ویزای پیوست کانادا

پیوستن مجدد اعضای خانواده مهاجران یکی از ارکان اصلی نظام مهاجرتی کانادا است. این کشور شرایط خاصی را برای تحقق این امر در نظر گرفته است که با دانستن آن‌ها می‌توانید بهترین مسیر را برای دریافت ویزای پیوست کانادا انتخاب کنید.

مشاوره تلفنی 021-43859
2024/7/e17be5cd-b88e-4282-a4f8-93220bcc1353.jpg

مشاوره دریافت ویزای پیوست کانادا

متخصصان ما در شرکت بالدانو با داشتن سال‌ها تجربه و اطلاعات جامع درزمینه مشاوره دریافت ویزای پیوست کانادا، برای دریافت آسان ویزا به شما کمک می‌کنند.

در این مقاله، هرآنچه باید درباره مراحل و شرایط اخذ ویزای پیوست کانادا بدانید، گردآوری کرده‌ایم تا بتوانید پاسخ پرسش‌هایتان را دریافت کنید. درصورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید فرم مشاوره رایگان را تکمیل کنید تا کارشناسان موسسه بالدانو در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

شما می‌توانید در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ الی ۱۷ و در روز پنجشنبه از ساعت ۹ الی ۱۴ برای مشاوره تلفنی رایگان با شماره ۰۲۱۴۳۸۵۹ تماس بگیرید.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  ویزای پیوست کانادا چیست؟

  ویزای پیوست کانادا ویزایی است که با استفاده از آن افراد خانواده‌ای که تحت‌حمایت ساکنان دائم و شهروندان کانادا هستند، برای پیوستن به اعضای خانواده خود در این کشور می‌توانند درخواست دهند. بر‌اساس آمارها، در سال ۲۰۲۱ بیش از ۸۵درصد از درخواست‌های ویزای پیوست، پذیرفته شده است.

  سیاست‌های مهاجرتی کانادا، ازجمله گردهم آوردن مجدد خانواده، برای تقویت توسعه اقتصادی کشور نیز طراحی شده‌اند. افرادی که ازطریق دریافت این ویزا وارد کانادا می‌شوند، پس از مدت مشخص می‌توانند اقامت دائم دریافت کنند و در این کشور ساکن شوند و آزادانه کار کنند. پیوستن خانواده‌ علاوه‌بر رفاه حال خود مهاجران، برای اقتصاد کانادا نیز سودآور است.

  انواع ویزای پیوست کانادا شامل چه کسانی می‌شود ؟

  ویزای پیوست انواع مختلفی دارد که براساس روابط متقاضیان با حامی مالی آنان در کانادا دسته‌بندی شده‌اند.

  انواع ویزای پیوست کانادا شامل افراد زیر می‌شود:

  • همسر و شریک زندگی
  • والدین
  • فرزند
  • پدربزرگ و مادربزرگ

  در‌ادامه مقاله، هر‌یک از این موارد را توضیح می‌دهیم.

  همسر

  با دریافت ویزای پیوست کانادا، همسر یا شریک قانونی خود را به‌منظور اقامت دائم کانادا می‌توانید حمایت مالی کنید. دریافت ویزای پیوست برای همسر به ۲ صورت امکان‌پذیر است:

  درخواست داخلی

  درصورتی‌که همسر فرد حامی با ویزای موقت معتبر در کانادا زندگی کند، به آن درخواست داخلی (Inland) گفته می‌شود. این نوع حمایت مالی به متقاضیان اجازه می‌دهد تا درحالی‌که درخواست اقامت دائمشان در حال بررسی است، به زندگی در کانادا ادامه دهند. اگر درخواست از داخل کانادا ارائه شود، همسر فرد حامی برای مجوز کار آزاد (Open Work Permit) می‌تواند درخواست دهد. این مجوز به او امکان می‌دهد تا حین پردازش درخواست حمایت مالی، برای هر کارفرمایی در کانادا کار کند.

  درخواست خارجی

  در درخواست خارجی که به درخواست  Outlandنیز شناخته می‌شود، همسر فرد حامی باید خارج از کانادا منتظر دریافت ویزای پیوست بماند؛ اما برای دیدار وی می‌تواند به این کشور برود. امکان پیگیری این درخواست ازطریق سفارت یا کنسولگری کانادا در خارج از کشور فراهم است.

  والدین

  کانادا ازطریق برنامه حمایت مالی والدین به شهروندان و مقیمان دائم خود امکان می‌دهد تا والدینشان را نزد خود بیاورند. بر‌اساس این برنامه، حامیان واجد‌شرایط می‌توانند در بازه‌های زمانی مشخصی که اداره مهاجرت کانادا اعلام می‌کند، فرم درخواست حمایت مالی را ارسال کنند. سپس، حامیان بالقوه ازطریق قرعه‌کشی انتخاب می‌شوند.

  در مرحله بعد، از افراد منتخب برای ارائه فرم درخواست حمایت مالی دعوت می‌شود. حامیان باید معیارهای خاصی داشته باشند. پس از اینکه والدین ویزای پیوست کانادا را دریافت کردند، حامیان باید متعهد شوند که ازپس حمایت از آنان برای مدت‌زمان مشخصی می‌توانند بربیایند.

  درمقابل، والدین تحت‌حمایت نیز باید شرایط خاصی داشته باشند. گذراندن معاینه‌های پزشکی و بررسی‌های امنیتی ازجمله شرایط مهم دریافت این ویزا برای والدین است. درصورت تایید درخواست حمایت مالی، فرد تحت‌حمایت می‌تواند درخواست سوپر ویزا داده و سپس مقیم دائم کانادا شود و درنهایت، برای شهروندی کانادا درخواست دهد.

  فرزند

  اگر در حال مهاجرت به کانادا هستید، فرزندان خود را به‌عنوان افراد وابسته همراه می‌توانید در درخواست اقامت دائمتان بگنجانید. بااین‌حال، اگر به هر دلیلی نتوانستید آن‌ها را همراهتان بیاورید، همچنان این امکان وجود دارد که در آینده با دریافت ویزای پیوست، به شما در کانادا ملحق شوند.

  برنامه حمایت مالی از فرزندان کانادا به شهروندان و مقیمان دائم کانادا امکان می‌دهد تا از فرزندان بیولوژیکی یا فرزندخواندگان کوچک‌تر از ۱۸ سال خود برای اقامت دائم حمایت مالی کنند؛ به‌شرطی‌که مجرد و فرزند نداشته باشند.

  اگر فرزندان بزرگ‌تر از ۱۸ سال دچار بیماری جسمی یا ذهنی باشند که از تامین مخارجشان مانع شود، به‌عنوان فرد وابسته در نظر گرفته می‌شوند و ممکن است مشمول دریافت ویزای پیوست کانادا شوند.

  پدربزرگ و مادربزرگ

  به‌منظور دریافت این ویزا باید از سوپر ویزای کانادا استفاده کرد. سوپر ویزا نوعی ویزای مهمان در کانادا است که فقط برای پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ، شهروندان یا مقیمان دائم کانادا در‌دسترس است.

  طبق تصمیمات جدید دولت کانادا از تاریخ ۴ جولای ۲۰۲۲:

  • دارندگان سوپر ویزا در هر بار ورود به کانادا می‌توانند به مدت ۵ سال در این کشور بمانند.
  • افرادی که در حال حاضر سوپر ویزا دارند و در کانادا هستند، از تاریخ اعلام شده می‌توانند برای تمدید مدت اقامت خود به بیش از ۲ سال درخواست دهند.

  قوانین ویزای پیوست کانادا چیست؟

  کانادا برای اهدای ویزای پیوست، ۲ قانون مهم دارد که متقاضیان باید آن‌ها را رعایت کنند و شرایط آن را داشته باشند.

  1. حامیان باید با دولت کانادا قرارداد حمایت مالی منعقد کنند و متعهد شوند که برای مدت‌زمان مشخصی از افراد تحت‌حمایت خود حمایت مالی کنند.
  2. قرارداد حمایت مالی شامل تعهدی برای بازپرداخت هرگونه کمک مالی اجتماعی دریافتی اعضای خانواده تحت‌حمایت در طول دوره حمایت مالی می‌شود.

  شرایط اسپانسر برای درخواست ویزای پیوست کانادا

  به‌منظور اینکه بتوانید از افراد خانواده خود برای آمدن به کانادا ازطریق ویزای پیوست حمایت مالی کنید و به‌اصطلاح اسپانسر آن‌ها باشید، باید شرایط خاصی داشته باشید.

  شرایط اسپانسر برای درخواست ویزای پیوست کانادا عبارت‌اند از:

  • سن: حداقل سن حامی مالی ۱۸ سال است.
  • وضعیت اقامت: حامی باید مقیم دائم یا شهروند کانادا باشد.
  • توانایی مالی: حامی باید توانایی تامین مالی فرد تحت‌حمایت را در طول اقامتش در کانادا ثابت کند.
  • محل سکونت: محل سکونت حامی باید مشخص و در کانادا باشد.

  شرایط اسپانسر شونده برای درخواست ویزای پیوست کانادا

  برای همه متقاضیان ویزای پیوست الزاماتی وجود دارد.

  شرایط اسپانسر شونده برای درخواست ویزای پیوست کانادا ازاین‌قرارند:

  • تمامی افراد تحت‌حمایت باید رابطه خانولدگی اثبات‌پذیر با فرد اسپانسر داشته باشند.
  • در بیشتر مواقع، فرزندان تحت‌حمایت باید کوچک‌تر از ۱۸ سال باشند. بااین‌حال، استثناهایی مانند فرزندان معلول یا همسران برای این قاعده وجود دارد.
  • افراد اسپانسر شونده باید معاینه‌های پزشکی را پشت‌سر بگذارند تا مطمئن شوند که خطری برای سلامت عمومی کانادا ندارند.
  • متقاضیان تحت‌حمایت باید بررسی سابقه کیفری را پشت‌سر بگذارند.

  مراحل درخواست ویزای پیوست کانادا

  مراحل درخواست ویزای پیوست کانادا برای خانواده عبارت‌اند از:

  1. بررسی شرایط خود به‌عنوان اسپانسر: مطمئن شوید که شرایط لازم برای تبدیل‌شدن به حامی مالی را دارید.
  1. بررسی شرایط فرد تحت‌حمایت: مطمئن شوید فردی که قصد دارید از او حمایت کنید، شرایط لازم برای دریافت حمایت مالی را دارد.
  1. ثبت درخواست در سطوح فدرال و استانی: درخواست ویزای پیوست کانادا را به‌صورت آنلاین در سطح فدرال به وزارت مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) ثبت کنید. اگر مقیم استان کبک هستید، باید آن را در سطح استانی به وزارت مهاجرت، فرانسوی‌سازی و ادغام (MIFI) ثبت کنید. فراموش نکنید که درخواست حمایت مالی و درخواست‌های تعیین وضعیت اقامت دائم (PR) اعضای خانواده یا بستگان خود را باید باهم ارسال کنید. پس از اینکه اداره مهاجرت کانادا شما را واجد‌شرایط اسپانسری تشخیص داد، درخواست اقامت دائمتان بررسی خواهد شد.
  1. پرداخت هزینه درخواست: هزینه درخواست حمایت مالی از اعضای خانواده خود را پرداخت کنید.
  1. ارسال درخواست به نشانی صحیح: درخواست خود را به نشانی صحیح ارسال کنید. اطلاعات مربوط به نشانی را می‌توانید در راهنمای حمایت مالی وبسایت دولت کانادا دریافت کنید.

  مدارک لازم برای درخواست ویزای پیوست کانادا

  مدارک لازم برای درخواست ویزای پیوست کانادا ازاین‌قرارند:

  • فرم‌های تکمیل‌شده پرسشنامه ارزیابی حمایت و ارتباط
  • فرم‌های اختصاصی حامی شامل درخواست حامی و موافقت‌نامه حمایت مالی و تعهد
  • فرم درخواست عمومی برای کانادا
  • اطلاعات تکمیلی سفرهای شما
  • مدارک مربوط نداشتن سوءپیشینه
  • مدارک هویتی
  • صورت‌حساب بانکی
  • اثبات تمکن مالی و رابطه
  • کپی صفحه‌های شناسنامه و گذرنامه
  • ۲ قطعه عکس

  مدارک موردنیاز برای دریافت سوپر ویزا به‌منظور پیوستن مادربزرگ و پدربزرگ به خانواده عبارت‌اند از:

  • مدارک اثبات رابطه: متقاضیان (پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها) باید مدارکی دال بر رابطه خود با حامی کانادایی‌شان ارائه دهند.
  • پذیرش پزشکی: ارائه گواهی معاینه پزشکی و مجازبودن ورود به کانادا ازنظر سلامتی الزامی است.
  • بیمه درمانی: متقاضیان باید بیمه درمانی خصوصی از یکی از شرکت‌های بیمه کانادایی داشته باشند. این بیمه لازم است شامل پوشش مراقبت‌های بهداشتی و بستری در بیمارستان و بازگشت به کشور مبدا باشد. حداقل پوشش این بیمه ۱۰۰هزار دلار کانادا و حداقل اعتبار آن ۱ سال از تاریخ ورود است.
  • دعوت‌نامه: به‌منظور دریافت ویزای پیوست، نامه‌ای از فرزند یا نوه میزبان در کانادا موردنیاز است که شامل قول حمایت مالی برای مدت اقامت و فهرستی از همه اعضای خانواده میزبان باشد.
  • اثبات حمایت مالی: فرزند یا نوه (حامی) در کانادا باید نشان دهد که درآمدش از حداقل درآمد لازم کمتر نیست. برای اثبات این موضوع مدارکی مانند ارزیابی مالیات اخیر و فیش حقوقی یا صورت‌حساب‌های مزایای بیمه اشتغال ارائه می‌شود.

  گفتنی است اثبات رابطه حامی مالی و افراد تحت‌حمایت او جدا از مدارک دولتی، می‌تواند شامل نامه‌ها، ایمیل‌ها، پیام‌های متنی، مکالمه‌های رسانه‌های اجتماعی، اثبات زندگی مشترک گذشته، اثبات حمایت مالی، اظهار خانواده یا دوستان و عکس‌هایی از رویدادهای مهم زندگی مانند ازدواج باشد. همچنین، ممکن است به گواهینامه‌های ترخیص پلیس برای کشورهایی که بیش از ۶ ماه در آن‌ها زندگی کرده‌اید، برای درخواست ویزای پیوست کانادا نیاز داشته باشید.

  هزینه دریافت ویزای پیوست کانادا

  در جدول زیر، هزینه‌ دریافت انواع ویزای پیوست کانادا را ذکر کرده‌ایم:

  انواع ویزای پیوست کاناداهزینه (دلار کانادا)
  همسر۱۲۰۵ 
  والدین۱۲۰۵ 
  فرزند۱۷۰ 
  پدربزرگ و مادربزرگ۱۲۰۵ 
  یک عضو غیرمستقیم خانواده۱۲۰۵

  هزینه‌های دولتی برای بررسی درخواست حمایت مالی از بستگان در کانادا ازاین‌قرارند:

  • هزینه درخواست حمایت مالی: ۷۵ دلار کانادا
  • هزینه بررسی پرونده متقاضی اصلی: ۴۹۰ دلار کانادا
  • حق اقامت دائم: ۵۱۵ دلار کانادا
  • هزینه انگشت‌نگاری: ۸۵ دلار کانادا

  درصورتی‌که حامی مالی ساکن استان کبک باشد یا بخواهد پس از صدور اقامت دائم در این استان سکونت کند، علاوه‌بر هزینه‌های ذکر‌شده، باید ۳۱۰ دلار کانادا پرداخت کند.

  مدت اعتبار ویزای پیوست کانادا چقدر است؟

  مدت زمان اعتبار ویزای فرد حامی، تعیین کننده مدت زمان اعتبار ویزای پیوست است. بدین صورت که در طول مدت اعتبار ویزای فرد حامی، ویزای فرد یا افراد حمایت شونده نیز اعتبار خواهد داشت.  

  تمدید ویزای پیوست کانادا چگونه است؟

  هریک از اعضای خانواده نزدیک شما (همسر یا شریک زندگی مشترک و فرزندان وابسته) که به ماندن بیشتر در کانادا تمایل دارند، باتوجه‌به میزان اعتبار ویزای پیوست کانادا، برای دریافت اقامت دائم خود می‌توانند اقدام کنند و نیازی به تمدید این نوع ویزا نیست .

  شرایط کار در کانادا با ویزای پیوست

  درحالی‌که درخواست حمایت مالی همسران و شرکای زندگی مشترک و شرکای زندگی (زوجیت غیررسمی) شهروندان یا مقیمان دائم کانادا برای اقامت دائم در حال بررسی است، آنان می‌توانند مجوز کار آزاد (Open Work Permit) را دریافت کنند.

  این مجوز به افراد تحت‌حمایت امکان می‌دهد تا برای هر کارفرمایی در کانادا مشغول کار شوند. بدین‌ترتیب، آنان می‌توانند ازنظر مالی از خود و خانواده‌شان در طول فرایند درخواست مهاجرت حمایت کنند. گفتنی است که افراد اسپانسر‌شده برای برخی از مشاغل به مدرک زبان نیاز خواهند داشت.

  مزایای دریافت ویزای پیوست کانادا

  • دریافت ویزای پیوست کانادا به داشتن مدرک زبان نیازی ندارد.
  • به‌عنوان شخص اسپانسرشده به مدارک شغلی و تحصیلی احتیاج ندارید.
  • با دریافت این ویزا می‌توانید برای اقامت دائم اقدام کنید.

  معایب دریافت ویزای پیوست کانادا

  • پرداخت هزینه‌های زندگی فرد اسپانسرشده می‌تواند برای اسپانسر مشکلات مالی ایجاد کند.
  • اثبات روابط افراد اسپانسرشده با سخت‌گیری بسیاری همراه است.
  • روند دریافت ویزا ممکن است زمان‌بر باشد.

  جمع بندی

  درصورتی‌که فرد حامی توانایی حمایت از اعضای خانواده خود را داشته باشد، آنان با استفاده از ویزای پیوست کانادا، می‌توانند به این کشور بیایند. همسر و فرزندان برای دریافت این ویزا بخت بیشتری از والدین و پدربزرگ و مادربزرگ‌ها خواهند داشت.

  فرد اسپانسر باید بیش از ۱۸ سال داشته باشد. همچنین، داشتن تمکن مالی برای درخواست حمایت مالی الزامی است. هزینه ویزای پیوست برای همسر، والدین، پدربزرگ و مادربزرگ ۱۲۰۵ دلار کانادا و برای هر فرزند ۱۷۰ دلار کانادا است. توجه کنید که سن فرزند برای دریافت این ویزا باید کمتر از ۱۸ سال باشد. گفتنی است که افراد اسپانسر‌شده می‌توانند آزادانه در کانادا مشغول کار شوند.

  سوالات کاربران درباره ویزای پیوست کانادا

  مزایای دریافت ویزای پیوست کانادا چیست؟
  به‌عنوان فردی که تحت‌حمایت قرار گرفته‌اید، اقامت خود را دریافت خواهید کرد و به مدارک شغلی و تحصیلی و زبان نیازی نخواهید داشت.
  شرایط تمدید ویزای پیوست کانادا چیست؟
  با دریافت ویزای پیوست کانادا، امکان اخذ اقامت دائم کانادا برای متقاضی وجود دارد؛ درنتیجه، دیگر به تمدید ویزای پیوست نیازی نخواهد بود.
  مدت اعتبار ویزای پیوست کانادا چقدر است؟
  مدت زمان اعتبار ویزای فرد حامی، تعیین کننده مدت زمان اعتبار ویزای پیوست است. بدین صورت که در طول مدت اعتبار ویزای فرد حامی، ویزای فرد یا افراد حمایت شونده نیز اعتبار خواهد داشت.
  هزینه دریافت ویزای پیوست کانادا چقدر است؟
  هزینه دریافت ویزای پیوست کانادا برای افراد بزرگ‌سال ۱۲۰۵ دلار کانادا و برای هر فرزند ۱۷۰ دلار کانادا است.
  مهم‌ترین شرایط اسپانسرشونده برای درخواست ویزای پیوست کانادا چیست؟
  تمامی افراد اسپانسرشده باید رابطه اثبات‌کردنی با فرد اسپانسر داشته باشند. همچنین، نداشتن سوءپیشینه الزامی است.
  مهم‌ترین شرایط اسپانسر برای درخواست ویزای پیوست کانادا چیست؟
  مهم‌ترین شرایط اسپانسر برای درخواست ویزای پیوست کانادا داشتن تمکن مالی و اقامت کانادا است. گفتنی است که اسپانسر باید ساکن کانادا و بیش از ۱۸ سال داشته باشد.
  ویزای پیوست کانادا شامل چه کسانی می‌شود؟
  ویزای پیوست کانادا شامل افرادی مانند همسر، والدین، فرزندان کوچک‌تر از ۱۸ سال، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها می‌شود.
  ویزای پیوست کانادا چیست؟
  ویزای پیوست کانادا به افراد امکان می‌دهد تا با حمایت مالی یکی از افراد خانواده خود که شهروند یا مقیم کانادا است، به این کشور مهاجرت کنند و درخواست اقامت دائم دهند.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859

  ویزای پیوست سایر کشورها