ویزای هلند

ویزای هلند به شما اجازه می‌دهد برای ‌‌زمانی مشخص در خاک این کشور حضور داشه باشید. دریافت این ویزا بین ۱۵ تا ۳۰ روز طول می‌کشد. ویزای کوتاه‌مدت یا شینگن هلند امکان سفر به سایر کشورهای عضو شینگن را هم به شما می‌دهد.

مشاوره تلفنی 021-43859
2024/3/b542873d-b0bf-4fa9-955b-5343eead8685.jpg

مشاوره دریافت ویزای هلند

هلند یکی از کشورهای محبوب برای گردش، تحصیل و کار است. برای ورود به این کشور با هر نوع هدفی، می‌توانید ویزای مرتبط با آن را دریافت کنید. فرآیند دریافت ویزای هلند در ایران از طریق کارگزاری VFS Global انجام می‌شود. این کارگزاری مدارک و اطلاعات بیومتریک را از شما دریافت می‌کند و آن‌ها را در اختیار سفارت هلند قرار می‌دهد. فرآیند دریافت ویزای هلند بین ۱۵ تا ۳۰ روز طول می‌کشد.

متخصصان ما در موسسه مهاجرتی بالدانو انواع ویزای هلند و شرایط و روش‌های دریافت آن‌ها را کاملا می‌شناسند و می‌توانند راهنمایی‌های لازم را در این زمینه در اختیارتان قرار دهند.

برای اخذ مشاوره جهت دریافت ویزای هلند، فرم رایگان مشاوره را پر کنید تا مشاوران ما در بالدانو در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

اطلاعات خود را برای مشاوره وارد کنید. مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
{{service.error}}
{{fullName.error}}
{{phone.error}}
{{error}}
فهرست مطالب

  انواع ویزای هلند

  انواع ویزای هلند ویزای کوتاه‌‌مدت و ویزای بلندمدت هستند. هریک از ویزاهای توریستی، تحصیلی و کاری زیرمجموعه این دو نوع ویزا محسوب می‌شوند. انتخاب نوع ویزا یکی از مهم‌ترین بخش‌های درخواست ویزای هلند است. چرا‌که درصورت انتخاب ویزای اشتباهی، ممکن است درخواست ویزای شما ریجکت شود. 

  به‌عنوان شخص ایرانی برای سفر به هلند با هر هدفی، باید ویزای مرتبط با آن را دریافت کنید. ویزای هلند به‌شکل مهر یا برچسب به گذرنامه وصل می‌شود و امکان حضور و اقامت در این کشور را برای مدت‌زمانی مشخص به شما می‌دهد. 

  ویزای کوتاه مدت هلند

  با استفاده از ویزای کوتاه مدت هلند یا همان ویزای شینگن می‌توانید حداکثر ۹۰ روز از یک دوره ۱۸۰ روزه را در خاک هلند و سایر کشورهای شینگن حضور داشته باشید. فقط یک نوع ویزای کوتاه مدت هلند یا ویزای شینگن وجود دارد؛ با این حال براساس نوع سفر خود، باید مدارک مختلفی را ارائه دهید.

  انواع ویزای کوتاه مدت هلند بر اساس نوع سفر عبارت‌اند از:

  • ویزای توریستی هلند
  • ویزای بیزینس هلند
  • ویزای ملاقات خانواده و دوستان هلند
  • ویزای فرودگاهی هلند
  • ویزای کنفرانس و فرهنگی و سیاسی هلند
  • ویزای درمانی هلند
  • دریافت ویزا پس از درخواست تجدید نظر

  خدمات مربوط به ویزای کوتاه مدت هلند را کارگزاری VFS Global انجام می‌دهد. این کارگزاری فقط خدمات اداری مربوط به ویزای کوتاه مدت هلند را بر عهده دارد و تصمیم نهایی در رابطه با پذیرش یا ریجکت درخواست ویزا بر عهده سفارت هلند است. 

  ویزای توریستی هلند

  مدت‌زمان اعتبار ویزای توریستی هلند ۹۰ روز است و با این ویزا می‌توانید حداکثر ۹۰ روز از یک دوره ۱۸۰ روزه را در هلند اقامت داشته باشید. ویزای توریستی از نوع یک ‌بار ورود است و پس از یک بار خروج از هلند، نمی‌توانید با همان ویزا مجددا به این کشور سفر کنید.

  همچنین ویزای توریستی هلند از نوع ویزای کوتاه‌‌مدت است و به شما امکان سفر به هلند با هدف گردش و تفریح در این کشور را می‌‌دهد. در نظر داشته باشید که اگر قصد انجام کارهای دیگری به‌جز گردش در هلند را دارید، باید از انواع دیگر ویزاهای این کشور استفاده کنید. اگر قصد دریافت ویزای توریستی را دارید، بهتر است ۹۰ روز پیش از زمان سفر خود، برای دریافت آن اقدام کنید. بررسی درخواست ویزای توریستی حدود ۱۴ روز زمان می‌برد. 

  داشتن دعوت‌نامه شانس دریافت ویزای توریستی هلند را افزایش می‌دهد. با این حال دریافت این نوع ویزا بدون دعوت‌نامه نیز امکان‌پذیر است. برخی موسسات مهاجرتی در ازای گذاشتن وثیقه، برای شما دعوت‌نامه صادر می‌کنند. وثیقه برای اطمینان از بازگشت شما به کشور در نظر گرفته شده است. 

  ویزای بیزینس هلند

  ویزای بیزینس هلند یا ویزای تجاری برای سفر به این کشور با هدف انجام فعالیت‌های تجاری مانند شرکت در کنفرانس‌ها، جلسات و دوره‌های آموزشی است. این نوع ویزای تجاری برای اشخاصی صادر می‌شود که قصد استخدام‌شدن در شرکت‌های هلند و دریافت حقوق را ندارند. در غیر این صورت افراد باید ویزای کاری دریافت کنند. 

  ویزای بیزینس هلند نیز زیرمجموعه ویزای کوتاه‌مدت است و باید به انقضای آن توجه داشته باشید. داشتن دعوت‌نامه برای دریافت این نوع ویزا الزامی است. دعوت‌نامه تجاری را باید شرکت معتبری در هلند خطاب به سفارت این کشور نوشته و یک مدیر ارشد آن را امضا کرده باشد. در دعوت‌نامه باید نام و اطلاعات شخصی متقاضی، ماهیت فعالیت قابل انجام و شرکت‌های قابل تعامل در هلند ذکر شوند. 

  ویزای ملاقات خانواده و دوستان هلند

  ویزای ملاقات خانواده و دوستان هلند برای بازدید از اقوام و بستگانی که در هلند زندگی می‌کنند،‌ در نظر گرفته شده است. ویزای ملاقات خانواده و دوستان هلند نیز ازجمله ویزاهای کوتاه‌مدت این کشور است که به شما امکان اقامت در هلند به‌مدت حداکثر ۹۰ روز را می‌دهد. 

  مدارک و شرایط دریافت این نوع ویزا نیز مانند سایر ویزاهای کوتاه‌مدت بوده و باید از سمت بستگان خود در هلند دعوت‌نامه دریافت کنید. کپی پاسپورت و مجوز اقامت آن‌ها نیز باید همراه با دعوت‌نامه ارائه شود. برای دریافت ویزای ملاقات خانواده و دوستان هلند می‌توانید حداقل ۶ ماه و حداکثر ۱۵ روز پیش از زمان سفر خود، درخواستتان را ارائه دهید. 

  ویزای فرودگاهی هلند

  اگر قصد استفاده از فرودگاه هلند برای سفر به کشوری خارج از شینگن را دارید، باید ویزای فرودگاهی هلند را دریافت کنید. این نوع ویزای کوتاه‌مدت، به شما امکان ورود به بخش‌های مختلف کشور هلند و سایر کشورهای شینگن را نمی‌دهد. با این ویزا صرفا می‌توانید در بازه زمانی تعیین‌شده،‌ در فرودگاه هلند حضور داشته باشید. 

  برای دریافت ویزای فرودگاهی هلند می‌توانید حداقل ۶ ماه و حداکثر ۱۵ روز قبل از زمان سفر، درخواست خود را ارائه دهید. مدت‌زمان پردازش درخواست ویزای فرودگاهی هلند بین ۱۵ تا ۳۰ روز است و در موارد استثنایی ممکن است تا ۶۰ روز طول بکشد. 

  ویزای کنفرانس و فرهنگی و سیاسی هلند

  ویزای کنفرانس و فرهنگی و سیاسی هلند که به آن ویزای رسمی نیز می‌گویند، برای شرکت در کنفرانس‌ها و پیگیری کارهای فرهنگی در این کشور در نظر گرفته شده است. افرادی‌ که به‌عنوان مقامات دولتی برای شرکت در کنفرانس‌های بین‌المللی یا ملاقات با مقامات سایر کشورها به هلند سفر می‌کنند، باید ویزای رسمی این کشور را دریافت کنند.

  توجه داشته باشید که امکان کار و کسب درآمد با این نوع ویزا وجود ندارد. هنگام درخواست ویزا، نوع دقیق ویزا و هدف سفر خود را انتخاب کنید و مدارک مرتبط با دریافت آن نوع ویزا را در اختیار سفارت هلند قرار دهید. 

  ویزای درمانی هلند

  کشور هلند سیستم درمانی بسیار خوبی دارد و به همین دلیل بسیاری از افراد این کشور را برای درمان انتخاب می‌کنند. با استفاده از ویزای درمانی هلند می‌توانید حداکثر ۹۰ روز در این کشور حضور داشته باشید و کارهای درمانی خود را انجام دهید. 

  ازجمله شرایط لازم برای دریافت ویزای درمانی هلند،‌ گواهی پزشک است که ضرورت درمان در این کشور را نشان دهد. همچنین هزینه درمان پزشکی را بیمه یا خود شخص باید تامین کند. برای دریافت ویزای درمانی هلند، باید وضعیت اقامت خود در این کشور را با ارائه مدارکی مانند رزرو هتل مشخص کنید. 

  دریافت ویزا پس از درخواست تجدید نظر

  درصورت ریجکت‌شدن درخواست ویزای هلند، این امکان وجود دارد که درخواست تجدید نظر کنید. دریافت ویزا پس از درخواست تجدید نظر به نظر مسئول مربوطه در سفارت هلند بستگی دارد. در مسیر بررسی درخواست تجدید نظر، ممکن است برای ارائه توضیحات و مدارک بیشتر، به مصاحبه حضوری دعوت شوید. درنهایت درصورت موفقیت‌آمیزبودن این فرآیند، موفق به اخذ ویزای هلند می‌شود. 

  ویزای بلندمدت هلند

  اگر قصد دارید طولانی‌مدت در کشور هلند حضور داشته باشید، باید برای دریافت ویزای بلندمدت هلند اقدام کنید. به ویزای بلندمدت هلند، مجوز اقامت موقت (MVV) نیز گفته می‌شود. به‌عنوان یک ایرانی می‌توانید برای دریافت این نوع ویزا درخواست خود را به سفارت هلند در ایران ارائه دهید. 

  مدت‌زمان اعتبار ویزای بلندمدت هلند ۵ سال است. ویزای بلندمدت از نوع چند بار ورود بوده و پس از ۹۰ روز باید از این کشور خارج شوید و مجددا به آن بازگردید. به‌طور کلی در این ۵ سال منعی در رابطه با رفت‌وآمد شما به این کشور وجود ندارد.

  می‌توانید از دو طریق برای دریافت ویزای بلندمدت هلند اقدام کنید؛ روش اول این است که حامی شما کارهای مربوط به ویزای شما را انجام دهد. روش دوم مراجعه شخصی به سفارت هلند همراه با مدارک است. اگر از سمت کارفرما، دانشگاه یا خانواده خود دعوت‌نامه دریافت کرده‌اید، آن را همراه با سایر مدارک در اختیار سفارت هلند قرار دهید. 

  در فرآیند دریافت ویزای بلندمدت به شما یک شماره منحصربه‌فرد به نام V-number داده می‌شود که سازمان IND و سازمان‌های دیگر برای احراز هویت شما از آن استفاده می‌کنند. 

  برای دریافت ویزای بلندمدت هلند باید در آزمونی تحت عنوان Basic Civic Integration Exam شرکت کنید که مهارت‌های گفتگو، خواندن و آشنایی شما با جامعه هلند را می‌سنجد. هزینه این آزمون حدود ۱۵۰ یورو است.

  انواع ویزای بلندمدت هلند عبارت‌اند از:

  • ویزای کاری
  • ویزای تحصیلی
  • ویزای خانوادگی
  • ویزای پژوهشگر

  ویزای منطقه کارائیب هلند

  کشور پادشاهی هلند شامل چند زیرمجموعه در منطقه دریای کارائیب است و برای ورود به این مناطق، به ویزای منطقه کارائیب هلند نیاز خواهید داشت. این نوع ویزا چند بار ورود است و در بازه زمانی ۶ ماهه،‌ می‌توانید چندین بار به این منطقه وارد شوید. ویزای منطقه کارائیب هلند برخلاف ویزای شینگن، امکان سفر به بخش اروپایی هلند یا سایر کشورهای حوزه شینگن را نمی‌دهد.

  ویزای منطقه کارائیب هلند به دو نوع تقسیم می‌شود:

  • ویزای کوتاه مدت منطقه کارائیب هلند
  • ویزای بلندمدت منطقه کارائیب هلند

  ویزای کوتاه مدت منطقه کارائیب هلند

  ویزای کوتاه مدت منطقه کارائیب هلند به شما امکان حداکثر ۹۰ روز حضور در این بخش از کشور را می‌دهد. همچنین اگر در طول سفر خود، در حال گذر از این منطقه هستید، باید ویزای کوتاه‌مدت این منطقه را دریافت کنید. 

  با داشتن این نوع ویزا می‌توانید به بخش‌های مختلف منطقه کارائیب هلند یعنی آروبا، بونایر، کوراسائو، سابا، سنت اوستاتیوس و سنت مارتن سفر کنید. این نوع ویزا برای یک بازه زمانی ۹۰ روزه طی ۶ ماه صادر می‌شود و از نوع چند بار ورود است. 

  در نظر داشته باشید که ویزای کوتاه مدت منطقه کارائیب به شما حق کار در این کشور را نمی‌دهد و اگر در این منطقه قصد انجام کسب و کاری را دارید باید ویزای کاری بگیرید. می‌توانید ۶ ماه قبل از زمان سفر خود، برای دریافت این نوع ویزا اقدام کنید. مدت‌زمان بررسی درخواست نیز حدود ۱۵ روز طول می‌کشد. 

  ویزای بلندمدت منطقه کارائیب هلند

  ویزای بلندمدت منطقه کارائیب هلند به شما امکان حضور و زندگی در این بخش از کشور را به‌مدت بیش از ۹۰ روز می‌‌‌دهد. پیش از ارائه درخواست برای دریافت ویزای بلندمدت،‌ باید مجوز اقامت خود را دریافت کرده باشید. در نظر داشته باشید که این فرآیند ممکن است زمان‌بر باشد و بهتر است در زمان مناسب اقدامات لازم را انجام دهید. 

  وبسایت هر جزیره،‌ اطلاعات کاملی در رابطه با وضعیت زندگی و تحصیل در آن ارائه می‌دهد. بنابراین بهتر است آن‌ها را به‌طور کامل مطالعه کنید. مدت‌زمان پردازش ویزای بلندمدت منطقه کارائیب هلند حدود ۱۵ تا ۳۰ روز طول می‌کشد. 

  ویزای برنامه فرش منطقه کارائیب هلند

  اگر به‌طور منظم به آروبا، کوراسائو، سنت مارتن، بونایر، سابا یا سنت اوستاتیوس سفر می‌کنید، ویزای برنامه فرش منطقه کارائیب هلند به شما امکان دریافت مجوز اقامت کوتاه‌مدت را می‌دهد. با مراجعه به وبسایت رسمی سفارت هلند می‌‌توانید از شرایط لازم برای دریافت ویزای برنامه فرش و جزئیات فرآیند درخواست مطلع شوید. با دریافت ایمیل تاییدیه،‌ از تایید یا عدم تایید درخواست ویزای برنامه فرش منطقه کارائیب هلند مطلع خواهید شد.

  هدف از دریافت ویزای برنامه فرش منطقه کارائیب هلند، کوتاه‌کردن فرآیند دریافت ویزا است. اگر قصد شرکت در یک نمایشگاه در هلند را هم دارید، می‌توانید از این نوع ویزا استفاده کنید.

  شرایط دریافت ویزای هلند

  شرایط دریافت ویزای هلند برای انواع ویزاهای کوتاه‌مدت و بلندمدت تا حدودی با یکدیگر فرق دارند. با این حال شرایط دریافت ویزای هلند به‌طور عمومی به شرح زیر است:

  • داشتن پاسپورت با اعتبار ۳ ماه برای دریافت ویزای شینگن
  • داشتن پاسپورت با اعتبار ۶ ماه برای دریافت ویزای بلندمدت
  • تکمیل و امضای فرم‌ مربوط به ویزای سفر
  • داشتن بیمه مسافرتی با پوشش حداقل ۳۰هزار یورو
  • اثبات تمکن مالی با صورت‌حساب بانکی یا نامه حمایت مالی

  مراحل اخذ ویزای هلند

  1. در انتخاب نوع ویزا دقت کنید؛ چراکه انتخاب اشتباه آن می‌تواند به رد درخواست شما منجر شود.
  2. از محل ارسال درخواست ویزا مطلع شوید. براساس کوتاه‌مدت یا بلندمدت بودن نوع ویزا، باید مدارک خود را در اختیار سفارت یا کارگزاری VFS Global قرار دهید. 
  3. با توجه به زمان سفر، درخواست خود را در زمان مناسب ارسال کنید. این بازه زمانی می‌تواند از حداقل ۶ ماه و حداکثر ۱۵ روز قبل سفر باشد. 
  4. برای ارائه درخواست ویزا، مدارک و ثبت اطلاعات بیومتریک، از طریق سفارت هلند وقت رزرو کنید.
  5. فرم درخواست ویزا را تکمیل و امضا کنید. 
  6. با درنظرگرفتن نوع سفر خود،‌ مدارک مورد نیاز را گردآوری کنید.
  7. پس از ارسال مدارک،‌ ممکن است از شما خواسته شود که در مصاحبه حضوری با سفارت شرکت کنید. در این مصاحبه سوالاتی مربوط به هدف از سفر به هلند،‌ تمکن مالی و سطح تحصیلات پرسیده می‌شود. 
  8. هزینه‌های مربوط به خدمات کارگزاری و سفارت را پرداخت کنید.
  9. حدود ۱۵ تا ۳۰ روز کاری برای دریافت نتیجه نهایی صبر کنید. 

  مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای هلند

  مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای هلند از این قرار است:

  • تکمیل فرم درخواست ویزا 
  • دو قطعه عکس پاسپورتی به‌اندازه ۴۵ در ۳۵ میلی‌متر
  • کپی ویزای قبلی (درصورت وجود)
  • گواهی عدم سوءپیشینه
  • گواهی بیمه درمانی
  • مدارک تمکن مالی
  • مدارک مربوط به محل اقامت در هلند
  • مدارک بازگشت به کشور مبدا
  • بلیت رفت و برگشت هواپیما
  • مدارک هویتی

  هزینه دریافت ویزای هلند

  در جدول زیر به هزینه دریافت ویزای هلند براساس نوع ویزا اشاره کرده‌ایم. هزینه ویزای بلندمدت برای هریک از انواع ویزاها متفاوت است و در جدول زیر تنها نمونه‌ای از هزینه‌ ویزای بلندمدت هلند آمده است.

  انواع ویزای هلندهزینه لازم
  ویزای شینگن برای بزرگسالان۸۰ یورو
  ویزای شینگن برای کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال۴۰ یورو
  ویزای شینگن برای کودکان زیر ۶ سال رایگان
  ویزای ترانزیت ۸۰ یورو
  اقامت طولانی‌مدت اتحادیه اروپا۵۷ یورو
  ویزای درمان پزشکی۱۰۳۳ یورو

  مدت زمان صدور ویزای هلند

  مدت زمان صدور ویزای هلند بین ۱۵ تا ۳۰ روز است. البته این بازه زمانی به عوامل مختلفی مانند میزان تقاضاها و کامل‌بودن مدارک نیز بستگی دارد. درصورت وجود نقص در پرونده و نیاز به ارائه مدارک بیشتر، مدت زمان صدور ویزای هلند ممکن است به ۶۰ روز برسد. بهترین زمان برای ارائه درخواست ویزا، ۳ هفته پیش از زمان سفر است.

  دلایل رد شدن ویزای هلند

  مهم‌ترین دلایل رد شدن ویزای هلند مربوط به عدم اطمینان دولت به بازگشت شما به کشور و درنظر‌گرفتن شما به‌عنوان خطر برای امنیت ملی است. حال درصورت ریجکتی درخواست ویزای هلند، بهتر است هم‌زمان درخواست تجدید نظر دهید و مجددا مراحل دریافت ویزا را طی کنید.

  اگر افسران سفارت بابت هدف شما از سفر به هلند مطمئن نیستند،‌ می‌توانید مدارک بیشتری را در این زمینه ارائه دهید. همچنین اگر بابت برگشت شما به کشور اطمینان ندارند، می‌توانید در رابطه با شغل، دارایی‌ها و اعضای خانواده خود در ایران توضیحات بیشتری بدهید. ۴ هفته پس از دریافت نتیجه، می‌توانید درخواست تجدید نظر دهید. 

  جمع‌بندی

  انواع مختلفی از ویزاهای کوتاه‌مدت و بلندمدت برای متقاضیان سفر به کشور هلند در نظر گرفته شده‌ است. انواع ویزاهای توریستی، تجاری و ترانزیت زیرمجموعه ویزای کوتاه‌مدت و ویزاهای کاری و تحصیلی زیرمجموعه ویزای بلندمدت هلند قرار می‌گیرند. برای ورود به منطقه کارائیب و حضور در جزایر این کشور نیز باید ویزای کوتاه‌مدت یا بلند‌مدت این منطقه را دریافت کنید. 

  ویزای کوتاه‌مدت یا شینگن، به شما امکان حضور در هلند به‌مدت ۹۰ روز در یک دوره ۱۸۰ روزه را می‌دهد. یکی از مزیت‌های اصلی دریافت ویزای هلند، امکان سفر با آن به سایر کشورهای عضو شینگن است. موسسه مهاجرتی بالدانو با درنظرگرفتن شرایط شما، راهنمایی‌های لازم جهت دریافت ویزای هلند را ارائه می‌دهد.

  سوالات کاربران درباره ویزای هلند

  اعتبار ویزای هلند چقدر است؟
  اعتبار ویزای کوتاه‌مدت هلند ۹۰ روز در یک دوره ۱۸۰ روزه و اعتبار ویزای بلندمدت هلند ۵ سال است.
  گرفتن ویزای هلند چقدر طول می‌کشد؟
  گرفتن ویزای هلند بین ۱۵ تا ۳۰ روز کاری طول می‌کشد.
  مدارک لازم برای دریافت ویزای هلند چیست؟
  مدارک لازم برای دریافت ویزای هلند عبارت‌اند از: تکمیل فرم درخواست ویزا، دو قطعه عکس پاسپورتی به‌اندازه ۴۵ در ۳۵ میلی‌متر، کپی ویزای قبلی (درصورت وجود)، گواهی عدم سوءپیشینه، گواهی بیمه درمانی، مدارک تمکن مالی، مدارک مربوط به اقامت در هلند، مدارک بازگشت به کشور مبدا، بلیت رفت و برگشت هواپیما و مدارک هویتی.
  هزینه صدور ویزای هلند چقدر است؟
  هزینه صدور ویزای هلند برای بزرگسالان ۸۰ یورو و برای کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال ۴۰ یورو است.
  تا چه مدت پس از ریجکت‌شدن ویزا می‌توان درخواست تجدید نظر کرد؟
  تا ۴ هفته پس از ریجکت‌شدن ویزا می‌توان درخواست تجدید نظر کرد.
  کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شماهستند
  021-43859