اقامت هلند

هلند یکی از کشورهای پیشرفته و زیبای اروپا به‌حساب می‌آید که شرایط مناسبی برای کار و زندگی مهاجران فراهم کرده است. آسان‌ترین راه اخذ اقامت هلند دریافت ویزا و مهاجرت تحصیلی به این کشور خوش‌آب‌وهوای اروپایی است.

مشاوره تلفنی 021-43859
2024/4/ab9a7403-4d2a-40f7-89b7-7bd7d4036761.jpg

مشاوره اخذ اقامت هلند

استانداردهای زندگی در کشور هلند بیشتر از حد متوسط است؛ به‌همین‌دلیل، هرساله نام این کشور در میان شادترین کشورهای جهان دیده می‌شود. اخذ اقامت هلند و زندگی در این کشور از راه‌های مختلفی نظیر ازدواج، تولد، تحصیل، کار و سرمایه‌گذاری امکان‌پذیر است.

گرفتن اقامت هلند در میان متقاضیان مهاجرت به کشورهای اروپایی طرفداران زیادی دارد و برای موفقیت در این مسیر، بهتر است با متخصصان این حوزه مشورت کنید. یکی از تخصص‌های کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی بالدانو درزمینه مشاوره اخذ اقامت هلند است. برای کسب اطلاعات بیشتر دراین‌باره، می‌توانید فرم مشاوره را تکمیل کنید تا متخصصان ما در بالدانو در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و راهنمایی‌تان کنند.

در این مقاله درباره انواع روش‌های اخذ اقامت هلند و شرایط و مراحل و هزینه‌های هریک صحبت و مزایا و معایب آن را بررسی خواهیم کرد.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  انواع اقامت هلند

  اقامت در کشور هلند بسته به مدت‌زمان اجازه حضور در این کشور و شرایط دیگری مانند اجازه کار یا امکان ‌تمدید اقامت، به ۲ دسته اقامت موقت و اقامت دائم تقسیم می‌شود. اقامت کوتاه‌مدت هلند که همان ویزای توریستی است، به متقاضیان اجازه می‌دهد که تا ۳ ماه در کشور هلند و دیگر کشورهای حوزه شنگن حضور داشته باشند. ویزای توریستی هلند را نمی‌توان ‌تمدید کرد و پس از سررسید موعد مقرر، فرد باید کشور را ترک کند.

  اقامت موقت هلند

  اقامت موقت هلند نوعی اقامت است که برای مدت‌زمان کوتاهی اجازه تحصیل و کار و زندگی در کشور هلند را به متقاضیان می‌دهد و در شرایطی امکان تمدیدش نیز وجود دارد. اقامت موقت هلند در ابتدا به‌صورت ویزای ۲‌ساله در‌اختیارتان قرار می‌گیرد و پس‌از‌آن در‌صورت واجد‌شرایط‌بودن، ۳ سال دیگر نیز تمدید می‌شود. پس از ۵ سال اقامت و کار در کشور هلند، برای اقامت دائم این کشور می‌توانید درخواست دهید.

  اقامت موقت هلند را ازطریق اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این کشور و ویزای دانشجویی و پیوستن به یکی از اعضای خانواده ساکن در هلند و ویزای کاری و خوداشتغالی می‌توان دریافت کرد. در اغلب مواقع، برای این کار متقاضیان به حامی یا کارفرما در هلند نیاز خواهند داشت تا بتواند درخواستشان را پشتیبانی و تایید کند.

  کارفرمایی که شغلی به متقاضیان پیشنهاد داده است و دانشگاهی که از آن پذیرش گرفته‌اند یا یکی از اعضای خانواده‌شان که شهروند هلند یا مقیم قانونی این کشور است، از‌جمله شرایطی هستند که می‌توانند درخواست اقامت موقتتان را پشتیبانی کنند.

  اقامت دائم هلند

  اقامت دائم هلند به متقاضیان اجازه می‌دهد تا برای مدت‌زمان نامحدود در این کشور کار و زندگی کنند. یکی از شرایط اولیه برای اخذ اقامت دائم هلند، اقامت قانونی در این کشور برای مدت مشخصی است. این دوره معمولا از ۵ تا ۱۰ سال بسته به عوامل مختلفی مانند ملیت و وضعیت ویزا و شرایط متقاضیان تغییر می‌کند.

  در‌واقع، در این مدت متقاضیان باید به‌طور مستمر و قانونی در کشور هلند کار و زندگی کرده باشند تا واجد‌شرایط اقامت دائم محسوب شوند. برای دریافت اقامت دائم هلند، آنان باید نشان دهند که با جامعه و فرهنگ هلند آشنا هستند و به زبان هلندی تسلط حداقلی پیدا کرده‌اند.

  متقاضیان ممکن است به ارائه شواهدی برای اثبات تمکن مالی و محل سکونت و پیروی از قوانین و مقررات کشور هلند نیاز پیدا کنند. در این مرحله، آنان باید ثابت کنند تا فرد فعال و مفیدی برای جامعه هلند محسوب می‌شوند و حضورشان برای آینده این کشور سودمند است.

  راه های دریافت اقامت هلند

  درکنار موقت یا دائم بودن اقامت هلند، روش دریافت اقامت هلند نیز اهمیت ویژه‌ای دارد. راه های دریافت اقامت هلند متنوع‌اند که هر فرد با‌توجه‌به شرایط سنی و اقتصادی و تحصیلی‌اش، می‌تواند یکی از آن‌ها را انتخاب کند. راحت‌ترین راه برای گرفتن اقامت هلند، اقدام از‌طریق ویزای تحصیلی و پس از اتمام تحصیل، دریافت ویزای کاری هلند است. در‌ادامه، هرکدام از راه های دریافت اقامت هلند را توضیح خواهیم داد.

  اقامت هلند از طریق کار

  دریافت اجازه کار یا ویزای کاری یکی از روش‌های اخذ اقامت هلند است که بین متقاضیانی طرفداران زیادی پیدا کرده است که به ادامه‌تحصیل تمایل ندارند یا از شرایط موردنیاز برای این کار بی‌بهره‌اند. برای دریافت اقامت هلند از طریق کار، باید گواهی تمکن مالی مبنی‌بر تامین هزینه‌های زندگی در مدت اقامت در این کشور را ارائه داد. اقامت هلند از طریق کار یا ویزای کاری هلند در چند نوع اعطا می‌شود.

  ویزای کار کوتاه مدت هلند

  ویزای کار کوتاه مدت هلند به ویزای C نیز شناخته می‌شود و برای ۹۰ روز به متقاضیان اجازه می‌دهد تا در کشور هلند و کشورهای حوزه شنگن کار کنند. ناگفته نماند که این ویزا را می‌توان تا ۶ ماه دیگر تمدید و آن را با ارائه دعوت‌نامه از کارفرمای هلندی برای کار فصلی در این کشور دریافت کرد. در‌حال‌حاضر، امکان دریافت این ویزا برای متقاضیان ایرانی وجود ندارد.

  ویزای کار GVVA هلند

  اگر متقاضیان از کارفرمای هلندی پیشنهاد کاری داشته باشند و از آنان دعوت به همکاری شود، ویزای کار GVVA هلند را می‌توانند دریافت کنند. پس از اخذ این ویزا، متقاضیان می‌توانند تا ۳ سال در هلند و کشورهای اتحادیه اروپا کار و زندگی کنند.

  ویزای کار MVV هلند

  ویزای کار MVV هلند برای افرادی است که قصد دارند به خانواده‌شان در این کشور بپیوندند. با دریافت این ویزا، به متقاضیان اجازه داده می‌شود تا پس از ورود به هلند، به‌دنبال کار بگردند و پس از یافتن شغل مناسب، اجازه کار را از اداره کار هلند دریافت کنند.

  ویزای بلوکارت (Blue Card) هلند

  یکی از انواع ویزای کاری هلند، ویزای بلوکارت است که متقاضیان براساس دریافت دعوت‌نامه از کارفرمای هلندی و حداقل حقوق دریافتی هلند (ماهانه ۵هزار یورو)، می‌توانند دریافت کنند. ارائه مدرک تحصیلی دانشگاهی و قرارداد کاری ۱‌ساله برای اخذ این ویزا الزامی است.

  اقامت هلند از طریق تحصیل

  اقامت هلند از طریق تحصیل یا مهاجرت تحصیلی محبوب‌ترین و پرطرفدارترین روش‌ برای اخذ اقامت این کشور در میان دانشجویان بین‌المللی محسوب می‌شود. هلند به سیستم آموزشی پیشرفته و دانشگاه‌های معتبر خود مشهور است که هریک طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها و رشته‌های دانشگاهی را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند.

  برای اخذ اقامت هلند از طریق تحصیل، دانشجویان باید برای دریافت ویزای دانشجویی این کشور درخواست بدهند تا به آنان اجازه داده شود که در طول مدت تحصیلشان در هلند درس بخوانند و اقامت کنند. با دریافت ویزای دانشجویی هلند، متقاضیان اجازه کار دائم نخواهند داشت و تنها می‌توانند ۱۶ ساعت در هفته به‌طور پاره‌وقت کار کنند.

  در مرحله اول، متقاضیان باید از یکی از دانشگاه‌های معتبر کشور هلند پذیرش بگیرند و پس‌از‌آن باید تمکن مالی موردنیاز را برای پوشش هزینه‌های زندگی در هنگام تحصیلشان ارائه دهند. بعد از تایید ویزای تحصیلی، متقاضیان می‌توانند در رشته مدنظرشان ثبت‌نام و تحصیلات خود را در هلند آغاز کنند.

  اغلب رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌های هلند به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند؛ بنابراین، متقاضیان باید مهارت زبانی‌شان را با آزمون‌هایی بین‌المللی مانند آیلتس و تافل اثبات کنند. اقامت هلند برای دانشجویان معمولا ۲ یا ۴ساله است و پس‌از‌آن نیز، به‌مدت ۱ سال اجازه خواهند داشت تا شغل مناسب خود را پیدا کنند.

  پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی، افراد در‌صورت پیدا‌کردن شغل می‌توانند ویزای خود را به ویزای کاری تغییر و بعد از ۵ سال اقامت در هلند، برای اقامت دائم این کشور درخواست دهند.

  اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری

  یکی از روش‌های اخذ اقامت هلند سرمایه‌گذاری در این کشور است که براساس آن، کارآفرینان خارجی مبلغی را برای راه‌اندازی کسب‌وکاری جدید در هلند هزینه می‌کنند. اخذ اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری دشوار و مهم‌ترین شرط آن برای سرمایه‌گذاران خارجی این است که برای مجوز اقامت موقت در هلند (MVV) درخواست دهند.

  برای سرمایه‌گذاری در شرکت یا صندوق هلندی، به حداقل ۱میلیون و ۲۵۰هزار یورو سرمایه احتیاج است. ناگفته نماند که امکان سرمایه‌گذاری در هلند با خرید املاک و مستغلات وجود ندارد. همچنین، کسب‌وکار افراد یا صندوق سرمایه‌گذاری‌شان باید به اقتصاد هلند کمک کند.

  نکته مهم دیگر اینکه سرمایه متقاضیان سرمایه‌گذاری در هلند باید از روش‌های مشروع و قانونی به‌دست آمده و به حساب یکی از بانک‌های هلندی یا یکی از شعبه‌های خارجی آن واریز شده باشد. متقاضیان اخذ اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری باید از شرایط حضورنداشتن غیرقانونی در کشور و ارائه‌ندادن اطلاعات نادرست و درخواست مجوز اقامت قبلی پیروی کنند.

  اقامت هلند از طریق ازدواج

  ازدواج با تبعه هلندی یکی از راه‌های اخذ اقامت این کشور است که در هر شهری قوانین مخصوص به خود را دارد. برای اخذ اقامت هلند از طریق ازدواج، متقاضی باید حداقل ۳ سال با فرد تبعه هلندی به‌طور مشترک زندگی کرده باشد و مدارکی برای اثبات آن ارائه دهد.

  افزون‌براین، شهروند هلندی باید مدارکی برای اثبات مالکیت منزل مسکونی که با شریک خود در آن زندگی می‌کند، ارائه و نشان دهد که می‌تواند هزینه‌های زندگی را تامین کند. درصورت اثبات حقیقی‌‌بودن ازدواج فرد با تبعه هلند، پس از ۳ سال زندگی مشترک اقامت دائم این کشور به فرد خارجی تعلق می‌گیرد.

  اقامت هلند از طریق تولد

  اخذ اقامت هلند از طریق تولد از اصل خون پیروی می‌کند. این یعنی کودک متولدشده در‌صورتی اقامت دائم این کشور را به‌دست می‌آورد که پدر‌و‌مادرش یا یکی از آن‌ها اقامت هلند را داشته باشند. بنابراین، کودک صرفا به این دلیل که در خاک کشور هلند متولد شده است، نمی‌تواند واجد‌شرایط دریافت اقامت این کشور شود. گفتنی است که اقامت هلند از طریق تولد به کودکانی تعلق می‌گیرد که پدر‌و‌مادرشان مشخص نیستند.

  شرایط دریافت اقامت هلند

  شرایط دریافت اقامت هلند با‌توجه‌به روش انتخابی برای مهاجرت به این کشور متفاوت است؛ با‌این‌حال، به‌صورت کلی شرایطی وجود دارند که تمام متقاضیان خارجی برای اخذ اقامت هلند باید از آن‌ها پیروی کنند.

  شرایط دریافت اقامت هلند عبارت‌اند از:

  تمکن مالی

  متقاضیان باید اثبات کنند که توانایی مالی کافی برای تامین هزینه‌های زندگی‌شان در طول اقامت در هلند را دارند. اثبات تمکن مالی ممکن است شامل اثبات میزان درآمد و پس‌انداز یا حمایت مالی فردی دیگر از آنان باشد.

  بیمه درمانی

  متقاضیان برای اخذ اقامت هلند باید بیمه درمانی داشته باشند تا هزینه‌های خدمات درمانی لازم را در طول اقامتشان در هلند پوشش دهد. متقاضیان ممکن است لازم باشد تا به‌عنوان بخشی از درخواست اقامت، مدرکی مبنی‌بر پرداخت هزینه بیمه درمانی‌شان ارائه دهند.

  نداشتن سابقه کیفری

  متقاضیان باید اظهارنامه‌ای برای حسن رفتار خود یا گواهی تایید پلیس از کشور مبدا یا محل اقامتشان ارائه دهند که نشان دهد سابقه کیفری ندارند.

  مسکن

  متقاضیان خارجی برای دریافت اقامت هلند باید مکانی برای زندگی در این کشور داشته باشند و مدارکی برای اثبات آن ارائه دهند. این مدارک باید شامل سند اجاره‌نامه و برگه رزرو خوابگاه یا سند خرید خانه در هلند باشند.

  تسلط به زبان

  متقاضیان بسته به هدفشان از اقامت در کشور هلند، باید مهارت زبانی موردنیاز را به‌دست آورده باشند. برای ویزای کاری یا تحصیلی، معمولا مدارک زبان انگلیسی کافی است؛ باوجوداین، برخی از رشته‌های دانشگاهی یا مشاغل مختلف ممکن است نیازمند اثبات مهارت زبان هلندی باشند.

  مدارک لازم برای دریافت اقامت هلند

  مدارک لازم برای دریافت اقامت هلند بسته به روش انتخابی متفاوت است؛ اما به‌طور کلی مدارکی وجود دارند که متقاضیان برای اخذ هر نوعی از اقامت هلند، باید آن‌ها را جمع‌آوری کنند و ارائه دهند. تمام این مدارک باید به زبان هلندی، انگلیسی، آلمانی یا فرانسوی ترجمه شده باشند.

  مدارک لازم برای دریافت اقامت هلند ازاین‌قرارند:

  • پاسپورت معتبر
  • عکس بیومتریک
  • سند اثبات محل اقامت
  • تمکن مالی و گردش حساب بانکی
  • گواهی عدم سوءپیشینه کیفری
  • بیمه درمانی

  برای درخواست ویزای کاری و اخذ اقامت هلند از طریق کار، علاوه‌بر مدارک عمومی، باید مدارک زیر را نیز ارائه داد:

  • قرارداد کاری
  • رزومه و اثبات سابقه کار
  • توصیه‌نامه از کارفرمایان قبلی
  • گواهی ازدواج (درصورت درخواست با همسر)
  • گواهی تولد کودکان (درصورت درخواست با فرزندان)

  مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی هلند عبارت‌اند از:

  • ارائه مدارک تحصیلی همراه با ریزنمره‌ها
  • ارائه مدرک زبان انگلیسی یا هلندی
  • نامه پذیرش قطعی از دانشگاه
  • گواهی سلامت از پزشک

  اخذ اقامت هلند از طریق ازدواج با ارائه مدارک زیر امکان‌پذیر است:

  • گواهی ازدواج رسمی
  • ارائه آدرس محل سکونت در هلند
  • گواهی طلاق یا فوت همسر سابق شخص (درصورت وجود)

  مراحل دریافت اقامت هلند

  برای دریافت اقامت کشور هلند، متقاضیان باید مراحل مختلفی را در چند ماه طی کنند تا به آنان اجازه ورود به هلند و تحصیل و کار در این کشور داده شود.

  مراحل دریافت اقامت هلند عبارت‌اند از:

  1. متقاضیان باید هدف خود را از اخذ اقامت هلند تعیین کنند؛ زیرا با این کار نوع ویزای اقامتی‌ای مشخص می‌شود که باید برایش درخواست دهند.
  2. بعد از مشخص‌شدن هدف اقامت در هلند‌، متقاضیان باید مدارک لازم برای درخواست اجازه اقامت را جمع‌آوری کنند. در اغلب مواقع، این مدارک عبارت‌اند از: پاسپورت معتبر و فرم‌های درخواست و مدرکی مبنی‌بر هدف اقامت مانند پیشنهاد شغل یا نامه پذیرش دانشگاه و اسناد مالی و بیمه درمانی.
  3. پس از تهیه مدارک موردنیاز، متقاضیان باید درخواست اجازه اقامت خود را به اداره مهاجرت هلند ارسال کنند که این مرحله معمولا به‌صورت آنلاین یا از‌طریق سفارت یا کنسولگری هلند در کشور آنان انجام می‌شود. متقاضیان باید مطمئن شوند که فرم‌های مرتبط را دقیق و کامل پر و تمام مدارک لازم را بارگذاری کرده‌اند.
  4. پس از ارسال درخواست‌، متقاضیان باید منتظر بمانند تا مقام‌های مهاجرتی هلند آن را بررسی کنند. زمان پردازش بسته به نوع مجوز اقامت و سایر عوامل ممکن است متفاوت باشد؛ بنابراین، متقاضیان قبل از تاریخ سفر برنامه‌ریزی‌شده‌شان باید درخواست خود را دهند.
  5. اداره مهاجرت بعد از بررسی درخواست متقاضیان، به آن پاسخ می‌دهند. در‌صورت تایید درخواست، متقاضیان مجوز اقامت در هلند را دریافت می‌کنند که به آنان امکان می‌دهد برای مدت‌زمان و هدف مشخص‌شده در این کشور به‌طور قانونی اقامت کنند.
  6. پس از ورود به هلند، متقاضیان در بیشتر مواقع باید در اداره شهرداری محل سکونت خود ثبت‌نام کنند. با این کار آنان آدرس خود را ثبت و شماره خدمات شهروندی (BSN) را دریافت می‌کنند.

  هزینه اخذ اقامت هلند

  هزینه اخذ اقامت هلند می‌تواند از چندده دلار تا چندصد دلار متفاوت باشد؛ اما به‌طور کلی هزینه اخذ اقامت بسته به روش مدنظر متقاضیان تغییر می‌کند.

  در جدول زیر، هزینه اخذ اقامت هلند را با‌توجه‌به نوع درخواست آورده‌ایم.

  ویزای کوتاه‌مدت (۹۰روزه) هلند
  درخواست اول بزرگ‌سالان۸۰ یورو
  درخواست اول کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال۴۰ یورو
  درخواست اول کودکان کوچک‌تر از ۶ سالرایگان
  تغییر ویزای یک‌بار‌ورود به چندبارورود۳۰ یورو
  ویزای کار هلند
  اولین درخواست و تغییر هدف با مهارت بالا۳۵۰ یورو
  اولین درخواست و تغییر هدف با کارت آبی اروپا۳۵۰ یورو
  اولین درخواست و تغییر هدف پس از تحصیل۲۱۰ یورو
  اولین درخواست و تغییر هدف با خوداشتغالی۱۴۴۶ یورو
  ویزای تحصیلی هلند
  اولین درخواست۲۱۰ یورو
  اولین درخواست و تغییر هدف پس از تحصیل۲۱۰ یورو
  ویزای سرمایه‌گذار خارجی
  اولین درخواست و تغییر هدف۲۳۹۴ یورو
  درخواست اقامت طولانی‌مدت هلند و اتحادیه اروپا
  درخواست اول بزرگ‌سالان۲۱۰ یورو
  درخواست اول کودکان کوچک‌تر از ۱۸ سال۷۰ یورو
  سند اقامت تمدید ۵ساله بزرگ‌سالان۷۰ یورو
  سند اقامت تمدید ۵ساله کودکان کوچک‌تر از ۱۸ سال۳۸ یورو

  تمدید اقامت هلند

  تمدید اقامت هلند فقط برای دارندگان اقامت موقت این کشور میسر است. امکان تمدید ویزای توریستی ۹۰روزه هلند ‌فراهم نیست و متقاضیان با این ویزا می‌توانند حداکثر ۳ ماه در هلند و کشورهای اتحادیه اروپا اقامت کنند و پس‌از‌آن باید به کشورشان بازگردند.

  اقامت موقت هلند معمولا برای ویزای کاری و سرمایه‌گذاری به‌مدت ۲ سال به متقاضیان داده می‌شود که بعد‌از‌آن در‌صورت ادامه فعالیت، می‌توانند برای ۳ سال دیگر نیز آن را تمدید کنند. پس از ۵ سال اقامت و کار در این کشور، متقاضیان می‌توانند برای دریافت اقامت دائم هلند درخواست دهند.

  ویزای تحصیلی نیز بسته به برنامه تحصیلی ۲ یا ۴ سال اعتبار خواهد داشت و پس از این مدت، متقاضیان ۱ سال اجازه خواهند داشت تا به‌دنبال کار بگردند‌. در‌صورت پیداکردن شغل مناسب، آنان می‌توانند ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کنند و فرایند ویزای کاری را پیش ببرند.

  مزایای اقامت هلند

  اقامت در کشور هلند به‌عنوان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا مزایای متعددی دارد که باعث جذب بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کشورهای خارجی شده است.

  مزایای اقامت در هلند بدین‌شرح‌اند:

  کیفیت مطلوب زندگی

  هلند با زیرساخت‌های توسعه‌یافته و سیستم‌های بهداشتی و آموزشی عالی و سیستم رفاه اجتماعی قوی، همواره در میان کشورهای برتر ازنظر کیفیت زندگی قرار دارد. شهروندان و ساکنان هلند از دسترسی به طیف گسترده‌ای از امکانات و خدمات، از‌جمله مراقبت‌های بهداشتی و حمل‌ونقل عمومی و فعالیت‌های فرهنگی متنوع بهره‌مند هستند.

  اقتصاد قدرتمند

  هلند اقتصادی قدرتمند و متنوع با صنایع پررونق در حوزه‌های فناوری و اقتصادی و کشاورزی دارد. با زندگی در این کشور، شهروندان این کشور فرصت‌های شغلی فراوانی در بخش‌های مختلف خواهند داشت.

  محیط چندفرهنگی

  هلند به جامعه متنوع و محیط چندفرهنگی خود شناخته شده است و ساکنان آن از سراسر جهان در صلح و سازش درکنار یکدیگر زندگی و کار می‌کنند. این محیط چندفرهنگی فرصت‌های زیادی برای آشنایی با فرهنگ‌های مختلف و شبکه‌سازی و رشد شخصی افراد ایجاد می‌کند.

  سیستم آموزشی عالی

  سیستم‌ آموزشی هلند با داشتن دانشگاه‌ها و مرکزهای آموزشی‌ پیشرفته در سراسر جهان معتبر است. نکته مهم این است که تحصیل در هلند به زبان انگلیسی امکان‌پذیر است.

  عضویت در اتحادیه اروپا

  هلند به‌عنوان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا (EU) و حوزه شنگن، مانند دروازه‌ای برای ورود به اروپا است و دسترسی ساکنان آن به بازار اتحادیه اروپا و رفت‌وآمد آزاد در منطقه شنگن را فراهم می‌کند. این امر سفر و تجارت و فرصت‌های شغلی را در سرتاسر اروپا تسهیل و هلند را به کشوری ایدئال برای مشاغل و حرفه‌های بین‌المللی تبدیل می‌کند.

  امنیت زیاد

  کشور هلند امنیت زیادی دارد و نرخ جرم و جنایت در آن بسیار اندک است. با اخذ اقامت این کشور، افراد می‌توانند از محیطی آرام و باثبات بهره ببرند که برای کار و اوقات فراغت مناسب است.

  معایب اقامت هلند

  مانند هر کشور دیگری، دریافت اقامت کشور هلند درکنار مزایای بسیارش‌، معایب مختلفی نیز دارد. متقاضیان باید با‌توجه‌به شرایط شخصی و اهداف مدنظرشان، از معایب اقامت در این کشور نیز آگاه شوند تا بتوانند برای آینده خود بهتر تصمیم‌گیری کنند.

  معایب اقامت در هلند ازاین‌قرارند:

  هزینه زندگی زیاد

  هزینه زندگی در کشور هلند از دیگر کشورهای اروپایی بیشتر است. شهرهای بزرگی مانند آمستردام و روتردام و اوترخت معمولا گران‌تر از شهرهای کوچک هستند. هزینه‌های مسکن و مراقبت‌های بهداشتی و تحصیل بخش زیادی از هزینه‌ زندگی در این کشور را شامل می‌شوند.

  بازار کار رقابتی

  درحالی‌که هلند فرصت‌های شغلی فراوانی دارد، بازار کار این کشور به‌ویژه برای افراد غیرهلندی‌زبان می‌تواند رقابتی باشد. یافتن شغل مناسب در هلند به مهارت‌های تخصصی و تسلط به زبان هلندی یا انگلیسی و شبکه‌سازی در زمینه‌های حرفه‌ای نیاز دارد.

  آبوهوا بارانی

  هلند تابستان‌هایی معتدل و زمستان‌هایی خنک و مرطوب دارد. آب‌وهوای این کشور در اغلب مواقع پیش‌بینی‌نشدنی و باران‌های مداوم و آسمان ابری ممکن است با روحیات همه سازگار نباشد؛ به‌ویژه افرادی که به آب‌وهوای گرم یا آفتابی عادت دارند.

  فرایندهای اداری

  هلند نیز مانند بسیاری از کشورهای اروپایی، فرایندهای اداری پیچیده‌ای دارد؛ از‌جمله مجوز اقامت و ثبت‌نام در شهرداری و ثبت‌نام برای بهره‌مندی از مراقبت‌های بهداشتی. پیگیری این فرایندها ممکن است زمان‌بر و حتی خسته‌کننده باشد.

  جمع‌بندی

  هلند یکی از کشورهای پیشرفته و توسعه‌یافته اروپا با استانداردهای مطلوب زندگی است که شرایط بسیار مناسبی برای کار و زندگی ساکنان و شهروندانش فراهم کرده است. اخذ اقامت هلند و زندگی در این کشور ازطریق ازدواج، تولد، تحصیل، کار و سرمایه‌گذاری امکان‌پذیر است. آسان‌ترین و کم‌هزینه‌ترین راه اخذ اقامت هلند، دریافت ویزای تحصیلی محسوب می‌شود.

  اقامت موقت و اقامت دائم هلند ۲ نوع اصلی اقامت در این کشور هستند. ناگفته نماند که اقامت کوتاه‌مدت یا ۹۰روزه نیز برای گردشگران صادر می‌شود. امکان تمدید ویزای توریستی وجود ندارد و متقاضیان پس از ۳ ماه، باید به کشور خود بازگردند. درمقابل، اقامت موقت هلند که از‌طریق ویزای کاری و تحصیلی به متقاضیان تعلق می‌گیرد، معمولا ۲‌ساله است و می‌تواند تا ۳ سال دیگر نیز تمدید شود. پس از ۵ تا ۱۰ سال اقامت و کار مستمر در هلند، می‌توان برای اقامت دائم این کشور درخواست داد.

  سوالات کاربران درباره اقامت هلند

  مزایای دریافت اقامت هلند چیست؟
  کیفیت مطلوب زندگی، اقتصاد قدرتمند، محیط چندفرهنگی، سیستم آموزش عالی، عضویت در اتحادیه اروپا و امنیت زیاد ازجمله مزایای دریافت اقامت هلند هستند.
  آیا می‌توانم مجوز اقامت هلند را تمدید کنم؟
  بله، شما می‌توانید مجوز اقامت ۲ساله هلند را تا ۵ یا ۱۰ سال تمدید کنید و پس‌از‌آن برای اقامت دائم درخواست دهید.
  مدارک موردنیاز برای اخذ اقامت کشور هلند کدام‌اند؟
  پاسپورت معتبر، عکس بیومتریک، سند اثبات محل اقامت، تمکن مالی و گردش حساب بانکی، گواهی عدم سوءپیشینه کیفری و بیمه درمانی ازجمله مدارک موردنیاز برای اخذ اقامت کشور هلند است.
  روش‌های دریافت اقامت هلند چیست؟
  تحصیل، کار، سرمایه‌گذاری، ازدواج و تولد ازجمله روش‌های دریافت اقامت هلند است.
  گرفتن اقامت هلند چقدر طول می‌کشد؟
  گرفتن اقامت موقت هلند تا ۶ ماه و دریافت اقامت دائم این کشور بین ۵ تا ۱۰ سال زمان می‌برد.
  چگونه اقامت هلند بگیریم؟
  شما می‌توانید اقامت هلند را ازطریق تحصیل، کار، سرمایه‌گذاری، ازدواج و تولد دریافت کنید.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859