هزینه زندگی در هلند

هزینه زندگی در هلند بیشتر از برخی از کشورهای اروپایی است؛ اما در آنجا بهترین خدمات درمانی و آموزشی و اجتماعی ارائه می‌شوند. هزینه زندگی در هریک از شهرهای هلند متفاوت است.

مشاوره تلفنی
2024/4/842ab3bc-807a-47f1-b73f-e75b67fa82aa.jpg

مشاوره محاسبه هزینه زندگی در هلند

هزینه زندگی در هلند یکی از دغدغه‌های مهم افرادی است که قصد دارند در این کشور زندگی کنند. سیستم آموزشی و خدمات درمانی و زیرساخت‌های اجتماعی این کشور بسیار مطلوب است؛ بنابراین، در ازای پرداخت هزینه‌های نسبتا زیاد، خدمات مناسبی دریافت می‌کنید. بخش مهمی از هزینه‌های زندگی در هلند به شهر سکونت شما مربوط می‌شود. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ هلند مانند آمستردام بیشتر از هزینه زندگی در شهرهای کوچک‌تر است.

مشاوره محاسبه هزینه زندگی در هلند یکی از تخصص‌های کارشناسان موسسه مهاجرتی بالدانو است.

برای کسب اطلاعات کامل درباره این موضوع، فرم رایگان مشاوره را تکمیل کنید تا متخصصان ما در بالدانو در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و به سوال‌های شما پاسخ دهند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  شرایط زندگی در هلند

  کشور هلند به برخورداری از استاندارد‌های مطلوب زندگی شناخته می‌شود. شهروندان این کشور در ازای دریافت خدمات اجتماعی مناسب، باید هزینه‌های نسبتا زیادی پرداخت کنند. شرایط زندگی در هلند براساس شهر محل زندگی‌تان ممکن است متفاوت باشد. درمجموع، هلند به‌عنوان یکی از شهرهای گران اروپا برای زندگی شناخته می‌شود.

  با وجود هزینه‌‌های گران زندگی در هلند، حقوق افراد نیز نسبتا زیاد است و عموم مردم از قدرت خرید مناسبی برخوردارند. همچنین، دولت از افراد نیازمند حمایت مالی می‌کند. 

  سیستم مراقبت‌های بهداشتی و خدمات درمانی هلند نیز کیفیت مطلوبی دارد. از‌آنجا‌که عموم مردم به داشتن بیمه درمانی ملزم هستند، بخش زیادی از هزینه‌های درمان آنان را بیمه پوشش می‌دهد. 

  در شهرهای مختلف هلند، دانشگاه‌ها و مرکزهای آموزشی شناخته‌شده‌ای وجود دارند که مدرک آن‌ها در سایر کشورهای اروپایی نیز معتبر است. باتوجه‌به اقتصاد پررونق این کشور، شرایط زندگی در هلند به‌گونه‌ای است که با کسب حداقل درآمد، می‌توانید زندگی مرفهی را تجربه کنید. 

  هزینه های زندگی در هلند

  هزینه های زندگی در هلند را هزینه خرید یا اجاره مسکن، حمل‌و‌نقل، پوشاک، مواد غذایی، سرگرمی، درمان، خدمات رفاهی و رستوران تشکیل می‌دهد. براساس انتخاب‌های شما در هریک از زمینه‌های ذکر‌شده، هزینه ماهانه زندگی ممکن است متفاوت باشد. 

  هزینه های زندگی در هلند که در‌ادامه ذکر می‌کنیم، از وبسایت معتبر نامبئو (Numbeo) گرفته شده‌اند. این اطلاعات به‌روز و به سال ۲۰۲۴ مربوط هستند. هلند یکی از کشورهای اروپایی است؛ ازاین‌رو، تمامی هزینه‌ها به ارز رایج این کشور، یعنی یورو، ذکر شده‌اند. 

  هزینه ماهانه زندگی هر نفر در هلند بدون در‌نظر‌گرفتن اجاره مسکن، حدود ۱۰۳۴ یورو و هزینه ماهانه زندگی خانواده ۴نفره حدود ۳۶۱۱ یورو است. میانگین درآمد افراد در این کشور ۳۱۹۲ یورو در ماه تخمین زده شده است. فراموش نکنید که مقدار دقیق درآمد براساس نوع و سمت شغلی متفاوت است. 

  در جدول زیر، به جزئیات هزینه‌ های زندگی در هلند اشاره کرده‌ایم. هزینه‌های گفته‌شده در مقاله حاضر عموما برای خانواده‌ها صدق می‌کنند و دانشجویان با هزینه‌های کمتری می‌توانند مسکن اجاره و زندگی کنند.

  هزینه های زندگی در هلند
  مسکناجاره خانه ماهانه از ۱۰۸۷ تا ۲۰۷۹ یورو

  خرید خانه از ۴۰۱۹ تا ۵۵۳۱ یورو برای هر مترمربع

  حمل‌و‌نقلماهانه ۸۰ یورو
  پوشاکبراساس نوع برند بین ۳۰ تا ۱۰۰ یورو
  مواد غذایی و خوردوخوراکماهانه ۱۵۰ تا ۱۷۰ یورو
  خدمات درمانیحداقل ماهانه ۱۳۵ یورو
  خدمات رفاهی (قبوض مصرفی مثل آب و برق و گاز)ماهانه ۲۲۵ یورو
  رستوران و تفریح۱۵ تا ۷۰ یورو

  قیمت مسکن در هلند

  قیمت مسکن در هلند براساس شهر و منطقه محل زندگی‌تان می‌تواند متفاوت باشد. با در‌نظر‌گرفتن بودجه خود، می‌توانید از میان انواع آپارتمان‌ها و خانه‌های موجود مناسب‌ترین گزینه را برای خرید یا اجاره انتخاب کنید.

  هزینه اجاره خانه در هلند

  بسیاری از افراد در سال‌های اول اقامت خود در کشور هلند به‌دنبال اجاره مسکن می‌روند. هزینه اجاره خانه در هلند به امکانات و ابعاد آن خانه بستگی دارد. در جدول زیر، به هزینه اجاره خانه در هلند اشاره کرده‌ایم.

  هزینه اجاره خانه در هلند
  اجاره آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهرماهانه ۱۳۶۳ یورو
  اجاره آپارتمان یک‌خوابه دور از مرکز شهرماهانه ۱۰۸۷ یورو
  اجاره آپارتمان سه‌خوابه در مرکز شهرماهانه ۲۰۷۹ یورو
  اجاره آپارتمان سه‌خوابه دور از مرکز شهرماهانه ۱۶۴۹ یورو

  هزینه خرید مسکن در هلند

  هزینه خرید مسکن در هلند یکی از هزینه‌های مهمی است که برای زندگی در این کشور باید در نظر بگیرید. باتوجه‌به افزایش مهاجران و کمبود مسکن، قیمت خرید و اجاره ملک افزایش پیدا کرده است. اگر قصد دارید طولانی‌مدت در کشور هلند اقامت کنید و از بودجه کافی برخوردارید، خرید ملک در این کشور یکی از راه‌های ایدئال برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. در جدول زیر، هزینه خرید مسکن در هلند را ذکر کرده‌ایم.

  هزینه خرید مسکن در هلند
  هزینه خرید آپارتمان در مرکز شهر۵۵۳۱ یورو برای هر مترمربع
  هزینه خرید آپارتمان دور از مرکز شهر۴۰۱۹ یورو برای هر مترمربع

  هزینه حمل و نقل در هلند

  هزینه حمل و نقل در هلند براساس روش انتخابی شما متفاوت است. سیستم حمل‌و‌نقل عمومی هلند شامل اتوبوس، مترو، تراموا، قطار و تاکسی است. برای استفاده از تاکسی ابتدا هزینه ورودی از شما دریافت و سپس بقیه مسیر براساس میزان مسافت طی‌شده محاسبه می‌شود. یکی از مزایای زندگی در هلند امکان اجاره دوچرخه با هزینه بسیار مناسب و رفت‌و‌آمد در شهر با استفاده از آن است. 

  برای استفاده از وسایل حمل‌و‌‌نقل عمومی، می‌توانید کارت OV تهیه کنید که قابلیت شارژ دارند و درمقایسه‌با بلیت‌های یک‌‌بار‌مصرف مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند. در جدول زیر، به هزینه حمل و نقل در هلند اشاره کرده‌ایم. 

   

  هزینه حمل و نقل در هلند
  بلیت روزانه وسایل حمل‌و‌نقل عمومی۳٫۴۰ یورو
  بلیت ماهانه وسایل حمل‌و‌نقل عمومی۸۰ یورو
  تاکسی (فقط روشن‌شدن تاکسی)۳٫۶۰ یورو
  تاکسی (هر ۱ کیلومتر مسافت)۲٫۴۰ یورو
  تاکسی (هر ۱ ساعت انتظار)۲۶٫۴۰ یورو
  کرایه دوچرخهروزانه ۱۵ یورو
  ۱ لیتر بنزین۱٫۹۳ یورو
  خرید خودرو گلف واگن۲۸هزار و ۲۲۰ یورو
  خرید خودرو تویوتا کرولا۲۹هزار و ۷۷۹ یورو

  هزینه پوشاک در هلند

  هزینه پوشاک در هلند براساس برند انتخابی متفاوت خواهد بود. در شهرهای مختلف هلند، مراکز خرید و بازارهای متعددی وجود دارند که اجناسی با برند اصلی و متفرقه را می‌فروشند. طبیعتا خرید پوشاک از برندهای لوکس هزینه بیشتری از خرید پوشاک از برندهای متفرقه برایتان به‌همراه دارد. در جدول زیر، به هزینه پوشاک در هلند اشاره کرده‌ایم.

  هزینه پوشاک در هلند
  ۱ دست شلوار جین برند لویس (Levis)۷۴٫۷۳ یورو
  ۱ پیراهن تابستانی برند زارا یا H&M۲۹٫۷۸ یورو
  ۱ جفت کفش ورزشی برند نایک۸۱٫۸۳ یورو
  ۱ جفت کفش مجلسی چرمی۱۰۰ یورو

  هزینه مواد غذایی در هلند

  هزینه مواد غذایی در هلند براساس برند کالا و فروشگاه عرضه‌کننده آن‌ها تا حدودی متفاوت است. مواد غذایی در بازارهای محلی با قیمت ارزان‌تری از فروشگاه‌های لوکس فروخته می‌شوند. در جدول زیر، به هزینه مواد غذایی در هلند اشاره کرده‌ایم. 

  هزینه مواد غذایی در هلند
  ۱ لیتر شیر۱٫۰۹ یورو
  ۵۰۰ گرم نان سفید۱٫۶۱ یورو
  ۱ کیلوگرم برنج۲٫۹۰ یورو
  ۱۲ عدد تخم‌مرغ۳٫۹۸ یورو
  ۱ کیلوگرم پنیر محلی۱۱٫۲۳ یورو
  ۱ کیلوگرم فیله مرغ۱۴ یورو
  ۱ کیلوگرم سیب۱٫۶۵ یورو
  ۱ کیلوگرم موز۲٫۱۸ یورو
  ۱ کیلوگرم پرتقال۱٫۶۶ یورو
  ۱ کیلوگرم گوجه‌فرنگی۲٫۸۵ یورو
  ۱ کیلوگرم سیب‌زمینی۱٫۸۳ یورو
  ۱ کیلوگرم پیاز۱٫۶۲ یورو
  ۱ دسته کاهو۰٫۹۹ یورو
  بطری ۱٫۵لیتری آب‌معدنی۰٫۶۹ یورو
  ۱ بسته سیگار مارلبرو۸٫۲۰ یورو

  هزینه سرگرمی در هلند

  تفریح و سرگرمی بخش مهمی از زندگی در هلند محسوب می‌شود. شرکت در انواع تفریحات امکان تعامل با سایر افراد و آشنایی بیشتر با فرهنگ این کشور را برای شما فراهم می‌کند. برای انجام برخی تفریحات و شرکت در فعالیت‌های ورزشی، به پرداخت هزینه ورودی ملزم هستید. هزینه سرگرمی در هلند بسته به نوع تفریح متفاوت است. در جدول زیر، هزینه سرگرمی در هلند را ذکر کرده‌ایم.

  هزینه سرگرمی در هلند
  عضویت در باشگاه ورزشیماهانه ۳۶ یورو
  اجاره زمین تنیس برای ۱ ساعت۱۵٫۶۰ یورو
  بلیت سینما۹ تا ۱۲ یورو
  بلیت کنسرت۲۰ تا ۵۰ یورو
  بلیت شهربازی۵۰ یورو

  هزینه درمان در هلند

  در کشور هلند، تمامی افراد باید بیمه درمانی داشته باشند و فارغ از میزان درآمدشان، می‌توانند به خدمات درمانی دسترسی داشته باشند. هزینه درمان در هلند براساس نوع خدمات مورد‌نیاز و مرکز درمانی انتخابی متفاوت است. برای درمان‌های تخصصی، به پرداخت هزینه‌های بیشتری ملزم هستید.

  از بین انواع بیمه‌های خصوصی و دولتی، می‌توانید بیمه مناسب را تهیه کنید. بیمه‌های خصوصی درمقایسه‌با بیمه‌های دولتی طیف گسترده‌تری از خدمات را پوشش می‌دهند. این موضوع را در نظر بگیرید که حداکثر ۴ ماه پس از ورود خود به کشور هلند، باید بیمه درمانی دریافت کنید.

  دولت هلند از افراد کم‌توان از‌لحاظ مالی برای استفاده از خدمات درمانی حمایت مالی می‌کند. در جدول زیر، به هزینه درمان در هلند اشاره کرده‌ایم.

  هزینه درمان در هلند
  بیمه درمانی استاندارد۸۰ تا ۱۳۰ یورو ماهانه
  داروی سرماخوردگی۳ یورو
  ویزیت پزشک عمومی۴۹ یورو
  ۱ جعبه آنتی‌بیوتیک۱۲ یورو

  هزینه خدمات رفاهی در هلند

  کشور هلند برای رفاه حال ساکنانش خدمات رفاهی مطلوبی به آنان ارائه می‌دهد. منظور از خدمات رفاهی آب، برق، گاز و اینترنت پرسرعت است که دولت هلند درقبال ارائه آن‌ها ماهانه از شهروندان هزینه دریافت می‌کند. در جدول زیر، به هزینه خدمات رفاهی در هلند اشاره کرده‌ایم.

  هزینه خدمات رفاهی در هلند
  قبوض مصرفی مانند آب و برق و گازماهانه ۲۲۵ یورو
  اینترنت همراهماهانه ۲۳ یورو
  اینترنت خانگیماهانه ۴۰٫۷۸ یورو

  هزینه رستوران در هلند

  هزینه رستوران در هلند به نوع رستوران انتخابی برای صرف غذا بستگی دارد. انواع رستوران‌های لوکس و معمولی در شهرهای مختلف هلند وجود دارند که براساس بودجه‌تان می‌توانید آن‌ها را انتخاب کنید. هزینه رستوران در هلند از‌این‌قرار است:

  هزینه رستوران در هلند
  ۱ وعده غذا در رستوران ارزان۱۵ یورو
  ۱ وعده غذا در رستوران مک‌دونالد۱۱ یورو
  ۱ وعده غذا در رستوران متوسط برای ۲ نفر۷۰ یورو
  ۱ فنجان قهوه۳٫۲۶ یورو

  هزینه زندگی دانشجویی در هلند

  هزینه زندگی دانشجویی در هلند شامل شهریه دانشگاه، هزینه رفت‌و‌آمد، خوراک و پوشاک است. بخش مهمی از هزینه دانشجویان در این کشور را مسکن تشکیل می‌دهد. هزینه زندگی دانشجویی در هلند ماهانه بین ۸۰۰ تا ۱۱۰۰ یورو است. این مبلغ به کیفیت و شهر محل زندگی نیز بستگی دارد. اگر دانشجوی شهری مانند آمستردام هستید، باید هزینه‌‌های بیشتری پرداخت کنید.

  اجاره اتاق متوسط در هلند ماهانه بین ۴۵۰ تا ۷۰۰ یورو است. نرخ اجاره در شهرهای بزرگ هلند بیشتر از شهرهای کوچک است. بسیاری از موسسه‌های آموزشی و دانشگاه‌های هلند غذا را با هزینه مناسب در‌اختیار دانشجویان قرار می‌دهند. برای کاهش هزینه‌هایتان، می‌توانید وعده‌های غذایی را خودتان تهیه کنید. 

  به‌عنوان دانشجو، رفت‌و‌آمد با دوچرخه و اتوبوس بهترین انتخاب‌های پیش روی شما هستند. هزینه بلیت اتوبوس حدود ۲ یورو است. بسیاری از رستوران‌ها و مرکزهای تفریحی موجود در هلند برای دانشجویان تخفیف ویژه‌ای در نظر می‌گیرند.

  ارزانترین شهرهای هلند برای زندگی

  هزینه زندگی در شهرهای مختلف هلند با یکدیگر متفاوت است. این موضوع امکان انتخاب شهری ارزان برای زندگی را به شما می‌دهد. در شهرهای ارزان هلند، هزینه کمتری بابت حمل‌و‌نقل و اجاره مسکن و خوردوخوراک پرداخت می‌کنید. درادامه، ارزانترین شهرهای هلند برای زندگی را معرفی کرده‌ایم.

  شهر ماستریخت

  شهر ماستریخت در جنوب کشور هلند قرار دارد و یکی از شهرهای کوچک و البته گردشگری این کشور محسوب می‌شود. تعداد دانشجویان و متقاضیان زندگی در این شهر رو‌به‌افزایش هستند؛ چراکه قیمت‌ها در شهر ماستریخت در‌مقایسه‌با بسیاری از شهرهای اروپایی کمتر و قدرت خرید مردم بیشتر است. میانگین درآمد مردم در شهر ماستریخت ۳۱۶۰ یورو است. در جدول زیر، به هزینه زندگی در شهر ماستریخت اشاره کرده‌ایم.

  هزینه زندگی در شهر ماستریخت هلند
  اجاره خانه یک‌خوابه در مرکز شهرماهانه ۱۱۵۷ یورو
  اجاره خانه یک‌خوابه دور از مرکز شهرماهانه ۸۷۰ یورو
  اجاره خانه سه‌خوابه در مرکز شهرماهانه ۱۶۹۰ یورو
  اجاره خانه سه‌خوابه دور از مرکز شهرماهانه ۱۲۶۰ یورو
  خرید خانه در مرکز شهر۴۵۵۰ یورو برای هر مترمربع
  خرید خانه دور از مرکز شهر۲۸۷۵ یورو برای هر مترمربع
  مواد غذایی و خورد‌و‌خوراکماهانه ۶۰ یورو
  خدمات رفاهی (قبوض مصرفی مثل آب و برق و گاز)ماهانه ۳۲۹ یورو
  حمل‌و‌نقلماهانه ۸۵ یورو

  شهر گرونینگن 

  گرونینگن یکی دیگر از شهرهای نسبتا ارزان هلند برای زندگی است که به‌دلیل میزبانی از تعداد زیادی از دانشجویان‌، به‌عنوان شهری دانشگاهی شناخته می‌شود. میانگین هزینه زندگی هر نفر در شهر گرونینگن حدود ۱۰۰۰ یورو و برای خانواده ۴نفره ۳۴۸۱ یورو است. متوسط درآمد ماهانه افراد در این شهر ۲۷۷۸ یورو تخمین زده شده است. دانشجویان با پرداخت ۳۵۰ تا ۴۰۰ یورو در ماه، می‌توانند در شهر گرونینگن مسکن اجاره کنند. در جدول زیر، به هزینه زندگی در شهر گرونینگن اشاره کرده‌ایم.

  هزینه زندگی در شهر گرونینگن هلند
  اجاره خانه یک‌خوابه در مرکز شهرماهانه ۱۰۳۳ یورو
  اجاره خانه یک‌خوابه دور از مرکز شهرماهانه ۸۳۳ یورو
  اجاره خانه سه‌خوابه در مرکز شهرماهانه ۱۴۸۵ یورو
  اجاره خانه سه‌خوابه دور از مرکز شهرماهانه ۱۲۲۳ یورو
  خرید خانه در مرکز شهر۲۷۰۵ یورو برای هر مترمربع
  خرید خانه دور از مرکز شهر۲۷۱۰ یورو برای هر مترمربع
  مواد غذایی و خوردوخوراکماهانه ۸۰ یورو
  خدمات رفاهی (قبوض مصرفی مثل آب و برق و گاز)ماهانه ۲۲۹ یورو
  حمل‌و‌نقلماهانه ۶۰ یورو

  شهر لیوواردن 

  شهر لیوواردن مرکز استان فریسلند هلند است و تاریخ و فرهنگ بسیار غنی دارد؛ به‌طوری‌که‌ در سال ۲۰۱۸ به‌عنوان پایتخت فرهنگی اروپا شناخته شد. متوسط هزینه زندگی در شهر لیوواردن در‌مقایسه‌با شهر آمستردام کمتر است؛ به‌همین‌دلیل، بسیاری از افراد این شهر را برای زندگی انتخاب می‌کنند. میانگین درآمد مردم در شهر لیوواردن حدود ۲۴۵۰ یورو است. در جدول زیر، هزینه زندگی در شهر لیوواردن را آورده‌ایم.

  هزینه زندگی در شهر لیوواردن هلند
  اجاره خانه یک‌خوابه در مرکز شهرماهانه ۱۰۰۰ یورو
  اجاره خانه یک‌خوابه دور از مرکز شهرماهانه ۷۲۵ یورو
  اجاره خانه سه‌خوابه دور از مرکز شهرماهانه ۱۰۰۰ یورو
  خرید خانه در مرکز شهر۲۶۰۰ یورو برای هر مترمربع
  خرید خانه دور از مرکز شهر۲۰۰۰ یورو برای هر مترمربع
  مواد غذایی و خورد‌و‌خوراکماهانه ۷۰ یورو
  خدمات رفاهی (قبوض مصرفی مثل آب و برق و گاز)ماهانه ۱۹۹ یورو
  حمل‌و‌نقلماهانه ۱۱۰ یورو

  گرانترین شهرهای هلند برای زندگی

  گرانترین شهرهای هلند برای زندگی عبارت‌اند از: آمستردام و اوترخت و روتردام. هزینه اجاره و خرید مسکن و خورد‌و‌خوراک و حمل‌و‌نقل در این شهرها بیشتر از دیگر شهرهای هلند است. 

  شهر آمستردام

  شهر آمستردام پایتخت کشور هلند و شهری تاریخی و گردشگری است. هزینه زندگی در شهر آمستردام در‌مقایسه‌با سایر شهرهای هلند بیشتر است؛ به‌طوری‌که میانگین هزینه زندگی ماهانه هر نفر در این شهر حدود ۱۱۱۵ یورو و هزینه زندگی ماهانه خانواده ۴نفره ۳۹۱۰ یورو است. متوسط درآمد افراد در شهر آمستردام ۳۵۷۴ یورو است. دانشجویان با پرداخت ۶۰۰ تا ۷۰۰ یورو در ماه، می‌توانند در شهر آمستردام مسکن اجاره کنند. در جدول زیر، به هزینه زندگی در شهر آمستردام اشاره کرده‌ایم.

  هزینه زندگی در شهر آمستردام هلند
  اجاره خانه یک‌خوابه در مرکز شهرماهانه ۱۸۷۶ یورو
  اجاره خانه یک‌خوابه دور از مرکز شهرماهانه ۱۵۴۱ یورو
  اجاره خانه سه‌خوابه در مرکز شهرماهانه ۳۱۵۵ یورو
  اجاره خانه سه‌خوابه دور از مرکز شهرماهانه ۲۳۰۲ یورو
  خرید خانه در مرکز شهر۸۵۱۹ یورو برای هر مترمربع
  خرید خانه دور از مرکز شهر۵۶۶‍۱ یورو برای هر مترمربع
  مواد غذایی و خورد‌و‌خوراکماهانه ۸۰ یورو
  خدمات رفاهی (قبوض مصرفی مثل آب و برق و گاز)ماهانه ۲۳۴ یورو
  حمل‌و‌نقلماهانه ۸۱ یورو

  شهر اوترخت

  یکی دیگر از گرانترین شهرهای هلند برای زندگی اوترخت است که چهارمین شهر بزرگ هلند نیز محسوب می‌شود. بخش زیادی از جمعیت این شهر را جوانان و دانشجویان تشکیل می‌دهند. متوسط هزینه زندگی ماهانه هر نفر در شهر اوترخت ۱۰۲۵ یورو و برای خانواده ۴نفره ۳۵۳۳ یورو برآورد می‌شود. میانگین درآمد مردم در این شهر ۳۳۳۵ یورو است. دانشجویان با پرداخت ۵۵۰ تا ۷۰۰ یورو در ماه، می‌توانند در شهر اوترخت مسکن اجاره کنند. در جدول زیر، هزینه زندگی در شهر اوترخت را ذکر کرده‌ایم.

  هزینه زندگی در شهر اوترخت هلند
  اجاره خانه یک‌خوابه در مرکز شهرماهانه ۱۲۹۳ یورو
  اجاره خانه یک‌خوابه دور از مرکز شهرماهانه ۱۰۴۸ یورو
  اجاره خانه سه‌خوابه در مرکز شهرماهانه ۲۰۴۲ یورو
  اجاره خانه سه‌خوابه دور از مرکز شهرماهانه ۱۵۶۱ یورو
  خرید خانه در مرکز شهر۴۸۸۳ یورو برای هر مترمربع
  خرید خانه دور از مرکز شهر۳۴۴۵ یورو برای هر مترمربع
  مواد غذایی و خورد‌و‌خوراکماهانه ۷۰ یورو
  خدمات رفاهی (قبوض مصرفی مثل آب و برق و گاز)ماهانه ۲۵۳ یورو
  حمل‌و‌نقلماهانه ۵۹ یورو

  شهر روتردام

  روتردام یکی از شهرهای بندری مهم و زیبای اروپا محسوب می‌شود و همین موضوع باعث افزایش قیمت‌ها و هزینه‌ها در این شهر شده است. میانگین هزینه زندگی هر نفر در شهر روتردام ماهانه ۹۸۴ یورو و میانگین هزینه زندگی خانواده ۴نفره ماهانه ۳۴۲۴ یورو است. متوسط درآمد ماهانه افراد در شهر روتردام ۳۴۶۲ یورو تخمین زده شده است. دانشجویان با پرداخت ۴۵۰ تا ۵۰۰ یورو در ماه، می‌توانند در شهر روتردام مسکن اجاره کنند. در جدول زیر، به هزینه زندگی در شهر روتردام اشاره کرده‌ایم.

  هزینه زندگی در شهر روتردام هلند
  اجاره خانه یک‌خوابه در مرکز شهرماهانه ۱۴۲۰ یورو
  اجاره خانه یک‌خوابه دور از مرکز شهرماهانه ۱۱۲۶ یورو
  اجاره خانه سه‌خوابه در مرکز شهرماهانه ۱۸۸۱ یورو
  اجاره خانه سه‌خوابه دور از مرکز شهرماهانه ۱۶۰۵ یورو
  خرید خانه در مرکز شهر۴۶۶۶ یورو برای هر مترمربع
  خرید خانه دور از مرکز شهر۳۱۷۷ یورو برای هر مترمربع
  مواد غذایی و خورد‌و‌خوراکماهانه ۷۰ یورو
  خدمات رفاهی (قبوض مصرفی مثل آب و برق و گاز)ماهانه ۲۱۷ یورو
  حمل‌و‌نقلماهانه ۶۵ یورو

  مزایای زندگی در هلند

  • کیفیت بسیار مطلوب زندگی
  • رواج زبان انگلیسی بین مردم
  • امکان بهره‌مندی از خدمات درمانی و آموزشی مناسب
  • وجود تعادل بین کار و زندگی

  معایب زندگی در هلند

  • هزینه زیاد مسکن و خدمات درمانی
  • آب‌و‌هوای بارانی در عموم شهرها
  • مشکلات موجود در یادگیری زبان هلندی

  جمع‌بندی

  آشنایی با هزینه‌های زندگی در هلند برای افرادی ضروری است که قصد دارند در این کشور زندگی کنند. هلند یکی از کشورهای اروپایی گران محسوب می‌شود. بخش مهمی از هزینه‌های زندگی در هلند به مسکن، حمل‌و‌نقل، پوشاک، مواد غذایی، سرگرمی، درمان، خدمات رفاهی و رستوران مربوط هستند. 

  هزینه زندگی در هلند برای هر فرد صرف‌نظر از اجاره مسکن، حدود ۱۰۳۴ یورو است. با‌توجه‌به رقابتی‌بودن بازار مسکن، عموم املاک با قیمت زیادی فروخته و اجاره داده می‌شوند. 

  هزینه زندگی در شهرهای بزرگ هلند بیشتر از زندگی در شهرهای کوچک‌تر است. ازجمله گرانترین شهرهای هلند می‌توان به آمستردام و اوترخت و روتردام اشاره کرد. همچنین، زندگی در شهرهایی مانند ماستریخت و گرونینگن و لیوواردن هزینه کمتری دارد. متخصصان موسسه مهاجرتی بالدانو با هزینه زندگی در هلند آشنایی کامل دارند و می‌توانند اطلاعات لازم در این زمینه را در‌اختیارتان قرار دهند.

  سوالات کاربران درباره هزینه زندگی در هلند

  کدام شهرها در هلند بیشترین هزینه‌های اجاره را دارند؟
  شهرهای بزرگ هلند مانند آمستردام و اوترخت و روتردام بیشترین هزینه‌های اجاره را دارند.
  هزینه زندگی در هلند برای خانواده ۲نفره چقدر است؟
  هزینه زندگی در هلند برای خانواده ۲نفره صرف‌نظر از اجاره مسکن، حدود ۲۱۰۰ یورو است.
  آیا خدمات درمانی در هلند رایگان است؟
  خیر، خدمات درمانی در هلند رایگان نیست؛ اما با دریافت بیمه درمانی، می‌توانید بخشی از هزینه‌های درمان را پوشش دهید.
  آیا تحصیل در هلند رایگان است؟
  خیر، تحصیل در هلند رایگان نیست؛ اما با دریافت بورسیه تحصیلی و انتخاب دانشگاه‌های ارزان، می‌توانید هزینه تحصیلتان را کاهش دهید.
  گران‌ترین شهر هلند کدام است؟
  گران‌ترین شهرهای هلند آمستردام و اوترخت و روتردام شناخته می‌شوند.
  ارزان‌ترین شهر هلند کدام است؟
  ارزان‌ترین شهر‌های هلند برای زندگی ماستریخت و گرونینگن و لیوواردن هستند.
  حداقل دستمزد در کشور هلند چقدر است؟
  حداقل دستمزد در کشور هلند ماهانه ۱۶۳۵ یورو است.
  متوسط هزینه ماهانه زندگی در هلند چقدر است؟
  متوسط هزینه ماهانه زندگی در هلند برای هر نفر ۱۰۳۴ یورو است.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859