزای اسپانیا فرم مشاوره رایگان را پر کنید تا مشاوران بالدانو با شما تماس بگیرند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  شرایط گرفتن ویزای مجارستان

  دریافت ویزای کشور مجارستان مستلزم داشتن معیارها و شرایط خاصی است. با رعایت این الزامات، می‌توانید از یک سفر به یاد ماندنی به مجارستان لذت ببرید.

  اولین شرط برای اخذ ویزای مجارستان داشتن مدارک کامل مانند پاسپورت معتبر است. فرد باید با در دست داشتن مدارک لازم و تکمیل فرم درخواست ویزا، به سفارت مجارستان مراجعه کند. فرم درخواست باید اطلاعات شخصی، برنامه‌های سفر و دلیل بازدید از مجارستان را به طور دقیق منعکس کند.

  تمکن مالی هم یکی دیگر از نیازهای حیاتی برای اخذ ویزای کشور مجارستان است. فرد باید مدرکی مبنی بر وجود بودجه کافی برای پوشش هزینه‌های خود ارائه دهد. این مدرک می‌تواند صورتحساب بانکی، حساب پس‌انداز یا نامه‌ای مبنی بر حمایت مالی خانواده یا کارفرما از سفر شما باشد.

  در برخی موارد، ممکن است به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه هم نیاز داشته باشید. درنهایت، ضروری است که پس از سفر به مجارستان، قصد روشنی برای بازگشت به کشور خود داشته باشید. این قصد را می‌توان از طریق شواهد مربوط به اشتغال، مالکیت دارایی یا روابط خانوادگی در کشور مبدا نشان داد.

  ویزای شینگن مجارستان

  ویزای شینگن مجارستان به شهروندان خارج از اتحادیه اروپا و منطقه شینگن، اجازه ورود و سفر به مجارستان و سایر کشورهای شینگن را می‌دهد. افراد دارنده ویزای شینگن قادر هستند از میراث فرهنگی غنی، مناظر خیره‌کننده و شهرهای زیبایی مانند بوداپست دیدن کنند.

  اخذ ویزای شینگن مجارستان فرصتی برای بازدید از کشورهای عضو منطقه شینگن مانند اتریش، اسلواکی و کرواسی، بدون نیاز به اخذ ویزای اضافی یا بررسی‌های مرزی خواهد بود. این ویزا با فرآیند درخواست نسبتا ساده و گزینه‌های ورود چندباره خود، انعطاف‌پذیری زیادی را برای مسافران فراهم می‌کند.

  اخذ ویزای شینگن مجارستان مستلزم رعایت معیارهای خاصی مانند ارائه پاسپورت معتبر، گواهی بیمه مسافرتی، شرح جزییات اقامت و بلیت برگشت است. همچنین تمکن مالی کافی برای پوشش هزینه‌ها در طول اقامت در مجارستان ضروری خواهد بود. مدت زمان ویزای شینگن مجارستان تا ۹۰ روز در یک دوره ۱۸۰ روزه است. ویزای مجارستان برای ایرانیان یکی از پرتقاضاترین ویزاها به حساب می‌آید.

  انواع ویزای مجارستان

  آشنایی با انواع ویزای مجارستان قبل از ارائه درخواست کاملا ضروری است. به طور کلی، ویزاهای کشور مجارستان را می‌توان به سه دسته ترانزیت، کوتاه‌مدت (شینگن) و طولانی‌مدت تقسیم کرد.

  ویزای ترانزیت مجارستان به دارنده اجازه می‌دهد وارد منطقه بین‌المللی فرودگاه‌ها در این کشور شود و تا زمان پرواز به کشور مقصد، در آنجا بماند. با ویزای ترانزیت نمی‌توان منطقه بین‌المللی فرودگاه‌های مجارستان را ترک کرد؛ حتی اگر مجبور باشید یک شب را منتظر پرواز خود بمانید.

  ویزاهای کوتاه‌مدت (شینگن) برای آن دسته از افرادی طراحی شده‌اند که می‌خواهند تا ۹۰ روز (سه ماه) را در یک دوره ۱۸۰ روزه (۶ ماه) در مجارستان بمانند.

  درنهایت، ویزاهای طولانی‌مدت را داریم که مدت اعتبار آن‌ها بیش از سه ماه خواهد بود. در ادامه، به چهار دسته از مهم‌ترین انواع ویزاهای کشور مجارستان اشاره خواهیم کرد.

  ویزای تحصیلی مجارستان

  مجارستان دارای ۶۷ موسسه آموزش عالی است که تدریس با کیفیت بسیار بالا را به متقاضیان ارائه می‌دهند. دانشجویان خارجی مایل به تحصیل در موسسات آموزش عالی مجارستان، به اخذ ویزای دانشجویی نیاز دارند. فرآیند درخواست ویزای دانشجویی مجارستان باید طبق چهار مرحله زیر صورت پذیرد.

  • اخذ دعوتنامه – تنها در صورت پذیرش در یک موسسه آموزش عالی مجارستان می‌توان برای ویزای دانشجویی این کشور اقدام کرد.
  • رزرو قرار ملاقات – پس از اخذ پذیرش و دعوتنامه باید با نزدیک‌ترین سفارت یا کنسولگری مجارستان تماس بگیرید و برای اخذ ویزای دانشجویی خود وقت بگیرید. این کار باید حداقل سه ماه قبل از سفر به مجارستان انجام شود.
  • تکمیل مراحل درخواست: فرم درخواست را در سفارت مجارستان پر کنید و مدارک مورد نیاز را به آن پیوست کنید.
  • دریافت پاس: درنهایت، منتظر پاسخ سفارت مجارستان در مورد درخواست ویزای خود باشید. پاسخ سفارت معمولا از طریق ایمیل یا پیامک به شما اطلاع داده خواهد شد.

  ویزای دانشجویی مجارستان تا پایان برنامه آموزشی شما معتبر خواهد بود. اگر پس از اتمام تحصیل مایل به ادامه اقامت خود در مجارستان هستید، باید به جستجوی شغل بپردازید و برای دریافت ویزای کاری اقدام کنید. دانشجویان در طول دوره تحصیل خود هم می‌توانند حداکثر ۲۴ ساعت در هفته و در ایام تعطیلات حداکثر ۹۰ روز کاری به فعالیت‌های شغلی بپردازند.

  ویزای کار مجارستان

  قبل از شروع فرآیند درخواست ویزای کار مجارستان، به یک پیشنهاد شغلی یا قرارداد استخدام با یک شرکت در این کشور نیاز دارید. مجارستان چهار نوع ویزای کاری دارد که هرکدام دارای مدت اعتبار مخصوص به خود هستند.

  • ویزای استخدام - رایج‌ترین نوع ویزای کار در مجارستان است. این نوع ویزا برای افراد دارای پیشنهاد شغلی یا استخدام شده توسط یک کارفرما یا شرکت مجارستانی صادر می‌شود. مدت اعتبار این ویزا، یک تا دو سال است.
  • ویزایی خوداشتغالی - این نوع ویزا برای افرادی صادر می‌شود که قصد فعالیت به صورت خوداشتغال در قالب مسئول اجرایی یک کسب‌وکار غیرانتفاعی را دارند. با این نوع ویزای کاری می‌توان تا سه سال در مجارستان اقامت داشت.
  • ویزای کارهای فصلی – افراد خواهان اشتغال فصلی در مجارستان برای ویزای کار فصلی اقدام می‌کنند. این ویزا بین ۶ تا ۱۲ ماه اعتبار دارد.
  • کارت آبی اتحادیه اروپا - مجارستان این نوع خاص از ویزای کاری به شما اجازه می‌دهد به صورت دائم در مجارستان زندگی و کار کنید؛ البته اگر یک نیروی حرفه‌ای واجد شرایط و با مهارت بالا باشید.

  امکان تمدید مجوز کار نیز وجود دارد. درخواست تمدید باید ۳۰ روز قبل از انقضای مجوز کار همراه با تمام مدارک لازم و با پرداخت مبلغ ۹۵ یورو ارسال شود.

  ویزای درمانی مجارستان

  ویزای درمانی مجارستان برای سفرهای طولانی‌مدت (بیش از سه ماه) و با مقاصد مختلف مانند درمانی صادر می‌شود. این نوع ویزا به شما امکان می‌دهد به مدت یک الی پنج سال در مجارستان بمانید. متقاضیان ویزای درمانی مجارستان باید پس از پرداخت هزینه ۱۱۰ یورویی در همان روز درخواست، رسید پرداخت را به همراه مدارک لازم به بخش کنسولی تحویل دهند.

  مدت اعتبار ویزای اولیه، مطابق با مدت درمان خواهد بود و از دو سال فراتر نمی‌رود. اما در صورت صلاحدید، ممکن است تا حداکثر ۲ سال دیگر تمدید شود. درخواست تمدید ویزای درمانی مجارستان باید حداقل ۳۰ روز قبل از انقضای آن به صورت الکترونیکی و پس از ثبت‌نام در پلتفرم الکترونیکی اداره مهاجرت مجارستان برای شروع روند بررسی ارائه شود.

  اگر هم برای انجام درمان‌های پزشکی کوتاه‌مدت یا عمل جراحی درخواست می‌کنید، باید برای ویزای پزشکی شینگن مجارستان اقدام کنید و مدارک زیر را ارائه دهید.

  • گزارش پزشکی از یک پزشک، کلینیک یا بیمارستان در ایران از نیاز شما به درمان پزشکی در مجارستان
  • گواهی پزشکی از بیمارستان یا پزشک مجارستانی، حاوی تاریخ ملاقات و همچنین وضعیت پزشکی شما
  • اثبات توان مالی مورد نیاز
  • تایید رسمی درمان یا قرار ملاقات توسط موسسه پزشکی پذیرنده (بیمارستان / کلینیک در مجارستان)

  ویزای توریستی مجارستان

  مجارستان یکی از پربازدیدترین مقاصد جهان است و به دلیل مناظر زیبا، معماری، غذاهای لذیذ و فرهنگ محبوب خود شهرت دارد. با این حال، برخی اتباع خارجی مانند ایرانیان برای ورود به مجارستان به ویزای نوع C یا همان ویزای توریستی این کشور نیاز دارند.

  ویزای مجارستان نوع C که به عنوان ویزای شینگن نیز شناخته می‌شود، امکان سفر به ۲۶ کشور دیگر در منطقه شینگن هم را فراهم می‌آورد. افراد با ویزای توریستی مجارستان می‌توانند تا ۹۰ روز در این کشور اقامت داشته باشند. همچنین این ویزا به دارنده اجازه می‌دهد یک، دو یا چند بار ورود در طی ۶ ماه به مجارستان داشته باشد.

  زمان پردازش ویزای توریستی مجارستان معمولا ۱۵ روز است. با این حال، در صورت وجود موارد فوق‌العاده و شلوغی اداره مهاجرت مجارستان، زمان پردازش درخواست افراد امکان دارد بیشتر طول بکشد. به عنوان مثال، در برخی موارد ممکن است تا ۴۵ روز هم طول بکشد.

  توجه داشته باشید که تمدید ویزای توریستی مجارستان پس از ورود شما به خاک این کشور، تنها در موارد استثنایی امکان‌پذیر خواهد بود.

  مدارک لازم برای ویزای مجارستان

  مدارک لازم برای ویزای مجارستان به نوع ویزا بستگی دارد. مثلا ویزای دانشجویی به نامه پذیرش از دانشگاه و ویزای کاری به پیشنهاد شغلی وابسته است. با این حال، برخی مدارک کلی و مشترک بین انواع ویزاها وجود دارند که به شرح زیر هستند.

  ۱. فرم درخواست ویزا

  اولین مدرک مورد نیاز، تکمیل فرم درخواست ویزای مجارستان با تمام اطلاعات لازم به همراه امضای فرد درخواست‌دهنده است.

  ۲. پاسپورت معتبر

  از تاریخ صدور پاسپورت شما نباید بیشتر از ۱۰ سال گذشته باشد. همچنین باید تا تاریخ انقضای ویزای شما معتبر باشد و به دو صفحه خالی برای زدن مهر نیاز دارد.

  ۳. عکس

  پیوست کردن یک قطعه عکس به اندازه پاسپورت و با رعایت شرایط ویزای شینگن لازم است.

  ۴. بیمه سلامت

  شما به یک بیمه سلامت معتبر در مجارستان و همه کشورهای عضو منطقه شینگن نیاز دارید که حداقل ۳۰ هزار یورو پوشش درمانی داشته باشد.

  ۵. نامه هدف

  در این نامه باید به دلیل سفر به مجارستان و برنامه سفر در طول اقامت اشاره شود. برنامه سفر شامل جزییاتی مانند ساعت پرواز، زمان ورود/خروج، تاریخ ورود/خروج و غیره است.

  ۶. محل اقامت

  شما به مدرکی نیاز دارید که تضمین محل اقامت قانونی شما را (هتل، خانه اعضای خانواده، دوست و سایر موارد) در مجارستان نشان دهد.

  ۷. اثبات وضعیت مدنی

  مدرکی که ثابت کند شما متاهل، مطلقه، بیوه یا در یک رابطه هستید.

  ۸. توان مالی

  یک صورتحساب بانکی برای سه ماه گذشته که نشان دهد بودجه شما برای پوشش هزینه‌های خود در طول اقامت در مجارستان کافی است.

  مراحل اخذ ویزای مجارستان

  مراحل اخذ ویزای مجارستان با برنامه‌ریزی دقیق و آماده‌سازی قبلی می‌تواند تجربه‌ای روان و ساده باشد. در ادامه، مراحل ضروری برای فرآیند درخواست و اخذ ویزای کشور مجارستان را شرح خواهیم داد.

  مراحل اخذ ویزای مجارستان

  ۱. تعیین نوع ویزا

  اقدام آغازین شما باید تعیین نوع ویزای مورد نیاز برای سفر به مجارستان باشد. وب‌سایت سفارت یا کنسولگری مجارستان، اطلاعات دقیقی را در مورد انواع مختلف ویزاهای موجود مانند ویزای توریستی، کاری یا دانشجویی ارائه می‌دهد. هنگامی که دسته صحیح ویزا را انتخاب کردید، می‌توانید به مرحله بعدی بروید.

  ۲. جمع‌آوری مدارک لازم

  به طور معمول، جمع‌آوری مدارک لازم شامل یک فرم درخواست ویزای تکمیل شده، یک پاسپورت معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار، دو قطعه عکس در اندازه پاسپورت، بیمه مسافرتی و تاییدیه محل اقامت می‌شود. علاوه بر این، ممکن است نیاز به ارائه مدارک پشتیبان مانند دعوتنامه، مدرک اشتغال یا تحصیل، صورتحساب بانکی یا گواهی عدم سابقه کیفری داشته باشید.

  ۳. ارسال درخواست

  پس از جمع‌آوری تمام مدارک مورد نیاز، نوبت به ارسال درخواست می‌رسد. شما باید حداقل سه هفته قبل از درخواست، از سفارت یا کنسولگری مجارستان وقت بگیرید. در طول قرار ملاقات، از شما خواسته می‌شود فرم درخواست و مدارک پشتیبان ارائه دهید و هزینه ویزای مجارستان را بپردازید.

  ۴. بررسی درخواست

  زمان پردازش درخواست می‌تواند متفاوت باشد؛ اما معمولا حدود ۱۵ روز طول می‌کشد. با این حال، برخی از ویزاها ممکن است به زمان بیشتری برای بررسی نیاز داشته باشند.

  ۵. اعلام نتیجه

  سفارت یا کنسولگری مجارستان، نتیجه درخواست را به شما اطلاع خواهد داد. اگر ویزای شما تایید شده باشد، باید شخصا برای دریافت آن به سفارت یا کنسولگری مجارستان بروید. در مورد رد درخواست هم ممکن است توضیحاتی به شما ارائه شود. اگر فکر می‌کنید که رد درخواست شما ناعادلانه بوده است، می‌توانید درخواست تجدید نظر بدهید.

  هنگامی که ویزای خود را دریافت کردید، با تمام شرایط احتمالی و ضمیمه شده به آن آشنا شوید. به عنوان مثال، برخی از ویزاها ممکن است از شما بخواهد در یک بازه زمانی خاص وارد مجارستان شوید یا اقامت خود را به حداکثر مدت زمانی خاصی محدود کنید. عدم رعایت این شرایط منجر به جریمه یا حتی ممنوعیت ورود در مرز مجارستان خواهد شد.

  قیمت ویزای مجارستان

  قیمت ویزای مجارستان برای بزرگسالان ۸۰ یورو، برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال ۴۰ یورو و برای کودکان زیر ۶ سال رایگان است. پس از پرداخت هزینه، باید رسید آن را پرینت بگیرید و به درخواست خود ضمیمه کنید. هزینه ویزا باید به واحد پول کشوری که از آن درخواست می‌دهید، یعنی ریال ایران پرداخت ‌شود.

  ضمنا توجه داشته باشید که هزینه پرداخت شده برای ویزای مجارستان چه در صورت رد و یا تایید آن، قابل استرداد نیست. بنابراین باید سعی کنید درخواست خود را پس از تکمیل تمام مدارک ارائه دهید.

  هزینه ویزای کار مجارستان از نوع استخدام، ویزای تحصیلی، کارت آبی، اشتغال فصلی و خوداشتغالی نیز ۱۱۰ یورو خواهد بود.

  جواب ویزای مجارستان چقدر طول می‌کشد؟

  طبق قانون مهاجرت مجارستان، زمان رسیدگی به درخواست ویزا نباید بیش از ۱۵ روز طول بکشد. با این حال، زمان پردازش درخواست‌های خاص ممکن است به حداکثر ۴۵ روز نیز افزایش یابد.

  به‌خصوص اگر قصد بازدید از سایر کشورهای عضو شینگن را هم داشته باشید، زمان پردازش درخواست ممکن است بیش از ۴۵ روز هم طول بکشد. زیرا قبل از صدور ویزا برای برخی از افراد، نیاز به مشاوره سایر کشورهای عضو شینگن هم وجود دارد. در موارد استثنایی، ممکن است این روند تا ۶۰ روز هم طول بکشد.

  بنابراین توصیه می‌شود در اسرع وقت برای اخذ ویزای کشور مجارستان اقدام کنید تا از تاخیر در صدور ویزای شما جلوگیری شود. درنهایت، توجه داشته باشید که درخواست خود را باید تا حداکثر سه ماه و حداقل ۱۵ روز قبل از سفر به مجارستان ارائه کنید.

  اعتبار ویزای مجارستان

  اعتبار ویزای مجارستان به نوع ویزای اخذ شده و هدف سفر بستگی دارد. در کل باید توجه کرد که ویزای درخواستی در کدام دسته از ویزاهای کوتاه‌مدت یا طولانی‌مدت قرار می‌گیرد. زیرا ویزاهای کوتاه‌مدت مجارستان تا سه ماه و ویزاهای طولانی‌مدت بیش از سه ماه اعتبار دارند.

  به عنوان مثال، ویزای توریستی مجارستان (کوتاه‌مدت) برای حداکثر ۹۰ روز در یک دوره ۱۸۰ روزه صادر می‌شود. اما ویزای کاری (طولانی‌مدت) دارای دوره‌های اعتبار طولانی‌تر و بین یک تا سه سال است. چرا که به افراد اجازه می‌دهد در فعالیت‌های کاری، کنفرانس‌ها و جلسات شرکت کنند. از سوی دیگر، ویزای تحصیلی مجارستان (طولانی‌مدت) هم به طول دوره آموزشی فرد در این کشور بستگی دارد.

  توجه به این نکته ضروری است که اعتبار ویزای مجارستان، همیشه به دارنده آن حق ورود و اقامت در این کشور برای کل مدت اعتبار ویزا را نمی‌دهد. زیرا مقامات مهاجرت مجارستان این حق را دارند که از ورود افراد جلوگیری کنند یا اقامت افراد را به تشخیص خود محدود کنند.

  گاهی پس از ورود به مجارستان نیز ممکن است از مسافران درخواست ارائه مدارک اضافی کنند. علاوه بر این، تمدید اعتبار ویزای مجارستان فقط در شرایط خاصی امکان‌پذیر است.

  ویزای مجارستان برای ایرانیان

  ایرانیان عزیز برای سفر به مجارستان (کوتاه‌مدت یا بلندمدت) به اخذ ویزا نیاز دارند و باید مراحل زیر را دنبال کنند.

  • تعیین نوع ویزای درخواستی مانند کاری، توریستی و غیره
  • جمع‌آوری تمام مدارک لازم، با توجه به نوع ویزا
  • پر کردن فرم درخواست ویزا و پرداخت هزینه‌های لازم
  • انتظار برای بررسی درخواست و اعلام نتیجه
  • مراجعه به سفارت مجارستان و دریافت پاسپورت و ویزا
  • سفر به مجارستان و بازگشت قبل از انقضای مدت ویزا

  ریجکت شدن ویزای مجارستان

  دلایل مختلفی برای ریجکت شدن ویزای مجارستان وجود دارد. اگر متقاضی نتواند معیارهای اولیه واجد شرایط بودن توسط مقامات مجارستان را برآورده کند، درخواست ویزای او رد می‌شود. عدم ارائه هرکدام از مدارک مورد نیاز مانند پاسپورت معتبر، مدرک اقامت، بیمه مسافرتی و تمکن مالی کافی هم دلیلی برای رد ویزا خواهد بود. وجود سابقه کیفری، به‌ویژه برای جرایم مربوط به امنیت ملی هم دلیلی بر رد درخواست ویزا است.

  از سوی دیگر، درج اطلاعات نادرست یا ناقص در فرم درخواست ویزا مطمئنا منجر به ریجکت آن خواهد شد. عدم ارائه اطلاعات واقعی یا وجود مغایرت در فرم درخواست و مدارک می‌تواند باعث ایجاد شک و تردید در مورد نیات و صداقت درخواست متقاضی شود. بنابراین ارائه اطلاعات دقیق و به‌روز از جزییات سفر، هدف از بازدید، برنامه سفر و شرکت در جلسات و مصاحبه‌های حضوری برای متقاضیان بسیار مهم است.

  به طور کلی، متقاضیان ویزای کشور مجارستان باید درخواست خود را به طور کامل و در نهایت دقت آماده کنند. همچنین آنها باید تمام معیارهای واجد شرایط بودن را داشته باشند تا شانس خود را برای دریافت ویزای این کشور افزایش دهند.

  رفع ریجکتی ویزای مجارستان

  اگر سفارت مجارستان درخواست ویزای شما را رد کند، می‌توانید ظرف هشت روز پس از اعلام ریجکت خود درخواست تجدید نظر کنید. نامه درخواست تجدید نظر باید در کاغذ A۴ و خطاب به وزارت امور خارجه مجارستان نوشته شود. همچنین این نامه باید دلیل درخواست تجدید نظر شما را به مجارستانی یا هر زبان رسمی دیگر در اتحادیه اروپا، توضیح دهد.

  اگر درخواست تجدیدنظر به زبان فارسی نوشته شود، باید ترجمه رسمی آن را توسط یک مترجم معتبر ارائه دهید. همچنین برای فرآیند استیناف، باید ۳۰ یورو هزینه اضافه بپردازید. هزینه اضافه را می‌توان همزمان با ارسال نامه تجدید نظر پرداخت کرد.

  سوالات متداول

  ویزای مجارستان چقدر اعتبار دارد؟
  ویزای مجارستان از نوع کوتاه‌مدت آن تا سه ماه و ویزای مجارستان از نوع بلندمدت آن بیش از سه ماه اعتبار خواهد داشت.
  مدارک لازم برای دریافت ویزای مجارستان چیست؟
  مدارک لازم برای دریافت ویزای مجارستان عبارت از پاسپورت، فرم درخواست ویزا، مدارک مالی، اسناد محل اقامت، گواهی ترخیص پلیس، بیمه سلامت، عکس و غیره هستند.
  هزینه ویزای مجارستان چقدر است؟
  هزینه ویزای مجارستان برای افراد بالای 12 سال 80 یورو، افراد بین 6 تا 12 سال 40 یورو و کودکان زیر 6 سال رایگان خواهد بود.
  آیا ویزای مجارستان شینگن است؟
  بله از سال 2007 که مجارستان به عضویت اتحادیه اروپا و همچنین منطقه شینگن در آمد، می‌توانید با ویزای شینگن از مجارستان دیدن کنید.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859