مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یکی از بهترین روش‌ها برای اخذ اقامت موقت و اقامت دائم و تابعیت کشورهای خارجی محسوب می‌شود. این شیوه مهاجرت برای افرادی مناسب است که ازنظر مالی سرمایه کافی برای سرمایه گذاری در زمینه‌‌های مختلف اقتصادی را دارند.

مشاوره تلفنی
2024/5/2954eed9-63b4-4ca5-b0d6-dd5a4255562e.jpg

مشاوره برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

 متخصصان ما در بالدانو با سال‌ها تجربه در زمینه مشاوره برای مهاجرت، می‌توانند به شما در مهاجرت از طریق سرمایه گذاری کمک کنند.

ما در این مطلب تمام اطلاعات لازم برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را برای شما گردآوری کرده ایم که با خواندن آن می‌توانید پاسخ تمام سوالات خود را دریافت کنید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و دریافت راهنمایی از کارشناسان ما در بالدانو، فرم مشاوره رایگان را پر کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

شما می‌توانید در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ الی ۱۷ و در روز پنجشنبه از ساعت ۹ الی ۱۴ برای مشاوره تلفنی رایگان با شماره ۰۲۱۴۳۸۵۹ تماس بگیرید.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  هدف از مهاجرت از طریق سرمایه گذاری چیست؟

  هدف از مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، کسب سود مالی بیشتر همراه با اخذ اقامت و تابعیت کشور مدنظر است. درحال‌حاضر بسیاری از کشورهای دنیا ویزای سرمایه گذاری را دراختیار افراد متقاضی قرار می‌دهند. با استفاده از این نوع ویزا، می‌توانید درزمینه فعالیت‌های اقتصادی مختلف در کشورهای دیگر فعالیت کنید. 

  نوع سرمایه ‌گذاری به‌میزان بودجه و شرایط شخصی هر فرد بستگی دارد. به‌طورکلی، هدف نهایی سرمایه گذاران از مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، اخذ اقامت دائم و درنهایت اخذ تابعیت آن کشور به‌شمار می‌رود. 

  دولت‌ها از فعالیت سرمایه گذاران در کشور خود استقبال می‌کنند؛ زیرا این کار، باعث رونق اقتصادی و اشتغال‌زایی و ورود سرمایه به کشور می‌شود. 

  هدف بسیاری از سرمایه گذاران در کشورهای خارجی این است که ترجیح می‌دهند سرمایه خود را در کشورهای دیگر به‌کار بگیرند و از مزایای زندگی در آن کشور بهره‌مند شوند. 

  روش های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

    مهاجرت از طریق سرمایه گذاری این امکان را برای سرمایه گذاران فراهم می‌کند که با درنظرگرفتن شرایط خود، بهترین راه را انتخاب کنند. برای انتخاب بهترین روش سرمایه گذاری در سایر کشورها باید با این شیوه‌ها آشنایی کامل داشته باشید. روش های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری عبارت‌اند از:

  • خرید ملک
  • ثبت شرکت
  • استارتاپ
  • خرید بیزینس
  • کارآفرینی
  • خود اشتغالی

  سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

  سرمایه گذاری از طریق خرید ملک یکی از روش‌های پرطرفدار و رایج در دنیا برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری محسوب می‌شود. قانون بیشتر کشورهای دنیا به‌این‌صورت است که سرمایه گذاران با خرید ملک به‌میزان مبلغ تعیین‌شده پس از گذشت چند سال می‌توانند اقامت دائم آن کشور را کسب کنند. 

  قوانین موجود در هر کشور با کشور دیگر فرق دارند. در برخی از کشورها شما می‌توانید ملک خریداری‌شده را اجاره دهید و در یک‌سری از کشورها فقط خودتان باید در ملک ساکن شوید. 

  سرمایه گذاری از طریق خرید ملک، یکی از امن‌ترین انواع سرمایه‌ گذاری‌ها محسوب می‌شود که ریسک زیادی ندارد. برای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک، قیمت خانه در کشورهای مختلف را بایکدیگر مقایسه کنید. فراموش نکنید که معمولا قیمت ملک در شهرهای بزرگ از شهرهای کوچک و حومه شهر بیشتر است. 

  سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

  سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت برای افرادی مناسب است که طرح تجاری مناسب دارند و ازنظر مالی محدودیت ندارند. این روش که درنهایت منجربه اخذ اقامت می‌شود، یکی از روش‌های رایج سرمایه گذاری در بسیاری از کشورها محسوب می‌شود. 

  بیشتر کشورها از ایجاد کسب‌وکارهای جدید در کشور خود حمایت می‌کنند؛ زیرا این کار علاوه‌بر ورود سرمایه به کشور، باعث اشتغال‌زایی می‌شود. 

  در برخی از کشورها یکی از شرایط ثبت شرکت، استخدام چند کارمند از آن ملیت است. به‌این‌ترتیب، نرخ بیکاری هم کاهش پیدا می‌کند. برای انتخاب کشور مناسب برای سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت، به نرخ مالیات شرکت‌ها در آن توجه داشته باشید. وجود نیروی کار ماهر و فضای اقتصادی مناسب برای پیشرفت از عوامل دیگری هستند که باید درنظر بگیرید.

   سرمایه گذاری از طریق استارتاپ

  سرمایه گذاری از طریق استارتاپ به‌خصوص در کشورهایی که زیرساخت‌های لازم را دارند، راه مناسبی برای سرمایه گذاری به‌شمار می‌رود. در این روش، شما می‌توانید با ویزای کار و کارکردن در شرکتی که تاسیس کرده‌اید، اقامت آن کشور را دریافت کنید. 

  درنظر داشته باشید که برخی کشورها ممکن است زیرساخت‌های لازم برای راه‌اندازی استارتاپ را نداشته باشند؛ اما سرمایه گذاری در سایر حوزه‌ها، امکان پیشرفت را برای شما فراهم می‌کنند. برای راه‌اندازی استارتاپ در خارج از کشور، باید طرح تجاری مطلوب و مناسب داشته باشید. 

  سرمایه گذاری از طریق استارتاپ ریسک‌هایی را به‌همراه دارد؛ به‌همین‌دلیل، برخی از استارتاپ‌ها در سال‌های اول کارشان شکست می‌خورند؛ بنابراین، باید آمادگی و ریسک‌پذیری کافی داشته باشید و به‌عنوان سرمایه گذار باید درک درستی از بازار کشور مدنظرتان پیدا کرده و براساس آن استارتاپتان را راه‌اندازی کنید.

  سرمایه گذاری از طریق خرید بیزینس

  برخی از کشورها مانند کانادا امکان سرمایه گذاری از طریق خرید بیزینس را برای افراد سراسر دنیا فراهم می‌کنند. برای این کار باید حداقل ۳ سال سابقه مدیریتی در کشور خود داشته باشید و حداقل ۵۱درصد بیزینس را بخرید. در این روش، می‌توانید کسب‌وکار فعال در کشور مدنظر را بخرید. امکان خرید شرکت همراه با دارایی‌ها و سهام آن یا فقط خرید سهام شرکت برای سرمایه گذاران وجود دارد. 

  برای سرمایه گذاری از طریق خرید بیزینس، در کانادا و سایر کشورها، سابقه مالیاتی و تاریخچه فعالیت و مکان آن کسب‌وکار را به‌دقت بررسی کنید. حوزه فعالیت آن کسب‌وکار باید به سابقه کاری و مدیریتی شما مرتبط باشد و قبل از این کار ۱ تا ۲ سال در همین زمینه فعالیت کرده باشید. استفاده از کارگزاران تجاری و بازارهای آنلاین و نشریه‌ها و آگهی‌های تجاری راه‌های خوبی برای پیداکردن بیزینس مناسب برای خرید هستند.

  سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی

  سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی ازجمله روش‌های مطلوب برای کسب سود محسوب می‌شود. بسیاری از کشورها از ایده‌های کار‌آفرینان برای راه‌اندازی کسب‌وکار استقبال می‌کنند. این روش درنهایت منجربه دریافت اقامت کشور مدنظرتان می‌شود. 

  ازجمله شرایط لازم برای کار‌آفرینی، داشتن تمکن مالی کافی و مدرک زبان آن کشور است. برای کارآفرینی، توجه داشته باشید که دولت از شما حمایت‌ کند و بستر مناسبی برای رشد شما فراهم شود. در بیشتر کشورها می‌توانید از نیروهای کار ماهر و متخصص برای پیشبرد اهدافتان استفاده کنید. 

  مورد دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، نیازهای بازار کشور مدنظرتان است. اگر کسب‌وکار شما نیازهای جامعه را برآورده کند و نوآوری در آن وجود داشته باشد، به‌سرعت رشد خواهید کرد. برای تصمیم‌گیری مناسب در این زمینه، برنامه‌های کار‌‌آفرینی که دولت کشورها برای افراد در‌نظر گرفته‌اند، بررسی کنید.

  سرمایه گذاری از طریق خود اشتغالی

  درصورت داشتن توانایی راه‌اندازی کسب‌وکار به‌صورت انفرادی، سرمایه گذاری از طریق خود اشتغالی گزینه مطلوب به‌شمار می‌رود. بسیاری از هنرمندان و ورزشکاران و کشاورزان از این راه برای مهاجرت استفاده می‌کنند. برای استفاده از این روش باید در حوزه تخصص خود سابقه‌کار داشته باشید و به دولت کشور مدنظرتان ثابت کنید که قصد امرارمعاش از طریق خود اشتغالی دارید. 

  برای سرمایه گذاری از طریق خود اشتغالی، باید ثابت کنید که تمکن مالی کافی برای راه‌اندازی کسب‌وکار خود و تامین هزینه‌های زندگی را دارید. 

  معیار انتخاب کشور برای مهاجرت سرمایه گذاری

  مهاجرت با شیوه سرمایه گذاری، منجربه شناخت کامل شرایط کشورها می‌شود. از آنجایی‌که هدف اصلی سرمایه گذاران کسب سود و درنهایت اخذ اقامت دائم است، باید این موارد را به‌طور دقیق در کشور مدنظرتان بررسی کنید.

  معیار انتخاب کشور برای مهاجرت سرمایه گذاری بدین شرح‌اند:

  • سرمایه مورد نیاز
  • حمایت از سرمایه گذار
  • اقتصاد
  • مالیات 
  • اقامت
  • تابعیت و شهروندی

  سرمایه مورد نیاز

  سرمایه مورد نیاز جزو یکی از مهم‌ترین عواملی است که باید برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری درنظر داشته باشید. کمترین سرمایه مورد نیاز براساس نوع سرمایه گذاری که انتخاب کرده‌اید، متفاوت است؛ برای مثال، سرمایه لازم برای راه‌اندازی کسب‌وکار با سرمایه لازم برای خرید ملک در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت هستند. 

  ابتدا می‌توانید شرایط سرمایه گذاری مدنظرتان را در کشورهای مختلف بررسی کنید و کمترین میزان بودجه تعیین‌شده را درنظر بگیرید. درنهایت باتوجه‌به بودجه خود، کشوری را که با شرایطتان مطابقت دارد، برای سرمایه گذاری انتخاب کنید. 

  حمایت از سرمایه گذار

  در رشد و پیشرفت کسب‌وکار و سرمایه‌ گذاری شما در کشورهای مختلف، حمایت دولت از سرمایه گذار بسیار اهمیت دارد. هنگام انتخاب کشور مناسب برای سرمایه گذاری به‌میزان حمایت دولت از سرمایه‌ گذاران، توجه کنید. در بسیاری از کشورها، به کارآفرینان و افرادی که شرکت ثبت می‌کنند، کمک‌های مالی و وام تعلق می‌گیرد. 

  هنگام بررسی حمایت دولت از سرمایه گذار، دقت کنید که زیرساخت‌های لازم برای شبکه‌سازی و برقراری ارتباط با سایر افراد فعال در صنعت مدنظرتان وجود داشته باشد. هرچه دولت بیشتر حمایت کند، رشد شما سریع‌تر اتفاق می‌افتد. در برخی از کشورها مانند چین، دولت این امکان را برای سرمایه‌گذاران خارجی فراهم می‌کند که با سرمایه‌ گذاری در برخی حوزه‌ها، از پرداخت مالیات معاف شوند.

  اقتصاد

  بدون شک اقتصاد ۱ کشور تاثیر بسیاری در رشد سرمایه شما خواهد گذاشت. در هر حوزه‌ای که سرمایه گذاری کنید، نوسانات اقتصادی تاثیر منفی بر دارایی شما دارند؛ بنابراین، وضعیت اقتصادی کشور به‌خصوص در ۱ دهه گذشته را بررسی کنید تا از ثبات و روند رو به رشد آن مطمئن شوید.

  هنگام بررسی اقتصاد کشورها، به ثبات سیاسی و روابط تجاری آن کشور توجه داشته باشید. اگر بین آن کشور با سایر کشورها روابط سیاسی و ارتباطات خوبی وجود داشته باشد، امکان انجام مبادلات بین‌المللی برایتان ساده‌تر خواهد بود و بر رشد اقتصادی کشور تاثیر مثبت می‌گذارد. فراموش نکنید که دراین‌زمینه، عواملی مانند رشد تولید ناخالص داخلی و نرخ تورم و سطح اشتغال جامعه را بررسی کنید.

  مالیات

  یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر درآمد و سود سالانه شما، مالیات است. سیستم مالیاتی کشورها، پیچیدگی‌هایی دارند و ممکن است نرخ آن‌ها هرسال تغییر کند. هنگام بررسی این عامل، توجه داشته باشید که کشور مدنظرتان چه نوع مالیات‌هایی را از شهروندان دریافت می‌کنند. 

  برخی از کشورها مزایای مالیاتی برای سرمایه گذاران خارجی درنظر می‌گیرند و برخی دیگر در این زمینه تفاوت قائل نیستند. نرخ مالیات بر درآمد و مالیات بر ارزش افزوده و مالیات شرکت‌ها را به‌طور دقیق بررسی کنید تا متوجه شوید که این مقدار مالیات باتوجه‌به درآمد نهایی منطقی است یا خیر.

  اقامت

  یکی از هدف‌های اصلی افراد از مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، دریافت اقامت آن کشور است. بیشتر کشورها این امکان را فراهم کرده‌اند که سرمایه‌ گذار پس از گذشت چند سال بتواند اقامت آن کشور را دریافت کند. بااین‌حال، شرایط کشورهای مختلف ممکن است با یکدیگر فرق داشته باشند. هنگام انتخاب کشور برای سرمایه گذاری، شرایط مرتبط ‌با دریافت اقامت آن کشور را به‌طور دقیق بررسی کنید. آسان‌بودن دریافت ویزا و مجوز کار و اجازه اقامت برای خود و اعضای خانواده ازجمله مواردی هستند که در این زمینه بررسی می‌شوند. 

  تابعیت و شهروندی

  پیش از مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری، تعیین کنید که آیا هدف شما دریافت تابعیت و شهروندی آن کشور است یا خیر؟ فرایند دریافت تابعیت و شهروندی هر کشور، با کشور دیگر متفاوت هستند. به‌همین‌دلیل، مسیر رسیدن به این هدف را به‌طور دقیق بررسی کنید. اگر ارائه مدرک زبان یا آزمون شهروندی لازم است، این مدارک را آماده کنید.

  یکی از موارد مهم در این زمینه، بررسی اعتبار پاسپورت کشور مدنظرتان است. توجه کنید که با دریافت پاسپورت کشور انتخابی‌تان می‌توانید به چند کشور بدون ویزا سفر کنید؟ رتبه جهانی آن کشور چند است؟ با پاسخ به این سوال‌ها می‌توانید ارزش پاسپورت کشور مدنظرتان را متوجه شوید. این موضوع را بررسی کنید که آیا این کشور تابعیت دوگانه را می‌پذیرد یا برای دریافت تابعیت آن، باید تابعیت قبلی خود را رها کنید؟

  بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

  شناخت کشورها و بررسی مواردی که ذکر شد، در انتخاب بهترین کشور برای سرمایه گذاری اهمیت دارند. درنهایت، هدف و شرایط شخصی هر فرد در تصمیم‌گیری او بسیار تاثیرگذار است. طبق بررسی‌های انجام‌شده بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری عبارت‌اند از: 

  • کانادا
  • قبرس
  • امارات
  • فرانسه
  • مجارستان
  • اسپانیا    
  • ایتالیا

  کانادا

  کشور کانادا ثبات اقتصادی دارد و فرصت‌های تجاری متنوع را برای سرمایه گذاران سراسر دنیا فراهم می‌کند. سرمایه گذاری در کانادا از طریق راه‌هایی امکان‌پذیر است که عبارت‌اند از:

  • سرمایه گذاری استانی
  • استارتاپ
  • ثبت شرکت
  • خرید بیزینس
  • خود اشتغالی
  • کارآفرینی 

  با درنظرگرفتن سابقه کاری و بودجه‌‌تان، می‌توانید بهترین روش سرمایه گذاری را انتخاب کنید؛ برای مثال، اگر در کشور ایران سابقه مدیریت کسب‌وکار داشته‌اید، سرمایه گذاری استانی برای شما گزینه مناسب به‌شمار می‌رود. اگر ایده‌های جدیدی برای راه‌اندازی کسب‌وکار دارید که به رشد اقتصادی کانادا کمک می‌کند، می‌توانید استارتاپ راه‌اندازی کنید. در همه روش‌های سرمایه گذاری، حمایت کامل دولت کانادا را دراختیار خواهید داشت.

  سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در کانادا به‌طور میانگین، بین ۱۵۰هزار تا ۱میلیون دلار کانادا تعیین شده است. برای سرمایه گذاری در این کشور باید مدرک زبان انگلیسی یا زبان فرانسه داشته باشید و برای دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا اقدام کنید. پس از ۳ سال زندگی در این کشور، با مجوز اقامت موقت، مجاز به دریافت اقامت دائم هستید. سرمایه گذاری در کانادا یکی از روش‌های اخذ تابعیت به‌شمار می‌رود که برای شما امکان زندگی در کشوری پیشرفته و توسعه‌یافته را فراهم می‌کند. 

  قبرس

  قبرس جزو کشورهای عضو اتحادیه اروپا محسوب می‌شود که ازنظر موقعیت جغرافیایی دسترسی خوبی به بازارهای آسیا و آفریقا و اروپا دارد. مناطق بکر و طبیعت زیبای قبرس، بسیاری از سرمایه گذاران را به خرید املاک و مستغلات در این کشور سوق داده است. شما می‌توانید باتوجه‌به بودجه خود  هم خانه‌های ویلایی و هم آپارتمان در این کشور بخرید. با خرید اوراق قرضه و سایر سرمایه گذاری‌های تجاری در قبرس می‌توانید اقامت دائم و تابعیت این کشور را اخذ کنید. 

  مالیات شرکت در قبرس ۱۰درصد است که ازجمله مزایای سرمایه گذاری در این کشور محسوب می‌شود. این نرخ مالیات درمقایسه‌با بسیاری از کشورهای اروپایی کمتر است. بیشتر مردم این کشور، می‌توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند و درصورت آشنایی با زبان انگلیسی، می‌توانید به‌راحتی با سایر مردم تعامل داشته باشید. 

  به‌عنوان سرمایه گذار خارجی، یکی از روش‌های سرمایه گذاری ترکیبی و سرمایه گذاری مستقیم و سپرده گذاری در ۱ بانک قبرسی یا ترکیبی از این ۳ گزینه را انتخاب کنید. نیروی کار با تحصیلات عالی و زیرساخت‌های مدرن این کشور به رشد سرمایه‌ شما کمک می‌کند. با خرید ملک به ارزش ۲میلیون و ۵۰۰هزار یورو در قبرس، پس از ۵ تا ۸ سال می‌توانید پاسپورت این کشور را دریافت کنید.

  امارات

  امارات قطب اقتصادی خاورمیانه به‌شمار می‌رود و ثبات سیاسی آن امکان انجام مبادلات با سایر کشورها را برای افراد فراهم می‌کند. رشد اقتصادی این کشور در چند سال اخیر، باعث افزایش تقاضا برای سرمایه گذاری در دبی شده است. ازجمله مزایای سرمایه گذاری در امارات می‌توان به نرخ مالیات صفر و زیرساخت‌های توسعه‌یافته و ثبت شرکت در مناطق آزاد با مالکیت ۱۰۰درصدی اشاره کرد. 

  روش‌های سرمایه گذاری در امارات عبارت‌اند از:

  • ثبت شرکت
  • خرید ملک
  • صندوق‌های سرمایه گذاری
  • کارآفرینی

  با دریافت ویزای اقامت طولانی‌مدت (ویزای طلایی) می‌توانید ۵ تا ۱۰ سال در این کشور زندگی کنید. این نوع ویزا تمدید هم می‌شود. برای دریافت اقامت ۵ساله، باید با مبلغ ۵هزار درهم ملک بخرید یا کارآفرینی کنید. برای دریافت اقامت ۱۰ساله هم می‌توانید با مبلغ ۱۰میلیون درهم در بخش‌های مختلف اقتصادی ازجمله صندوق‌های سرمایه گذاری و ثبت شرکت سرمایه گذاری کنید. اقامت ۱۰ساله به افراد برتر درزمینه علمی و هنری هم تعلق می‌گیرد. 

  سرمایه گذاری در امارات و دریافت اقامت طولانی‌مدت برای شما امکان استفاده از بهترین خدمات اجتماعی را فراهم می‌کند؛ اما باید درنظر داشته باشید که امکان اخذ شهروندی در این کشور از طریق سرمایه گذاری وجود ندارد. دریافت تابعیت در امارات تابع خون بوده و از طریق تولد  و ازدواج با شهروند اماراتی امکان‌پذیر است.

  فرانسه

  فرانسه سومین اقتصاد بزرگ اروپا و هفتمین اقتصاد بزرگ جهان را دارد. اقتصاد باثبات و قدرتمند و کیفیت زندگی مطلوب، بسیاری از افراد را به سرمایه گذاری در این کشور سوق می‌دهد. راه‌های سرمایه گذاری در کشور فرانسه بدین شرح‌اند:

  • راه‌اندازی استارتاپ
  • ثبت شرکت
  • خرید ملک
  • کارآفرینی
  • طرح‌های خود حمایتی

  براساس نوع سرمایه گذاری، باید ویزای مرتبط با آن را دریافت کنید؛ برای مثال، اگر قصد راه‌اندازی استارتاپ یا کار‌آفرینی در این کشور را دارید، ویزای فناوری برایتان مناسب است. در این روش باید ۳۰۰هزار یورو سرمایه‌ گذاری کنید و مالک حداقل ۱۰درصد از شرکت یا استارتاپ باشید. 

  ویزاهای سرمایه گذاری فرانسه معمولا ۴ساله هستند و تمدید می‌شوند. پس از ۵ سال زندگی در کشور فرانسه می‌توانید برای اقامت دائم و پس از ۱۰ سال برای دریافت شهروندی این کشور اقدام کنید. 

  با خرید ملک ویزای ۱ساله دریافت می‌کنید که می‌توانید هرسال این ویزا را تمدید کنید. هریک از این روش‌های سرمایه گذاری به سرمایه‌های متفاوت نیاز دارند که باتوجه‌به بودجه خود می‌توانید بهترین روش را انتخاب کنید.

  مجارستان

  مجارستان یکی از کشورهای اروپایی محسوب می‌شود که اقتصاد قدرتمند و سالم آن هرسال بسیاری از افراد را به سرمایه‌ گذاری در این کشور تشویق می‌کند. روش‌های سرمایه گذاری در مجارستان به‌شرح زیر هستند:

  • ثبت شرکت
  • کارآفرینی
  • خرید ملک
  • خرید اوراق‌قرضه

  کمترین میزان سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در هریک از این روش‌ها با یکدیگر متفاوت هستند. در روش خرید اوراق‌قرضه، باید به خرید اوراق قرضه بانکی به ارزش ۳۰۰هزار یورو بپردازید و این مبلغ پس از ۵ سال بدون هیچ بهره‌ای به شما بازگردانده می‌شود. سرمایه لازم برای ثبت شرکت بین ۵هزار تا ۵۵هزار یورو و برای کارآفرینی حدود ۱۵هزار یورو و برای خرید ملک از ۲۰۰هزار یورو آغاز می‌شود. 

  با روش‌ سرمایه گذاری ابتدا اقامت موقت و سپس اقامت دائم را دریافت می‌کنید. پس از ۵ سال زندگی در این کشور، می‌توانید برای اخذ اقامت دائم و پس از ۸ سال برای دریافت شهروندی مجارستان اقدام کنید. امکان اخذ اقامت برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال هم وجود دارد. 

  اسپانیا

  کشور اسپانیا پانزدهمین اقتصاد بزرگ جهان را دارد و یکی از بهترین مقصدها برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری محسوب می‌شود. با سرمایه گذاری در کشور اسپانیا می‌توانید از اقتصاد رو به رشد این کشور و حمایت‌های دولت بهره‌مند شوید. انواع روش‌های سرمایه گذاری در اسپانیا ازاین‌قرارند:

  • خرید اوراق‌قرضه دولتی
  • املاک و مستغلات
  • سپرده بانکی
  • خرید سهام 
  • ایجاد پروژه تجاری

  کمترین میزان سرمایه لازم برای خرید اوراق قرضه دولتی ۲میلیون یورو و خرید ملک ۵۰۰هزار یورو و سپرده بانکی ۱ میلیون یورو و خرید سهام ۱ میلیون یورو است. 

  با دریافت ویزای طلایی اسپانیا که از سال ۲۰۱۳ ارائه شد، می‌توانید ۵ سال در این کشور زندگی کنید و پس از آن اقامت دائم اسپانیا را کسب می‌کنید. پس از گذشت ۱۰ سال زندگی در کشور اسپانیا می‌توانید تابعیت این کشور را به‌دست آورید. امکان اخذ ویزا و اقامت برای همسر و افراد تحت تکفل متقاضی وجود دارد. برای دریافت اقامت اسپانیا نداشتن سوءسابقه کیفری و داشتن بیمه سلامت و تمکن مالی از‌جمله شرایط لازم هستند. 

  ایتالیا

  کشور ایتالیا به‌عنوان یکی از کشورهای اروپایی جذاب برای سرمایه گذاری شناخته می‌شود. این کشور در بین تولیدکنندگان برتر جهان، جایگاه ششم تا هفتم را به خود اختصاص داده است. کشور ایتالیا برای رونق اقتصادی هرچه بیشتر کشورش، به متقاضیان سرمایه گذاری در این کشور ویزای سرمایه گذاری و اقامت و تابعیت ارائه می‌کند. 

  کیفیت زندگی در کشور ایتالیا مطلوب و هزینه‌های زندگی مقرون‌به‌صرفه است. شباهت فرهنگی مردم ایتالیا با ایرانی‌ها، باعث می‌شود که زندگی راحتی در این کشور داشته باشید. روش‌های سرمایه گذاری در کشور ایتالیا به‌شرح زیر هستند:

  • ثبت شرکت
  • خرید ملک
  • خود حمایتی
  • کارآفرینی
  • خرید سهام و اوراق‌قرضه

  با استفاده از هریک از این روش‌ها ابتدا اقامت ۲ساله دریافت می‌کنید که تمدید می‌شود. با تمدید اقامت به‌مدت ۳ سال دیگر و درمجموع ۵ سال زندگی در این کشور، می‌توانید اقامت دائم ایتالیا را دریافت کنید. پس از ۱۰ سال زندگی در ایتالیا تابعیت این کشور را دریافت می‌کنید. 

  درنظر داشته باشید که نداشتن سابقه جرم و تسلط به زبان ایتالیایی و رعایت قوانین این کشور ازجمله شرایط دریافت تابعیت ایتالیا هستند. 

  شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در خارج

  شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در خارج تا حدودی در هر کشور با کشور دیگر متفاوت است؛ اما به‌طورکلی برخی شرایط برای مهاجرت از این طریق الزامی هستند. شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در خارج عبارت‌اند از:

  • آشنایی با زبان کشور مدنظر
  • داشتن حداقل ۱۸ سال سن
  • داشتن سلامت جسمی و روانی
  • نداشتن سوءسابقه کیفری
  • اثبات تمکن مالی برای تامین هزینه‌‌های زندگی
  • داشتن سرمایه اولیه مورد نیاز 
  • نداشتن بدهی به کشور مقصد
  • داشتن سابقه مدیریت کسب‌وکار
  • نداشتن سابقه ردشدن ویزا
  • گردش مالی بیشتر از مبلغ سرمایه گذاری

  سرمایه اولیه مورد نیاز

  بدون شک مهم‌ترین عامل در مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، داشتن سرمایه اولیه مورد نیاز است. مقدار سرمایه اولیه به کشور مقصد و نوع سرمایه‌ گذاری که انتخاب کرده‌اید، بستگی دارد. 

  همه کشورها سرمایه‌ لازم برای انواع سرمایه گذاری در کشور خود را مشخص کرده‌اند. با داشتن مقدار سرمایه لازم می‌توانید اقامت و درنهایت تابعیت کشور مقصد را برای خود و اعضای خانواده‌تان دریافت کنید. 

  سرمایه اولیه مورد نیاز در ثبت شرکت، شامل هزینه‌های اجاره دفتر و استخدام کارمندان و سایر هزینه‌های جانبی می‌شود. درحالی‌که در رابطه با خرید ملک، فقط ملزم به پرداخت هزینه ملک هستید. هرچه سرمایه اولیه شما بیشتر باشد، قدرت بیشتری در آن کشور خواهید داشت و می‌توانید به منابع مالی و حمایتی گسترده‌تری دسترسی داشته باشید. 

  مدارک لازم برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

  مدارک لازم برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری  براساس کشور مقصد و نوع سرمایه گذاری شما متفاوت است. اصلی‌ترین مدارک لازم برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری عبارت‌اند از:

  • چند قطعه عکس پاسپورتی
  • مدارک هویتی متقاضی
  • گواهی نداشتن سوءسابقه کیفری
  • بیمه سلامت
  • اثبات تمکن مالی
  • گذرنامه معتبر
  • اثبات دارایی‌ها و گردش حساب مناسب 

  مراحل مهاجرت برای سرمایه گذاری خارجی

  1. درباره روش‌های سرمایه گذاری در کشور مقصد تحقیقات لازم را انجام دهید.
  2. پس از انتخاب روش سرمایه‌ گذاری، شرایط لازم برای این کار را بررسی کنید. 
  3. مدارک لازم را تهیه و جمع‌‌آوری کنید. جزئیات مدارک براساس نوع سرمایه گذاری متفاوت است. 
  4. مدارک لازم برای دریافت ویزا را تهیه و برای دریافت ویزای سرمایه گذاری اقدام کنید.
  5. پس از تایید ویزا و دریافت آن و به کشور مقصد سفر کنید. 
  6. اکنون می‌توانید سرمایه گذاری خود را آغاز و مسیر اخذ اقامت را طی کنید. 

  مهاجرت از طریق سرمایه گذاری برای ایرانیان

  مهاجرت از طریق سرمایه گذاری برای ایرانیان، جزو یکی از روش‌های پرطرفدار برای دریافت اقامت کشور مدنظرشان محسوب می‌شود. انتخاب کشور مقصد و روش سرمایه گذاری باتوجه‌به ‌میزان سرمایه و اهداف هر شخص متغیر است. اگر ایده‌های جدید دارید که به اقتصاد کشور مقصد کمک می‌کند، ثبت شرکت و کار‌آفرینی و راه‌اندازی استارتاپ بهترین روش سرمایه گذاری به‌شمار می‌روند. 

  خرید ملک یکی از امن‌ترین و کم‌ریسک‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. در این روش می‌توانید همراه با خانواده‌تان در ملکی که به‌عنوان سرمایه خریده‌اید، سکونت کنید. 

   ایرانی‌ها بهتر است کشورهایی مانند کانادا و امارات را برای سرمایه گذاری انتخاب کنند؛ زیرا این ۲ کشور ازنظر اقتصادی ثبات دارند. ناگفته نماند که با سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی مانند اسپانیا و ایتالیا و فرانسه و مجارستان  علاوه‌بر کسب سود و درآمد، پس از ۵ سال اقامت دائم آن کشور را دریافت می‌کنید. 

  اخذ ویزای سرمایه گذاری

   برای سرمایه گذاری در کشورهای مختلف باید ابتدا ویزای سرمایه گذاری دریافت کنید. باتوجه‌به نوع سرمایه گذاری امکان تبدیل این نوع ویزا به اقامت دائم وجود دارد. برخلاف انواع ویزاهای تحصیلی و کاری، سطح تحصیلات و مدرک زبان جزو شرط‌های لازم برای دریافت ویزای سرمایه گذاری نیستند؛ اما برای برقراری ارتباط با مردم کشور مقصد، بهتر است با زبان رسمی آن‌ها آشنایی داشته باشید. 

  با اخذ ویزای سرمایه گذاری می‌توانید برای همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود هم ویزا دریافت کنید. حق کار برای همسر و تحصیل فرزندان در بسیاری از کشورها امکان‌پذیر است. 

   صدور ویزای سرمایه گذاری حدود ۶ ماه طول می‌کشد؛ اما این بازه زمانی در کشورهای مختلف متفاوت هستند.

  در جدول زیر، کمترین میزان سرمایه لازم برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در کشورهای مختلف ذکر شده است:

  کشور مقصدسرمایه لازم برای اخذ ویزای سرمایه گذاری
  کشورهای آمریکایی۲۰۰هزار دلار آمریکا
  کانادا۲۱۰هزار دلار کانادا
  کشورهای استرالیا و اقیانوسیه۲٫۵میلیون دلار
  کشورهای حوزه شنگن۱۵۰هزار یورو

  مزایای مهاجرت با سرمایه گذاری در خارج

  •  با سرمایه گذاری در بخش‌‌های مختلف اقتصادی می‌توانید درآمدتان را بیشتر کنید.
  • امکان سرمایه گذاری در کشورهایی که ازنظر اقتصادی باثبات هستند. 
  • دسترسی به بازارهای جدید و جهانی 
  • مسیری مطلوب برای اخذ اقامت و تابعیت کشورهای خارجی محسوب می‌شود.

  معایب مهاجرت با سرمایه گذاری در خارج

  • قرارگرفتن سرمایه درمعرض ریسک درصورت ایجاد رکود اقتصادی یا تورم
  • تفاوت‌های موجود در نوع زبان و فرهنگ و تجارت 
  • وجود مقررات سرمایه گذاری مخصوص در هر کشور

  جمع‌بندی

  مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در میان بسیاری از مردم جهان به‌عنوان روشی مطلوب و پرطرفدار برای اخذ تابعیت و اقامت کشور‌های دیگر شناخته می‌شود. ازجمله روش‌های محبوب برای سرمایه گذاری می‌توان به خرید ملک، ثبت شرکت، راه‌اندازی استارتاپ، خرید بیزینس، کار‌آفرینی و خود اشتغالی اشاره کرد. برای سرمایه گذاری در هریک از این روش‌ها در کشورهای مختلف، باید کمترین میزان سرمایه مشخص‌شده در هر کشور را داشته باشید.

  در انتخاب بهترین کشور برای سرمایه گذاری باید نوع اقتصاد، مالیات، سرمایه مورد نیاز و چگونگی دریافت اقامت و تابعیت را مدنظر قرار دهید. کشورهای کانادا، قبرس، امارات، فرانسه، مجارستان، اسپانیا و ایتالیا بهترین مقصد برای سرمایه گذاری هستند. برای دریافت راهنمایی‌های لازم درباره مهاجرت از طریق سرمایه گذاری با کارشناسان بالدانو درارتباط باشید. 

  سوالات کاربران درباره مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

  کدام کشورها برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری ایرانیان مناسب تر است؟
  کشورهای کانادا، قبرس، امارات، فرانسه، مجارستان، اسپانیا و ایتالیا برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری برای ایرانیان مناسب تر هستند.
  سرمایه لازم برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری چقدر است؟
  سرمایه لازم برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کشور مقصد و نوع سرمایه گذاری بستگی دارد.
  معیار انتخاب کشور برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری چیست؟
  معیار انتخاب کشور برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری آشنایی با اقتصاد، مالیات، سرمایه مورد نیاز و چگونگی دریافت اقامت و تابعیت آن کشور است.
  مطمئن ترین روش سرمایه گذاری برای مهاجرت کدام است؟
  مطمئن‌ ترین روش سرمایه گذاری برای مهاجرت در هر کشور متفاوت است؛ اما خرید ملک و ثبت شرکت کم‌ریسک‌تر هستند.
  سریع ترین روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری چیست؟
  سریع ترین روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری خرید ملک و خود اشتغالی است.
  آسان ترین روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری کدام است؟
  آسان ترین روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری خرید ملک محسوب می‌شود.
  بهترین روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری چیست؟
  بهترین روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری باتوجه‌به میزان سرمایه و هدف سرمایه گذار متغیر است؛ اما روش‌های ثبت شرکت و خرید ملک ریسک کمتری دارند.
  روش های مختلف مهاجرت از طریق سرمایه گذاری کدام اند؟
  از مهم‌ترین روش های مختلف مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می‌توان به خرید ملک، ثبت شرکت، راه‌اندازی استارتاپ، خرید بیزینس، کار‌آفرینی و خود اشتغالی اشاره کرد.