مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

مهاجرت تحصیلی به اسپانیا فرصت تحصیل در بعضی از دانشگاه‌های قدیمی و معتبر اروپا را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کند. مهاجرت به اسپانیا ازطریق تحصیلی آسان است. اگر راهی ساده و ارزان برای تحصیل در اروپا می‌خواهید، آن راه مهاجرت تحصیلی به اسپانیا است.

مشاوره تلفنی 021-43859
2024/1/e63461bc-a157-4881-bda2-7ab6b1d50576.jpg

مشاوره مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

براساس آخرین گزارش وزارت علوم و نوآوری و دانشگاه‌های اسپانیا، در سال‌های اخیر تعداد دانشجویان بین‌المللی که برای تحصیل به اسپانیا مهاجرت کرده‌اند، افزایشی چشمگیر یافته است. اسپانیا پیش از ۷۰ دانشگاه دارد. اولین قدم برای مهاجرت به اسپانیا ازطریق تحصیلی و استفاده از این فرصت، مشاوره و کسب اطلاعات لازم است.

مشاوره مهاجرت تحصیلی به اسپانیا از خدمات موسسه مهاجرتی بالدانو است. مشاوران بالدانو از به‌روزترین و دقیق‌ترین اطلاعات درباره نحوه مهاجرت تحصیلی به اسپانیا آگاهی دارند. در مطلب حاضر، کارشناسان بالدانو به همه سوالاتتان درباره شرایط تحصیل در اسپانیا جواب می‌دهند.

برای مشاوره مهاجرت تحصیلی به اسپانیا و کسب اطلاعات بیشتر، فرم مشاوره رایگان را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}

فهرست مطالب

  ویزای تحصیلی اسپانیا

  دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا برای آن دسته از متقاضیان مهاجرت تحصیلی به اسپانیا الزامی است که تبعه‌ یکی از کشورهای اتحادیه اروپا ( (EUو منطقه اقتصادی اروپا EEA)) و سوئیس نیستند. متقاضیان دارای ویزای شینگن بدون نیاز به ویزای تحصیلی اسپانیا می‌توانند برای شرکت در دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت که کمتر از ۹۰ روز طول می‌کشند، به اسپانیا سفر کنند.

  ویزای تحصیلی اسپانیا به ۲ دسته تقسیم می‌شود:

  • ویزای کوتاه‌مدت (۱۸۰روزه): این ویزای تحصیلی برای متقاضیانی است که می‌خواهند در دوره‌‌های آموزشی‌ای شرکت کنند که بیش از ۹۰ روز و تا ۱۸۰ روز (۶ ماه) طول می‌کشند. ویزای کوتاه‌مدت تحصیلی ‌تمدیدشدنی نیست.
  • ویزای بلند‌مدت: ویزای بلندمدت تحصیلی برای متقاضیانی است که می‌خواهند بیش از ۶ ماه در موسسه‌های آموزشی و دانشگاه‌ های اسپانیا درس بخوانند. این ویزا تمدیدشدنی است.

  مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا عبارت‌اند از:

  • پاسپورت معتبر
  • ۲ قطعه عکس پاسپورتی
  • فرم تکمیل‌شده درخواست ویزا
  • بیمه درمانی با پوشش کامل برای طول دوران تحصیل
  • تمکن مالی لازم برای پرداخت هزینه‌های زندگی و اقامت در طول دوران تحصیل
  • نامه تایید ثبت‌نام در یکی از موسسه‌های آموزشی معتبر و تایید‌شده وزارت علوم اسپانیا
  • رسید پرداخت ۸۰ یورو هزینه درخواست ویزا
  • اجاره‌نامه محل اقامت در اسپانیا
  • گواهی سلامت برای ویزای بلند‌مدت تحصیلی
  • گواهی عدم‌ سوءپیشینه برای ویزای بلندمدت تحصیلی
  • رضایت‌نامه معتبر و رسمی پدر‌ومادر یا سرپرست قانونی برای متقاضیان کوچک‌تر از ۱۸ سال

  متقاضیان باید مدارک لازم برای دریافت ویزا را به سفارت اسپانیا تحویل دهند و هزینه درخواست را نیز پرداخت کنند. هزینه درخواست ویزا تحصیلی اسپانیا ممکن است برای بعضی از ملیت‌ها بیشتر از ۸۰ یورو باشد. علاوه‌براین، احتمال دارد سفارت مصاحبه حضوری با متقاضی را لازم بداند. پس، بهتر است همه متقاضیان برای مصاحبه هم آماده باشند. مدت‌زمان صدور ویزای تحصیلی اسپانیا به ملیت متقاضی و شرایط سفارت این کشور بستگی دارد؛ اما حداقل بین ۴ تا ۸ هفته طول می‌کشد.

  شرایط مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

  شرایط مهاجرت تحصیلی به اسپانیا ازاین‌قرارند:

  • داشتن نامه تایید ثبت‌نام در یکی از موسسه‌های آموزشی یا دانشگاه‌های معتبر و تایید‌شده وزارت علوم اسپانیا
  • داشتن تمکن مالی لازم برای تحصیل و زندگی در اسپانیا در طول دوران تحصیل یا نامه تایید دریافت بورسیه یا کمک‌هزینه تحصیلی
  • دشتن بیمه درمانی برای پوشش همه هزینه‌های مرتبط در طول دوران تحصیل
  • داشتن ویزای تحصیلی اسپانیا
  • پرداخت همه هزینه‌های لازم
  • داشتن محل اقامت مشخص در اسپانیا

  نحوه مهاجرت تحصیلی به اسپانیا ممکن است برای همه متقاضیان یکسان نباشد؛ چراکه شرایط مهاجرت تا حد زیادی به شرایط خاص هر فرد بستگی دارد. ممکن است بعضی از موسسه‌های آموزشی در اسپانیا یا سفارت اسپانیا در کشوری شرایط دیگری را برای بعضی از متقاضیان بین‌المللی مشخص کرده باشند. به‌همین‌دلیل، متقاضیان قبل از هر تصمیم و اقدامی باید تحقیق و مشورت کنند تا از همه شرایط مطلع باشند.

  تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

  تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به اسپانیا ۱۰۰درصد شاخص درآمد عمومی چندگانه اسپانیا (Indicador Público de Renta de Efectos Múltiple or IPREM) است. این شاخص از سال ۲۰۰۴ برای محاسبه تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای تحصیلی اسپانیا استفاده می‌شود. بنابراین، حداقل مقدار تمکن مالی برای تحصیل در اسپانیا و دریافت ویزای تحصیلی این کشور عددی ثابت و مشخص نیست و هر سال براساس آن شاخص و در هر مورد تعیین می‌شود. علاوه‌بر شاخص IPREM، طول دوران تحصیل و شهر محل تحصیل در تعیین تمکن مالی موثر است.

  باوجوداین، با استفاده از شاخص IPREM سال گذشته (۲۰۲۳)، می‌توانیم حداقل تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به اسپانیا در سال ۲۰۲۴ را تخمین بزنیم. تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به اسپانیا در سال ۲۰۲۴، تقریبا ۶۴۰ یورو در ماه یا ۷۷۰۰ یورو در سال است. بااین‌حال، بهتر است متقاضیان داشتن حداقل ۱۰هزار یورو را برای تمکن مالی اثبات کنند.

  مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

  مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به اسپانیا بدین‌شرح‌اند:

  • پاسپورت معتبر و مدارک هویتی
  • ویزای تحصیلی اسپانیا یا ویزای شینگن برای دوره‌ها آموزشی ۹۰روزه
  • ترجمه مدارک و ریزنمره‌های مقاطع تحصیلی پیشین
  • رزومه
  • توصیه‌نامه
  • مدرک زبان انگلیسی یا اسپانیایی درصورت لزوم و درخواست موسسه آموزشی یا دانشگاه
  • نامه تایید ثبت‌نام در یکی از موسسه‌های آموزشی یا دانشگاه‌های معتبر و تایید‌شده وزارت علوم اسپانیا
  • تمکن مالی لازم برای تحصیل و زندگی در اسپانیا در طول دوران تحصیل یا نامه تایید دریافت بورسیه یا کمک‌هزینه تحصیلی
  • بیمه درمانی برای پوشش همه هزینه‌های درمان در طول دوران تحصیل
  • اجاره‌نامه محل اقامت در اسپانیا
  • گواهی عدم ‌سوءپیشینه

  متقاضیان مهاجرت تحصیلی به اسپانیا باید به این نکته نیز توجه کنند که برای دریافت پذیرش و ثبت‌نام در موسسه‌های آموزشی یا دانشگاه های اسپانیا ممکن است مدارک دیگری نیاز باشند. ملیت متقاضی، قوانین موسسه آموزشی، رشته و مقطع تحصیلی باید در تعیین مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به اسپانیا در نظر گرفته شوند. به‌همین‌دلیل، در هر مورد متقاضیان باید وبسایت موسسه آموزشی را بررسی کنند تا از همه مدارک لازم مطلع شوند.             

  مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

  مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به اسپانیا را موسسه آموزشی یا دانشگاه و رشته و مقطع تحصیلی مدنظر متقاضی مشخص می‌کند. ازاین‌رو، همه متقاضیان برای مهاجرت تحصیلی به اسپانیا و دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا به مدرک زبان نیاز ندارند. متقاضیان در هر مورد باید وبسایت موسسه آموزشی یا دانشگاه را بررسی کنند تا از مدرک زبان مورد نیاز و حداقل نمره آن مطلع شوند.

  برای پذیرش‌گرفتن از بعضی از دانشگاه‌های اسپانیا در دوره کارشناسی، به مدرک زبان اسپانیایی نیاز است. زبان تدریس در دوره کارشناسی ارشد و دکتری معمولا انگلیسی است و بیشتر دانشگاه‌های اسپانیا مدرک زبان انگلیسی با سطح C1 را از متقاضی تحصیل در این دوره‌ها می‌خواهند. هریک از مدرسه‌ها و کالج‌‌های اسپانیا نیز شرایط پذیرش و مدرک زبان مورد نیاز را خودشان مشخص می‌کنند. باوجوداین، چند مدرک زبان وجود دارند که در بیشتر مواقع از متقاضیان تحصیل در اسپانیا خواسته می‌شوند.

  مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به اسپانیا عبارت‌اند از:

  • مدرک زبان اسپانیایی DELE: این مدرک زبان در تمام جهان شناخته‌شده است. این مدرک برای وزارت آموزش و فرهنگ دولت اسپانیا است و آزمون آن در موسسه سروانتس که در شهرهای بزرگ و مهم جهان شعبه دارد، برگزار می‌شود.
  • مدرک زبان اسپانیایی SIELE: این مدرک زبان در کل دنیا معتبر است و ۴ مهارت زبان اسپانیایی هر فرد (شنیدن، خواندن، نوشتن و مکالمه) را در ۴ بخش جداگانه ارزیابی می‌کند.
  • مدرک زبان انگلیسی: آیلتس با مجموع ۶٫۵، تافل IBT با مجموع ۸۰، FCE و PTE Academic با مجموع ۵۸ ازجمله مدارک زبان انگلیسی مهمی هستند که موسسه‌های آموزشی اسپانیا می‌پذیرند.

  مراحل مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

  مراحل مهاجرت تحصیلی به اسپانیا بدین‌شرح‌اند:

  1. تحقیق و پیداکردن بهترین و مناسب‌ترین موسسه آموزشی یا دانشگاه معتبر و تاییدشده وزارت علوم اسپانیا
  2. آماده‌کردن مدارک مورد نیاز برای پذیرش‌گرفتن از موسسه آموزشی یا دانشگاه
  3. شرکت در آزمون زبان و دریافت مدرک زبان درصورت لزوم
  4. کامل‌کردن فرم درخواست ثبت‌نام و پرداخت‌ هزینه و بارگذاری مدارک در وبسایت موسسه در مهلت مقرر
  5. دریافت پاسخ موسسه و تایید ثبت‌نام قطعی در آن موسسه
  6. فراهم‌کردن مبلغ مورد نیاز برای تمکن مالی یا درخواست برای دریافت بورسیه و کمک‌هزینه تحصیلی
  7. یافتن و مشخص‌کردن محل اقامت در اسپانیا در طول تحصیل
  8. اقدام برای درخواست ویزای تحصیلی اسپانیا و آماده‌کردن مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا
  9. دریافت ویزا و سفر به اسپانیا
  10. ثبت‌نام‌ دارندگان ویزای بلندمدت در دفتر اتباع خارجی برای دریافت کارت شناسایی اتباع خارجی (Foreigner Identity Card, TIE) به‌محض ورود به اسپانیا

  هزینه مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

  هزینه مهاجرت تحصیلی به اسپانیا شامل مجموعه‌ای از هزینه‌ها می‌شود؛ ازجمله هزینه‌های دریافت پذیرش از موسسه آموزشی،‌ هزینه‌های دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا، تمکن مالی،‌ هزینه خرید بیمه، هزینه سفر به اسپانیا، هزینه تحصیل در اسپانیا، هزینه اقامت و زندگی در اسپانیا و هزینه وکیل مهاجرتی.

  مجموع هزینه مهاجرت تحصیلی به اسپانیا را جمع کل آن هزینه‌ها مشخص می‌کند. نکته اینجا است که مجموع هزینه‌ها در هر مورد به این عوامل بستگی دارد که متقاضی از کدام موسسه آموزشی یا دانشگاه (دولتی یا خصوصی) و در کدام رشته و مقطع تحصیلی پذیرش گرفته و قرار است در کدام شهر اسپانیا زندگی ‌کند. هزینه تحصیل در مدرسه‌ها و دانشگاه های دولتی در شهرهای کوچک اسپانیا ارزان تمام می‌شود. گفتنی است که دانش‌آموزان بین‌المللی نمی‌توانند در مدارس دولتی اسپانیا ثبت‌نام کنند و درس بخوانند.

  همچنین،‌ اگر متقاضیان بورسیه یا کمک‌هزینه تحصیلی دریافت کنند، هزینه کمتری را باید بپردازند. هزینه تحصیل در دوره کارشناسی نیز کمتر از هزینه تحصیل در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری است. بنابراین، هزینه مهاجرت به اسپانیا برای هر متقاضی متفاوت است و براساس شرایط و انتخاب‌های او معلوم می‌شود. باوجوداین، بعضی از هزینه‌‌ها را می‌توانیم تخمین بزنیم و مجموع هزینه‌‌ها را برآورد کنیم.

  هزینه مهاجرت تحصیلی به اسپانیا را در جدول زیر می‌بینید.

  انواع هزینه مهاجرت تحصیلی به اسپانیامبلغ  
  هزینه سالانه تحصیل در مدرسه های خصوصی اسپانیا۵ هزار تا ۲۰ هزار یورو
  هزینه سالانه تحصیل در کالج‌ های اسپانیا۵ هزار تا ۴۴ هزار یورو
  هزینه سالانه تحصیل در دوره کارشناسی در دانشگاه های دولتی اسپانیا۱۲۰۰ تا ۸ هزار یورو
  هزینه سالانه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه های دولتی اسپانیا۳ هزار تا ۱۰ هزار یورو
  هزینه سالانه تحصیل در دوره دکتری در دانشگاه های دولتی اسپانیارایگان
  هزینه سالانه تحصیل در دوره کارشناسی در دانشگاه های خصوصی اسپانیا۵ هزار تا ۲۰ هزار یورو
  هزینه سالانه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه های خصوصی اسپانیا۸ هزار تا ۳۰ هزار یورو
  هزینه ماهانه اقامت و زندگی در اسپانیا۷۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو
  هزینه اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا۸۰ یورو
  هزینه ماهانه بیمه۳۰ تا ۲۰۰ یورو

  امکان کار پس از مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

  امکان کار پس از مهاجرت تحصیلی به اسپانیا برای دانشجویان بین‌المللی وجود دارد. دولت اسپانیا امکانات متنوعی را برای جذب فارغ‌التحصیلان بااستعداد و متخصص در نظر گرفته است. امکان کار پس از مهاجرت تحصیلی به اسپانیا با استفاده از یکی از انواع ویزاهای زیر برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌شود:

  • ویزای پس از تحصیل اسپانیا: این ویزا به فارغ‌التحصیلان امکان می‌‌دهد که تا ۱ سال در اسپانیا بمانند و دنبال کار بگردند.
  • ویزای کاری اسپانیا: اگر فارغ‌التحصیلان با استفاده از مراکز کاریابی دانشگاه یا شبکه‌های اجتماعی مانند لینکدین کار پیدا کنند، کارفرما می‌تواند به‌جای آنان درخواست ویزای کاری بدهد. نوع ویزای کاری را قرارداد و مهارت‌های فارغ‌التحصیل مشخص می‌کند.

  بهترین شهرهای اسپانیا برای مهاجرت تحصیلی

  بهترین شهرهای اسپانیا برای مهاجرت تحصیلی شهرهای بارسلونا، مادرید، والنسیا، گرانادا و سالامانکا به‌شمار می‌آیند. علاوه‌بر این شهرها، بقیه شهرهای اسپانیا نیز هریک ویژگی‌های خاص خود را دارند.

  انتخاب بهترین شهر برای مهاجرت تحصیلی به عوامل مختلفی بستگی دارد و متقاضیان با درنظرگرفتن شرایط و توان مالی و رشته مدنظرشان باید بهترین و مناسب‌ترین شهر اسپانیا را برای مهاجرت تحصیلی پیدا کنند. پنج شهری که در‌ادامه معرفی می‌کنیم، در‌مجموع برای تحصیل و زندگی دانشجویان بین‌المللی شرایط و ویژگی‌های بهتری دارند.

  شهر بارسلونا

  سه دانشگاه شناخته‌شده اسپانیا در سطح جهان، دانشگاه بارسلونا و دانشگاه پمپئو فابرا و دانشگاه مستقل بارسلونا، در این شهر قرار دارند. در این ۳ دانشگاه، زبان تدریس در بیشتر رشته‌ها انگلیسی است؛ به‌همین‌دلیل، تحصیل در آن‌ها انتخاب بسیاری از دانشجویان بین‌المللی است.

  بارسلونا شهری زیبا، فرهنگی، مهاجرپذیر و گردشگری است. گردشگری‌بودن بارسلونا سبب می‌شود تا مهاجران بدون نیاز به تسلط بر زبان اسپانیایی، با زبان انگلیسی با مردم شهر ارتباط برقرار کنند. ناگفته نماند که هزینه زندگی در این شهر در‌مقایسه‌با سایر شهرهای‌ اسپانیا گران‌تر تمام می‌شود.

  شهر مادرید

  مادرید پایتخت اسپانیا است؛ شهری تاریخی که امروزی و پیشرفته شده است. در این شهر، بیشتر افراد اسپانیایی صحبت می‌کنند؛ به‌همین‌دلیل، تحصیل و زندگی در آنجا برای کسانی ایدئال است که می‌خواهند اسپانیایی یاد بگیرند. مادرید در مرکز اسپانیا قرار دارد و همین امر باعث می‌شود تا سفر و بازدید از بقیه شهرهای اسپانیا ازطریق مادرید راحت‌تر باشد. ازجمله معایب مادرید برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی گران‌بودن هزینه‌های زندگی در این شهر است.

  در مادرید ۲ دانشگاه مهم و شناخته‌شده وجود دارند:

  • دانشگاه کمپلوتنسه مادرید (Complutense University of Madrid) که از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جهان و اروپا است.
  • دانشگاه مستقل مادرید که سالانه پذیرای بیش از ۳۰هزار دانشجو از سراسر جهان است.

  شهر والنسیا

  والنسیا شهری آفتابی و تاریخی و بسیار زیبا در جنوب‌شرقی اسپانیا است. والنسیا شهری در حال رشد است. هر سال بر تعداد دانشجویان بین‌المللی که این شهر را برای تحصیل انتخاب می‌کنند، افزوده می‌شود. دانشگاه فناوری والنسیا (Valencia University of Technology) و دانشگاه کاردنال هررا (CEU Cardenal Herrera)،‌ دانشگاه‌های شناخته‌شده والنسیا و انتخاب بسیاری از دانشجویان بین‌المللی در سال‌های اخیر هستند.

  از ویژگی‌های مهم شهر والنسیا که آن را به انتخابی مناسب برای مهاجرت تحصیلی به اسپانیا تبدیل می‌کند، هزینه‌های ارزان و مقرون‌به‌صرفه زندگی در‌مقایسه‌با مادرید و بارسلونا است.

  شهر گرانادا

  گرانادا از شهرهای زیبا و دیدنی‌ اسپانیا و دانشگاه گرانادا یکی از دانشگاه‌های معتبر و ارزان اسپانیا برای مهاجرت تحصیلی است. در این دانشگاه، سالانه تقریبا ۱۰هزار نفر دانشجوی بین‌المللی ثبت‌نام می‌کنند. دانشگاه گرانادا در رشته مطالعات ترجمه رتبه اول را در میان دانشگاه‌های اسپانیا دارد و معتبرترین دانشگاه‌ اسپانیا برای تحصیل در رشته علوم کامپیوتر است.

  اگر می‌خواهید در شهری آرام و ارزان و در دانشگاهی قدیمی و معتبر و همراه با دانشجویانی از سراسر جهان تحصیل کنید، شهر گرانادا بهترین انتخاب برای شما است.

  شهر سالامانکا

  سالامانکا شهری تاریخی با معماری‌های خیره‌کننده و باشکوه است. این شهر کوچک در شمال‌غربی اسپانیا قرار دارد. دانشگاه سالامانکا از دانشگاه‌‌های قدیمی اسپانیا و حتی اروپا محسوب می‌شود. این دانشگاه در رشته زبان و ادبیات اسپانیایی از شهرت و اعتبار بسیار زیادی در سطح جهان برخوردار است. هر سال نزدیک به ۴هزار نفر دانشجوی خارجی برای تحصیل در رشته زبان اسپانیایی این دانشگاه را انتخاب می‌کنند. علاوه‌براین، هزینه تحصیل و زندگی در سالامانکا مقرون‌به‌صرفه است.

  بهترین دانشگاه های اسپانیا برای مهاجرت تحصیلی

  در جدول زیر، بهترین دانشگاه های اسپانیا برای مهاجرت تحصیلی براساس رتبه‌بندی QS در سال ۲۰۲۴ آورده شده‌اند.

  نام دانشگاه‌های اسپانیارتبه QS
  دانشگاه مستقل مادرید (Universitat Autònoma de Barcelona)۱۴۹
  دانشگاه بارسلونا (Universitat de Barcelona)۱۶۴
  دانشگاه کمپلوتنسه مادرید (Complutense University of Madrid)۱۷۱
  دانشگاه مستقل مادرید (Universidad Autónoma de Madrid)۱۹۹
  دانشگاه ناوارا (University of Navarra)۲۸۰

  درادامه، هر یک از ۵ دانشگاه برتر اسپانیا را به‌اختصار معرفی می‌کنیم.

  ۱. دانشگاه مستقل بارسلونا

  دانشگاه مستقل بارسلونا دانشگاهی دولتی است که در سال ۱۹۶۸ تأسیس شده است. در این دانشگاه، زبان تدریس بیشتر رشته‌‌ها زبان انگلیسی است. در سال گذشته، دانشگاه مستقل اسپانیا در ۱۰۰ دوره کارشناسی و ۵۰۰ دوره کارشناسی ارشد و بیش از ۷۰ دوره دکتری در رشته‌های مختلف از سراسر جهان دانشجو پذیرفته است. شهریه سالانه دانشگاه مستقل بارسلونا برای دانشجویان بین‌المللی تقریبا ۶هزار یورو است.

  ۲. دانشگاه بارسلونا

  دانشگاه دولتی بارسلونا در سال ۱۴۵۰م بنیان نهاده شده است. این دانشگاه ۶ پردیس اصلی در سطح شهر بارسلونا دارد و ۱۵درصد از دانشجویان این دانشگاه از ۱۲۲ کشور مختلف هستند. در سال تحصیلی قبل، این دانشگاه در ۷۳ دوره کارشناسی و ۱۷۱ دوره کارشناسی ارشد و ۴۷ دوره دکتری در رشته‌های مختلف از سراسر جهان دانشجو پذیرفته است. شهریه سالانه دانشگاه بارسلونا برای دانشجویان بین‌المللی تقریبا ۵هزار یورو برآورد می‌شود.

  ۳. دانشگاه کمپلوتنسه مادرید

  دانشگاه کمپلوتنسه مادرید بزرگ‌ترین دانشگاه دولتی اسپانیا است. این دانشگاه کارش را از سال ۱۲۹۳م آغاز کرده است. در سال تحصیلی گذشته، این دانشگاه در ۹۳ دوره کارشناسی و ۲۱۴ دوره کارشناسی ارشد و بیش از ۵۰ دوره دکتری در رشته‌های مختلف از سراسر جهان دانشجو پذیرفته است. شهریه سالانه دانشگاه بارسلونا برای دانشجویان بین‌المللی تقریبا ۱۳هزار و ۷۵۰ یورو تخمین زده می‌شود.

  ۴. دانشگاه مستقل مادرید

  دانشگاه مستقل مادرید یکی از دانشگاه‌های دولتی اسپانیا محسوب می‌شود که در سال ۱۹۶۸ تأسیس شده است و ۸ دانشکده دارد. در سال تحصیلی ۲۰۲۴-۲۰۲۳، بیش از ۲۵۰۰ نفر دانشجوی بین‌المللی از سراسر جهان در دانشگاه مستقل مادرید درس می‌خوانند. همچنین، این دانشگاه در ۵۰ دوره کارشناسی و ۷۲ دوره کارشناسی ارشد و بیش از ۹۰ دوره دکتری در رشته‌های مختلف دانشجو پذیرفته است. شهریه سالانه دانشگاه بارسلونا برای دانشجویان بین‌المللی تقریبا ۶هزار یورو است.

   ۵. دانشگاه ناوارا

  دانشگاه ناوارا یکی از دانشگاه‌های خصوصی اسپانیا به‌شمار می‌رود که در سال ۱۹۵۲ در پامپلونا اسپانیا بنیان نهاده شده است. دانشگاه یادشده ۶ پردیس در شهرهای مختلف، ازجمله نیویورک و مونیخ دارد. در سال تحصیلی ۲۰۲۴-۲۰۲۳، بیش از ۳هزار نفر دانشجو بین‌المللی از سراسر جهان در دانشگاه ناوارا در ۴۵ دوره کارشناسی و ۱۶ دوره کارشناسی ارشد در رشته‌های مختلف درس می‌خوانند. شهریه سالانه این دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی نزدیک به ۱۰هزار یورو برآورد می‌شود.

  مزایای مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

   مزایای مهاجرت تحصیلی به اسپانیا عبارت‌اند از:

  • مهاجرت تحصیلی به اسپانیا فرصت تحصیل در بعضی از دانشگاه‌های قدیمی و معتبر اروپا و جهان را برای متقاضیان فراهم می‌کند.
  • دارندگان ویزای تحصیلی اسپانیا می‌توانند به کشورهای عضو شینگن سفر کنند و به‌راحتی اروپا را ببینند.
  • مهاجرت تحصیلی به اسپانیا در‌مقایسه‌با مهاجرت به سایر کشورهای اروپایی مانند فرانسه و حتی آمریکا ارزان‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر تمام می‌شود.

  معایب مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

  مهاجرت تحصیلی به اسپانیا معایبی هم دارد و آگاهی از آن‌ها به متقاضیان مهاجرت تحصیلی به این کشور کمک می‌کند تا واقع‌بینانه تصمیم بگیرند. ازجمله معایب مهاجرت تحصیلی به اسپانیا می‌توان به این‌ها اشاره کرد:

  • برای زندگی راحت‌ در اسپانیا باید با زبان اسپانیایی آشنا بود و اگر متقاضی مهاجرت تحصیلی به اسپانیا قصد دارد که بعد از فارغ‌التحصیلی کار کند، باید زبان اسپانیایی را یاد بگیرد.
  • بوروکراسی اداری در اسپانیا کمی آزار‌دهنده و وقت‌گیر است. سیستم اداری و مهاجرتی اسپانیا چندان پیشرفته نیست.
  • سازگاری با فرهنگ اسپانیا برای بعضی از مهاجران کار سختی است. اسپانیا فرهنگی غنی دارد؛ اما بعضی از جنبه‌های آن در تضاد با فرهنگ‌های شرقی قرار می‌گیرد.

  جمع‌بندی

  مهاجرت تحصیلی به اسپانیا برای کسانی انتخاب ایدئالی است که می‌خواهند در اروپا زندگی تازه‌ای برای خود بسازند. نام ۵ دانشگاه برتر اسپانیا در فهرست ۳۰۰ دانشگاه معتبر جهان به‌چشم می‌خورند. هزینه تحصیل و زندگی در اسپانیا در‌مقایسه‌با کشورهای اروپایی و آمریکا مقرون‌به‌صرفه‌تر است. همچنین، اخذ پذیرش از موسسه‌های آموزشی و دانشگاه‌های اسپانیا راحت و سریع است.

  اگر به‌دنبال راهی آسان برای تحصیل در اروپا هستید؛ اگر به‌دنبال بهترین و مناسب‌ترین موسسه آموزشی یا دانشگاه در اروپا برای خود یا فرزندتان می‌گردید؛ اگر می‌خواهید بهترین و ارزان‌ترین شهر را برای مهاجرت تحصیلی به اسپانیا پیدا کنید؛ اگر می‌خواهید از طریق تحصیل به اسپانیا مهاجرت کنید و نمی‌دانید اولین قدم در این راه چیست، با کارشناسان و متخصصان موسسه مهاجرتی بالدانو مشورت کنید تا با آرامش و اطمینان‌ خاطر و آگاهی کامل از شرایط مهاجرت تحصیلی به اسپانیا، تصمیم بگیرید و اقدام کنید.

  سوالات کاربران درباره مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

  مزایای مهاجرت تحصیلی به اسپانیا چیست؟
  مزایای مهاجرت تحصیلی به اسپانیا عبارت‌اند از: امکان تحصیل در دانشگاه‌های معتبر و هزینه‌های تحصیل و زندگی مقرون‌به‌صرفه و فرصت سفر به کشورهای حوزه شینگن با ویزای تحصیلی اسپانیا.
  بهترین دانشگاه های اسپانیا برای مهاجرت تحصیلی کدام است؟
  بهترین دانشگاه های اسپانیا برای مهاجرت تحصیلی دانشگاه مستقل بارسلونا، دانشگاه بارسلونا، دانشگاه کمپلوتنسه مادرید، دانشگاه مستقل مادرید و دانشگاه ناوارا هستند.
  بهترین شهرهای اسپانیا برای مهاجرت تحصیلی کدام‌اند؟
  بهترین شهرهای اسپانیا برای مهاجرت تحصیلی بارسلونا، مادرید، والنسیا،‌گرانادا و سالامانکا هستند.
  هزینه مهاجرت تحصیلی به اسپانیا چقدر است؟
  هزینه مهاجرت تحصیلی به اسپانیا به این بستگی دارد که متقاضیان می‌خواهند در کدام موسسه آموزشی (دولتی یا خصوصی)، رشته، مقطع و شهر درس بخوانند.
  مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به اسپانیا چیست؟
  مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به اسپانیا بدین‌شرح‌اند: پاسپورت معتبر و مدارک هویتی، ویزای تحصیلی اسپانیا، ترجمه مدارک و ریزنمره‌های مقاطع تحصیلی پیشین،‌ رزومه،‌ توصیه‌نامه، مدرک زبان انگلیسی یا اسپانیایی درصورت لزوم، نامه تایید ثبت‌نام، تمکن مالی و بیمه.
  تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به اسپانیا چقدر است؟
  تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به اسپانیا در سال ۲۰۲۴، تقریبا ۶۴۰ یورو در ماه یا ۷۷۰۰ یورو در سال است. بااین‌حال، بهتر است متقاضیان داشتن حداقل ۱۰هزار یورو را برای تمکن مالی اثبات کنند.
  شرایط ویزای تحصیلی اسپانیا چیست؟
  شرایط ویزای تحصیلی اسپانیا ازاین‌قرارند: داشتن پاسپورت معتبر، فرم تکمیل‌شده درخواست ویزا، نامه تایید ثبت‌نام از موسسه آموزشی یا دانشگاه معتبر، تمکن مالی، بیمه، محل اقامت مشخص در اسپانیا، رسید پرداخت ۸۰ یورو هزینه درخواست ویزا، گواهی سلامت و گواهی عدم‌ سوءپیشینه.
  انواع ویزای تحصیلی اسپانیا کدام‌اند؟
  انواع ویزای تحصیلی اسپانیا عبارت‌اند از: ۱. ویزای کوتاه‌مدت تحصیلی برای گذراندن دوره‌های آموزشی که بیش از ۹۰ و کمتر از ۱۸۰ روز طول می‌کشند؛ ۲. ویزای بلندمدت تحصیلی اسپانیا برای گذراندن دوره‌های آموزشی که بیش از ۱۸۰ روز طول می‌کشند.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859