بورسیه تحصیلی استرالیا

استرالیا به‌عنوان یکی از بهترین کشورهای دنیا برای اخذ بورسیه تحصیلی شناخته می‌شود. بورسیه تحصیلی استرالیا از سوی دانشگاه‌های پیشرفته و معتبر این کشور، هرساله در اختیار بسیاری از دانشجویان بین‌المللی قرار می‌گیرد و متقاضیان را از امکانات مالی گسترده‌ای بهره‌مند می‌کند.

مشاوره تلفنی 021-43859
2024/1/029a7272-6593-4352-8dba-21b9a2689444.jpg

مشاوره دریافت بورسیه تحصیلی استرالیا

بورسیه های تحصیلی استرالیا سال‌ها است که از سراسر جهان ازجمله کشور ایران، متقاضیان زیادی دارند. کشور استرالیا هرساله بورسیه های تحصیلی متعددی را در مقاطع و رشته‌های مختلف به‌عنوان کمک‌هزینه تحصیلی به دانشجویان سراسر دنیا ارائه می‌کند و این فرصت را به آن‌ها می‌دهد که از کمک‌هزینه‌های آموزشی این کشور استفاده کنند.

کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی بالدانو اطلاعات دقیق و کاملی از شرایط و قوانین دریافت بورسیه تحصیلی استرالیا دارند. متخصصان ما با سال‌ها سابقه و تجربه در زمینه مشاوره دریافت بورسیه تحصیلی استرالیا، به شما کمک می‌کنند با شرایط، مدارک، مراحل و نحوه دریافت بورسیه های تحصیلی استرالیا بیشتر آشنا شوید.

برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص بورسیه تحصیلی استرالیا، می‌توانید فرم مشاوره را پر کنید و منتظر تماس از سوی کارشناسان ما باشید. همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت و اطلاعات مورد نظر شما را در اختیارتان خواهند گذاشت.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}

فهرست مطالب

  انواع بورسیه تحصیلی استرالیا

  کشور استرالیا بورسیه های تحصیلی مختلفی در همه مقاطع و رشته‌های تحصیلی گوناگون به متقاضیان سراسر دنیا ارائه می‌کند. برای گرفتن بورسیه تحصیلی استرالیا رقابت زیادی وجود دارد و تعداد متقاضیان هر سال بیشتر می‌شود.

  بورسیه های تحصیلی استرالیا از نظر حمایت مالی، در دو نوع فول فاند (Full Funded) و کمک‌هزینه (Partially Funded) ارائه می‌شوند. رقابت برای بورسیه های فول فاند استرالیا بیشتر از بورسیه کمک‌هزینه است، چون بورسیه های فول فاند تعداد محدودتری دارند و تمامی هزینه‌های دانشجو را پوشش می‌دهند. در ادامه، انواع بورسیه تحصیلی استرالیا را بررسی می‌کنیم.

  بورسیه تحصیلی دانشگاه سیدنی (Sydney University Scholarship)

  بورسیه دانشگاه سیدنی یکی از معتبرترین بورسیه های تحصیلی استرالیا است که فقط در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری متقاضی می‌پذیرد و به‌صورت فول فاند ارائه می‌شود. این بورسیه به همه ملیت‌ها تعلق می‌گیرد. بورسیه دانشگاه سیدنی تمامی هزینه‌های تحصیل، زندگی و حتی پرواز متقاضی را نیز پرداخت می‌کند و مبلغ آن برای هر سال تحصیلی ۴۰هزار دلار استرالیا است.

  بورسیه دانشگاه سیدنی سه سال طول می‌کشد و تمامی رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، مهندسی و فنی، هنرهای زیبا، علوم انسانی، حقوق، بازرگانی، بهداشت، علوم پایه و علوم اجتماعی را پوشش می‌دهد.

  برای اخذ بورسیه دانشگاه سیدنی، مدرک آیلتس با حداقل نمره ۷ یا مدرک تافل با نمره ۱۰۰ نیاز است.

  بورسیه تحصیلی دانشگاه ملبورن (Melbourne University Scholarship)

  بورسیه تحصیلی دانشگاه ملبورن در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌شود. این دانشگاه سالانه به ۶۰۰ متقاضی از سراسر جهان، بورسیه فول فاند می‌دهد. مبلغ این بورسیه برای هر سال تحصیلی، حدود ۳۲هزار دلار استرالیا است که همه هزینه‌های تحصیل، زندگی و بیمه سلامت دانشجو را پوشش می‌دهد.

  مدت‌زمان این بورسیه دو تا سه سال است و رشته‌هایی مانند مهندسی، علوم پایه، ریاضیات، هنرهای زیبا، علوم کامپیوتر، کشاورزی، تجارت و علوم غذایی را پوشش می‌دهد.

  برای اخذ بورسیه دانشگاه ملبورن در مقطع کارشناسی ارشد، مدرک آیلتس با حداقل نمره ۷ یا مدرک تافل با حداقل نمره ۱۰۰ نیاز است. برای اخذ بورسیه دانشگاه ملبورن در مقطع دکتری نیز، مدرک آیلتس با حداقل نمره ۷٫۵ یا مدرک تافل با حداقل نمره ۱۰۵ نیاز است.

  بورسیه تحصیلی دانشگاه کویینزلند (Queensland University Scholarship)

  بورسیه تحصیلی دانشگاه کویینزلند در همه مقاطع و همه رشته‌ها ارائه می‌شود. بورسیه‌های مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد این دانشگاه به‌صورت کمک‌هزینه است و سالانه به‌طور میانگین مبلغ ۸۰۰۰ دلار استرالیا به دانشجو پرداخت می‌شود. بورسیه فول فاند این دانشگاه فقط برای مقطع دکتری است و سالانه به‌طور میانگین مبلغ ۳۵هزار دلار استرالیا برای تمامی هزینه‌های تحصیل و زندگی و بیمه درمانی دانشجو در نظر گرفته می‌شود.

  این بورسیه به همه ملیت‌ها تعلق می‌گیرد و رشته‌هایی مانند مهندسی و فنی، علوم ریاضیات، کشاورزی و محیط زیست را پوشش می‌دهد.

  برای اخذ بورسیه دانشگاه کویینزلند در مقطع کارشناسی، مدرک آیلتس با حداقل نمره ۶٫۵ یا مدرک تافل با حداقل نمره ۹۵ نیاز است. برای اخذ بورسیه دانشگاه کویینزلند در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز، مدرک آیلتس با حداقل نمره ۷ یا مدرک تافل با حداقل نمره ۱۰۰ نیاز است.

  بورسیه تحصیلی دانشگاه چارلز داروین (Charles Darwin University Scholarship)

  بورسیه تحصیلی دانشگاه چارلز داروین به همه ملیت‌ها و در همه مقاطع تحصیلی ارائه می‌شود. برخی از بورسیه‌های کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه به‌صورت فول فاند هستند، اما برای مقطع کارشناسی این دانشگاه، هیچ بورسیه فول فاندی وجود ندارد.

  بورسیه‌های کمک‌هزینه دانشگاه چارلز داروین حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد از هزینه‌های تحصیل دانشجو را پوشش می‌دهند. بورسیه‌های فول فاند این دانشگاه نیز سالانه مبلغی بین ۲۱هزار تا ۲۶هزار دلار استرالیا بابت تمامی هزینه‌های تحصیل و بیمه درمانی دانشجو به او پرداخت می‌کنند.

  بورسیه دانشگاه چارلز داروین در رشته‌های علوم انسانی، تجارت، هنر، مهندسی و فناوری، زبان و آموزش و پرورش ارائه می‌شود.

  برای اخذ بورسیه دانشگاه چارلز داروین در مقطع کارشناسی، مدرک آیلتس با حداقل نمره ۶٫۵ یا مدرک تافل با حداقل نمره ۱۰۰ نیاز است. برای اخذ بورسیه دانشگاه چارلز داروین در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز، مدرک آیلتس با حداقل نمره ۷ یا مدرک تافل با حداقل نمره ۱۰۵ نیاز است.

  بورسیه تحصیلی دانشگاه ملی استرالیا (ANU Chancellor’s International Scholarship)

  بورسیه تحصیلی دانشگاه ملی استرالیا در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌شود و متقاضیان کشورهای در حال توسعه ازجمله ایران، برای دریافت این بورسیه در اولویت هستند. با این بورسیه سالانه مبلغی حدود ۲۵هزار دلار استرالیا به دانشجو پرداخت می‌شود که هزینه تحصیل و بخشی از هزینه‌های شخصی او را نیز پوشش می‌دهد.

  این بورسیه برای رشته‌های حسابداری، محاسبات پیشرفته، تاریخ هنر، تحلیل داده، پزشکی، جراحی عمومی، اقتصاد و سیاست عمومی ارائه می‌شود.

  برای اخذ بورسیه دانشگاه ملی استرالیا، متقاضی باید مدرک آیلتس با حداقل نمره ۷ یا تافل با حداقل نمره ۱۰۵ داشته باشد.

  بورسیه تحصیلی دانشگاه موناش (Monash University Scholarship)

  بورسیه تحصیلی دانشگاه موناش (شهر ملبورن) در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌شود و به همه ملیت‌ها تعلق می‌گیرد. با این بورسیه فول فاند، سالانه مبلغ ۱۰هزار دلار استرالیا بابت هزینه شهریه به دانشجو پرداخت می‌شود. علاوه‌بر آن، هزینه بیمه درمانی، بلیت هواپیما و هزینه‌های شخصی دانشجو نیز به او پرداخت می‌شود.

  بورسیه دانشگاه موناش در رشته‌های هنر، معماری، حقوق، پرستاری، داروسازی، علوم پایه، مهندسی و فناوری، تجارت و علوم انسانی ارائه می‌شود.

  برای اخذ این بورسیه، متقاضی باید مدرک آیلتس با حداقل نمره ۶٫۵ یا تافل با حداقل نمره ۹۵ داشته باشد.

  بورسیه تحصیلی بین‌المللی دانشگاه مک‌کوایر (Vice-Chancellor Scholarship Macquarie University)

  بورسیه تحصیلی بین‌المللی دانشگاه مک‌کوایر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌شود و به همه ملیت‌ها تعلق می‌گیرد. این بورسیه مخصوص دانشجویان ممتاز با سوابق تحصیلی و پژوهشی درخشان است. مبلغ این بورسیه، سالانه به‌صورت میانگین ۱۰هزار دلار استرالیا است و تمامی هزینه‌های تحصیل دانشجو را پوشش می‌دهد.

  این بورسیه برای رشته‌های پزشکی، علوم انسانی، هنر، بازرگانی، مهندسی و علوم پایه ارائه می‌شود.

  برای اخذ بورسیه بین‌المللی مک‌کوایر، متقاضی باید مدرک آیلتس با حداقل نمره ۷ یا تافل با حداقل نمره ۹۵ داشته باشد.

  بورسیه تحصیلی دانشگاه دیکین (Deakin University Scholarship)

  بورسیه تحصیلی دانشگاه دیکین در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌شود و به همه ملیت‌ها تعلق می‌گیرد. با این بورسیه فول فاند، سالانه مبلغی حدود ۲۹هزار دلار استرالیا برای هزینه تحصیل به دانشجو پرداخت می‌شود. علاوه‌بر آن، مبلغی حدود ۲۰۰۰ دلار استرالیا نیز بابت بیمه درمانی و هزینه‌های شخصی به دانشجو تعلق می‌گیرد.

  این بورسیه برای رشته‌های هنر، ارتباطات، مهندسی، بازرگانی، تدریس، علوم پایه و بهداشت ارائه می‌شود.

  برای اخذ بورسیه دانشگاه دیکین، متقاضی باید مدرک آیلتس با حداقل نمره ۷ یا تافل با حداقل نمره ۹۵ داشته باشد.

  شرایط اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا

  • مدرک تافل (۹۵) یا آیلتس (۶٫۵) برای کارشناسی
  • مدرک تافل (۹۵) یا آیلتس (۶٫۵) برای کارشناسی ارشد
  • مدرک تافل (۱۰۱) یا آیلتس (۷) برای دکتری
  • معدل بیشتر از ۱۶ در آخرین مدرک تحصیلی
  • داشتن مقالات ISI برای کارشناسی ارشد و دکتری
  • رزومه تحصیلی مرتبط با رشته مورد نظر
  • دریافت‌نکردن بورسیه تحصیلی در مقاطع قبلی
  • گواهی عدم سوءپیشینه
  • شرکت در پژوهش‌های علمی
  • داشتن سابقه کاری یا پژوهشی مرتبط در صورت داشتن وقفه تحصیلی بیش از سه سال
  • داشتن انگیزه‌نامه
  • توصیه‌نامه از سوی دو یا سه استاد برای کارشناسی ارشد و دکتری
  • سند تمکن مالی و پرداخت شهریه (در بورسیه های کمک‌هزینه)

  شرکت در آزمون GER الزامی نیست اما شانس متقاضی را برای اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا افزایش می‌دهد.

  برخی از این شرایط ممکن است نسبت به مقطع و رشته تحصیلی، تغییر کنند.

  مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی استرالیا

  • گذرنامه با حداقل یک سال اعتبار
  • مدرک تافل (۹۵) یا آیلتس (۶.۵) برای کارشناسی
  • مدرک تافل (۹۵) یا آیلتس (۶.۵) برای کارشناسی ارشد
  • مدرک تافل (۱۰۱) یا آیلتس (۷) برای دکتری
  • سند تمکن مالی و پرداخت شهریه (در بورسیه های کمک‌هزینه)
  • گواهی پزشکی
  • گواهی عدم سوءپیشینه
  • بیمه درمانی
  • رزومه تحصیلی و کاری به زبان انگلیسی
  • انگیزه‌نامه به زبان انگلیسی
  • توصیه‌نامه از سوی دو یا سه استاد به زبان انگلیسی برای کارشناسی ارشد و دکتری
  • تکمیل فرم پذیرش
  • مقالات علمی و پژوهشی برای کارشناسی ارشد و دکتری

  نحوه دریافت بورسیه تحصیلی استرالیا

  نحوه دریافت بورسیه تحصیلی استرالیا چندان دشوار و پیچیده نیست. متقاضیان ایرانی، باید مراحل زیر را پشت سر بگذارند:

  • ابتدا رشته و دانشگاه مناسب مورد نظر خود را انتخاب می‌کنید.
  • در وبسایت دانشگاه مورد نظر ثبت‌نام می‌کنید.
  • مدارک اعلام‌شده توسط دانشگاه را ارسال کرده و منتظر پاسخ از سوی دانشگاه می‌مانید.
  • در صورت اخذ نامه پذیرش، باقی مدارک را به‌همراه نامه پذیرش برای اخذ ویزای تحصیلی به سفارت ارسال می‌کنید و منتظر نوبت مصاحبه خود می‌مانید.

  بورسیه تحصیلی استرالیا در مقاطع مختلف

  هر دو نوع بورسیه تحصیلی فول فاند و کمک‌هزینه استرالیا، در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری بیشتر ارائه می‌شوند. کشور استرالیا در مقطع کارشناسی، بورسیه های تحصیلی محدودی ارائه می‌کند و شانس دانشجویان بین‌المللی برای اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا در مقطع کارشناسی بسیار کم است.

  بورسیه تحصیلی استرالیا در مقطع کارشناسی

  بورسیه تحصیلی استرالیا در مقطع کارشناسی نسبت به مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، بسیار کمتر ارائه می‌شود. کشور استرالیا برای مقطع کارشناسی هیچ بورسیه فول فاندی ارائه نمی‌کند و همه بورسیه‌های این مقطع به‌صورت کمک‌هزینه (Partially Funded) هستند.

  متقاضیان بورسیه در این مقطع باید معدل بالاتر از ۱۷ داشته باشند. دانشجویان بورسیه مقطع کارشناسی در استرالیا، هفته‌ای ۲۰ ساعت اجازه کار دارند.

  • بورسیه دانشگاه ملی استرالیا (ANU Chancellor’s International Scholarship) از همه ملیت‌ها متقاضی می‌پذیرد ولی متقاضیان کشورهای در حال توسعه ازجمله ایران، برای دریافت آن در اولویت هستند. با این بورسیه سالانه مبلغی حدود ۲۵هزار دلار استرالیا به دانشجو پرداخت می‌شود که هزینه تحصیل و بخشی از هزینه‌های شخصی او را نیز پوشش می‌دهد.
  • بورسیه دانشگاه چارلز داروین (Charles Darwin University Scholarship) به همه ملیت‌ها تعلق می‌گیرد. این بورسیه در مقطع کارشناسی، گزینه فول فاند ندارد و فقط به‌صورت کمک‌هزینه ارائه می‌شود. این بورسیه ۲۰ تا ۲۵ درصد از هزینه‌های تحصیلی دانشجوی کارشناسی را پوشش می‌دهد.
  • بورسیه دانشگاه کویینزلند (Queensland University Scholarship) به همه ملیت‌ها تعلق می‌گیرد. این بورسیه در مقطع کارشناسی به‌صورت کمک‌هزینه است و سالانه به‌طور میانگین مبلغ ۸۰۰۰ دلار استرالیا به دانشجو پرداخت می‌کند.

  بورسیه تحصیلی استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد

  متقاضیان بورسیه تحصیلی استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد باید معدل بالاتر از ۱۶ داشته باشند. دانشجویان بورسیه مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا، هفته‌ای ۲۰ ساعت اجازه کار دارند.

  • بورسیه دانشگاه دیکین (Deakin University Scholarship) به همه ملیت‌ها تعلق می‌گیرد. با این بورسیه، سالانه مبلغ ۲۹هزار دلار استرالیا بابت هزینه تحصیل و مبلغ ۲۰۰۰ دلار استرالیا نیز بابت هزینه بیمه درمانی و مخارج شخصی دانشجو به او پرداخت می‌شود.
  • بورسیه بین‌المللی دانشگاه مک‌کوایر (Macquarie University Vice-Chancellor Scholarship) به همه ملیت‌ها تعلق می‌گیرد و مخصوص دانشجویان ممتاز با سوابق علمی و پژوهشی درخشان است. مبلغ این بورسیه برای یک سال تحصیلی، ۱۰هزار دلار استرالیا است.
  • بورسیه دانشگاه موناش (Monash University Scholarship) به همه ملیت‌ها تعلق می‌گیرد. مبلغ این بورسیه، سالانه به‌صورت میانگین ۱۰هزار دلار استرالیا است. علاوه‌بر این مبلغ، هزینه بیمه درمانی و بلیت هواپیما و هزینه‌های شخصی دانشجو را نیز شامل می‌شود.
  • بورسیه دانشگاه ملی استرالیا (ANU Chancellor’s International Scholarship) از همه ملیت‌ها متقاضی می‌پذیرد ولی متقاضیان کشورهای در حال توسعه ازجمله ایران، برای دریافت آن در اولویت هستند. با این بورسیه سالانه مبلغی حدود ۲۵هزار دلار استرالیا به دانشجو پرداخت می‌شود که هزینه تحصیل و بخشی از هزینه‌های شخصی او را نیز پوشش می‌دهد.
  • بورسیه دانشگاه چارلز داروین (Charles Darwin University Scholarship) به همه ملیت‌ها تعلق می‌گیرد. این بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد، هم به‌صورت فول فاند و هم به‌صورت کمک‌هزینه ارائه می‌شود. این بورسیه به‌صورت کمک‌هزینه، ۲۰ تا ۲۵ درصد از هزینه‌های تحصیلی دانشجو را پوشش می‌دهد. در حالت فول فاند نیز سالانه بین ۲۱هزار تا ۲۶هزار دلار استرالیا به دانشجو پرداخت می‌شود.
  • بورسیه دانشگاه کویینزلند (Queensland University Scholarship) به همه ملیت‌ها تعلق می‌گیرد. این بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد به‌صورت کمک‌هزینه است و سالانه به‌طور میانگین مبلغ ۸۰۰۰ دلار استرالیا به دانشجو پرداخت می‌شود. بورسیه فول فاند این دانشگاه فقط برای مقطع دکتری است و سالانه به‌طور میانگین مبلغ ۳۵هزار دلار استرالیا برای تمامی هزینه‌های تحصیل، زندگی و بیمه درمانی دانشجو در نظر گرفته می‌شود.
  • بورسیه دانشگاه ملبورن (Melbourne University Scholarship) به همه ملیت‌ها تعلق می‌گیرد. مبلغ این بورسیه برای هر سال تحصیلی، حدود ۳۲هزار دلار استرالیا است که همه هزینه‌های تحصیل، زندگی و بیمه سلامت دانشجو را پوشش می‌دهد.
  • بورسیه دانشگاه سیدنی (Sydney University Scholarship) به همه ملیت‌ها تعلق می‌گیرد و به‌صورت فول فاند ارائه می‌شود. بورسیه دانشگاه سیدنی تمامی هزینه‌های تحصیل، زندگی و حتی پرواز متقاضی را نیز پرداخت می‌کند و مبلغ آن برای هر سال تحصیلی ۴۰هزار دلار استرالیا است.

  بورسیه تحصیلی استرالیا در مقطع دکتری

  بورسیه تحصیلی استرالیا در مقطع دکتری بیشتر از سایر مقاطع تحصیلی است. اغلب بورسیه‌های فول فاند استرالیا، مخصوص متقاضیان مقطع دکتری هستند.

  متقاضیان بورسیه در این مقطع باید معدل بالاتر از ۱۶ داشته باشند. دانشجویان بورسیه مقطع دکتری در استرالیا، هفته‌ای ۳۰ ساعت اجازه کار دارند.

  • بورسیه دانشگاه دیکین (Deakin University Scholarship) به همه ملیت‌ها تعلق می‌گیرد. با این بورسیه، سالانه مبلغ ۲۹هزار دلار استرالیا بابت هزینه تحصیل و مبلغ ۲۰۰۰ دلار استرالیا نیز بابت هزینه بیمه درمانی و مخارج شخصی دانشجو به او ارائه می‌شود.
  • بورسیه بین‌المللی دانشگاه مک‌کوایر (Macquarie University Vice-Chancellor Scholarship) به همه ملیت‌ها تعلق می‌گیرد و مخصوص دانشجویان ممتاز با سوابق علمی و پژوهشی درخشان است. مبلغ این بورسیه برای یک سال تحصیلی ۱۰هزار دلار استرالیا است.
  • بورسیه دانشگاه موناش (Monash University Scholarship) به همه ملیت‌ها تعلق می‌گیرد. مبلغ این بورسیه، سالانه به‌صورت میانگین ۱۰هزار دلار استرالیا است. علاوه‌بر این مبلغ، هزینه بیمه درمانی و بلیت هواپیما و هزینه‌های شخصی دانشجو را نیز شامل می‌شود.
  • بورسیه دانشگاه چارلز داروین (Charles Darwin University Scholarship) به همه ملیت‌ها تعلق می‌گیرد. این بورسیه در مقطع دکتری، هم به‌صورت فول فاند و هم به‌صورت کمک‌هزینه ارائه می‌شود. بورسیه دانشگاه چارلز داروین به‌صورت کمک‌هزینه ۲۰ تا ۲۵ درصد از هزینه‌های تحصیلی دانشجو را پوشش می‌دهد. در حالت فول فاند نیز سالانه بین ۲۱هزار تا ۲۶هزار دلار استرالیا به دانشجو پرداخت می‌شود.
  • بورسیه دانشگاه کویینزلند (Queensland University Scholarship) به همه ملیت‌ها تعلق می‌گیرد. این بورسیه در مقطع دکتری هم به‌صورت کمک‌هزینه و هم به‌صورت فول فاند ارائه می‌شود. با بورسیه‌های کمک‌هزینه، سالانه به‌طور میانگین مبلغ ۸۰۰۰ دلار استرالیا به دانشجو پرداخت می‌شود. با بورسیه فول فاند نیز سالانه به‌صورت میانگین مبلغ ۳۵هزار دلار استرالیا برای تمامی هزینه‌های تحصیل، زندگی و بیمه درمانی دانشجو در نظر گرفته می‌شود.
  • بورسیه دانشگاه ملبورن (Melbourne University Scholarship) به همه ملیت‌ها تعلق می‌گیرد. مبلغ این بورسیه برای هر سال تحصیلی، حدود ۳۲هزار دلار استرالیا است که همه هزینه‌های تحصیل، زندگی و بیمه سلامت دانشجو را پوشش می‌دهد.
  • بورسیه دانشگاه سیدنی (Sydney University Scholarship) به همه ملیت‌ها تعلق می‌گیرد و به‌صورت فول فاند ارائه می‌شود. بورسیه دانشگاه سیدنی تمامی هزینه‌های تحصیل، زندگی و حتی پرواز متقاضی را نیز پرداخت می‌کند و مبلغ آن برای هر سال تحصیلی ۴۰هزار دلار استرالیا است.

  بورسیه تحصیلی استرالیا در رشته پزشکی

  بورسیه تحصیلی استرالیا در رشته پزشکی با دیگر رشته‌ها کمی متفاوت است. تعداد این بورسیه‌ها در همه مقاطع نسبت به دیگر رشته‌ها بسیار کمتر است و به همین دلیل رقابت زیادی برای گرفتن بورسیه های پزشکی استرالیا وجود دارد.

  بورسیه های پزشکی استرالیا از نظر حمایت مالی به دو دسته فول فاند و کمک‌هزینه تقسیم می‌شوند. متقاضیان بین‌المللی برای اخذ بورسیه های پزشکی استرالیا به‌صورت کمک‌هزینه شانس بیشتری دارند، چون اخذ بورسیه فول فاند پزشکی در استرالیا برای متقاضیان بین‌المللی سخت و گاهی غیرممکن است. مگر اینکه متقاضی رتبه تک‌رقمی دانشگاه داشته باشد و سوابق تحصیلی و پژوهشی بسیار خوبی هم ارائه دهد.

  اخذ بورسیه پزشکی فول فاند از استرالیا در مقطع کارشناسی برای متقاضیان بین‌المللی ممکن نیست.

  شرایط اخذ بورسیه پزشکی استرالیا

  برای اخذ بورسیه پزشکی از استرالیا، متقاضیان بین‌المللی باید مدرک آیلتس با حداقل نمره ۷ یا تافل با حداقل نمره ۱۰۰ داشته باشند. داشتن مقالات علمی معتبر و شرکت در پژوهش‌های علمی جهانی در بالابردن شانس متقاضیان کارشناسی ارشد و دکتری تاثیر زیادی دارد.

  متقاضیان بورسیه های پزشکی استرالیا، باید در آزمون ورودی دانشگاه نیز شرکت کنند و در همه دروس فیزیک، زیست و شیمی نمره قبولی بگیرند.

  مبلغ بورسیه های پزشکی استالیا

  مبلغ بورسیه های پزشکی استرالیا برای یک سال تحصیلی، براساس رشته و مقطع تحصیلی، از ۱۰هزار تا ۶۰هزار دلار استرالیا متغیر است.

  معتبرترین بورسیه های پزشکی استرالیا

  از معتبرترین بورسیه های پزشکی استرالیا می‌توان به این موارد اشاره کرد:

  • بورسیه های پزشکی دانشگاه سیدنی (Sydney University Scholarship) سه تا چهار سال طول می‌کشند. مبلغ این بورسیه‌ها برای یک سال تحصیلی، براساس رشته و مقطع تحصیلی، از ۴۰هزار تا ۶۰هزار دلار استرالیا متغیر هستند.
  • بورسیه های پزشکی دانشگاه ملی استرالیا (ANU Chancellor’s International Scholarship) سه تا چهار سال طول می‌کشند. این بورسیه‌ها همه هزینه شهریه دانشجو را پرداخت می‌کنند. مبلغ این بورسیه‌ها برای یک سال تحصیلی، براساس رشته و مقطع تحصیلی، از ۲۵هزار تا ۴۰هزار دلار استرالیا متغیر است.
  • بورسیه های پزشکی دانشگاه مک‌کوایر (Vice-Chancellor Scholarship Macquarie University) همه هزینه تحصیل دانشجو را پرداخت می‌کنند. این بورسیه‌ها سه تا چهار سال طول می‌کشند و مبلغ آن‌ها برای یک سال تحصیلی، براساس رشته و مقطع تحصیلی، از ۱۰هزار تا ۲۵هزار دلار استرالیا متغیر است.
  • بورسیه های پزشکی دانشگاه آدلاید (Adelaide University Scholarship) به همه ملیت‌ها تعلق می‌گیرند و ۱۵ تا ۳۰ درصد از هزینه تحصیل دانشجو را پرداخت می‌کنند. هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه آدلاید براساس رشته و مقطع تحصیلی، از ۳۵هزار تا ۸۰هزار دلار استرالیا متغیر است.

  مزایای دریافت بورسیه تحصیلی استرالیا

  • تحصیل در معتبرترین دانشگاه‌های دنیا
  • امکان اخذ ویزای همراه برای دانشجو
  • امکان اخذ ویزای کار برای همراه دانشجو
  • تحصیل و زندگی در کشوری انگلیسی‌زبان
  • پیشرفته‌بودن امکانات آموزشی استرالیا
  • بهره‌مندی از تجهیزات آموزشی به‌روز
  • فرصت‌های شغلی فراوان بعد از اتمام تحصیل
  • امکان اخذ اقامت بعد از اتمام تحصیل
  • تحصیل و زندگی در یک کشور پیشرفته

  معایب دریافت بورسیه تحصیلی استرالیا

  • سخت‌بودن شرایط اخذ بورسیه
  • بالابودن هزینه‌های زندگی روزمره در استرالیا
  • گران‌بودن هزینه خدمات درمانی
  • گران‌بودن هزینه اجاره مسکن
  • آب و هوای گرم و دوری از ایران

  جمع‌بندی

  کشور استرالیا بورسیه های تحصیلی مختلفی در همه مقاطع و در رشته‌های تحصیلی مختلف به متقاضیان سراسر دنیا ارائه می‌کند. برای گرفتن بورسیه تحصیلی استرالیا، بین متقاضیان بین‌المللی رقابت زیادی وجود دارد.

  بورسیه های تحصیلی استرالیا از نظر حمایت مالی، به دو نوع فول فاند (Full Funded) و کمک‌هزینه (Partially Funded) تقسیم می‌شوند. رقابت برای بورسیه های فول فاند استرالیا بیشتر از بورسیه کمک‌هزینه است، چون بورسیه های فول فاند تعداد محدودتری دارند و تمامی هزینه‌های دانشجو را پوشش می‌دهند.

  متقاضیان ایرانی برای اخذ بورسیه کمک‌هزینه استرالیا در مقطع کارشناسی، شانس خیلی کمی دارند. کشور استرالیا برای مقطع کارشناسی، هیچ بورسیه فول فاندی ارائه نمی‌کند.

  برای دریافت بورسیه تحصیلی استرالیا باید شرایطی مثل مدرک تافل یا آیلتس، معدل بالاتر از ۱۶ در آخرین مدرک تحصیلی، داشتن مقالات ISI، رزومه تحصیلی مرتبط با رشته مورد نظر، گواهی عدم سوءپیشینه، داشتن سابقه کاری یا پژوهشی مرتبط در صورت داشتن وقفه تحصیلی بیش از سه سال، انگیزه‌نامه، توصیه‌نامه و سند تمکن مالی داشت.

  بعضی از مدارک لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی استرالیا نیز عبارت‌ا‌ند از: گذرنامه با حداقل یک سال اعتبار، مدرک تافل یا آیلتس، سند تمکن مالی و پرداخت شهریه (در بورسیه های کمک‌هزینه)، گواهی پزشکی، گواهی عدم سوءپیشینه، بیمه درمانی، رزومه تحصیلی و کاری به زبان انگلیسی، انگیزه‌نامه و توصیه‌نامه به زبان انگلیسی، تکمیل فرم پذیرش و مقالات علمی و پژوهشی.

  سوالات کاربران درباره بورسیه تحصیلی استرالیا

  مزایای دریافت بورسیه تحصیلی استرالیا کدام‌اند؟
  مزایای دریافت بورسیه تحصیلی استرالیا عبارت‌اند از: تحصیل در معتبرترین دانشگاه‌های دنیا، امکان اخذ ویزای همراه برای دانشجو، امکان اخذ ویزای کار برای همراه دانشجو، تحصیل و زندگی در کشوری انگلیسی‌زبان، پیشرفته‌بودن امکانات آموزشی استرالیا، بهره‌مندی از تجهیزات آموزشی به‌روز، فرصت‌های شغلی فراوان بعد از اتمام تحصیل، امکان اخذ اقامت بعد از اتمام تحصیل و تحصیل و زندگی در یک کشور پیشرفته.
  شرایط اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا برای متقاضیان دوره دکتری چیست؟
  شرایط اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا برای متقاضیان دوره دکتری عبارت است از: داشتن مدرک تافل با حداقل نمره ۱۰۱ یا آیلتس با حداقل نمره ۷، معدل بالاتر از ۱۶ در آخرین مدرک تحصیلی، داشتن مقالات ISI، رزومه تحصیلی مرتبط با رشته مورد نظر، دریافت‌نکردن بورسیه تحصیلی در مقاطع قبلی، گواهی عدم سوءپیشینه، شرکت در پژوهش‌های علمی، داشتن سابقه کاری یا پژوهشی مرتبط در صورت داشتن وقفه تحصیلی بیش از سه سال، داشتن انگیزه‌نامه، توصیه‌نامه از سوی دو یا سه استاد و سند تمکن مالی و پرداخت شهریه (در بورسیه های کمک‌هزینه).
  شرایط اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا برای متقاضیان دوره کارشناسی ارشد چیست؟
  شرایط اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا برای متقاضیان دوره کارشناسی ارشد عبارت‌اند از: داشتن مدرک تافل با حداقل نمره ۹۵ یا آیلتس با حداقل نمره ۶٫۵، معدل بالاتر از ۱۶ در آخرین مدرک تحصیلی، داشتن مقالات ISI، رزومه تحصیلی مرتبط با رشته مورد نظر، دریافت‌نکردن بورسیه تحصیلی در مقاطع قبلی، گواهی عدم سوءپیشینه، شرکت در پژوهش‌های علمی، داشتن سابقه کاری یا پژوهشی مرتبط در صورت داشتن وقفه تحصیلی بیش از سه سال، داشتن انگیزه‌نامه، توصیه‌نامه از سوی استاد و سند تمکن مالی و پرداخت شهریه (در بورسیه های کمک‌هزینه).
  شرایط اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا برای متقاضیان دوره کارشناسی چیست؟
  شرایط اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا برای متقاضیان دوره کارشناسی عبارت‌اند از: داشتن مدرک تافل با حداقل نمره ۹۵ یا آیلتس با حداقل نمره ۶٫۵، معدل بالاتر از ۱۷ در آخرین مدرک تحصیلی، عدم سوءپیشینه، داشتن انگیزه‌نامه، سند تمکن مالی و پرداخت شهریه (در بورسیه های کمک‌هزینه).
  شرایط بورسیه تحصیلی پزشکی استرالیا چیست؟
  شرایط بورسیه تحصیلی پزشکی استرالیا عبارت‌اند از: داشتن مدرک تافل با حداقل نمره ۱۰۰ یا آیلتس با حداقل نمره ۷، معدل بالاتر از ۱۶ در آخرین مدرک تحصیلی، داشتن مقالات ISI، رزومه تحصیلی مرتبط با رشته مورد نظر، دریافت‌نکردن بورسیه تحصیلی در مقاطع قبلی، گواهی عدم سوءپیشینه، شرکت در پژوهش‌های علمی، داشتن سابقه کاری یا پژوهشی مرتبط در صورت داشتن وقفه تحصیلی بیش از سه سال، داشتن انگیزه‌نامه، توصیه‌نامه از سوی استاد و سند تمکن مالی و پرداخت شهریه (در بورسیه های کمک‌هزینه). همچنین متقاضیان باید در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کرده و در همه دروس فیزیک، زیست و شیمی نمره قبولی بگیرند.
  مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی استرالیا چیست؟
  مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی استرالیا عبارت‌اند از: گذرنامه با حداقل یک سال اعتبار، مدرک تافل (۹۵) یا آیلتس (۶٫۵) برای کارشناسی، مدرک تافل (۹۵) یا آیلتس (۶٫۵) برای کارشناسی ارشد، مدرک تافل (۱۰۱) یا آیلتس (۷) برای دکتری، سند تمکن مالی و پرداخت شهریه (در بورسیه های کمک‌هزینه)، گواهی پزشکی، گواهی عدم سوءپیشینه، بیمه درمانی، رزومه تحصیلی و کاری به زبان انگلیسی، انگیزه‌نامه به زبان انگلیسی، توصیه‌نامه از سوی دو یا سه استاد به زبان انگلیسی، تکمیل فرم پذیرش و مقالات علمی و پژوهشی.
  آیا برای تحصیل پزشکی در استرالیا بورسیه اعطا می‌شود؟
  بله. برای تحصیل پزشکی در استرالیا بورسیه اعطا می‌شود. مبلغ این بورسیه‌ها براساس رشته و مقطع تحصیلی از ۱۰هزار تا ۶۰هزار دلار استرالیا متغیر است.
  آیا محدودیت سنی برای بورس های تحصیلی استرالیا وجود دارد؟
  خیر. محدودیت سنی برای بورس های تحصیلی استرالیا وجود ندارد. اما داشتن وقفه تحصیلی (گپ تحصیلی) بیش از سه سال شانس متقاضی را برای دریافت بورسیه کاهش می‌دهد.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859