مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا راهی مطمئن برای ساختن یک زندگی نو در آمریکای شمالی و در کشوری پیشرفته، زیبا و با ثبات اقتصادی است. اگر قصد مهاجرت تحصیلی دارید، مهاجرت تحصیلی به کانادا گزینه‌ای است که از انتخابش پشیمان نمی‌شوید.

مشاوره تلفنی
2024/1/8ae67ecf-a458-4144-9149-cecf49614a08.jpg

مشاوره مهاجرت تحصیلی به کانادا

سالانه بیش از ۸۰۰هزار دانش‌آموز و دانشجو از سراسر جهان، بخاطر کیفیت آموزش و زندگی بالا، کانادا را برای مهاجرت تحصیلی به کانادا انتخاب می‌کنند. اگر شرایط مهاجرت تحصیلی کانادا را به‌خوبی بدانید، این فرآیند چندان سخت و پیچیده‌ نیست.

مشاوره مهاجرت تحصیلی به کانادا از تخصص‌های مؤسسه مهاجرتی بالدانو است. مشاوران بالدانو همه اطلاعات لازم را دارند و در مطلبی که می‌خوانید به همه سؤالات شما در این باره پاسخ می‌دهند.

برای مشاوره مهاجرت تحصیلی به کانادا با کارشناسان و متخصصان بالدانو و کسب اطلاعات بیشتر، فرم مشاوره رایگان را تکمیل کنید تا کارشناسان بالدانو با شما تماس بگیرند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  ویزای تحصیلی کانادا

  ویزای تحصیلی کانادا یا اجازه تحصیل (Study Permit) سندی قانونی است که تمام متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا باید دریافت کنند. برای دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت که کمتر از ۶ ماه طول می‌کشد، به دریافت ویزای تحصیلی نیاز نیست.

  مهم‌ترین نکته‌ای که هر متقاضی لازم است به آن توجه کند این است که برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا باید از یک مؤسسه آموزشی یا دانشگاه تعیین‌‌شده برای پذیرش دانش‌آموزان و دانشجویان بین المللی (Designated Learning Institution, DLI) پذیرش بگیرد. پذیرفته‌شدن در مؤسسات تعیین‌شده پیش‌شرط درخواست ویزای تحصیلی کانادا است.

  مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی کانادا عبارت‌اند از:

  • نامه تأیید پذیرش در یکی از مؤسسات آموزشی تعیین‌شده
  • پاسپورت معتبر
  • عکس بایومتریک
  • فرم درخواست ویزا
  • مدرک زبان انگلیسی
  • داشتن تمکن مالی
  • گواهی سلامت
  • گواهی عدم سوءپیشینه
  • رسید هزینه درخواست ویزا ( ۱۱۲ دلار آمریکا)

  متقاضی برای درخواست ویزای تحصیلی دو راه دارد:

  • ثبت آنلاین درخواست
  • مراجعه حضوری به سفارت کانادا

  متقاضیان ایرانی باید به سفارت کانادا در یکی از کشورهای همسایه مراجعه کنند تا عکس بایومتریک از آن‌ها گرفته شود. بعد از تحویل مدارک، صدور ویزای تحصیلی کانادا حداقل سه ماه طول می‌کشد. در هر مورد و با توجه ‌به ملیت و شرایط متقاضی ممکن است سفارت مدارک دیگری بخواهد یا مدت‌زمان صدور ویزا بیشتر طول بکشد.

  شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا

  شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا عبارت‌اند از:

  • داشتن نامه تأیید پذیرش در یکی از مؤسسات آموزشی تعیین‌شده در کانادا
  • داشتن تمکن مالی لازم برای تحصیل و زندگی در کانادا در طول دوران تحصیل یا نامه تأیید دریافت بورسیه یا کمک مالی یا داشتن ضامن برای پرداخت هزینه‌ها
  • داشتن ویزای تحصیلی یا اجازه تحصیل کانادا
  • پرداخت همه هزینه‌های لازم برای دریافت پذیرش و ویزا

  داشتن شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا که در بالا ذکر شد، برای همه متقاضیان لازم است. اما داشتن شرایط دیگری نیز ممکن است برای بعضی از متقاضیان با توجه ‌به ملیت، مؤسسه یا دانشگاه مورد نظر، رشته و مقطع تحصیلی‌ نیاز باشد. به همین دلیل، هر متقاضی مهاجرت تحصیلی به کانادا باید وبسایت مؤسسه آموزشی یا دانشگاه دلخواهش را بررسی کند تا از همه شرایط لازم مطلع شود.

  تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به کانادا

  تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به کانادا در سال ۲۰۲۴،‌ تقریبا مبلغ ۲۱هزار دلار آمریکا برای یک سال یا ۱۷۵۰ دلار آمریکا برای یک ماه است (مبلغ تمکن مالی با نرخ تبدیل ۱ به ۰٫۷۵ به دلار آمریکا تبدیل شده است).

  حداقل تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به کانادا فقط برای پوشش‌ هزینه‌های اقامت و زندگی در کانادا است و شامل شهریه سالانه مؤسسه آموزشی یا دانشگاه و هزینه‌های سفر نمی‌شود. اگر متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق تحصیلی از مؤسسات آموزشی یا دانشگاه‌های خصوصی پذیرش گرفته و شهرهای بزرگ و مهم را برای زندگی انتخاب کرده باشد، باید تمکن مالی بیشتری داشته باشد؛ همچنین، تحصیل در بعضی از رشته‌ها گران‌تر تمام می‌شود.

  متقاضی برای اثبات تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به کانادا باید یکی از موارد زیر را رعایت کند:

  • داشتن حداقل مبلغ تمکن مالی در یک حساب بانکی
  • داشتن بورسیه تحصیلی
  • معرفی ضامن برای پرداخت هزینه‌ها

  مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به کانادا

  مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به کانادا عبارت‌اند از:

  • پاسپورت معتبر و مدارک هویتی
  • ترجمه‌ رسمی مدارک و ریزنمرات مقاطع تحصیلی قبلی
  • توصیه‌نامه
  • انگیزه‌نامه
  • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی از مؤسسه آموزشی یا دانشگاه
  • پورتفولیو و نمونه‌کار برای دریافت پذیرش در بعضی از رشته‌ها
  • مدرک آزمون‌های بین‌المللی مانند GMAT یا GRE در صورت لزوم و درخواست مؤسسه آموزشی یا دانشگاه
  • تمکن مالی لازم برای تحصیل و زندگی در کانادا در طول دوران تحصیل یا نامه تأیید دریافت بورسیه یا کمک مالی یا داشتن ضامن برای پرداخت هزینه‌ها
  • نامه تأیید پذیرش در یکی از مؤسسات آموزشی یا دانشگاه‌‌های تعیین‌شده
  • گواهی عدم سوءپیشینه
  • ویزای تحصیلی کانادا

  بعضی از متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا ممکن است مدارک دیگری هم نیاز داشته باشند. هر مؤسسه و دانشگاه قوانین خاص خود را دارد و شاید برای پذیرش‌دادن به بعضی ملیت‌ها یا برای تحصیل در بعضی رشته‌ها مدارک بیشتری بخواهد.

  مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به کانادا

  مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به کانادا مدرک زبان انگلیسی یا مدرک زبان فرانسه است. مدرک زبان مورد نیاز را در هر مورد، زبان تدریس (انگلیسی یا فرانسوی) در دوره‌ای مشخص می‌کند که متقاضی برای گذراندن آن پذیرش گرفته است. سطح مورد نظر یا حداقل نمره مدرک زبان نیز به مقطع تحصیلی بستگی دارد. معمولا، برای تحصیل در مقطع کارشناسی مدرک زبان با سطح B2، در مقطع ارشد مدرک زبان با سطح C1 و در مقطع دکتری مدرک زبان با سطح C2 نیاز است.

  مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی کانادا بر اساس زبان تدریس به شرح زیر است:

  اگر زبان تدریس دوره انگلیسی باشد:

  • مدرک زبان آیلتس: حداقل نمره ۶
  • مدرک زبان تافل: ۸۰ تا ۱۰۰
  • مدرک زبان PTE

  اگر زبان تدریس دوره فرانسوی باشد:

  • مدرک زبان فرانسه TEF: حداقل نمره ۲۵۰ تا ۳۰۰
  • مدرک زبان TCF

  مراحل مهاجرت تحصیلی به کانادا

  مراحل مهاجرت تحصیلی به کانادا از این قرار است:

  1. انتخاب رشته مدنظر
  2. انتخاب بهترین و مناسب‌ترین موسسه آموزشی یا دانشگاه 
  3. جمع‌آوری و تکمیل مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه مدنظر
  4. شرکت در آزمون زبان انگلیسی یا فرانسوی و کسب حداقل نمره مورد نیاز دانشگاه مدنظر
  5. تکمیل فرم درخواست ثبت‌نام 
  6. پرداخت هزینه ثبت‌نام
  7. بارگذاری مدارک در سایت دانشگاه
  8. تهیه تمکن مالی مورد نیاز
  9. اقدام برای دریافت بورسیه (در صورت نیاز)
  10. درخواست ویزا از سفارت کانادا
  11. پیدا کردن محل اقامت در کانادا
  12. سفر به کانادا 

  هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا

  هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا برای هر متقاضی با‌ توجه‌ به دولتی یا خصوصی‌بودن مؤسسه یا دانشگاهی که از آن پذیرش گرفته، رشته، مقطع و شهر محل تحصیل معلوم می‌‌‌شود. تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های دولتی کانادا و در شهرهای کوچک‌تر و ارزان‌تر در مقایسه با تحصیل در مؤسسات خصوصی و شهرهای بزرگ و مهم کانادا مقرون‌به‌صرفه‌تر است. همچنین، تحصیل در رشته‌های مهندسی، پزشکی و فناوری و علوم کامپیوتر گران‌تر است.

  متقاضی مهاجرت تحصیلی به کانادا با دریافت بورسیه‌ها و کمک‌هزینه‌هایی که برای محصلان بین‌المللی در نظر گرفته‌ شده است و انتخاب شهرهای کوچک و ارزان برای تحصیل و زندگی، هزینه مهاجرت کمتری را پرداخت می‌کند.

  هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا را در جدول زیر می‌بینید (مبلغ تمکن مالی که ذکر شد، با نرخ تبدیل ۱ به ۰٫۷۵ به دلار آمریکا تبدیل شده است).

  هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادامبلغ
  هزینه سالانه تحصیل در مدارس دولتی کانادا ۷هزار تا ۱۳هزار دلار آمریکا
  هزینه سالانه تحصیل در مدارس خصوصی کانادا ۱۰هزار تا ۴۰هزار دلار آمریکا
  هزینه سالانه تحصیل در کالج‌های خصوصی کانادا ۱۲هزار تا ۳۷هزار دلار آمریکا
  هزینه سالانه تحصیل در دانشگاه های دولتی کانادا۱۲هزار تا ۵۰هزار دلار آمریکا
  هزینه سالانه تحصیل در دانشگاه های خصوصی کانادا ۱۳هزار تا ۵۰هزار دلار آمریکا
  هزینه ماهانه اقامت و زندگی در کانادا۱۱۲۰ تا ۱۸۶۶دلار آمریکا
  هزینه اخذ ویزای تحصیلی کانادا۱۱۲دلار آمریکا
  هزینه سالانه بیمه دانشجویی ۴۴۸ تا ۷۴۷دلار آمریکا

  مهاجرت تحصیلی رایگان به کانادا

  مهاجرت تحصیلی رایگان به کانادا برای متقاضیان بین‌المللی ممکن نیست. تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های دولتی در کانادا رایگان نیست و هزینه اقامت و زندگی در این کشور،‌ مخصوصا در شهرهای بزرگ و مهم مانند تورنتو و ونکوور، تقریبا گران است. البته، دولت کانادا، مؤسسات آموزشی و دانشگاه‌ها بورسیه‌ها و کمک‌هزینه‌های مختلفی را برای کمک به محصلان بین‌المللی در نظر گرفته‌اند. متقاضی باید وبسایت مؤسسه یا دانشگاه مورد نظرش را بررسی کند تا از وجود بورسیه‌ و کمک‌هزینه و شرایط دریافت آن مطلع شود.

  علاوه‌بر آن، دانشجویان بین‌المللی بدون نیاز به دریافت اجازه کار و با همان ویزای دانشجویی مجازند در مؤسسه یا دانشگاه محل تحصیل در شغل‌هایی کار کنند که برای آن‌ها معین شده است. برای کارکردن خارج از دانشگاه، باید اجازه کار دریافت کرد. دانشجویانی که اجازه تحصیل و اجازه کار دارند، می‌توانند تا ۲۰ ساعت در هفته در حین تحصیل و تمام‌وقت در تعطیلات در حوزه‌های مرتبط به رشته تحصیلیشان و برای‌ کارفرمایان کانادایی کار کنند که اجازه استخدام دانشجویان بین‌المللی را دارند.

  امکان کار پس از مهاجرت تحصیلی به کانادا

  امکان کار پس از مهاجرت تحصیلی به کانادا برای فارغ‌التحصیلان بین‌المللی وجود دارد. دولت کانادا فرصت‌ها و برنامه‌های مختلفی را برای جذب فارغ‌التحصیلان بین‌المللی در نظر گرفته است. برای استفاده از امکانات و فرصت‌های کار پس از مهاجرت تحصیلی،‌ فارغ‌التحصیل باید نوع ویزای خود را تغییر دهد و برای دریافت اجازه کار اقدام کند.

  کار پس از مهاجرت تحصیلی به کانادا با دریافت یکی از اجازه‌های زیر امکان‌پذیر است:

  • اجازه کار پس از فارغ‌التحصیلی (Post-Graduation Work Permit, PGWP) به فار‌غ‌التحصیل امکان می‌دهد تا مدت‌زمانی به‌اندازه‌ی تحصیلش در کانادا بماند و کار کند. برای دریافت این اجازه تا ۱۸۰روز بعد از فارغ‌التحصیلی باید اقدام کرد.
  • اجازه کار با درخواست کارفرما (Employer-specific work) به کارفرمای کانادایی امکان می‌دهد تا برای فارغ‌التحصیل مهاجری درخواست اجازه کار دهد و او را استخدام کند که به تخصص و مهارتش نیاز دارد، به این شرط که هیچ شهروند کانادایی نتواند آن کار را به‌جای او انجام دهد.

  علاوه‌بر موارد ذکرشده، هر استان کانادا برای جذب نیروی کار ماهر و مورد نیاز بازار کار خود برنامه‌ استانی برای اشتغال (Provincial Nominee Programs, PNPs) دارد. اگر مهارت و تخصص فارغ‌التحصیل در فهرست نیازهای بازار کار یکی از استان‌های کانادا باشد، او می‌تواند برای اشتغال در آن استان و در آن تخصص اقدام و کار پیدا کند.

  بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت تحصیلی

  بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت تحصیلی شهرهای تورنتو، مونترال، ونکوور، اتاوا و کلگری هستند. این شهرها درمجموع شرایط و امکانات خوبی برای دانشجویان بین‌المللی دارند. البته، انتخاب بهترین و مناسب‌ترین شهر برای مهاجرت تحصیلی به کانادا به عوامل مختلفی ازجمله شرایط و توان مالی هر متقاضی بستگی دارد. پس، در هر مورد این متقاضی است که باید تحقیق و مشورت کند و بهترین شهر را برای مهاجرت خود بیابد.

  در ادامه، بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت تحصیلی را به‌اختصار معرفی می‌کنیم.

  ۱. شهر تورنتو در استان انتاریو

  تورنتو شهری زیبا، چندفرهنگی و مهاجرپذیر است. در این شهر مهاجران زیادی از سراسر جهان تحصیل، کار و زندگی می‌کنند. بهترین دانشگاه کانادا، دانشگاه تورنتو ((University of Toronto، در این شهر قرار دارد. تورنتو گران و بسیار شلوغ است. البته، فرصت‌های شغلی در تورنتو زیاد هستند و به همین دلیل، این شهر برای متقاضیانی مناسب است که می‌خواهند بعد از تحصیل در کانادا بمانند و کار پیدا کنند.

  ۲. شهر مونترال در استان کبک

  دومین دانشگاه کانادا با رتبه QS ۳۰، دانشگاه مک‌گیل (McGill University) است که‌ در مونترال قرار دارد. مونترال در مقایسه با تورنتو و ونکوور ارزان‌تر است. برای زندگی و کار در این شهر باید به زبان فرانسه مسلط بود. بنابراین، این شهر انتخاب مناسبی برای کسانی نیست که می‌خواهند بعد از فارغ‌التحصیلی در کانادا بمانند و به زبان انگلیسی کار کنند.

  ۳. شهر ونکوور در استان بریتیش کلمبیا

  ونکوور شهری بسیار زیبا و گران‌‌ترین شهر کانادا است. دانشگاه بریتیش کلمبیا (University of British Columbia) و دانشگاه سایمون فریزر (Simon Fraser University) که از دانشگاه‌های معتبر کانادا به‌ حساب می‌آیند،‌ در این شهر قرار دارند. ونکوور شهر شلوغ و پرترافیکی است و فرصت‌های شغلی زیادی دارد.

  ۴. شهر اتاوا در استان انتاریو

  اتاوا پایتخت کشور کانادا است. اتاوا شهری زیبا و البته سردتر از تورنتو و ونکوور است. دانشگاه اتاوا (Universtiy of Ottawa) با رتبه QS ۲۰۳ در این شهر قرار دارد. زندگی در اتاوا آرام‌تر و ارزان‌تر از تورنتو و ونکوور است. اتاوا بازار کار بسیار خوبی برای متخصصان حوزه فناوری اطلاعات و علوم کامپیوتر دارد.

  ۵. شهر کلگری در استان آلبرتا

  شهر کلگری از بهترین شهرهای جهان برای زندگی است. این شهر زمستان‌های بسیار سرد و خشکی دارد. کلگری در مقایسه با تورنتو و ونکوور آرام‌تر و ارزان‌تر است، اما فرصت‌های شغلی زیادی در این شهر وجود ندارد و تعداد مهاجران در این شهر نیز در مقایسه با شهرهای بزرگ کانادا کمتر است. دانشگاه کلگری در این شهر قرار دارد.

  بهترین دانشگاه های کانادا برای مهاجرت تحصیلی

  بهترین دانشگاه های کانادا برای مهاجرت تحصیلی را که براساس رتبه‌بندی QS ۲۰۲۴ مرتب شده‌اند، در جدول زیر می‌بینید.

  بهترین دانشگاه‌های کانادارتبه  QS
  دانشگاه تورنتو

  (University of Toronto)

  ۲۱
  دانشگاه مک‌گیل

  (McGill University)

  ۳۰
  دانشگاه بریتیش کلمبیا

  (University of British Columbia)

  ۳۴
  دانشگاه آلبرتا

  (University of Alberta)

  ۱۱۱
  دانشگاه واترلو

  (University of Waterloo)

  ۱۱۲

  در ادامه، بهترین دانشگاه های کانادا برای مهاجرت تحصیلی را مختصرومفید معرفی می‌کنیم.

  ۱. دانشگاه تورنتو

  بهترین دانشگاه کانادا دانشگاه دولتی تورنتو است که در سال ۱۸۲۷ تأسیس شد. در این دانشگاه بیش از ۲۸هزار دانشجوی بین‌المللی درس می‌خوانند. دانشگاه تورنتو در بیش از هشت دوره کارشناسی و ۷۰۰ دوره کارشناسی ارشد در رشته‌های مختلف ازجمله علوم انسانی و اجتماعی، ریاضی،‌ مهندسی، علوم کامپیوتر و مدیریت دانشجو می‌پذیرد. شهریه سالانه این دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی تقریبا از ۴۰هزار دلار آمریکا شروع می‌شود.

  ۲. دانشگاه مک‌گیل

  دانشگاه مک‌گیل در سال ۱۸۲۱ تأسیس شده و یک دانشگاه دولتی است. در دانشگاه مک‌گیل دانشجویانی از بیش از ۱۰۰ کشور جهان درس می‌خوانند. مک‌گیل یک دانشگاه تحقیقاتی است که بیش از ۴۰۰ مرکز و مؤسسه پژوهشی در رشته‌های مختلف دارد. این دانشگاه بیش از ۳۵۰ دوره کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌دهد. شهریه سالانه این دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی تقریبا از ۲۶هزار دلار آمریکا شروع می‌شود.

  ۳. دانشگاه بریتیش کلمبیا

  دانشگاه بریتیش کلمبیا در سال ۱۹۰۸ تأسیس شده است و بیش از ۶۸هزار دانشجو در این دانشگاه دولتی درس می‌خوانند. این دانشگاه در ۲۵۴ دوره کارشناسی و ۲۴۴ دوره کارشناسی ارشد و دکتری در رشته‌های مختلف ازجمله علوم انسانی و اجتماعی، ریاضی،‌ مهندسی، علوم کامپیوتر و مدیریت دانشجو می‌پذیرد. شهریه سالانه این دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی تقریبا از ۳۲هزار دلار آمریکا شروع می‌شود.

  ۴. دانشگاه آلبرتا

  دانشگاه دولتی آلبرتا در سال ۱۹۰۸ تأسیس شده است. این دانشگاه ۱۸ دانشکده و ۷۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی از سراسر جهان دارد. دانشگاه آلبرتا در ۲۱۶ دوره کارشناسی و ۱۰۸ دوره کارشناسی ارشد و دکتری در رشته‌های مختلف ازجمله علوم انسانی و اجتماعی، ریاضی،‌ مهندسی، علوم کامپیوتر، مدیریت و پزشکی دانشجو می‌پذیرد. شهریه سالانه این دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی تقریبا از ۷۰۰۰ دلار آمریکا شروع می‌شود.

  ۵. دانشگاه واترلو

  دانشگاه واترلو در سال ۱۹۵۹ تأسیس شده است و یک دانشگاه دولتی و تحقیقاتی است. این دانشگاه ۳۵هزار دانشجوی کانادایی و مهاجر دارد. دانشگاه واترلو در بیش از ۱۰۰ دوره کارشناسی و ۱۱۵ دوره کارشناسی ارشد و دکتری در رشته‌های مختلف ازجمله علوم انسانی و اجتماعی، ریاضی،‌ مهندسی، علوم کامپیوتر، مدیریت و پزشکی دانشجو می‌پذیرد. شهریه سالانه این دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی تقریبا از ۵۰هزار دلار آمریکا شروع می‌شود.

  مزایای مهاجرت تحصیلی به کانادا

  مزایای مهاجرت تحصیلی به کانادا از این قرار است:

  • بهترین دانشگاه‌ های کانادا در فهرست صد دانشگاه برتر جهان قرار دارند. مهاجرت تحصیلی به کانادا فرصتی برای تحصیل در بعضی از معتبرترین دانشگاه های جهان است.
  • کانادا اقتصاد پویا و قدرتمندی دارد که نیروی کار مهاجر و ماهر می‌خواهد. به همین دلیل، در این کشور فرصت‌های شغلی زیادی برای کسانی وجود دارد که قصد دارند بعد از فارغ‌التحصیلی در کانادا بمانند و کار کنند.
  • کیفیت زندگی در کشور کانادا در سطح بسیار مطلوبی قرار دارد. به همین دلیل، مهاجرت تحصیلی به کانادا فرصتی برای تجربه زندگی در یکی از بهترین کشورهای دنیا است.

  معایب مهاجرت تحصیلی به کانادا

  معایب مهاجرت تحصیلی به کانادا از این قرار است:

  • برای مهاجرت تحصیلی به استان‌ کبک باید به زبان فرانسه هم مسلط بود.
  • کانادا کشور گرانی است و هزینه اقامت در آن بسیار زیاد است.
  • سرمای هوا و زمستان‌های سخت ممکن است برای بعضی از افراد آزار‌دهنده باشد.

  جمع‌بندی

  مهاجرت تحصیلی به کانادا از بهترین و مطمئن‌ترین راه‌ها برای دریافت اجازه اقامت کشور کانادا است. بعد از مهاجرت تحصیلی،‌ گزینه‌‌های مختلفی برای ماندن و کارکردن در کانادا هست که همه شانس زیادی برای تبدیل‌شدن به اجازه اقامت و اقامت دائم کانادا را دارند.

  • اگر می‌خواهید بهترین و مناسب‌ترین مؤسسه آموزشی یا دانشگاه در کانادا را برای خود یا فرزندتان پیدا کنید،‌
  • اگر می‌خواهید بهترین شهر و دانشگاه را برای مهاجرت تحصیلی به کانادا انتخاب کنید،
  • اگر می‌خواهید از طریق تحصیلی به کانادا مهاجرت کنید و در آن کشور بمانید،

  با کارشناسان و متخصصان مؤسسه مهاجرتی بالدانو مشورت کنید تا با آرامش، اطمینان‌ خاطر و آگاهی کامل از شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا، تصمیم بگیرید و اقدام کنید.

  البته، متقاضی مهاجرت تحصیلی باید وبسایت مؤسسه یا دانشگاه مورد نظر را بررسی کند تا از مدرک زبان مورد نیاز و حداقل نمره مطمئن شود، چون بعضی از مؤسسات آموزشی آزمون زبان مخصوص‌ خود را دارند.

  سوالات کاربران درباره مهاجرت تحصیلی به کانادا

  مزایای مهاجرت تحصیلی به کانادا چیست؟
  مزایای مهاجرت تحصیلی به کانادا عبارت‌اند از: امکان تحصیل در بعضی از معتبرترین دانشگاه های جهان، امکان اشتغال به کار پس از فارغ‌التحصیلی و امکان داشتن زندگی باکیفیت بسیار مطلوب در کانادا.
  بهترین دانشگاه های کانادا برای مهاجرت تحصیلی کدام است؟
  بهترین دانشگاه های کانادا برای مهاجرت تحصیلی دانشگاه تورنتو، دانشگاه مک‌گیل، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه آلبرتا و دانشگاه واترلو هستند.
  بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت تحصیلی کدام‌اند؟
  بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت تحصیلی شهرهای تورنتو، مونترال، ونکوور، اتاوا و کلگری هستند.
  هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا چقدر است؟
  هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا به این بستگی دارد که متقاضی می‌خواهد در کدام مؤسسه آموزشی (دولتی یا خصوصی)، کدام رشته و مقطع و در کدام شهر درس بخواند.
  مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به کانادا چیست؟
  مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به کانادا عبارت‌اند از: پاسپورت معتبر و مدارک هویتی، ترجمه‌شده مدارک و ریزنمرات مقاطع تحصیلی پیشین، رزومه، توصیه‌نامه، انگیزه‌نامه، مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه، پورتفولیو و نمونه‌کار در صورت لزوم، مدرک آزمون‌های بین‌المللی مانند GMAT یا GRE در صورت لزوم، ‌تمکن مالی، نامه تأیید پذیرش از یکی از مؤسسات آموزشی یا دانشگاه‌های تعیین‌شده، گواهی عدم سوءپیشینه،‌ ویزای تحصیلی کانادا.
  تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به کانادا چقدر است؟
  تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به کانادا در سال ۲۰۲۴،‌ تقریبا مبلغ ۲۱هزار دلار آمریکا برای یک سال یا ۱۷۵۰ دلار آمریکا برای یک ماه است.
  شرایط ویزای تحصیلی کانادا چیست؟
  شرایط ویزای تحصیلی کانادا عبارت‌اند از: داشتن نامه تأیید پذیرش از یکی از مؤسسات آموزشی تعیین‌شده، پاسپورت معتبر، عکس بایومتریک، تکمیل‌شده فرم درخواست ویزا، مدرک زبان انگلیسی، تمکن مالی، گواهی سلامت، گواهی عدم سوءپیشینه و رسید پرداخت ۱۱۲ دلار آمریکا بابت هزینه درخواست ویزا.
  انواع ویزای تحصیلی کانادا کدام است؟
  ویزای تحصیلی کانادا یا اجازه تحصیل (study permit) یک نوع است که همه متقاضیانی باید آن را دریافت کنند که از یکی از مؤسسات آموزشی تعیین‌شده ((DLI پذیرش گرفته‌اند و تحصیلشان بیش از ۶ ماه طول می‌کشد.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859