وقت سفارت آمریکا

وقت سفارت آمریکا یکی از مراحل مهم برای دریافت انواع ویزای این کشور است. به‌دلیل وجودنداشتن سفارت آمریکا داخل ایران، متقاضیان باید ازطریق کشورهای همسایه برای دریافت وقت سفارت آمریکا اقدام کنند.

مشاوره تلفنی
2024/3/0bce401d-8073-47b4-bd4d-df56ceacf6a6.jpg

مشاوره دریافت وقت سفارت آمریکا

دریافت وقت سفارت آمریکا ممکن است با مشکلاتی همراه باشد؛ چرا‌که سفارت آمریکا در خاک ایران فعالیت نمی‌کند و برای دریافت وقت سفارت باید به کشورهای همسایه مانند ترکیه و ارمنستان و عمان سفر کنید. اگر قصد دارید ویزای آمریکا را دریافت کنید، توصیه می‌کنیم با در‌نظرگرفتن شرایط خود، مناسب‌ترین کشور را برای مراجعه به سفارت آمریکا برگزینید.

ممکن است در‌زمینه دریافت وقت سفارت آمریکا با مشکلاتی مواجه شوید یا سوال‌هایی برایتان پیش بیاید. به‌همین‌دلیل، گرفتن مشاوره دریافت وقت سفارت آمریکا از موسسه مهاجرتی بالدانو بسیار کمک‌کننده است.

برای دریافت پاسخ پرسش‌هایتان فرم مشاوره را تکمیل کنید تا متخصصان بالدانو در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه دهند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  نحوه دریافت وقت سفارت آمریکا

  ازآنجاکه سفارت آمریکا در خاک ایران فعالیت نمی‌کند، متقاضیان دریافت انواع ویزاهای آمریکا باید از‌طریق کشورهای همسایه برای تعیین وقت و شرکت در مصاحبه سفارت اقدام کنند. نحوه دریافت وقت سفارت آمریکا نیز به‌صورت آنلاین و از‌طریق وبسایت https://ais.usvisa-info.com انجام می‌شود.

  در وبسایت ذکرشده، باید اطلاعات لازم را وارد و زمان دلخواهتان را تعیین کنید. درصورت کامل‌بودن اطلاعات وارد‌شده، در زمان تعیین‌شده می‌توانید در سفارت آمریکا حضور پیدا کنید.

  توصیه می‌کنیم که در زمان مقرر به سفارت بروید؛ وگرنه ممکن است برای دریافت وقت مجدد سفارت آمریکا، با مشکلاتی مواجه شوید.

  دریافت وقت سفارت آمریکا در کشورهای همسایه ایران

  کشورهای ترکیه، امارات، ارمنستان و عمان بهترین دسترسی را برای ایرانیان دارند. انتخاب هریک از این کشورها برای مراجعه به سفارت آمریکا به تصمیم شخصی شما بستگی دارد. اگر در دریافت ویزا و پرداخت هزینه‌های زیاد مشکلی ندارید، به سفارت آمریکا در دبی و ابوظبی مراجعه کنید. ایرانیان برای ورود به امارات به ویزا نیاز دارند؛ به‌همین‌دلیل، معمولا شلوغی سفارت در این کشور کمتر است. 

  ترکیه و عمان ازجمله کشورهایی هستند که برای ورود به آن‌ها به دریافت ویزا نیازی ندارید؛ ازاین‌رو، عموم متقاضیان ایرانی به سفارت آمریکا در این کشورها مراجعه می‌کنند. فراموش نکنید که ممکن است زمان بیشتری برای دریافت وقت سفارت آمریکا در این کشورها صرف شود.

  ایرانیان برای دریافت وقت سفارت آمریکا می‌توانند کشور تاجیکستان را هم مدنظر قرار دهند. معمولا زمان‌های خالی سفارت در این کشور بیشتر است و مدت‌زمان کمتری در انتظار دریافت وقت سفارت خواهید بود. شرایط حضور در سفارت هریک از کشورهای همسایه در برخی جزئیات با یکدیگر متفاوت‌اند و پیش از سفر باید از آن‌ها اطلاع داشته باشید.

  مراحل دریافت وقت سفارت آمریکا

  1. ورود به وبسایت www.ais.usvisainfo.com و انتخاب گزینه nonimmigrant visa applicant و تعیین ملیت
  2. انتخاب کشور مناسب از میان کشورهای نمایش‌داده‌شده
  3. ساخت حساب کاربری و واردکردن اطلاعات شخصی و آدرس ایمیل
  4. ارائه اطلاعات تکمیلی مانند کشور صادرکننده پاسپورت، کشور محل تولد، شماره پاسپورت و شماره DS-160 
  5. انتخاب گزینه Create Appointment
  6. درصورت داشتن همراه ارائه مشخصات و کد DS-160 او 
  7. واریز مبلغ ذکرشده به شماره حساب موجود
  8. انتخاب زمان مناسب از میان زمان‌های آزاد نمایش‌داده‌شده

  هزینه دریافت وقت سفارت آمریکا

  هزینه دریافت وقت سفارت آمریکا تا حد زیادی به کشور مدنظر به‌منظور اقدام برای دریافت ویزا ازطریق آن و بازه زمانی انتخابی بستگی دارد.

  معمولا حداقل هزینه دریافت وقت سفارت آمریکا ۶۰۰ دلار است. نرخ حواله MRV FEE نیز در سفارت آمریکای کشورهای مختلف با یکدیگر فرق دارد.

  بخش دیگری از هزینه دریافت وقت سفارت آمریکا برای ایرانیان به هزینه‌های سفر به کشورهای همسایه مربوط می‌شود. باید بخشی از هزینه‌ها را به بلیت رفت‌وبرگشت هواپیما و هتل اختصاص دهید. همچنین، اگر کشور مقصد مانند امارات از شما ویزا بخواهد، باید هزینه جداگانه برای دریافت ویزا بپردازید.

  وقت سفارت آمریکا چقدر طول می‌کشد؟

  مدت‌زمان وقت سفارت آمریکا به کشور مدنظر برای دریافت ویزا و ظرفیت سفارت و تعداد متقاضیان بستگی دارد؛ بنابراین، نمی‌توان مدت‌زمان مشخصی را برای دریافت وقت سفارت تعیین کرد. ممکن است این بازه زمانی از ۱ تا ۱۲ ماه طول بکشد. 

  فرایند دریافت ویزا نیز به تصمیم نهایی وزارت امورخارجه آمریکا بستگی دارد. درصورت وجود نقص در پرونده یا صلاح‌دید افسر سفارت، ممکن است فرایند دریافت ویزای آمریکا بیشتر طول بکشد. بنابراین، بهتر است ۶ ماه قبل از برنامه سفر خود، برای دریافت وقت سفارت آمریکا اقدام کنید. 

  لغو وقت سفارت آمریکا

  لغو وقت سفارت آمریکا یا تغییر آن امکان‌پذیر است. فراموش نکنید که تا‌حدممکن برای لغو زمان خود یا تغییر آن اقدام نکنید؛ زیرا اخذ مجدد وقت سفارت فرایند دریافت ویزا را طولانی‌تر می‌کند. با‌این‌همه در‌صورت بروز اتفاق‌های پیش‌بینی‌نشده، با مراجعه به وبسایتی که وقت خود را رزرو کرده‌اید و وارد‌کردن شماره گذرنامه و تاریخ تولد و ملیت، می‌توانید وقت خود را لغو کنید یا تغییر دهید. فراموش نکنید که تنها یک‌ بار اجازه دارید این کار را انجام دهید.

  جمع‌بندی

  سفارت آمریکا در خاک ایران فعالیت نمی‌کند و متقاضیان دریافت انواع ویزاهای آمریکا باید به سفارت موجود در کشورهای همسایه مراجعه کنند. برای دریافت وقت سفارت، باید ازطریق وبسایت رسمی سفارت آمریکا اقدام کنید. در‌حال‌حاضر، از کشورهای ترکیه، ارمنستان، عمان و سایر کشورهای همسایه می‌توانید وقت سفارت آمریکا را دریافت کنید.

  حداقل هزینه دریافت وقت سفارت آمریکا ۶۰۰ یورو است؛ اما این هزینه به سفارت آمریکا و کشور مقصد نیز بستگی دارد. بهتر است حداقل ۶ ماه پیش از سفر خود، وقت سفارت آمریکا را دریافت کنید. متخصصان ما در موسسه مهاجرتی بالدانو اطلاعات لازم را برای دریافت وقت سفارت آمریکا دراختیارتان قرار می‌دهند.

  سوالات کاربران درباره وقت سفارت آمریکا

  وقت سفارت آمریکا چقدر طول می‌کشد؟
  دریافت وقت سفارت آمریکا به حجم تقاضاها و ظرفیت سفارت بستگی دارد و ممکن است از ۱ تا ۱۲ ماه طول بکشد.
  هزینه دریافت وقت سفارت آمریکا چقدر است؟
  هزینه دریافت وقت سفارت به کشور انتخابی برای حضور در سفارت آمریکا و عوامل دیگر بستگی دارد. با‌این‌حال، حداقل هزینه از ۶۰۰ دلار شروع می‌شود.
  آیا درصورت مراجعه‌نکردن در روز قرار ملاقات به سفارت، هزینه درخواست وقت سفارت عودت داده می‌شود؟
  خیر، درصورت مراجعه‌نکردن در روز قرار ملاقات به سفارت، هزینه درخواست وقت سفارت به شما عودت داده نمی‌شود. همچنین، ممکن است برای دریافت مجدد وقت سفارت آمریکا، با مشکل روبه‌رو شوید.
  چگونه وقت سفارت آمریکا بگیریم؟
  دریافت وقت سفارت آمریکا به‌صورت آنلاین ازطریق وبسایت https://ais.usvisa-info.com انجام می‌شود.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859