سرمایه گذاری در قبرس شمالی

سرمایه گذاری در قبرس شمالی بهترین راه‌ برای اخذ اقامت این کشور است. روش‌ها و قوانین سرمایه گذاری در این کشور متعددند. به همین دلیل متقاضیان سرمایه گذاری در قبرس شمالی باید با تحقیق و برنامه‌ریزی اقدام کنند.

مشاوره تلفنی 021-43859
2024/4/63d5f7d3-da5b-489e-b55f-9a04fd52ff85.jpg

مشاوره سرمایه گذاری در قبرس شمالی

دریافت مشاوره سرمایه گذاری در قبرس شمالی مطمئن‌ترین، سریع‌ترین و آسان‌ترین راه برای تحقیق و کسب اطلاعات لازم و به‌روز در این زمینه است و متقاضیان قبل از هر اقدامی باید از منبعی معتبر مشورت بگیرند.

مشاوره برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی از خدمات کارشناسان ما در موسسه بالدانو است. در این مطلب، اطلاعات ضروری درباره روش های سرمایه گذاری در قبرس شمالی، قوانین، شرایط و مراحل سرمایه گذاری در این کشور آورده شده است.

برای مشاوره درباره سرمایه گذاری در قبرس شمالی و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، فرم مشاوره رایگان را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در بالدانو در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  انواع روش‌ های سرمایه گذاری در قبرس شمالی

  روش های سرمایه گذاری در قبرس شمالی

  انواع روش های سرمایه گذاری در قبرس شمالی متعدد و متنوع است. اقتصاد این کشور برای جذب سرمایه خارجی در حوزه‌ها و صنایع مختلف، برنامه‌های گوناگونی را طراحی کرده است. اولین قدم برای متقاضیان سرمایه‌ گذاری در قبرس شمالی کسب اطلاعات درباره انواع روش های سرمایه گذاری در این کشور است تا آن فرصت های سرمایه گذاری را که با شرایط و توان مالیشان تناسب دارد، پیدا کنند.

  انواع روش های سرمایه گذاری در قبرس شمالی عبارت‌اند از:

  • خرید ملک
  • سرمایه ‌گذاری در صنعت
  • راه‌اندازی استارتاپ
  • سرمایه ‌گذاری در بخش مالی

  سرمایه گذاری در قبرس شمالی از طریق خرید ملک

   این روش از محبوب‌ترین روش های سرمایه گذاری در قبرس شمالی است. املاک مسکونی و تجاری در حال ساخت زیادی در بازار مسکن این کشور وجود دارد. خرید آپارتمان، ویلا و زمین برای استفاده شخصی نیز یکی از راه‌های سرمایه گذاری در املاک در این کشور است.

  سرمایه گذاری در قبرس شمالی در صنایع مختلف

  سرمایه‌ گذاران خارجی می‌توانند در صنایع مختلف ازجمله صنعت گردشگری، کشاورزی و انرژی‌های تجدیدپذیر در قبرس شمالی سرمایه‌ گذاری کنند. در ادامه، درباره سرمایه گذاری در هر یک از صنایع ذکرشده به‌اختصار توضیح می‌دهیم.

  • سرمایه گذاری در صنعت گردشگری: قبرس شمالی جاذبه‌های طبیعی و تاریخی زیادی دارد و از مقاصد توریستی محبوب محسوب می‌شود.‌ به‌همین‌دلیل، سرمایه گذاری در هتل‌ها، رستوران‌ها یا اماکن تفریحی فرصت سرمایه گذاری مطمئنی در این کشور است.
  • سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی: قبرس شمالی کشور حاصلخیزی است و آب‌وهوای مطلوبی برای کشاورزی دارد. ازاین‌رو، سرمایه گذاران می توانند در بخش‌های مختلف کشاورزی و تولید و فرآوری محصولات زراعی در این کشور برای مصرف داخلی یا صادرات به کشورهای دیگر سرمایه ‌گذاری کنند.
  • سرمایه گذاری در انرژی‌های تجدیدپذیر: قبرس شمالی روی توسعه منابع انرژی تجدید‌پذیر با هدف کاهش وابستگی به سوخت‌های فسیلی و حرکت به سمت توسعه پایدار تمرکز کرده است. پس، در این کشور فرصت‌های زیادی برای سرمایه‌ گذاری در پروژه‌های تولید انرژی خورشیدی، بادی یا برق آبی وجود دارد.

  سرمایه گذاری در قبرس شمالی از طریق راه‌اندازی استارتاپ

  دولت قبرس شمالی برای رشد اکوسیستم استارتاپی در این کشور سیاست‌های حمایتی مختلفی در نظر گرفته است. پس سرمایه ‌‌گذاران برای سرمایه‌ گذاری در استارتاپ‌های فناوری یا پارک‌های فناوری در این کشور فرصت‌های خوبی دارند.

  سرمایه گذاری در قبرس شمالی از طریق بخش مالی

  سرمایه گذاری‌ مالی در قبرس شمالی از روش‌های مختلف امکان‌پذیر است: خرید سهام و اوراق قرضه، سرمایه گذاری در صندوق‌های سرمایه ‌گذاری مشترک یا فرصت‌های دیگری که بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری در قبرس شمالی ارائه می‌‌دهند.

  قوانین سرمایه گذاری در قبرس شمالی

  قوانین سرمایه گذاری در قبرس شمالی

  قوانین سرمایه گذاری در قبرس شمالی پیچیده است و مدام تغییر می‌کند. سرمایه‌ گذاری در هر کشوری مستلزم داشتن شناخت کامل از کلیه قوانین و مقررات مرتبط است. چون سرمایه گذاران خارجی معمولا نمی‌توانند در هر فعالیت یا هر بخش اقتصادی سرمایه‌ گذاری کنند. به‌ همین‌ دلیل، متقاضیان سرمایه گذاری در قبرس شمالی قبل از هر اقدامی باید از قوانین و مقررات سرمایه گذاری در این کشور، محدودیت‌ها و تکالیف قانونی سرمایه گذاران مطلع شوند.

  مهم‌ترین قوانین سرمایه گذاری در قبرس شمالی عبارت‌اند از:

  قانون سرمایه گذاری خارجی

  قانون سرمایه گذاری خارجی قبرس شمالی چهارچوب حقوقی سرمایه گذاری خارجی را مشخص می‌کند. در این قانون فعالیت‌های مجاز و محدودیت‌های سرمایه گذاری در این کشور تعیین شده است. براساس مقررات همین قانون است که سرمایه گذاران خارجی می‌توانند در بخش‌های مختلف اقتصادی در این کشور سرمایه‌ گذاری کنند.

  قانون مالکیت اموال غیرمنقول (املاک و مستغلات)

  مقررات مالکیت اموال غیرمنقول در قبرس شمالی راه را برای سرمایه گذاری خارجیان در این بخش کاملا باز گذاشته است. بسیاری از کشورهای دنیا، ازجمله ایران، به اتباع خارجی اجازه نمی‌دهند در خاک کشورشان صاحب زمین یا خانه شوند. اما در قبرس شمالی خارجیان مجازند به‌قصد سرمایه گذاری و با اجازه‌ شورای وزیران قبرس شمالی اموال غیرمنقول بخرند یا اجاره کنند. البته، این اجازه چند محدودیت‌ موردی هم دارد.

  حقوق تجارت (قانون شرکت‌های تجاری)

  حقوق تجارت، قوانین و تشریفات ثبت و تأسیس انواع شرکت در قبرس شمالی را مشخص می‌کند. براساس این قانون خارجیان می‌توانند در این کشور شرکت‌ها و مؤسسات زیر را ثبت کنند:

  • شرکت‌های خصوصی و عمومی محلی
  • شرکت‌های خارجی
  • شرکت‌های تجاری بین‌المللی
  • بانک‌های محلی
  • واحدهای بانکداری بین‌المللی

  قانون مالیات قبرس شمالی

  در این قانون مشخص شده است که اشخاص، سرمایه گذاران و شرکت‌های خارجی در چه صورت و با چه نرخی باید مالیات پرداخت کنند. هرچند به‌طور کلی سرمایه‌ گذاران و شرکت‌های خارجی باید مالیات بپردازند، اما دولت قبرس شمالی برای جذب سرمایه‌ گذاران بین ‌المللی معافیت‌های مالیاتی متعددی را در نظر گرفته است.

  قوانین خاص

  برای سرمایه گذاری در بخش‌های خاص مانند انرژی‌های تجدیدپذیر یا کشاورزی مقررات و استانداردهای خاصی مشخص شده است. سرمایه‌ گذاران خارجی برای فعالیت در بخش‌های خاص باید مجوزهای قانونی لازم را از نهادهای مرتبط دریافت کنند. مجوزها، مدارک و فرآیند لازم و نهاد صادرکننده آن‌ها در قوانین خاص هر بخش تعیین شده است.

  شرایط سرمایه گذاری در قبرس شمالی

  شرایط سرمایه گذاری در قبرس شمالی برای همه سرمایه گذاران خارجی یکسان است. علاوه‌بر شرایط عمومی، ممکن است برای سرمایه گذاری در هر بخش، شرایط خاصی نیز وجود داشته باشد.

  در ادامه، شرایط عمومی سرمایه گذاری در این کشور و شرایط خاص سرمایه گذاری در قبرس شمالی از طریق خرید ملک آمده است. شرایط خاص سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی، گردشگری، استارتا‌پ‌های فناوری، بخش مالی و انرژی‌های تجدید‌پذیر نیز با عنوان «شرایط سرمایه گذاری در قبرس شمالی از طریق راه‌اندازی کسب‌وکار یا تجارت در بخش‌های مختلف اقتصادی» ذکر شده است.

  شرایط عمومی سرمایه گذاری در قبرس شمالی عبارت‌اند از:

  • داشتن پاسپورت معتبر
  • داشتن گواهی عدم سوءپیشینه
  • داشتن گواهی سلامت
  • اثبات تمکن مالی لازم برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی
  • داشتن طرح تجاری برای فعالیت در بخش مورد نظر
  • ثبت‌نام در اداره مالیات قبرس شمالی

  شرایط سرمایه گذاری در قبرس شمالی از طریق خرید ملک عبارت‌اند از:

  • داشتن اجازه از شورای وزیران قبرس شمالی برای تملک اموال غیرمنقول در خاک این کشور
  • داشتن حداقل مبلغ لازم برای خرید ملک در قبرس شمالی به‌قصد سرمایه گذاری یا استفاده شخصی

  شرایط سرمایه گذاری در قبرس شمالی از طریق راه‌اندازی کسب‌وکار یا تجارت در بخش‌های مختلف اقتصادی عبارت‌اند از:

  • داشتن مجوزهای قانونی لازم از نهادهای مرتبط برای سرمایه‌ گذاری در بخش مورد نظر
  • ثبت شرکت براساس قانون شرکت‌های تجاری در قبرس شمالی و پرداخت هزینه‌های لازم و مالیات در صورت لزوم

  مبلغ سرمایه گذاری در قبرس شمالی

  هزینه های سرمایه گذاری در قبرس شمالی

  مبلغ سرمایه گذاری در قبرس شمالی در هر بخش سقفی ندارد و فقط در بعضی از بخش‌ها حداقل مبلغ لازم برای سرمایه‌ گذاری اعلام شده است. اساسا، مبلغ سرمایه گذاری در هر مورد به روش سرمایه گذاری و پروژه و حوزه آن بستگی دارد. با وجود این، حداقل مبلغ سرمایه گذاری در قبرس شمالی در روش‌ های مختلف را می‌شود تخمین زد‌ که در جدول زیر می‌بینید.

  نوع سرمایه گذاریمبلغ مورد نیاز
  سرمایه گذاری از طریق خرید ملکحداقل 300هزار یورو
  سرمایه گذاری از طریق صنعتتقریبا از ۵۰۰هزار تا ۲ میلیون یورو
  سرمایه گذاری از طریق راه‌اندازی استارتاپحداقل از ۳۰هزار یورو
  سرمایه گذاری در پارک‌های فناوری قبرس شمالیتقریبا از ۱میلیون یورو
  سرمایه گذاری از طریق بخش مالیحداقل از ۱۰۰هزار یورو

  مراحل سرمایه گذاری در قبرس شمالی

  مراحل سرمایه گذاری در قبرس شمالی

  مراحل سرمایه گذاری در قبرس شمالی در انواع روش‌ های سرمایه گذاری مشخص است. در بعضی از پروژه‌های سرمایه گذاری ممکن است براساس شرایط سرمایه گذار یا نوع سرمایه گذاری به مراحل بیشتری نیاز باشد.

  مراحل سرمایه گذاری در قبرس شمالی به شرح زیر است:

  • تحقیق و برنامه‌ریزی و شناسایی فرصت‌های سرمایه گذاری
  • آگاهی از قوانین سرمایه گذاری در قبرس شمالی
  • مشاوره با مؤسسات مهاجرتی معتبر و وکلای مهاجرت به قبرس شمالی برای انتخاب بهترین روش سرمایه گذاری
  • انتخاب روش و پروژ‌ه سرمایه گذاری
  • شناسایی ریسک‌های روش سرمایه گذاری مورد نظر
  • تامین مالی پروژه
  • تهیه طرح تجاری براساس قوانین و مقررات سرمایه گذاری در بخش مورد نظر
  • تدوین استراتژی خروج درصورت سودآورنبودن سرمایه‌ گذاری
  • تهیه مدارک لازم برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی و اقدام برای اخذ مجوزهای قانونی لازم یا ثبت شرکت
  • خرید ملک یا اجاره دفتر شرکت و استخدام نیروی کار یا آماده‌سازی مقدمات اجرای پروژه
  • آغاز عملیات اجرایی

  مدارک لازم برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی

  مدارک لازم برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی

  مدارک لازم برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی در انواع روش‌ های سرمایه گذاری معمولا چند مدرک مشترک و مشخص است. علاوه‌بر مدارک مشترک، در هر روش سرمایه گذاری براساس نوع پروژه و قوانین و مقررات سرمایه گذاری در بخش مورد نظر به مدارک بیشتری نیاز است.

  در ادامه، مدارک لازم برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی در همه روش‌‌ها و مدارک لازم برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی از طریق خرید ملک ذکر می‌شود. مدارک لازم برای سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی، گردشگری، استارتا‌پ‌های فناوری، بخش مالی و انرژی‌های تجدید‌پذیر نیز با عنوان «مدارک لازم برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی از طریق راه‌اندازی کسب‌وکار یا تجارت در بخش‌های مختلف اقتصادی» ذکر شده است.

  مدارک لازم برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی در همه روش‌ها عبارت‌اند از:

  • پاسپورت و مدارک هویتی معتبر
  • گواهی عدم سوءپیشینه
  • گواهی سلامت
  • مدارک تمکن مالی لازم برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی
  • طرح تجاری برای فعالیت در بخش مورد نظر
  • کد مالیاتی
  • رسید پرداخت هزینه‌های اداری لازم و مالیات

  مدارک لازم برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی از طریق خرید ملک عبارت‌اند از:

  • مجوز شورای وزیران قبرس شمالی برای تملک اموال غیرمنقول در خاک این کشور
  • قرارداد خرید ملک
  • اسناد مالکیت ملک خریداری‌شده

  مدارک لازم برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی از طریق راه‌اندازی کسب‌وکار یا تجارت در بخش‌های مختلف اقتصادی عبارت‌اند از:

  • مدارک ثبت شرکت براساس قانون شرکت‌های تجاری قبرس شمالی
  • مجوزهای لازم برای روش سرمایه گذاری مورد نظر
  • قرارداد‌های حقوقی مرتبط با سرمایه گذاری و اجرای پروژه
  • اسناد تامین مالی پروژه
  • اسناد مالی لازم
  • بیمه‌نامه‌ها
  • گزارش‌های مربوط به عملیات اجرایی پروژه سرمایه گذاری

  سرمایه گذاری در قبرس شمالی برای اخذ تابعیت       

  سرمایه گذاری در قبرس شمالی مستقیما به اخذ تابعیت یا شهروندی این کشور نمی‌انجامد. در حال‌ حاضر، دولت قبرس شمالی هیچ برنامه یا طرح خاصی ندارد که به اخذ مستقیم تابعیت این کشور با سرمایه گذاری منجر شود. سرمایه گذاران ابتدا باید اقامت دائم این کشور را با سرمایه گذاری دریافت کنند تا بعد از آن بتوانند پس از گذشت پنج سال و با داشتن شرایط لازم برای دریافت تابعیت قبرس شمالی اقدام کنند.

  سرمایه گذاری در قبرس شمالی برای اخذ اقامت         

  سرمایه گذاری در قبرس شمالی برای اخذ اقامت به سرمایه گذاران و خانواده آن‌ها این امکان را می‌دهد که در این کشور اقامت دائم داشته باشند. برای اخذ اقامت قبرس شمالی از طریق سرمایه گذاری چند راه وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

  سرمایه گذاری در قبرس شمالی برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک

  سرمایه گذاری در قبرس شمالی برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک و برای استفاده شخصی قوانین و مقررات متفاوتی از خرید ملک به‌قصد سرمایه‌ گذاری و نه برای استفاده شخصی دارد. سرمایه گذاران این امکان را دارند که یک ملک را برای استفاده شخصی در قبرس بخرند و تمام هزینه‌های قانونی، اداری و مالیات ملک را پرداخت کنند تا بتوانند برای دریافت اقامت این کشور درخواست دهند.

  حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای اخذ اقامت از این طریق تقریبا از ۵۰هزار تا ۲۵۰هزار یورو است. سرمایه گذار باید مجوز شورای وزیران را نیز دریافت کند. علاوه‌بر آن، ملک خریداری‌شده نباید بیشتر از ۱۳۴۰مترمربع باشد. سرمایه گذار مکلف است در سال حداقل ۳۰روز در آن ملک اقامت داشته باشد.

  سرمایه گذاری در قبرس شمالی برای اخذ اقامت از طریق راه‌اندازی کسب‌وکار یا استارتاپ

  سرمایه گذارانی که در بخش‌های مختلف اقتصاد قبرس شمالی کسب‌وکار راه می‌اندازند یا تجارت می‌کنند، می‌توانند برای اخذ اقامت قبرس شمالی درخواست دهند. وقتی سرمایه‌ گذار شرایط سرمایه گذاری در بخش مورد نظر را داشته باشد و مجوزهای قانونی و مدارک لازم را تهیه کند، می‌تواند برای دریافت اقامت این کشور درخواست دهد. حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای اخذ اقامت از این طریق در هر مورد متفاوت است و براساس پروژه مشخص می‌شود.

  حداقل مبلغ سرمایه گذاری در قبرس شمالی برای اخذ اقامت از طریق راه‌اندازی کسب‌وکار یا استارتاپ در بخش‌های مختلف اقتصادی را در جدول زیر می‌بینید.

  نوع سرمایه گذاریمبلغ سرمایه گذاری
  سرمایه گذاری از طریق خدمات تفریحی و گردشگری۵۰۰هزار تا ۱میلیون یورو
  سرمایه گذاری از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر۵۰۰هزار تا ۲میلیون یورو
  سرمایه گذاری از طریق راه‌اندازی استارتاپحداقل از ۳۰هزار یورو
  سرمایه گذاری در پارک‌های فناوری قبرس شمالیحداقل از ۱میلیون یورو

  سرمایه گذاری در قبرس شمالی برای اخذ اقامت از طریق خرید اوراق قرضه

  سرمایه گذاری در قبرس شمالی برای اخذ اقامت از طریق خرید اوراق قرضه و مشارکت در صندوق‌های سرمایه گذاری در بانک‌های قبرس شمالی، راه دیگری برای دریافت اقامت این کشور است. در این روش متقاضی باید حداقل ۵۰۰هزار یورو سرمایه داشته باشد.

  سرمایه گذاران برای اخذ اقامت باید اوراق قرضه دولتی یا سرمایه گذاری خود در صندوق‌ها را برای مدت معینی نگه دارند. علاوه‌بر این، سرمایه‌ گذاران ملزم به پرداخت هزینه‌های قانونی، اداری و مالیات هستند.

  بهترین شهرها برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی   

  انتخاب بهترین شهرها برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی به شرایط و اهداف هر سرمایه گذار بستگی دارد. چشم‌انداز رشد اقتصادی، وضعیت زیرساخت‌ها، روند بازار املاک، پتانسیل گردشگری و فرصت‌های سرمایه‌ گذاری در هر شهر در قبرس شمالی با دیگری متفاوت است. به ‌همین ‌دلیل، هر سرمایه گذار باید به‌اندازه کافی تحقیق کند و ویژگی‌ها و فرصت‌های سرمایه‌ گذاری در شهرهای مختلف را بشناسد و بررسی کند تا بتواند بهترین شهر برای سرمایه گذاری را در آن بخشی که مد نظر او است پیدا کند. در ادامه بعضی از شهرهای قبرس شمالی را که پتانسیل خوبی برای سرمایه‌ گذاری دارند، معرفی می‌کنیم.

  سرمایه گذاری در قبرس شمالی در شهر نیکوزیا

  نیکوزیا پایتخت قبرس شمالی و بزرگ‌ترین مرکز شهری در این جزیره است. نیکوزیای قبرس شمالی قطب سیاسی، اقتصادی و فرهنگی این کشور محسوب می‌شود. موقعیت استراتژیک نیکوزیا و زیرساخت‌های توسعه‌یافته‌اش آن را به مقصدی جذاب برای سرمایه گذاران و مهاجران تبدیل کرده است. در این شهر فرصت‌های سرمایه گذاری متنوعی در بخش‌های املاک، گردشگری، آموزش، مراقبت‌های بهداشتی و خدمات وجود دارد.

  سرمایه گذاری در قبرس شمالی در شهر گیرنه

  گیرنه شهری ساحلی، تاریخی و فوق‌العاده زیبا در سواحل شمالی این کشور است. این شهر از مقاصد محبوب گردشگری در قبرس شمالی محسوب می‌شود. به همین دلیل گیرنه بهترین انتخاب برای سرمایه گذارانی است که می‌خواهند در بخش‌های مرتبط با گردشگری مانند هتل‌ها، استراحتگاه‌ها، رستوران‌ها، اماکن تفریحی و امکانات رفاهی سرمایه گذاری کنند.

  سرمایه گذاری در قبرس شمالی در شهر فاگوستا

  فاماگوستا شهری تاریخی در سواحل شرقی قبرس است. این شهر زیبا و ساحلی به‌خاطر آثار باستانی و سواحل شنی کم‌نظیرش شهرت دارد. فاماگوستا در حال رشد است و کم‌کم به مقصد توریستی پرطرفداری تبدیل می‌شود. به ‌همین ‌دلیل، در این شهر فرصت‌های سرمایه‌ گذاری زیادی در بخش املاک و زیرساخت‌های گردشگری و خدماتی وجود دارد.

  مزایای سرمایه گذاری در قبرس شمالی

  مزایای سرمایه گذاری در قبرس شمالی چیست

  مزایای سرمایه گذاری در قبرس شمالی از این قرار است:

  • قبرس شمالی موقعیت استراتژیکی در منطقه مدیترانه شرقی دارد. این کشور به اروپا، آسیا و خاورمیانه نزدیک است.
  • قبرس شمالی در سال‌های اخیر ثبات اقتصادی و رشد ثابتی داشته است.
  • دولت قبرس شمالی مشوق‌ها و معافیت‌های مالیاتی و برنامه‌های سرمایه‌ گذاری مختلفی را برای جذب سرمایه‌ گذاران خارجی طراحی کرده است.
  • بازار املاک در قبرس شمالی آینده روشنی دارد.
  • صنعت گردشگری در قبرس شمالی در حال رشد و پیشرفت است و این به معنی سرمایه‌ گذاری پرسود در این بخش است.
  • نیروی کار و تجهیزات در قبرس شمالی ارزان است.

  معایب سرمایه گذاری در قبرس شمالی

  معایب سرمایه گذاری در قبرس شمالی از این قرار است:

  • قبرس شمالی درگیر مشکلات سیاسی زیادی است. کشورهای قدرتمند جهان و اتحادیه اروپا این کشور را به ‌رسمیت نمی‌شناسند.
  • وضعیت سیاسی مبهم بر قوانین و مقررات این کشور نیز اثر گذاشته و باعث شده که قوانین سرمایه گذاری قبرس شمالی مدام تغییر کنند.
  • قبرس شمالی از هر نظر به ترکیه وابسته است. به ‌همین ‌دلیل، هر تغییری در سیاست و اقتصاد ترکیه بر سیاست و اقتصاد این کشور نیز اثر می‌گذارد.
  • واحد پول قبرس شمالی لیر ترکیه است و نوسانات لیر ترکیه و کم‌ارزش‌شدن آن در برابر دلار بر ارزش سرمایه و سود در این کشور تاثیر می‌گذارد.
  • سرمایه گذاران در قبرس شمالی معمولا از چند کشور مشخص (ترکیه و روسیه) هستند.
  • آینده سیاسی قبرس شمالی در ابهام قرار دارد و همین ریسک سرمایه گذاری در این کشور را زیاد می‌کند.

  جمع‌بندی

  سرمایه گذاری در قبرس شمالی از طریق خرید املاک، بخش صنعت، راه‌اندازی استارتاپ‌های فناوری و بخش مالی ممکن است. در قوانین سرمایه گذاری قبرس شمالی، خارجیان می‌توانند با دریافت اجازه از شورای وزیران به‌قصد سرمایه گذاری یا برای استفاده شخصی در این کشور به ‌نام خودشان ملک بخرند.

  علاوه‌بر این، سرمایه گذاران مجازند انواع شرکت‌ها را در قبرس شمالی ثبت کنند. آن‌ها باید مالیات هم پرداخت کنند. البته، دولت قبرس شمالی مشوق‌ها و معافیت‌های مالیاتی مختلفی را برای سرمایه‌ گذاران خارجی در نظر گرفته است.

  سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف سقف ندارد و فقط حداقل آن مشخص شده است. هزینه، مراحل و مدارک لازم برای سرمایه گذاری نیز به نوع سرمایه گذاری و پروژه و بخش آن بستگی دارد.

  سرمایه گذاری در قبرس شمالی مستقیما به اخذ تابعیت منجر نمی‌شود، بلکه سرمایه گذاران در مرحله اول فقط می‌توانند اقامت این کشور را دریافت کنند. اما بعد از گذشت پنج سال، اگر شرایط لازم را داشتند، می‌توانند برای دریافت تابعیت قبرس شمالی هم اقدام کنند.

  شهرهای نیکوزیای قبرس شمالی، گیرنه و فاگوستا از بهترین شهرها برای سرمایه گذاری در این کشور هستند. البته، برای یافتن بهترین شهر در هر مورد باید تحقیق و بررسی کرد.

  اگر می‌خواهید در قبرس شمالی سرمایه گذاری کنید و به‌دنبال بهترین روش و بهترین شهر برای سرمایه گذاری می‌گردید، با کارشناسان و متخصصان ما در بالدانو مشورت کنید تا آگاهانه و مطمئن تصمیم بگیرید و اقدام کنید.

  سوالات کاربران درباره سرمایه گذاری در قبرس شمالی

  آیا با سرمایه گذاری در قبرس شمالی می‌توانم تابعیت این کشور را بگیرم؟
  خیر. با سرمایه گذاری در قبرس شمالی مستقیما نمی‌توانید تابعیت این کشور را بگیرید.
  از چه روش‌هایی می‌توانم در قبرس شمالی سرمایه ‌گذاری کنم؟
  روش‌های سرمایه گذاری در قبرس شمالی عبارت‌اند از:‌ خرید املاک، سرمایه گذاری در صنعت گردشگری و کشاورزی، سرمایه گذاری در انرژی‌های تجدیدپذیر، راه‌اندازی استارتاپ‌های فناوری و سرمایه گذاری در بخش مالی.
  بهترین راه سرمایه گذاری در قبرس شمالی کدام است؟
  بهترین راه سرمایه گذاری در قبرس شمالی به شرایط و سرمایه هر سرمایه گذار بستگی دارد.
  ارزان‌ترین راه سرمایه گذاری در قبرس شمالی کدام است؟
  ارزان‌ترین راه سرمایه گذاری در قبرس شمالی راه‌اندازی استارتاپ با حداقل ۳۰هزار یورو سرمایه است.
  حداقل مبلغ سرمایه گذاری در قبرس شمالی چقدر است؟
  حداقل مبلغ سرمایه گذاری در قبرس شمالی در هر روش متفاوت است. سرمایه گذاری از طریق خرید ملک حداقل ۳۰۰هزار یورو، از طریق خدمات تفریحی و گردشگری تقریبا ۵۰هزار تا ۱میلیون یورو، از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر تقریبا ۵۰۰هزار تا ۲میلیون یورو، از طریق راه‌اندازی استارتاپ حداقل ۳۰هزار یورو، از طریق بخش مالی حداقل ۱۰۰هزار یورو و سرمایه گذاری در پارک‌های فناوری قبرس شمالی تقریبا ۱میلیون یورو نیاز دارند.
  فرآیند اخذ اقامت قبرس شمالی با سرمایه گذاری در املاک چه مدت طول می‌کشد؟
  فرآیند اخذ اقامت قبرس شمالی با سرمایه گذاری در املاک حداقل یک سال طول می‌کشد.
  مدارک لازم برای دریافت ویزای سرمایه گذاری قبرس شمالی چیست؟
  ویزایی به‌ نام ویزای سرمایه گذاری قبرس شمالی وجود ندارد.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859