مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری کانادا روشی جذاب برای افراد دارای تمکن مالی کافی است که به‌دنبال اخذ اقامت دائم این کشور و بهره‌مندی از مزایای آن هستند. دولت کانادا طرح‌های متنوعی را برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی ارائه می‌دهد.

مشاوره تلفنی
2024/5/96965c1b-b11f-42d0-81b5-cc0c60c7defe.jpg

مشاوره برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری کانادا

متخصصان ما در بالدانو با سال‌ها تجربه در زمینه مشاوره برای مهاجرت، می‌توانند به شما در مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا کمک کنند.

ما در این مطلب تمام اطلاعات لازم برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا را برای شما گردآوری کرده ایم که با خواندن آن می‌توانید پاسخ تمام سوالات خود را دریافت کنید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و دریافت راهنمایی از کارشناسان ما در بالدانو، فرم مشاوره رایگان را پر کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

شما می‌توانید در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ الی ۱۷ و در روز پنجشنبه از ساعت ۹ الی ۱۴ برای مشاوره تلفنی رایگان با شماره ۰۲۱۴۳۸۵۹ تماس بگیرید.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  دلایل انتخاب کانادا برای مهاجرت سرمایه گذاری

  مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری دلایل متنوعی دارد که سرمایه‌گذاران را به طی این مسیر تشویق می‌کنند.

  دلایل انتخاب کانادا برای مهاجرت سرمایه گذاری عبارت‌اند از:

  • دریافت اقامت و شهروندی کانادا از طریق سرمایه‌گذاری

  پس از ۵ سال اقامت دائم، برای اخذ شهروندی کانادا می‌توانید درخواست بدهید‌؛ البته به‌شرطی‌که در این مدت، حداقل ۱۰۹۵ روز را در کانادا زندگی کرده باشید. حداقل سرمایه موردنیاز برای سرمایه‌گذاری در این کشور ۲۰۰هزار دلار کانادا است.

  • دسترسی به بازار جهانی

  کانادا کشوری وسیع با روابط تجاری قدرتمند با کشورهای مختلف است. توافق تجارت آزاد این کشور با دیگر کشورها، مزایای جدید و فرصت‌های عالی برای بهره‌مندی از بازار جهانی را برای کسب‌وکار شما فراهم می‌کند.

  درحال‌حاضر، کانادا با ۵۱ کشور مختلف دنیا ۱۵ توافق‌نامه تجارت آزاد (FTA) امضا کرده است. با استفاده از این توافق‌نامه‌ها، دامنه مشتریان خود را می‌توانید گسترش دهید و محصولاتتان را به تعداد بیشتری از مصرف‌کنندگان در بازار جهانی بفروشید. علاوه‌براین، تاخیرهای مرزی در ارسال کالا را می‌توانید کاهش دهید.

  • اقتصاد باثبات

  کانادا یکی از اقتصادهای بزرگ جهان به‌شمار می‌رود. این کشور با ۷۲ در شاخص آزادی اقتصادی، پانزدهمین اقتصاد آزاد برتر دنیا در سال ۲۰۲۲ شناخته شد. نکته مهم دیگر اینکه کانادا ازنظر اقتصادی، رتبه‌ نخست را در میان ۳۲ کشور منطقه آمریکا ازآن خود کرده است. کانادا به داشتن یکی از اقتصادهای باثبات و سیستم حمایتی اجتماعی قدرتمند برای محافظت از شهروندان در‌برابر نابرابری‌های مالی مشهور است.

  • مالیات کم

  یکی دیگر از دلایل اصلی برای انتخاب کانادا به‌منظور سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی کسب‌وکار‌، سیاست‌های مالی کم‌نظیر آن است. سرمایه‌گذاران در‌مقایسه‌با کشورهای خودشان، در کانادا با سیستم مالیات بهتری روبه‌رو می‌شوند که به آنان کمک می‌کند تا از سرمایه‌گذاری‌هایشان حداکثر بهره را ببرند. نرخ مالیات اندک درنظرگرفته‌شده برای شرکت‌ها، راه‌اندازی و اداره آن‌ها را آسان‌تر می‌کند.

  • تنوع فرهنگی و چندزبانهبودن کانادا

  کانادا میزبان گروه‌های قومی مختلف است و امروزه ازنظر زبان و فرهنگ، متنوع‌ترین کشور جهان شناخته می‌شود. سرمایه‌گذاری و اقامت در کانادا امکان بهره‌مندی از سیستم حمایتی قوی دولت این کشور را فراهم می‌کند.

  • دسترسی به نیروی کار ماهر

  کانادا برخی از دانشگاه‌ها و موسسه‌های آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای برتر دنیا را در خود جای‌ داده است که امکان دسترسی به نیروی کار بسیار ماهر را برای شما فراهم می‌کند. برای افرادی که قصد دارند کسب‌وکار خود را در کانادا راه‌اندازی کنند، پیداکردن نیروی کار مجرب آسان‌تر و سریع‌تر خواهد بود.

  روش های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری کانادا

   روش های مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری کانادا ازاین‌قرارند:

  • سرمایه‌گذاری استانی در کانادا
  • خرید ملک
  • ثبت شرکت
  • راه‌اندازی استارتاپ
  • خرید اوراق قرضه
  • خرید بیزنس فعال
  • انتقال شرکت (خرید فرانچایز)
  • خوداشتغالی

  درادامه، با هریک از این شیوه‌ها بیشتر آشنا خواهیم شد.

  سرمایه‌گذاری استانی در کانادا

  در سطح استانی، کانادا گزینه‌های متنوعی را به سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری ارائه می‌دهد و اقامت دائم همراه با تمام مزایای زندگی را به آنان اعطا می‌کند. در این روش، سرمایه‌گذاران می‌توانند کسب‌وکاری جدید راه‌اندازی یا روی یکی از کسب‌وکارهای فعال در کانادا سرمایه‌گذاری کنند.

  برخی از استان‌های کانادا که سرمایه‌گذاری در آن‌ها رایج است، عبارت‌اند از:

  • استان بریتیش کلمبیا
  • استان آلبرتا
  • استان انتاریو
  • استان ساسکاچوان

  سرمایه‌گذاری در هر استان کانادا شرایط ویژه‌ای دارد و میزان سرمایه‌گذاری در آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. درادامه، برنامه‌های متنوع سرمایه‌گذاری در استان‌های کانادا و میزان سرمایه موردنیاز برای سرمایه‌گذاری در آن‌ها را شرح می‌دهیم.

  استان بریتیش کلمبیا

  استان بریتیش کلمبیا ۲ گزینه برای سرمایه‌گذاری از طریق برنامه مهاجرتی بریتیش کلمبیا (BC PNP) به سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد تا با سرمایه‌گذاری اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. گزینه‌های سرمایه‌گذاری در استان بریتیش کلمبیای کانادا ازاین‌قرارند:

  • سرمایه‌گذاری کارآفرینی پایه‌ای
  • سرمایه‌گذاری آزمایشی منطقه‌ای

  کارآفرینی پایه‌ای

  کارآفرینی پایه‌ای برای افرادی مناسب است که قصد دارند مالک یکی از کسب‌وکارهای استان بریتیش کلمبیا شوند یا کسب‌و‌کار خود را در این استان راه‌اندازی و به‌دنبال آن، اقامت دائم کانادا را از‌طریق سرمایه‌گذاری دریافت کنند. حداقل سرمایه موردنیاز برای این نوع سرمایه‌گذاری در استان بریتیش کلمبیا، ۲۰۰هزار دلار کانادا است.

  سرمایه‌گذاری پایلوت منطقهای

  سرمایه‌گذاری پایلوت منطقه‌ای برای افرادی مناسب است که قصد دارند کسب‌وکارشان را در جوامع کوچک و منطقه‌ای راه‌اندازی کنند. این یکی از برنامه‌های محبوب مهاجرت ازطریق سرمایه‌گذاری در استان بریتیش کلمبیا است و به حداقل هزینه برای سرمایه‌گذاری نیاز دارد. حداقل سرمایه موردنیاز در این روش سرمایه‌گذاری، ۱۰۰هزار دلار کانادا است.

  سرمایه‌گذاری در استان آلبرتا

  سرمایه‌گذاری در استان آلبرتا با راه‌اندازی کسب‌وکار جدید یا سرمایه‌گذاری روی یکی از کسب‌وکارهای فعال در این استان امکان‌پذیر است. درحال‌حاضر، استان آلبرتا ۴ برنامه سرمایه‌گذاری را به سرمایه‌گذاران و کارآفرینان ارائه می‌دهد.

  برنامه‌های سرمایه‌گذاری استان آلبرتا بدین‌شرح‌اند:

  • برنامه سرمایه‌گذاری در مناطق روستایی
  • برنامه سرمایه‌گذاری و کارآفرینی فارغ‌التحصیلان آلبرتا
  • برنامه سرمایه‌گذاری و کارآفرینی فارغ‌التحصیلان خارجی
  • برنامه سرمایه‌گذاری در کشاورزی

  برنامه سرمایه‌گذاری در مناطق روستایی

  برنامه سرمایه‌گذاری در مناطق روستایی برای افرادی مناسب است که قصد دارند کسب‌وکار خود را در مناطق روستایی آلبرتا راه‌اندازی کنند. متقاضیان پس از ۱ سال حضور در این استان، برای گرفتن اقامت دائم می‌توانند اقدام کنند. این برنامه کارآفرینی با هدف رونق‌بخشیدن به اقتصاد و ایجاد شغل در جوامع روستایی آلبرتا طراحی شده است. حداقل سرمایه‌ لازم برای این برنامه، ۲۰۰هزار دلار کانادا است.

  برنامه سرمایه‌گذاری و کارآفرینی فارغ‌التحصیلان آلبرتا

  برنامه سرمایه‌گذاری و کارآفرینی فارغ‌التحصیلان آلبرتا مناسب آن دسته از فارغ‌التحصیلان کالج‌ها یا دانشگاه‌های آلبرتا است که قصد دارند کسب‌وکارشان را در این استان دایر کنند. پس از ۱ سال حضور در استان آلبرتا، متقاضیان می‌توانند برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنند. حداقل سرمایه موردنیاز برای سرمایه‌گذاری در این برنامه، از ۵۰هزار تا ۱۰۰هزار دلار کانادا متغیر است.

  برنامه سرمایه‌گذاری و کارآفرینی فارغ‌التحصیلان خارجی

  این برنامه ویژه آن دسته از فارغ‌التحصیلان کالج‌ها یا دانشگاه‌های خارج از کانادا است که می‌خواهند در استان آلبرتا استارتاپ راه‌اندازی کنند. متقاضیان پس از ۱ سال فعالیت استارتاپشان، برای اخذ اقامت دائم می‌توانند اقدام کنند. حداقل سرمایه‌ لازم برای این برنامه، بین ۵۰هزار تا ۱۰۰هزار دلار کانادا تخمین زده می‌شود.

  برنامه سرمایه‌گذاری در کشاورزی

  برنامه سرمایه‌گذاری در کشاورزی برای کشاورزان باتجربه‌ای مناسب است که به‌دنبال راه‌اندازی مزرعه خود یا خرید یکی از مزارع فعال استان آلبرتا هستند. این افراد می‌توانند از‌طریق سرمایه‌گذاری در کشاورزی، برای گرفتن اقامت دائم کانادا اقدام کنند. حداقل سرمایه موردنیاز در این نوع روش سرمایه‌گذاری، ۵۰۰هزار دلار کانادا است.

  سرمایهگذاری در استان انتاریو

  سرمایه‌‌گذاری در استان انتاریو مناسب صاحبان کسب‌وکار و کارآفرینانی است که قصد دارند کسب‌وکارشان را در این استان راه‌اندازی یا روی یکی از کسب‌وکارهای فعال آنجا سرمایه‌گذاری کنند. سرمایه لازم در این نوع سرمایه‌گذاری، بین ۲۰۰هزار تا ۶۰۰هزار دلار کانادا برآورد می‌شود.

  سرمایه‌گذاری در استان ساسکاچوان

  استان ساسکاچوان برای صاحبان کسب‌وکار و کارآفرینان و سرمایه‌گذاران ۳ برنامه مهاجرتی ازطریق سرمایه‌گذاری ارائه می‌دهد.

  برنامه‌های سرمایه‌گذاری استان ساسکاچوان ازاین‌قرارند:

  • برنامه کارآفرینی در استان ساسکاچوان
  • برنامه کارآفرینی فارغ‌التحصیلان خارجی ساسکاچوان
  • سرمایه‌گذاری کشاورزی در استان ساسکاچوان

  برنامه کارآفرینی در استان ساسکاچوان

  برنامه کارآفرینی در استان ساسکاچوان ویژه افرادی است که قصد دارند کسب‌وکار خود را راه‌اندازی یا در یکی از کسب‌وکار‌های فعال این استان مشارکت کنند. حداقل سرمایه موردنیاز برای سرمایه‌گذاری در استان ساسکاچوان، بین ۲۰۰هزار تا ۳۰۰هزار دلار کانادا است.

  برنامه کارآفرینی فارغ‌التحصیلان خارجی ساسکاچوان

  این برنامه ویژه آن دسته از فارغ‌التحصیلان کالج‌ها یا دانشگاه‌های ساسکاچوان است که می‌خواهند کسب‌وکاری در این استان راه‌اندازی کنند. برای این برنامه سرمایه‌گذاری، سرمایه موردنیاز مشخصی اعلام نشده است.

  سرمایه‌گذاری کشاورزی در استان ساسکاچوان

  سرمایه‌گذاری کشاورزی در استان ساسکاچوان برای آن دسته از افراد دارای سابقه مالکیت مزرعه مناسب است که قصد دارند مزرعه خود را راه‌اندازی یا روی یکی از مزارع این استان سرمایه‌گذاری کنند. حداقل سرمایه موردنیاز برای سرمایه‌گذاری کشاورزی در استان ساسکاچوان، بین ۱۵۰هزار تا ۳۰۰هزار دلار تخمین زده می‌شود.

  سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کانادا

  سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک در کانادا به دریافت اقامت یا شهروندی این کشور منجر نخواهد شد؛ درنتیجه، سرمایه‌گذاری روی ملک راه مناسبی برای مهاجرت به کانادا نیست. با‌این‌حال، هیچ منعی برای خرید ملک یا خانه برای افراد خارجی در کانادا وجود ندارد.

  خرید ملک به شما کمک می‌کند تا ویزای کانادا را دریافت کنید و مدتی ساکن این کشور باشید. بعد از ورود به کانادا، برای گرفتن ویزای تحصیلی یا کاری می‌توانید اقدام کنید تا شرایط اقامت در آنجا را به‌دست آورید.

  سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در کانادا

  سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت در کانادا یکی از راه‌های مناسب برای مهاجرت به این کشور است. گفتنی است که ثبت شرکت به‌تنهایی برای گرفتن اقامت کانادا کافی نیست. بعد از ثبت شرکت خود، باید برای اقامت خود در کانادا ویزا و مجوز کار دریافت کنید. برای ثبت شرکت در کانادا ۲ روش وجود دارد:

  • ثبت شرکت ازطریق انتقال درون‌سازمانی (ICT)
  • ثبت شرکت ازطریق مالک گرداننده (Owner Operator)

  سرمایه موردنیاز برای ثبت شرکت در کانادا، از ۱۵۰هزار تا ۸۰۰هزار دلار کانادا متغیر است.

  سرمایه گذاری از طریق استارتاپ در کانادا

  سرمایه‌گذاری از طریق استارتاپ در کانادا به کارآفرینان و صاحبان ایده‌های نوآورانه اجازه می‌دهد تا با راه‌اندازی کسب‌وکار مبتکرانه در این کشور، اقامت دائم آنجا را دریافت کنند. برای سرمایه گذاری از طریق استارتاپ در کانادا به چند پیش‌نیاز احتیاج دارید؛ ازجمله:

  • حداقل نمره ۵ آیلتس
  • نامه حامی مالی
  • حداقل ۱ سال تحصیلات عالی
  • نداشتن سوءپیشینه و مشکلات پزشکی
  • تمکن مالی ۱۴هزاردلاری

  با بهره‌مندی از پیش‌نیازهای لازم برای راه‌اندازی استارتاپ در کانادا، باید چند مرحله را با موفقیت پشت‌سر بگذارید. مراحل سرمایه‌گذاری از طریق استارتاپ در کانادا بدین‌شرح‌اند:

  1. آماده‌سازی ایده و طرح مبتکرانه برای راه‌اندازی استارتاپ
  2. ارائه طرح به سازمان‌های حامی طرح‌های استارتاپی
  3. ارسال نامه حمایت سازمان حامی به شما و سپس ارسال تعهدنامه به اداره مهاجرت کانادا به‌وسیله حامی
  4. آماده‌سازی مدارک برای درخواست ویزای استارتاپی
  5. انتظار ۳ تا ۶ماهه برای گرفتن ویزا
  6. مصاحبه کاری با سازمان‌های مرتبط در کانادا برای بررسی دقیق استارتاپ
  7. راه‌اندازی استارتاپ و اقدام برای اقامت کانادا

  در برنامه سرمایه‌گذاری از طریق استارتاپ، اگر حامی شما صندوق سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر کانادا (Venture Capital Funds) باشد، سرمایه موردنیاز برای سرمایه‌گذاری ۲۰۰هزار دلار کانادا است. اگر هم حامی شما گروه سرمایه‌گذاری فرشته (Angel Investor Groups) باشد، سرمایه لازم برای سرمایه‌گذاری ۷۵هزار دلار کانادا است.

  سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه در کانادا

  سرمایه‌گذاری از طریق اوراق قرضه در کانادا راهی امن برای کسب درآمد در این کشور است؛ چرا‌که این اوراق را دولت کانادا تضمین می‌کند. اوراق قرضه کانادا بازده ثابتی دارند. این یعنی از قبل میزان سود خود را در زمانی مشخص می‌توانید پیش‌بینی کنید. اوراق قرضه را از‌طریق بانک‌ها و کارگزاری‌های اوراق بهادار و حراج‌های دولتی کانادا می‌توانید بخرید.

  انواع اوراق قرضه کانادا عبارت‌اند از:

  اوراق قرضه پس‌انداز کانادا (Canada Savings Bonds)

  دولت کانادا نرخ سود این نوع اوراق را هر ۳ سال تنظیم می‌کند و بعد از گذشت این مدت، می‌توانید از بهره آن استفاده کنید.

  اوراق خزانه‌داری کانادا (Treasury Bills of Canada)

  این اوراق با سررسیدهای کوتاه‌مدت ۹۱، ۱۸۲، ۲۷۰ و ۳۶۴روزه ارائه می‌شوند.

  اوراق قرضه تعهدی کانادا (Canada Bond)

  این اوراق با سررسیدهای ۵ تا ۳۰ساله ارائه می‌شوند و نرخ سود ثابتی دارند. خرید اوراق قرضه تعهدی کانادا سرمایه‌گذاری مطمئنی به‌حساب می‌آید.

  سرمایه گذاری از طریق خرید بیزنس فعال در کانادا

  سرمایه گذاری از طریق خرید بیزنس فعال در کانادا یکی از راه‌های ایدئال برای دریافت ویزای کار و در‌نهایت اقامت دائم این کشور است. با خرید یکی از کسب‌وکارهای فعال در کانادا (مانند رستوران یا فروشگاه یا شرکت)‌، به‌راحتی می‌توانید در این کشور سرمایه‌گذاری کنید.

  شرایط سرمایه‌گذاری از طریق خرید بیزینس فعال در کانادا ازاین‌قرارند:

  • داشتن حداقل ۳ سال تجربه در مدیریت یا مالکیت بیزینس در کشور خود
  • داشتن حداقل ۲۵۰هزار دلار کانادا سرمایه برای خرید بیزینس
  • توانایی خرید کل سهام بیزینس یا حداقل ۵۱درصد از آن
  • مدرک تحصیلی دیپلم یا عالی‌تر

  سرمایه گذاری از طریق انتقال شرکت در کانادا (خرید فرانچایز)

  سرمایه‌گذاری از طریق انتقال شرکت در کانادا (خرید فرانچایز) روشی است که سرمایه‌گذاران امتیاز راه‌اندازی کسب‌وکار را از صاحب و مالک اصلی آن دریافت می‌کنند و باید این کسب‌وکار را بر‌اساس اصول آن اداره کنند. برای گرفتن امتیاز کسب‌وکار و فعالیت در کانادا، به شرایط خاصی نیاز دارید.

  شرایط سرمایه‌گذاری ازطریق خرید فرانچایز بدین‌شرح‌اند:

  • سرمایه کافی برای خرید امتیاز کسب‌وکار و راه‌اندازی آن طبق اصول شرکت امتیازدهنده
  • خرید سهم بیش از ۵۰درصد کسب‌وکار
  • طرح تجاری قانع‌کننده برای شرکت امتیاز‌دهنده
  • نداشتن سوءپیشینه و مشکلات پزشکی

  برای خرید امتیاز کسب‌وکار به داشتن مدرک زبان نیازی ندارید؛ بااین‌حال، باید شرکت امتیازدهنده را بتوانید قانع ‌کنید که بی‌شک با بهره‌مندی از دانش زبان کافی، این کار راحت‌تر خواهد بود.

  مبلغ موردنیاز برای سرمایه‌گذاری در این روش کاملا مشخص نیست؛ چراکه خرید امتیاز هر کسب‌وکار با دیگری متفاوت است. سرمایه موردنیاز برای سرمایه‌گذاری ازطریق خرید فرانچایز، بین ۵۰هزار تا ۵۰۰هزار دلار کانادا تخمین زده می‌شود. گفتنی است مبلغی که شرکت امتیازدهنده از سود امتیازگیرنده (نمایندگی) دریافت می‌کند، ۴ تا ۸درصد در ماه است.

  سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در کانادا

  کارآفرینی در کانادا به مفهوم راه‌اندازی تجارت و کسب‌وکار مبتکرانه یا خرید یکی از کسب‌وکارهای فعال در این کشور است؛ درنتیجه، برنامه‌های سرمایه‌گذاری استانی و ایجاد استارتاپ و خرید فرانچایز ازجمله روش‌های سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی در کانادا به‌شمار می‌آیند. با دریافت ویزای کارآفرینی کانادا، می‌توانید اقامت دائم این کشور را به‌دست آورید.

  سرمایه گذاری از طریق خود اشتغالی در کانادا

  اگر به‌عنوان ورزش‌کار حرفه‌ای، هنرمند، کشاورز یا صنعتگر به زندگی در یکی از استان‌ها یا قلمروهای کانادا علاقه‌مند هستید، ممکن است واجدشرایط دریافت ویزای سرمایه‌گذاری از طریق خود اشتغالی در کانادا برای خود و اعضای خانواده نزدیکتان باشید.

  برای گرفتن ویزای خوداشتغالی کانادا‌، در ۴ سال گذشته باید ۲ سال سابقه فعالیت فرهنگی یا هنری یا ورزشی در سطح جهانی یا تجربه خوداشتغالی در این زمینه‌ها را داشته باشید. تحصیلات، تجربه کاری، سن کم و دانش زبان، احتمال پذیرفته‌شدن ویزای خوداشتغالی کانادا را برای شما افزایش می‌دهد.

  مشاغل مشمول دریافت ویزای خوداشتغالی کانادا عبارت‌اند از:

  • نقاشان هنری
  • فعالان حوزه هنرهای تجسمی
  • فعالان حوزه پویانمایی
  • مجسمه‌سازان
  • موسیقی‌دانان
  • فعالان حوزه صنایع دستی
  • طراحان

  سرمایه‌گذاری از طریق خود اشتغالی در کانادا به سرمایه مشخصی برای سرمایه‌گذاری نیاز ندارد؛ بااین‌حال، با داشتن تمکن مالی کافی باید بتوانید از‌پس تامین مخارج روزانه‌تان در این کشور بربیایید.

  شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری کانادا

  شرایط مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری کانادا بسته به نوع روش سرمایه‌گذاری متفاوت خواهد بود. بااین‌حال، شرایط عمومی سرمایه‌گذاری در این کشور ازاین‌قرارند:

  • تمکن مالی کافی
  • ۳ تا ۵ سال سابقه کار مرتبط با سرمایه‌گذاری
  • نداشتن سوءپیشینه
  • سرمایه اولیه موردنیاز برای فعالیت

  سرمایه اولیه مورد نیاز

  در جدول زیر، سرمایه اولیه مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در کانادا را ذکر کرده‌ایم:

  روش‌های سرمایه گذاری در کاناداسرمایه اولیه مورد نیاز (به دلار کانادا)
  سرمایه‌گذاری استانی ۵۰هزار تا ۶۰۰هزار دلار بسته به نوع برنامه استانی
   خرید ملک۱۵۰هزار تا ۸۰۰هزار دلار بسته به استان و ملک
   ثبت شرکت ۱۵۰هزار تا ۸۰۰هزار دلار
  استارتاپ۷۵هزار تا ۲۰۰هزار دلار
  خرید بیزینس فعال۵۰هزار تا ۲۵۰هزار دلار
  خرید فرانچایز۵۰هزار تا ۵۰۰هزار دلار

   

  مدارک لازم برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری کانادا

  مدارک لازم برای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در کانادا بسته به نوع سرمایه‌گذاری متفاوت است. بااین‌حال، مدارک عمومی موردنیاز برای سرمایه‌گذاری در این کشور بدین‌شرح‌اند:

  • مدارک هویتی، مانند پاسپورت معتبر
  • مدارک مربوط به سوابق کاری مرتبط با کسب‌وکار
  • مدارک اثبات تمکن مالی
  • گواهی سلامت پزشکی

  مراحل مهاجرت برای سرمایه گذاری کانادا

  مراحل مهاجرت برای سرمایه‌گذاری کانادا عبارت‌اند از:

  1. برای سرمایه‌گذاری در کانادا، ابتدا برنامه سرمایه‌گذاری متناسب با شرایط خود را پیدا کنید.
  2. مدارک مرتبط با برنامه سرمایه‌گذاری مدنظر خود را جمع‌آوری کنید.
  3. مدارک مربوط به برنامه سرمایه‌گذاری دلخواهتان را برای اداره مهاجرت کانادا ارسال کنید.
  4. برای دریافت تاییدیه اداره مهاجرت کانادا منتظر بمانید.
  5. درصورت تایید مدارک مربوط به سرمایه‌گذاری، برای دریافت ویزا اقدام کنید.
  6. درصورت موافقت سفارت کانادا با ویزای شما، برای سفر به کانادا اقدام کنید.

  مهاجرت از طریق سرمایه گذاری کانادا برای ایرانیان

  بهترین روش برای سرمایه‌گذاری ایرانیان در کانادا به شرایط آنان بستگی دارد. باوجوداین، سرمایه‌گذاری استانی ازطریق کشاورزی می‌تواند برای ایرانیان روشی آسانی باشد؛ زیرا دولت کانادا در برنامه‌های استانی خود، تمرکز بسیاری روی گسترش کشاورزی کرده و برای این نوع سرمایه‌گذاری تسهیلات ویژه‌ای در نظر گرفته است.

  راه‌اندازی استارتاپ نیز یکی دیگر از روش‌های مناسب به‌منظور سرمایه‌گذاری در کانادا برای ایرانیان است. با استفاده از این راه درصورت توجیه‌پذیر‌بودن طرح تجاری استارتاپ، می‌توانید از کمک‌های مالی حامیان خود بهره‌مند شوید.

  اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا

  اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا از روش سرمایه‌گذاری‌های استانی، راه‌اندازی استارتاپ، ثبت شرکت، خرید فرانچایز و کسب‌وکار فعال، خوداشتغالی و کارآفرینی امکان‌پذیر است. ناگفته نماند که ویزایی به‌عنوان ویزای سرمایه‌گذاری کانادا وجود ندارد؛ بلکه برای سرمایه‌گذاری در این کشور باید از ویزای کارآفرینی، استارتاپ، ویزای مالک گرداننده (Owner Operator) و ویزای کارآفرینی استانی استفاده کنید.

  برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویزای سرمایه‌گذاری کانادا، روی مطلب زیر کلیک کنید.

  مزایای مهاجرت با سرمایه گذاری در کانادا

  کانادا با ارائه مزایای متعدد، به مکانی ایدئال برای سرمایه‌گذاری تبدیل شده است.

  مزایای مهاجرت با سرمایه گذاری در کانادا ازاین‌قرارند:

  داشتن محیط سیاسی باثبات: براساس شاخص‌های حکومتی بانک جهانی در سال ۲۰۲۱، کانادا ازنظر ثبات سیاسی در رتبه نهم جهان قرار گرفت. این ثبات زمینه‌ساز سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت و امنیت مضاعف برای سرمایه‌گذاران است.

  نظام مالی قدرتمند: در سال ۲۰۱۹، انجمن جهانی اقتصاد سیستم بانکی کانادا را به‌عنوان یکی از سیستم‌های بانکی باثبات دنیا معرفی کرد.

  منابع طبیعی غنی: کانادا یکی از تولیدکنندگان بزرگ مواد معدنی مانند پتاس و طلا و نیکل در جهان است. در سال ۲۰۲۱، این کشور با برخورداری از ذخایر اثبات‌شده نفت خام به‌میزان ۱۶۷میلیارد بشکه، چهارمین تولیدکننده بزرگ نفت خام در جهان شناخته شد.

  وجود نیروی کار تحصیل‌کرده: طبق گزارش سازمان همکاری و توسعه اقتصادی‌(OECD) ، در سال ۲۰۱۹ بیش از ۵۶درصد از بزرگ‌سالان کانادایی مدرک تحصیلات تکمیلی داشتند که این رقم کانادا را در صدر کشورهای گروه ۷ (G7) قرار می‌داد. چنین نیروی کار ماهری برای بخش‌های فناوری و امور مالی و سایر بخش‌های مبتنی‌بر دانش نعمت بزرگی محسوب می‌شود.

  اقتصاد نوآور: کانادا با کسب رتبه ۱۷ در شاخص جهانی نوآوری، قدرتش را در‌زمینه تحقیق و توسعه و فعالیت‌های نوآورانه به‌اثبات رسانده است. همچنین، دولت کانادا مشوق‌های مالیاتی چشمگیری برای تحقیق و توسعه و کشاورزی ارائه می‌دهد؛ به‌طوری‌که کسب‌وکارها با کمک این مشوق‌ها می‌توانند تا ۳۵درصد از میزان سرمایه‌گذاری خود را جبران کنند.

  نظام مالیاتی رقابتی: کانادا یکی از محیط‌های مالیاتی رقابتی‌ را میان کشورهای G7 دارد. در سال ۲۰۲۱، میانگین نرخ مالیات ‌بر درآمد شرکت‌های فدرال و استانی کانادا حدود ۵درصد  و بسیار کمتر از میانگین ایالات متحده آمریکا بود.

  معایب مهاجرت با سرمایه گذاری در کانادا

  مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در کانادا مزایای زیادی دارد؛ بااین حال نمی‌توان از برخی معایب بزرگ آن چشم‌پوشی کرد.

  برخی از معایب مهاجرت با سرمایه گذاری در کانادا عبارت‌اند از:

  فزونی جرم‌های سایبری: در سال‌های اخیر، کانادا به هدف مهمی برای جرایم سایبری تبدیل شده است؛ بنابراین، هک‌شدن حساب شرکت‌ها و دیگر جرایم سایبری در این کشور بسیار زیاد است.

  روند سخت ساخت‌وساز: روند اخذ مجوز ساخت‌وساز ممکن است بسیار طولانی باشد و تا ۲۵۰ روز بکشد.

  دشواری روند گرفتن اشتراک برق: در کشور کانادا، دریافت اشتراک برق شهری مشکل است؛ زیرا تکمیل فرایند آن حدود ۱۴۰ روز طول می‌کشد و قیمت برق به‌ویژه در پایتخت این کشور، اتاوا، بسیار گران است.

  دشواری تجارت بین‌مرزی: در کانادا، تجارت بین‌المللی به‌دلیل تفاوت قوانین استانی، بسیار پیچیده است.

  جمع‌بندی

  مهاجرت از طریق سرمایه گذاری کانادا با روش‌های مختلفی مانند ثبت شرکت، کارآفرینی و سرمایه‌گذاری استانی، ایجاد استارتاپ، خرید کسب‌وکار فعال و فرانچایز امکان‌پذیر است. به‌منظور سرمایه‌گذاری در کانادا، باید به‌صورت میانگین ۲۰۰هزار دلار کانادا سرمایه داشته باشید. برای اخذ شهروندی ازطریق سرمایه‌گذاری، لازم است تا ۵ سال در این کشور به فعالیت اقتصادی مشغول بوده باشید.

  سوالات کاربران درباره مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا

  سرمایه لازم برای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری کانادا چقدر است؟
  سرمایه لازم برای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری کانادا به‌طور میانگین ۲۰۰هزار دلار کانادا است.
  معیار انتخاب کانادا برای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری چیست؟
  اقتصاد پویا، امکان دریافت شهروندی کانادا، دسترسی به بازار جهانی و مالیات کم، از معیارهای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در کانادا هستند.
  آیا مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری کانادا برای ایرانیان مناسب است؟
  بله، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری کانادا به‌دلیل اقتصاد قدرتمند و بازده اقتصادی مناسب این کشور، برای ایرانیان مناسب است.
  مطمئن‌ترین روش سرمایه‌گذاری کانادا برای مهاجرت کدام است؟
  مطمئن‌ترین روش سرمایه‌گذاری کانادا برای مهاجرت خرید فرانچایز و سرمایه‌گذاری استانی است.
  سریع‌ترین روش مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری کانادا چیست؟
  سریع‌ترین روش مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری کانادا راه‌اندازی استارتاپ است. دریافت ویزای استارتاپ به ۳ تا ۶ ماه زمان نیاز دارد.
  آسان‌ترین روش مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری کانادا کدام است؟
  آسان‌ترین روش مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در کانادا راه‌اندازی استارتاپ است؛ چراکه درصورت داشتن طرح توجیهی مناسب، سازمان‌های حامی برای افتتاح شرکت به شما کمک می‌کنند.
  بهترین روش مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری کانادا چیست؟
  انتخاب بهترین روش مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری کانادا براساس شرایط هر سرمایه‌گذار متفاوت است؛ بااین‌حال، روش استارتاپ و سرمایه‌گذاری استانی، ازجمله روش‌های ایدئال مهاجرت به کانادا هستند.
  روش‌های مختلف مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری کانادا کدام‌اند؟
  سرمایه‌گذاری و کارآفرینی استانی، ثبت شرکت، راه‌اندازی استارتاپ، خود‌اشتغالی، خرید بیزینس فعال و فرانچایز از روش‌های مختلف مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری کانادا هستند.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859

  سایر روش های مهاجرت به کانادا