هزینه تحصیل در استرالیا

آگاهی از هزینه تحصیل در استرالیا برای دانش‌آموزان و دانشجویانی که می‌خواهند در یکی از مدارس، کالج‌ها یا دانشگا‌ه های استرالیا درس بخوانند، لازم و تعیین‌کننده است. مؤسسات آموزشی معتبر در شهرهای مختلف استرالیا هزینه تحصیل متفاوتی دارند.

مشاوره تلفنی 021-43859
2024/2/ff91e690-87ee-4c85-9a14-d8fa36f7d4cf.jpg

مشاوره هزینه تحصیل در استرالیا

متقاضی ادامه تحصیل در استرالیا برای انتخاب یکی از مؤسسات آموزشی یا دانشگاه‌های این کشور باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرد. رتبه علمی‌ دانشگاه در سطح جهان و رتبه علمی‌اش در هر رشته ازجمله مهم‌ترین عوامل است. علاوه‌بر آن‌، آگاهی از هزینه تحصیل در مقاطع مختلف و همچنین هزینه تحصیل در شهرهای مهم استرالیا به متقاضی کمک می‌کند تا آسان‌تر و سریع‌تر تصمیم بگیرد.

مشاوره هزینه تحصیل در استرالیا از خدمات و تخصص‌های بالدانو است. به همین دلیل، کارشناسان و مشاوران بالدانو به‌روزترین و دقیق‌ترین اطلاعات را درباره هزینه تحصیل در شهرها، رشته‌ها، مقاطع و دانشگاه‌های مختلف استرالیا دارند. در مطلبی که می‌خوانید، کارشناسان مؤسسه بالدانو به همه سؤالاتتان درباره هزینه تحصیل در استرالیا پاسخ داده‌اند.

برای دریافت مشاوره هزینه تحصیل در استرالیا از کارشناسان مؤسسه بالدانو و کسب اطلاعات بیشتر، فرم مشاوره رایگان را تکمیل کنید تا کارشناسان بالدانو با شما تماس بگیرند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  هزینه تحصیل در استرالیا شامل چه مواردی است؟

  هزینه تحصیل در استرالیا شامل موارد زیر می‌شود:

  • شهریه دانشگاه
  • هزینه خوابگاه و اسکان
  • هزینه خورد و خوراک
  • هزینه حمل و نقل
  • هزینه بیمه و پزشکی
  • هزینه‌های شخصی

  شهریه دانشگاه بخش عمده هزینه‌های تحصیل در استرالیا است. چند عامل بر میزان شهریه دانشگاه ‌های استرالیا اثر می‌گذارد: دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه، شهر محل تحصیل، رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی.

  تحصیل در دانشگاه های دولتی استرالیا ارزان‌تر از دانشگاه‌های خصوصی است. البته، تحصیل در بعضی رشته‌ها مانند مهندسی، پزشکی، حقوق، علوم و فناوری و ریاضیات در همه دانشگاه های استرالیا کمی گران است. همچنین، تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری معمولا گران‌تر از کارشناسی است.

  شهر محل تحصیل هم عاملی است که بر هزینه‌‌های دیگر اثر می‌گذارد. هزینه خوابگاه و اسکان، هزینه حمل و نقل و هزینه خورد و خوراک در شهرهای بزرگ و مهم استرالیا، مثل سیدنی و ملبورن، از سایر شهرهای استرالیا بسیار بیشتر است.

  به‌جز هزینه‌های شخصی، به‌تفکیک و در عناوین جداگانه درباره هر مورد از هزینه‌ها توضیح می‌دهیم. شهریه دانشگاه در عناوین مربوط به هزینه‌ تحصیل در مقاطع مختلف در فرانسه و هزینه تحصیل در گرانترین و ارزانترین دانشگاه های استرالیا ذکر می‌شود.

   هزینه خوابگاه و اسکان در استرالیا

  هزینه خوابگاه و اسکان در استرالیا برای دانش‌آموزان و دانشجویان بین‌ المللی از این قرار است:

  • اجاره اشتراکی خوابگاه یا محل سکونت برای هر نفر هفته‌‌ای ۱۰۲ تا ۲۷۳ دلار آمریکا است.
  • اجاره خوابگاه هفته‌ای ۵۵ تا ۱۰۲ دلار آمریکا است.
  • اجاره استودیو آپارتمان هفته‌ای ۱۰۷ تا ۳۴۱ دلار آمریکا است.
  • اجاره آپارتمان یک‌خوابه هفته‌ای ۲۳۹ تا ۴۷۷ دلار آمریکا است.
  • اجاره آپارتمان دوخوابه هفته‌ای ۳۴۱ تا ۶۸۲ دلار آمریکا است.
  • هزینه زندگی با یک خانواده استرالیایی هفته‌ای ۲۰۴ تا ۳۴۱ دلار آمریکا است.

  هزینه خوابگاه و اسکان در شهرهای بزرگ استرالیا مانند سیدنی و ملبورن بالا است. باوجوداین، گرفتن خوابگاه و اسکان در حومه شهرهای بزرگ استرالیا به‌مراتب ارزان‌تر تمام می‌شود. همچنین، هرچه مدت اجاره‌نامه کمتر باشد، اجاره‌بهای خوابگاه و انواع آپارتمان‌ها بیشتر می‌شود. مقرون‌به‌صرفه‌ترین گزینه برای دانشجویان بین‌ المللی اجاره خوابگاه و اجاره اشتراکی خوابگاه یا آپارتمان است.

  هزینه حمل و نقل در استرالیا

  هزینه حمل و نقل در استرالیا برای دانش‌آموزان و دانشجویان بین‌ المللی از این قرار است:

  • بلیت یک‌طرفه اتوبوس تقریبا از ۳ تا ۶ دلار آمریکا است.
  • بلیت یک‌طرفه مترو تقریبا از ۱ تا ۳ دلار آمریکا است.
  • بلیت یک‌طرفه تراموا تقریبا از ۱ تا ۳ دلار آمریکا است.
  • بلیت روزانه وسایل حمل و نقل عمومی تقریبا از ۷ تا ۱۴ دلار آمریکا است.
  • بلیت ماهانه وسایل حمل و نقل عمومی تقریبا از ۲۰ تا ۴۰ دلار آمریکا است.
  • قیمت تاکسی به‌ازای هر کیلومتر تقریبا ۱ دلار آمریکا است.
  • میانگین قیمت هر لیتر بنزین تقریبا ۱ دلار آمریکا است.

  هزینه حمل و نقل در مراکز شهرهای بزرگ، مناطق شلوغ و مسافت‌های طولانی بیشتر است. تهیه بلیت ماهانه وسایل حمل و نقل عمومی، مقرون‌به‌صرفه‌ترین انتخاب برای دانشجویان بین المللی محسوب می‌شود.

  هزینه بیمه و پزشکی در استرالیا

  سیستم بیمه استرالیا پیچیده‌ است. در استرالیا دو نوع بیمه دولتی و خصوصی وجود دارد. بیمه دولتی بخش زیادی از هزینه‌های پزشکی شهروندان و مقیمان دائم استرالیا را پوشش می‌دهد. اما دانشجویان بین المللی نمی‌توانند از بیمه دولتی استرالیا بهره‌مند شوند. برای آن‌ها بیمه جداگانه‌ای به‌نام «پوشش سلامت دانشجویان خارج از کشور» ,OSHC) Overseas Student Health Cove) تعریف شده است.

  هر دانشجوی خارجی که ویزای دانشجویی استرالیا را دریافت کرده، موظف است قبل از ورود به خاک استرالیا بیمه دانشجویی (پوشش سلامت دانشجویان خارج از کشور) را بخرد. هزینه خرید بیمه دانشجویی استرالیا را سه عامل مشخص می‌کند: مدت‌زمان اقامت دانشجو، خدمات تحت پوشش و شرکت عرضه‌کننده بیمه. البته، معمولا میانگین هزینه سالانه این بیمه برای دانشجویان مجرد مبلغ مشخصی است.

  میانگین هزینه سالانه بیمه دانشجویی استرالیا برای دانشجویان بین المللی مجرد تقریبا ۳۲۶ دلار آمریکا می‌شود. بیمه دانشجویی استرالیا همه خدمات پزشکی و هزینه خرید همه داروها را پوشش نمی‌دهد. به همین دلیل، ممکن است دانشجو مجبور باشد برای دریافت بعضی از خدمات پزشکی (مانند دندان‌پزشکی و چشم‌پزشکی) یا خرید بعضی از داروها خودش هزینه کند.

  هزینه خورد و خوراک در استرالیا

  هزینه خورد و خوراک در استرالیا برای دانش‌آموزان و دانشجویان بین‌ المللی از این قرار است:

  • میانگین هزینه ماهانه خرید مواد غذایی تقریبا از ۱۴۲ تا ۲۸۴ دلار آمریکا است.
  • میانگین هزینه هر وعده غذا در کافه‌ها و رستوران‌های معمولی تقریبا از ۷ تا ۱۳ دلار آمریکا است.

  مقرون‌به‌صرفه‌ترین گزینه برای دانشجویان، غذاخوردن در کافه‌ها و رستوران‌های داخل دانشگاه است، چون غذاهای ارزان‌تری می‌فروشند. البته، بعضی از رستوران‌های اطراف دانشگاه‌ها نیز تخفیف دانشجویی دارند. همچنین، بعضی فروشگاه‌های معروف در استرالیا مانند آلدی ((Aldi، کولز ((Coles و وولورث (Woolworth) برای خرید مایحتاج روزانه قیمت‌های مناسب‌تری دارند و خرید ماهانه و عمده از این فروشگاه‌ها به دانشجویان برای صرفه‌جویی در هزینه ماهانه مواد غذایی کمک می‌کند.

  هزینه تحصیل در شهرهای مهم استرالیا

  همه مؤسسات آموزشی و دانشگاه‌های معتبر و شناخته‌شده استرالیا در سیدنی و ملبورن نیستند. کانبرا، بریزبن و آدلاید هم از شهرهای مهم استرالیا به ‌حساب می‌آیند که دانشگاه‌های معتبری دارند. هر سال دانشجویان بین ‌المللی زیادی دانشگاه‌های یکی از شهرهای مهم استرالیا را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند.

  بخش عمده هزینه تحصیل در شهرهای مهم استرالیا به شهریه دانشگاه مربوط می‌شود. شهریه دانشگاه‌ های دولتی استرالیا ارزان‌تر از دانشگاه های خصوصی است. باوجوداین، شهریه تحصیل در رشته‌ها و مقاطع مختلف در هر دانشگاه استرالیا منحصر به همان دانشگاه است و با دانشگاه‌های دیگر فرق می‌کند. تحصیل در بعضی رشته‌ها مانند مهندسی و پزشکی در همه دانشگاه های استرالیا کمی گران‌تر از تحصیل در سایر رشته‌ها است. همچنین، تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکتری در دانشگاه های استرالیا گران‌تر از مقطع کارشناسی است.

  در ادامه، به‌تفکیک، هزینه تحصیل دانشجویان بین‌المللی در سه دانشگاه برتر هر شهر مهم استرالیا را بررسی می‌کنیم.

  هزینه تحصیل در سیدنی استرالیا

  سه دانشگاه سیدنی که معمولا در فهرست صد دانشگاه برتر جهان قرار می‌گیرند، به‌ترتیب عبارت‌اند از:

  1. دانشگاه سیدنی (University of Sydney)
  2. دانشگاه نیو ساوت ولز (University of New South Wales, UNSW Sydney)
  3. دانشگاه مک کواری (Macquarie University)

  هزینه تحصیل در دانشگاه های برتر سیدنی، که همگی دولتی‌اند، شامل شهریه دانشگاه و هزینه‌های زندگی در این شهر می‌شود. در جدول زیر شهریه تحصیل در سه دانشگاه برتر سیدنی ذکر شده است.

  دانشگاه‌های برتر سیدنیشهریه سالانه تحصیل در مقاطع مختلف
  دانشگاه سیدنی۱۷هزار تا ۳۴هزار دلار آمریکا
  دانشگاه نیو ساوت ولز۱۹هزار ۲۱۸ تا ۲۸هزار دلار آمریکا
  دانشگاه مک کواری۲۲هزار تا ۳۱هزار دلار آمریکا

  هزینه ماهانه زندگی (مجموع هزینه خوابگاه و اسکان، هزینه حمل و نقل و هزینه خورد و خوراک) در شهر سیدنی برای دانشجویان بین‌ المللی تقریبا از ۱۷۰۴ تا ۲۳۸۵ دلار آمریکا است. بنابراین،‌ متوسط هزینه سالانه تحصیل (شهریه + هزینه‌ ماهانه زندگی) در شهر سیدنی در هریک از آن سه دانشگاه عبارت‌اند از:

  • متوسط هزینه سالانه تحصیل در شهر سیدنی استرالیا و در دانشگاه سیدنی تقریبا از ۴۰هزار و ۲۰۸ تا ۷۴هزار و ۲۸۴ دلار آمریکا است.
  • متوسط هزینه سالانه تحصیل در شهر سیدنی استرالیا و در دانشگاه نیو ساوت ولز تقریبا از ۴۴هزار و ۴۳۴ تا ۶۵هزار دلار آمریکا است.
  • متوسط هزینه سالانه تحصیل در شهر سیدنی استرالیا و در دانشگاه مک کواری تقریبا از ۵۰هزار تا ۷۰هزار دلار آمریکا است.

  هزینه تحصیل در ملبورن استرالیا

  معتبرترین دانشگاه‌ های ملبورن استرالیا، که همگی دولتی‌اند، به‌ترتیب عبارت‌اند از:

  1. دانشگاه ملبورن (University of Melbourne)
  2. دانشگاه موناش (Monash University)
  3. دانشگاه RMIT (Royal Melbourne Institute of Technology)

  هزینه تحصیل در دانشگاه های برتر ملبورن شامل شهریه دانشگاه و هزینه‌های زندگی در این شهر می‌شود. در جدول زیر شهریه تحصیل در سه دانشگاه برتر ملبورن ذکر شده است.

  دانشگاه‌های برتر ملبورنشهریه سالانه تحصیل در مقاطع مختلف
  دانشگاه ملبورن۱۳هزار و ۶۳۰ تا ۳۱هزار دلار آمریکا
  دانشگاه موناش۱۵هزار تا ۲۷هزار دلار آمریکا
  دانشگاه RMIT۱۹هزار تا ۲۹هزار دلار آمریکا

  هزینه ماهانه زندگی (مجموع هزینه خوابگاه و اسکان، هزینه حمل و نقل و هزینه خورد و خوراک) در شهر ملبورن برای دانشجویان بین‌ المللی تقریبا از ۱۰۰۰ تا ۱۷۰۳ دلار آمریکا است. بنابراین،‌ متوسط هزینه سالانه تحصیل (شهریه + هزینه‌ ماهانه زندگی) در شهر ملبورن در هریک از آن سه دانشگاه عبارت‌اند از:

  • متوسط هزینه سالانه تحصیل در دانشگاه ملبورن استرالیا تقریبا از ۳۷هزار تا ۶۱هزار دلار آمریکا است.
  • متوسط هزینه سالانه تحصیل در دانشگاه موناش در شهر ملبورن استرالیا تقریبا از ۳۸هزار تا ۵۸هزار دلار آمریکا است.
  • متوسط هزینه سالانه تحصیل در دانشگاه RMIT در شهر ملبورن استرالیا تقریبا از ۴۲هزار تا ۶۰هزار  دلار آمریکا است.

  هزینه تحصیل در کانبرا استرالیا

  معتبرترین دانشگاه های کانبرا به‌ترتیب عبارت‌اند از:

  1. دانشگاه ملی استرالیا ((Australian National University
  2. دانشگاه کانبرا
  3. دانشگاه کاتولیک استرالیا (Australian Catholic University)

  دانشگاه کانبرا یک دانشگاه خصوصی و دانشگاه ملی و کاتولیک استرالیا دولتی‌اند. هزینه تحصیل در دانشگاه های برتر کانبرا شامل شهریه دانشگاه و هزینه‌های زندگی در این شهر می‌شود. در جدول زیر شهریه تحصیل در سه دانشگاه برتر کانبرا ذکر شده است.

  دانشگاه‌های برتر کانبراشهریه سالانه تحصیل در مقاطع مختلف
  دانشگاه ملی استرالیا۱۷هزار تا ۳۴هزار دلار آمریکا
  دانشگاه کانبرا۱۳هزار و ۶۳۰ تا ۲۷هزار دلار آمریکا
  دانشگاه کاتولیک استرالیا۱۵هزار تا ۲۴هزار دلار آمریکا

  هزینه ماهانه زندگی (مجموع هزینه خوابگاه و اسکان، هزینه حمل و نقل و هزینه خورد و خوراک) در شهر کانبرا برای دانشجویان بین‌ المللی تقریبا از ۶۸۱ تا ۱۷۰۳ دلار آمریکا است. بنابراین،‌ متوسط هزینه سالانه تحصیل (شهریه + هزینه‌ ماهانه زندگی) در شهر کانبرا در هریک از آن سه دانشگاه عبارت‌اند از:

  • متوسط هزینه سالانه تحصیل در دانشگاه ملی استرالیا در شهر کانبرای استرالیا تقریبا از ۴۰هزار و ۲۰۸ تا ۷۴هزار و ۲۸۴ دلار آمریکا است.
  • متوسط هزینه سالانه تحصیل در دانشگاه کانبرا تقریبا از ۳۰هزار تا ۵۷هزار دلار آمریکا است.
  • متوسط هزینه سالانه تحصیل در دانشگاه کاتولیک استرالیا در شهر کانبرا تقریبا از 31هزار تا 54هزار  دلار آمریکا است.

  هزینه تحصیل در بریزبن استرالیا

  معتبرترین دانشگاه های شهر بریزبن استرالیا به‌ترتیب عبارت‌اند از:

  1. دانشگاه کوئینزلند (University of Queensland)
  2. دانشگاه صنعتی کوئینزلند (Queensland University of Technology ,QUT)
  3. دانشگاه گریفیث (Griffith University)

  هر سه این دانشگاه‌ها دولتی‌اند. هزینه تحصیل در دانشگاه های برتر بریزبن شامل شهریه دانشگاه و هزینه‌های زندگی در این شهر می‌شود. در جدول زیر شهریه تحصیل در سه دانشگاه برتر بریزبن ذکر شده است.

  دانشگاه‌های برتر بریزیبنشهریه سالانه تحصیل در مقاطع مختلف
  دانشگاه کوئینزلند۱۵هزار  تا ۳۴هزار دلار آمریکا
  دانشگاه صنعتی کوئینزلند۱۷هزار تا ۳۱هزار دلار آمریکا
  دانشگاه گریفیث۱۶هزار تا ۲۷هزار دلار آمریکا

  هزینه ماهانه زندگی (مجموع هزینه خوابگاه و اسکان، هزینه حمل و نقل و هزینه خورد و خوراک) در شهر بریزبن برای دانشجویان بین‌ المللی تقریبا از ۹۵۴ تا ۱۷۰۴ دلار آمریکا است. بنابراین،‌ متوسط هزینه سالانه تحصیل (شهریه + هزینه‌ ماهانه زندگی) در شهر بریزبن در هریک از آن سه دانشگاه عبارت‌اند از:

  • متوسط هزینه سالانه تحصیل در دانشگاه کوئینزلند در شهر بریزبن استرالیا تقریبا از ۳۹هزار تا ۷۱هزار دلار آمریکا است.
  • متوسط هزینه سالانه تحصیل در دانشگاه صنعتی کوئینزلند در شهر بریزبن استرالیا تقریبا از ۴۰هزار و ۲۰۸ تا ۶۱هزار دلار آمریکا است.
  • متوسط هزینه سالانه تحصیل در دانشگاه گریفیث در شهر بریزبن استرالیا تقریبا از ۳۹هزار تا ۶۰هزار دلار آمریکا است.

  هزینه تحصیل در آدلاید استرالیا

  معتبرترین دانشگاه‌ های آدلاید استرالیا، که هر سه دولتی‌اند، به‌ترتیب عبارت‌اند از:

  1. دانشگاه آدلاید (University of Adelaide)
  2. دانشگاه استرالیای جنوبی (University of South Australia)
  3. دانشگاه فلیندرز (Flinders University)

  هزینه تحصیل در دانشگاه های برتر آدلاید شامل شهریه دانشگاه و هزینه‌های زندگی در این شهر می‌شود. در جدول زیر شهریه تحصیل در سه دانشگاه برتر آدلاید ذکر شده است.

  دانشگاه‌های برتر آدلایدشهریه سالانه تحصیل در مقاطع مختلف
  دانشگاه آدلاید۱۳هزار و ۶۳۰ تا ۵۱هزار دلار آمریکا
  دانشگاه استرالیای جنوبی۲۰هزار تا ۲۹هزار دلار آمریکا
  دانشگاه فلیندرز۲۰هزار و ۴۴۵ تا ۴۱هزار دلار آمریکا

  هزینه ماهانه زندگی (مجموع هزینه خوابگاه و اسکان، هزینه حمل و نقل و هزینه خورد و خوراک) در شهر آدلاید برای دانشجویان بین‌ المللی تقریبا از ۸۸۶ تا ۲۰۰۰ دلار آمریکا است. بنابراین،‌ متوسط هزینه سالانه تحصیل (شهریه + هزینه‌ ماهانه زندگی) در شهر آدلاید در هریک از آن سه دانشگاه عبارت‌اند از:

  • متوسط هزینه سالانه تحصیل در دانشگاه آدلاید تقریبا از ۳۵هزار تا ۹۵هزار  دلار آمریکا است.
  • متوسط هزینه سالانه تحصیل در دانشگاه استرالیای جنوبی در آدلاید استرالیا تقریبا از 34هزار تا ۵۸هزار دلار آمریکا است.
  • متوسط هزینه سالانه تحصیل در دانشگاه فلیندرز در آدلاید استرالیا تقریبا از ۳۵هزار تا 72هزار دلار آمریکا است.

  هزینه تحصیل در مقاطع مختلف استرالیا

  هزینه تحصیل در هر مقطع تحصیلی در استرالیا با دیگری متفاوت است. هزینه تحصیل در مدارس استرالیا را نوع مدرسه مشخص می‌کند. تحصیل در مدارس دولتی ارزان‌تر از مدارس خصوصی است. همچنین، نوع کالج است که هزینه تحصیل در کالج های استرالیا را تعیین می‌کند.

  هزینه تحصیل لیسانس، فوق لیسانس و دکتری در استرالیا به نوع دانشگاه، شهر محل تحصیل و رشته بستگی دارد. البته، مهم‌ترین عامل نوع دانشگاه (دولتی یا خصوصی) است.

  در ادامه، هزینه تحصیل در مقاطع مختلف استرالیا (مدارس، کالج‌ها، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) را به‌تفکیک بررسی می‌کنیم.

  هزینه تحصیل در مدارس استرالیا

  هزینه تحصیل در مدارس استرالیا برای دانش ‌آموزان بین المللی از این قرار است:

  • هزینه سالانه تحصیل در مدارس دولتی استرالیا در مقطع ابتدایی تقریبا از 10هزار تا ۲۲هزار دلار آمریکا است.
  • هزینه سالانه تحصیل در مدارس دولتی استرالیا در مقطع راهنمایی تقریبا از ۱۳هزار و ۶۳۰ تا ۲۷هزار دلار آمریکا است.
  • هزینه سالانه تحصیل در مدارس خصوصی استرالیا در مقطع ابتدایی تقریبا از ۱۳هزار و ۶۳۰ تا ۳۱هزار دلار آمریکا است.
  • هزینه سالانه تحصیل در مدارس خصوصی استرالیا در مقطع راهنمایی تقریبا از 20هزار تا ۴۱هزار دلار آمریکا است.
  • هزینه سالانه تحصیل در مقطع پیش‌دانشگاهی تقریبا از ۱۳هزار و ۶۳۰ تا ۳۴هزار دلار آمریکا است.

  هزینه تحصیل در مدارس استرالیا به نوع مدرسه (دولتی یا خصوصی) و شهر محل تحصیل بستگی دارد. هزینه تحصیل در غالب مدارس دولتی استرالیا برای شهروندان و مقیمان دائم این کشور رایگان است. اما دانش ‌آموزان بین المللی برای تحصیل در مدارس دولتی استرالیا باید شهریه پرداخت کنند. همچنین، هزینه تحصیل در مدارش شهرهای سیدنی و ملبورن بیشتر است.

  هزینه تحصیل در کالج های استرالیا

  هزینه تحصیل در کالج های استرالیا برای دانش ‌آموزان یا دانشجویان بین المللی از این قرار است:

  • هزینه سالانه تحصیل در کالج های فنی حرفه‌ای دولتی استرالیا تقریبا از4000 تا ۱۳هزار و ۶۳۰ دلار آمریکا است.
  • هزینه سالانه تحصیل در کالج های خصوصی استرالیا تقریبا از ۷۰۰۰ تا ۲۰هزار دلار آمریکا است.
  • هزینه سالانه تحصیل در کالج های دانشگاهی استرالیا تقریبا از ۱۳هزار و ۶۳۰ تا ۳۴هزار دلار آمریکا است.

  هزینه تحصیل در کالج های استرالیا به نوع کالج (دولتی یا خصوصی)، نوع آموزش‌ در کالج و شهر محل تحصیل بستگی دارد. هزینه تحصیل در کالج های دانشگاهی و خصوصی استرالیا بیشتر از هزینه تحصیل در کالج های دولتی است. همچنین، اگر کالج مدرک دیپلم یا دیپلم پیشرفته به فارغ‌التحصیلانش بدهد، هزینه تحصیل در آن بیشتر می‌شود. هزینه تحصیل در کالج‌های شهرهای مهم و بزرگ استرالیا مانند سیدنی و ملبورن نیز بیشتر از هزینه تحصیل در کالج‌های شهرهای کوچک‌تر است.

  هزینه تحصیل کارشناسی در استرالیا

  هزینه تحصیل کارشناسی در استرالیا در دانشگاه های دولتی و خصوصی با هم فرق دارد:

  • هزینه سالانه تحصیل کارشناسی در استرالیا در دانشگاه های دولتی تقریبا از ۱۳هزار و ۶۳۰ تا ۳۱هزار دلار آمریکا است.
  • هزینه سالانه تحصیل کارشناسی در استرالیا در دانشگاه های خصوصی تقریبا از ۲۰هزار تا ۴۱هزار دلار آمریکا است.

  هزینه تحصیل کارشناسی در استرالیا برای دانشجویان بین المللی بیشتر از شهروندان و مقیمان دائم استرالیا می‌شود. همچنین، هزینه تحصیل لیسانس در رشته‌های مهندسی، حقوق، علوم و فناوری، پزشکی و ریاضیات در دانشگاه های استرالیا بیشتر از سایر رشته‌ها است. هزینه تحصیل در دانشگاه‌های شهرهای مهم و بزرگ استرالیا مانند سیدنی و ملبورن نیز بالاتر از هزینه تحصیل در دانشگاه‌های بقیه شهرهای استرالیا است.

  هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا

  هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا در دانشگاه های دولتی و خصوصی با هم فرق می‌کند:

  • هزینه سالانه تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا در دانشگاه های دولتی تقریبا از ۱۵هزار تا ۳۴هزار دلار آمریکا است.
  • هزینه سالانه تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا در دانشگاه های خصوصی تقریبا از ۲۰هزار تا ۴۱هزار دلار آمریکا است.

  هزینه تحصیل فوق لیسانس در استرالیا برای دانشجویان بین المللی بیشتر از شهروندان و مقیمان دائم استرالیا می‌شود. همچنین، هزینه تحصیل ارشد در استرالیا در رشته‌های مدیریت بازرگانی، مهندسی، حقوق، علوم و فناوری، پزشکی و ریاضیات بیشتر از بقیه رشته‌ها است. هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های شهرهای مهم و بزرگ استرالیا مانند سیدنی و ملبورن نیز بالاتر از هزینه تحصیل در دانشگاه‌های سایر شهرهای استرالیا است.

  هزینه تحصیل دکتری در استرالیا

  هزینه تحصیل دکتری در استرالیا در دانشگاه های دولتی و خصوصی متفاوت است:

  • هزینه سالانه تحصیل دکتری در استرالیا در دانشگاه های دولتی تقریبا از ۱۲هزار تا ۲۹هزار دلار آمریکا است.
  • هزینه سالانه تحصیل دکتری در استرالیا در دانشگاه های خصوصی تقریبا از ۲۰هزار تا ۴۱هزار دلار آمریکا است.

  هزینه تحصیل دکتری در استرالیا برای دانشجویان بین المللی بیشتر از شهروندان و مقیمان دائم استرالیا می‌شود. همچنین، تحصیل دکتری در بعضی رشته‌ها و در شهرهای بزرگ مانند سیدنی و ملبورن بیشتر است. البته، دانشجویان بین المللی امکان استفاده از بورسیه‌های دانشگاهی و دولتی را دارند تا هزینه تحصیل کمتری را پرداخت کنند.

  هزینه تحصیل پزشکی در استرالیا

  هزینه تحصیل پزشکی در استرالیا برای دانشجویان بین المللی بالا است. رشته‌های پزشکی از گران‌ترین رشته‌های تحصیلی در دانشگاه های دولتی و خصوصی استرالیا به‌ شمار می‌آیند. هزینه سالانه تحصیل در تخصص پزشکی در دانشگاه های استرالیا تقریبا از ۳۱هزار تا ۵۸هزار دلار آمریکا است. دانشکده پزشکی هر دانشگاه برنامه درسی و عملی منحصربه‌فردی دارد. بنابراین، متقاضی تحصیل پزشکی در استرالیا باید وبسایت دانشگاه مورد نظرش را بررسی کند تا از شهریه دقیق مطلع شود.

  هزینه تحصیل در گرانترین دانشگاه های استرالیا

  سه دانشگاه ملبورن، دانشگاه سیدنی و دانشگاه ملی استرالیا از گرانترین دانشگاه های استرالیا به ‌حساب می‌آیند. دانشجویان بین‌ المللی برای تحصیل در این دانشگاه‌ها باید هزینه زیادی را پرداخت کنند. هزینه تحصیل در گرانترین دانشگاه های استرالیا از این قرار است:

  • هزینه سالانه تحصیل در دانشگاه سیدنی تقریبا از ۱۷هزار تا ۳۴هزار دلار آمریکا است.
  • هزینه سالانه تحصیل در دانشگاه ملی استرالیا تقریبا از ۱۷هزار تا ۳۴هزار دلار آمریکا است.
  • هزینه سالانه تحصیل در دانشگاه ملبورن تقریبا از ۱۳هزار و ۶۳۰ تا ۳۱هزار دلار آمریکا است.

  هزینه تحصیل در ارزانترین دانشگاه های استرالیا

  سه دانشگاه کوئینزلند جنوبی (University of Southern Queensland ,USQ) ، دانشگاه فدراسیون استرالیا  (Federation University Australia)و دانشگاه چارلز استورت (Charles Sturt University) از ارزانترین دانشگاه های استرالیا برای دانشجویان بین المللی به ‌شمار می‌آیند. هزینه تحصیل در ارزانترین دانشگاه های استرالیا از این قرار است:

  • هزینه سالانه تحصیل در دانشگاه کوئینزلند جنوبی تقریبا از ۲۶هزار دلار آمریکا شروع می‌شود.
  • هزینه سالانه تحصیل در دانشگاه فدراسیون استرالیا تقریبا از ۲۶هزار دلار آمریکا شروع می‌شود.
  • هزینه سالانه تحصیل در دانشگاه چارلز استورت تقریبا از ۲۷هزار دلار آمریکا شروع می‌شود.

  تحصیل رایگان در کشور استرالیا

  تحصیل رایگان در کشور استرالیا برای دانشجویان بین المللی غیرممکن است. بهترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین انتخاب برای دانشجویان بین المللی پذیرش‌گرفتن از دانشگاه های دولتی استرالیا است. البته، دانشجویان می‌توانند از کمک‌های مالی و بورسیه‌هایی استفاده کنند که بسیاری از دانشگاه های استرالیا ارائه می‌دهند. علاوه‌‌بر آن، بهتر است دانشجویان بین‌ المللی شهرهایی مانند سیدنی و ملبورن را برای ادامه تحصیل انتخاب نکنند، چون تحصیل در این شهرها گران تمام می‌شود.

  جمع‌بندی

  هزینه تحصیل در استرالیا شامل شهریه سالانه دانشگاه و هزینه خوابگاه و اسکان، هزینه خورد و خوراک، هزینه حمل و نقل،‌ هزینه بیمه و هزینه‌های شخصی می‌شود. تحصیل در دانشگاه های دولتی و شهرهای کوچک‌تر در مقایسه با تحصیل در دانشگاه های خصوصی در شهرهای سیدنی و ملبورن ارزان‌تر است.

  تحصیل در بعضی رشته‌ها ازجمله مهندسی، مدیریت و پزشکی در استرالیا در دانشگاه های دولتی و خصوصی گران‌تر از بقیه رشته‌ها است. متقاضیان تحصیل در استرالیا باید به این نکته هم توجه داشته باشند که تحصیل رایگان در استرالیا برای دانشجویان بین المللی امکان‌پذیر نیست.

  اگر می‌خواهید برای ادامه تحصیل به استرالیا مهاجرت کنید و درباره هزینه تحصیل در دانشگاه‌ها و شهرهای مختلف استرالیا سؤال دارید، کارشناسان بالدانو در مشاوره هزینه تحصیل در استرالیا پاسخ همه سؤالات شما را می‌دهند.

  سوالات کاربران درباره هزینه تحصیل در استرالیا

  متوسط هزینه تحصیل پزشکی در استرالیا چقدر است؟
  متوسط هزینه سالانه تحصیل در تخصص پزشکی در دانشگاه های استرالیا تقریبا از ۳۱هزار تا ۵۸هزار دلار آمریکا شروع می‌شود.
  متوسط هزینه تحصیل دکتری در استرالیا چقدر است؟
  متوسط هزینه تحصیل دکتری در استرالیا به دانشگاه، رشته و شهر محل تحصیل بستگی دارد. هزینه سالانه تحصیل دکتری در استرالیا در دانشگاه های دولتی تقریبا از ۱۲هزار و در دانشگاه های خصوصی تقریبا از ۲۰هزار دلار آمریکا شروع می‌شود.
  متوسط هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا چقدر است؟
  متوسط هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا به دانشگاه، رشته و شهر محل تحصیل بستگی دارد. هزینه سالانه تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا در دانشگاه های دولتی تقریبا از ۱۵هزار و در دانشگاه های خصوصی تقریبا از ۲۰هزار دلار آمریکا شروع می‌شود.
  متوسط هزینه تحصیل کارشناسی در استرالیا چقدر است؟
  متوسط هزینه تحصیل کارشناسی در استرالیا به دانشگاه، رشته و شهر محل تحصیل بستگی دارد. هزینه سالانه تحصیل کارشناسی در استرالیا در دانشگاه های دولتی تقریبا از ۱۳هزار و ۶۳۰ و در دانشگاه های خصوصی تقریبا از ۲۰هزار دلار آمریکا شروع می‌شود.
  متوسط هزینه تحصیل در کالج های استرالیا چقدر است؟
  متوسط هزینه تحصیل در کالج های استرالیا را نوع کالج، یعنی دولتی یا خصوصی‌بودن آن مشخص می‌کند. هزینه تحصیل در کالج های استرالیا تقریبا از ۴۰۰۰ دلار آمریکا شروع می‌شود.
  متوسط هزینه تحصیل در مدارس استرالیا چقدر است؟
  متوسط هزینه تحصیل در مدارس استرالیا را نوع مدرسه، یعنی دولتی یا خصوصی‌بودن آن مشخص می‌کند. هزینه تحصیل در مدارس دولتی حداقل ۱۰هزار دلار آمریکا و هزینه تحصیل در مدارس خصوصی حداقل ۱۳هزار و ۶۳۰ دلار آمریکا است.
  آیا می‌توانم به‌صورت رایگان در استرالیا تحصیل کنم؟
  خیر. تحصیل رایگان در استرالیا برای دانشجویان بین المللی ممکن نیست.
  هزینه تحصیل در کدام شهرهای استرالیا بیشتر است؟
  هزینه تحصیل در شهرهای سیدنی و ملبورن بیشتر است.
  هزینه تحصیل در کدام شهرهای استرالیا کمتر است؟
  هزینه تحصیل در شهرهای آدلاید و بریزبن کمتر است.
  هزینه تحصیل در استرالیا شامل چه مواردی است؟
  هزینه تحصیل در استرالیا شامل شهریه دانشگاه، هزینه خوابگاه و اسکان، هزینه خورد و خوراک، هزینه حمل و نقل، هزینه بیمه و پزشکی و هزینه‌های شخصی می‌شود.
  هزینه تحصیل در استرالیا چقدر است؟
  هزینه تحصیل در استرالیا براساس میزان شهریه دانشگاه، رشته، مقطع، هزینه خوابگاه و اسکان، هزینه خورد و خوراک و هزینه حمل و نقل در هر شهر استرالیا مشخص می‌شود.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859