مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در دبی

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری دبی از روش‌های پرهزینه، اما مطمئن برای مهاجرت به این شهر است. دبی یکی از قطب‌های تجاری مهم امارات متحده عربی و خاورمیانه است و به‌دلیل اقتصاد پرقدرتش مقصد مناسبی برای مهاجرت به‌شمار می‌آید.

مشاوره تلفنی
2024/5/3bd3cd17-d941-4b30-8195-4689f4d74b6f.jpg

مشاوره برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری دبی

 متخصصان ما در بالدانو با سال‌ها تجربه در زمینه مشاوره برای مهاجرت، می‌توانند به شما در مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به دبی کمک کنند.

ما در این مطلب تمام اطلاعات لازم برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری دبی را برای شما گردآوری کرده ایم که با خواندن آن می‌توانید پاسخ تمام سوالات خود را دریافت کنید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و دریافت راهنمایی از کارشناسان ما در بالدانو، فرم مشاوره رایگان را پر کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

شما می‌توانید در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ الی ۱۷ و در روز پنجشنبه از ساعت ۹ الی ۱۴ برای مشاوره تلفنی رایگان با شماره ۰۲۱۴۳۸۵۹ تماس بگیرید.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  دلایل انتخاب دبی برای مهاجرت سرمایه گذاری

  دبی ازنظر اقتصادی یکی از شهرهای برتر و موفق جهان است و یکی از کمترین نرخ‌های تورم اقتصادی را در دنیا دارد (کمتر از ۵درصد). دلایل متعددی برای انتخاب دبی برای مهاجرت ازطریق سرمایه‌گذاری وجود دارد. در‌ادامه، دلایل مهم انتخاب دبی برای مهاجرت سرمایه‌گذاری را بررسی می‌کنیم.

  • اقتصاد پرقدرت

  طبق آمار وبسایت Worldeconomics، کشور امارات متحده عربی در سال ۲۰۲۳ هفدمین اقتصاد برتر جهان و در منطقه خاورمیانه نیز جزو ۵ قدرت اقتصادی برتر  شناخته شد. اقتصاد قوی و رشد سرمایه و فرصت رشد مالی از دلایل مهمی هستند که دبی را به مقصدی ایدئال برای مهاجرت سرمایه‌گذاری تبدیل می‌کند.

  • حداقل سرمایه مورد نیاز و اقامت

  روش‌های متعددی برای سرمایه گذاری در دبی و اخذ اقامت این شهر از راه سرمایه‌گذاری وجود دارد. بااین‌حال، فارغ از اینکه کدام روش را برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌کنید، اگر قصد دارید از راه سرمایه‌گذاری اقامت موقت دبی را دریافت کنید، حداقل سرمایه‌تان باید ۲۸۰هزار دلار باشد. با سرمایه ۲۸۰هزاردلاری، اقامت ۲ یا ۳ساله دبی را می‌توانید بگیرید و تا زمانی‌که سرمایه خود را انتقال ندهید، می‌توانید اقامتتان را تمدید کنید.

  اگر حداقل سرمایه شما در روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری در دبی ۲٫۷۷میلیون دلار باشد، بلافاصله اقامت ۵ یا ۱۰‌ساله این شهر را می‌توانید اخذ کنید. تمامی اتباع خارجی که از راه سرمایه‌گذاری اقامت دبی را می‌گیرند، اقامت دبی را برای اعضای درجه‌یک خانواده خود (همسر و فرزند پسر کوچک‌تر از ۱۸ سال و فرزند دختر مجرد) نیز می‌توانند اخذ کنند.

  • معافیت مالیاتی

  امارات متحده عربی ازجمله کشورهایی است که قانون مالیات بر درآمد ندارد. به‌عبارت‌دیگر، تمامی سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در این کشور از پرداخت مالیات بر درآمد معاف هستند؛ اما باید ۵درصد بابت مالیات بر ارزش افزوده بپردازند.

  • اخذ تابعیت و شهروندی

  کشور امارات متحده عربی فقط از ۱ راه به سرمایه‌گذاران خارجی تابعیت و شهروندی دبی را ارائه می‌کند: در‌صورتی‌که سرمایه‌گذاران به‌مدت ۳۰ سال در دبی زندگی کنند و از کشور امارات متحده عربی خارج نشوند.

  اگر قصد دارید از راه سرمایه‌گذاری اقامت و سپس تابعیت و شهروندی دبی را دریافت کنید، راحت‌ترین راه برایتان اخذ اقامت ۵ یا ۱۰ساله این شهر است. اگر حداقل سرمایه شما برای سرمایه‌گذاری در دبی ۲٫۷۷میلیون دلار باشد، بلافاصله اقامت ۵ یا ۱۰ساله دبی را می‌توانید دریافت کند و تا زمانی‌که به سرمایه‌گذاری و فعالیت تجاری خود در دبی ادامه دهید، اقامتتان را می‌توانید تمدید کنید. پس از گذشت ۳۰ سال از اقامت در دبی نیز، برای اخذ شهروندی امارات متحده عربی می‌توانید اقدام کنید. ناگفته نماند که تسلط به زبان عربی برای اخذ شهروندی امارات متحده عربی الزامی است.

  روش های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری دبی

  روش های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری دبی ازاین‌قرارند:

  • خرید ملک
  • ثبت شرکت
  • خرید اوراق قرضه
  • صندوق‌های مالی
  • کارآفرینی
  • بازار سهام

  درادامه، با هر‌یک از روش های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری دبی بیشتر آشنا می‌شویم.

  سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در دبی

  برای اخذ اقامت دبی از طریق خرید ملک و مهاجرت به امارات متحده عربی‌، حداقل سرمایه‌تان باید ۲۸۰هزار دلار باشد. با این میزان سرمایه، می‌توانید اقامت ۲‌ساله دبی را بگیرید و به‌شرطی‌که سرمایه خود را تا ۳ سال انتقال ندهید، می‌توانید اقامتتان را تمدید کنید.

  اگر یک یا چند ملک با ارزش ۱٫۳۷میلیون دلار در دبی بخرید، بلافاصله اقامت ۵ساله امارات متحده عربی را می‌توانید دریافت کنید؛ اما تا ۳ سال اجازه ندارید به سرمایه‌تان دست بزنید. همچنین، در این روش برای اینکه بتوانید اقامت دبی را اخذ کنید، سرمایه شما باید کاملا نقد و بدون گرفتن وام تامین شده باشد. اگر حداقل سرمایه‌تان برای خرید ملک در دبی ۲٫۷۷میلیون دلار باشد، بلافاصله اقامت ۱۰ ساله دبی را می‌توانید اخذ کنید.

  سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در دبی

  سرمایه گذاری در دبی از طریق ثبت شرکت برای متقاضیان ایرانی امکان‌پذیر است؛ اما آنان اجازه دارند فقط شرکت‌ سهامی و شرکت‌ غیرسهامی و شرکت مسئولیت محدود در دبی تاسیس و ثبت کنند. در دبی ۳ نوع شرکت خدماتی و شرکت تجاری و شرکت صنعتی وجود دارد. درادامه، با این شرکت‌ها بیشتر آشنا می‌شویم.

  • شرکت خدماتی

  در دبی به شرکتی خدماتی گفته می‌شود که طبق مجوز خود، خدمات خاص و مشخصی به مشتریان ارائه می‌کند. شرکت‌های باربری، شرکت‌های تعمیراتی و تاسیساتی، شرکت‌های نظافتی، شرکت‌های آرایشگری و شرکت‌های گردشگری از نمونه‌های متداول شرکت‌های خدماتی در دبی هستند. برای ثبت شرکت خدماتی در دبی، باید مجوز حرفه‌ای (Professional License) بگیرید. افرادی که در دبی شرکت خدماتی ثبت می‌کنند، می‌توانند دفتر مجازی (Virtual Company) تهیه کنند و مجبور نیستند دفتر کار حقیقی بخرند یا اجاره کنند.

  • شرکت تجاری

  در دبی به شرکتی تجاری گفته می‌شود که درزمینه خرید و فروش کالا، صادرات، واردات و تبادل کالا فعالیت می‌کنند. همچنین، شرکت‌هایی که خرید و فروش املاک انجام می‌دهند، در دبی شرکت تجاری به‌حساب می‌آیند. برای ثبت شرکت تجاری در دبی باید مجوز تجاری (Commercial License) دریافت کنید. همچنین، می‌توانید دفتر کار مجازی فراهم کنید و مجبور نیستید در دبی دفتر کار حقیقی بخرید یا اجاره کنید.

  • شرکت صنعتی

  در دبی به شرکتی صنعتی گفته می‌شود که فعالیت‌های صنعتی مانند تاسیسات کارخانه‌ای، تولید محصولات مختلف، بسته‌بندی محصولات مختلف یا فراوری محصول انجام می‌دهد. برای ثبت شرکت صنعتی در دبی، باید مجوز صنعتی (Industrial License) بگیرید. همچنین، اگر قصد دارید در دبی شرکت صنعتی ثبت کنید، باید دفتر کار حقیقی در دبی بخرید یا اجاره کنید.

  روش دیگری برای مهاجرت به دبی از طریق ثبت شرکت وجود دارد که به اخذ اقامت ۱۰ساله امارات متحده عربی منجر می‌شود. اگر حداقل سرمایه شما ۲٫۷۷میلیون دلار باشد، با ثبت شرکت در دبی بلافاصله می‌توانید اقامت ۱۰ساله دبی را بگیرید؛ اما تا ۳ سال اجازه ندارید سرمایه‌تان را جابه‌جا کنید. برای اخذ اقامت ۱۰ساله دبی از این روش، سرمایه شما باید کاملا نقد و قسط نداشته باشد.

  شرایط مهم ثبت شرکت در دبی ازاین‌قرارند:

  • برای ثبت شرکت در دبی باید حداقل ۱۸ و حداکثر ۶۰ سال داشته باشید.
  • برای ثبت شرکت در دبی باید حداقل ۵هزار دلار تمکن مالی ارائه کنید.
  • هزینه ثبت شرکت در دبی از ۵هزار تا ۱۰هزار دلار متغیر است.
  • مدت‌زمان ثبت شرکت در دبی از ۱ تا ۶ هفته متغیر است.
  • حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در دبی ۲۸۰ دلار است؛ اما اگر قصد دارید با ثبت شرکت اقامت دبی را بگیرید، حداقل سرمایه شما باید ۲۸۰هزار دلار باشد.
  • مالیات ارزش افزوده برای ثبت شرکت در دبی ۵درصد است.

  سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه در دبی

  برای خرید اوراق قرضه در دبی محدودیت سرمایه وجود ندارد؛ اما اگر قصد دارید از طریق خرید اوراق قرضه اقامت دبی را بگیرید، حداقل سرمایه‌تان باید ۵هزار دلار باشد. همچنین، سرمایه‌گذار اصلی باید بیشتر از ۲۱ سال داشته باشد. با خرید اوراق قرضه از دبی به ارزش حداقل ۵هزار دلار، می‌توانید اقامت ۱ساله امارات متحده عربی را بگیرید و تا زمانی‌که سرمایه‌تان را جابه‌جا نکنید، می‌توانید اقامت خود را در این کشور تمدید کنید.

  سرمایه گذاری در صندوق‌های مالی دبی

  صندوق‌های مالی دبی ترکیبی از فرصت‌های مختلف برای خرید سهام و فرصت‌های سرمایه‌گذاری و فرصت‌های مدیریتی هستند که در‌اختیار سرمایه‌گذاران دبی قرار می‌گیرند. این صندوق‌ها فرصتی را فراهم می‌کنند تا متقاضیان سرمایه‌گذاری در دبی با مشارکت سایر سرمایه‌گذاران، اوراق بهادار بخرند. در این روش، سرمایه‌گذار این فرصت را پیدا می‌کند تا سهامش را مدیریت کند و مالکیت سهام و سرمایه خود را در دست داشته باشد.

  به‌منظور سرمایه گذاری در صندوق‌های مالی دبی، حداقل سرمایه شما باید ۲۸۰هزار دلار و سنتان بیش از ۲۱ سال باشد. ناگفته نماند که اگر حداقل سرمایه شما برای سرمایه‌گذاری در صندوق‌های مالی دبی ۲٫۷۷میلیون دلار باشد، بلافاصله اقامت ۱۰ ساله دبی را می‌توانید اخذ کنید.

  سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در دبی

  اگر قصد دارید از طریق کارآفرینی در دبی سرمایه‌گذاری و به این شهر مهاجرت کنید، حداقل سرمایه شما باید ۱٫۳۷میلیون دلار باشد. اگر در یکی از مناطق آزاد امارات متحده عربی دست به کارآفرینی بزنید، مالک تمام کسب‌و‌کار خود خواهید بود؛ اما اگر کسب‌و‌کارتان را در مناطق آزاد ثبت نکنید، باید برای اخذ مجوز حداقل ۲ نفر شریک اماراتی داشته باشید.

  از شرایط مهم سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در دبی، ارائه بیزینس پلن (طرح تجاری) کاملا جدید و خلاقانه است. دقت کنید که اگر بیزینس پلن شما ایده و موضوع تکراری داشته باشد، بخت بسیار کمی برای اخذ مجوز سرمایه‌گذاری در دبی خواهید داشت. این نکته را نیز فراموش نکنید که اگر حداقل سرمایه‌تان برای کارآفرینی در دبی ۲٫۷۷میلیون دلار باشد، بلافاصله اقامت ۱۰ ساله دبی را می‌توانید اخذ کنید.

  سرمایه گذاری در بازار سهام در دبی

  برای سرمایه گذاری در بازار سهام دبی، باید در یکی از کارگزارهای رسمی و قانونی صرافی‌های دبی یا ابوظبی حساب معاملاتی باز کنید. سرمایه گذاری در بازار سهام در دبی از روش‌های آسان سرمایه‌گذاری در این شهر است؛ چراکه مراحل اداری پیچیده‌ای ندارد. بااین‌همه، افرادی که در تحلیل و ارزیابی بازار بورس تخصصی ندارند، بهتر است برای این کار از متخصصان و کارشناسان بازار مشاوره بگیرند.

  اگر قصد دارید از طریق سرمایه گذاری در بازار سهام در دبی اقامت ۲ و ۳ یا ۵ساله دبی را بگیرید و به امارات متحده عربی مهاجرت کنید، حداقل سرمایه‌تان باید ۲۸۰هزار دلار باشد. بااین‌حال، اگر حداقل سرمایه شما ۲٫۷۷میلیون دلار باشد، از راه سرمایه‌گذاری در بازار سهام دبی بلافاصله اقامت ۱۰‌ساله دبی را می‌توانید بگیرید.

  شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری دبی

  شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری دبی عبارت‌‌اند از:

  • داشتن گذرنامه معتبر: افرادی که قصد دارند از طریق سرمایه گذاری به دبی مهاجرت کنند، باید گذرنامه با حداقل ۱ سال اعتبار داشته باشند.
  • نداشتن سوءپیشینه: اگر فردی که قصد دارد ازطریق سرمایه‌گذاری به دبی مهاجرت کند، در کشور یا کشورهای محل زندگی‌اش سوءپیشینه داشته باشد، نمی‌تواند ویزای سرمایه‌گذاری دبی را دریافت کند.
  • داشتن سن مجاز: در برخی از روش‌های سرمایه‌گذاری دبی مانند روش خرید ملک، متقاضی نباید کمتر از ۱۸ و بیشتر از ۶۰ سال داشته باشد. کمترین سن مجاز برای سرمایه‌گذاری در صندوق‌های مالی یا بازار سهام دبی نیز ۲۱ سال است.
  • داشتن تمکن مالی کافی: در برخی از روش‌های سرمایه‌گذاری در دبی همچون روش ثبت شرکت، متقاضی باید حداقل ۵هزار دلار تمکن مالی ارائه کند.
  • نداشتن اقامت امارات: افرادی که قصد دارند ازطریق سرمایه‌گذاری به دبی مهاجرت و اقامت این شهر را اخذ کنند، باید ساکن کشور دیگری باشند و نباید اقامت دبی را داشته باشند.
  • داشتن کفیل اماراتی: در برخی از روش‌های سرمایه‌گذاری در دبی نظیر روش ثبت شرکت، باید کفیل اماراتی را به‌عنوان شریک و نماینده قانونی خود به دولت امارات متحده عربی معرفی و نام این کفیل را به‌عنوان صاحب و سهام‌دار اصلی شرکت در اساس‌نامه شرکت ثبت کنید.
  • داشتن سرمایه اولیه مورد نیاز: داشتن حداقل سرمایه مورد نیاز مهم‌ترین عامل و شرط سرمایه‌گذاری در دبی و مهاجرت به این شهر است. درادامه، حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در دبی را بررسی می‌کنیم.

  سرمایه اولیه مورد نیاز

  سرمایه اولیه مورد نیاز برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری دبی در روش‌های مختلف طبق جدول زیر است:

  روش های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری دبیسرمایه اولیه مورد نیاز
   خرید ملک ۲۸۰هزار دلار
   ثبت شرکت۲۸۰هزار دلار
  خرید اوراق قرضه ۲۸۰هزار دلار
  کارآفرینی ۱میلیون و ۳۷۰هزار دلار
  سرمایه گذاری در صندوق‌های مالی۲۸۰هزار دلار
  سرمایه گذاری در بازار سهام۲۸۰هزار دلار

  مدارک لازم برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری دبی

  مدارک لازم برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری دبی بدین‌شرح‌اند:

  • گذرنامه با حداقل ۱ سال اعتبار
  • گواهی عدم سوءپیشینه
  • ۲ یا ۳ قطعه عکس پاسپورتی
  • تمکن مالی مورد نیاز
  • حداقل سرمایه مورد نیاز
  • گواهی سلامت پزشکی
  • نشانی محل اقامت در دبی
  • تکمیل فرم ویزای سرمایه گذاری دبی

  مراحل مهاجرت برای سرمایه گذاری دبی

  مراحل مهاجرت برای سرمایه گذاری دبی به‌ترتیب ازاین‌قرارند:

  1. باتوجه‌به سرمایه و شرایط خود، روش سرمایه‌گذاری مناسب و دلخواهتان را انتخاب کنید. توصیه می‌کنیم که در این مرحله با کارشناسان و متخصصان مهاجرتی و سرمایه‌گذاری در دبی مشورت کنید.
  2. پس از انتخاب روش سرمایه‌گذاری، شرایط و مدارک لازم برای روش سرمایه‌گذاری مدنظر خود را به‌خوبی بررسی کنید. در‌صورت کامل‌بودن مدارک و داشتن شرایط لازم، برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری دبی به سفارت امارات متحده عربی مراجعه کنید. در این مرحله، می‌توانید پیگیری و تمامی امور اداری و حقوقی سرمایه‌گذاری در دبی را به یکی از شرکت‌های مهاجرتی بسپارید. در این صورت، شرکت مهاجرتی به‌نمایندگی از شما مدارک را برای سفارت امارات متحده عربی ارسال می‌کند و فقط کافی است فرم درخواست ویزای سرمایه‌گذاری دبی را تکمیل کنید.
  3. پس از ارسال مدارک و پرونده به سفارت امارات متحده عربی، افسر پرونده مدارک شما را بررسی می‌کند و درصورت ناقص‌بودن، از شما می‌خواهد که مدارک را کامل کنید. در‌صورتی‌که مدارکتان تکمیل باشد، افسر مرتبط پرونده را برای اخذ تایید ویزا و مجوزهای لازم به وزارت امور اقتصادی امارات متحده عربی ارسال می‌کند.
  4. اگر وزارت امور اقتصادی و سایر سازمان‌های مرتبط در امارات متحده عربی پرونده شما را واجدشرایط تشخیص دهند و با صدور مجوزهای لازم موافقت کنند، ویزای سرمایه‌گذاری دبی برایتان صادر می‌شود و مجوز ورود به دبی را دریافت می‌کنید.
  5. مجوز ورود به دبی با اعتبار حداکثر ۶ماهه صادر می‌شود. پس از اخذ ویزای سرمایه‌گذاری و ورود به دبی، حداکثر ۶ ماه فرصت دارید تا مراحل سرمایه‌گذاری و انتقال سرمایه را به دبی تکمیل و کارت اقامت دبی خود را دریافت کنید. اگر در مدت ۶ ماه نتوانید سرمایه‌گذاری کنید و اقامت دبی را بگیرید، باید خاک امارات متحده عربی را ترک کنید.

  مهاجرت از طریق سرمایه گذاری دبی برای ایرانیان

  بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری در دبی برای متقاضیان ایرانی خرید ملک و سرمایه‌گذاری در بازار سهام دبی و سرمایه‌گذاری در صندوق‌های مالی دبی است. ایرانیانی که قصد دارند از طریق سرمایه‌گذاری در دبی اقامت این شهر را بگیرند و به امارات متحده عربی مهاجرت کنند، می‌توانند با استفاده از تمامی روش‌های سرمایه‌گذاری گفته‌شده در مطلب حاضر اقامت دبی را بگیرند. بااین‌همه، خرید ملک و خرید سهام و استفاده از صندوق‌های مالی روش‌های برتر سرمایه‌گذاری در دبی برای ایرانیان هستند (فروم وبسایت‌های Statista.com و Uae-embassy.org).

  ۳ روش مذکور درمقایسه‌با سایر روش‌های سرمایه‌گذاری در دبی، پیچیدگی اداری کمتر و روند قانونی راحت‌تری دارند و به اخذ مجوز خاصی نیاز ندارند و به سرمایه‌گذار اجازه می‌دهند تا مالکیت و اختیار سرمایه خود را در دست داشته باشد و بتواند به‌راحتی آن را مدیریت کند.

  اخذ ویزای سرمایه گذاری دبی

  با اخذ ویزای سرمایه گذاری دبی که نوعی از ویزای تجاری دبی (Business Visa) است،  در دبی و امارات می‌توانید شرکت ثبت کنید و سهام شرکت‌های اماراتی را بخرید یا در این کشور به‌صورت مستقل و آزاد (فریلنس) کار و درآمد کسب کنید. ویزای سرمایه‌گذاری زیرمجموعه‌ای از طرح ویزای طلایی دبی است که برای جذب کارآفرینان و سرمایه‌گذاران خارجی در امارات طراحی شده است.

  ویزای سرمایه گذاری دبی ۲ نوع مختلف دارد:

  • ویزای تجاری طلایی دبی
  • ویزای تجاری کارآفرینی دبی

  ویزای تجاری طلایی دبی

  این ویزا فقط به آن دسته از افرادی تعلق می‌گیرد که در امارات متحده عربی صاحب شرکت هستند و حداقل نرخ سود سالانه شرکت آن‌ها ۲۷۰هزار دلار است یا مالک و صاحب پروژه‌ای هستند که حداقل ارزش فروش آن ۱٫۹میلیون دلار است یا در یکی از شرکت‌های اماراتی حداقل ۵۵۰هزار دلار سرمایه‌گذاری کرده‌اند. ویزای تجاری طلایی دبی حداکثر ۱۰ سال اعتبار دارد و می‌توان آن را تمدید کرد. گفتنی است که صدور این ویزا ۶۰ روز طول می‌کشد.

  ویزای کارآفرینی دبی

  ویزای کارآفرینی دبی برای افرادی مناسب است که قصد دارند در امارات متحده عربی شرکت ثبت کنند؛ اما سرمایه کافی برای اخذ ویزای تجاری طلایی دبی را ندارند. به‌منظور اخذ ویزای کارآفرینی دبی، باید حداقل ۱۰۰هزار دلار سرمایه داشته باشید. هزینه اخذ این ویزا نیز از ۱۴۰ تا ۲۸۰ دلار متغیر است. برای دریافت ویزای کارآفرینی دبی، ابتدا باید مجوز ورود به امارات متحده عربی را بگیرید. این مجوز با اعتبار ۶‌ماهه صادر می‌شود. پس از ورود به امارات، می‌توانید این مجوز را به اقامت ۲ و ۳ یا ۴ساله تبدیل کنید.

  ویزای سرمایه‌گذاری دبی با اعتبار ۱ تا ۶ماهه صادر می‌شود. ساکنان امارات متحده عربی می‌توانند ویزای سرمایه‌گذاری ۱‌ماهه دبی را بگیرند؛ اما افرادی که ساکن امارات متحده عربی نیستند، ویزای سرمایه گذاری ۶ماهه دبی را می‌توانند اخذ کنند. اگر پس از اخذ ویزای سرمایه‌گذاری دبی به هر دلیلی از مهاجرت و سفر به دبی منصرف شدید، توصیه می‌کنیم که حتما لغو برنامه سفرتان را به سفارت امارات متحده عربی اطلاع بدهید؛ وگرنه در آینده برای اخذ مجدد ویزای سرمایه‌گذاری با مشکل مواجه خواهید شد.

  برای کسب اطلاعات بیشتر درزمینه اخذ ویزای سرمایه گذاری دبی روی لینک زیر کلیک کنید.

  مزایای مهاجرت با سرمایه گذاری در دبی

  • جلوگیری از افت ارزش سرمایه در ایران
  • رشد سرمایه در مدت‌زمان کوتاه
  • اخذ اقامت موقت دبی
  • امکان اخذ تابعیت دبی
  • معافیت مالیاتی در دبی
  • رقابت در فضای اقتصادی سالم
  • امنیت اقتصادی و حفظ سرمایه
  • امکان فعالیت در بازار تجارت جهانی
  • امکان تحصیل فرزندان در دبی
  • بهره‌مندی از خدمات درمانی پیشرفته

  معایب مهاجرت با سرمایه گذاری در دبی

  • سرمایه اولیه مورد نیاز فراوان
  • فراهم‌نبودن امکان اخذ اقامت دائم دبی
  • فراهم‌نبودن امکان مالکیت کامل سرمایه در برخی از روش‌ها
  • محدودیت جابه‌جایی و انتقال سرمایه
  • پیچیدگی مراحل اداری و قانونی در دبی

  جمع‌بندی

  طبق آمار وبسایت Worldeconomics، دبی هفدهمین اقتصاد برتر جهان در سال ۲۰۲۳ و یکی از ۵ اقتصاد برتر منطقه خاورمیانه معرفی شناخته می‌شود. به‌منظور سرمایه‌گذاری در دبی و اخذ اقامت این شهر، روش‌های مختلفی وجود دارند. اگر قصد دارید از طریق سرمایه‌گذاری اقامت دبی را اخذ کنید، حداقل سرمایه‌تان باید ۲۸۰هزار دلار باشد. اگر سرمایه شما ۲٫۷۷میلیون دلار یا بیشتر باشد، از همان ابتدا اقامت ۵ یا ۱۰ساله دبی را می‌توانید بگیرید.

  هزینه اخذ ویزای سرمایه‌گذاری دبی ۱۴۰ تا ۲۸۰ دلار است. مزایای مهم مهاجرت از طریق سرمایه گذاری دبی، معافیت از مالیات و امکان اخذ اقامت دبی برای سرمایه‌گذار و اعضای درجه‌یک خانواده او است.

  برای دریافت مشاوره رایگان درباره نحوه اخذ اقامت دبی از طریق سرمایه‌گذاری، می‌توانید فرم مشاوره را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی بالدانو با شما تماس بگیرند.

  سوالات کاربران درباره مهاجرت از طریق سرمایه گذاری دبی

  آیا مهاجرت از طریق سرمایه گذاری دبی برای ایرانیان مناسب است؟
  بله، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری دبی برای ایرانیان مناسب است؛ چرا‌که این کشور قانون مالیات بر درآمد ندارد و جزو اقتصادهای موفق منطقه خاورمیانه محسوب می‌شود و به کشور ایران نزدیک است.
  سرمایه لازم برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری دبی چقدر است؟
  سرمایه لازم برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری دبی ۲۸۰هزار دلار است.
  معیار انتخاب دبی برای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری چیست؟
  معیار انتخاب دبی برای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری، اقتصاد قوی و باثبات این شهر و معافیت از مالیات بر درآمد و شرایط مناسب برای رشد سرمایه است.
  مطمئن‌ترین روش سرمایه‌گذاری دبی برای مهاجرت کدام است؟
  مطمئن‌ترین روش سرمایه‌گذاری دبی برای مهاجرت خرید ملک و ثبت شرکت در دبی است.
  سریع‌ترین روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری دبی چیست؟
  سریع‌ترین روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری دبی، خرید ملک و سرمایه گذاری در بازار سهام دبی است.
  آسان‌ترین روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری دبی کدام است؟
  آسان‌ترین روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری دبی روش سرمایه‌گذاری در بازار سهام دبی و روش خرید ملک در دبی است.
  بهترین روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری دبی چیست؟
  بهترین روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری دبی به بودجه و شرایط سرمایه‌گذار بستگی دارد. در وبسایت Tradingeconomics.com، سرمایه‌گذاری در دبی از طریق خرید ملک و کارآفرینی و بازار سهام جزو روش‌های محبوب سرمایه‌گذاری شناخته شده‌اند.
  روش‌های مختلف مهاجرت از طریق سرمایه گذاری دبی کدام‌اند؟
  روش‌های مختلف مهاجرت از طریق سرمایه گذاری دبی عبارت‌اند از: خرید ملک، ثبت شرکت در دبی، خرید اوراق قرضه، صندوق‌های مالی، کارآفرینی و بازار سهام.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859