سرمایه گذاری در مجارستان

سرمایه گذاری در مجارستان از روش‌های آسان و ارزان مهاجرت به این کشور است. ازطریق سرمایه‌گذاری می‌توانید اقامت و شهروندی این کشور اروپایی را برای خود و خانواده‌تان دریافت و آینده فرزندان خود را تضمین کنید.

مشاوره تلفنی
2024/4/68abd4aa-6fe1-4db1-84ab-2f5a112e2b77.jpg

مشاوره سرمایه گذاری در مجارستان

کشور مجارستان یکی از کشورهای اروپایی عضو حوزه شنگن است؛ ازاین‌رو، سرمایه گذاری در مجارستان برای همه افراد، ازجمله شهروندان ایرانی مزایای زیادی به‌همراه دارد. اخذ اقامت دائم و شهروندی مهم‌ترین مزیت سرمایه‌گذاری در کشور مجارستان است.

کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی بالدانو اطلاعات جامعی از شرایط سرمایه گذاری در مجارستان دارند. آنان با سال‌ها تجربه درزمینه مشاوره سرمایه گذاری در مجارستان، به شما کمک می‌کنند تا به اهداف خود درباره سرمایه‌گذاری در این کشور برسید.

برای دریافت مشاوره رایگان درباره سرمایه گذاری در مجارستان، فرم مشاوره را تکمیل کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و اطلاعات مدنظر درباره شرایط سرمایه‌گذاری در کشور گفته‌شده را دراختیارتان بگذارند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  دلایل سرمایه گذاری در مجارستان

  ازجمله دلایل سرمایه گذاری در مجارستان می‌توان به امکان اخذ اقامت دائم و شهروندی این کشور اشاره کرد. با سرمایه‌گذاری در این کشور اروپایی، می‌توانید ابتدا اقامت موقت آنجا را دریافت و سپس برای اخذ اقامت دائم اقدام کنید و در‌نهایت تابعیت مجارستان را بگیرید. تمامی قوانین اخذ اقامت و شهروندی مجارستان از‌طریق سرمایه‌گذاری، مشمول همسر و فرزندان کوچک‌تر از ۱۸ سال فرد سرمایه‌گذار نیز می‌شود.

  مجارستان یکی از کشورهای موفق اتحادیه اروپا در عرصه‌های اقتصادی است و کمترین نرخ مالیات بر درآمد (۹درصد) را در تمام اتحادیه اروپا دارد. با سرمایه‌گذاری در این کشور و پرداخت کمترین نرخ مالیات در اتحادیه اروپا، می‌توانید از بهترین و پیشرفته‌ترین امکانات اقتصادی مجارستان بهره‌مند شوید و وارد تجارت آزاد با بازار جهانی شوید.

  همان‌طورکه گفتیم، کشور مجارستان از کشورهای عضو حوزه شنگن است؛ ازاین‌رو، با دریافت اقامت و شهروندی آنجا، می‌توانید بدون نیاز به ویزا به تمامی کشورهای حوزه شنگن سفر کنید. بسیاری از شهروندان ایرانی به‌دلیل تورم اقتصادی کشورمان در سال‌های گذشته، سرمایه خود را از ایران خارج و در دیگر کشورهای خارجی سرمایه‌گذاری کرده‌اند. سرمایه گذاری در مجارستان کمک می‌کند تا اصل سرمایه‌تان حفظ شود و نوسان‌های بازار ارز از ارزش سرمایه شما کم نکند.

  انواع روش‌ های سرمایه گذاری در مجارستان

  از‌نظر اقتصادی، مجارستان کشوری به‌روز و پیشرفته است و برای افرادی که قصد دارند در آنجا فعالیت اقتصادی انجام دهند، فرصت‌های بسیار زیادی وجود دارد. همچنین، برای آن دسته از اتباع خارجی که به‌دنبال سرمایه گذاری در مجارستان هستند، روش‌های مختلفی وجود دارد.

  انواع روش های سرمایه گذاری در مجارستان عبارت‌اند از:

  • ثبت شرکت
  • خرید ملک
  • اوراق قرضه
  • کارآفرینی

  سرمایه گذاری در مجارستان از طریق ثبت شرکت

  ثبت شرکت در مجارستان یکی از روش‌های مطمئن و قطعی برای اخذ اقامت این کشور از‌ طریق سرمایه‌گذاری است. حداقل سرمایه مورد‌نیاز برای ثبت شرکت در مجارستان ۱۰هزار یورو است و تمامی مراحل آن بین ۴ تا ۶ ماه طول می‌کشد.

  پس از ارائه طرح تجاری خود به دولت مجارستان، مجوز فعالیت ۱ساله را از دولت این کشور دریافت و طی مراحل درخواست اقامت موقت را برای خود و خانواده‌تان آغاز می‌کنید. هزینه‌های ثبت شرکت در کشور مجارستان از ۱۵هزار تا ۵۵هزار یورو تخمین زده می‌شود.

  سرمایه گذاری در مجارستان از طریق خرید ملک

  خرید ملک یکی دیگر از روش‌های قطعی اخذ اقامت مجارستان از طریق سرمایه‌گذاری است؛ اما برای اینکه بتوانید با خرید ملک اقامت مجارستان را اخذ کنید، حداقل سرمایه‌تان باید ۲۰۰هزار یورو باشد. انجام مراحل اداری و قانونی خرید ملک در مجارستان معمولا ۲ تا ۴ ماه به‌طول می‌انجامد. همچنین، برای خرید ملک در این کشور باید از سازمان شهرداری منطقه مرتبط مجوزهای لازم را دریافت کنید.

  با خرید ملک در مجارستان، می‌توانید از همان ابتدا اقامت دائم این کشور اروپایی را دریافت و پس از ۸ سال، برای اخذ شهروندی‌اش اقدام کنید. ناگفته نماند که برای اخذ تابعیت مجارستان در این روش، باید دست‌کم ۳ سال حضور مستمر در مجارستان داشته باشید. یکی از قوانین خرید ملک در مجارستان با هدف سرمایه‌گذاری این است که اتباع خارجی نمی‌توانند زمین‌های کشاورزی در این کشور بخرند و ملکی که می‌خرند، باید کاربری مسکونی داشته باشد.

  سرمایه گذاری در مجارستان از طریق اوراق قرضه

  خرید اوراق قرضه در مجارستان از آن دسته از روش‌های سرمایه گذاری در مجارستان است که به اخذ اقامت این کشور منجر نمی‌شود. یکی از سیاست‌های دولت مجارستان درزمینه اعطای اقامت به اتباع خارجی این است که سرمایه‌گذاران را ترغیب کند تا سرمایه خود را در وارد چرخه اقتصادی کنند یا با خریدوفروش ملک به رونق اقتصادی این کشور کمک کنند.

  این قانون از سال ۲۰۱۷ در کشور مجارستان تصویب شده است. تا قبل از سال ۲۰۱۷، اتباع خارجی می‌توانستند با داشتن سرمایه‌ای معادل ۳۰۰هزار یورو اوراق قرضه دولتی مجارستان را بخرند و در مدت حداکثر ۳ ماه، برای خود و خانواده‌شان اقامت این کشور را اخذ کنند. در‌حال‌حاضر نیز، تمامی اتباع خارجی می‌توانند در بازار اوراق دولتی مجارستان تبادلات تجاری انجام دهند؛ اما این تبادلات به دریافت اقامت یا شهروندی مجارستان منجر نمی‌شود. درصورت خرید اوراق قرضه از مجارستان، تا ۵ سال اجازه ندارید سهامتان را خرید‌و‌فروش کنید.

  سرمایه گذاری در مجارستان از طریق کارآفرینی

  شرایط سرمایه گذاری در مجارستان از طریق کارآفرینی بسیار شبیه به شرایط ثبت شرکت در مجارستان است، با این تفاوت که به‌منظور اخذ ویزای کارآفرینی مجارستان، طرح تجاری یا بیزنس پلنی که به دولت مجارستان ارائه می‌کنید، باید منحصربه‌فرد و جدید باشد. همچنین، افرادی که قصد دارند از طریق کارآفرینی تابعیت مجارستان را بگیرند، مجبور نیستند مدت‌زمان خاصی را در آنجا به‌صورت مستمر زندگی کنند؛ اما باید دست‌کم ۱ بار در سال وارد خاک کشور مجارستان شوند.

  حداقل سرمایه مورد‌نیاز برای اخذ ویزای کارآفرینی مجارستان ۱۵هزار یورو اعلام شده است. هزینه سرمایه گذاری در مجارستان از طریق کارآفرینی نیز بین ۵۰هزار تا ۶۵هزار یورو تخمین زده می‌شود.

  قوانین سرمایه گذاری در مجارستان

  قوانین سرمایه گذاری در مجارستان بدین‌شرح‌اند:

  • در‌حال‌حاضر، گرفتن اقامت و شهروندی مجارستان از طریق سرمایه‌گذاری فقط با روش‌های خرید ملک و ثبت شرکت و کارآفرینی امکان‌پذیر است. تا اطلاع ثانوی کشور مجارستان به آن دسته از اتباع خارجی خریدار اوراق قرضه دولتی این کشور اقامت نمی‌دهد.
  • تمامی اتباع خارجی که برای سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت مجارستان اقدام می‌کنند، برای همسر و فرزندان کوچک‌تر از ۱۸ سال خود نیز می‌توانند اقامت این کشور را دریافت کنند.
  • فرزندان افراد دارنده اقامت دائم یا شهروندی مجارستان می‌توانند به‌رایگان در مدرسه‌ها و دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنند.
  • دولت مجارستان به آن دسته از اتباع خارجی که در این کشور سرمایه‌گذاری می‌کنند، وام‌های بانکی اعطا نمی‌کند.
  • تمامی اتباع خارجی برای سرمایه‌گذاری و طی مراحل اداری و قانونی سرمایه گذاری در مجارستان، باید وکیل قانونی مجارستانی داشته باشند.
  • تمامی اتباع خارجی که از طریق خرید ملک و ثبت شرکت یا کارآفرینی در کشور مجارستان سرمایه‌گذاری می‌کنند، به‌مدت ۵ سال فقط می‌توانند اقامت موقت این کشور را داشته باشند. در‌صورتی‌که اقامت موقت متقاضیان ۵ سال مداوم تمدید شود، آنان می‌توانند برای اخذ اقامت دائم مجارستان اقدام کنند. پس از گذشت ۸ سال از صدور اقامت دائم مجارستان نیز، متقاضیان می‌توانند برای دریافت تابعیت آنجا اقدام کنند.
  • برای تبدیل اقامت موقت مجارستان به اقامت دائم‌، متقاضیان باید ۵ سال به‌طور مداوم در مجارستان زندگی کنند.
  • به‌منظور دریافت تابعیت مجارستان، متقاضیان باید ۸ سال مداوم در مجارستان زندگی کنند و به زبان مجاری تسلط داشته باشند.
  • افرادی که بیشتر از ۶۵ سال دارند، نمی‌توانند از طریق سرمایه‌گذاری اقامت دائم مجارستان را اخذ کنند.
  • افرادی که قصد دارند از طریق خرید ملک در مجارستان سرمایه‌گذاری کنند، نمی‌توانند املاک کشاورزی بخرند و ملک مدنظرشان باید مسکونی باشد.

  شرایط سرمایه گذاری در مجارستان

  شرایط سرمایه گذاری در مجارستان ازاین‌قرارند:

  • گذرنامه با دست‌کم ۱ سال اعتبار
  • عدم سوءپیشینه
  • حداقل سن ۱۸ سال
  • برخورداری از حداقل سرمایه مورد‌نیاز
  • تمکن مالی مورد‌نیاز (متغیر)
  • طرح تجاری (روش ثبت شرکت و کارآفرینی)

  مبلغ سرمایه گذاری در مجارستان

  در جدول زیر، مبلغ سرمایه گذاری در مجارستان در روش‌های مختلف را ذکر کرده‌ایم:

  روش های سرمایه گذاری در مجارستانمبلغ سرمایه گذاری
  ثبت شرکت۱۵هزار تا ۵۵هزار یورو به‌علاوه ۱۰هزار یورو سرمایه مورد‌نیاز
  خرید ملک۲۰۰هزار یورو
  اوراق قرضه۳۵۰هزار یورو
  کارآفرینی۵۰هزار تا ۶۵هزار یورو به‌علاوه ۱۵هزار یورو سرمایه موردنیاز

  مدارک لازم برای سرمایه گذاری در مجارستان

  • گذرنامه با دست‌کم ۱ سال اعتبار
  • گواهی عدم سوءپیشینه
  • ۳ قطعه عکس پاسپورتی
  • مدارک تمکن مالی مورد‌نیاز
  • سند سرمایه مورد‌نیاز
  • طرح تجاری یا بیزنس پلن (روش‌های ثبت شرکت و کارآفرینی)

  ویزای طلایی مجارستان

  ویزای طلایی مجارستان (Golden Visa) از برنامه‌های مهاجرتی جدید دولت این کشور است که با هدف جذب سرمایه‌گذار در‌زمینه املاک و مستغلات طراحی شده است و فقط به اتباع غیراروپایی تعلق می‌گیرد. برای اخذ ویزای طلایی مجارستان، متقاضیان باید اوراق قرضه دولتی مجارستان را به‌ارزش حداقل ۳۰۰هزار یورو بخرند و ۶۰هزار یورو نیز بابت طی مراحل اداری و امور بانکی به حساب دولت مجارستان واریز کنند.

  طرح ویزای طلایی مجارستان، تنها طرح فروش اوراق قرضه دولتی مجارستان است که در آن سرمایه‌گذاران می‌توانند با خرید اوراق قرضه این کشور برای خود و اعضای درجه‌یک خانواده‌شان اقامت موقت مجارستان را بگیرند و بعد از گذشت ۵ سال از صدور اقامت موقت، برای اخذ اقامت دائم درخواست بدهند.

  در این طرح، سرمایه‌گذاران تا ۵ سال اجازه ندارند اوراق بهادارشان را انتقال دهند؛ اما بعد از ۵ سال، کل سرمایه خود را می‌توانند پس بگیرند. به‌منظور اخذ تابعیت مجارستان با ویزای طلایی، الزامی وجود ندارد که متقاضیان در کشور مجارستان زندگی کنند. همچنین، به ارائه مدرک زبان مجاری یا اثبات تسلط به این زبان نیازی نیست.

  سرمایه گذاری در مجارستان برای اخذ اقامت

  در تمامی روش‌های سرمایه گذاری در مجارستان به‌غیر از روش خرید اوراق قرضه، امکان اخذ اقامت مجارستان برای تمامی اتباع خارجی ازجمله ایرانیان وجود دارد. در روش‌های ثبت شرکت و کارآفرینی، ابتدا اقامت موقت مجارستان را دریافت می‌کنید که تا زمان پایان فعالیت تجاری‌تان در مجارستان هرساله تمدید می‌شود.

  پس از گذشت ۵ سال از شروع فعالیت تجاری و اقامت موقت در مجارستان، این امکان برایتان فراهم می‌شود تا برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنید. پس از گذشت ۸ سال از شروع اقامت دائم در مجارستان نیز، خواهید توانست برای دریافت تابعیت اقدام کنید.

  سرمایه گذاری در مجارستان برای اخذ تابعیت

  اگر قصدتان از سرمایه گذاری در مجارستان اخذ تابعیت این کشور است، توصیه می‌کنیم که از طریق خرید ملک اقدام کنید. با خرید ملکی با حداقل ارزش ۲۰۰هزار یورو‌، همه اتباع خارجی ازجمله ایرانیان می‌توانند از همان ابتدا اقامت دائم مجارستان را دریافت کنند. پس از گذشت ۸ سال از شروع اقامت دائم در مجارستان، این امکان برایتان فراهم می‌شود تا برای اخذ تابعیت این کشور اقدام کنید.

  در سایر روش‌های سرمایه گذاری در مجارستان مانند ثبت شرکت یا کارآفرینی، سرمایه‌گذاران ابتدا اقامت موقت را دریافت می‌کنند. بعد از گذشت ۵ سال از صدور و تمدید اقامت موقت مجارستان، آنان می‌توانند اقامت دائم را بگیرند. پس از گذشت ۸ سال از صدور اقامت دائم نیز، امکان اقدام برای اخذ تابعیت مجارستان وجود دارد.

  مزایای سرمایه گذاری در مجارستان

  • اخذ اقامت موقت و دائم مجارستان
  • اخذ شهروندی مجارستان
  • زندگی در کشور عضو حوزه شنگن
  • امنیت اقتصادی
  • امکان سفر به کانادا و آمریکا بدون نیاز به ویزا
  • امکان فعالیت در بازار تجارت جهانی
  • نرخ کم مالیات بر درآمد
  • جلوگیری از کاهش ارزش سرمایه در ایران
  • حفظ اصل سرمایه
  • رشد سرمایه
  • تضمین آینده فرزندان
  • سفر به کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز به ویزا

  معایب سرمایه گذاری در مجارستان

  • لزوم داشتن وکیل قانونی مجارستانی
  • مراحل اداری پیچیده
  • فراهم‌نبودن امکان اخذ اقامت در برخی از روش‌های سرمایه‌گذاری
  • محدودیت سنی اخذ اقامت دائم
  • محدودیت انتخاب نوع ملک برای سرمایه‌گذاری

  جمع‌بندی

  مجارستان یکی از کشورهای اروپایی موفق‌ و درعین‌حال ارزان‌ حوزه شنگن است. سرمایه گذاری در مجارستان موجب می‌شود تا افراد بتوانند برای خود و اعضای درجه‌یک خانواده‌شان (همسر و فرزندان کوچک‌تر از ۱۸ سال) اقامت و حتی تابعیت این کشور را اخذ کنند. از دیگر مزایای سرمایه گذاری در مجارستان می‌توان به امکان سفر به سایر کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز به ویزا اشاره کرد.

  هزینه و سرمایه مورد‌نیاز برای سرمایه گذاری در مجارستان به نوع روش سرمایه‌گذاری بستگی دارد. برای مثال، حداقل سرمایه مورد‌نیاز برای ثبت شرکت در مجارستان ۱۰هزار یورو به‌علاوه ۱۵هزار تا ۵۵هزار یورو تخمین زده می‌شود. خرید اوراق قرضه در مجارستان، تنها روش سرمایه گذاری در مجارستان است که به اخذ اقامت این کشور منجر نمی‌شود.

  برای دریافت مشاوره درباره نحوه و بهترین نوع سرمایه گذاری در مجارستان، می‌توانید از طریق فرم مشاوره رایگان با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی بالدانو در ارتباط باشید. همکاران ما با سال‌ها تجربه درزمینه هزینه و شرایط سرمایه گذاری در مجارستان، آماده‌اند تا به شما کمک کنند با بهترین روش سرمایه‌گذاری در این کشور آشنا شوید.

  سوالات کاربران درباره سرمایه گذاری در مجارستان

  مزایای سرمایه گذاری در مجارستان چیست؟
  مزایای سرمایه گذاری در مجارستان ازاین‌قرارند: امنیت اقتصادی، امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت مجارستان، رشد سرمایه، جلوگیری از افت ارزش سرمایه در ایران، امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت مجارستان برای اعضای درجه‌یک خانواده (همسر و فرزندان کوچک‌تر از ۱۸ سال)، نرخ کم مالیات بر درآمد، زندگی در یکی از کشورهای عضو حوزه شنگن، امکان سفر و تردد به سایر کشورهای حوزه شنگن، امکان سفر به کانادا و آمریکا بدون نیاز به ویزا، حفظ اصل سرمایه و فعالیت در بازار تجارت جهانی.
  از چه روش‌هایی می‌توان در مجارستان سرمایه‌گذاری کرد؟
  از روش‌هایی مانند خرید ملک، ثبت شرکت، خرید اوراق قرضه و کارآفرینی می‌توان در مجارستان سرمایه‌گذاری کرد.
  بهترین راه سرمایه گذاری در مجارستان کدام است؟
  بهترین راه سرمایه گذاری در مجارستان روش خرید ملک است؛ چراکه پیچیدگی قانونی کمتری دارد و فرد می‌تواند از همان ابتدا اقامت دائم مجارستان را دریافت کند.
  ارزان‌ترین راه سرمایه گذاری در مجارستان کدام است؟
  ارزان‌ترین راه سرمایه گذاری در مجارستان روش ثبت شرکت است.
  حداقل مبلغ سرمایه گذاری در مجارستان چقدر است؟
  حداقل مبلغ سرمایه گذاری در مجارستان باتوجه‌به نوع روش سرمایه‌گذاری متغیر است. برای نمونه، حداقل سرمایه مورد‌نیاز برای خرید ملک در مجارستان ۲۰۰هزار یورو است.
  مدارک لازم برای دریافت ویزای سرمایه گذاری مجارستان چیست؟
  مدارک لازم برای دریافت ویزای سرمایه گذاری مجارستان عبارت‌اند از: گذرنامه با دست‌کم ۱ سال اعتبار، گواهی عدم سوءپیشینه، ۳ قطعه عکس پاسپورتی، طرح تجاری (بیزنس پلن) برای روش‌های ثبت شرکت و کارآفرینی، تمکن مالی و حداقل سرمایه مورد‌نیاز.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859