سرمایه گذاری در اسپانیا

اگر به دنبال مقصدی برای سرمایه گذاری امن می‌گردید، یکی از بهترین گزینه‌ها، سرمایه گذاری در اسپانیا است. در این کشور یک فضای رقابتی در بخش اقتصادی وجود دارد که منجر به پویایی اقتصادی این کشور شده است.

مشاوره تلفنی 021-43859
2023/11/ee80797c-acf1-4d78-9986-43d69bd353db.jpg

مشاوره سرمایه گذاری در اسپانیا

اقتصاد اسپانیا، سیزدهمین اقتصاد بزرگ در جهان است. کشور اسپانیا عضو پیمان شنگن است و با داشتن ویزای این کشور بدون نیاز به اخذ ویزای مجدد می‌توان به چندین کشور دیگر سفر کرد. برای سرمایه گذاری اقتصادی در این کشور، راه‌های متفاوتی برای متقاضیان وجود دارد که از جمله آن می‌توان به خرید ملک، خرید اوراق قرضه، ثبت شرکت و خرید سهام اشاره کرد؛ بنابراین فرد متقاضی سرمایه گذاری، کاملا برای نوع سرمایه گذاری حق انتخاب دارد. اگر در مسیر سرمایه گذاری خود درست پیش بروید، پس از پنج سال، این کشور به شما اقامت دائم اعطا می‌کند.

در این مقاله از موسسه مهاجرتی بالدانو، جزئیات سرمایه گذاری در اسپانیا را به صورت کامل شرح می‌دهیم.

برای دریافت مشاوره درباره سرمایه گذاری در اسپانیا فرم مشاوره رایگان را پر کنید تا مشاوران ما در بالدانو با شما تماس بگیرند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

   

  سرمایه گذاری در اسپانیا همچون دیگر کشورها، شرایط خاص خود را دارد. اقتصاد اسپانیا همواره در حال رشد و پیشرفت است. این کشور پذیرای سرمایه گذاران خارجی است. در ادامه به شرایط سرمایه گذاری در اسپانیا می‌پردازیم:

  • سرمایه گذار نباید سوءپیشینه داشته باشد
  • نام سرمایه گذار نباید در لیست سیاه کشور اسپانیا باشد
  • سرمایه گذار باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد
  • سرمایه گذار باید مدارکی را ارائه دهد که ثابت کند واجد شرایط سرمایه گذاری در این کشور است
  • متقاضی نباید سابقه ریجکتی ویزای شنگن داشته باشد
  • سرمایه گذار باید تمکن مالی خود را به دولت اسپانیا اثبات کند
  • دارا بودن گواهی سلامت رسمی
  • داشتن بیمه درمانی

  مراحل سرمایه گذاری در اسپانیا

  مراحل سرمایه گذاری در اسپانیا روندی مطابق با قوانین این کشور دارد؛ سرمایه گذار باید بعد از تصمیم به انجام سرمایه گذاری با این قوانین و مراحل آشنا شود و به کمک آن‌ها روند سرمایه گذاری را پشت سر بگذارد. این مراحل را در ادامه به شما معرفی می‌کنیم:

  • در ابتدا باید به ارزیابی بازار بپردازید و درباره بازار اطلاعات کافی به دست آورید.
  • درباره ساختار سرمایه گذاری خود تصمیم بگیرید که آیا قصد راه اندازی یک شرکت جدید، خرید یک شرکت موجود و یا تأسیس یک شعبه را دارید.
  • تعیین کنید که برای سرمایه گذاری خود باید حداقل چه مقدار سرمایه‌ای را در نظر بگیرید.
  • در این مرحله باید کسب و کار خود را در اداره ثبت تجاری اسپانیا ثبت کنید و شناسه مالیاتی خود را دریافت کنید.
  • برای مدیریت تراکنش‌های مالی خود یک حساب بانکی را در اسپانیا افتتاح کنید.
  • برای کمک به امور حقوقی خود یک وکیل متخصص را تعیین کنید تا در این امر به شما کمک کند.
  • شرکت خود را برای انجام امور مالیاتی ثبت کنید.
  • در مرحله بعد باید مجوزها و تأییدیه شرکت خود را دریافت کنید.

  مدارک لازم برای سرمایه گذاری در اسپانیا

  برای سرمایه گذاری در اسپانیا، به مدارکی احتیاج دارید که باید به این کشور ارائه دهید تا بعد از بررسی آن‌ها، به شما مجوز سرمایه گذاری در این کشور اعطا شود. این مدارک عبارت است از:

  • ارائه پاسپورت معتبر با حداقل ۱۸ ماه اعتبار
  • داشتن گواهی عدم سوءپیشینه
  • ارائه گواهی پزشکی برای اثبات سلامت
  • ارائه کد شناسایی (NIE)
  • ارائه سند ملک خریداری شده
  • ارائه سند تمکن مالی که ثابت می‌کند فرد حداقل ۵۰۰ هزار یورو موجودی دارد

  انواع روش‌ های سرمایه گذاری در اسپانیا

  سرمایه گذاری در اسپانیا روش‌های متنوعی دارد که فرد متقاضی سرمایه گذاری با توجه به شرایط و وضعیت خود می‌تواند یکی از روش‎‌ها را انتخاب کند. به‌طور کلی، چهار روش برای سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد که در ادامه به بررسی هرکدام می‌پردازیم.

  سرمایه گذاری در اسپانیا با خرید ملک

  سرمایه گذاری در اسپانیا با خرید ملک بهترین روش سرمایه گذاری در این کشور است. زیرا علاوه بر این‌که سرمایه گذار هیچ محدودیتی برای خرید ملک در این کشور ندارد، دولت اسپانیا از این روش استقبال می‌کند و به میزان زیادی از سرمایه گذار حمایت می‌کند. این‌که سرمایه گذار چه ملکی را برای خرید انتخاب می‌کند کاملا اختیاری است و او می‌تواند ملک تجاری، مسکونی و یا حتی زمین را هم برای خرید انتخاب کند. جالب است بدانید که اگر مبلغ سرمایه گذاری شما بیش از ۵۰۰ هزار یورو باشد مشمول دریافت ویزای طلایی اسپانیا خواهید شد. دریافت این ویزا کمک می‌کند که سرمایه گذار بتواند به راحتی اقامت دائم اسپانیا را از آن خود کند. ویزای طلایی هر دو سال یک بار تمدید می‌شود و بعد از پنج سال می‌توانید اقامت دائم را دریافت کنید.

  سرمایه گذاری در اسپانیا با ثبت شرکت

  ثبت شرکت در اسپانیا هم یکی از روش‌های مناسب برای سرمایه گذاری در این کشور است. البته در این روش باید بدانید که اولویت کشور اسپانیا برای پذیرش سرمایه گذاری با افرادی است که واجد برخی شرایط هستند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • افرادی که هدف آن‌ها راه‌اندازی کسب و کار در این کشور است
  • سرمایه گذارانی که به توسعه تجارت در اسپانیا می‌پردازند
  • سرمایه گذارانی که به دنبال راه‌اندازی شغلی سودده هستند
  • افرادی که در معاملات پرسود تجاری شرکت می‌کنند

  برای سرمایه گذاری با این روش باید ۳ تا ۵ هزار یورو سرمایه گذاری کنید. اما قبل از آن به عنوان سرمایه اولیه باید ۵۰ هزار یورو را در نظر بگیرید و سرمایه گذاری خود را آغاز کنید. در ادامه باید برای شرکت خود حسابی افتتاح کنید و سرمایه خود را از کشور خود به حساب شرکت انتقال دهید.

  سرمایه گذاری در اسپانیا با خرید اوراق قرضه

  خرید اوراق قرضه یکی دیگر از روش‌های سرمایه گذاری در اسپانیا به شمار می‌رود. خرید اوراق قرضه، به دانش و اطلاعات زیادی احتیاج دارد بنابراین نمی‌توان این روش را روش مرسومی برای سرمایه گذاری در اسپانیا در نظر گرفت.

  هیچ محدودیتی برای خرید و فروش اوراق قرضه در اسپانیا وجود ندارد متقاضی می‌تواند با افتتاح حساب بانکی در اسپانیا سرمایه گذاری خود را آغاز کند. درواقع این مسئله به شما کمک می‌کند با هر سرمایه اولیه‌ای جهت سرمایه گذاری در این کشور اقدام کنید؛ اما موردی که باید به آن توجه کنید این است که با این روش، اخذ اقامت اسپانیا برای شما سخت‌تر می‌شود.

  سرمایه گذاری در اسپانیا با خرید سهام

  خرید سهام در بورس اوراق بهادار اسپانیا هم یکی از روش‌های سرمایه گذاری در اسپانیا است. برای این روش سودمند لازم است که متقاضیان سرمایه گذاری، بورس کشور اسپانیا را بشناسد.

  بورس اوراق بهادار مادرید، یک بازار بورس قابل اعتماد در اسپانیا است که سرمایه گذاران خارجی و اسپانیایی در آن معامله می‌کنند. در این روش هم اگر مبلغ سرمایه گذاری، بیش از یک میلیون یورو باشد، اقامت یک ساله و بعد از آن دو ساله به سرمایه گذار اعطا می‌شود.

  دریافت ویزای سرمایه گذاری اسپانیا

  برای دریافت ویزای سرمایه گذاری در اسپانیا، باید در ابتدا یک ویزای توریستی دریافت کرده و به این کشور سفر کنید. درحین این سفر باید به کمک یک فرد متخصص درخواست خود برای سرمایه گذاری در این کشور و همچنین روش سرمایه گذاری خود را تعیین و ثبت کنید. بعد از این‌که مبلغ مورد نظر را انتقال دادید، می‌توانید مطمئن شوید که درخواست شما ثبت رسمی شده است. با پشت سر گذاشتن این مراحل، بعد از گذشت حدود ۲ تا ۶ هفته، ویزای نوع D برای شما صادر می‌شود که به کمک آن می‌توانید چندین بار به اسپانیا رفت و آمد کنید.

  بهتر است این مسئله را بدانید که در سال۲۰۱۳، اقتصاد اسپانیا دچار مشکل شد و ضربه‌ای به اقتصاد این کشور وارد شد؛ در آن زمان دولت اسپانیا تدبیری اندیشید که طی آن از سرمایه گذاران خارج از اتحادیه اروپا امکان سرمایه گذاری در این کشور را داشته باشند و سرمایه گذارانی که حداقل ۵۰۰ هزار یورو در این کشور سرمایه گذاری کنند، می‌توانند اقامت فوری اسپانیا و علاوه بر آن مزایایی را دریافت کنند.

  شرایط دریافت ویزای طلایی اسپانیا

  در این قسمت شرایط دریافت ویزای طلایی اسپانیا را بررسی می‌کنیم. باید بدانیم که ویزای طلایی که به عنوان ویزای سرمایه گذاری هم از آن نام برده می‌شود، به شهروندان غیر اتحادیه اروپا که سرمایه گذاری قابل توجهی در این کشور کرده باشند، اعطا می‌شود. برای آن نوع سرمایه گذاری که منجر به دریافت ویزای طلایی می‌شود روش‌های مختلفی وجود دارد که پیش‌تر به آن‌ها اشاره کردیم. سرمایه گذاران می‌توانند با خرید ملک، سرمایه گذاری در یک شرکت و یا خرید سهام، برای دریافت این نوع ویزا اقدام کنند. حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای دریافت ویزای طلایی ۵۰۰ هزار یورو برای خرید ملک است. اگر متقاضی بخواهد روش سرمایه‌گذاری در سهام یک شرکت یا سپرده‌گذاری در یک بانک اسپانیایی را انتخاب کند باید حداقل یک میلیون یورو را سرمایه گذاری کند.

  افرادی که قصد دریافت ویزای طلایی اسپانیا را دارند باید واجد شرایط زیر باشند:

  • ارائه مدرکی که ثابت کند فرد در اسپانیا سرمایه گذاری کرده
  • داشتن سن بالای ۱۸ سال
  • داشتن بیمه درمانی
  • داشتن تمکن مالی
  • نداشتن سابقه کیفری
  • نبودن در لیست سیاه کشور اسپانیا
  • نداشتن ریجکتی ویزای شنگن

  مدت اعتبار ویزای طلایی اسپانیا چقدر است؟

  مدت اعتبار ویزای طلایی اسپانیا در ابتدا، یک سال است. شما در مدت زمان این یک سال باید بتوانید وارد اسپانیا شده و ویزای خود را با ویزای دو ساله تعویض کنید. تا زمانی که شما در اسپانیا سرمایه خود را نگه داشته باشید، می‌توانید آن را به صورت نامحدودتر دوسال یک بار تمدید کنید.

  سرمایه گذاری در اسپانیا برای اخذ تابعیت

  برای اخذ تابعیت اسپانیا، سرمایه گذاری در این کشور انتخاب خوبی است؛ اما باید بدانید که به محض سرمایه گذاری، قادر به دریافت تابعیت نخواهید بود. بعد از این‌که روش سرمایه گذاری را تعیین و اقدام به سرمایه گذاری کردید، به شما در ابتدا یک ویزای اقامت یک ساله تعلق می‌گیرد. بعد از این یک سال، باید برای دریافت کارت اقامت دو ساله درخواست دهید؛ این اقامت دوساله را می‌توانید دوبار تمدید کنید. در پایان سال پنجم، درصورت ارائه مدرک زبان و برخوردار بودن از دیگر شرایط، تابعیت اسپانیا را از آن خود خواهید کرد.

  سرمایه گذاری در اسپانیا برای اخذ اقامت

  قبلا اشاره شد که برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری، لازم است که حداقل ۵۰۰ هزار یورو را در نظر گرفت؛ این مبلغ مناسب سرمایه گذاری، از طریق خرید ملک و زمین است. برای این کار متقاضی باید فرم‌های لازم را تکمیل کند و هزینه‌های مورد نیاز را نیز بپردازد. با پشت سر گذاشتن این مراحل بعد از گذشت ۲۰ روز درخواست شما بررسی خواهد شد.

  پس از بررسی مدارک، اقامت یک ساله به شما تعلق می‌گیرد و این روند را که قبلا توضیح دادیم تا سال پنجم با تمدید ویزا ادامه می‌یابد سرمایه گذار، در پایان سال پنجم، برای اخذ اقامت، می‌توان اقدام کرد.

  حداقل مبلغ سرمایه گذاری در اسپانیا چقدر است؟
  برای خرید ملک، حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کشور اسپانیا 500 هزار یورو است.
  با سرمایه گذاری در اسپانیا می‌توانم تابعیت این کشور را بگیرم؟
  بله؛ با سرمایه گذاری در اسپانیا می‌توانید بعد از پنج سال تابعیت این کشور را از آن خود کنید.
  رای هرنوع سرمایه گذاری در اسپانیا باید مالیات پرداخت شود؟
  بله؛ برای هرنوع سرمایه گذاری در اسپانیا لازم است مالیات پرداخت شود.
  بهترین سرمایه گذاری در اسپانیا چیست؟
  انتخاب بهترین سرمایه گذاری در اسپانیا به فرد سرمایه گذار و شرایط او بستگی دارد.
  از چه روش‌هایی می‌توانم در اسپانیا سرمایه‌گذاری کنم؟
  روش‌هایی که برای سرمایه گذاری در اسپانیا به سرمایه گذاران پیشنهاد می‌شود شامل خرید ملک، خرید اوراق قرضه، خرید سهام و ثبت شرکت می‌شود.
  بهترین راه سرمایه گذاری در اسپانیا کدام است؟
  بهترین راه سرمایه گذاری در اسپانیا، با توجه به شرایط فرد سرمایه گذار متفاوت است؛ اما به‌طور کلی به دلیل این‌که اسپانیا اقتصاد پویایی دارد مزایای زیادی را برای سرمایه گذار در نظر می‌گیرد. علاوه بر این هیچ محدودیتی برای خرید ملک در اسپانیا برای سرمایه گذار وجود ندارد.
  ارزان‌ترین راه سرمایه گذاری در اسپانیا کدام است؟
  ارزان‌ترین راه سرمایه گذاری در اسپانیا خرید اوراق قرضه است زیرا برای خرید اوراق قرضه سقف و کفی مشخص نشده است.
  حداقل مبلغ سرمایه گذاری در اسپانیا چقدر است؟
  حداقل مبلغ سرمایه گذاری در اسپانیا برای خرید اوراق قرضه تعریف نشده است ولی برای خرید ملک 500 هزار یورو است. اگر فرد بتواند 500 هزار یورو در این کشور سرمایه گذاری کند، می‌تواند برای دریافت ویزای طلایی اقدام کند.
  اقامت اسپانیا با سرمایه گذاری از چه راه‌هایی ممکن است؟
  اقامت اسپانیا با سرمایه گذاری از راه‌های متفاوتی ممکن است که شامل خرید ملک، خرید اوراق قرضه، خرید سهام و ثبت شرکت می‌شود.
  فرآیند اخذ اقامت اسپانیا با سرمایه گذاری در املاک چه مدت طول می‌کشد؟
  فرآیند اخذ اقامت اسپانیا با سرمایه گذاری در املاک مدت زیادی طول نمی‌کشد. می‌توان اجازه اقامت اسپانیا از این طریق را در حدود یک ماه برای یک سال اقامت دریافت کرد.
  مدارک لازم برای دریافت ویزای سرمایه گذاری اسپانیا چیست؟
  مدارک لازم برای دریافت ویزای سرمایه گذاری اسپانیا، شامل پاسپورت با حداقل 18 ماه اعتبار، ارائه مدرک جهت اثبات تمکن مالی، ارائه گواهی عدم سوءپیشینه، برخورداری از بیمه درمانی می‌شود.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859