مهاجرت تحصیلی به مجارستان

مهاجرت تحصیلی به مجارستان از مسیرهای ارزا‌ن و سریع مهاجرت به اروپا است. شرایط این مهاجرت ساده است و فرایند پیچیده‌ای ندارد.

مشاوره تلفنی 021-43859
2024/5/6af5f77f-72a7-4be5-8406-3bad8c2684f0.jpg

مشاوره مهاجرت تحصیلی به مجارستان

مهاجرت تحصیلی به مجارستان به گزینه‌ای پرطرفدار و محبوب در سال‌های اخیر تبدیل شده است. در سال گذشته، تقریبا ۳۸هزار نفر دانش‌آموز و دانشجوی بین‌المللی از سراسر جهان مهاجرت به مجارستان و ادامه‌تحصیل در موسسه‌های آموزشی و دانشگاه‌های این کشور را انتخاب کرده‌اند.

مشاوره مهاجرت تحصیلی به مجارستان از خدمات موسسه مهاجرتی بالدانو است. مشاوران بالدانو همه اطلاعات لازم درباره شرایط مهاجرت تحصیلی به مجارستان را دارند و در مطلب پیش رو، به همه سوالات شما در‌این‌باره جواب می‌دهند.

برای مشاوره مهاجرت تحصیلی به مجارستان و کسب اطلاعات بیشتر، فرم مشاوره رایگان را تکمیل کنید تا کارشناسان بالدانو در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}

فهرست مطالب

  ویزای تحصیلی مجارستان

  ویزای تحصیلی مجارستان ویزای نوع D شنگن است. اخذ این ویزای یک ‌بار ورود برای آن دسته از متقاضیان مهاجرت تحصیلی به مجارستان ضروری است که شهروند اتحادیه اروپا و‌ منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس نیستند و تحصیلشان بیش از ۹۰ روز طول می‌کشد.

  دانش‌آموز یا دانشجو بعد از ورود به کشور مجارستان با ویزای تحصیلی، باید در مدت ۳۰ روز برای دریافت اجازه اقامت به اداره مهاجرت مراجعه کند تا بتواند برای طول دوران تحصیل در مجارستان بماند.

  برای گذراندن دوره‌های کوتاه‌مدت آموزشی که کمتر از ۹۰ روز طول می‌کشند، دریافت ویزای تحصیلی نیاز نیست. با ویزای شینگن می‌توان وارد خاک مجارستان شد و ۹۰ روز ماند.

  مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی مجارستان عبارت‌اند از:

  • پاسپورت معتبر با ۲ صفحه سفید
  • ۲ قطعه عکس پاسپورتی
  • مدارک تحصیلی مقاطع پیشین
  • نامه تایید ثبت‌نام در یکی از موسسه‌های آموزشی یا دانشگاه‌های مجارستان
  • فرم تکمیل‌شده درخواست ویزا
  • تمکن مالی
  • بیمه سلامت
  • اجاره‌نامه یا نامه تایید دریافت خوابگاه
  • رسید پرداخت ۶۰ یورو هزینه درخواست ویزا

  متقاضی مهاجرت تحصیلی باید همه مدارک را به سفارت مجارستان تحویل دهد و منتظر زمان مصاحبه یا پاسخ سفارت باشد. مدت‌زمان صدور ویزای تحصیلی مجارستان متغیر است و به ملیت و شرایط هر متقاضی و حجم کاری سفارت بستگی دارد. همچنین، سفارت مجارستان ممکن است از بعضی متقاضیان مدارک بیشتری بخواهد. به‌همین‌دلیل، به متقاضیان توصیه می‌شود که حداقل از ۳ ماه زودتر از تاریخ شروع تحصیل در مجارستان، برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنند.

  شرایط مهاجرت تحصیلی به مجارستان

  شرایط مهاجرت تحصیلی به مجارستان

  شرایط مهاجرت تحصیلی به مجارستان ازاین‌قرارند:

  • داشتن نامه تایید ثبت‌نام در یکی از موسسه‌های آموزشی یا دانشگاه‌‌های مجارستان
  • داشتن تمکن مالی لازم برای تحصیل و زندگی در مجارستان در طول دوران تحصیل یا نامه تایید دریافت بورسیه یا کمک‌هزینه تحصیلی
  • داشتن بیمه درمانی برای پوشش همه هزینه‌های درمانی در طول دوران تحصیل و اقامت در مجارستان
  • داشتن محل اقامت مشخص در مجارستان
  • پرداخت همه هزینه‌های لازم برای دریافت پذیرش و ویزا
  • داشتن ویزای تحصیلی مجارستان
  • داشتن اجازه اقامت

  شرایط مهاجرت تحصیلی به مجارستان ممکن است برای بعضی از متقاضیان موارد دیگری را هم شامل شود؛ زیرا شرایط، موسسه یا دانشگاه، رشته و مقطع تحصیلی هر متقاضی با دیگری فرق می‌کند. همچنین، سفارت مجارستان ممکن است داشتن شرایط بیشتری را برای بعضی از متقاضیان در نظر گرفته باشد. به‌همین‌دلیل، در هر مورد باید متقاضی وبسایت موسسه آموزشی مدنظر را بررسی و درباره شرایط لازم از سفارت نیز پرس‌وجو کند.

  تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان

  تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان حداقل از ۸هزار یورو برای یک سال شروع می‌شود. ناگفته نماند که تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان در هر مورد و برای هر متقاضی براساس شهریه سالانه تحصیل و هزینه‌های اقامت و زندگی در مجارستان مشخص می‌شود.

  اگر متقاضی از موسسه آموزشی یا دانشگاه دولتی پذیرش گرفته باشد و در شهری ارزان زندگی کند، لازم نیست تمکن مالی زیادی داشته باشد. برعکس، اگر متقاضی موسسه‌های خصوصی را در شهر گرانی مثل بوداپست انتخاب کرده باشد، به تمکن مالی بیشتری نیاز دارد. اگر متقاضی بورسیه یا کمک‌هزینه تحصیلی گرفته باشد، به تمکن مالی کمتری نیاز است.  

  برای اثبات تمکن مالی به سفارت مجارستان ۳ راه وجود دارد:

  • متقاضی مبلغ معین‌شده را در حساب بانکی مسدود کند
  • نامه دریافت بورسیه و کمک‌هزینه را ارائه دهد
  • والدین یا سرپرست قانونی خود را برای ضمانت‌ پرداخت هزینه‌ها رسما معرفی کند

  مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان

  مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان

  مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان عبارت‌اند از:

  • پاسپورت معتبر و مدارک هویتی
  • ترجمه مدارک و ریزنمره‌های مقاطع تحصیلی پیشین
  • رزومه
  • توصیه‌نامه
  • انگیزه‌نامه
  • مدرک زبان مجاری یا انگلیسی تعیین‌شده موسسه آموزشی یا دانشگاه
  • تمکن مالی لازم برای تحصیل و زندگی در مجارستان در طول دوران تحصیل یا نامه تایید دریافت بورسیه یا کمک مالی
  • پورتفولیو یا نمونه‌کار برای پذیرش‌گرفتن در بعضی از رشته‌ها
  • مدرک قبولی در آزمون ورودی یا آزمون‌های بین‌المللی خواسته‌شده
  • نامه تایید ثبت‌نام در یکی از موسسه‌های آموزشی یا دانشگاه‌‌های مجارستان
  • بیمه درمانی برای پوشش همه هزینه‌های درمانی در طول دوران تحصیل
  • اجاره‌نامه محل اقامت در مجارستان یا نامه تایید دریافت خوابگاه
  • ویزای تحصیلی مجارستان
  • اجازه اقامت

  گفتنی است که بعضی از متقاضیان مهاجرت تحصیلی به مجارستان ممکن است برای دریافت پذیرش یا ویزای تحصیلی به مدارک دیگری هم نیاز داشته باشند. هر موسسه و دانشگاه مدارک مورد نیاز برای پذیرش در هر رشته و مقطع را جداگانه تعیین می‌کند. ازاین‌رو، متقاضیان باید وبسایت موسسه یا دانشگاه را بررسی یا ازطریق ارسال ایمیل از مسئولان آموزشی سوال کنند تا از همه مدارک لازم مطلع شوند.

  مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان

  مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان براساس زبان تدریس در رشته‌ای مشخص می‌شود که متقاضی برای گذراندن آن پذیرش گرفته است. بنابراین، اگر زبان تدریس در دوره تحصیلی زبان انگلیسی باشد، مدرک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان مدرک آیلتس با حداقل نمره ۶ تا ۷ و تافل IBT با حداقل نمره ۷۰ تا ۸۰ یا PTE Academic با حداقل نمره ۵۴ تا ۶۱ است. اگر هم زبان تدریس در دوره تحصیلی زبان مجاری باشد، مدرک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان ECL یا  BNYEیا  TELC است.

  هر موسسه و دانشگاه مدرک زبان مورد نیاز و حداقل نمره را برای هر رشته و مقطع جداگانه مشخص می‌کند. علاوه‌براین، بعضی از موسسه‌ها و دانشگاه‌ها مصاحبه به زبان انگلیسی یا مجاری را کافی می‌دانند و مدرک زبان نمی‌خواهند. به‌همین‌دلیل، متقاضیان باید وبسایت موسسه یا دانشگاه را بررسی کنند یا ازطریق ارسال ایمیل از مسئولان آموزشی سوال کنند تا درباره نوع مدرک زبان مورد نیاز و نمره آن مطمئن شوند.

  مراحل مهاجرت تحصیلی به مجارستان

  مراحل مهاجرت تحصیلی به مجارستان

  مراحل مهاجرت تحصیلی به مجارستان عبارت‌اند از:

  1. متقاضی مهاجرت تحصیلی به مجارستان ابتدا باید با تحقیق و مشورت، بهترین و مناسب‌ترین موسسه آموزشی یا دانشگاه در مجارستان را برای مهاجرت تحصیلی در رشته دلخواهش بیابد.
  2. سپس تمامی مدارک موردنیاز برای اخذ پذیرش‌ را آماده کند.
  3. درادامه، در آزمون زبان مجاری یا انگلیسی تعیین‌شده موسسه یا دانشگاه شرکت و حداقل نمره مورد‌نیاز را کسب کند.
  4. وقتی همه مدارک آماده شد، باید فرم درخواست ثبت‌نام را آنلاین تکمیل و هزینه ثبت درخواست را پرداخت کند و همراه‌با سایر مدارک مندرج در وبسایت موسسه یا دانشگاه، آن‌ها را در مهلت مقرر بارگذاری کند.
  5. بعدازآن، متقاضی باید منتظر پاسخ بماند. وقتی درخواستش پذیرفته شد، باید اعلام کند که در دوره شرکت خواهد کرد.
  6. متقاضی باید تمکن مالی لازم را تامین کند. اگر قصد دارد تا بورسیه یا کمک‌هزینه تحصیلی بگیرد یا از ضامن نامه رسمی دریافت کند، باید اقدامات لازم را انجام دهد.
  7. سپس با در دست داشتن تمام مدارک مورد نیاز، برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان به سفارت مجارستان در کشورش برود و درخواست ویزا دهد.
  8. بعد از درخواست ویزا، باید محل اقامت برای طول دوران تحصیل در مجارستان پیدا و آن را اجاره کند. اگر از خوابگاه موسسه یا دانشگاه بهره‌مند شده است، باید نامه تایید دریافت خوابگاه را بگیرد.
  9. منتظر بماند تا ویزای تحصیلی‌اش صادر شود تا بلیت سفر به مجارستان را بگیرد.
  10. درنهایت، وقتی به مجارستان رسید، به اداره مهاجرت مراجعه کند و برای دریافت اجازه اقامت درخواست دهد.  

  هزینه مهاجرت تحصیلی به مجارستان

  هزینه مهاجرت تحصیلی به مجارستان

  هزینه مهاجرت تحصیلی به مجارستان برای هر متقاضی و در هر مورد براساس شهریه سالانه موسسه آموزشی یا دانشگاه و هزینه‌های اقامت و زندگی در شهر محل تحصیل مشخص ‌می‌شود. اگر متقاضی در موسسه‌های آموزشی و دانشگاه‌های دولتی درس بخواند یا بورسیه و کمک‌هزینه تحصیلی گرفته باشد، هزینه کمتری پرداخت می‌کند.

  زندگی در شهرهای کوچک مجارستان نیز ارزان‌تر تمام می‌شود. تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی و مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری و در بعضی رشته‌ها مانند پزشکی گران‌تر‌ است. به این هزینه‌ها، باید هزینه‌های لازم برای دریافت پذیرش، ویزا، سفر به مجارستان و اجازه اقامت را اضافه کرد.

  در جدول زیر، هزینه مهاجرت تحصیلی به مجارستان را مشاهده می‌کنید.

  هزینه‌های مهاجرت تحصیلی به مجارستانمبلغ
  هزینه سالانه تحصیل در مدارس دولتی مجارستانرایگان
  هزینه سالانه تحصیل در مدارس خصوصی مجارستان ۷ هزار یورو
  هزینه سالانه تحصیل در کالج‌های خصوصی مجارستان ۸هزار تا ۲۰هزار یورو
  هزینه سالانه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی مجارستان ۱۲۰۰ تا ۵هزار یورو
  هزینه سالانه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه های دولتی مجارستان ۴هزار تا ۱۲هزار یورو
  هزینه سالانه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های خصوصی مجارستان ۴هزار تا ۲۰هزار یورو
  هزینه سالانه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه های خصوصی مجارستان ۶هزار تا ۲۵هزار یورو
  هزینه ماهانه اقامت و زندگی در مجارستان ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو
  هزینه اخذ ویزای تحصیلی مجارستان ۶۰ یورو
  هزینه اخذ اجازه اقامت۱۰۳ یورو
  هزینه ماهانه بیمه دانشجویی۶۰ یورو

  مهاجرت تحصیلی رایگان به مجارستان

  مهاجرت تحصیلی رایگان به مجارستان

  مهاجرت تحصیلی رایگان به مجارستان برای کسانی امکان‌پذیر است که بورسیه فول فاند دولت مجارستان (بورسیه استیپندیوم) را گرفته باشند. در این صورت، تمام هزینه‌های تحصیل و اقامت و حتی هزینه سفر آنان به مجارستان پرداخته می‌شود. علاوه‌براین، دولت مجارستان بورسیه‌ها و کمک‌هزینه‌های تحصیلی دیگری را برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته است که هر کدام بخش‌هایی از هزینه‌های تحصیل و اقامت را پوشش می‌دهند.

  افزون‌بر بهره‌مندی از بورسیه‌ها و کمک‌هزینه‌های تحصیلی، متقاضی مهاجرت تحصیلی به مجارستان برای کاستن از هزینه‌های تحصیل و اقامت، می‌تواند موسسه‌های آموزشی و دانشگاه‌های دولتی و شهرهای ارزان را برای زندگی انتخاب و از امکان کار حین تحصیل استفاده کند. برای این منظور، دانشجو باید اجازه اقامت داشته باشد تا بتواند حین تحصیل حداکثر ۲۴ ساعت در هفته به‌صورت پاره‌وقت و در زمان تعطیلات حداکثر ۹۰ روز به‌صورت تمام‌وقت کار کند.

  امکان کار پس از مهاجرت تحصیلی به مجارستان

  امکان کار پس از مهاجرت تحصیلی به مجارستان برای فارغ‌التحصیلان بین‌المللی وجود دارد. برای استفاده از این امکان، آنان باید نوع ویزای خود را تغییر دهند و اجازه کار بگیرند. برای دریافت اجازه کار ۲ گزینه وجود دارد:

  • اجازه اقامت تحصیل تا کار (Study-to-Work Residence Permit) که به فارغ‌التحصیل امکان می‌دهد حداکثر ۹ ماه در مجارستان بماند و دنبال کار بگردد.
  • اجازه کار به‌درخواست کارفرما که به کارفرمای مجاری امکان می‌دهد تا فارغ‌التحصیل مهاجر را برای انجام‌ کاری استخدام کند و برای او اجازه کار بگیرد. نکته مهم این است که شرط استخدام فارغ‌التحصیل مهاجر این است که هیچ‌یک از شهروندان مجارستان نتوانند آن کار را انجام دهند.

  بهترین شهرهای مجارستان برای مهاجرت تحصیلی

  بهترین شهرهای مجارستان برای مهاجرت تحصیلی شهرهای بوداپست و سِگِد و پِچ هستند. ویژگی‌ها و امکانات موجود در این شهرها آن‌ها را به گزینه‌های مناسبی برای تحصیل و زندگی در مجارستان تبدیل کرده است. ناگفته نماند که مجارستان شهرهای مناسب دیگری هم دارد که ممکن است برای مهاجرت تحصیلی بعضی از متقاضیان مناسب باشد. در هر مورد، این متقاضی مهاجرت است که باید تحقیق و مشورت کند تا بهترین و مناسب‌ترین شهر را برای مهاجرت تحصیلی بیابد.

  ۱. شهر بوداپست

  شهر بوداپست پایتخت مجارستان و بزرگ‌ترین و پر‌جمعیت‌ترین شهر این کشور است. این شهر زیبا آثار تاریخی و هنری فراوانی دارد. امکانات شهری ازجمله سیستم حمل‌ونقل عمومی در آنجا از کیفیت مطلوبی برخوردار است. دانشگاه اوتووش لوراند (Eötvös Loránd University) و دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست (Budapest University of Technology and Economics) در این شهر قرار دارند. بوداپست شهری مهاجرپذیر و البته گران و بسیار شلوغ است.

  ۲. شهر سِگِد

  بهترین دانشگاه مجارستان، دانشگاه سگد (University of Szeged)، در این شهر قرار دارد. سگد سومین شهر بزرگ مجارستان است که در جنوب‌شرق این کشور قرار دارد. سگد شهری بسیار زیبا با مناظر طبیعی دیدنی و آثار تاریخی باشکوه است. هزینه اقامت و زندگی در این شهر ارزان‌تر از بوداپست تخمین زده می‌شود. همچنین، سگد در‌مقایسه‌با بوداپست شهر آرام‌تری است.

  ۳. شهر پِچ

  شهر باستانی و چندقومیتی پچ در مرکز مجارستان قرار دارد و پنجمین شهر بزرگ این کشور است. در سال ۲۰۱۰ ، شهر پچ یکی از پایتخت‌های فرهنگی اروپا نام‌گذاری شد. دانشگاه پچ (University of Pécs) در این شهر واقع است و دانشکده‌های پزشکی و موسیقی آن بسیار معتبر و شناخته‌شده‌‌اند. پچ شهر ارزان و آرامی برای زندگی است. ناگفته نماند که سیستم حمل‌ونقل عمومی این شهر ضعیف‌تر از بوداپست است.  

  بهترین دانشگاه های مجارستان برای مهاجرت تحصیلی

  در جدول زیر، بهترین دانشگاه های مجارستان برای مهاجرت تحصیلی را می‌بینید که براساس رتبه‌بندی QS  در سال ۲۰۲۴ مرتب شده‌اند.

  بهترین دانشگاه‌های مجارستانرتبه QS
  دانشگاه سِگِد (University of Szeged)601 تا 610
  دانشگاه دبرسن (University of Debrecen)671 تا 680
  دانشگاه اوتووش لوراند (Eötvös Loránd University)701 تا710

  ۱. دانشگاه سگد

  دانشگاه دولتی سگد برترین و شناخته‌شده‌ترین دانشگاه مجارستان است. دانشگاه سگد در سال ۱۵۸۱ تاسیس شده است و از دانشگاه‌‌های قدیمی و معتبر اروپای مرکزی به‌شمار می‌آید. دانشگاه سگد ۱۲ دانشکده دارد که در آن‌ها رشته‌های مختلف علوم انسانی، علوم تجربی، علوم اجتماعی، مهندسی و علوم بهداشتی در دوره‌های مختلف تدریس می‌شوند.

  این دانشگاه بهترین انتخاب برای دانشجویان بین‌المللی است؛ چون اغلب دوره‌های آن به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. هزینه تحصیل دانشجویان بین‌المللی در این دانشگاه در هر ۳ مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری تقریبا از ترمی ۳هزار تا ۶هزار یورو متغیر است.

  ۲. دانشگاه دبرسن

  دانشگاه دولتی دبرسن در سال ۱۵۳۸ در شهر دبرسن مجارستان بنیان نهاده شده و از دانشگاه‌های قدیمی این کشور است. دانشگاه دبرسن ۱۲ دانشکده دارد که در آن‌ها رشته‌های مختلف علوم انسانی، علوم تجربی، علوم اجتماعی، مهندسی و علوم بهداشتی در دوره‌های مختلف تدریس می‌شوند. در این دانشگاه، تعداد زیادی دانشجوی بین‌المللی تحصیل می‌کنند.

  زبان تدریس در اکثر رشته‌های دانشگاه دبرسن انگلیسی است. هزینه تحصیل دانشجویان بین‌المللی در این دانشگاه در هر ۳ مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری تقریبا از ترمی ۱۶۰۰ تا ۸هزار یورو برآورد می‌شود. ناگفته نماند که این دانشگاه بورسیه‌ها و کمک‌هزینه‌های تحصیلی مختلفی دارد که دانشجویان بین‌المللی می‌توانند از آن‌ها بهره‌مند شوند.

  ۳. دانشگاه اوتووش لوراند

  دانشگاه اوتووش لوراند سومین دانشگاه دولتی و برتر مجارستان و از دانشگاه‌های ارزان مجارستان به‌حساب می‌آید. این دانشگاه کارش را از سال ۱۶۳۵ در شهر بوداپست آغاز کرده است.

  دانشکده‌های دانشگاه اوتووش لوراند در ۴۵ رشته برای مقطع کارشناسی و ۱۰۱ رشته برای مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرند. زبان تدریس در بیش از ۸۰ رشته این دانشگاه انگلیسی است؛ به‌همین‌دلیل، هر سال دانشجویان بین‌المللی زیادی این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب می‌کنند.

  هزینه تحصیل دانشجویان بین‌المللی در این دانشگاه در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری تقریبا از ترمی ۱۶۰۰ تا ۸هزار یورو تخمین زده می‌شود. گفتنی است که این دانشگاه نیز بورسیه‌ها و کمک‌هزینه‌های تحصیلی مختلفی برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته است.

  مزایای مهاجرت تحصیلی به مجارستان

  مزایای مهاجرت تحصیلی به مجارستان عبارت‌اند از:

  • ارزان‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر از مهاجرت تحصیلی به کشورهای اروپایی دیگر مانند فرانسه و آلمان است.
  • فرایند سخت و پیچیده‌ای ندارد.
  • با ویزای تحصیلی مجارستان می‌توان به‌راحتی به کشورهای حوزه شینگن سفر کرد.
  • امکان مهاجرا آسان‌تر به اروپا را مهیا می‌کند.

  معایب مهاجرت تحصیلی به مجارستان

  معایب مهاجرت تحصیلی به مجارستان بدین‌شرح‌اند:

  • رتبه علمی بهترین دانشگاه مجارستان ۶۱۰ تا ۶۰۱ است؛ بنابراین، سطح علمی دانشگاه های مجارستان در‌مقایسه‌با دیگر کشورهای اروپایی چندان مطلوب نیست.
  • متقاضی مهاجرت تحصیلی به مجارستان برای داشتن زندگی راحت در این کشور و ارتباط برقرارکردن با دیگران باید با زبان مجاری آشنا باشد.
  • در بازار کار مجارستان، فرصت‌های شغلی زیادی برای فارغ‌التحصیلان بین‌المللی وجود ندارد.

  جمع‌بندی

  مهاجرت تحصیلی به مجارستان از مسیرهای آسان و مقرون‌به‌صرفه مهاجرت به اروپا به‌حساب می‌آید. هرساله متقاضیان زیادی از کشورهای مختلف جهان، مجارستان را برای مهاجرت تحصیلی انتخاب می‌کنند. مهاجرت تحصیلی به مجارستان برای ایرانیان نیز گزینه بسیار مطلوبی است؛ چون آنان را سریع و ارزان به اروپا می‌رساند.

  اگر می‌خواهید بهترین و مناسب‌ترین موسسه آموزشی یا دانشگاه در مجارستان را برای خود یا فرزندتان پیدا کنید؛ اگر می‌خواهید بهترین شهر و دانشگاه را برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان انتخاب کنید؛ اگر می‌خواهید ازطریق تحصیل به مجارستان مهاجرت کنید، با کارشناسان و متخصصان موسسه مهاجرتی بالدانو مشورت کنید تا با آرامش و اطمینان‌‌خاطر و آگاهی کامل از شرایط مهاجرت تحصیلی به مجارستان، تصمیم بگیرید و اقدام کنید.

  سوالات کاربران درباره مهاجرت تحصیلی به مجارستان

  مزایای مهاجرت تحصیلی به مجارستان چیست؟
  مزایای مهاجرت تحصیلی به مجارستان عبارت‌اند از: ارزان‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر بودن مهاجرت تحصیلی به مجارستان درمقایسه‌با سایر کشورهای اروپا و فرایند آسان و سریع مهاجرت تحصیلی به مجارستان و امکان سفر به کشورهای حوزه شینگن با ویزای تحصیلی مجارستان.
  بهترین دانشگاه های مجارستان برای مهاجرت تحصیلی کدام است؟
  بهترین دانشگاه های مجارستان برای مهاجرت تحصیلی دانشگاه سِگِد و دانشگاه دبرسن و دانشگاه اوتووش لوراند است.
  بهترین شهرهای مجارستان برای مهاجرت تحصیلی کدام‌اند؟
  بهترین شهرهای مجارستان برای مهاجرت تحصیلی شهرهای بوداپست و سِگِد و پِچ است.
  هزینه مهاجرت تحصیلی به مجارستان چقدر است؟
  هزینه مهاجرت تحصیلی به مجارستان به این بستگی دارد که متقاضی می‌خواهد در کدام موسسه آموزشی (دولتی یا خصوصی)، رشته، مقطع و شهر درس بخواند.
  مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان چیست؟
  مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان ازاین‌قرارند: پاسپورت معتبر و مدارک هویتی، ترجمه مدارک و ریزنمره‌های مقاطع تحصیلی پیشین، رزومه، توصیه‌نامه، انگیزه‌نامه، مدرک زبان انگلیسی یا مجاری، پورتفولیو و نمونه‌کار (درصورت لزوم)، مدرک آزمون‌های بین‌المللی، ‌تمکن مالی، نامه تایید پذیرش در یکی از موسسه‌های آموزشی یا دانشگاه‌های‌ مجارستان، ویزای تحصیلی مجارستان و اجازه اقامت.
  تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان چقدر است؟
  تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان حداقل از ۸هزار یورو برای یک سال شروع می‌شود.
  شرایط ویزای تحصیلی مجارستان چیست؟
  شرایط ویزای تحصیلی مجارستان عبارت‌اند از: داشتن نامه تایید پذیرش در یکی از موسسه‌های آموزشی یا دانشگاه‌ های مجارستان، مدارک تحصیلی مقاطع پیشین پاسپورت معتبر، عکس، فرم تکمیل‌شده درخواست ویزا ، تمکن مالی، بیمه سلامت،‌ اجاره‌نامه یا نامه تایید دریافت خوابگاه و رسید پرداخت ۶۰ یورو هزینه درخواست ویزا.
  انواع ویزای تحصیلی مجارستان کدام است؟
  ویزای تحصیلی مجارستان ویزای نوع D است و برای تحصیل در دوره‌های آموزشی بلند‌مدتی صادر می‌شود که بیش از ۹۰ روز طول می‌کشند. ویزای شینگن برای دوره‌های آموزشی کمتر از ۹۰ روز کافی است.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859