مهاجرت تحصیلی به فرانسه

مهاجرت تحصیلی به فرانسه رؤیایی دست‌نیافتنی نیست. مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل بدون نیاز به یادگیری زبان فرانسه و هزینه هنگفت نیز ممکن است. برای اینکه این رؤیا به‌ واقعیت تبدیل شود، باید مشورت گرفت و درست و دقیق برنامه‌ریزی کرد.

مشاوره تلفنی 021-43859
2024/5/6880f621-2071-44c8-bf26-81d880ff55c5.jpg

مشاوره مهاجرت تحصیلی به فرانسه

در فرانسه بیش از ۳۵۰۰ مدرسه، مؤسسه آموزش عالی و دانشگاه وجود دارد. مشاوره مهاجرت تحصیلی به فرانسه مطمئن‌ترین، ارزان‌ترین و سریع‌ترین راه برای کسب اطلاعات لازم درباره نحوه مهاجرت تحصیلی به فرانسه، برنامه‌ریزی دقیق برای آن، تهیه مدارک و منابع مالی و یافتن بهترین دانشگاه و شهر برای مهاجرت است.

مشاوره مهاجرت تحصیلی به فرانسه از خدمات مؤسسه مهاجرتی بالدانو است. مشاوران بالدانو به‌روزترین و دقیق‌ترین اطلاعات را درباره شرایط مهاجرت تحصیلی به فرانسه دارند. مطلبی که می‌خوانید، پاسخ همه سؤالات شما درباره مهاجرت تحصیلی به فرانسه است.

برای مشاوره مهاجرت تحصیلی به فرانسه با کارشناسان و متخصصان بالدانو و کسب اطلاعات بیشتر، فرم مشاوره رایگان را تکمیل کنید تا کارشناسان بالدانو با شما تماس بگیرند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  ویزای تحصیلی فرانسه

  ویزای تحصیلی فرانسه را همه متقاضیان مهاجرت تحصیلی به فرانسه که شهروند اتحادیه اروپا (EU، منطقه اقتصادی اروپا EEA) و سوئیس نیستند، باید اخذ کنند. ویزای تحصیلی فرانسه براساس طول دوران تحصیل متقاضی به سه نوع تقسیم شده است:

  • ویزای دانشجویی کوتاه‌مدت (Visa de court séjour pour etudes): برای شرکت در دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت است که کمتر از سه ماه (۹۰ روز) طول می‌کشد.
  • ویزای طولانی‌مدت موقت (Visa de long séjour temporaire pour etudes): برای گذراندن آموزش‌هایی است که بین سه تا شش ماه طول می‌کشد.
  • ویزای طولانی‌مدت (Visa de long séjour etudes): برای گذراندن آموزش‌هایی است که بیش از شش ماه طول می‌کشد.

  مدارک لازم برای ویزای تحصیلی فرانسه عبارت‌اند از:

  • نامه رسمی و معتبر پذیرش از دانشگاه یا مؤسسه آموزشی
  • پاسپورت معتبر
  • دو قطعه عکس در اندازه پاسپورت
  • تکمیل‌شده فرم درخواست ویزا
  • تمکن مالی
  • گواهی عدم سوء‌پیشینه
  • بیمه درمانی
  • مدارک مربوط به محل اقامت متقاضی در طول دوران تحصیل
  • رسید پرداخت ۵۰ یورو هزینه درخواست ویزای تحصیلی فرانسه

  متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی فرانسه باید مدارک خود را به سفارت این کشور تحویل دهند و برای مصاحبه حضوری نیز آماده باشند. همچنین، صدور ویزای تحصیلی فرانسه حداقل بین ۱۵ تا ۴۵ روز طول می‌کشد.

  شرایط مهاجرت تحصیلی به فرانسه

  شرایط مهاجرت تحصیلی به فرانسه

  متقاضیان مهاجرت تحصیلی به فرانسه لازم است قبل از هر اقدامی وبسایت مؤسسه آموزشی یا دانشگاه مورد نظر خود را بررسی کنند، چون ممکن است برای تحصیل در بعضی رشته‌ها یا مقاطع یا برای تحصیل بعضی از دانشجویان بین‌المللی شرایط ویژه‌‌ای مشخص شده باشد. همچنین، متقاضی لازم است از سفارت فرانسه دراین‌باره سؤال کند.

  شرایط مهاجرت تحصیلی به فرانسه عبارت‌اند از:

  • داشتن نامه تأیید ثبت‌نام در مقطع و رشته تحصیلی با تاریخ آغاز و پایان تحصیل مشخص در یکی از مؤسسات آموزشی یا دانشگاه های معتبر فرانسه
  • داشتن تمکن مالی لازم برای تحصیل و زندگی در فرانسه در طول دوران تحصیل یا نامه تأیید دریافت بورسیه یا کمک مالی یا داشتن ضامن برای پرداخت هزینه‌ها
  • داشتن بیمه درمانی برای پوشش همه هزینه‌های درمانی در طول دوران تحصیل و اقامت در خاک فرانسه
  • داشتن ویزای تحصیلی فرانسه
  • داشتن محل اقامت مشخص در فرانسه
  • پرداخت همه هزینه‌های لازم

  تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه

  تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه در سال ۲۰۲۴، حداقل ۷۵۰ یورو برای یک ماه یا ۹۰۰۰ یورو برای یک سال است. البته، مقدار نهایی تمکن مالی برای هر متقاضی به شرایط او بستگی دارد و ازجانب سفارت تعیین می‌شود.

  اگر متقاضی از مؤسسه یا دانشگاه خصوصی پذیرش گرفته باشد و شهر محل زندگی‌اش نیز گران باشد، باید تمکن مالی بیشتری داشته باشد. اگر متقاضی بورسیه یا کمک مالی دریافت کرده باشد، به تمکن مالی کمتری نیاز دارد. در این مورد، مهم این است که متقاضی اثبات کند که می‌تواند هزینه‌های تحصیل و زندگی در فرانسه را در طول دوران تحصیل و اقامتش پرداخت کند.

  مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه

  مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه

  مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه عبارت‌اند از:

  • پاسپورت معتبر و مدارک هویتی
  • ترجمه‌شده مدارک و ریزنمرات مقاطع تحصیلی پیشین
  • رزومه
  • توصیه‌نامه
  • انگیزه‌نامه
  • پورتفولیو و نمونه‌کار برای دریافت پذیرش در بعضی از رشته‌ها
  • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی ازجانب مؤسسه آموزشی یا دانشگاه
  • مدرک آزمون‌های بین‌المللی مانند GMAT یا GRE در صورت لزوم و درخواست مؤسسه آموزشی یا دانشگاه
  • تمکن مالی لازم برای تحصیل و زندگی در فرانسه در طول دوران تحصیل یا نامه تأیید دریافت بورسیه یا کمک مالی یا داشتن ضامن برای پرداخت هزینه‌ها
  • نامه تأیید ثبت‌نام در یکی از مؤسسات آموزشی یا دانشگاه‌ های معتبر فرانسه
  • بیمه درمانی برای پوشش همه هزینه‌های درمانی در طول دوران تحصیل
  • اجاره‌نامه محل اقامت در فرانسه
  • گواهی عدم سوءپیشینه
  • ویزای تحصیلی فرانسه

  متقاضی باید به این نکته نیز توجه داشته باشد که ممکن است برای پذیرش‌گرفتن از مؤسسه یا دانشگاهی به مدارک بیشتری نیاز باشد یا سفارت مدارک بیشتری را از متقاضی بخواهد. به همین دلیل، متقاضی برای اطلاع از همه مدارکی که برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه به آن‌ها نیاز دارد، باید وبسایت مؤسسه آموزشی مورد نظر را بررسی کند یا ازطریق ایمیل لیست مدارک لازم را درخواست کند. همچنین، متقاضی لازم است از سفارت فرانسه دراین‌باره سؤال بپرسد.

  مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه

  مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه را زبان تدریس در دوره‌ای مشخص می‌کند که متقاضی برای گذراندن آن پذیرش گرفته است. بنابراین،

  • اگر زبان تدریس در دوره تحصیلی انگلیسی باشد، مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه TOEFL iBT، IELTS یا PTE Academic است.
  • اگر زبان تدریس در دوره تحصیلی فرانسوی باشد، مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه DELF/DALF، TCF یا TEF است.

  البته، بعضی دانشگاه‌ها آزمون زبان مخصوص ‌به خود را دارند که متقاضی باید در آن شرکت کند. حداقل نمره مدرک زبان مورد نیاز را هر مؤسسه یا دانشگاه مشخص و در وبسایتش اعلام می‌کند. به همین دلیل، متقاضی باید وبسایت مؤسسه یا دانشگاه مورد نظرش را بررسی کند تا از مدرک زبان مورد نیاز و حداقل نمره آن مطلع شود.

  مراحل مهاجرت تحصیلی به فرانسه

  مراحل مهاجرت تحصیلی به فرانسه

  مراحل مهاجرت تحصیلی به فرانسه عبارت‌اند از:

  ۱. تحقیق و پیداکردن بهترین و مناسب‌ترین مؤسسه آموزشی یا دانشگاه معتبر در فرانسه

  ۲. آماده‌کردن مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش‌

  ۳. شرکت در آزمون زبان انگلیسی یا فرانسوی و دریافت مدرک زبان تعیین‌شده ازجانب مؤسسه یا دانشگاه

  ۴. تکمیل فرم درخواست ثبت‌نام، پرداخت‌ هزینه و بارگذاری مدارک در وبسایت مؤسسه یا دانشگاه در مهلت مقرر

  ۵. دریافت پاسخ مؤسسه و تأیید ثبت‌نام قطعی

  ۶. تأمین مبلغ تمکن مالی یا درخواست برای دریافت بورسیه و کمک مالی یا معرفی ضامن

  ۷. اجاره محل اقامت در فرانسه یا درخواست برای گرفتن خوابگاه

  ۸. اخذ ویزای تحصیلی فرانسه

  ۹. دریافت ویزا و سفر به فرانسه

  ۱۰. درخواست برای دریافت اجازه اقامت پیش از تمام‌شدن اعتبار ویزای تحصیلی طولانی‌مدت

  هزینه مهاجرت تحصیلی به فرانسه

  هزینه مهاجرت تحصیلی به فرانسه

  هزینه مهاجرت تحصیلی به فرانسه به این بستگی دارد که متقاضی از چه نوع مؤسسه یا دانشگاهی (دولتی یا خصوصی) و در کدام رشته و مقطع پذیرش گرفته و هزینه زندگی و اقامت در شهر محل تحصیل او گران است یا ارزان. به آن هزینه‌ها باید هزینه‌های لازم برای دریافت پذیرش و ویزا، خرید بیمه و بلیت سفر را هم اضافه کرد.

  هزینه مهاجرت تحصیلی به فرانسه در جدول زیر ذکر شده است.

  هزینه‌های مهاجرت تحصیلی به فرانسهمبلغ
  هزینه سالانه تحصیل در مدارس دولتی فرانسه  رایگان
  هزینه سالانه تحصیل در مدارس خصوصی فرانسه  تقریبا از ۱۵هزار تا ۴۰هزار یورو
  هزینه سالانه تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه به زبان فرانسویرایگان
  هزینه سالانه تحصیل در دانشگاه‌ های خصوصی فرانسه به زبان انگلیسیتقریبا از ۲۰هزار یورو
  هزینه ماهانه اقامت و زندگی در فرانسه  تقریبا از ۷۰۰ تا ۱۸۰۰ یورو
  هزینه اخذ ویزای تحصیلی فرانسه  ۵۰ یورو
  هزینه اخذ اجازه اقامت۷۵ یورو
  هزینه سالانه بیمهتقریبا از ۳۰۰ تا ۷۱۵ یورو

  مهاجرت تحصیلی رایگان به فرانسه

  مهاجرت تحصیلی رایگان به فرانسه

  مهاجرت تحصیلی رایگان به فرانسه برای متقاضیان بین‌المللی ممکن نیست. البته، متقاضیانی که از مدارس و دانشگاه‌ های دولتی فرانسه و برای تحصیل به زبان فرانسه پذیرش گرفته‌اند، نباید شهریه سالانه پرداخت کنند. در این ‌صورت، مهاجرت تحصیلی به فرانسه بسیار ارزان می‌شود و متقاضی فقط باید هزینه‌های لازم برای دریافت پذیرش و اخذ ویزا، سفر به فرانسه، ثبت‌نام در دانشگاه و اقامت و زندگی در فرانسه را بپردازد.

  علاوه‌بر انتخاب مؤسسات آموزشی دولتی برای تحصیل، دریافت بورسیه فول فاند و کمک مالی از دولت یا دانشگاه و انتخاب شهرهای ارزان فرانسه برای تحصیل به متقاضی مهاجرت تحصیلی به فرانسه کمک می‌کند تا هزینه کمتری را پرداخت کند. البته، تعداد بورسیه‌های فول فاند کم است، اما معمولا دانشگاه‌های فرانسه چند نوع بورسیه و کمک مالی را برای دانشجویان بین‌المللی در نظر می‌گیرند. به همین دلیل، متقاضی باید وبسایت مؤسسه یا دانشگاه مورد نظرش را بررسی کند تا از امکان بهره‌مندی از بورسیه و شرایط آن مطلع شود.

  گزینه دیگر پیش روی دانشجویان بین‌المللی برای اینکه هزینه مهاجرت تحصیلی را کم کنند، استفاده از امکان کار حین تحصیل است. دارنده ویزای تحصیلی فرانسه، بدون نیاز به دریافت اجازه کار، می‌تواند تا ۲۰ ساعت در هفته در داخل یا خارج از دانشگاه کار کند. البته، در فرانسه، بر درآمد کار دانشجویی مالیات تعلق می‌گیرد.

  امکان کار پس از مهاجرت تحصیلی به فرانسه

  امکان کار پس از مهاجرت تحصیلی به فرانسه برای دانشجویان بین‌المللی وجود دارد. فارغ‌التحصیلان بین‌المللی برای استفاده از امکان کار پس از مهاجرت تحصیلی به فرانسه باید نوع ویزای خود را تغییر دهند و برای دریافت ویزاهایی درخواست دهند که به آن‌ها اجازه یافتن کار یا اشتغال را می‌دهد.

  برای استفاده از امکان کار پس از مهاجرت تحصیلی به فرانسه به یکی از ویزاهای زیر نیاز است:

  • اجازه اقامت موقت (APS) که به فارغ‌التحصیل اجازه می‌دهد تا یک سال در فرانسه بماند و دنبال کار بگردد یا کسب‌وکار خودش را راه‌اندازی کند.
  • اجازه کار بلندمدت که برای فارغ‌التحصیلانی صادر می‌شود که از یک شرکت یا کارفرمای فرانسوی جاب آفر دارند.

  متقاضی مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیلی با تسلط به زبان فرانسه و داشتن مهارت‌ها و تخصص‌هایی که بازار کار فرانسه به آن‌ها نیاز دارد، شانس خود را برای اشتغال در فرانسه پس از مهاجرت تحصیلی افزایش می‌دهد.

  بهترین شهرهای فرانسه برای مهاجرت تحصیلی

  بهترین شهرهای فرانسه برای مهاجرت تحصیلی پاریس، لیون، تولوز، مونپلیه و رن هستند. در این شهرها مهاجران و دانشجویان بین المللی زیادی زندگی و تحصیل می‌کنند. هر شهر ویژگی‌ها و نقاط قوت و ضعف خاصی دارد.

  انتخاب این شهرها به این معنی نیست که بقیه شهرهای فرانسه برای مهاجرت تحصیلی مناسب نیستند. هر متقاضی شرایط منحصربه‌فردی دارد و می‌‌خواهد در رشته‌ای مشخص تحصیل کند. به همین دلیل، بهترین شهر برای مهاجرت تحصیلی یک متقاضی ممکن است با دیگری متفاوت باشد. در هر مورد،‌ لازم است متقاضی مهاجرت تحصیلی به فرانسه تحقیق و مشورت کند تا بهترین و مناسب‌ترین شهر را برای مهاجرت خود بیابد.

  در ادامه، پنج شهری را معرفی می‌کنیم که درمجموع برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه بهترین شرایط و امکانات را دارند.

  شهر پاریس

  شهر پاریس، پایتخت فرانسه، شهری توریستی، زیبا و بسیار گران و شلوغ است. معتبرترین و شناخته‌شده‌ترین دانشگاه های فرانسه، ازجمله دانشگاه سوربن، در شهر پاریس قرار دارند. فرصت‌های شغلی در پاریس بیشتر از شهرهای کوچک فرانسه است. اگر متقاضی مهاجرت تحصیلی به فرانسه می‌خواهد در رشته‌های هنری و طراحی لباس و جواهرات تحصیل و کار کند، بهترین انتخاب برای او پاریس است.

  شهر لیون

  لیون سومین شهر بزرگ فرانسه بعد از پاریس و مارسی است که در شرق این کشور قرار دارد. لیون شهری تاریخی، زیبا و از مراکز مهم فعالیت‌های اقتصادی در کشور فرانسه است. دانشگاه معتبر École Normale Supérieure de Lyon در این شهر قرار دارد. لیون در مقایسه با پاریس، شهری آرام و ارزان برای تحصیل و زندگی است.

  شهر تولوز

  تولوز شهری صنعتی در جنوب‌ غربی فرانسه است. البته، تولوز فقط شهری صنعتی نیست. در این شهر موزه‌ها و آثار هنری و تاریخی فراوانی وجود دارد و مؤسسات آموزش عالی و دانشگاه‌های معتبر این شهر سالانه پذیرای بیش از ۱۰هزار دانشجوی بین‌المللی از سراسر جهان هستند. دو دانشگاه معروف تولوز عبارت‌اند از: دانشگاه پل ساباتیر ​​و INSA تولوز. تحصیل و زندگی در تولوز در مقایسه با پاریس مقرون‌به‌صرفه‌تر است.

  شهر مونپلیه

  مونپلیه شهری آفتابی و زیبا در جنوب فرانسه است. دانشگاه‌های مونپلیه برای تحصیل در رشته‌های پزشکی بسیار معروف و معتبرند. دانشگاه مونپلیه و دانشگاه پل والری ازجمله معتبرترین دانشگاه‌‌های این شهر هستند. هزینه تحصیل و زندگی در این شهر مقرون‌به‌صرفه‌تر از پاریس و لیون است. به همین دلیل، مونپلیه انتخاب دانشجویان بین‌المللی زیادی از سراسر جهان است.

  شهر رن

  رن شهری در شمال‌ غرب فرانسه با تاریخی ۲۰۰۰ساله است. در مؤسسات آموزشی، پژوهشی و دانشگاه‌های رن فضای بسیار خوبی برای تحقیق و نوآوری در حوزه‌های مختلف مخصوصا تکنولوژی‌های نوین وجود دارد. مدرسه ملی شیمی رن و دانشگاه رن ۱ از دانشگاه‌های معتبر و شناخته‌شده این شهرند. تحصیل و زندگی در رن آرام و ارزان است.

  بهترین دانشگاه های فرانسه برای مهاجرت تحصیلی

  بهترین دانشگاه های فرانسه برای مهاجرت تحصیلی براساس رتبه‌بندی QS ۲۰۲۴ مرتب و در جدول زیر آورده شده است.

  دانشگاه‌های فرانسهرتبه QS
  دانشگاه (PSL Université PSL)۲۴
  مؤسسه پلی‌تکنیک پاریس (Institut polytechnique de Paris)۳۸
  دانشگاه سوربن (Sorbonne University)۵۹
  دانشگاه پاریس-ساکلی (Université Paris-Saclay)۷۱
  دانشگاه عالی عادی لیون (École Normale Supérieure de Lyon)۱۸۴

  در ادامه، پنج دانشگاه برتر و معتبر فرانسه را خیلی کوتاه و مختصر معرفی می‌کنیم.

  ۱. دانشگاه PSL

  دانشگاه PSL بهترین دانشگاه فرانسه است که در سال ۲۰۱۰ در پاریس تأسیس شد. این دانشگاه دولتی در فهرست برترین دانشگاه‌های اروپا در جایگاه دوم قرار دارد. دانشگاه PSL دانشگاهی بین‌المللی است که بیش از ۴۰۰۰ دانشجو از سراسر جهان در آن درس می‌خوانند. این دانشگاه با دیگر مؤسسات آموزشی و دانشگاه‌های معتبر جهان در زمینه‌های مختلف همکاری علمی-پژوهشی دارد و در ۱۰ دوره کارشناسی و ۵۳ دوره کارشناسی ارشد و دکتری در رشته‌های مختلف دانشجو می‌پذیرد.

  ۲. مؤسسه پلی‌تکنیک پاریس

  مؤسسه پلی‌تکنیک پاریس در سال ۲۰۱۹ تأسیس شد و پنج دانشکده مهندسی برتر فرانسه را با هم ادغام کرد. آن پنج دانشکده عبارت‌‌اند از:

  • École Polytechnique
  • ENSTA Paris
  • ENSAE Paris
  • Télécom Paris
  • Télécom SudParis

  در این دانشگاه دولتی تقریبا ۸۵۰۰ دانشجو در دوره‌های کارشناسی علوم و مهندسی، ۱۴ دوره کارشناسی ارشد و ۷ دوره دکتری درس می‌خوانند. ویژگی مهم این دانشگاه تأکید و تمرکز بر آموزش‌های میان‌رشته‌ای و چندرشته‌ای است.

  ۳. دانشگاه سوربن

  دانشگاه دولتی سوربن دانشگاهی قدیمی و شناخته‌شده در پاریس است که تاریخ تأسیسش به سال ۱۲۴۷ برمی‌گردد. این دانشگاه در میان دانشجویان بین‌المللی بسیار محبوب است و سالانه تقریبا ۱۰هزار دانشجوی بین‌المللی در آن درس می‌خوانند. دانشگاه سوربن سه دانشکده دارد: دانشکده هنر و علوم انسانی، دانشکده علوم و مهندسی و دانشکده پزشکی. درست است که معمولا دانشگاه سوربن را برای تحصیل در رشته‌های علوم انسانی (مخصوصا حقوق) معتبر و قوی می‌دانند، اما دانشکده پزشکی سوربن نیز معتبر است و امکانات و سطح آموزشی بسیار مطلوبی دارد.

  ۴. دانشگاه پاریس-ساکلی

  دانشگاه پاریس-ساکلی در سال ۲۰۱۹ و با ادغام ۱۵ دانشگاه، مؤسسه آموزشی و دانشکده تأسیس شده است. این دانشگاه بیش از ۴۵هزار دانشجو دارد و تمرکز اصلی‌اش بر تحقیق و پژوهش در حوزه‌های علوم و تکنولوژی‌های نوین است. این دانشگاه در ۶۷ دوره کارشناسی و ۱۶۵ دوره کارشناسی ارشد و دکتری در رشته‌های مختلف دانشجو می‌پذیرد. تحصیل در این دانشگاه برای علاقه‌مندان به ریاضی، فیزیک، فیزیک هسته‌ای و اخترفیزیک بهترین گزینه است.

  ۵. دانشگاه عالی عادی لیون

  دانشگاه عالی عادی لیون در سال ۱۷۹۴ تأسیس شده است و متفاوت از سایر دانشگاه‌های برتر فرانسه عمل می‌کند. تعداد دانشجویان بین‌المللی این دانشگاه در مقایسه با دانشگاه‌های برتر پاریس کمتر است. در این دانشگاه هر دانشجو برای خودش برنامه درسی طراحی می‌کند. تمرکز اصلی در دانشگاه عالی عادی لیون بر فعالیت‌های پژوهشی و عملی و تربیت محققان، استادان دانشگاه، کارمندان دولتی و رهبران سیاسی و تجاری است. این دانشگاه در رشته‌های گوناگون علوم انسانی، علوم تجربی و ریاضی در مقاطع مختلف دانشجو می‌پذیرد.

  مزایای مهاجرت تحصیلی به فرانسه

  مزایای مهاجرت تحصیلی به فرانسه عبارت‌اند از:

  • بهترین دانشگاه‌های فرانسه در فهرست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند. به همین دلیل، مهاجرت تحصیلی به فرانسه فرصتی برای درس‌خواندن در بهترین دانشگاه‌های جهان است.
  • فرانسه کشور مهاجرپذیری است. به همین دلیل، مهاجرت تحصیلی به فرانسه و دریافت ویزای تحصیلی این کشور فرآیند پیچیده و وقت‌گیری ندارد.
  • دارنده ویزای تحصیلی فرانسه می‌تواند به‌راحتی به کشورهای حوزه شینگن سفر کند و اروپا را ببیند.
  • تحصیل به زبان فرانسه در مؤسسات آموزشی و دانشگاه های دولتی فرانسه رایگان است.
  • برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی، دانشجویان در حین تحصیل در کالج‌های فرانسه می‌توانند کار کنند.

  معایب مهاجرت تحصیلی به فرانسه

  معایب مهاجرت تحصیلی به فرانسه عبارت‌اند از:

  • دوره‌های زیادی به زبان انگلیسی در مؤسسات آموزشی و دانشگاه‌های دولتی فرانسه تدریس نمی‌شود. برای زندگی و اشتغال پس از تحصیل نیز به دانستن زبان فرانسه نیاز است.
  • هزینه زندگی و اقامت در شهرهای بزرگ و مهم فرانسه بالا است و دریافت بورسیه‌ها و کمک‌هزینه‌ها نیز بسیار رقابتی است. به همین دلیل، تحصیل و زندگی در فرانسه کمی گران تمام می‌شود.
  • کار پیداکردن در بازار کار فرانسه برای فارغ‌التحصیلان بین‌‌المللی ممکن است سخت باشد، چون فرانسویان و شهروندان اتحادیه اروپا برای استخدام در اولویت هستند.

  جمع‌بندی

  مهاجرت تحصیلی به فرانسه برای کسانی که می‌‌خواهند آینده‌ای جدید برای خود یا فرزندانشان در اروپا بسازند، از بهترین و مطمئن‌ترین گزینه‌ها است. مؤسسات آموزشی و دانشگاه‌های فرانسه از کیفیت آموزشی مطلوبی برخوردارند و در سطح جهان شناخته‌شده‌اند. مهاجرت تحصیلی به فرانسه مسیر ورودی مطمئن به اروپا است.

  • اگر می‌خواهید بهترین و مناسب‌ترین مؤسسه آموزشی یا دانشگاه در فرانسه را برای خود یا فرزندتان پیدا کنید،‌
  • اگر می‌خواهید بهترین شهر و دانشگاه را برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه انتخاب کنید،
  • اگر به‌دنبال راهی برای تحصیل در اروپا می‌گردید،
  • اگر می‌خواهید از طریق تحصیلی به فرانسه مهاجرت کنید و نمی‌دانید اولین قدم در این راه چیست،

  با کارشناسان و متخصصان مؤسسه مهاجرتی بالدانو مشورت کنید تا با آرامش، اطمینان‌ خاطر و آگاهی کامل از شرایط مهاجرت تحصیلی به فرانسه، تصمیم بگیرید و اقدام کنید.

  سوالات کاربران درباره مهاجرت تحصیلی به فرانسه

  مزایای مهاجرت تحصیلی به فرانسه چیست؟
  مزایای مهاجرت تحصیلی به فرانسه عبارت‌اند از: فرصت تحصیل در بعضی از بهترین دانشگاه‌های جهان، فرصت سفر به کشورهای حوزه شینگن با ویزای تحصیلی فرانسه و داشتن فرآیند آسان و سریع مهاجرت.
  بهترین دانشگاه های فرانسه برای مهاجرت تحصیلی کدام‌اند؟
  بهترین دانشگاه های فرانسه برای مهاجرت تحصیلی دانشگاه PSL،‌ مؤسسه پلی‌تکنیک پاریس، دانشگاه سوربن، دانشگاه پاریس-ساکلی و دانشگاه عالی عادی لیون هستند.
  بهترین شهرهای فرانسه برای مهاجرت تحصیلی کدام‌اند؟
  بهترین شهرهای فرانسه برای مهاجرت تحصیلی شهرهای پاریس، لیون، تولوز، مونپلیه و رن هستند.
  هزینه مهاجرت تحصیلی به فرانسه چقدر است؟
  هزینه مهاجرت تحصیلی به فرانسه به این بستگی دارد که متقاضی می‌خواهد در کدام مؤسسه آموزشی (دولتی یا خصوصی)، کدام رشته و مقطع و در کدام شهر درس بخواند.
  مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه چیست؟
  مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه عبارت‌اند از: پاسپورت معتبر و مدارک هویتی، ویزای تحصیلی فرانسه، ترجمه‌شده مدارک و ریزنمرات مقاطع تحصیلی پیشین،‌ رزومه،‌ توصیه‌نامه، انگیزه‌نامه، مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی در صورت لزوم، مدرک آزمون‌های بین‌‌المللی در صورت لزوم، نامه تأیید ثبت‌نام، تمکن مالی، بیمه، اجاره‌نامه محل اقامت در فرانسه و گواهی عدم سوءپیشینه.
  تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه چقدر است؟
  تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه در سال ۲۰۲۴، حداقل ۷۵۰ یورو برای یک ماه یا ۹۰۰۰ یورو برای یک سال است.
  شرایط ویزای تحصیلی فرانسه چیست؟
  شرایط ویزای تحصیلی فرانسه عبارت‌اند از: داشتن نامه رسمی و معتبر پذیرش از دانشگاه یا مؤسسه آموزشی،‌ پاسپورت معتبر، دو قطعه عکس در اندازه پاسپورت،‌ تکمیل‌شده فرم درخواست ویزا،‌ تمکن مالی،‌ گواهی عدم سوء‌پیشینه،‌ مدارک مربوط به محل اقامت متقاضی در طول دوران تحصیل، بیمه درمانی و رسید پرداخت ۵۰ یورو هزینه درخواست ویزای تحصیلی فرانسه.
  انواع ویزای تحصیلی فرانسه کدام است؟
  انواع ویزای تحصیلی فرانسه عبارت‌اند از: ویزای دانشجویی کوتاه‌مدت برای تحصیل و اقامت کمتر از سه ماه در فرانسه، ویزای طولانی‌مدت موقت برای تحصیل و اقامت سه تا شش ماهه در فرانسه و ویزای بلندمدت برای تحصیل و اقامت بیش از سه ماه.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859